Autor Wątek: Pierwszy dzień z Xboxem 360 - moje wrażenia  (Przeczytany 8107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
Pierwszy dzień z Xboxem 360 - moje wrażenia
« dnia: Październik 16, 2007, 19:55:25 »
Na wstępie tej krótkiej wypowiedzi chciałbym zaznaczyć, że są to tylko moje wrażenia, więc są całkowicie subiektywne :P

No więc jak już pisałem tu i tam w komentarzach nosiłem się z zamiarem zakupu X360, jednak odkładałem to w czasie zawsze znajdując sobie wymówkę, a to w postaci plotek o wersji z hdmi, a to plotek o obniżce, a na końcu wprowadzeniu zestawów w okresie przedświątecznym. Jak pewnie niektórzy zauważyli mamy już Xboxy z hdmi, mieliśmy również obniżkę ceny, a w zeszłym tygodniu trafiły do nas odpowiednie packi z PGR4 lub Halo 3. Ponieważ skończyły mi się wymówki będąc w sklepie dla idiotów złapałem za biały karton jednocześnie płacząc na ilość gotówki jaka pozostanie mi w portfelu po dokonaniu zakupu. Szybkie przesunięcie w czasie o 20 minut i przechodzimy do meritum.

Zacznijmy od samiutkiego początku czyli pudełka. Muszę powiedzieć, że chociaż to głupota to jest ono znacznie lepiej skonstruowane niż w przypadku PS3 i wydaje się, że wszystko ma swoje miejsce. Przez co w pierwszym momencie myślałem, że zapomnieli mi włożyć grę do środka, tak sprytnie była schowana. Wszystko ładnie popakowane w woreczki itd. co wydaje się normą, jedyna różnica na + to różne kolory w zależności co się w nich znajduje. Jak już wszystko wyciągnąłem to szybkie przyglądnięcie się sprzętowi. Na pierwszy rzut oka przyznam, że 360 na zdjęciach wyglądała lepiej. Bynajmniej nie chodzi mi o design, który mimo wszystko jest dla mnie gorszy niż PS3 (kwestia gustu), ale po prostu wykonaniem 360 prezentuje się jakoś tandetnie. Wspomnę jeszcze słówko o zasilaczu, którego po prostu się wystraszyłem jak go ujrzałem. Żadne zdjęcie nie oddaje autentycznego wyglądu tego kloca, który trzeba gdzieś dobrze ukryć, żeby nie psuł wrażenia. Natomiast niezwykle pozytywne wrażenie zrobił na mnie pad, który jest zrobiony z nie połyskujących materiałów w większości i odpowiedniej wielkości. Niestety nie miałem akurat pod ręką paluszków ładowalnych, więc ogólnie na minus względem PS3, oceniam akumulatorek w postaci dwóch paluszków. Co prawda z czasem sobie sprawię zestaw akumulatorek +charger lub po prostu zwykłą ładowarkę do paluszków, ale out of the box rozwiązanie Sony jest dla mnie lepsze. Słowo jeszcze o headsecie, który co prawda jest darmowy, ale jest naprawdę tandetny w moim odczuciu.

Ok zanim jeszcze podłączymy konsolę szybkie spojrzenie na papierki dorzucone do konsoli. Książeczka o Xbox Live jak najbardziej w porządku, choć jak się okaże potem jednak nie dokładnie. Poza tym duża kartka z telefonem do hotline na pewno rzuca się w oczy i  dobrze, że jest. Szkoda tylko, że okazało się, że tekst dla Polaków jest wydrukowany z jakimś błędem w druku, ale to nic. Na plus taki niby guidebook, czyli jeden obrazek jak podłączyć konsolę do TV bez czytania przydługich instrukcji.

Czas na podłączenie konsoli do TV. Tutaj bardzo duży plus dla Microsoftu, który dostarcza kabel odpowiednio do TV SD i HD, dzięki czemu możemy się cieszyć graniem w wysokiej rozdzielczości przynosząc samą konsolę do domu. Oczywiście brakowało mi kabelka HDMI, który musiałem zakupić osobno. Wiadomo, że dobrze by było gdybym miał wybór między kabelkami, ale component jest lepszy niż chinche prawda Sony? :) Nadchodzi wielka chwila, wszystko pięknie spięte do mojej Bravii i czeka tylko na włączenie. No więc naciskam przycisk i tak jest RoD :D. Już miałem się wkurzyć, ale słyszałem o tym, że może to wina źle wpiętych kabelków/źle włożonego dysku. Co ciekawe zaryzykowałem uruchomienie konsoli jeszcze raz i tym razem zaświeciła się na zielono. Tak! Logo 360 na ekranie, wszystko pięknie.

