Autor Wątek: Eksperymenty po aktualizacji  (Przeczytany 3989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aZiss

• Super Badass
Eksperymenty po aktualizacji
« dnia: Kwiecień 09, 2010, 21:57:12 »
Obudziła się we mnie dziś dusza eksperymentatora.

Zrzuciłem co się dało na pena 4GB, w tym wszystkie kawałki, które wyeksportowałem z jedynki Rock Band. Zatrzymało się tylko na zapisie gry, jak przewidywałem nie dało się go skopiować. Licencje na eksport i pozostałe ustawienia zgrał. Ciekawi mnie czy jeśli ktoś odpaliłby go w konsoli to czy: widziałby te dane ?? mógłby je zgrać na HDD i po wykupie licencji za 400 MSP widziałby je w Rock Band 2 ?? Zastanawia mnie jak Rock Band 2 robi, że widzi te kawałki z jedynki. Mam je obecnie w katalogu Rock Band po prostu.

Wkurzyłem się lekko, bo po przystosowaniu wspomnianego 4GB pena do użytku w konsoli z 3,7 GB miałem jedynie 3,2 GB dostępne. Dopiero po dogrzebaniu się do info wyszło, że rezerwuje sobie 512 MB na dane systemowe ?? Na co mu aż tyle ?? Do tego podobno mam za wolnego według mojej konsoli pena do zapisu sejwów.

W podglądzie na lapku mam ukryty katalog. Może można go w ramach backupu skopiować ?? Mógłbym archiwum sejwów skończonych gier i backup piosenek z jedynki RB zgrać, i zwolnić sobie ten pendrive.
(kliknij)

Offline martin1841

• Badass
Odp: Eksperymenty po aktualizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2010, 22:12:39 »
Próbowałeś już jakieś dema odpalić? Jak nie to pobierz jakieś małe demo np Dead space 300mb na pendrive i napisz jak tam z wydajnością.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:06:18 »
Dodam, że to wszystko przez forumogadkowiczów  ;D
Jak posłuchałem na podcaście, że niby memorki mają zostać wyłączone to pomyślałem, że muszę to sprawdzić wieczorem.
Memorki oczywiście działają bez zarzutu. Z mojej 64MB zgrałem bezpośrednio na pendrive'a.

Cytat: martin1841
Próbowałeś już jakieś dema odpalić?

Dlatego tu piszę, bo może się sam dowiem jak z wydajnością. Mam jedynie Kingstona 4GB. Do większych rzeczy mam HDD przenośne. Jak mi konsola na cały ekran zainformowała, że "masz synu kiepską pamięć i co Ty mi tu w ogóle wkładasz" to nic z niego nie odpalałem.
Sprawdzam jedynie możliwości archiwizacji. Mam fobię padniętych HDD.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2010, 23:07:59 wysłana przez aZiss »
(kliknij)

Offline gamer360

• Stały bywalec
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2010, 00:28:41 »
Eksperymenty z tematami http://www.themexbox.com/index.php?topic=1046.0
Nie sprawdzałem, ale z tego co widzę to można własne tematy tworzyć.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2010, 08:34:20 »
Dodam, że to wszystko przez forumogadkowiczów  ;D
Jak posłuchałem na podcaście, że niby memorki mają zostać wyłączone to pomyślałem, że muszę to sprawdzić wieczorem.
Memorki oczywiście działają bez zarzutu. Z mojej 64MB zgrałem bezpośrednio na pendrive'a.

Cytat: martin1841
Próbowałeś już jakieś dema odpalić?

Dlatego tu piszę, bo może się sam dowiem jak z wydajnością. Mam jedynie Kingstona 4GB. Do większych rzeczy mam HDD przenośne. Jak mi konsola na cały ekran zainformowała, że "masz synu kiepską pamięć i co Ty mi tu w ogóle wkładasz" to nic z niego nie odpalałem.
Sprawdzam jedynie możliwości archiwizacji. Mam fobię padniętych HDD.

Podejrzewam żeby móc w spokoju korzystać z dem na pena trzeba mieć porządnego i szybkiego pendriva a to kosztuje

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2010, 09:24:11 »
Najlepiej tego obrandowanego przez MS kosztujacego chore peniądze ;)

Dziś na Eurogamerze (w Digital Foundry) ma byc dogłębny test penów jako kart pamięci.

In-depth analysis of the new USB storage upgrade for Xbox 360 coming tomorrow. Some fairly shocking results in there...

Ciekawe co jest takie "shocking" ;)

A co do komunikatu "pendrive za słaby", to najtańsze peny kingstona maja bardzo niska predkosc zapisu, moze dlatego MS ich nie lubi.

