Autor Wątek: Xbox 360 Slim  (Przeczytany 116115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
Odp: Xbox 360 Slim
« Odpowiedź #440 dnia: Wrzesień 23, 2010, 15:46:44 »
O kuźwa! Ale problem ściszyć TV. Normalnie praca ponad siły.

Jakbys mial pokrecic korbka przed uruchomieniem xboxa to tez by nie byl problem?
Problem jest w tym, ze czesto sie zapomina aby zciszyc dzwiek w TV.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #441 dnia: Wrzesień 23, 2010, 15:52:25 »
O kuźwa! Ale problem ściszyć TV. Normalnie praca ponad siły.

Jakbys mial pokrecic korbka przed uruchomieniem xboxa to tez by nie byl problem?
Problem jest w tym, ze czesto sie zapomina aby zciszyc dzwiek w TV.

No dobra, ale nowe TV maja pamięć na poszczególnych źródłach. I tak np:  Ntv ma inne ustawienia obrazu i dźwięku, a xbox inne jeśli chodzi o Mojego Sharpa. I wszystkie ostatnie ustawienia ma w pamięci i nic nie muszę ponownie ustawiać
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2010, 15:54:47 wysłana przez biomedic »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #442 dnia: Wrzesień 23, 2010, 15:59:58 »
No a ja kupilem TV w 2008 (toshiba regza 42'' FullHD) i nie mam takich bajerów (albo nie wiem, że mam ;) ).

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #443 dnia: Wrzesień 23, 2010, 16:07:26 »
No a ja kupilem TV w 2008 (toshiba regza 42'' FullHD) i nie mam takich bajerów (albo nie wiem, że mam ;) ).

Ja mam 32" Full HD i aż taki kozacki nie jest ;) nawet nie ma 100hz ;)

Online jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #444 dnia: Wrzesień 23, 2010, 16:32:32 »
Musze spawdzic czy samsung ma taki bajer.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #445 dnia: Wrzesień 23, 2010, 16:40:30 »
W plaźmie pasana - model s10, mam taki ficzer - każde źródło ma osobne ustawienia obrazu i wszystko jest pamiętane.
Nie wyobrażam sobie w ogóle mieć inaczej, bo zupełnie innych ustawień obrazu wymaga ostry cyfrowy obraz z ps3 i analogowa kablówka.

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #446 dnia: Wrzesień 23, 2010, 19:07:18 »
Moj samsung hd ready z 2007 tez ma taki 'bajer' a dodatkowo nawet pamieta ustawienia kontrastu, jasnosci i koloru dla kazdego wejscia osobno! ;)

Online jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #447 dnia: Wrzesień 24, 2010, 11:34:36 »
Moj samsung hd ready z 2007 tez ma taki 'bajer' a dodatkowo nawet pamieta ustawienia kontrastu, jasnosci i koloru dla kazdego wejscia osobno! ;)

Pamietasz moze gdzie to jest, bo w moim nie moglem znalezc i o ile pamiec mnie nie myli w instrukcji bylo napisane ze musialbym wylaczyc dzwiek w ustawieniach TV, co jest bardziej pracochlonne od zciszania.

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #448 dnia: Wrzesień 24, 2010, 11:47:27 »
Z tego co pamietam to u mnie nic nie musze ustawiac, jesli mam np wlaczona tv i dziwek jest ustawiony na 15, potem przelaczam na inne zrodlo to poprostu wskakuje automatomatycznie tyle ile bylo ostanio czyli np 25 czy cokolwiek tam bylo. Tak samo jest jak wetkne jacka od sluchawek tzn wlacza mi glosnosc sluchawek jaka miale ostanio. Chociaz teraz mi sie wydaje ze pomiedzy roznymi hdmi nie pamieta ustawien glosnosci dzwieku, ale to nie problem bo x idzie po vga, ps3 po hdmi a wii component.

