Autor Wątek: Xbox One  (Przeczytany 109796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
Xbox One
« dnia: Czerwiec 06, 2015, 13:33:08 »

Nikt się nie pali do zmartwychwstania wątku, to ja zrobię ten pierwszy krok.

Jakiś czas temu poszły w świat informacje o odświeżonej PS4 z większym dyskiem. Również zieloni pomyśleli, że 500GB to trochę mało i na E3 też ogłoszą swoją "nową - starą" konsole
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,18070124,Nie_tylko_PS4__wkrotce_pojawi_sie_1TB_Xbox_One_z_nowym.html
Razem z większym dyskiem w pudełku miałby się też znaleźć ten nowy padzik w wejściem jack
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2015, 14:11:55 wysłana przez Daggett »

Offline Alexej

• I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
Odp: Xbox One
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2015, 13:53:38 »
Smuteczek. Chciałem założyć nowy wątek o xone w momencie zapowiedzi nowej wersji konsoli, żeby było ładnie, fotki, cena itd, tak jak w świętej pamięci  pierwszym wątku :k

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2015, 14:02:25 »
tojaprzepraszam.
Jak już wszystko ogłoszą z foteczkami i resztą, to poproszę moda o aktualizację.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2015, 16:11:52 »
Poproś Simpleksa żeby zrobił fiku-miku z tym wątkiem, to będziesz miał okazję do założenia nowego. :)

Offline Michau

• Badass
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2015, 16:54:31 »
A nie można by jakoś tego wątku przemianować na jakiś ogólny? W końcu i tak tam nikt o nic na razie nie pyta póki co, a rozrósł się do dosyć sporych rozmiarów. Oczywiście to tylko luźna propozycja do rozważenia :)
----------

Online Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok

Offline Michau

• Badass
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2015, 16:15:18 »
Ciekawe kiedy ten magnetowid z większym dyskiem zawita do Polszy.
----------

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2015, 18:57:58 »
Ja tam tylko na pada czekam :D

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2015, 23:16:37 »
Ten nowy pad ma jedynie usprawnienia dot headseta?

Offline tolman

• Prezes
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2015, 08:39:11 »
Na tym filmiku Pan Major mówi, że usprawnili też bumpery, teraz mają klikać po naciśnięciu w dowolnym miejscu a nie jak wcześniej tylko po bokach.
Oraz aktualizacje firmware pada będą mogły iść powietrzem i nie trzeba będzie podłączać pada kabelkiem, żeby to zrobić.

Offline freekEza

• Badass
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2015, 09:24:15 »
Albo jestem ślepy, albo ten headset jest jakiś bardziej wypaśny niż standardowy ::) Generalnie jak na dłoni widać, że starają się łowić nowych klientów (ale generacja imho, już przegrana). Taki X1 powinien być wyjściowo.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2015, 09:42:14 »
(ale generacja imho, już przegrana).

Ke?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2015, 19:33:02 »
Przypominam ze poprzednia generacja początkowo wydała sie przegrana przez Sony.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2015, 22:52:31 »
Na tym filmiku Pan Major mówi, że usprawnili też bumpery, teraz mają klikać po naciśnięciu w dowolnym miejscu a nie jak wcześniej tylko po bokach.
Oraz aktualizacje firmware pada będą mogły iść powietrzem i nie trzeba będzie podłączać pada kabelkiem, żeby to zrobić.

Dzieki, fajne usprawnienia.

Offline TurboGad

• I Am Robot
  • Poplecznik Koticka
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2015, 09:26:19 »
Był taki czas, dobry czas, kiedy ceny gier od EA w Xbox Store PL były atrakcyjne. Teraz jednak, EA w ramach źle pojętej konsekwencji uznało, że wypada ceny zdegenerować do patologicznego poziomu PSN  :(

W dniu premiery takie Hardline kosztowało 219 PLN, czyli tyle co wersja pudełkowa albo nawet odrobinę taniej, teraz:

http://store.xbox.com/pl-PL/Xbox-One/Bundle/Battlefield-Hardline-Edycja-Zwyk%C5%82a/7a503e37-4404-47b4-9834-fb8c22763ba0

Z drugiej strony ceny Dragon Age Inkwizycji nie podniesiono, a cenę fabularnego DLC nawet obniżono (z 60 na 45 PLN).

ActiVision za Advanced Warfare czy Destiny chciało 240 zł, a za Black Ops III chce już 290 zł.

Nie wiem jakim cudem Wiedźmin mógł kosztować w obu sklepach (MS, Sony) marne 207 złotych, bo Warner Bros. w innych przypadkach z cenami jedzie po bandzie: Dying Light i Batman za 290 PLN.

