Ankieta

Migrujesz w dzień premiery?

Tak
31 (29.5%)
Nie
74 (70.5%)

Głosów w sumie: 97

Autor Wątek: Xbox Live Polska - Tak? Nie  (Przeczytany 148413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MoszeUsz

• Badass
Odp: Xbox Live Polska - Tak? Nie
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 10, 2010, 11:15:09 »
Patrzcie co jest napisane na GOL-u:

Punkty Microsoftu dla dotychczasowych posiadaczy kont Xbox LIVE

Posiadacze kont Xbox LIVE zarejestrowani w innych krajach, którzy skorzystają z opcji migracji konta do lokalnej usługi Xbox LIVE w Polsce w okresie od 10 listopada do 10 stycznia 2011 roku otrzymywać będą bonusowe punkty Microsoftu w prezencie.

1600 punktów Microsoftu zostanie przyznane osobom posiadającym zagraniczne konto w usłudze Xbox LIVE (utworzone przed 10 listopada 2010 r.), które kiedykolwiek wcześniej dokonały zakupów poprzez rynek Xbox Live. Osoby posiadające konto zarejestrowane za granicą, jednak nigdy niekorzystające z zakupów poprzez Xbox LIVE, otrzymają 800 MSP.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=55025

Offline amsnake

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 10, 2010, 11:15:28 »
No i zamigrowałem, kupilem tez golda na rok.
W koncu brak problemów z obsluga mastercard wydanej w PL :)

Za to przy próbie zasilenia konta punktami ładny komunikat:

"O nie... to nie powinno było się zdarzyć.
Wydaje się, że wystąpił błąd w systemie."

:)

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 10, 2010, 11:26:27 »

Posiadacze kont Xbox LIVE zarejestrowani w innych krajach, którzy skorzystają z opcji migracji konta do lokalnej usługi Xbox LIVE w Polsce w okresie od 10 listopada do 10 stycznia 2011 roku otrzymywać będą bonusowe punkty Microsoftu w prezencie.

1600 punktów Microsoftu zostanie przyznane osobom posiadającym zagraniczne konto w usłudze Xbox LIVE (utworzone przed 10 listopada 2010 r.), które kiedykolwiek wcześniej dokonały zakupów poprzez rynek Xbox Live. Osoby posiadające konto zarejestrowane za granicą, jednak nigdy niekorzystające z zakupów poprzez Xbox LIVE, otrzymają 800 MSP.

To mnie zaskoczyli :)

Offline LoneWolfREV

• Mieszkaniec tego forum
    • DoDechy Podcast
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 10, 2010, 11:27:39 »

To pierwszy konkretny argument dla którego zachciało mi się przenieść swoje konto.

Offline Alexej

• I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 10, 2010, 11:28:31 »
Kurcze, 1600 msp i hełm dla avatara kuszą :D

Coraz bardziej jestem w stanie się przenieść, nawet poświęcając historię pobrań, te 1600 msp na otarcie łez jest spoko.
Poczekam jeszcze tydzień i zobaczę jak się to wsio spisuje i pewnie będę migrować.

Swoją drogą ruszył już www.livelog.pl

edit: wie ktoś jak jest z deal of the week? Będzie u nas?
Na polskim Live Scott Pilgrim jest za 400msp?

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline LoneWolfREV

• Mieszkaniec tego forum
    • DoDechy Podcast
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 10, 2010, 11:32:07 »
Kurcze, 1600 msp i hełm dla avatara kuszą :D

Coraz bardziej jestem w stanie się przenieść, nawet poświęcając historię pobrań, te 1600 msp na otarcie łez jest spoko.
Poczekam jeszcze tydzień i zobaczę jak się to wsio spisuje i pewnie będę migrować.

Swoją drogą ruszył już www.livelog.pl

edit: wie ktoś jak jest z deal of the week? Będzie u nas?
Na polskim Live Scott Pilgrim jest za 400msp?

Gamezilla donosi, że jest Scott za 400MSP.

