Autor Wątek: Xbox 360 a internet  (Przeczytany 53768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
Odp: Xbox 360 a internet wifi
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 28, 2009, 13:06:14 »
A ja bym jeszcze chciał wiedzieć (na przyszłość), czy da radę dostać to Microsoftowe wifi w kolorze czarnym?

Offline MaciejPŃ

• Stały bywalec
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 28, 2009, 13:24:21 »
hmm zastanawiam sie jak dziala tutaj prawo, bo jak ktos sie "jebnie" np w takim media markcie czy kazdym innym sklepie, obowiazuje cie najnizsza cena, nawet jesli w systemie wywala milion zlotych, to jak na towarze pisze zlotowka, masz prawo za tyle kupic.

Offline Maciej Kaczyński

• Mieszkaniec tego forum
    • Pejdż on Kompjuter Entertetejment
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 28, 2009, 13:25:07 »
A ja bym jeszcze chciał wiedzieć (na przyszłość), czy da radę dostać to Microsoftowe wifi w kolorze czarnym?
Zdaje się taki dongle do pierwszego Xboxa (który ponoć też działa z 360) był w kolorze czarnym.
http://www.youtube.com/user/pokeplinfo
Pejdż on Kompjuter Entertetejment

Offline Maciej Kaczyński

• Mieszkaniec tego forum
    • Pejdż on Kompjuter Entertetejment
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 28, 2009, 13:29:23 »
hmm zastanawiam sie jak dziala tutaj prawo, bo jak ktos sie "jebnie" np w takim media markcie czy kazdym innym sklepie, obowiazuje cie najnizsza cena, nawet jesli w systemie wywala milion zlotych, to jak na towarze pisze zlotowka, masz prawo za tyle kupic.
Zgodnie z ich regulaminem

Wszystkie ceny podane na stronach internetowych Agito.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta
.
Oczywiście, można się z tego "wykpić" twierdząc, że towar się skończył i już go nie będzie. Nie sądzę, żeby cokolwiek nakazało sklepu sprowadzić towar, żeby wywiązać się z transakcji.
http://www.youtube.com/user/pokeplinfo
Pejdż on Kompjuter Entertetejment

Offline MaciejPŃ

• Stały bywalec
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 28, 2009, 13:52:54 »
jak wroci moja rodzicielka, ktora tego typu sprawy ogarnia dosc dobrze (jak sie "klocic" w marketach to Tylko z nia) to zadzwoni
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 15:16:33 wysłana przez MaciejPŃ »

Offline mck

• Junior
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 28, 2009, 16:12:09 »

Napisałem do nich, powołując się na pkt 3 regulaminu:
Cytat: Regulamin agito.pl
3. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych Agito.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

Odpisali mi tak:
Witam. Odnosząc się do informacji przekazanych przez Pana, pozwolę sobie zauważyć, że zgodnie z art. 71 Kodeksu Cywilnego ?[?] cenniki i inne informacje, skierowane do ogółu lub do poszczególnych osób, poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę lecz za zaproszenie do zawarcia umowy.? Informacja ta zawarta jest również w punkcie 18 Regulaminu Zakupów, z którym każdy odwiedzający stronę www.agito.pl może się zapoznać. Zgodnie z Regulaminem Zakupów informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu Agito.pl nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składający zamówienie za pomącą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki. W związku z powyższym wysłanie zamówienia było ofertą złożoną sprzedającemu. Oferta nie została przyjęta - powołując się na błąd w zaproszeniu do zawarcia umowy. Jednocześnie bardzo przepraszam za zaistaniałą sytuacje.
Czyli nie ma szans na zrealizowanie tego zamówienia? Jest tu jakiś prawnik? ;)

Offline chrisjan

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 28, 2009, 17:04:37 »
Witam,
A więc ja też sobie trochę z nimi pokorespondowałem, bardziej w ramach "rozrywki" niż nastawiania się na wyrwanie tego dongla.
W każdym razie obsługa klienta błądzi w wyjaśnieniach straszliwie.
Powołują się na fakt że oferta nie jest ofertą w rozumieniu KC (ja nie znalazłem wzmianki o tym na ich stronie, ale ok niech im tak będzie).
Nawet jeżeli jest tak jak oni piszą jedynie "zaproszeniem do zawarcia umowy, to już przesłanie potwierdzenia złożenia zamówienia wraz z informacją że kliknięcie na link w nim zawarty jest potwierdzeniem jego złożenia) jest zwyczajnym zawarciem umowy.

