Ankieta

Migrujesz w dzień premiery?

Tak
31 (29.5%)
Nie
74 (70.5%)

Głosów w sumie: 97

Autor Wątek: Xbox Live Polska - Tak? Nie  (Przeczytany 148310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline izi

• Super Badass
Xbox Live Polska - Tak? Nie
« dnia: Listopad 04, 2010, 18:46:09 »
Migrujesz w dzień premiery? Tak? Nie? + dlaczego?

Offline izi

• Super Badass
Odp: Xbox Live Polska - Tak? Nie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2010, 18:51:26 »
No to ja zacznę- TAK!

(ZA) Długo czekaliśmy i chce wspierać polski oddział MS. Na pewno niedługo po premierze kupię trochę punktów i zaopatrzę się w takie rarytasy jak LIMBO, Castle Crashers, czy też genialny Braid ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2010, 18:53:45 wysłana przez izi »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2010, 19:03:57 »
Gdybym miał xboxa to nawet bym się nie zastanawiał i od razu w dniu premiery migrował do Polski. Dlatego kliknąłem "TAK". Wsparcie dla oddziału PL jakieś postaram się zorganizować. Napocili się przez te lata, aby Live wprowadzić, teraz muszą na tym zacząć zarabiać.

Offline Nesta93

• Stały bywalec
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2010, 19:05:13 »
Nie , bo nie mam xbox'a 360 ( :D )

II Michal II

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2010, 20:09:55 »
Nie, bo mam 30GB contentu i stracę wszystko po przenosinach do PL, fuck this.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2010, 20:13:17 »
Nie. Z checia wespre jakos polski oddzial (chociaz ceny sa malo konkurencyjne) ale za tydzien nadal bede mieszkac w ambasadzie :( Mam kupione (za MSP lub z bonusowych zdrapek dodawanych do roznych kolekcjonerek) troche gier i dodatkow i nie wyobrazam sobie abym mial stracic na to licencje.

O ile ciesze sie bardzo, ze w koncu dolaczymy oficjalnie do sieci Live, doceniam wysilek i prace Kuby Mirskiego, Huberta Hatlasa i reszty ekipy z polskiego MS, to niestety brak migracji licencji jest dla mnie nie do przeskoczenia - to tak, jakbym wzial z polki stosik gier i zwyczajnie wywalil je do kosza.

Dla mnie najistotniejszy byl brak blokad regionalnych, obecnosc calego bonusowego contentu w pudelkach oraz zgodnosc DLC (wiem, ze to nie zalezy od MS, ale moze teraz taki np. Ubisoft czy 2K przestana sie wydurniac) - Live PL powinien to zagwarantowac i z tego sie ciesze. Chcialbym sobie zmienic ustawienia konta i zrobic migracje na Polske, ale dopoki kwestia licencji nie zostanie pozytywnie rozwiazana to tego nie zrobie. Narazie wiec zaloze sobie nowe konto jakies fajne i na nim bede sie bawic polskim Live.

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2010, 20:16:35 »
Ja mam konto na xbox live i je sobie przeniosę.
Ale - konsoli już nie mam, gier żadnych nie kupowałem, więc to tak tylko pro-forma, gdybym kiedyś jeszcze się na x'a skusić miał.
Wg, mnie polski live jest głównie dla nowych posiadaczy konsoli, ew. dla tych, co nie kupowali wiele na xbla.
Ci co mają konta i aktywnie z nich korzystali - czyli robili zakupy, umieli sobie poradzić bez polskiego live'a i będą sobie radzić nadal.
Polskie konto najbardziej jest potrzebne dla nowego nie-gracza, który kupi kineckta, i będzie chciał bez kombinowania korzystać z dobrodziejstw sklepiku MS. Tak mi się wydaje.

Offline aZiss

• Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2010, 20:42:21 »
Zmigruję konto brata i potestuję kwestie odpalania zakupionych rzeczy.
Jeśli będzie się dało grać na zalogowanym koncie po zgraniu z pendrive'a na obcej konsoli to przechodzę.
Z tego powodu czekam z dalszymi zakupami. Chcę już kupować na swój kraj (np. Vietnam).
Dużo do tej pory nie kupiłem, bo na 8Gb pendrive'ie się mieści (oprócz tego co pokończyłem), ale odkupowywać tego nie zamierzam.