EDIT: zrobił ktoś zrzut ekranu z GOL'a? Bo skasowali informacje o punktach za migracje :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 11:36:44 wysłana przez LoneWolfREV »

Offline xymox

• Stały bywalec
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 10, 2010, 11:40:05 »
Muszą czymś skusić do migracji szczególnie ludzi którzy regularnie kupowali gry z marketplace - i bardzo dobrze oby więcej takich promocji - jeśli ktoś już wyemigrował z UK lub innych krajów niech napisze czy rzeczywiście 1600MSP wylądowało na jego koncie

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 10, 2010, 11:42:17 »
Muszą czymś skusić do migracji szczególnie ludzi którzy regularnie kupowali gry z marketplace - i bardzo dobrze oby więcej takich promocji - jeśli ktoś już wyemigrował z UK lub innych krajów niech napisze czy rzeczywiście 1600MSP wylądowało na jego koncie

Mam konto na UK ale parę dni na pewno poczekam dziś nie będę przerzucał. A i wyczytałem że raz do roku można zrobić migrację

Offline LoneWolfREV

• Mieszkaniec tego forum
    • DoDechy Podcast
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 10, 2010, 12:04:37 »
Gamezilla potwierdza, że te punkty to niespodzianka od MS, ale coś im nie poszło. Pytanie tylko czy GOL niechcacy opublikował coś czego nie powinien czy MS nie zdążył opcji zaimplementowac ;)

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 10, 2010, 12:40:03 »
Gamezilla potwierdza, że te punkty to niespodzianka od MS, ale coś im nie poszło. Pytanie tylko czy GOL niechcacy opublikował coś czego nie powinien czy MS nie zdążył opcji zaimplementowac ;)

Raczej to drugie albo GOL za szybko ją podał ;)

Offline aZiss

• Badass
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 10, 2010, 12:47:06 »
Jak widać na głównej poly są problemy z migracją.
Ja tak, czy siak przerzucę się do Naszego kraju.
Nie wiadomo jak długo można będzie to zrobić i jak będzie z następcą 360, i przyszłością XBL.
Lepiej być u siebie :)

Ktoś wie na co te zniżki będą ??
http://www.xboxliveclub.pl/rejestracja.aspx

O wspomnianych nagrodach za przenosiny jest napisane na oficjalnym blogu. Linijka nagrody ...
http://www.livelog.pl/news.asp?ID=54450
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 12:51:56 wysłana przez aZiss »
(kliknij)

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 10, 2010, 12:56:12 »
Ja tak, czy siak przerzucę się do Naszego kraju.
Nie wiadomo jak długo można będzie to zrobić i jak będzie z następcą 360, i przyszłością XBL.
Lepiej być u siebie :)

Ktoś wie na co te zniżki będą ??
http://www.xboxliveclub.pl/rejestracja.aspx

O wspomnianych nagrodach za przenosiny jest napisane na oficjalnym blogu. Linijka nagrody ...
http://www.livelog.pl/news.asp?ID=54450

Raz do roku można migrować

Offline tolman

• Prezes
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 10, 2010, 13:48:19 »
Hmm. No właśnie przemigrowałem i mam (już słynne) "ups coś się popsuło" na stronie xboxowej. Na razie siedzę w robocie, ale mam nadzieję, że jak wrócę to wszystko będzie ok. Poza tym to co piszą na głównej poly (nie wiem czy cytują tu MS czy jak), że to jakaś nie oficjalna (my ass!!!) migracja to chyba żart. Na oficjalnej stronie xbox.com mają do tej migracji linczora. Teraz pewnie będę musiał dzwonić do naszego MS.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 10, 2010, 14:07:08 »
Hmm. No właśnie przemigrowałem i mam (już słynne) "ups coś się popsuło" na stronie xboxowej. Na razie siedzę w robocie, ale mam nadzieję, że jak wrócę to wszystko będzie ok. Poza tym to co piszą na głównej poly (nie wiem czy cytują tu MS czy jak), że to jakaś nie oficjalna (my ass!!!) migracja to chyba żart. Na oficjalnej stronie xbox.com mają do tej migracji linczora. Teraz pewnie będę musiał dzwonić do naszego MS.