W tym momencie jakiekolwiek jednostronne zerwanie umowy nie jest już możliwe gdyż zobowiązani zostało zawarte przez obustronne złożenie oświadczenia woli. Cytat z potwierdzenia:

Dotarło do nas zamówienie płatne przelewem. Prosimy o potwierdzenie zamówienia.
Aby je potwierdzić, kliknij tutaj. Jeśli zamówienie nie zostanie potwierdzone, anulujemy je po upływie 24 godzin.
Gdy zamówione produkty zostaną zarezerwowane, wyślemy do Ciebie e-maila z prośbą o dokonanie płatności. Przesyłkę wyślemy, gdy pieniądze wpłyną na nasze konto (zazwyczaj następuje to następnego dnia po dokonaniu przelewu), a zamówienie zostanie skompletowane.

W wyjaśnieniech obsługa twierdzi jakoby momentem zawarcia umowy była chwila podpisania odbioru listu przewozowego. Guzik prawda - umowa zostaje zawarta w chwili :
- Otrzymania przez składającego ofertę oświadczenia i jej przyjęciu lub.
- Przystąpienie przez drugą stronę do wykonania umowy.

Tak więc składając podpis na liście przewozowym to ja co najwyżej potwierdzam umowę przewozu a nie zakupu.

Generalnie po wymianie kolejnych maili zwyczajnie zabrakło mi czasu na dalszą "walkę"
Wg mnie sytuacja jest jak najbardziej "do wygrania", aczkolwiek włożony w to wysiłek nie jest warty oczekiwanego celu.
Suma sumarum - pomyłki się zdarzają wszystkim (nie zamierzam bynajmniej na tym żerować), ale sztuką jest wyjść z nich z twarzą (a w tym wypadku tego zwyczajnie zabrakło)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 17:08:54 wysłana przez chrisjan »
GameCenter ID: ChrisjanPL

Offline Kamsonowicz

• Padawan
  • **
    • http://www.myspace.com/kamsonowicz
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 28, 2009, 17:05:24 »
No ale cieszy Was to, że się ktoś pomylił i próbujecie teraz cwaniakować i żerować na czyimś przeoczeniu? A może się uda coś od nich wyszarpać! To po prostu był błąd, sami wiecie, że ten produkt tyle nie kosztuje, więc o co się rozchodzi? Sytuacja się wyjaśniła, koniec tematu jak dla mnie.

polygamia & p.r.g.k: KAM_
http://www.myspace.com/kamsonowicz

Offline MaciejPŃ

• Stały bywalec
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 28, 2009, 18:15:48 »
kogo to obchodzi ze ktos sie pomylil? mnie, konsumenta? no chyba sobie zartujesz, kazdy szuka zeby kupic jak najtaniej a nie "ale oni sa biedni, pomylili sie, i jeszcze odwracaja kota ogonem, poglaszczmy ich jeszcze". Pozatym istnieje cos takiego jak wizerunek firmy, za poniesione bledy trzeba placic, ale trzeba tez umiec z nich wyjsc z twarza.

Pozatym, cfaniakowanie, rozumiesz przez to hmm probe np. uzyskania prawa do czegos? To jak jest promocja gdzies, to lecisz do kierownika sklepu i mowisz ze za tanio, bo dany produkt gdzie indziej kosztuje wiecej?

A ile bylo sytuacji, ze ktos na allegro sie pomylil, i np sprzedal 1000 telefonow, po 50zł a nie 50 telefonów po 1000zł. Sady w takich sytuacjach zasadzaly na korzysc kupujacych.

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 28, 2009, 20:49:57 »
A ile bylo sytuacji, ze ktos na allegro sie pomylil, i np sprzedal 1000 telefonow, po 50zł a nie 50 telefonów po 1000zł. Sady w takich sytuacjach zasadzaly na korzysc kupujacych.

