Autor Wątek: Jaki dysk twardy do starego klocka?  (Przeczytany 20793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czezare

• Gość
Jaki dysk twardy do starego klocka?
« dnia: Czerwiec 24, 2013, 13:45:46 »
Do tej pory majac 20GB jakos obywalem sie bez dodatkowej pamieci, ale w swietle tego, ze Mikroszafot w ramach abonamentu Gold zamierza rzucac gawiedzi jakies full suchary (np Asasyn 2) to niestety jestem zmuszony powiekszyc przestrzen dyskowa. Mam kilka pytan z tym zwiazanych.
Mysle o podlaczeniu do kloca za pomoca USB jakis przenosny dysk.Pytanie: czy kazdy dysk bedzie dobry? Czy wazna jest jego predkosc odczytu?5400 czy 7200 obrotow? Czy zanim sie go podlaczy to trzeba go jakos spreparowac tj sformatowac, czy konsola wszystko robiu z automatu?Aha...slyszalem ze kloc kiedys wykrywal zaledwie 16 GB pamieci dla siebie. Czy cos w tej sprawie sie zmienilo?
A moze lepiej, taniej i sprawniej bylo by podlaczyc pendrive`a, powiedzmy 32GB?

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
Odp: Jaki dysk twardy do starego klocka?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2013, 13:55:32 »
Przez USB? Każdy - a oto sposób jak wykorzystać całą przestrzeń dyskową:
Sposób na nieograniczoną ilość miejsca na dysku XBOX360
http://www.youtube.com/watch?v=kjxipMjPQn0

Film trochę nieaktualny, bo teraz można utworzyć partycję o wielkości do 32GB (wcześniej tylko 16GB).
Wszystko robisz (dostosowanie rozmiaru uzywanej pamięci) z poziomu konsoli. Zapisane stany gier polecam trzymać na xboxowym dysku. Tak dla wygody i bezpieczeństwa - chociaż ja żadnych problemów nie miałem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2013, 14:01:43 wysłana przez DoubleR »

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2013, 14:14:26 »

Film trochę nieaktualny, bo teraz można utworzyć partycję o wielkości do 32GB (wcześniej tylko 16GB).
Wszystko robisz (dostosowanie rozmiaru uzywanej pamięci) z poziomu konsoli. Zapisane stany gier polecam trzymać na xboxowym dysku. Tak dla wygody i bezpieczeństwa - chociaż ja żadnych problemów nie miałem.
Tenks e lot za Twoja odpowiedz. Czyli rozumiem, ze na 32-gigowym penku teraz nie trzeba uskuteczniac zadnych kombinacji alpejskich?

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2013, 14:48:33 »

Tenks e lot za Twoja odpowiedz. Czyli rozumiem, ze na 32-gigowym penku teraz nie trzeba uskuteczniac zadnych kombinacji alpejskich?

Nie. Poza tą konfiguracją pamięci masowej w ustawieniach konsoli.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2013, 15:20:27 »
W takim badz ukladzie chyba kupie penka 32 GB. Starczy na te wszystkie suchoty, ktore wyjda do grudnia, tym bardziej ze nie wszystkimi bede zainteresowan ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2013, 20:51:29 »
Niezły motyw, nie wiedzialem ze nie ma juz ograniczenia do 16GB. Kisi mi się w slimie dysk 250GB gdzie jest zajęte może 10%, bo prawie nie używam klocka. Większy byłby z tego dysku pożytek w PS3  ;D Tylko sie boje że przy zmianie dysku w PS3 przepadna mi gierki z bucowskich kont (tzn nie tyle przepadna, ile bede musial od nowa dodawac te konta i sciagac gry - da sie jakos "sklonowac" dane ze starego HDD na nowy zeby nie trzeba bylo sciagac ponownie?

