Autor Wątek: Ceny gier na X360  (Przeczytany 8103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wugie

• Badass
Ceny gier na X360
« dnia: Grudzień 13, 2008, 12:54:17 »
Właśnie, jak to jest z tymi cenami gier ?
Pamiętacie może filmik z jakiejś konferencji prasowej Microsoftu, który został umieszczony na Polygami parę miesięcy temu ? Przedstawiciel MS zapowiedział zmniejszenie cen sugerowanych do 199 zł i bodaj 99 zł za Classic. Do dzisiaj jednak w wielkich sklepach (MM, Saturn, Empik) można spokojnie spotkać gry, które za ponad 200 zł. Teraz pytanie. Czy to sprzedawcy mają gdzieś te zalecenia, czy pomysł ten nie został wprowadzony w życie ?

Offline BEBE_PL

• Padawan
  • **
Odp: Ceny gier na X360
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2008, 12:59:42 »
Microsoft daje tylko wytyczne. Jeżeli sklep się nie chce do tego stosować to nie musi, może sprzedawać gry nawet po 300 zł, jeżeli tylko na tym nie straci.
Ja jednak widzę poprawę, co raz więcej nowych tytułów sprzedawane jest po cenach znacznie niższych aniżeli jeszcze rok temu.

Offline RexNebular

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2008, 14:24:49 »
Przedstawiciel MS zapowiedział zmniejszenie cen sugerowanych do 199 zł i bodaj 99 zł za Classic. Do dzisiaj jednak w wielkich sklepach (MM, Saturn, Empik) można spokojnie spotkać gry, które za ponad 200 zł.

Te zapowiedzi to chyba tylko gier wydawanych przez MS dotyczyły.
Pozostali wydawcy robią co chcą i nic MS do tego.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2008, 17:16:48 »
Jeśli chcą sprzedawać to jednak im do tego. Im więcej tańszych gier tym trudniej mają droższe pozycje.
Gregys out.

Offline RexNebular

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2008, 17:24:45 »
Jeśli chcą sprzedawać to jednak im do tego. Im więcej tańszych gier tym trudniej mają droższe pozycje.

Akurat pozycje dystrybuowane przez MS są zgodnie z zapowiedziami tańsze, więc nie wiem, o co Ci chodzi  :)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2008, 22:42:40 »
Bo źle Cię zrozumiałem. Chodzi mi oczywiście o innych wydawców niż MS. ;)
Gregys out.

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2008, 00:28:00 »
Wiec to taki bajer. Sądziłem, że to MS decyduje o cenach wszystkich gier w Polsce. W USA, gdzie cena sugerowana wynosi 60 $ ciężko znaleźć gdzieś grę po wyższej cenie. Tam MS jest dystrybutorem wszystkich gier ?

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2008, 11:52:08 »
Tam działa mechanizm rynkowy, o którym napisałem. Nie wychylasz się z ceną, chyba że sprzedajesz coś więcej (kolekcjonerka albo inne kontrolery).
Gregys out.

Offline BEBE

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2008, 10:20:09 »
Ja i tak nie rozumiem, jak można wyskoczyć z ceną 249 zł za grę komputerową. Ja kupiłem tylko jedną taką grę zaraz po premierze GTA IV, od tego czasu omijam szerokim łukiem wszystkie tytuły w tej cenie na półkach. Ostatnio byłem w Media Markt i widziałem Burnout Paradise za 99 zł. Chyba się skuszę, dobra cena jak na taką grę.

Offline snow-man

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2008, 18:28:25 »
Ja i tak nie rozumiem, jak można wyskoczyć z ceną 249 zł za grę komputerową. Ja kupiłem tylko jedną taką grę zaraz po premierze GTA IV[...]
GTA IV przed jak i po premierze było łatwo znaleść za mniej niż 249 zł. Był nawet wątek o preorderach :) Tak samo jest w przypadku praktycznie każdego tytułu, łatwo znaleść taniej niż sugerowana cena (a 249 zł to na szczęście, w moim odczuciu, dziś już niespotykana cena). Myślę, że wiele osób się zgodzi - kupuj przez internet, nie 'z półki'.
No i temat rzeka, czy gra na konsole jest 'grą komputerową' ;)

Offline BEBE

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:11:55 »
Może i tak, ale prościej pójść do sklepu i kupić z półki, nie wszyscy mają czas żeby śledzić ceny gier w internecie. Gra konsolowa to gra komputerowa, ja mam takie zdanie. Jeżeli się z nim nie zgadzasz, z chęcią przeczytam dlaczego nie jest.