Zobacz w konsoli jedni maja problem tylko ze strona na konsoli logują się bez problemu. W ogóle tyle ludu miało nie migrować od razu a tu prawie wszyscy to robią :P

Offline aZiss

• Badass
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 10, 2010, 14:22:37 »
W ogóle tyle ludu miało nie migrować od razu a tu prawie wszyscy to robią :P

Dają Panie gifty i darmochę to się niektórym przyspieszyła decyzja  ;)
(kliknij)

Offline wacha

• Badass
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 10, 2010, 14:25:53 »
niech ktos potwierdzi ze dostal te pkty  :)

Offline tolman

• Prezes
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 10, 2010, 14:36:36 »
No właśnie te punkty to chyba sezonowych goldowców nie zachęcą za mocno. Jak ktoś kupił dwa duże dodatki czy gry to nawet 2100 punktów go nei pocieszy. Migruję z tego prostego powodu, że mam konto od dwóch miesięcy i nic jeszcze nie kupiłem. A że gram często w multi, więc wolę pomykać z rodakami (w sensie połączenia) niż angolami czy jeszcze gorzej (w sensie połączenia) amerykanami.

Coś im się zepsuło raczej nie ze względu na liczbę,ale dlatego że słabo to przetestowali. Kryzys (mało pewnie ludzi nad tym pracowało) i do tego niski priorytet zmiany (nawet jakby wszyscy gracze z nowych regionów Live się podnieśli byłoby to zaledwie pierdnięcie wobec rynku usa czy nawet uk).
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 14:40:13 wysłana przez tolman »

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 10, 2010, 15:18:32 »
W ogóle tyle ludu miało nie migrować od razu a tu prawie wszyscy to robią :P

Dają Panie gifty i darmochę to się niektórym przyspieszyła decyzja  ;)

No tak ale do stycznia te gifty dają więc nie ma pośpiechu :P

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 10, 2010, 15:57:08 »
1600 MSP...kusi kusi. Mysle, czy by nie kupic sobie jakiegos pendrive'a 4 gb i trzymac tam wszystkie rzeczy ktore do tej pory kupilem na LIVE. Jeszcze poczekam pare dni, az sytuacja z przenosinami sie wyklaruje i nie bedzie zadnych bledow technicznych.

Offline izi

• Super Badass
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 10, 2010, 16:17:18 »
Prawie zmigrowałem ;D PRAWIE robi wielką różnicę ;D błąd o którym wszyscy trąbią jest naprawdę, przekonałem sie na własnej skórze, ciekawe co z tego wyjdzie ;)

Offline tolman

• Prezes
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 10, 2010, 17:14:32 »
Już można zalogować się na xbox.com. Na konsoli zresztą też. Dostałem maila, że mam 12 miechów golda na Polskę (golda na uk mam od połowy października więc widocznie przedłużają tak jak obiecali do pełnego miesiąca na korzyść użytkowników). Póki co nie dostałem żadnych dodatkowych punktów.

Z ciekawostek: chociaż lokalizację i język w konsoli mam ustawione na UK i angielski to zawartość Live jest po polsku (czyli "Rynek usług dla gier" zamiast "Marketplace"). Mam tylko nadzieję, że da rady dodatki i gry ściągać po angielsku również z naszego Live.
Mamy też Inside Xbox z opisami filmów po polsku, ale same filmy już po angielsku bez napisów.
Promocja na Scotta Pilgrima (400 ms p) dotyczy również nas (właśnie zakupiłem i ssę na konsolę).
Gry na żadanie to CoD4, Halo 3, Mass Effect 1, Fallout 3, Assasins Creed 1, Saints Row 2. Cenowo to koło 100 zł.

Nie widzę też tego dodatku do Pilgrima (chyba że jeszcze nie wyszedł w usa i uk?)

I 20 edycja tego posta: brakuje mi "W centrum uwagi" informacji o aktualnej promocji na Live. Trzeba zgadywać albo odwiedzać bloga majora nelsona póki co.

I 21 edycja tego posta: wydaje mi się że po wybraniu gry w "Bibliotece gier" pokazywało dostępne dodatki dla danej gry. Teraz tego nie widzę. Coś mi się wydawało czy rzeczywiście teraz mamy to obcięte?