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2013, 20:58:18 »
Da się, ale musisz mieć dwie konsole.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:03:50 »
Spoko, to akurat jest to załatwienia. Poszukam sobie w necie, dzieki za naprowadzenie na trop.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:05:17 »
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2013, 21:08:32 wysłana przez Romek »

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2013, 10:06:34 »
Nie da sie zrobić klona dysku za pomocą dwóch konsol. Można za to zrobić backup  (który pózniej przywrócimy) za pomocą zewn dysku na usb.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2013, 10:52:59 »
No to w takim razie po co jest ten mechanizm o ktorym Romek wspomniał? Z tego co zrozumialem da sie skopiowac wszystko, tylko potem trzeba aktywowac konto na nowej konsoli (a na starej uprzednio zdeaktywowac). Zakładam, że login i hasło też się przenoszą.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2013, 11:05:06 »
Mataman pisze chyba o tym: http://manuals.playstation.net/document/en/ps3/current/settings/backuputility.html
Zdecydowanie prościej. Kompletnie o tym zapomniałem, a chyba nawet sam używałem.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2013, 11:06:11 »
Simplex, on jest potrzebny kiedy kupujesz nowa konsole. Dane oczywiście sie przeniosą tylko kiedy przerzucisz hdd to druga konsola zrobi format tego dysku.

Do przenoszenia danych na nowy hdd jest backup http://manuals.playstation.net/document/en/ps3/current/settings/backuputility.html

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2013, 11:22:44 »
Czyli przy wymianie dysku na wiekszy opcja backupu jest lepsza niz opcja transferu kablem sieciowym?

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2013, 11:27:58 »
To jest jedyna opcja przy wymianie hdd.

Za każdym razem kiedy do danej konsoli wkladasz nowy dysk ona go formatuje. Nie można sobie dowolnie przekładać dysków miedzy różnymi ps3. To nie x360 :P

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2013, 11:29:34 »
No z dwiema konsoloami musiałby dwa razy transfer zrobić, plus straciłby zawartość na jednej z nich.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2013, 11:37:45 »
Jestem tępy i tego nie czaję. Backup to robienie kopii zapasowej (żeby sobie leżała w bezpiecznym miejscu). Czyli co? Robię backup istniejącego dysku na dysk docelowy i potem wkładam ten dysk na którym jest backup do konsoli i po sprawie?

Czy moze inaczej - robie backup na jakiś "trzeci" dysk, potem przywracam backup z trzeciego dysku na dysk docelowy, wsadzam go do konsoli i koniec?

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 25, 2013, 11:39:50 »
Tak jest. Przywracasz backup po włożeniu nowego hdd do konsoli i gra gitara.

Opcja transferu danych jest przydatna jeżeli zmieniasz konsole, do niczego innego sie nie nadaje.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 11:42:44 wysłana przez mataman »

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 25, 2013, 11:40:20 »
Tak 8)

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2013, 11:42:17 »
No ok, czyli de facto potrzebuje trzech dysków, a to nie było dla mnie od początku takie oczywiste.

Przywracam backup na nowy dysk i wszystkie gry na wszystkich kontach działają od kopa?

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2013, 11:43:06 »
Tak.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 27, 2013, 19:07:54 »
Mam jeszcze pytanie odnosnie dysku do kloca. Zalozmy ze kupie jakas przenosna 500-tke i podlacze ja do konsoli. Czy bede mogl nia "zonglowac" i oprocz pelnych gier na iksa uzywac jej wymiennie do typowo taboreciarskich celow typu skladowanie danych, np zdjec i filmow?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 27, 2013, 20:04:20 »
O ile wiem to tak, chyba mozna przeznaczyc jakas konkretną przestrzeń pod xa, reszta zostaje wolna. Tylko taki dysk to mozliwe ze bedziesz musial zasilac zewnętrznie, albo kablem z dwoma wtyczkami USB.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 27, 2013, 22:28:01 »
O ile wiem to tak, chyba mozna przeznaczyc jakas konkretną przestrzeń pod xa, reszta zostaje wolna. Tylko taki dysk to mozliwe ze bedziesz musial zasilac zewnętrznie, albo kablem z dwoma wtyczkami USB.
Nie rozumiem...to xbox mi tego dysku nie zasili jak go podlacze pod USB?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2013, 22:39:59 »
Prąd z jednego portu może nie wystarczyć, to zależy od dysku.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 02, 2013, 18:10:17 »
Podlaczylem dysk twardy do klocucha. Dokladnie ten:

http://www.lorien.waw.pl/opis/106,239,1948,98207.aspx

No i ku mojemu zaskoczeniu pojawil sie komunikat:
"To urzadzenie jest gotowe, ale nie spelnia zalecen dotyczacych wydajnosci dla urzadzen Xbox 360. Podczas gry lub zapisywania gier badz profili moga wystapic znaczace problemy z wydajnoscia"
WTF??! Przejmowac sie tym? Wszak pisaliscie, ze wszystkie dyski pasuja... ???

Poki co Szwendable 3 zasysam na ten dysk...

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 02, 2013, 18:12:46 »
Dziwne, to sie zwykle pojawia na starych zjechanych pendrivach. Moze ten "tester" sprawdza czas dostepu i zakłada, ze tylko flashowe peny będą podłączane i stąd komunikat? Przetestuj po prostu czy się gry nomralnie (a nie bardzo wolno) instalują/wczytują.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 02, 2013, 19:00:27 »
Olej, bedzie śmigać.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 03, 2013, 10:53:41 »
Olej, bedzie śmigać.
Chyba masz mataman racje. Sciagniete na ten dysk Szwendable 3 dziala bez najmniejszych problemow poki co, choc nie ukrywam, ze dla mnie testem prawdy bedzie dodatek Vengeance do Kolofdudusia. Jesli tam wszystko bedzie banglać to odkupie ten dysk od kumpla ;)

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 03, 2013, 12:18:58 »
Ktoś tu kiedyś wklejał materiał wideło, na którym misie testowały różne pendrajwy i dyski twarde podłączane przez usb do xboxa 360 i z tych testów wynikało, że komunikat o niskiej wydajności danego urządzenia nie zawsze jest prawdziwy. To znaczy pendrajw na którym ten komunikat pojawił się potrafił działać szybciej niż urządzenie, które tego komunikatu nie dostawało.
Krótko: olać komunikat, sprawdzić samemu co działa szybciej.

EDIT: Odkopałem też wideło po angielsku:
https://www.youtube.com/watch?v=ujSDOUSMHts

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:54:02 »
Koncze ten temat ze swojej strony w ten sposob: dysk hula, smiga bez najmniejszych zastrzezen. Dodatek do CoD-a idealnie dziala, (z 60-fps nie zrobilo sie nagle 30  ;D ) a to byl glowny powod dla ktorego ten dysk podlaczylem. To, plus suchoty, ktore Mikroszafot  bedzie nam co miesiac serwowal. Takze ten niepokojacy komunikat mozna spokojnie olac cieplą, zoltą moczową strugą...

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 28, 2013, 10:00:29 »
Czy jakas zyczliwa osoba moglaby mi pomoc? Wyzej jest filmik zapodany przez kolege Doublera:

Chodzi o zrobienie dodatkowej partycji na gry na podpietym do klocucha dysku twardym. Mam takowy (Toshiba), ale na pierwszej partycji klockowej, ktora sie na nim wyodrebnila zaczyna mi juz brakowac miejsca i chcialbym zalozyc partycje druga. Wracajac do powyzszego filmiku to ten koles tlumaczy to bardzo mętnie i nieprecyzyjnie. Jakie to na przyklad dokladnie pliki trzeba przeniesc do drugiej partycji i jak to zrobic? Czy ktos z Was podjalby sie wytlumaczyc mi to lopatologicznie punkt po punkcie? Nie chcialbym po prostu czegos nieodwracalnie spier..c.

password

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 10, 2013, 19:16:06 »
Ja podpiąłem dzisiaj 2 dyski zewnętrzne do X'a i żaden nie trybi nawet nie jąknie, zasiłkę ma bo dioda świeci i dysk się kręci. Co za zjeby w tym majkroszrocie robią żeby aż tak ograniczać podłączanie  dysków.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 11, 2013, 10:08:21 »
A moze zasilania brakuje? Nie kazdy dysk jest w stanie wystartowac na napieciu podanym z 1 portu usb.