Myślałem, że pudełka będą w moim przypadku reliktem przeszłości, ale wygląda na to, że trzeba się z nimi przeprosić. Winę zrzucam na "równe traktowanie" i karakany mentalne z Sony: ceny tych samych gier były niższe na Xbox Store niż na PS Store, więc uznano, że to niesprawiedliwe i wyrównano ceny...do góry  ::)

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 12, 2015, 09:43:49 »
Nie powinno być tak, że klienci idą ze swoimi pieniędzmi tam gdzie jest taka sama jakość tylko taniej i w konsekwencji to Sony zmuszone jest obniżyć ceny w PS Store? Albo niewidzialna ręka wolnego rynku nie działa albo to nie wina Sony;-)
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 12, 2015, 09:44:44 »
Widocznie na konsolach brakuje... piractwa. ;)

Offline TurboGad

• I Am Robot
  • Poplecznik Koticka
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 12, 2015, 10:20:31 »
Nie powinno być tak, że klienci idą ze swoimi pieniędzmi tam gdzie jest taka sama jakość tylko taniej i w konsekwencji to Sony zmuszone jest obniżyć ceny w PS Store?

To mogłoby wystąpić tylko wtedy kiedy gry na PS4 można by odpalić na XO i na odwrót.

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 12, 2015, 10:30:05 »
Gry na PSN były droższe, bo byly ladniejsze (900p vs 1080p, etc.) wiec sytuacja byla normalna, powyżka cen na One jest nieuzasadniona.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 12, 2015, 10:52:48 »
A czemu pudełka są w tej samej cenie?

Offline TurboGad

• I Am Robot
  • Poplecznik Koticka
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 12, 2015, 10:56:35 »
Od jakiegoś czasu wersje cyfrowe są też w tej samej cenie, trololo.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 12, 2015, 11:04:53 »
Nie powinno być tak, że klienci idą ze swoimi pieniędzmi tam gdzie jest taka sama jakość tylko taniej i w konsekwencji to Sony zmuszone jest obniżyć ceny w PS Store?

To mogłoby wystąpić tylko wtedy kiedy gry na PS4 można by odpalić na XO i na odwrót.

Hmm...czyli Sony nie obniża cen, bo gier z PS4 nie można odpalać na One, za to Microsoft podnosi ceny, bo gier z One nie można odpalać na PS4;-)

Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 12, 2015, 11:07:14 »
Bo można odsprzedać.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 12, 2015, 11:58:02 »
Bo można odsprzedać.
Ale grafika gorsza, więc powinno być taniej już na starcie!

Offline freekEza

• Badass
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 16, 2015, 09:02:00 »
Nie jest idealnie, ale zapowiada się interesująco:

It is unclear if more titles will be added to the preview program in the months leading up to its full release, but I think that would be a safe assumption, especially considering the full launch in the fall is planned for 100+ titles.

"Hundreds more every month"
- After the program goes live in the fall, Microsoft has stated it will be bringing hundreds of new Xbox 360 titles on board every month.
Games are installed - This is not a streaming service. Everything seems to work exactly as it does for Xbox One games. If you own a retail 360 game on the approved list, you simply need to insert the disc, install the game, and away you go. The disc will need to remain in the drive for its ownership check. For digital titles, they will show as "Ready to Install" in the "My Games and Apps" tile, and likewise you'll only need to install and play.

For digital Xbox 360 titles, these will not be purchasable directly on the Xbox One (yet - it seems silly that they would not work this in eventually). You can purchase them on your Xbox 360 or xbox.com to have them available on your Xbox One.

The Xbox 360 guide is back- Pressing start+select at the same time while inside an Xbox 360 game will open the old-school Xbox 360 guide to access game and party invites, messages, etc.

Advanced feature are available - Xbox One exclusive features such as Game DVR, screenshots, and Windows 10 streaming will all be available to Xbox 360 games being played on Xbox One.

Save files and achievements are cross-gen - Your progress in a game will transfer to the Xbox One via the cloud, if the title supports cloud saves. Simply upload it to the cloud on your Xbox 360 and it will be available on Xbox One. All your achievement progress in the game will carry over as well. You can switch between the two consoles at any time for supported games and pick up where you left off.

Multiplayer is cross-gen - You will be able to play an Xbox 360 game on your Xbox One against those who are playing the game on their Xbox 360. However, you will still not be able to play an Xbox One game against those with the Xbox 360 version.

Developers must opt-in - This is perhaps the most important caveat that was not highlighted by Microsoft, and I think they glossed it over for good reason. For games to be backward compatible, the original developer must allow it to be used in this manner, and it appears that the developer must initiate things with Microsoft (this part is a bit muddy). Many of the first reactions I read were "no more remasters!" but if a developer was working on a remaster, or planning to, they can simply choose to opt out of backward compatibility program and release their remaster, or just leave their game off the program and not have it available on Xbox One in any format.