I 22 edycja tego posta: podczas edycji danych o płatnościach (adres) dashboard xboxowy nie łyka polskich kodów pocztowych zapisancyh z "-" na przykład 80-119 nie wchodzi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 17:40:04 wysłana przez tolman »

Offline Deshirey

• Stały bywalec
  • Lubię placki!
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 10, 2010, 18:39:57 »
No proszę! Tak jak już inni napisali powyżej: z tymi punktami to jest argument! Postanowione: migruję, jak tylko znikną obecne problemy techniczne! :)

Offline CisekPL

• Stały bywalec
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 10, 2010, 18:42:38 »
Zabawne - z poziomu dashboardu jest promocja - 180zł za 12 miesięcy live'a. Zabawne są banery u dołu - Facebook, Twitter, Zune. Czyli to czego za 180zł nie uświadczymy na polskim koncie :)

Offline Deshirey

• Stały bywalec
  • Lubię placki!
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 10, 2010, 20:05:44 »
Konto przeniesione na polski Xbox LIVE :) Cały proces przebiegł bez najmniejszych problemów :-) Konsola również wykrywa polski LIVE. Czyżby już wszystko naprawili?

Offline l0s r0b3rt0s

• Badass
  • a.k.a. pernaq
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 10, 2010, 22:00:13 »
Ja trochę poczekam. Jak tylko będzie można przenieść się razem z licencjami na zakupione rzeczy to wbijam na polski Live. Coś z tym kombinują - oby tylko nie trwało to w nieskończoność.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 10, 2010, 22:53:18 »
Tekst na temat historii zakupów, przeczytane w Gamezilli z relacji na żywo z premiery Live
Pytanie i odpowiedź

- Żeby zachować dostęp do zawartości kupionej na Rynku, należy ją najpierw skopiować np. na pendrive'a, a potem z powrotem na konsolę. Jak chcecie się zabezpieczyć przed procederem zgrania tego materiału np. na konsolę kolegi?

Obawiam się, ze zaszło nieporozumienie. Przed migracją należy ściągnąć i zapisać na dysku twardym konsoli lub dowolnym urządzeniu pamięci USB wcześniej ściągnięte materiały (dodatki, gry, trailery itd.) jeśli chcemy z nich korzystać po przeniesieniu konta. Zespół odpowiedzialny za wprowadzenie do Polski usługi Xbox LIVE pracuje nad tym, aby przywrócić tzw. historię pobieranych plików danego konta (wtedy raz zakupiony materiał można pobierać ponownie dowolną liczbę razy) jednak w tej chwili nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy to nastapi. Doraźnie więc prosimy o korzystanie z tego zastępczego rozwiązania. Materiał na dysku usb jest przypisany do danego konta i nie można z nigo korzystać na innej konsoli, jeśli na niej nie ma wgranego profilu, który ma uprawnienia do jego korzystania. Eliminuje to problem o którym wspominasz.

Offline bartas225

• Junior
  • *
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 10, 2010, 22:54:49 »
Jest "miła" niespodzianka - jeżeli jesteś niepełnoletni to możesz zapomnieć o polskim Live.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 10, 2010, 23:25:22 »
Jest "miła" niespodzianka - jeżeli jesteś niepełnoletni to możesz zapomnieć o polskim Live.

To było od zawsze niezależnie od kraju. Jak nie jesteś pełnoletni to konto musi założyć rodzic lub opiekun.

Offline bartas225

• Junior
  • *
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 10, 2010, 23:27:44 »
To czemu rodzic lub opiekun nie może tego konta przenieść?

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 11, 2010, 01:04:24 »
Przenioslem narazie konto Imy do Polski (bo tam nic kupionego nie bylo). Mimo ostrzezen, ze cos sie moze sypnac, cala operacja zajela dwa klikniecia. Od tej strony jest super, czekam jeszcze na te 800MSP :)

Chcialem przeniesc tez moje londynskie konto, glownie z powodu tych obiecanych 1600MSP ale sie jeszcze wstrzymam - mimo wszystko mam tam jednak kilka gierek tez kupionych. Konta glownego nie ruszam nawet poki sie sprawa licencji jakos nie wyklaruje (albo przynajmniej moj stary Xboks nie padnie na pysk co mnie zmusi do kupienia nowego). 1600MSP kusi ale wizja stracenia contentu za ~16000MSP skutecznie dusi pazernosc i efekt promocji :(

A tak ogolnie to dzien dobry i dobry wieczor w cywilizowanym swiecie :D

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline tolman

• Prezes
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 11, 2010, 10:13:42 »
No jeszcze nie. Czekamy na Amazona i iTunes :P

Offline aZiss

• Badass
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 11, 2010, 10:20:49 »
Materiał na dysku usb jest przypisany do danego konta i nie można z nigo korzystać na innej konsoli, jeśli na niej nie ma wgranego profilu, który ma uprawnienia do jego korzystania.