Akurat jeśli chodzi o pojedyncze prywatne osoby, które popełniły błąd (np. samochód za 13zł zamiast za 13.000zł) to nigdy w życiu by mi nie przyszło do głowy ciągać ich za to do sądu. Bo jak ja takiego walnę na tych kilka tysięcy, to się może człowiek przez wiele lat nie podnieść z kredytu. Ale trochę inaczej to dla mnie wygląda gdy babola walnęła duża firma. Ich to aż tak nie zaboli.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 29, 2009, 06:17:07 »
No ale cieszy Was to, że się ktoś pomylił i próbujecie teraz cwaniakować i żerować na czyimś przeoczeniu? A może się uda coś od nich wyszarpać! To po prostu był błąd, sami wiecie, że ten produkt tyle nie kosztuje, więc o co się rozchodzi? Sytuacja się wyjaśniła, koniec tematu jak dla mnie.
Firma zaoferowala produkt za okreslona kwote, klienci zdecydowali ze kupia za taka kwote i nagle firma stwierdza, ze ma klienta w dupie gleboko, wykreca sie klamstwami (ze niedostepne w Polsce) i zaslania sie KC mimo, ze na stronie maja same bledy i wykluczajace sie zwroty. To jest poprostu bucostwo do kwadratu i tak, z checia bym zobaczyl jak barany sa zmuszone do wydania tego towaru za ta cene. Dla samej zasady, bo tak sie poprostu nie postepuje. Mogli to zalatwic na dziesiec lepszych sposobow, od pogodzenia sie ze swoim bledem po grzeczne i uprzejme przeprosiny. Wybrali klamstwa, krecenie i traktowanie klientow per noga - kiepsko.

Zaloze sie o krate piwa, ze gdyby sytuacja byla w druga strone - tzn. zamawiasz u nich cos za powiedzmy 1000 PLNow i potwierdzasz, a potem nagle stwierdzasz, ze juz tego nie chcesz bo u konkurencji jest taniej, to by cie zmuszali do kupna bo przeciez potwierdziles, bo regulamin, bo KC, bo oplaty manipulacyjne, bo biblia i koran, bo cie do sadu pozwa.

No coz, sa firmy i firemki jak widac. Szkoda, ze Agito.pl zaliczylo sie ta akcja do drugiej kategorii.

Aha, tak swoja droga to mysle, ze wieksza szansa bylaby na zalatwienie tego przez telefon. Na mailach u nich buce totalne siedza, kolesie odpowiadaja kompletnie od czapy (na moja prosbe o wyjasnienie czegos z regulaminu typ mi odpisal "odsylam do regulaminu pod adresem (...)"), a jak chcialem zmienic dane na nie wyslanej jeszcze fakturze, to dostalem odpowiedz od jakiegos madrego pana, ze to niewykonalne. Jakos bylo wykonalne w minute dla bardzo sympatycznej pani na ich infolinii.

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline rees

• Stały bywalec
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 29, 2009, 10:10:48 »
i tak padna jak ostatnio Sirius.pl , oskarmedia.pl , japanfoto.pl heheeh

Offline piethru

• Stały bywalec
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 29, 2009, 10:14:24 »
i tak padna jak ostatnio Sirius.pl , oskarmedia.pl , japanfoto.pl heheeh

A co się stało ze Siriusem? Nic nie słyszałem,a kiedyś zakupy u nich robiłem.

Offline BaRiBaL

• Mieszkaniec tego forum
  • Hardcore casual gamer
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 29, 2009, 13:36:28 »
http://www.sirius.pl/
Sklep internetowy Sirius.pl znajduje sie w okresie głębokiej restrukturyzacji kosztowej oraz kapitałowej. W związku z tym możliwość składania zamówień została czasowo wstrzymana. W konsekwencji obsługa infolinii i innych kanałów sprzedaży również została zawieszona. W chwili obecnej nie możemy udzielić więcej informacji. Na wszelkie pytania odpowiemy tak szybko, jak będzie to możliwe.

Wszyscy klienci, którzy dokonali płatności, a których zamówienia nie zostały zrealizowane, otrzymali zwrot wpłaconych środków. Prosimy o sprawdzenie kont bankowych, na które powinny były wpłynąć zwroty wpłaconych kwot. Jeżeli nie otrzymaliście Państwo należnego zwrotu, bardzo prosimy o przesłanie informacji zawierającej numer zamówienia i dane do przelewu na adres warszawa@sirius.pl

Pytania dotyczące gwarancji i reklamacji towarów prosimy kierować na adres rma@sirius.pl

Jednocześnie bardzo przepraszamy za utrudniony kontakt z pracownikami naszej firmy w ostatnich dniach.

Z poważaniem,

Zarząd firmy Sirius.pl sp. z o.o.

