Autor Wątek: Strzelajacy x0  (Przeczytany 1357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline danch

• Aktywny forumowicz
Strzelajacy x0
« dnia: Sierpień 12, 2010, 07:27:47 »
Mam takie pytanie, ostanio byly wakacje (zony i dzieci), a ja biedny siedzialem w domu i pracowalem :-). X0 potrafil chodzic dobrych pare(nascie) godzin dziennie. X0 jesli mnie pamiec nie myli na 1 rok (Jasper 60GB) i zaczal on sie dziwnie zachowywac. Kiedy dziala dluzej to przy wylaczaniu strzela. To jest jeden such trzask, cos jakby kondensator. Mial ktos tak kiedys ? Czy to zapowiedz RRoR czy innej usterki ?

Offline jqo2

• Stały bywalec
Odp: Strzelajacy x0
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2010, 07:59:51 »
W kompie miałem suche trzaski i był to zasilacz. Xbox ma zasilacz zewnętrzny (to ta cegła którą podłączasz do klocka) posłuchaj czy to przypadkiem z niego  nie dobiega ten dzwięk.

Offline danch

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2010, 08:19:54 »
W kompie miałem suche trzaski i był to zasilacz. Xbox ma zasilacz zewnętrzny (to ta cegła którą podłączasz do klocka) posłuchaj czy to przypadkiem z niego  nie dobiega ten dzwięk.
Sprawdzilem to stanowczo konsola, stoi ona na boku i wydaje mi sie ze dzwiek dochodzi z gory, to jest z okolic dysku twardego. Taki sluch trzask po odlaczeniu zasilania.

Offline jqo2

• Stały bywalec
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2010, 08:24:40 »
Sprawdzilem to stanowczo konsola, stoi ona na boku i wydaje mi sie ze dzwiek dochodzi z gory, to jest z okolic dysku twardego. Taki sluch trzask po odlaczeniu zasilania.

Rozumiem że odłączyłeś dysk twardy i sprawdziłeś czy to nie on powoduje przebicia ?

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2010, 13:55:56 »

A może plastiki tak trzaskają z powodu temperatury? Zbyt ciasno spasowane i przy nagrzaniu się rozszerzają :)

Offline danch

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2010, 14:21:13 »
A może plastiki tak trzaskają z powodu temperatury? Zbyt ciasno spasowane i przy nagrzaniu się rozszerzają :)

Mam nadzieje, wczoraj byl ukrop w mieszkaniu i jak gralem sobie w RDS to w czasie pracy konsola pare razy strzelila. Do tego prawie zawsze strzela jak sie ja wylacza po dluzszej pracy. Dlatego mi to bardziej na jakies elektryczne trzaskanie wyglada, niz plastik. Stary TV tez trzaskal ale 10-15 min po wylaczeniu, jak plastik zaczal oddawac temperature.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2010, 14:38:12 »

Mam nadzieje, wczoraj byl ukrop w mieszkaniu i jak gralem sobie w RDS to w czasie pracy konsola pare razy strzelila. Do tego prawie zawsze strzela jak sie ja wylacza po dluzszej pracy. Dlatego mi to bardziej na jakies elektryczne trzaskanie wyglada, niz plastik. Stary TV tez trzaskal ale 10-15 min po wylaczeniu, jak plastik zaczal oddawac temperature.

No własnie mi tak trzaska obudowa TV po wyłączeniu i zaraz po włączeniu, jakby to były bebechy myślę że już byś o tym wiedział :)

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2010, 21:05:42 »

Mam tak samo od jakiś 14 miesięcy. Zaczęło się od powrotu z serwisu. W żaden sposób nie wpływa to na pracę xboxa, a co to jest to do tej pory nie doszedłem.