Autor Wątek: Seria Halo i inne (pytania newbie)  (Przeczytany 5518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline filip_b

• Padawan
  • **
Seria Halo i inne (pytania newbie)
« dnia: Styczeń 28, 2014, 21:53:02 »
Od bardzo niedawna jestem posiadaczem Xboxa 360 -  to co na PS3 było do ogrania mam w większości za sobą, generacja się zakończyła więc kupiłem konsolę Microsoftu aby nadrobić tych kilka exclusiveów których chciałem spróbować no i może kilka multiplatformówek w które nie chce grać na PC.

Ukończyłem Alana Wake mam też na półce Forze 4 i Horizon ale planuję niebawem zaopatrzyć się w gry z serii Halo - dla mnie (gracza PlayStation od pierwszego PSX) marka ta owiana jest mgłą tajemnicy ponieważ nie oglądam prawie nigdy materiałów z gier których chce szczególnie spróbować, nie znam uniwersum, nie wiem prawie nic dlatego kieruję się do Was z pytaniem które części (jeśli nie wszystkie) dostępne na X360 sobie sprawić, które omijać, które są MUST HAVE itp itd. Dodam tylko że seria interesuje mnie tylko i wyłącznie pod względem trybu dla jednego gracza także multi olewam całkowicie :)

A przy okazji możecie podzielić się jakimiś innymi super tytułami którymi powinienem się zainteresować :) Pozdrawiam.

MikeL

• Gość
Odp: Seria Halo i inne (pytania newbie)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2014, 22:03:41 »
Mam podobny "problem" i na razie zdecydowałem się na zagranie w Halo.... 4 (wiem, że dziwnie tak od końca, ale nie jestem pewien czy seria przypadnie mi do gustu, no i pierwsze odsłony cyklu raczej mogą być zbyt archaiczne już).

Forzę już masz, czyli została seria Gears of War.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2014, 22:11:16 »
Jakiś fan Halo pewnie coś więcej powie, ale u mnie było tak;

Halo: CE Anniversary - niezły początek gry, ale potem było nudno i męcząca, a jeden poziom to był godzinny spacer na koniec levelu, a potem powrót na jego początek, ze słabymi checkpointami. Miałem dość. Do tego wyraźny input lag.

Halo 3: ODST - w tej grze chodzimy po jakimś mieście i aktywujemy kolejne misje, które są jakby flashbackami tego co sie wydarzyło. Misje są fajne, chodzenie po tym mieście tragiczne.

Halo: Reach - bardzo przyjemna gra, jest troche urozmaicenia a poziomy są ciekawe, dużo lepsza od powyższych.

Oczywiście wszystko w co-opie, samemu nawet bym nie tykał.

W trójkę i czwórkę póki co nie grałem.

Seria Forza to genialność, dużo frajdy ci sprawi, o ile lubisz takie pół-simy.

Ze ścigałek to PGR-y ponoć są fajne, ale nie grałem. Innych eksów na tę konsolę nie ma.

MikeL

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2014, 22:13:07 »
Ze ścigałek to PGR-y ponoć są fajne, ale nie grałem. Innych eksów na tę konsolę nie ma.

O, zapomniałem. Zaliczyłem czwórkę, ciekawa ścigałka, warto sprawdzić.

Coś tam się znajdzie, np. Fable 2.

Offline filip_b

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2014, 22:22:09 »

O, zapomniałem. Zaliczyłem czwórkę, ciekawa ścigałka, warto sprawdzić.

Coś tam się znajdzie, np. Fable 2.
O właśnie Fable - czekam do lutego na odświeżoną część pierwszą ;)

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2014, 22:42:00 »
Jak dla mnie Halo to głównie rewelacyjna mechanika strzelania, więc fabuła jest pomijalna. W ODST faktycznie łażenie w nocy po mieście jest słabe, bo nudne, ale da się przeżyć. Reach jest dużo lepsze pod każdym względem. Tyle, że ja, grając w Halo po raz pierwszy bardzo się zniechęciłem. Wystrzeliwałem cały magazynek, a i tak nie mogłem nikogo zabić, bo nie wiedziałem o co chodzi z wybieraniem odpowiedniej broni, granatami i miejscami, w które powinienem strzelać. Odbiłem się od tej gry, a później coś załapało i przeszedłem ODST dwa razy pod rząd. W Reach za to grało mi się już na tyle komfortowo, że niesamowitą frajdę sprawiało mi strzelanie do przeciwników ze zwykłego pistoletu. Bo załapałem, że trzeba wiedzieć gdzie strzelać. W pewnym momencie zmieniłem zdanie o tej grze z "co za crap" na "rewelacyjna gra". ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:49:09 »
Halo 1:CE
poczytaj o Halo 2
Halo 3
Halo ODST (swietna muzyka w nocnej czesci)

zarowno Reach, jak i 4 dopiero jak powyzsze Ci sie spodobaja.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2014, 18:06:01 »
Obecnie Reach powinno sie grac pierwsze, reszta jak powyzej.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2014, 09:39:14 »
No niekoniecznie jednak, bo lepiej wtedy ta historia bedzie wchodzila jak sie bedzie znalo jej przebieg z historii z innych gier. Plus moze zrazic, bo jest slaba 8).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Kajtek_bez_Majtek

• Stały bywalec
  • 900p. and proud
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2014, 18:54:43 »
...
poczytaj o Halo 2
...
Halo 2 może brać używkę z pierwszego xboxa, pójdzie na 360, nawet jakiś pacz do tego jest podbijający rozdzielczość.
Warte przymierzenia jest jeszcze Fable, tym bardziej że na dniach wychodzi odświeżona 1, mnie ta seria oczarowała.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2014, 19:01:29 »
Halo 2 na xboxie 360 jest ciemne i w niektorych lokacjach ciezko sie poruszac. Nie polecam.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2014, 19:32:12 »
Ja chyba przeszedłem całe Halo 2 na X360, były jakieś problemy graficzne bo w końcu to emulacja, ale nie było problemów z ukończeniem.

Jak ktoś koniecznie musi grać w Halo 2, to wersja PC ma troche ulepszoną grafikę antyaliasing, sterowanie padem.