Nie wiem tez jak wygląda kwestia kodów z gier np statusu VIP w Bad Company 2 ?? Czy będzie aktywny po migracji ??
(kliknij)

Offline Alexej

• I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2010, 21:22:24 »
Założe nowe, poczytam opinie innych jak się wszystko sprawuje i wtedy pomyśle. Na pewno nie przeniosę swojego głównego konta w ciemno.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2010, 23:03:18 »
Zaraz w premierę to pewnie nie ale na pewno zmigruję do końca roku. Jednak póki co nie widzę powodu aby przedłużać golda. Jak nie znajdę taniej zdrapki to nie ma mowy o kupnie abonamentu. Zbyt mało dostajemy w stosunku do innych żeby wydawać tyle samo kasy.

Offline Abdel

• Mieszkaniec tego forum
    • dubscore.pl - Nie "dzwonimy" po windę
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2010, 00:03:58 »
Tak. Nic nie stracę, nic nie zyskam. Konsola to dla mnie przede wszystkim sprzęt do grania, Marketplace służy tylko do pobierania dem, więc nie widzę powodu, żeby nie wyprowadzić się z ambasady w Londynie.

http://dubscore.pl - Nie "dzwonimy" po windę

Offline Skrzypas

• Stały bywalec
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2010, 07:41:44 »
Nie migruje bo... zagłosowałem portfelem - sprzedając klocka i kupując ps3. Ceny Golda to jakiś żart, brak pełnej migracji - skoro MS ma nas dalej w dupie, to ja tym bardziej. MS moich punktów już nie zobaczy.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • With hearts toward none
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2010, 08:28:16 »
Nie migruje bo... zagłosowałem portfelem - sprzedając klocka i kupując ps3. Ceny Golda to jakiś żart, brak pełnej migracji - skoro MS ma nas dalej w dupie, to ja tym bardziej. MS moich punktów już nie zobaczy.

+1.

Offline auriga pl

• Padawan
  • **
  • Przez X lat byłem zatwardziałym pecetowcem, aż ...
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2010, 09:18:57 »
Ja podobnie jak Alexej - poczekam aż ruszy, posłucham opinii i wtedy podejmę decyzję. Nie ma pośpiechu.
Wytrzymałem ponad 3 lata, kilka dni czy tygodni mnie nie zbawi.

Offline SavageOrk

• Junior
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 05, 2010, 09:21:20 »
Nie bo wszytko stracę  co kupiłem na marketplace a jest tego sporo .  Jak to naprawią to wtedy tak bo niby  coś tam dłubią ale może to potrwać tyle co wprowadzania liva do Polski wiec teraz  im podziękuje .

Offline uHo

• Mieszkaniec tego forum
  • Peng jest zawsze!
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2010, 11:00:21 »
Narazie nie bo strace gry z XBLA a mam tylko 60 gb dysk. Moze z czasem przejde. Brak blokady regionalnej bylby kuszacy.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2010, 11:10:55 »
Narazie nie bo strace gry z XBLA a mam tylko 60 gb dysk. Moze z czasem przejde. Brak blokady regionalnej bylby kuszacy.

Ale akurat tu blokada nie ma nic do regiony tylko do twojego IP ;) Jak wprowadzą Pplski Live Nasze Ip już nie będzie przypisywane do Niemiec więc znikną blokady więc czy masz konto na UK czy PL i tak ich nie będziesz miał

Offline Ashall

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2010, 16:10:53 »

Ale akurat tu blokada nie ma nic do regiony tylko do twojego IP ;) Jak wprowadzą Pplski Live Nasze Ip już nie będzie przypisywane do Niemiec więc znikną blokady więc czy masz konto na UK czy PL i tak ich nie będziesz miał

Jak masz polskie IP to musisz mieć konto PL, inaczej blokada będzie nadal IMO. Teraz mając konto na US i np UK IP też będzie blokada.

Offline Alexej

• I Am Robot
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2010, 16:23:41 »
nie

blokada była tylko z tego powodu, że nasze ip brano za niemców a oni mają ograniczenia co do brutalności w grach.

Oczywiście dotyczy to tylko blokad na dema i gry arcade.

Blokady związane z licencjami (filmy, zune, tv broadcast etc) wciąż będą aktywne.

Offline Ashall

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2010, 16:27:38 »
To dlaczego jak omijałem blokade dla DLC do GoW2 (mając konto US) musiałem mieć amerykańskie IP? Na IP z UK nadal byłaby blokada. To znaczy że anglik mający konto na US też nie ma możliwości pobrania pewnych rzeczy z Live, chyba że ma konto na swój kraj.

Offline Alexej

• I Am Robot
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 05, 2010, 16:38:41 »

Blokady związane z licencjami wciąż będą aktywne.

Offline Ashall

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 05, 2010, 17:28:24 »

Blokady związane z licencjami wciąż będą aktywne.

