Autor Wątek: Instalacja gier - HDD  (Przeczytany 1913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
Instalacja gier - HDD
« dnia: Sierpień 13, 2010, 10:00:05 »
Zainstalowałem 2 DVD dyski ME2 na twardziela, a tu wczoraj podczas gry bylem poproszony o włożenie dysku 2. Sądziłem ze instalacja gier uchroni mnie przed żonglowaniem dyskami. Czy ja robię coś źle, czy to tak po prostu jest?
Jest jakaś strona na której można sprawdzić które gry działają lepiej z instalacja a które bez?

Offline danch

• Aktywny forumowicz
Odp: Instalacja gier - HDD
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2010, 10:04:34 »
Zainstalowałem 2 DVD dyski ME2 na twardziela, a tu wczoraj podczas gry bylem poproszony o włożenie dysku 2. Sądziłem ze instalacja gier uchroni mnie przed żonglowaniem dyskami. Czy ja robię coś źle, czy to tak po prostu jest?
Jest jakaś strona na której można sprawdzić które gry działają lepiej z instalacja a które bez?

Nic Cie nie uchroni przed mieszaniem plytami, nawet instalacja na HDD (zagraj w Star Ocean 4 to zobaczysz :-) ).
Strony nie znam, cos chyba bylo z Halo3 ze lepiej dziala z dvd. Ja osobiscie wole hdd, bo po pierwsze plyta sie nie uzywa/rysyje oraz naped siedzi cicho. Ba ja x0 kupilem dopiero wtedy jak MS wprowadzil feature instalacji na hdd, poprzednio wycie napedu mnie odstraszalo od zakupu konsoli.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2010, 10:10:01 »
Gra musi wiedziec, ze masz DVD2, wiec tylko sprawdzi, ze jest, a pozniej bedzie czytalo z dysku. Na szczescie w przypadku ME2 plyte musisz zmienic az 2 razy.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2010, 11:18:22 »

To zabezpieczenie "antypirackie". Żebyś nie nagrał sobie na dysk 20 gier od znajomych, sam nic nie kupując.

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2010, 12:53:00 »
Mogliby to rozwiązać tak jak w grach piecowych, że po instalacji do gry potrzebny jest tylko playdisc.
Komuś w Microsofcie nie chciało się za bardzo kombinować i poszli po najmniejszej linii oporu przy projektowania ficzera "instalacja na hdd".

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2010, 14:33:27 »
Dokladnie tak - bo przecież wiadomo, ze jak masz jeden oryginalny dysk, to raczej nie znalazłeś go na śmietniku.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2010, 14:41:09 »

http://www.cheapassgamer.com/forums/showpost.php?p=5064959&postcount=1

tu masz liste wszystkich gier i czasy ładowania, ogólnie wszystkie nowe gry są optymilizowane do instalowania na HDD, więc ładuj na dysk jak najwięcej
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2010, 14:42:50 wysłana przez biomedic »

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2010, 20:52:52 »

To zabezpieczenie "antypirackie". Żebyś nie nagrał sobie na dysk 20 gier od znajomych, sam nic nie kupując.

Zle mnie zrozumiales. Nie rozumiem dlaczego musze zonglawac dyskami tej samej gry skoro caly kontent mam na HDD. Gra w takim przypadku powinna zadac tylko dysku 1 aby zweryfikowac oryginalnosc produktu. Moze w nastepnym updajcie ta funkcjonalnosc dodadza.