Autor Wątek: Xbox 360 a dźwięk przez HDMI  (Przeczytany 30658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łuk4sZ

• Aktywny forumowicz
  • Pirotechnik amator ;]
Xbox 360 a dźwięk przez HDMI
« dnia: Listopad 16, 2008, 15:45:21 »
Witam. Chcialem zapytać jak wyglada sprawa z HDMI w "iksboksie". Mianowicie na dniach przyjedzie do mnie nowe kino domowe Sony  HT-SF1300 oraz tv FullHD 42" LG i chcialem zapytac czy normalnie moge puscic przez to kino dzwiek przestrzenny jak i obraz w wysokiej rozdzielczosci. Najbardziej wlasnie zastanawia mnie fakt z tym dzwiekiem (bo teoretycznie to wydaje mi sie ze mozna tak zrobic jak napisalem, wkoncu to HDMI) poniewaz gdzies czytalem ze Xbox puszcza przez HDMI tylko obraz a audio trzeba podawac przez osobny kabelek. Czy to prawda?? Aaaa i amplituner z zestawu posiada wtórnik HDMI wiec technicznie jest to w nim mozliwe. Tylko kwestia tego czy X puszcza i jedno i drugie na raz. A i tak jeszcze jak juz jestem w temacie. Mam zamiar podlaczyc pod ten amplituner tez PS3 i z niego kabelkiem obraz do TV. Czy w takim wypadku amplituner musi posiadac HDCP zeby obraz poszedl w 1080p?? Bo w specyfikacji tego amplitunera pisze ze normalnie ma jakies tam technologie do BluRay'a wiec to chyba mozliwe. Chcem sie upewnic dopóki jest jeszcze czas :) Bo jesli nie to wtedy bede musial dokupowac kabel optyczny do puszczenia audio na niego. Ale wiecie jak juz jest to HDMI co puszcza wszystko na raz to po co bawic sie w wiecej kabli i utrudniac sobie zycie :P Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi a szczegolnie te w zwiazku z audio w xboxie ;) Pozdrawiam

Katanka

• Gość
Odp: Xbox 360 a dźwięk przez HDMI
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2008, 15:56:00 »
Ja zrobiłem tak, że hdmi wychodzi z X360 do tv, a dzwięk z tv idzie do wzmacniacza. ciekaw jestem czy by się dąło tak, że po hdmi idzie mi obraz do tv, a do wyjścia wideo mam wpięty monster kabel component + optyk i czy by mi na raz szedł dzwięk tym optykiem. w Ps3 tak działa, ale w X360 nie próbowałem.

Offline Łuk4sZ

• Aktywny forumowicz
  • Pirotechnik amator ;]
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2008, 16:18:31 »
Katanka da sie tak bo nawet pierwsze elitki oprocz kabla HDMI mialy takie cos tylko do audio (w tym optyka) co wpinalo sie w wyjscie wideo. Tylko jest kwestia tego ze jak podlaczysz HDMI to juz ten drugi kabel nie wejdzie :P ale jest na to sposob :) czytalem na necie :) wystarczy zdjac plastikowa obudowe z kabla i wtedy siezmiesci :) Niezbyt elegancko ale dziala :)

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2008, 17:00:21 »
Tą przejściówkę można dostać czasem na allegro, albo zwyczajnie zamówić sobie za granicą.
Ja mam mojego klocka podpiętego HDMI do TV a za pomocą tej przejściówki chincha do wierzy. Gdybym tylko miał na niej optyka to takiego kabla bym użył.

« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2008, 17:02:12 wysłana przez Tartaq »

Offline Łuk4sZ

• Aktywny forumowicz
  • Pirotechnik amator ;]
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2008, 17:04:43 »
Ale czy musze tej przejsciowki uzywac jesli amplituner ma wtornik?? Bo z tego co czytalem jesli ma ten smieszny wtornik to wystarczy jeden kabel HDMI i ampli pusci mi przez to i audio i wideo do tv.Mam racje?? Czy iks przez HDMI wysyla tylko sygnal wideo??

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2008, 17:21:03 »
Wysyła również audio, bo czasem kiedy gram w nocy i nie chce budzić rodziny to gram na dźwięku z TV.