Stąd dziwię się wszystkim, których blokuje kupiony content jeśli jest jak piszesz. Ja upchałem zakupy na 2 pendrive'y po 4Gb. Jest też zachowany na HDD. Jeśli działa na każdej konsoli z moim profilem zalogowanym to migruję dziś wieczorem. Z tego co mam kupione to i tak gram czasem w Puzzle Quest 2, i w BF1943 regularnie. Dyski 20Gb widziałem na allegro po 70 zł.
(kliknij)

Offline tomoman

• Padawan
  • **
    • http://tomoman.blogspot.com
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 11, 2010, 11:25:21 »
Materiał na dysku usb jest przypisany do danego konta i nie można z nigo korzystać na innej konsoli, jeśli na niej nie ma wgranego profilu, który ma uprawnienia do jego korzystania.

Stąd dziwię się wszystkim, których blokuje kupiony content jeśli jest jak piszesz. Ja upchałem zakupy na 2 pendrive'y po 4Gb. Jest też zachowany na HDD. Jeśli działa na każdej konsoli z moim profilem zalogowanym to migruję dziś wieczorem. Z tego co mam kupione to i tak gram czasem w Puzzle Quest 2, i w BF1943 regularnie. Dyski 20Gb widziałem na allegro po 70 zł.

No chyba tak nie jest - bo konto po migracji dla kupionych rzeczy jest jakby nowym kontem, czyli będzie działać do czasu, aż będziesz miał tę konsolę. Jak padnie to tracisz wszystko - bo na koncie po migracji nie ma historii pobrań, więc licencja nie zadziała. I to jest właśnie największy problem z migracją i dlatego ludzie czekają. Ja przeniosłem tylko konta dodatkowe, ale głównego nie ruszam.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 11, 2010, 12:05:47 »
A jesli mam swoje zakupy z konta US na pendrive to w przypadku kupna nowej konsoli te rzeczy z pendrive'a nie beda dzialac?

Offline xymox

• Stały bywalec
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 11, 2010, 13:01:15 »
Wydaje mi się że nie będą działać z nową konsolą - gry są przypisane do konta a także do konsoli więc gdy robisz robisz kopię na pena jest to archiw do twojego konta i konsoli z której była robiona archiwizacja. W przypadku padnięcia dysku lub konsoli na nowej nie odzyskasz danych.

Online jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 11, 2010, 13:43:56 »
W polskim markecie pojawiły się pierwsze kawałki do RB3, który nie jest nawet oficjalnie w Polsce sprzedawany. Nice.

Offline Alexej

• I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 11, 2010, 13:46:15 »
Jest też zarówno rock band store jak i guitar hero vip, z tymże nie mają swojego osobnego miejsca, trzeba je odszukać alfabetycznie w dodatkach.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 11, 2010, 13:49:17 »
@jarken Wow, to nieźle, na PSS nie ma jeszcze RBN. :(

Offline aZiss

• Badass
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 11, 2010, 14:05:33 »
W polskim markecie pojawiły się pierwsze kawałki do RB3, który nie jest nawet oficjalnie w Polsce sprzedawany. Nice.

Dzięki za info.
Bałem się, że nie dokupię nowych kawałków. Tak muszę jedynie RB3 kupić :)

UPDATE:

Na stronie zagraceni.pl, w komentarzach do wpisu o XBL, niejaki SnaQ napisał:

"Wygląda na to, że licencje migrują wraz z kontem: zawartość niegdyś pobraną da się bez problemu ściągnąć ponownie z poziomu konsoli, natomiast nie można jej zakolejkować z poziomu www. Na stronie internetowej nie widać też nazw archiwalnych pobrań sprzed migracji."

Może ktoś ze zmigrowanych to sprawdzić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 14:17:44 wysłana przez aZiss »
(kliknij)

Offline CisekPL

• Stały bywalec
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 11, 2010, 14:45:57 »
Potwierdzam. Właśnie pobieram Trials HD zakupione na "amerykańskim" koncie :).