Dziwne wrażenie wagi pada (tak to jest jak się trzyma SixAxiSa, który podrabia Dual Shocka 3) szybko zostało przyćmione przez wygodę i wpasowanie się w rękach. Troszkę ciężko mi się było przyzwyczaić do analogów - ich kształtu, a nie ułożenia. Zacząłem rejestrację na Live i tutaj zgrzyt, bo na PS3 wszystko wpisywałem z klawiatury na USB, a tutaj musiałem się trochę pomęczyć, ale jakoś poszło. W końcu dochodzę do momentu, w którym mam sobie wybrać abonament i tutaj wychodzi niedokładność książeczki o Live bo nie miałem pojęcia czy mam wybrać srebro czy jakiś Gold i automatycznie aktywuje mi się ten trialowy miesiąc golda ( po prostu zabrakło dokładniejszego opisu). Na szczęście doszedłem co i jak i tutaj pierwsze spotkanie osobiste na dłużej z dashboardem.

Odpowiednie zakładki rozwiązane bardzo dobrze, chociaż taki nacisk na mój gamertag wydaje mi się przesadzony. Poza tym troszkę wkurzają reklamy pojawiające się w zakładkach, przecież Live jest płatny, więc nie chcę oglądać że są większe dyski, messengery i inne takie. Przyznam, że rozwiązanie dashboardu nie uważam za lepsze czy gorsze od XMB Sony. Każde ma swoje plusy i minusy, ale przez sposób w jaki rozwiązane jest XMB widać, że Sony stawia na multimedialność dla swojej maszyny, a na Xie jednak większy nacisk jest położony na gry. Zresztą ta multimedialność na Xie jak dla mnie leży. Co prawda jeszcze nie bawiłem się w udostępnianie rzeczy z kompa, ale to też mogę zrobic na PS3 już. Tutaj natomiast brak możliwości zgrywania mp3, mała powierzchnia na dysku powoduje, że filmów/trailerów po prostu tu nie trzymam. Możliwe, że coś przeoczyłem - jeśli tak, to dajcie mi znać, bo chętnie zweryfikuje swoje poglądy. Marketplace wydaje się lepsze niż PS Store, ale niestety tutaj nie miłe zaskoczenie: "cośtam niedostępne dla Twojego regionu". No to się wkurzyłem. Ja wiem, że nie mamy Live i pewnie jeszcze trochę mieć nie będziemy, ale ja chcę zassać tylko dema: nie gry, nie filmy, a DEMA. No cóż niektóre się udało, więc wszystko ładnie wrzuciło się do listy (tutaj minus dla Microsoftu, bo ta lista wydaje się jakaś krótka w porównaniu z 16 rzeczami możliwymi do ssania z PS Store). No więc czekając na download obejrzałem sobie czy przypadkiem czegoś nie ma już na dysku. Tutaj Microsoft prawie się spisał bo były dema jakiś gier arcade, które od razu pominąłem, ale były też normalne demka. No więc czemu prawie spisał, już odpowiadam. Okazuje się, że te demka to TDU i Cars... Rewelacja po prostu, tytuły, które pokazują moc konsoli, że nie wspomnę o tym, że są to 2 tytuły z tego samego gatunku. TAK, czym prędzej odpalam demo Cars.STOP, Cofnij. Kasuje demo Cars, żeby zrobić miejsce innym tytułom. Odpalam demo TDU i tutaj pojawia się informacja, że ściąganie dema zostało przerwane. Ok w porządku. Tyle tylko, że jak wyszedłem sprawdzić ile mam ściągnięte to okazało się, że zamiast 23% mam 12%. No to się ucieszyłem. No nic postanowiłem odpuścić i zostawić ściąganie demek na noc wiedząc, że konsola ma takie fajne możliwości jak ściąganie i wyłączanie się po skończonym downloadzie. Na koniec był jeszcze filmik z Viva Pinata, ale wolałem poczekać na demo.