Offline Łuk4sZ

• Aktywny forumowicz
  • Pirotechnik amator ;]
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2008, 17:41:05 »
Ok dzieki wielkie ;) I teraz pozostaje jeszcze kwestia tego puszczenia PS3 przez amplituner Sony. Normalnie pojdzie 1080p czy beda problemy z tym HDCP? ??? Bo w sumie jesli w specyfikacji jest ze obsluguje full HD z BluRay to raczej powinno prawda? ??? Po prostu martwi mnie to ze nie ma nigdzie wprost napisane czy ma HDCP czy nie :P

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2008, 17:58:51 »
za www.ps3site.pl :

"HDCP to mechanizm służący do kontroli przesyłania cyfrowych obrazów i dźwięków wysokiej rozdzielczości. Gdy TV nie obsługuje szyfrowania HDCP to obraz w ogóle nie zostanie wyświetlony. Obsługa HDCP jest niezbędna dla połączenia HDMI. Poprzez komponent gry będą miały właściwą rozdzielczość lecz filmy zostaną przeskalowane do 576p."

http://www.ps3site.pl/forum/PLAYSTATION-3-t10912.html

To samo info w tym dokumencie PDF z oficjalnej strony SONY, strona 21:

http://www.playstation.com/manual/pdf/CECHJ04-2.30_2.pdf
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2008, 18:03:15 wysłana przez Tartaq »

Offline Łuk4sZ

• Aktywny forumowicz
  • Pirotechnik amator ;]
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2008, 18:20:43 »
No tak, telewizor obsluguje HDCP ale nie wiem jak to z amplitunerem. Ale skoro w ulutkach i instrukcji pisze ze filmy BluRay w FullHD puszcza to chyba znaczy ze normalnie ma co nie??

P.S Nie zebym sie do konca znal na tym wszystkim ale moze niektorzy nie rozumieja mojego pytania, wydaje mi sie po prostu ze amplituner tez musi miec HDCP zeby obraz w niego wpadl w 1080p a nie ze zabezpieczenie uzna to za cos do zgrywania filmow i zablokuje. O to tutaj chodzi :)

Offline Shark

• Junior
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2008, 20:30:21 »
hmm z tego co czytałem to HDMI przesyła strumień audio i video ale czy w 5:1 też ??

Offline dazzlerazzle

• Badass
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2008, 21:25:05 »
hmm z tego co czytałem to HDMI przesyła strumień audio i video ale czy w 5:1 też ??
http://en.wikipedia.org/wiki/Hdmi

W polowie gdzies tam jest tabelka, swoja droga kto kupuje kable firmy monster lol !

Offline Ukukuki

• Junior
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2008, 21:33:44 »
Przy kablu HDMI firma raczej nie ma znaczenia, bo sygnał jest przesyłany cyfrowo a nie analogowo.

retroage.net

Offline VampirePL

• Aktywny forumowicz
  • FPS Camp-Sniper
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2008, 05:24:02 »
Hey
Ja u siebie mam podłączony Xbox do monitora Dell UltraSharp 2709W przez HDMI a dźwięk kablem optycznym przez przejściówkę      

Xbox 360 Optical Audio Adapter do głośników Logitech Z-5500 Digital.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2008, 05:27:25 »
Nie możesz spać? Bo ja cholera nie bardzo ;) Od 2:30 nie mogę zasnąć i się męczę ...

Offline VampirePL

• Aktywny forumowicz
  • FPS Camp-Sniper
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 17, 2008, 05:29:25 »
Nie, bo mieszkam w stanach i mam dopiero 11:28 PM (na zegarku pod monitorem widać o której zdjęcie robiłem hehe) a chodzę spać zwykle około 2 AM w nocy. lol  ;D
Znalazłem ta stronkę i się zalogowałem  :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 05:40:17 wysłana przez VampirePL »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 17, 2008, 05:32:36 »
Wszystko jasne :) JA się zaraz położę znowu, może zasnę, shit :(

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 17, 2008, 11:32:04 »
@VampirePL

Balagan na tym stoliku to masz nieziemski :)

Offline VampirePL

• Aktywny forumowicz
  • FPS Camp-Sniper
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 17, 2008, 13:24:05 »
@VampirePL

hehe Co ty wiesz o bałaganie. Kupy tam nie ma. Ze parę okruchów po pizzy to się czepiasz  :)