II Michal II

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2010, 09:27:12 »
Ja odpaliłem demo dantes inferno z pena kingstona i śmigało elegancko.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2010, 12:28:05 »

Offline Kondzio

• Junior
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2010, 12:41:00 »
Mam pytanie. Czy jeżeli podłącze przenośny dysk twardy 160GB to utworzy mi się osobny katalog na nim np. Xbox? Czy skasują mi się dane jakie mam na tym dysku (zdjęcia, itp.)? A i jaka prędkość transferu danych jest według was minimalna aby była możliwość przyjemnego grania w dema przez usb?

Pozdrawiam

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2010, 13:00:33 »
Hmm, z tego co wiem to xbox bedzie widzial tylko 16gb (na jedno urzadzenie)-czyz nie prawda?

Offline Kondzio

• Junior
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2010, 13:07:05 »
No tak, ale chodzi mi o to czy nie skasują mi się moje obecne dane, które już mam na tym dysku. Tzn czy Xbox nie będzie chciał robi jakiegoś formatu tego przenośnego dysku. Jakby co to dysk jest w systemie plików FAT32

Offline KB

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2010, 13:08:54 »
Też mam pytanie - dlaczego na pendrivie 1GB Xbox wykrywa tylko jakieś 480 MB?

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2010, 13:17:03 »
Instalacja plikow systemowych xboxa ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2010, 13:26:23 »
Bo MS tak postanowil ;) ok 512 mb miejsca rezerwuje sobie na "pliki systemowe".

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2010, 14:09:54 »

Pisałem ... rezerwuje 512MB na pliki systemowe. W ogóle konsola informuje, że pendrive musi mieć minimum 1GB.

Mam pytanie. Czy jeżeli podłącze przenośny dysk twardy 160GB to utworzy mi się osobny katalog na nim np. Xbox?

Masz dwie opcje: cały nośnik (max 16GB) na dane konsoli, albo sam przydzielasz ile ma ich na docelowym nośniku być, czyli np. na penie 8GB możesz wydzielić jedynie 4Gb. Abstrahuję, że chyba Ci tego dysku jako nośnik nie wykryje, ale mogę się mylić, bo mam HDD w kieszeni podłączanej na 2 USB i nie działa w konsoli.
(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2010, 18:22:27 »
Masz dwie opcje: cały nośnik (max 16GB) na dane konsoli, albo sam przydzielasz ile ma ich na docelowym nośniku być, czyli np. na penie 8GB możesz wydzielić jedynie 4Gb. Abstrahuję, że chyba Ci tego dysku jako nośnik nie wykryje, ale mogę się mylić, bo mam HDD w kieszeni podłączanej na 2 USB i nie działa w konsoli.
Wykryje, jak podlaczysz zewnetrzne zasilanie. Na allegro mozna kupic takie przejsciowki/kieszenie SATA->USB z zewnetrznym zasilaniem.

Ja podlaczylem dysk SATA 20gb przez taka przejciowke i dziala. Przydzielilem max, czyli 16GB+0,5gb na pliki systemowe. Wszystko dziala.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2010, 00:33:04 »
Cytat: Simplex
Wykryje, jak podlaczysz zewnetrzne zasilanie. Na allegro mozna kupic takie przejsciowki/kieszenie SATA->USB z zewnetrznym zasilaniem.
Ja podlaczylem dysk SATA 20gb przez taka przejciowke i dziala.

Dzięki wielkie, już się czegoś dowiedziałem. Wypróbuję, bo mam taki "multi podłącznik" na wszystkie możliwe wtyczki (przykład).

Z linku, który podałeś wcześniej wyjaśniła mi się kwestia backupu:
"The scope for backing Flash drive content is basically extremely limited. We moved across a folder of files from one drive to another, and the data was completely ignored: the 360 simply treated the device as though it was completely empty. However, the files can be backed up on your PC, and then copied back onto the same flash drive."

Czyli można skopiować z pena na PC folder xbox'owy, ale później również jedynie odwrotnie na tego samego pena. Tutaj ciekawi mnie jak konsola rozpoznaje/oznacza danego pendrive'a. Wiadomo, że te urządzenia również nieśmiertelne nie są.
(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2010, 12:20:16 »
Cytat: Simplex
Ja podlaczylem dysk SATA 20gb przez taka przejciowke i dziala.
Dzięki wielkie, już się czegoś dowiedziałem. Wypróbuję, bo mam taki "multi podłącznik" na wszystkie możliwe wtyczki (przykład).

No to na 99% procent bedzie dzialac. Ja u siebie na dysku 20GB przerobionym na "karte pamieci" moge zainstalowac dwie gry jednoczesnie, wiecej mi nie trzeba, a z live nie korzystam. Nawet sie zastanawiam czy nie sprzedac xbowego dysku 120GB i zostawic ten 20gb dysk i byc do przodu jakieś 150zl ;) (z konsoli korzystam rzadko, wiec 120gb dysk nie jest mi potrzebny, a kasa sie przyda ;) ).