Ponieważ wyszło mi to dość długie to nie będę opisywał wrażeń z samej gry w Halo 3, napiszę tylko jeszcze kilka ogólnych spostrzeżeń. Zapomniałem dodać, że jak włożyłem Halo do czytnika to przeżyłem szok, bo uruchomił się traktor i nie wiem czy to moja konsola jest taka ekstra czy co, bo miałem bliskie spotkania z 360, ale żadna nie była aż tak głośna. Chociaż może to wrażenie wynika, że teraz byłem sam, a nie w ramach jakiegoś spotkania z kumplami gdzie ogólnie jest głośno.
Co do Halo 3 to moim zdaniem tytuł nie jest tak wielki, a nie każdy jest fanem Halo, żeby się poddać hype'owi. Graficznie jak dla mnie to jest gra na 8 co najwyżej, ale gameplay jest bardzo dobry, więc mam nadzieję, że popykamy kiedyś online :). Tutaj chciałbym wspomnieć o sekundowym wrażeniu jakie miałem gdy dostałem pierwsze 20g do gamerscore'a. Na chwilkę dopadła mnie gorączka achievement huntera, więc już szukałem w myślach tytułów, które przejdę w całości. Szybko wróciłem na ziemię dowiadując się, że żeby zdobyć niektóre rzeczy trzeba ugadać się z kumplami/spędzić przed konsolą kilka miesięcy /spędzić przed konsolą kilkanaście godzin bez przerwy itd. Jeśli ktoś nie ma życia to na pewno w wolnych chwilach może sobie punkciki nabijać, ale ja gram głównie dla relaksu, bo nie mam czasu skończyć normalnie gier, a co dopiero przechodzić je po 3-4 razy.

Tytułem podsumowania - na pewno jestem zadowolony z zakupu. Widzę, że część rzeczy będzie mnie drażnić tak samo jak w PS3, ale jest kilka gier, którym nie mogłem przepuścić. Mam nadzieję na dłuższą znajomość z pudłem Billa.

Wątpię, żeby ktoś dotarł do końca, ale jeśli tak to dzięki za poświęcenie  ;D, poza tym szukam przyjaciół w świecie 360 - pod nickiem Emiel PL :).
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 20:02:23 wysłana przez Emiel »
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline AkD

• Junior
  • *
    • www.akdesign.pl
Odp: Pierwszy dzień z Xboxem 360 - moje wrażenia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2007, 20:55:10 »
Bardzo fajna recenzja x0 ;) Na pewno przydatna bo planuje kupno Xboxa 360 lub PS3. Czekam na jakiś cd. z kolejnych dni użytkowania x0

Offline Toread

• Badass
    • http://discordia.pl/~toread
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2007, 22:43:52 »
Niestety nie miałem akurat pod ręką paluszków ładowalnych, więc ogólnie na minus względem PS3, oceniam akumulatorek w postaci dwóch paluszków. Co prawda z czasem sobie sprawię zestaw akumulatorek +charger lub po prostu zwykłą ładowarkę do paluszków, ale out of the box rozwiązanie Sony jest dla mnie lepsze.

A dla mnie właśnie nie. Bardziej podoba mi się bezproblemowa wymiana paluszków, niż latanie z kablem i podpinanie bezprzewodowego pada do konsoli kablem. Co więce, te cholerne pady w PS3 się nie wyłączają same, przez co w kółko mi się wyładowują.

Słowo jeszcze o headsecie, który co prawda jest darmowy, ale jest naprawdę tandetny w moim odczuciu.

Ale jest. W końcu możesz pogadać w każdej grze sieciowej od momentu włączenia konsoli. I w zasadzie z każdym posiadaczem 360. To naprawdę dużo!

No więc naciskam przycisk i tak jest RoD :D. Już miałem się wkurzyć, ale słyszałem o tym, że może to wina źle wpiętych kabelków/źle włożonego dysku. Co ciekawe zaryzykowałem uruchomienie konsoli jeszcze raz i tym razem zaświeciła się na zielono. Tak! Logo 360 na ekranie, wszystko pięknie.

No to pech, ale w sumie dobrze, że wstało. U mnie wczoraj RoD okazał się ostateczny. Konsola do wymiany.

Zacząłem rejestrację na Live i tutaj zgrzyt, bo na PS3 wszystko wpisywałem z klawiatury na USB, a tutaj musiałem się trochę pomęczyć, ale jakoś poszło.