Online jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #449 dnia: Wrzesień 24, 2010, 12:29:14 »
To ja mam nowszy model (Full HD z 2008 chyba series 6) i nie mam tej funkcji. Musze poszukac w instrukcji czy mozna ustawic zapamietywanie ustawien na kazdy kabel.

Online jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #450 dnia: Październik 19, 2010, 13:52:31 »
Czyzbym stal sie posiadaczem wadliwego xbox 360 S 250GB?

Niedawno kupilem xboxa 360 S 250GB (Halo Reach limited edition), niestety zauwazylem 2 wady a mianowicie:
1. Mam wszsytkie gry zainstalowane na HDD i mimo tego gdy wloze dysk z gra do napedu ten zaczyna wyc i moze tak robic w nieskonczonosc. Przestaje halasowac w momencie uruchomienia gry.
2. Background download jest baaardzo wolny. Wczoraj zaciagnalem ok 1.5GB. Gdy wylaczylem kosole po 2 godz sciagnela mi zaledwie polowe z tego. Gdy konsola byla wlaczona druga polowa dociagnela sie w 10-15min. Dodadam, ze mam dosc szybki internet 8Mbit, np AC:B demo ok 3GB sciagnal mi sie w niecala godz na ps3.

To jest moj drugi xbox 360 S 250GB i na pierwszym nie mam takich objawow. Dodatkowo w pudelku zamiast angielskiej wersji Halo Reach byla wesja skandynawska (game.co.uk bez problemow wymienil mi to na angielska).
Ktos ma/mial podobne objawy?

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #451 dnia: Październik 19, 2010, 21:05:10 »
nieee... moj napęd cichutki.... nie ma żadnych problemów, gry z dysku, tak samo sciaganie w trybie czuwania... to dziwne. może zadzwoń do MS?

Offline Tynio

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #452 dnia: Grudzień 20, 2010, 22:21:50 »
Witam

Od prawie 2 tygodni mam Xboxa 360 wersja Slim z 250 GB i mam kilka pytań.
Na początku konsola po około 4-5 godzinnej pracy zawiesiła się przy zgrywaniu save i nie ukrywam, ale była najcieplejszym urządzeniem w domu (no kaloryfer był troszkę cieplejszy)
Wiele osób pisało, że nareszcie Slim jest cichszy od starej wersji i byłem w szoku, bo jest naprawdę głośny (a DVD-Rom to jakaś pomyłka ? wyje jak wilkołak o północy)
Zasilacz z wentylatorek to już tragedia, bo w PC mam cichszy.

To były te złe strony J
Po aktualizacji już się konsola nie powiesiła ani razu od ponad tygodnia (w sumie może była włączona z 20-30 godzin) ? może już jej przeszło
Dalej jest ciepła, ale postawiłem ją troszkę inaczej i ciepło szybciej się rozchodzi.
Niestety dalej jest głośniejsza oraz cieplejsza od mojego starego PS3 (fat)
Co do wentylatora i zasilacza dzwoniłem na infolinie i za kilka dni mam otrzymać drugi dużo cichszy zasilacz (miłe zaskoczenie J )
DVD dalej wyje na początku przy uruchamianiu gry, a potem już jakoś leci (wszystkie gry instaluje na HDD)
Fajna opcja przy ściąganiu dema czy gry wyłącza się konsole o ona w tle dalej ściąga.
Dokupiłem pada razem z aku oraz przewodem do ładowania (Play & charge)
Czytałem, że podłączając taki zestaw konsola ładuje akumulator nawet po włączeniu u mnie chyba nic takiego się nie dziele, bo gaśnie czerwona kontrola.