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2008, 16:43:58 »
@VampirePL

hehe Co ty wiesz o bałaganie. Kupy tam nie ma. Ze parę okruchów po pizzy to się czepiasz  :)
raczej o burdel w kablach mu chodziło ;)

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 17, 2008, 23:05:52 »

Trzymasz pizze na konsoli zeby nie wystygla ?  ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 25, 2008, 12:57:15 »
To ja wroce do tematu i zapytam o konkretna sytuacje z prosba o sugestie rozwiazania:

Mam - plazme Panasonic, Xboxa i Creative 5.1
obecna sytuacja: Xbox podlaczony do TV za pomoca Component i dodatkowo optykiem do 5.1 (na wtyczce jest wyjscie)

planuje kupic Xboxa 360

idealnie by bylo gdybym nie musial co chwile przekladac kabli w TV jesli chcialbym zagrac (X360) lub obejrzec film (X)

jakie mam mozliwosci?

kupic rozgaleziac do componenta ($), optyk ($) i podlaczyc obie konsole za jego pomoca i zmieniac tylko optyka?
kupic HDMI do X360($), przejsciowke($), optyka($) i zmieniac optyka w naglosnieniu? chyba drozsze?
cos jeszcze?

Czy da sie kupic w PL, szybko i tanio rozgaleziacz optyczny? Tak bym mial dodatkowo do 5.1 podlaczone oba optyki do jednego wejscia i w zaleznosci, ktora konsola by byla wlaczona - ta by grala?

Wtedy bym kupil rozgaleziac component i chyba by bylo dobrze?

Jak Wy to rozwiazaliscie?
Ktore rozwiazanie jest najtansze i najlatwiej osiagalne?
Mam nadzieje, ze jasno napisalem ;-).

EDIT: oczywiscie sie pomylilem - zmienilem Composite na Component
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2008, 15:00:51 wysłana przez Don Simon »
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 27, 2008, 16:33:11 »
VampirePL - masz taka ladna konsole Halo3 i zaraz obok postawiles zegarek ochydnego sony?! ;) tfu wstydzil bys sie! :)

Offline kkuba14

• Junior
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 18, 2008, 21:14:13 »
Witam.
Od niedawna mam xboxa 360 w tej najtańszej wersji. Dokupiłem do niej kabel HDMI na HDMI. Podłączam do telewizora i tu taj pojawia sie problem.;/ Telewizor niby widzi urządzenie ale po przełaczeniu na profil HDMI jest brak połaczenia.
OD czego to może zależeć?? Czy to wina kabla??

Ps.
Przepraszam, ze pisze w tym temacie, ale jestem tu nowy i nie umiem otworzyn nowego postu.

Mój kabel wyglaąda tak ja na zdjeciu:

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 19, 2008, 10:28:58 »
Byc moze twoj tv nie dziala z tak rozdzielczoscia na jaka domyslnie konsola odrazu przelacza. Sprobuj ustawic najnizsza jaka mozesz na konsoli na kablu jaki wczesniej miales i potem probuj HDMI nie wiem czy to cos da ale sprobowac mozna.

Slyszysz dzwiek z konsoli jak masz ja na HDMI?

PS. Jesli masz mozliwosc puszczenia konsoli przez inne wejscie to polecam VGA (od MS) albo Component, na HDMI obraz zazwyczaj nie wyglada najlepiej przynajmniej w grach, czarny jest moze gleboki ale ciemne kolory czesto wygladaja tez jak czarny i czesto skala kontrastu jest zachwiana. Wszyscy moi znajamoi maja x360 po VGA wyglada gladziej i naturalniej (na VGA tez 'zabki' nie sa takie 'ostre').
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2008, 11:05:20 wysłana przez yanogore »

Offline kkuba14

• Junior
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 19, 2008, 11:27:02 »
Byc moze twoj tv nie dziala z tak rozdzielczoscia na jaka domyslnie konsola odrazu przelacza. Sprobuj ustawic najnizsza jaka mozesz na konsoli na kablu jaki wczesniej miales i potem probuj HDMI nie wiem czy to cos da ale sprobowac mozna.

Slyszysz dzwiek z konsoli jak masz ja na HDMI?