Ale ja nie mówię o filmach, etc. Prosty przykład: Live PL już działa i demo CoD WaW (na które jest blokada) na koncie PL pobieram bez problemu. Przelogowuję się na konto główne (US) i to samo demo jest zablokowane.

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 05, 2010, 19:38:57 »
Pojawił się kolejny filmik prezentujący zawartość polskiego Live'a. W porównaniu do poprzedniego jest ZNACZNIE więcej zawartości do ściągnięcia.

Jedyne co martwi a na co liczyłem, to brak gier w Games on Demand.
Nie ma też śladu po twitterze, facebooku, ani całej zakąłdce Inside Xbox.

Cena za 1 miesiąc golda z poziomu konsoli to 29 zł, a za rok 229 zł.
2000 punktów za 104 zł.
5000 punktów za 260 zł

http://www.youtube.com/watch?v=dn9BecFvoM4&

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 05, 2010, 21:33:03 »
Wygląda spoko ale bardzo razi to:

/--------\
|wszystki|
|   e    |
\--------/

w zakładce gdzie przeglądamy gry z Arcade.

Offline david80

• Junior
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 05, 2010, 21:57:21 »
nie

blokada była tylko z tego powodu, że nasze ip brano za niemców a oni mają ograniczenia co do brutalności w grach.

Blokady związane z licencjami (filmy, zune, tv broadcast etc) wciąż będą aktywne.

Nie masz racji. Jezeli nie przeniesiesz konta na PL to mimo uruchomienia od 10.11 polskiego LIVE nadal nie sciagniesz contentu ktory mial blokade regionalna. Nie wystarczy ze sciagna blokade regionalna na polskie IP. Musi sie zgadzac para: konto PL <-> polskie IP

Offline boski roman

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 05, 2010, 22:48:39 »
Czyli za miesiąc jest jak na allegro. Całkiem przyzwoicie nawet.
PS3 już nie ma, Xbox wrócił na stare śmiecie.

Dobos

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 05, 2010, 23:29:47 »
Mam Xboxa od 3 lat i nie łączyłem się jeszcze z Live, planuje to zrobić gdy wystartuje oficjalnie w Polsce.

I mam przy okazji pytanie- czy przy zakładaniu konta można nie aktywować gratisowego miesiąca gold? Obecnie nie mam żadnej gry na multi i nie chciałbym go tak zmarnować, interesuje mnie tylko silver,

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 06, 2010, 00:07:31 »

To jak wytłumaczysz, że podobne problemy jak my mieli Grecy czy gracze z RPA?
PSN ID: czajuprime

Offline Arti

• Badass
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 06, 2010, 00:08:46 »
Przeniosę konto, dopiero gdy będę miał pewność że nie stracę już kupionych gier/dodatków.
xbox live - Arti 0777

Offline Robert de Clair

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 06, 2010, 08:54:14 »
Założę nowe konto. Zbyt wiele mam zakupów na starym, bym lekką ręką mógł z tego zrezygnować. Co z tego, że będzie dalej działało (pewnie, że będzie bo wszystko jest przypisane przez DRM nie tylko do konta ale i do konsoli)
Pytanie retoryczne -  a nie można było po prostu odblokować możliwości zmiany kraju w obecnym koncie?

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 06, 2010, 12:05:45 »
Nie ma też śladu po twitterze, facebooku, ani całej zakąłdce Inside Xbox.
A to akurat dla mnie zaleta. Podsumowując - zakładam polskie konto, żeby móc ściągać DLC bez ograniczeń, a gram na koncie US (bo takie posiadam), które "widzi" ściągnięte licencje. Da się tak?
Gregys out.

Offline Nadrill

• Stały bywalec
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 06, 2010, 14:40:41 »
nie, bo nie będę się kierował tym, że jest polski oddział, tylko tym, że w innych jest tańszy live. niestety taki jest biznes, nie ma tu miejsca na patriotyzm.

Offline david80

• Junior
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 06, 2010, 17:37:30 »
nie, bo nie będę się kierował tym, że jest polski oddział, tylko tym, że w innych jest tańszy live. niestety taki jest biznes, nie ma tu miejsca na patriotyzm.

Rece opadaja...nadal bedziesz sobie mogl kupowac zdrapki po nizszych cenach na allegro i miec 'tanszy' live niz oficjalny MS Polska....ale coz nie kazdy kto ma konsole jest jednak rozgarniety - a tak mi sie wydawalo kiedys....