Czy jest coś jeszcze, co powinienem jeszcze wiedzieć o konsoli ?? (jakieś myki ułatwienia lub inne drobiazgi), bo instrukcja jest naprawdę uboga (wiem, że ostatnio mało, kto czyta instrukcję ? ale ja lubię sobie poczytać z nudów)

Tynio

Pozdrawiam

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 20, 2010, 22:54:17 »
Jesli mowisz ze  konsola jest glosna, a zwlaszcza naped, to musisz miec cos uszkodzone, bo nowy slim od starego modelu naprawde jest o kilka rzedow wielkosci cichszy. Jak cos halasuje, to... zasilacz.

Idz do kogos kto ma sima i porownaj jak mu chodzi, na tej podstawie reklamuj (w sklepie albo bezposrednio u MS).

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #454 dnia: Grudzień 21, 2010, 10:01:30 »
Fajna opcja przy ściąganiu dema czy gry wyłącza się konsole o ona w tle dalej ściąga.
No ale co to za nowość? Starsze modele też to "potrafiły".

Dokupiłem pada razem z aku oraz przewodem do ładowania (Play & charge)
Czytałem, że podłączając taki zestaw konsola ładuje akumulator nawet po włączeniu u mnie chyba nic takiego się nie dziele, bo gaśnie czerwona kontrola.
W moim zestawie play&charge firmy Hama, kiedy gaśnie czerwona dioda, to oznacza to, że akumulator jest naładowany... Z tym, że wtedy zapala się zielona dioda. Nie wiem jak u Ciebie.

Offline Tynio

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #455 dnia: Grudzień 22, 2010, 21:09:24 »
No, ale co to za nowość? Starsze modele też to "potrafiły".

W moim zestawie play&charge firmy Hama, kiedy gaśnie czerwona dioda, to oznacza to, że akumulator jest naładowany... Z tym, że wtedy zapala się zielona dioda. Nie wiem jak u Ciebie.

No nowość jak mam od ponad 2 lat PS3 i tam nie było takiej opcji a nie interesowało mnie nic na temat XB (no prawie)
No ja mam M$ i tam jest inaczej włączam ładowanie i zapala się czerwona lampka podczas ładowania a jak się naładuje to zielona.

Mi bardziej chodzi, że podłączam pada zaczyna mi ładować i wyłączam konsole i niby w wersji Elite tak było, że dalej ładowało pada (przy wyłączonej konsoli)

Tynio

Pozdrawiam

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 03, 2011, 23:18:11 »
No to z dniem dzisiejszym dolaczylem do grona posiadaczy wersji "S". Pierwsze wrazenia:

- Nie jest AZ TAK brzydka jak mi sie wydawalo. Jak to stalo na wystawie w sklepie, w pionie, to odstraszalo mnie przez ostatnie pol roku, ale teraz jak ladnie plasko lezy u mnie na polce to jest w miare spoko. Nadal wole wizualnie swoj stary egzemplarz ale myslalem, ze bedzie gorzej.

- Wielkosc. Jest mniejsza, oj jest. Znowu - na polce w sklepie tego az tak nie widac, w domu gdy postawilem nowy model na miejscu starego, to stojaca obok PS3 Fat urosla do rozmiarow stodoly.

- Glosnosc. Hm, no ja chyba mialem wyjatkowo cichego Premiuma :) Jest jakas tam roznica na plus ale dupy nie urywa - nadal nie jest to poziom PS3 i nadal siedzac w fotelu tak metr-dwa od konsoli da sie ja slyszec.

- Dysk 250GB - no, glowny powod kupna w sumie (bo stary klocek nadal dziala i stoi w drugiej chacie ;) Dziwna sprawa, bo te 20GB wystarczalo mi az nadto przez pierwsze 2 lata posiadania konsoli i nagle w ostatnim roku powychodzilo tyle irracjonalnie wielkich gier (prosty Shank wazy 2GB!) i DLC, ze po prostu zapchalo wszystko po brzegi.