PS. Jesli masz mozliwosc puszczenia konsoli przez inne wejscie to polecam VGA (od MS) albo Component, na HDMI obraz zazwyczaj nie wyglada najlepiej przynajmniej w grach, czarny jest moze gleboki ale ciemne kolory czesto wygladaja tez jak czarny i czesto skala kontrastu jest zachwiana. Wszyscy moi znajamoi maja x360 po VGA wyglada gladziej i naturalniej (na VGA tez 'zabki' nie sa takie 'ostre').

Wlasnie chodzi o to, ze mam nowy Tv z Full HD. I nie mam pojęcia czemu tak sie dzieje? Dzwieku tez nie ma...

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 19, 2008, 11:46:18 »
Jaki to Tv? Ja takie dziwne historie mialem z samsungiem po podlaczeniu kina domowego samsunga(!) musialem wylaczyc anyNet+ (czy jakos tak to sie nazywa) bo mi przelaczal automatycznie na zle hdmi teraz musze manualnie przelaczac na hdmi ale chociaz dziala to jak powinno.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2008, 14:04:28 wysłana przez yanogore »

Offline kkuba14

• Junior
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 19, 2008, 14:02:22 »
Jaki to Tv? Ja takie dziwne chistorie mialem z samsungiem po podlaczeniu kina domowego samsunga(!) musialem wylaczyc anyNet+ (czy jakos tak to sie nazywa) bo mi przelaczal automatycznie na zle hdmi teraz musze manualnie przelaczac na hdmi ale chociaz dziala to jak powinno.

Dzieje sie tak zarowno na samsungu i lg...

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 19, 2008, 14:03:04 »
A masz dzwiek?

Offline kkuba14

• Junior
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 19, 2008, 15:18:46 »
A masz dzwiek?

Nie ma dzwieku ani obrazu.
Jak jestem np. w trakcie gry i odłaczam zwykly kabel av i podlaczam ten HDMI to nie ma ani obrazu ani dzwieku, kiedy go odlacze i podlacze znow ten av konsola restartuje sie.
Tak w ogole to dzieki ze staracie mi sie pomoc;)

Ten telewior widzi konsole przez polaczenie hdmi poniewaz uaktywnia sie ta funkcja jednak kiedy ja wlacze to jest czarny obraz i po jakims czasie wyskakuje "brak sygnalu"??

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 19, 2008, 15:29:53 »
probowales wylaczyc ta funkcje w samsungu anyNet+ / powinno to byc w tym miejscu: 1 na pilocie menu 2. na dol do moiejsca gdzie masz wtyczki narysowane i wybiez to  3. anyNet+ costam wybierz to i wybiez disabled.

Sprawdz na TV z tylu pod ktore HDMI podlaczasz. Wylacz konsole i tv (!!!!) podlacz oba uzadzenia przez hdmi i odlacz ten kabel AV od tv i konsoli, wlacz konsole i potem TV potem wybiez odpowiednie wejscie na pilocie wciskajac Source az dojdziesz do swojego hdmi (1, 2 lub 3) poczekaj kilka sekund zeby tv zalapal sygnal czasem moze to potrfac nawet do 15 ~ 20 sek.

Jesli nic nie zadziala sprobuj pod innym hdmi ktores musi zadzialac!

Radze ci probowac tego tak jak ci podalem samsungi sa bardzo dobrymi tv ale jesli chodzi o podlaczanie i przelaczanie zrodel obrazu czasem zachowuja sie dziwnie - bardzo dziwnie. Wiem bo mam... ;)

Offline kkuba14

• Junior
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 19, 2008, 15:55:46 »
probowales wylaczyc ta funkcje w samsungu anyNet+ / powinno to byc w tym miejscu: 1 na pilocie menu 2. na dol do moiejsca gdzie masz wtyczki narysowane i wybiez to  3. anyNet+ costam wybierz to i wybiez disabled.

Sprawdz na TV z tylu pod ktore HDMI podlaczasz. Wylacz konsole i tv (!!!!) podlacz oba uzadzenia przez hdmi i odlacz ten kabel AV od tv i konsoli, wlacz konsole i potem TV potem wybiez odpowiednie wejscie na pilocie wciskajac Source az dojdziesz do swojego hdmi (1, 2 lub 3) poczekaj kilka sekund zeby tv zalapal sygnal czasem moze to potrfac nawet do 15 ~ 20 sek.