Czyli można skopiować z pena na PC folder xbox'owy, ale później również jedynie odwrotnie na tego samego pena. Tutaj ciekawi mnie jak konsola rozpoznaje/oznacza danego pendrive'a. Wiadomo, że te urządzenia również nieśmiertelne nie są.
Zaloze sie ze juz niedlugo powstana (o ile juz nie powstaly) narzedzia umozliwiajace wyciaganie i "injectowanie" pojedynczych plikow/sejwow/profili do tych plikow danych zapisanych na penie.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2010, 13:58:26 »
Ja mam jedno pytanka tylko nie bijcie jeśli była już gdzie indziej o tym mowa, nie śledzę na bieżąco wszystkich informacji. Czy istnieje możliwość zgrania na Flasha naszego konta z konsoli? Wtedy np. idąc do znajomego moge zabrać swoje konto "do kieszeni" i u niego nabijać osiągnięcia na ten przykład.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2010, 14:03:30 »
Juz jest ten art na DF:
http://www.eurogamer.net/articles/xbox-360-storage-update-the-flash-factor-article

Jesli te epokowe odkrycia to to , że tanie pendrivy sa powolne a wszystkie szybkie nosniki ogranicza transfer interfejsu USB to trzeba chlopakom przyznac ,ze "kompletnie" wszystkich zaskoczyli.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2010, 19:11:38 »
Nieoczekiwane jest np. to ze SSD osiagnal predkosc 15mb/sek - bo ograniczenie interfejsu USB to conajmniej 2 x tyle.

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 13, 2010, 04:42:51 »
Nieoczekiwane jest np. to ze SSD osiagnal predkosc 15mb/sek - bo ograniczenie interfejsu USB to conajmniej 2 x tyle.

Teoretyczne. W praktyce jest zawsze gorzej, dlatego np. dyski podłączane via Firewire400, teoretycznie wolniejsze niż usb2.0,  wyciągają lepsze prędkości.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 13, 2010, 09:39:00 »
Teoretyczne. W praktyce jest zawsze gorzej,
Nie, wlasnie praktyczne, bo teoretycznie maksymalna predkosc USB 2.0 to jest to 60mb/sek (480mbitów), a w praktyce połowa tego - a przynajmniej w mojej praktyce - podlaczalem kilka dyskow twardych i szybkich pendrivów do PC i osiagalem prawie zawsze predkosc 30mb/sek (przy odczycie duzych plikow).
Jesli xbox360 oferuje zaledwie polowe maksymalnej predosci ktora da sie realnie wyciagnac z usb 2.0, to biednie troche, mozliwe ze to celowa polityka MS (sprzet potrafi wiecej, MS blokuje), albo po prostu slabej jakosci układy.

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 14, 2010, 14:55:43 »
Jesli xbox360 oferuje zaledwie polowe maksymalnej predosci ktora da sie realnie wyciagnac z usb 2.0, to biednie troche, mozliwe ze to celowa polityka MS (sprzet potrafi wiecej, MS blokuje), albo po prostu slabej jakosci układy.
może przepustowość jest równo i sztywno podzielona na dwa porty - tak żeby nie było problemów przy podpinaniu dwóch pendrivów na raz. trzeba by sprawdzić jak się zachowuje xbox z dwoma podłączonymi urządzeniami.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 14, 2010, 18:27:59 »
W ramach eksperymentu sformatowalem pendrive o pojemnosci 2GB Kingston DataTraveler 2.0, modelu dokladnego nie moge podac bo sie dopiero co przeprowadzilem i cholera gdzie jest ten pendrive:( W kazdym razie, dzialac dziala ale przy tescie wyskakuje, ze jest dosc wolny.
Na dniach bede kupowal GoodDrive'a 8GB z dosc wysoka predkoscia zapisu/odczytu i zaraz po przetestowaniu skrobne czy dobry czy nie. Docelowo mialby on nie ruszac sie z portu USB konsoli bo ma on zastapic moj dysk w konsoli Partnerki. Chcialem kupic po prostu uzywana 20GB ale jak uslyszalem o updacie to sie ucieszylem:)
Raport zdam po testach.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 14, 2010, 21:54:17 »
Tez myslalem o sprzedaniu dysku i pozostawienu sobie pena, ale uswiadomilem sobie ze dysk daje mozliwosc zagrana w gry z pierwszego xboxa.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 14, 2010, 23:21:58 »
A pendrive niby czemu mialby to uniemozliwiac? Przeciez wystarczy pobrac update i gry dzialaja.

II Michal II

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 15, 2010, 10:04:22 »
To spróbuj to zrobić, do odpalenia gier z Xboxa 1 wymagany jest HDD.Wiem bo sprawdzałem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 15, 2010, 16:55:22 »
A pendrive niby czemu mialby to uniemozliwiac? Przeciez wystarczy pobrac update i gry dzialaja.
No wlasnie nie wystarczy, bo do dzialania gier z pierwszego xboxa potrzebna jest specjalna partycja "emulacyjna".

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 15, 2010, 18:53:30 »
Ano tak, zapomnialem, silly me -_-