---
Kupilem w zeszlym roku u nich swojego elite (oidp 980zl) i pilota logitechowego Harmony One tez po calkiem niskiej cenie - moze za bardzo przycinali na cenach a pozniej nadszedl slawetny kryzys i sie zemscilo.
Gwarancje na szczescie mam producenta.

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 29, 2009, 15:56:39 »
Zaloze sie o krate piwa, ze gdyby sytuacja byla w druga strone - tzn. zamawiasz u nich cos za powiedzmy 1000 PLNow i potwierdzasz, a potem nagle stwierdzasz, ze juz tego nie chcesz bo u konkurencji jest taniej, to by cie zmuszali do kupna bo przeciez potwierdziles, bo regulamin, bo KC, bo oplaty manipulacyjne, bo biblia i koran, bo cie do sadu pozwa.

Nie zakladaj sie :)
Gdy sie kupuje w sklepach internetowych (w tym np w sklepach na allegro) na terenie EU dziala cos takiego jak "cooling-off period"
http://en.wikipedia.org/wiki/Cooling-off_period
Mozna oddac w krotkim czasie i sie nie tlumaczyc.

W polsce ten zwrot nie istnieje, ale jak sie wytlumaczy co i jak (ze sklep internetowy, ze chcialbys oddac, etc) to beda wiedzieli.

M.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 29, 2009, 20:03:07 »
Wiem, jutro prawdopodobnie bede wlasnie to robil :) Ale mi chodzi o rezygnacje z zakupu calkowicie, jeszcze przed otrzymaniem paczki - tu jestem pewien, ze dostalbym przynajmniej jednego groznego maila.

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline netu

• Junior
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 31, 2009, 13:17:06 »
jeżeli to wam cos da byłem w tej sprawie u rzecznika praw konsumenta i powiedział ze skoro sklep nie chce oddac towaru polubowanie mozna oddacdo sądu gdzie sprawa jezt z góry wygrana ale ja stwierdziłem ze dla tych kilku złoty nie opłaca sie w to bawić

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 09, 2009, 17:25:25 »
Nie zakladaj sie :)
Gdy sie kupuje w sklepach internetowych (w tym np w sklepach na allegro) na terenie EU dziala cos takiego jak "cooling-off period"
http://en.wikipedia.org/wiki/Cooling-off_period
Mozna oddac w krotkim czasie i sie nie tlumaczyc.

W polsce ten zwrot nie istnieje, ale jak sie wytlumaczy co i jak (ze sklep internetowy, ze chcialbys oddac, etc) to beda wiedzieli.

M.

Nic dziwnego, ze sklepy nie znaja na naszym gruncie jakiegos dziwacznego angielskiego okreslenia. ;) Po polsku uprawnienie, ktore masz na mysli, nazywa sie bardzo swojsko odstapieniem od umowy. Strony zwracaja sobie wzajemnie swe swiadczenia i voila. Niniejsze uprawnienie winne byc zreszta wykazane w regulaminie sklepu. Sprzedawca nikomu tu łaski nie robi.

Jakbys ktos potrzebowal podstawe prawna do korespondencji ze sklepem - ustawa ma przydluga nazwe, mianowicie: "o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny".

Art. 7.
1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne). 
3.  W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

Niestety, dla tych, ktorzy widza juz pazernymi oczami Ultime.pl w roli bezplatnej wypozyczalni gier, zle informacje niesie art. 10, ust.3 pkt. 2:

...
3. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach:
...
2) dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania,

Powodzenia w walce "o swoje"! ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2009, 17:28:16 wysłana przez Kraven PL »

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 10, 2009, 12:05:45 »
co to znaczy oryginalne opakowanie? :-)

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 10, 2009, 14:10:18 »
Oryginalne opakowanie (w odróżnieniu od zastępczego opakowania) to opakowanie w jakim produkt opuścił fabrykę.

Offline Sopel

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 08, 2009, 21:29:00 »
orientujecie się może gdzie obecnie można najtaniej kupić oryginalny wireless networking adaptor? znalazłem w ultimie po 299 PLN, na allegro nowy za 289 PLN. coś jeszcze?

Offline rees

• Stały bywalec
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 12, 2009, 15:34:15 »
Mi osobiscie szkoda kupowac badziewie za 300 zlotych...
Kup najprostszego access pointa, ja mam taki:

http://www.allegro.pl/item576768658_air_live_wl_5460ap_801_11g_wireless_access_point.html

I voila. Smiga.