Ej, przecież klawiatury na USB działają na 360 bez problemu.

Poza tym troszkę wkurzają reklamy pojawiające się w zakładkach, przecież Live jest płatny, więc nie chcę oglądać że są większe dyski, messengery i inne takie.

Święta prawda!

Przyznam, że rozwiązanie dashboardu nie uważam za lepsze czy gorsze od XMB Sony. Każde ma swoje plusy i minusy, ale przez sposób w jaki rozwiązane jest XMB widać, że Sony stawia na multimedialność dla swojej maszyny, a na Xie jednak większy nacisk jest położony na gry. Zresztą ta multimedialność na Xie jak dla mnie leży. Co prawda jeszcze nie bawiłem się w udostępnianie rzeczy z kompa, ale to też mogę zrobic na PS3 już. Tutaj natomiast brak możliwości zgrywania mp3

Dla mnie jak na razie multimedialność 360 jest lepsza, ale tylko dla tego, że mam maka. Po prostu PS3 nie udało mi się jeszcze podpiąć, natomiast Connect360 bezproblemowo streamuje mi filmy, muzykę i zdjęcia do konsoli. Choć muszę przyznać, że oglądanie fotek bardziej mi się podoba na PS3. Co do zgrywania muzyki z CD - owszem możesz swoje CD ripnąć na Xboxa, chociaż dysk jest maaały.

No cóż niektóre się udało, więc wszystko ładnie wrzuciło się do listy (tutaj minus dla Microsoftu, bo ta lista wydaje się jakaś krótka w porównaniu z 16 rzeczami możliwymi do ssania z PS Store).

Coś za coś, tu możesz wznawiać pobieranie kiedy chcesz, jak również pobierać po wyłączeniu konsoli w specjalnym trybie. No i nazwy są normalne, a nie super_film_ze_snejkiem.mp4. PS3 mogłoby zacząć czytać ID tagi i je wyświetlać.

Zapomniałem dodać, że jak włożyłem Halo do czytnika to przeżyłem szok, bo uruchomił się traktor i nie wiem czy to moja konsola jest taka ekstra czy co, bo miałem bliskie spotkania z 360, ale żadna nie była aż tak głośna. Chociaż może to wrażenie wynika, że teraz byłem sam, a nie w ramach jakiegoś spotkania z kumplami gdzie ogólnie jest głośno.

Nie no, konsola jest głośna. Zdecydowanie za głośna, a to skrzeczenie napędu niedopuszczalne po prostu. Ot, niedopracowany hardware'owo produkt.

Tytułem podsumowania - na pewno jestem zadowolony z zakupu. Widzę, że część rzeczy będzie mnie drażnić tak samo jak w PS3, ale jest kilka gier, którym nie mogłem przepuścić. Mam nadzieję na dłuższą znajomość z pudłem Billa.

I dobrze, bo mimo wad konstrukcyjnych na tę maszynę jest naprawdę tona wspanałych gier i masa ludzi online. Nasze GT znajdziesz i w profilach i sygnaturkach. Dzięki za posta, liczymy na "360 tydzień później..."

[url=http://pl.playstation.com/psn/profile/Toread

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2007, 00:12:59 »
A dla mnie właśnie nie. Bardziej podoba mi się bezproblemowa wymiana paluszków, niż latanie z kablem i podpinanie bezprzewodowego pada do konsoli kablem. Co więce, te cholerne pady w PS3 się nie wyłączają same, przez co w kółko mi się wyładowują.

No to zobaczymy jak to będzie wyglądać za jakiś czas, bo faktycznie rozwiązanie Microsoftu pod pewnymi względami wydaje się lepsze, ale ja jestem leniwy z reguły, więc przy PS3 zawsze jeden padzik już jest naładowany gdy drugi się ładuje.

Ale jest. W końcu możesz pogadać w każdej grze sieciowej od momentu włączenia konsoli. I w zasadzie z każdym posiadaczem 360. To naprawdę dużo!
Nasz prowadzący na uczelni mawia: "Przykład jest jaki jest, ale jest.", także zgadzam się że to dużo i na pewno Microsoft pod tym względem wytycza ścieżki.