Jesli nic nie zadziala sprobuj pod innym hdmi ktores musi zadzialac!

Radze ci probowac tego tak jak ci podalem samsungi sa bardzo dobrymi tv ale jesli chodzi o podlaczanie i przelaczanie zrodel obrazu czasem zachowuja sie dziwnie - bardzo dziwnie. Wiem bo mam... ;)

Nie moge nigdzie znalezc tej funkcji anyNet+:(((

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 19, 2008, 15:58:18 »
Myslalem ze to nowy tv / myslalem ze wszystkie nowsze samsungi maja ta funkcje.

Mozesz opisac jak wyglada twoje menu w tv i napisz jaki masz dokladnie model tv

Jak chcesz to odezwij sie do mnie na gg sprobujemy to tam rozwiazac moze i na forum rozwiazanie tylko podac zamist spamowac... :/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2008, 16:01:48 wysłana przez yanogore »

Offline kkuba14

• Junior
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 19, 2008, 16:11:40 »
Myslalem ze to nowy tv / myslalem ze wszystkie nowsze samsungi maja ta funkcje.

Mozesz opisac jak wyglada twoje menu w tv i napisz jaki masz dokladnie model tv

Jak chcesz to odezwij sie do mnie na gg sprobujemy to tam rozwiazac moze i na forum rozwiazanie tylko podac zamist spamowac... :/

Dodam tu jeszcze jedna odpowiedz.
Tak wyglada moje menu:

Ps.
Bo to że mam xboxa tego xbox arcade, to nie ma znaczenia??

Offline kkuba14

• Junior
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 19, 2008, 16:13:09 »
vv

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 19, 2008, 16:50:54 »
Z tego co widze to twoj tv wogule nie wykrywa uzadzenia pod hdmi, sprobuj tam gdzie masz ta zebatke moze tam jest ta opcja anynet.

Ile masz hdmi w tym tv?

Jako zlacze wykrywa ci rozumiem scart, tak?

Ps. Nie ma to znaczenia ze arcade.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2008, 16:52:42 wysłana przez yanogore »

Offline kkuba14

• Junior
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 19, 2008, 20:40:03 »
Z tego co widze to twoj tv wogule nie wykrywa uzadzenia pod hdmi, sprobuj tam gdzie masz ta zebatke moze tam jest ta opcja anynet.

Ile masz hdmi w tym tv?

Wlasnie wykrywa tylko jak robiuelm to zdjecie to byl odlaczony;) W tej zebatce tez nic nie ma;/

Offline ViktoR

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 19, 2008, 20:45:41 »

Ile masz hdmi w tym tv?

Wlasnie wykrywa tylko jak robiuelm to zdjecie to byl odlaczony;) W tej zebatce tez nic nie ma;/

Miałem podobny problem i okazało się, że to wina kabla. Niby hdmi to cyfrowy sygnał, ale wiecie jak jest - złośliwość rzeczy martwych. Na szczęście obyło się bez kupowania nowego kabelka, wystarczyło zamienić stronami wtyczki. Tę co podłączałem do tv umieścić w X-ie i na odwrót. Co dziwne z PS3 ten kabel działał w każdą stronę.
In the rain or in the snow
Got the got the funky flow

(kliknij)

Offline kkuba14

• Junior
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 19, 2008, 22:20:13 »

Miałem podobny problem i okazało się, że to wina kabla. Niby hdmi to cyfrowy sygnał, ale wiecie jak jest - złośliwość rzeczy martwych. Na szczęście obyło się bez kupowania nowego kabelka, wystarczyło zamienić stronami wtyczki. Tę co podłączałem do tv umieścić w X-ie i na odwrót. Co dziwne z PS3 ten kabel działał w każdą stronę.
[/quote]

Kurcze...tego też już próbowałem i nic;/:(((

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 22, 2008, 15:56:17 »
kkuba
ogarnij jeszcze ustawienie w menu iksa (poprzestawiaj na 720 itd). Moze po prostu masz nie ustawione w pudle? Kiedys tak sie nacialem i u mnie na sharpie nie wykrywalo cholery.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 22, 2008, 15:58:37 »
Juz mu pisalem zeby zjechal z rozdzialka, wieze ze to zrobil skoro mowi ze nic mu nie pomaga.