Tak btw kupilem sobie genialny routerek Belkina z lcd:
http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=450535

Smiga jak ta lala, wszystko mozna ustawiac i miec podglad na monitorku lcd bez ruszania sie do kompa / laptopa.
O ile linksys potrafil mi zrywac polaczenie z PS3 po wifi, tak Belkin ani razu tego nie zrobil.
PS3 media server smiga. Wspanialy sprzet. Tylko sie nie natnijcie na cene oficjalna rzedu 460 zl. Sprzedaja w sklepach internetowych za 350 zl.

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 12, 2009, 21:35:16 »
ciekawy routerek :) ale ja bym ciągle wolał coś z Tomato/DDWRT

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 15, 2009, 22:50:26 »
Mam mala prosbe o pomoc, sprawa jest taka:
chce podlaczyc lapka do routera wifi i tak laczyc sie z netem, do tego x360 ma byc podlaczony do tegoz routera przez zwykly kabel sieciowy. Pytanie jest co musze kupic aby to smigalo (sieciami to sie nigdy nie intersowalem wiec totalny laik ze mnie). Aha neta mam od Aster (10 mbit do tego stoi ten ich modem i w to wpinam kable).

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 16, 2009, 10:35:32 »
Wystarczy Ci najtańszy na rynku router bezprzewodowy i do tego kabel sieciowy do konsoli.

Ja mam dokładnie taki router: http://www.allegro.pl/item601373200_tp_link_tl_wr340g_wifi_wds_nowy_model_dsl_wys_24h.html
A kabel możesz kupić gotowy w hipermarkecie , cena ok.19zł za 15m. Zwykły, nie crossowany.
Na tym routerze w skrajnym przypadku "chodzą" u mnie 4 urządzenia: komp stacjonarny, lapek, XboX i pocket PC ( w ogóle to on obsłuży dużo więcej oczywiście :) ). Net mam z kablówki, wystarczyło przypisać do routera adres MAC komputera i wszystko śmiga. Operacja jest prosta i nawet laik sobie poradzi.

Kabel, który teraz wpinasz do kompa (ten idący od modemu) wepniesz do routera. Drugi kabel (ten nowo zakupiony) wepniesz między konsolę a router. A lapek złapie łączność po wi-fi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2009, 10:41:08 wysłana przez Niekumaty_ »

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 16, 2009, 10:40:10 »
Dzieki wielkie Niekumaty :)
Kabel mam ten co dali do konsoli to chyba jest scrossowany, nada sie?

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 16, 2009, 10:42:17 »
Nada się, tylko dla mnie był za krótki. Dlatego kupiłem 15m, puściłem pod ścianą, zamaskowałem listwami przypodłogowymi i w ogóle go nie widać :)

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 16, 2009, 10:50:18 »
Dobra dzieki, kupilem ten co poleciles. Podobno instrukcja napisana jak dla hamburgeiros to pewnie dam rade :)

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 16, 2009, 10:53:32 »
Nie zawiedziesz się :) Ja go używam niemal dokładnie od roku i nigdy, przenigdy nie robił żadnych problemów. Aha, jak go wyjąłem z pudełka to się zdziwiłem jaki jest mały :) Na zdjęciach IMHO wygląda na większy.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 20, 2009, 17:22:35 »
@Niekumaty
Jeszcze raz dzieki za polecenie tego routera :) Rzeczywiscie maly, szybko i sprawnie dziala. Podobno po wifi siec gubi pakiety i zrywa polaczenie, ja jak na razie nie zauwazylem tego. Oby bylo jak jest. Pozdro.

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 27, 2009, 15:45:45 »

Tak btw kupilem sobie genialny routerek Belkina z lcd:
http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=450535

Smiga jak ta lala, wszystko mozna ustawiac i miec podglad na monitorku lcd bez ruszania sie do kompa / laptopa.
O ile linksys potrafil mi zrywac polaczenie z PS3 po wifi, tak Belkin ani razu tego nie zrobil.
PS3 media server smiga. Wspanialy sprzet. Tylko sie nie natnijcie na cene oficjalna rzedu 460 zl. Sprzedaja w sklepach internetowych za 350 zl.