U mnie wczoraj RoD okazał się ostateczny. Konsola do wymiany.
Przykro mi z tego powodu. Niestety kupując 360 żyję się w przeświadczeniu, że kiedyś to nastąpi.

Ej, przecież klawiatury na USB działają na 360 bez problemu.
Moja nie zadziałała (ta sama, której używałem z PS3), więc stwierdziłem, że jednak nie zawsze, ale może to wymaga jakiejś konfiguracji?

Dla mnie jak na razie multimedialność 360 jest lepsza, ale tylko dla tego, że mam maka. Po prostu PS3 nie udało mi się jeszcze podpiąć, natomiast Connect360 bezproblemowo streamuje mi filmy, muzykę i zdjęcia do konsoli. Choć muszę przyznać, że oglądanie fotek bardziej mi się podoba na PS3. Co do zgrywania muzyki z CD - owszem możesz swoje CD ripnąć na Xboxa, chociaż dysk jest maaały.
W Twoim wypadku sytuacja wygląda troszkę inaczej. Ripnąć CD jak najbardziej, ale tak luzem wrzucić MP3. Zresztą przy takiej wielkości dysku nie jest to w sumie najlepszym pomysłem. Przeglądanie fotek jest naprawdę rewelacyjnie zrobione na PS3, na tyle rewelacyjnie, że moja rodzina wykorzystuje PS3 do pokazywania zdjęć rodzinie np. Sporo osób mnie pyta czy to jakieś specjalne oprogramowanie do tego jest.

Coś za coś, tu możesz wznawiać pobieranie kiedy chcesz, jak również pobierać po wyłączeniu konsoli w specjalnym trybie. No i nazwy są normalne, a nie super_film_ze_snejkiem.mp4. PS3 mogłoby zacząć czytać ID tagi i je wyświetlać.
O pobieraniu po wyłączeniu wspominałem jako o znaczącym plusie. Co do nazw to też mnie to bardzo wkurza jak patrzę na te wspaniałe nazwy trailerów od Sony. Zresztą z jednej i z drugiej strony są to elementy software'u, które mogą być z kolejnym updatem poprawione. Szczególnie liczę na wyłączanie konsoli Sony automatycznie, bo tego mi zdecydowanie brakuje. Właśnie czy na liście ściągania na Live mogę wstrzymać niektóre pliki, żeby najpierw ściągnąć to co na końcu listy?

Nie no, konsola jest głośna. Zdecydowanie za głośna, a to skrzeczenie napędu niedopuszczalne po prostu. Ot, niedopracowany hardware'owo produkt.
Najgorsze jest to, że to już nie pierwsza próba poprawy 360, więc nie sądzę, żeby następne modele jakoś znacząco ścichły.

I dobrze, bo mimo wad konstrukcyjnych na tę maszynę jest naprawdę tona wspanałych gier i masa ludzi online. Nasze GT znajdziesz i w profilach i sygnaturkach. Dzięki za posta, liczymy na "360 tydzień później..."
Zobaczymy, już i tak każdemu kto przeczytał mój pierwszy post powinienem postawić piwo za wytrwałość :)

@AkD

Bardzo fajna recenzja x0 ;) Na pewno przydatna bo planuje kupno Xboxa 360 lub PS3. Czekam na jakiś cd. z kolejnych dni użytkowania x0
Dzięki za dotrwanie do końca :). Co do wyboru pomiędzy konsolami to po obniżce Sony i wyjściu większej ilości gier w listopadzie uważam, że każda z konsol będzie oferować graczom to czego tak naprawdę najbardziej chcą. Różnica się zaciera i tak naprawdę niezależnie co kupisz to będziesz zadowolony.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2007, 00:19:44 wysłana przez Emiel »
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Toread

• Badass
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2007, 02:40:24 »
Przykro mi z tego powodu. Niestety kupując 360 żyję się w przeświadczeniu, że kiedyś to nastąpi.

Wliczone w cenę, że tak się wyrażę. mAcToR wymianiał już 5 razy. I tak u mnie długo pochodziło. Dzięki temu mam szansę skończyć God of War 2 i Super Paper Mario ;>

Moja nie zadziałała (ta sama, której używałem z PS3), więc stwierdziłem, że jednak nie zawsze, ale może to wymaga jakiejś konfiguracji?

E, nie. Powinno zadziałać od strzała.

