Autor Wątek: Obejście blokady regionalnej - VPN przez WiFi?  (Przeczytany 10338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semprini

• Junior
  • *
  • Mam zero skilla i jestem sony fanbojem. Śmierdzę.
    • videogamer.pl
Obejście blokady regionalnej - VPN przez WiFi?
« dnia: Wrzesień 02, 2009, 19:46:04 »
Drogie Bravo, mam problem.

W domu mam router WiFi, do którego podłączony jest cały sprzęt w moim domu (no, może poza lodówką). Między innymi laptop. Z tego co wiem, powinienem móc wykorzystać kartę WiFi jako "tę drugą" przy połączeniu VPN (coby obejść blokadę IP i wreszcie zaciągnąć mapki do GoW2)? Próbowałem na razie z darmowym VPN z itshidden.com - i wygląda na to, że coś jest nie tak. To znaczy - po kolei.

- konfiguruję połączenie VPN na laptopie - działa, strona www.ip-adress.com podaje lokalizację Netherlands. Udostępniam połączenie internetowe po sieci lokalnej. Windows mówi, że wszystko OK.
- Xboxa łączę skrosowanym kabelkiem z laptopem. I tu się kończą sukcesy - test połączenia przechodzi przez etap sieci lokalnej, ale próba połączenia z internetem wywala komunikat, że serwery DNS są nie takie. Próbowałem wszystkiego - podać jako DNS adres laptopa, adres mojego routera, adresy 194.204.159.1 i 194.204.152.34 - i nic. Lipa. Nic się nie dzieje...

Mam pytanie - czy ktoś próbował takiej konfiguracji (laptop WiFi podłączony przez router plus kablowe połączenie do Xboxa) i mógłby podzielić się doświadczeniami? Może jakiś tutorial online? Próbowałem góglać, ale góglno z tego wyszło - żaden ze sposobów podanych online u mnie nie chce działać (pewnie dlatego, że żaden nie wziął pod uwagę routera).

Help mi, dir komjunity.

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
Odp: Obejście blokady regionalnej - VPN przez WiFi?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2009, 21:06:43 »
Interfejs VPN musi udostępniać net dla reszty sieci. :]

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline danch

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2009, 09:00:14 »
A co z routerami ktore maja wbudowany vpn ? Czy jest jakas strona ktora udostepnia konto dla polaczenia vpn i da sie z nia laczyc bezposrednio z poziomu routera ? Przyznam ze idea wkladania do peceta dodatkowej karty sieciowej i odpalania go za kazdym razem jak chec sie polaczyc z konsoli mi sie nie podoba. Wolabym kupic do tego celu jakis lepszy router ktory na podstawie MAC wysle pakiety z xboxa przez tunel vpn, a pakiety z peceta normalnie.

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2009, 09:21:29 »
A co z routerami ktore maja wbudowany vpn ? Czy jest jakas strona ktora udostepnia konto dla polaczenia vpn i da sie z nia laczyc bezposrednio z poziomu routera ? Przyznam ze idea wkladania do peceta dodatkowej karty sieciowej i odpalania go za kazdym razem jak chec sie polaczyc z konsoli mi sie nie podoba. Wolabym kupic do tego celu jakis lepszy router ktory na podstawie MAC wysle pakiety z xboxa przez tunel vpn, a pakiety z peceta normalnie.
instalujesz jakis ddwrt i masz openvpn który dużo providerów VPNów. tylko trzeba umieć obsłużyć linuxa ;>

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2009, 13:11:29 »
Drogie Bravo, mam problem.

W domu mam router WiFi, do którego podłączony jest cały sprzęt w moim domu (no, może poza lodówką). Między innymi laptop. Z tego co wiem, powinienem móc wykorzystać kartę WiFi jako "tę drugą" przy połączeniu VPN (coby obejść blokadę IP i wreszcie zaciągnąć mapki do GoW2)? Próbowałem na razie z darmowym VPN z itshidden.com - i wygląda na to, że coś jest nie tak. To znaczy - po kolei.