Nie wiem czy taka niespotykana, ostatnio coś mi się obiło o oczy, że Fallout 3 w polskiej wersji językowej będzie kosztował 229 zł. Kosmos.
Raz im się udało, 159 zł za AS. Jak ja nie lubię tego dystrybutora gier, chyba najgorsza firma z branży. Uhh.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 21:14:30 wysłana przez BEBE »

Offline snow-man

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2008, 23:00:40 »

Może i tak, ale prościej pójść do sklepu i kupić z półki, nie wszyscy mają czas żeby śledzić ceny gier w internecie.
Zgadzam się, że łatwiej jest kupić osobiście w sklepie. Jednak zwykle jest to rozwiązanie po prostu droższe. Więc jeśli chcesz zaoszczędzić parę groszy to poświęcasz czas na szukanie najlepszej oferty potem czekasz na dostarczenie paczki, jeśli nie chcesz zaoszczędzić/tracić czasu to idziesz do najbliższego sklepu, wracasz - grasz. Jak kto woli.

Gra konsolowa to gra komputerowa, ja mam takie zdanie. Jeżeli się z nim nie zgadzasz, z chęcią przeczytam dlaczego nie jest.
Zgadzam się, że takie jest Twoje zdanie i proszę nie ciągnijmy tematu :)
(a propo oba zdania razem tworzą nielogiczną całość :D)

Nie wiem czy taka niespotykana, ostatnio coś mi się obiło o oczy, że Fallout 3 w polskiej wersji językowej będzie kosztował 229 zł. Kosmos.
W oficjalnym sklepie Cenegi jest faktycznie cena detaliczna 229,90zł, ale przekreślona na 189,90zł. Zobaczymy jak to się będzie kształtować w sklepach. Empik,MM,Saturn na starcie na 90% będzie 229,90 - niestety.

Offline Janusz Wolański

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2008, 14:06:25 »
W oficjalnym sklepie Cenegi jest faktycznie cena detaliczna 229,90zł, ale przekreślona na 189,90zł. Zobaczymy jak to się będzie kształtować w sklepach. Empik,MM,Saturn na starcie na 90% będzie 229,90 - niestety.
Ja to raczej widzę jako typowo marketingowy "chwyt" z wirtualną obniżką - pokazują cenę zawyżoną, jako oryginalną. I tyle.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2008, 21:20:08 »
Bo sie nie kupuje w Empikach ani Media/Saturn - tam do dzis lezy np. Soul Calibur za 249, u wydawcy w dniu premiery ta gra kosztowala 199 (a jak ktos mial fuksa to zalapal sie na kolekcjonerska w tej cenie), na Allegro nowka stowe taniej kosztuje :)

Empik zdziera na grach okrutnie - najlepiej ich poprostu olac falistym, niech im ta drozyzna zalega w magazynach jak lubia.

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2008, 10:11:59 »
Taaa...gorzej, ze przyjada dziadkowie co chca wnuczkowi na swieta prezent sprawic ostatnio bylem swiadkiem jak sie babulinka wachała nad Spyro i GTA wlasnie dla wnuczka <sick>) i beda brali te gry po 200-249 zł, bo sa nieswiadomi jakie to złodziejstwo. Dzieki takim ludziom Empik, a przynajmniej ich dział gier jeszcze sie trzyma przy zyciu

Offline Shark

• Junior
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2008, 18:07:25 »
Gry tanieją i to widać gołym okiem teraz za gierkę z premiery można dostać już za 179zł i niezłe promocje np. GoW2 ksoztował 99zł ! z resztą na allegro można gry dostać na prawdę tanio już po kilku tyg. po premierze gry z chodzą poniżej 150zł !

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2008, 15:47:04 »
Tak tanieja a kupienie gry za 200 zl w obecnych czasach to jak strzelenie sobie w kolano... Np ostatnia promocja w ultimie Mirrors Edge i Dead Space za 104zl kazda. Sam zakupilem obie,chociaz w sumie wcale nie byly wysoko na liscie "do kupienia" ale cena mnie skusila. Co prawda pozniej poczulem sie troszke oszukany(gre dostalem po tygodniu, i to przy odbiorze osobistym), z reszta nie tylko ja - bylem swiadkiem jak 3 osoby awanturowaly sie w sklepie(zamowily po kilka egzemplarzy a dostawali po 1 sztuce)

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2008, 16:11:43 »
Widac jest wziecie na gry w Polsce. Wystarczy tylko wyjsc do ludzi z ludzkimi cenami. 120 - 150 zł za nowke w folii to powinien byc standard. A za 50 lat gdy juz bedziemy tak bogaci jak Szwajcaria, ze bedziemy z nudow robic dziury w serze to gry moga wrocic na pułap cenowy 199 zł xD

BTW polecam ten sklep: http://trio24.pl/kategoria407.html

Tutaj sa prawdziwe promocje dopiero!!