Przeglądanie fotek jest naprawdę rewelacyjnie zrobione na PS3, na tyle rewelacyjnie, że moja rodzina wykorzystuje PS3 do pokazywania zdjęć rodzinie np. Sporo osób mnie pyta czy to jakieś specjalne oprogramowanie do tego jest.

Święta prawda. Szkoda, że na maka nie ma żadnego sensownie działającego UPnP Serwera. Czekam na to ConnectPS3 dzielnie.

Właśnie czy na liście ściągania na Live mogę wstrzymać niektóre pliki, żeby najpierw ściągnąć to co na końcu listy?

Tak, możesz wybrać, który plik ma być aktualnie ściągany.

Zobaczymy, już i tak każdemu kto przeczytał mój pierwszy post powinienem postawić piwo za wytrwałość :)

Jesteś z Warszawy? ;>

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2007, 18:55:32 »

Jesteś z Warszawy? ;>

Niestety nie, ale jakbyś przejeżdżał kiedyś przez Wrocław to piwo masz jak w banku ;).

Offline Toread

• Badass
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2007, 01:14:01 »
Niestety nie, ale jakbyś przejeżdżał kiedyś przez Wrocław to piwo masz jak w banku ;).

Maciu, czytasz to? ;>

Offline Sky Ace

• Padawan
  • **
    • http://www.skyace.org
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2007, 10:44:33 »
O, podepnę się pod wątek, jako że 360 mam od niedzieli, a wrażenia podobne - całości mi się pisać nie chce.. :)

Natomiast niezwykle pozytywne wrażenie zrobił na mnie pad, który jest zrobiony z nie połyskujących materiałów w większości i odpowiedniej wielkości. Niestety nie miałem akurat pod ręką paluszków ładowalnych, więc ogólnie na minus względem PS3, oceniam akumulatorek w postaci dwóch paluszków. Co prawda z czasem sobie sprawię zestaw akumulatorek +charger lub po prostu zwykłą ładowarkę do paluszków, ale out of the box rozwiązanie Sony jest dla mnie lepsze.

Co do pada mam dość mieszane uczucia. Przez te dwa paluszki strasznie ciężki wychodzi - jeden z powodów, przez które bezprzewodowe myszy są u mnie przegrane na starcie. Ale za to wygodny jest całkiem...

Zacząłem rejestrację na Live i tutaj zgrzyt, bo na PS3 wszystko wpisywałem z klawiatury na USB, a tutaj musiałem się trochę pomęczyć, ale jakoś poszło.

Uh, to była tragedia. Jak zobaczyłem klawiaturkę ekranową, to mną zatrzęsło, jakiś kretyn to projektował... Jak się da podpiąć USB, to będę musiał sobie sprawić jakąś małą do obu konsol, ale póki co - nie da się tego cholerstwa jakoś przestawić na qwerty?

W końcu dochodzę do momentu, w którym mam sobie wybrać abonament i tutaj wychodzi niedokładność książeczki o Live bo nie miałem pojęcia czy mam wybrać srebro czy jakiś Gold i automatycznie aktywuje mi się ten trialowy miesiąc golda ( po prostu zabrakło dokładniejszego opisu). Na szczęście doszedłem co i jak i tutaj pierwsze spotkanie osobiste na dłużej z dashboardem.

No tak, chwalą się tym miesiącem, osobiście spodziewałem się jakiegoś kodu w tych książeczkach, ale nic takiego nie było. Słowa o trialu konkretniejszego też nie, ale zadziałało :)

Zapomniałem dodać, że jak włożyłem Halo do czytnika to przeżyłem szok, bo uruchomił się traktor i nie wiem czy to moja konsola jest taka ekstra czy co, bo miałem bliskie spotkania z 360, ale żadna nie była aż tak głośna.

Moja też chodzi traktorowato, aż po wyłączeniu cisza szumi w uszach.

Anyway. Pomijając denerwujące elementy, jest fajnie. Gry są fajne, a achievementy przemawiają do mnie - nie, nie słyszę głosów, ale nabiłem już 525 punktów, wciąga to strasznie... Podoba mi się Marketplace i spora ilość dem, za to na Live grałem na razie tylko w PGR4 z jakimiś małomównymi kolesiami, więc trudno mi się wypowiedzieć :) Muszę was chyba pododawać, bo na razie mam tylko grafika z pracy na liście... ;)

A, co denerwujące, potrafi mnie w losowych momentach rozłączać z Live'a (z taką ikonką z wypadającym kabelkiem), po czym logować ponownie - to tak ma być, w sensie innym też się zdarza? Bo połączenia z kompa obok w tym czasie nie tracę, więc to chyba nie moja wina...