- konfiguruję połączenie VPN na laptopie - działa, strona www.ip-adress.com podaje lokalizację Netherlands. Udostępniam połączenie internetowe po sieci lokalnej. Windows mówi, że wszystko OK.
- Xboxa łączę skrosowanym kabelkiem z laptopem. I tu się kończą sukcesy - test połączenia przechodzi przez etap sieci lokalnej, ale próba połączenia z internetem wywala komunikat, że serwery DNS są nie takie. Próbowałem wszystkiego - podać jako DNS adres laptopa, adres mojego routera, adresy 194.204.159.1 i 194.204.152.34 - i nic. Lipa. Nic się nie dzieje...

Mam pytanie - czy ktoś próbował takiej konfiguracji (laptop WiFi podłączony przez router plus kablowe połączenie do Xboxa) i mógłby podzielić się doświadczeniami? Może jakiś tutorial online? Próbowałem góglać, ale góglno z tego wyszło - żaden ze sposobów podanych online u mnie nie chce działać (pewnie dlatego, że żaden nie wziął pod uwagę routera).

Help mi, dir komjunity.

Trochę nie tak to robisz. Powiem może w punktach
Po 1 ja używam VPN od http://www.secretsline.biz/ - wygodne bo można płacić SMSem (za np dobę ok 6-7zł.)

Do rzeczy, co zalecam zrobić:
1. Połaczyć się do sieci laptopem po WIFI
2. Połączyć Xboxa kablem NIEcrossowanym do laptopa (ustawienia sieci Xa na auto wszystko)
3. Wejść w połączenia sieciowe i w połączeniu sieci bezprzewodowej dać we włąściwościach udostępnianie sieci do połączeń lokalnych.
Jeżeli teraz Xbox się połączy z XBL to super, jak nie to trzeba w Xboxie i Laptopie ustawić static ip np:
ip xboxa 192.168.0.2
maska podsieci xboxa 255.255.255.0
brama xboxa 192.168.0.1
dns xboxa 192.168.0.1

ip karty sieciowej laptopa (połączenie sieciowe lokalne) 192.168.0.1
maska 255.255.255.0
nie podawac bramy i dnsów

tak czy tak, pierwsza rzecz to ma Ci zadziałać sieć w Xboxie przez Laptopa
4. Wyłaczyć udostępnianie sieci w połączeniu bezprzewodowym
5. zainstalować jakiś soft, w  przypadku rekomendowanej przeze mnie strony bedzie to OpenVPN, który dodaje wirtualne połączenie i to na tym wirtualnym połaczeniu operuje VPN. W takim przypadku trzeba udostępnić sieć na tym wirtualnym połaczeniu juz po połączeniu się z VPN. W innym przypadku, jeżeli VPN operuje na połaczeniu sieci bezprzewodowej nie robisz punktu 4 :)

Najważniejsze zeby najpierw zestawić sobie sieć na Xie działającą z laptopa.

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2009, 21:52:59 »
Gdzieś czytałem, że można to zrobić posiadając dwie karty sieciowe - zna ktoś ten sposób? Tak się składa, że akurat jestem w posiadaniu dwóch sieciówek - jakaś 'no name' i zintegrowana z płytą główną. Ostrze sobie od jakiegoś czasu zęby na Guilty Gear i Fahrenheita, niestety MS musiał dać tę przeklętą blokadę regionalną. :/

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2009, 22:08:22 »
Gdzieś czytałem, że można to zrobić posiadając dwie karty sieciowe - zna ktoś ten sposób? Tak się składa, że akurat jestem w posiadaniu dwóch sieciówek - jakaś 'no name' i zintegrowana z płytą główną. Ostrze sobie od jakiegoś czasu zęby na Guilty Gear i Fahrenheita, niestety MS musiał dać tę przeklętą blokadę regionalną. :/
Tak samo robisz jak opisałem wyżej, jedyna różnica to taka że internet Xboxowi udostępnia połączenie lokalne a nie z sieci bezprzewodowej.

Offline Kriss

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2013, 11:50:23 »
Stary wątek, ale informacją zawsze cenna, udostępnianie vpn przez kompa:
http://www.vpnonline.pl/konfiguracja/podlaczenie-tv-przez-vpn-vpn-online-access

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2013, 11:06:43 »
Stary wątek, ale informacją zawsze cenna, udostępnianie vpn przez kompa:
http://www.vpnonline.pl/konfiguracja/podlaczenie-tv-przez-vpn-vpn-online-access

jest prostszy sposób :) Migracja na Polski Live :)