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 11, 2013, 11:29:41 »
Taki kabelek wygrzeb po szufladach, na pewno masz gdzieś coś takiego:

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 11, 2013, 11:32:03 »
Pierwszy raz w życiu taki kabel widzę...

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 11, 2013, 11:34:57 »
No kamon, standardowy kabel do urządzeń dla których jedna linia zasilania USB jest za słaba.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 11, 2013, 11:56:08 »
Pierwszy raz w życiu taki kabel widzę...
To malo w zyciu widziales, chłopcze ;)

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 11, 2013, 12:03:34 »
Nigdy mi coś takiego nie było potrzebne ;).

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 13, 2013, 20:23:33 »
Czy jakas zyczliwa osoba moglaby mi pomoc? Wyzej jest filmik zapodany przez kolege Doublera:

Chodzi o zrobienie dodatkowej partycji na gry na podpietym do klocucha dysku twardym. Mam takowy (Toshiba), ale na pierwszej partycji klockowej, ktora sie na nim wyodrebnila zaczyna mi juz brakowac miejsca i chcialbym zalozyc partycje druga. Wracajac do powyzszego filmiku to ten koles tlumaczy to bardzo mętnie i nieprecyzyjnie. Jakie to na przyklad dokladnie pliki trzeba przeniesc do drugiej partycji i jak to zrobic? Czy ktos z Was podjalby sie wytlumaczyc mi to lopatologicznie punkt po punkcie? Nie chcialbym po prostu czegos nieodwracalnie spier..c.
Ok, teraz juz w pelni zrozumialem o co w tym wszystkim biega. Dotad sadzilem, ze konsola stworzy DODATKOWA partycje w pamieci wewnetrznej, ktora bedzie widac osobno, a prawda jest taka, ze to wciaz jedna i ta sama partycja  ;)  I tak...w katalogu GRY i podkatalogu Asasyn jak juz wspomnialem mam AC2, Fable 3 i instalke Xcom.I one sa poza glownym katalogiem Xbox360 na dysku przenosnym. Po utworzeniu, a raczej odswierzeniu dzieki poleceniu "Dostosuj" partycji dyskowej w konsoli sciagnalem sobie w ramach akcji Games With Gold - Might&Magic Heroes. I teraz tak...jak bede chcial sobie teraz pograc w Asasyna drugiego lub Szwendable 3 to musze wyciac pliki, ktore teraz sa w katalogu glownym X360, a ktore dotycza M&M i aby je ochronic musze wkleic je do katalogu dajmy na to GRY/Might&Magic.Potem zas wyciac pliki ktore sa w katalogu GRY/Asasyn i wkleic do ukrytego katalogu glownego Xbox 360. Po tym prostym zabiegu bede mogl grac w F3, AC2 i Xcom natomiast M&M nie bede widzial w Menu konsoli. Zeby w M&M pograc znowu to analogicznie musze wyciac pliki zwiazane z AC2 i F3, wsadzic do katalogu GRY/Asasyn, a pliki z katalogu M&M wyciac i wkleic do glownego , ukrytego katalogu Xbox360. Przyznaje, ze troche to upierdliwe, ale skuteczne.
Wielki blad mojego myslenia polegal na tym, ze sadzilem iz X360 stworzy NOWA partycje,a fakty sa takie, ze operuje sie na jednej i tej samej i tam wlasnie nastepuje swap plikow zwiazanych z poszczegolnymi grami.
Sorry, za moje troche pokretne wywody, ale moze dzieki temu komus niechcacy pomoge  ;)