- Nowy headset fajniejszy niz stary. Dolaczony kabel SD za to to krzywy dowcip. I nie tylko dlatego, ze dokladnie do pudelka z konsola HDReady kabla SD jest po prostu jakas paranoja, ale tez zauwazyliscie ze MS dodal do wtyczki tego kabla dodatkowy kawalek plastiku, tak zeby juz na 100% nie dalo sie na raz wcisnac tego kabla i kabla HDMI nawet wyginajac lekko porty?

- A tak poza tym to stary, dobry Xbox 360. Nawet przez chwile mialem flashbacka bo konsola miala zainstalowany jeszcze stary, fajny, przestrzenny NXE :)

Tynio: w srode powinien dojechac do mnie moj stary Play 'n' Charge, to go sprawdze i Ci powiem czy mi konsola po wylaczeniu go laduje. Premium normalnie mi go ladowal po wylaczeniu systemu.

ps. Ma ktos pozyczyc Transfer Kit'a? Musze przerzucic dane ze starego dysku, a ze stara konsola juz nie przyjedzie do Poznania (to tez kolejny powod kupienia drugiej - ciagle wozenie grata bylo uciazliwe) to numer z pendrivem odpada :( Obiecuje oddac w stanie idealnym z dolaczonym piwem lub kuponem na piwo-przy-najblizszej-okazji :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 23:20:55 wysłana przez Vir »

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 03, 2011, 23:22:40 »
Ta wersja konsoli ma jak na razie jedną wadę - obudowa "piano black". Zdecydowanie mogli "ściągnąć" pomysł na wykończenie od PS3 Slim.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 03, 2011, 23:34:44 »
Albo "sciagnac" ze starego elite'a  ::)

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 03, 2011, 23:36:10 »
A tak, to racja. Tez mnie to odstraszalo bo juz dwie konsole z lakierem + telefon mam i to jest jakis koszmar. Zreszta ten klocek mi sie wypalcowal juz przy wyjmowaniu z pudelka, przez te 4 godziny zlapal spora doze kurzu, kolejne palce i smugi, a jak przypadkiem jeszcze przy ustawianiu na polce wysunela sie tacka od DVD i przywalila w sciane to myslalem, ze zawalu dostane (na szczescie sie nie porysowala).

Chcialem nawet kupic Arcade'a + dodatkowo HDD. Plus z tego bylby jeszcze taki, ze "bonusowe" 4GB flasha bym mial (a to sie przydaje do przerzucania sejwow np. przy upierdliwych/zbugowanych osiagnieciach). Niestety dyski sa ciezko dostepne, poza tym w sklepie dlugo dzis macalem te matowe slimy i jednak duzo gorsze wrazenie na mnie zrobily niz na zdjeciach.

---
Space Lord Motherfucker

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 04, 2011, 12:33:08 »
Chcialem nawet kupic Arcade'a + dodatkowo HDD. Plus z tego bylby jeszcze taki, ze "bonusowe" 4GB flasha bym mial (a to sie przydaje do przerzucania sejwow np. przy upierdliwych/zbugowanych osiagnieciach). Niestety dyski sa ciezko dostepne

1) Kupujesz obudowe do dysku na allegro za 40zł: http://allegro.pl/nowosc-obudowa-na-dysk-twardy-xbox-360-slim-i1390868357.html
2) Kupujesz ten dysk za 140zł: http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/401997
3) Traktujesz dysk specjalnym programem ktory robi go kompatybilnym z X360:  http://www.se7ensins.com/forums/topic/101319-how-to-create-your-own-xbox-360-250gb-harddrive-with-hddhackr-using-a-flash-drive/
4) montujesz dysk do kieszeni, calosc do konsoli
5) ????
6) PROFIT !!!