Ja belkina juz chyba nic w zyciu nie kupie, kupilem karte wi-fi do pc i po konfiguracji mojej nieco specyficznej sieci (polaczenie w trybie ad-hoc) i restarcie systemu... musialem restartowac system bo juz sie nie chcial podniesc (zadne tryby awaryjne czy ostatniej znananej poprawnej konfiguracji) zakazdym razem restart jak sie tylko pulpit mial ukazac. Win 7 sie nie zlamal i dal rade sam naprawic problem ale zdazylem zobaczyc blue screen!! (koszmarne wspomienia win98 ;) ) belkin dlamnie jest mega shit - nawet sterowniki odpowiednie znalesc na ich stronie moze byc nie lada wyzwaniem...

wracajac do tematu sieci to wydaje mi sie ze taniej i prosciej bylo by uzyc ap zamiast sie z routerem scierac...

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 13, 2009, 01:15:23 »
Jestem właśnie w trakcie remontu mieszkania i starą siec przewodową zamieniam na wi-fi. Chciałbym w ten sposób podłączyc także xboxa i mam pytanie, które urządzenie sprawdzi się najlepiej jako AP do którego podłączę następnie konsolę? W temacie routerów i innych tego typu urządzeń jestem zielony więc z góry dzięki za pomoc.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 13, 2009, 09:29:28 »
Jesli jestes zielony to polecam ci oryginalna 'przystawke' wi-fi od ms. Jesli jednak zdecydujesz sie na kombinowanie to wejdz na strone http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv3/dd-wrt/hardware.html i upewnij sie ze router ktory zaierzasz kupic bedzie dzialal z nieoficjalnym fw. poczytaj generalnie tamta strone to powinno rozwiac twoje watpliwoscie, co do ap to musisz szukac w sieci, bo niestety tez nie kazdy ap ma opcje odbrania sygn przez wi-fi i przekazanie go na port lan.... moj belkin przynajmniej nie wykazuje woli pracowania w takim trybie :/

ps. ja za to powinienem dostac jakos w tym tyg zaciskarke i podlacze 2go x'a kablem - bo najtaniej (nawet jesli trzeba kupic 20m kabla koncowki i zaciskarke ;) )

Offline evelan

• Junior
  • *
  • easy easy japanese
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 24, 2009, 22:54:40 »
żałuję prawie każdego dodatku który zakupiłem do x0 :)
kamerka, pilot (no tego nie bo swoje pilota zgubiłę i musiałem czymś przełączać kanały :D ), bezprzewodowy HS (omfg)
jedyny przydatne akcesorium to to do ładowania pada :P

przestrzegam was nie kupujcie takich wymyślonych dodatków od m$a

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 25, 2009, 13:02:58 »
Kupiłem drugiego pada i jest świetny ;)
Gregys out.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 25, 2009, 13:07:56 »
Ja mam wszystkie kable do konsoli od ms i tez sa swietne ;) i kamerka tez dobrze dziala :D

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
Odp: Co dzisiaj ciekawego nabyles/as?
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 21, 2009, 15:49:38 »
W KOŃCU !!!
Szkoda tylko że nie mogę do Xbox Live się zalogować :/

A czemu nie mozesz? Kupiles zabanowana za grosze? :)

Offline Sadam

• Stały bywalec
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 21, 2009, 15:55:02 »
Nie , nie nówka sztuka nie jechana. Tylko piszę mi że mam problem z połączeniem internetowym, ma to być jakieś 13xx MTU chyba i pisze żeby podłączyć do modemu a do modemu jest podłączona już od początku. Nie wiem co robić ;/

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 21, 2009, 16:02:42 »
Nie , nie nówka sztuka nie jechana. Tylko piszę mi że mam problem z połączeniem internetowym, ma to być jakieś 13xx MTU chyba i pisze żeby podłączyć do modemu a do modemu jest podłączona już od początku. Nie wiem co robić ;/

Polecam lekturę: http://support.xbox.com/support/en/us/nxe/xboxlive/troubleshooting/NetworkHelp_mtu.aspx
http://support.xbox.com/support/en/us/xbox360/kb.aspx?id=908882&lcid=1033&category=xboxlive
http://support.xbox.com/support/en/us/xbox360/xboxlive/troubleshooting/networkhelp_mtu.aspx

Pewnie musisz na routerze ustawić ręcznie MTU.

Offline Sadam

• Stały bywalec
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 21, 2009, 16:37:37 »
Pewnie musisz na routerze ustawić ręcznie MTU.
Ale ja nie mam routeru.. tylko normalnie kablem sieciowym, może trochę głupio to napisałem i nie zrozumiałeś.