Mam też takie lekkie wrażenie, że ktoś mnie sprytnie oszukał - dysk ma niby 20GB, a dostępne dla mnie ledwo 13. A te 7 pozostałe to gdzie się chowa? Przecież bez dysku też się uruchomi, więc oprogramowania tam chyba nie trzyma?

Offline Toread

• Badass
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2007, 13:50:50 »
No tak, chwalą się tym miesiącem, osobiście spodziewałem się jakiegoś kodu w tych książeczkach, ale nic takiego nie było. Słowa o trialu konkretniejszego też nie, ale zadziałało :)

Ja przez ten brak informacji nigdy swojego darmowego miesiąca nie wykorzystałem ;>

A, co denerwujące, potrafi mnie w losowych momentach rozłączać z Live'a (z taką ikonką z wypadającym kabelkiem), po czym logować ponownie - to tak ma być, w sensie innym też się zdarza? Bo połączenia z kompa obok w tym czasie nie tracę, więc to chyba nie moja wina...

E, ja tak nie miałem.

Mam też takie lekkie wrażenie, że ktoś mnie sprytnie oszukał - dysk ma niby 20GB, a dostępne dla mnie ledwo 13. A te 7 pozostałe to gdzie się chowa? Przecież bez dysku też się uruchomi, więc oprogramowania tam chyba nie trzyma?

Zarezerwowane na aktualizacje gier i takie tam.

Offline g40st

• Junior
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2007, 13:53:20 »

Pozostałe 7 GB to przede wszystkim miejsce przeznaczone na cache no i oczywiście save'y.

PLAYSTATION NETWORK: g40stpl

Offline Sky Ace

• Padawan
  • **
    • http://www.skyace.org
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 18, 2007, 14:45:15 »
Ja przez ten brak informacji nigdy swojego darmowego miesiąca nie wykorzystałem ;>

Znaczy jak od razu wstukasz kod do Gold, to nie przysługuje? :) Głupio... ;)

Zarezerwowane na aktualizacje gier i takie tam.

A, w taki sposób. No to okej, niech im będzie, chociaż dalej zadziwia mnie rozmiar tego kawałka... :) Nie mogło się to jakoś dynamicznie rozrastać? ;)

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 18, 2007, 17:15:43 »

Maciu, czytasz to? ;>

Czytam, jak będziemy organizowali WroBro to się odezwę.

Offline Mike PL

• Junior
  • *
    • http://mmmaslov.spaces.live.com
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2007, 00:15:39 »
Czytam, jak będziemy organizowali WroBro to się odezwę.

No własnie, może byśmy wrocławską ekipą jakiegoś browara wysmażyli?
Pzdr.
Mike PL

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2007, 15:31:07 »
Można, można, Kogut wciąż stoi :]

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2014, 17:42:04 »
Ale sie fajnie czyta ten watek teraz :D.

Online Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 14, 2014, 19:32:45 »
Ha! ;D

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 14, 2014, 19:46:53 »
Ha! Nie dość, że idiotyczny skrót, to jeszcze plagiat. :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Re: Odp: Pierwszy dzień z Xboxem 360 - moje wrażenia
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 14, 2014, 23:10:32 »

Najgorsze jest to, że to już nie pierwsza próba poprawy 360, więc nie sądzę, żeby następne modele jakoś znacząco ścichły.

2 lata później wyszedł cichy slim :-)

Online Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2014, 01:05:36 »
Ha! Nie dość, że idiotyczny skrót, to jeszcze plagiat. :)

Nigdy nie twierdziłem, że to mój pomysł. Ciesze się, że ci się nie podoba :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2014, 01:07:16 wysłana przez Xian »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2014, 12:33:46 »
LOL, ale wykopali trupa ;). Moje początki bycia na Poly aktywnym, tyle lat minęło :D.

EDIT: W sumie to sporo z tych problemów pozostało i nadal potrafią wkurzać ;). Trzymam się swojej opinii, ale Slim rzeczywiście jest cichy :).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2014, 12:45:58 wysłana przez Emiel »