Free game offers - While this is not a "feature" of the program, per se, it is a very important point to bring up. It has already been announced that gamers who buy Fallout 4 on Xbox One will receive Fallout 3 for free, and Rainbow Six: Siege purchasers will receive both Rainbow Six: Vegas games. I can't think of any better pre-order incentive than an entire free game.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 16, 2015, 10:05:03 »
Ciekawe jak bedzie sie miala sprawa z grami w wersji GotY, badz Ultimate, gdzie dodatki sa na drugiej plycie. Tak czy tak, awesome sauce :D

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 16, 2015, 10:48:33 »
No i Word Of Tanks na XO 10 lipca beta, a 28 lipca premiera :)

Offline Farmaras

• Aktywny forumowicz
  • Some say...
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 16, 2015, 10:55:01 »
Testował ktoś może już coś z 360 na łoniaku? Rano rzuciłem okiem na listę pobranych tytułów, i doszedł mi Perfect Dark z XBLA. Mogłem ją ponownie zainstalować, po uruchomieniu pojawił się startup X360, informacja o zalogowaniu do lajwa z x360 i tyle. Dalej to już tylko szary ekran z kręcącym się kółkiem sugerującym, że coś się ładuje

Offline Michau

• Badass
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 16, 2015, 11:13:51 »
A ten nowy pad to kiedy ma być? Ktoś, coś?
----------

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 16, 2015, 11:34:50 »
Testował ktoś może już coś z 360 na łoniaku? Rano rzuciłem okiem na listę pobranych tytułów, i doszedł mi Perfect Dark z XBLA. Mogłem ją ponownie zainstalować, po uruchomieniu pojawił się startup X360, informacja o zalogowaniu do lajwa z x360 i tyle. Dalej to już tylko szary ekran z kręcącym się kółkiem sugerującym, że coś się ładuje

Ja dziś po pracy trochę potestuje. Perfect Dark akurat nie mam ale mam kilka tytułów z listy: SMB, oba Toy Soldiers i Battleblock.

! No longer available
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2015, 11:41:43 wysłana przez canto »

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 16, 2015, 11:36:00 »

Chyba październik i koszt to 150$ czyli u nas 150 euro ;) Za duzo jak na domowy użytek, za to dobry dla Pro Gamingu

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 16, 2015, 11:45:05 »
E tam, ja mam ochotę na jakiś gadżet do One, a i tak potrzebuję 3. pada, więc pewnie kupię- o ile cena nie wyniesie 999PLN (bo tak sobie to poprzeliczają markiety).

Offline Michau

• Badass
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 16, 2015, 11:46:23 »

Chyba październik i koszt to 150$ czyli u nas 150 euro ;) Za duzo jak na domowy użytek, za to dobry dla Pro Gamingu

Ok dzięki. Za droga zabawka w takim razie ;D
----------

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 16, 2015, 12:28:07 »
Ok dzięki. Za droga zabawka w takim razie ;D
Jeszcze 50$ i ten pad kosztowałby połowę wartości one. To jest produkt dla nielicznych, elitarny jak sama nazwa wskazuje - z punktu widzenia "zwykłego gracza" to ta cena zabija. I mowie to jako osoba ktora zaraz bedzie sprawdzac czy pojawiły się już niereferencyjne 980TI w ofercie polskich sklepów :)
Z mojego punktu widzenia (i pewnie wielu graczy pecetowych) byloby lepiej jakby oglosili sprzedaż odbiornika bezprzewodowego dla pada od One (tu akurat moge zaplacic kosmiczna cene)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2015, 12:31:53 wysłana przez Simplex »

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 16, 2015, 12:52:24 »
Wideo z nowego dasha aka windows 10
http://www.youtube.com/watch?v=JQNIyJhdIbk#ws

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 16, 2015, 13:22:46 »
Jakoś specjalnie ładnie to nie wygląda, ale wydaje się być bardzo funkcjonalne. Fajnie gdyby faktycznie działało tak szybko.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 16, 2015, 13:33:28 »
No mi sie podoba :) Oby właśnie tak działał szybko :)

A dostaliście już kody??? Ja dostałem od MS 4 kody na bete Gyrosów 4, a chciałbym dostac na Elite :P

Offline Farmaras

• Aktywny forumowicz
  • Some say...
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 16, 2015, 13:41:18 »
Ja z kolei dostałem 4 kody, ale na GoW:UE. Wczoraj zaraz po konferencji przyszedł jeden, ale za bardzo nie było co z nim zrobić bo lajw oszalał. Po północy doszły kolejne 3. Bete w końcu pobrałem przed wyjście do roboty, ale uruchomić gyrosów nie mogłem, bo zatrzymałem się na ekranie tytułowym (rzekomo nie miałem do bety dostępu)

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 16, 2015, 13:56:26 »
Nie jarze, ja nic jeszcze nie dostalem :x

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 16, 2015, 14:54:10 »
Wlasnie, o jakich kodach mowicie?

Swoja droga hejterom PC, early access i indie gunwa polecam sprawdzenie The Long Dark w tym programie preview, ma fajny styl graficzny.