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 06, 2010, 18:38:46 »
Nie - brak migracji licencji, a mam zamiar zrobić upgrade konsoli. :)

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline Skrzypas

• Stały bywalec
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 06, 2010, 19:03:39 »

Rece opadaja...nadal bedziesz sobie mogl kupowac zdrapki po nizszych cenach na allegro i miec 'tanszy' live niz oficjalny MS Polska....ale coz nie kazdy kto ma konsole jest jednak rozgarniety - a tak mi sie wydawalo kiedys....

ale tutaj nie chodzi o rozgarniecie tylko o traktowanie nas - graczy - jako portfela do wyduszania kasy... Oficjalna cena polskiego golda na PL to 250 zł. Przelicz prosze ile taki gold kosztuje w Anglii... 40 funtów - po przeliczeniu wychodzi 180 zł. O stosunku zarobków ichnich do naszych szkoda pisać - bo to dwa światy. A może lepiej przeliczyć ile takich goldów może sobie pozwolić ktoś za średnią płace PL/ ANG? Ja na przykład na golda musze pracować 2 dni...
I czy jestes pewny na 100% że zdrapki na EU bedą działać w PL? Bo jak do tej pory Microsoft pokazywał że PL leży poza granicami EU.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2010, 19:06:58 wysłana przez Skrzypas »

Offline david80

• Junior
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 06, 2010, 19:29:30 »

ale tutaj nie chodzi o rozgarniecie tylko o traktowanie nas - graczy - jako portfela do wyduszania kasy... Oficjalna cena polskiego golda na PL to 250 zł. Przelicz prosze ile taki gold kosztuje w Anglii... 40 funtów - po przeliczeniu wychodzi 180 zł. O stosunku zarobków ichnich do naszych szkoda pisać - bo to dwa światy. A może lepiej przeliczyć ile takich goldów może sobie pozwolić ktoś za średnią płace PL/ ANG? Ja na przykład na golda musze pracować 2 dni...
I czy jestes pewny na 100% że zdrapki na EU bedą działać w PL? Bo jak do tej pory Microsoft pokazywał że PL leży poza granicami EU.

Ja tylko chcialem napisac ze argument - nie przejde na polski LIVE bo jest za drogo - jest bezzasadne poniewaz nadal mozna bedzie doladowac sobie konto obecnymi allegrowymi zdrapkami po 140zeta.

A jesli juz zaczynasz temat rzeke porownywania contentu i cen miedzy roznymi panstwami to ja dam Ci inny przyklad.
UK - Live 40funtow.
Reszta Europy 60Euro (240zl). I co taka biedna Hiszpania tez jest ru.ch.ana z cenami w porownaniu do UK - a porownaj sobie poziom zarobkow w Hiszpanii z zarobkami w UK...

Z innej beczki - porownaj sobie oferty brytyjskiego ORANGE z oferta polskiego ORANGE to sie za glowe zlapiesz ze oni tam maja wszystko 10 razy tansze a zarabiaja 10 razy tyle - niestety tak to juz jest....

Offline Nadrill

• Stały bywalec
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 06, 2010, 19:39:04 »

misiu, to co napisałeś to prawda, więc gdzie wykazuję swe nierozgarnięcie? na allegro zdrapki są tańsze, choć w sumie z tego co widzę live na miecha a tylko taki kupuję jest w podobnej cenie, więc się zastanowię. co nie zmienia faktu, że polski live będzie biedniejszy na początku i nie mam zamiaru się cofać gdy mam brytolskiego live'a. A promocje w stylu: jakiś sposób wynagradzania w stylu rabaty w sklepach mnie nie rajcuje.

Offline david80

• Junior
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 06, 2010, 20:02:41 »

Sam przeciez napisales - nie bedziesz sie przenosil bo nie bedziesz sie kierowal tym ze jest polski oddzial tylko tym ze w innych krajach jest tanszy LIVE.
Ja podwazylem Twoje roztargniecie tym ze jest to bzdura poniewaz mozna przeniesc konto a nadal kupowac zdrapki regnionu EU.

Offline Fiołek

• Aktywny forumowicz
  • Nic tak nie cieszy jak seria z PePeSzy
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 07, 2010, 00:04:20 »
Można już (od paru dni) zrobić konto na Polskę na xbox.com i zobaczyć jak działa.

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 07, 2010, 01:09:24 »
nie migruje z tego samego powodu co wiele innych osób. przez te parę lat uzbierało mi się sporo GB gierek Arcade oraz dodatków. niestety, tego już MS nie chce docenić i chce na mnie i na wielu innych, których ich polityka pokrzywdziła zarobić podwójnie. pokazuję na to podniesione trzy środkowe palce u prawej ręki mówiąc polskiemu MS "czytajcie między liniami".