Jakbym o tym wiedzial zanim kupilem slima, bo bez wahania wzialbym Arcade i dokupiłbym dysk i kieszeń. A M$ ze swoimi chorymi cenami dyskow moze się wypchać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 12:42:47 wysłana przez Simplex »

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 04, 2011, 13:00:44 »
Wiem, ze tak mozna - tak samo mozna bylo ze starymi modelami robic. Problem w tym, ze nie uznaje nieoryginalnych akcesoriow :) Musi byc glanc nowka, stemplowana i oryginalna. Wiem, ze to kosztuje 5 razy wiecej niz powinno ale taki juz ze mnie fetyszysta :D

---
Space Lord Motherfucker

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #462 dnia: Styczeń 04, 2011, 13:29:55 »
Fetysz fetyszem, ale ten dysk siedzi w srodku konsoli i wogole go nie widac - wtedy też cię to boli? ;)

Offline tolman

• Prezes
« Odpowiedź #463 dnia: Styczeń 04, 2011, 13:41:08 »
Ktoś tuna forum kiedyś pisał, że odpowiednie przygotowanie dysku (punkt trzeci twojej instrukcji) sprowadza się do tego, że kopiuje się jakiś numerek seryjny (czy coś tam) z oryginalnego dysku. Większość osób z takimi własnoręcznie zrobionymi dyskami, ma więc ten sam numerek seryjny. MS nic z tym nie robi i pewnie nie zrobi, ale żeby spać spokojnie...

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #464 dnia: Styczeń 04, 2011, 13:57:46 »
Fetysz fetyszem, ale ten dysk siedzi w srodku konsoli i wogole go nie widac - wtedy też cię to boli? ;)
Nom :) Ja nawet nie chcialem kupic oryginalnego dysku 250, 120 lub 60GB do mojego starego Premiuma 20GB bo "to juz nie to" :D Wiem, durne, ale tak juz mam :)

---
Space Lord Motherfucker

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #465 dnia: Styczeń 04, 2011, 18:41:06 »
Ktoś tuna forum kiedyś pisał, że odpowiednie przygotowanie dysku (punkt trzeci twojej instrukcji) sprowadza się do tego, że kopiuje się jakiś numerek seryjny (czy coś tam) z oryginalnego dysku. Większość osób z takimi własnoręcznie zrobionymi dyskami, ma więc ten sam numerek seryjny. MS nic z tym nie robi i pewnie nie zrobi, ale żeby spać spokojnie...
Faktycznie jest tak jak mowisz, ale gdyby MS cos z tym zrobil, przy okazji zablokowalby dyski zwyklym uzytkownikom - w USA pozew zbiorowy gwarantowany.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #466 dnia: Styczeń 05, 2011, 18:45:19 »
Tynio: jesli chodzi o to ladowanie Play 'n' Charge Kita przy wylaczonym Slimie, to wlasnie sprawdzilem. U mnie po wylacznie konsoli kontrolka na moment gasnie (2-3 sekundy), potem sie zapala i juz sie laduje. Jest dokladnie tak samo jak na moim starym modelu Pro.

---
Space Lord Motherfucker

Offline Tynio

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #467 dnia: Styczeń 05, 2011, 20:05:44 »
Tynio: jesli chodzi o to ladowanie Play 'n' Charge Kita przy wylaczonym Slimie, to wlasnie sprawdzilem. U mnie po wylacznie konsoli kontrolka na moment gasnie (2-3 sekundy), potem sie zapala i juz sie laduje. Jest dokladnie tak samo jak na moim starym modelu Pro.

Dzięki za info
Czyli muszę do innego portu włożyć :) ja zawsze miałem podłączone do tylnego USB chyba pierszy od góry.

Napisz do jakiego Ty masz portu podłączonego (nie próbowałem tego z przodu)

Tynio

Pozdrawiam

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #468 dnia: Styczeń 05, 2011, 20:38:02 »
Dzięki za info
Czyli muszę do innego portu włożyć :) ja zawsze miałem podłączone do tylnego USB chyba pierszy od góry.
Napisz do jakiego Ty masz portu podłączonego (nie próbowałem tego z przodu)
Do tego samego - pierwszy z gory z tylu :) Ale to musi dzialac na kazdym dostepnym porcie.

---
Space Lord Motherfucker