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2008, 18:18:06 »
Rzeczywiście, chyba się na stałe do nich przeniosę z zakupami :)
Gregys out.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 23, 2008, 11:08:18 »
Genialne maja te koncowki w cenach - 251 , 247. Brakuje tylko kwot groszowych. Sklep zdecydowanie wedruje do Ulubionych. ;)

Offline adi17messi

• Nowy Forumowicz
  • *
    • www.xbox-place.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2009, 15:36:35 »
Widac jest wziecie na gry w Polsce. Wystarczy tylko wyjsc do ludzi z ludzkimi cenami. 120 - 150 zł za nowke w folii to powinien byc standard. A za 50 lat gdy juz bedziemy tak bogaci jak Szwajcaria, ze bedziemy z nudow robic dziury w serze to gry moga wrocic na pułap cenowy 199 zł xD

BTW polecam ten sklep: http://trio24.pl/kategoria407.html

Tutaj sa prawdziwe promocje dopiero!!

Hehe :D no tutaj są promocje i to jakie :D Fifa 09- 219 zł. Ciekawe  czy ktoś tam kupuje w ogóle :P

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2009, 19:07:05 »
...
Co prawda pozniej poczulem sie troszke oszukany(gre dostalem po tygodniu, i to przy odbiorze osobistym), z reszta nie tylko ja - bylem swiadkiem jak 3 osoby awanturowaly sie w sklepie(zamowily po kilka egzemplarzy a dostawali po 1 sztuce)

Po co komu więcej jak jedna sztuka? Tylko spekulanci kupują więcej egzemplarzy po to, żeby odsprzedawać je na allegro. Niech się kłócą.

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 12, 2009, 11:26:36 »
Tak tanieja a kupienie gry za 200 zl w obecnych czasach to jak strzelenie sobie w kolano... Np ostatnia promocja w ultimie Mirrors Edge i Dead Space za 104zl kazda. Sam zakupilem obie,chociaz w sumie wcale nie byly wysoko na liscie "do kupienia" ale cena mnie skusila. Co prawda pozniej poczulem sie troszke oszukany(gre dostalem po tygodniu, i to przy odbiorze osobistym), z reszta nie tylko ja - bylem swiadkiem jak 3 osoby awanturowaly sie w sklepie(zamowily po kilka egzemplarzy a dostawali po 1 sztuce)
Z tego co wiem to poprostu zostali zalani zamówieniami ;)

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 13, 2009, 03:11:05 »
...
Co prawda pozniej poczulem sie troszke oszukany(gre dostalem po tygodniu, i to przy odbiorze osobistym), z reszta nie tylko ja - bylem swiadkiem jak 3 osoby awanturowaly sie w sklepie(zamowily po kilka egzemplarzy a dostawali po 1 sztuce)

Po co komu więcej jak jedna sztuka? Tylko spekulanci kupują więcej egzemplarzy po to, żeby odsprzedawać je na allegro. Niech się kłócą.

Tak dokladnie masz racje, z reszta wtedy puscily mi nerwy bylem o 14:30 do pracy na 15 a tu jakis typek dyskutuje ze sprzedawca 15 min ze on "dla siebie i dla kolegi zamawial".. Pocisnalem z nim to przepraszal :/.  W kazdym razie o oszukanie chodzilo mi o ponad tydzien czekania... Co notabene zabilo we mnie chec grania w ktoras z gier ;p

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 16, 2009, 09:31:17 »
No mnie ULTIMA też załatwiła. Zamówiłem Dead Space i ME w promocyjnej cenie, dzwonię, żeby pojechać i odebrać - okazuje się, że nie ma egzemplarzy będą w przyszłym tygodniu, zostanę o tym powiadomiony mailowo. Minęły dwa tygodnie, nie zawiadamiają. Dzwonię do nich, a oni, że moje zamówienie zostało anulowane. Ja na to - ja nie anulowałem, o co chodzi? ULTIMA - nie wiem, zobaczę czy mamy jeszcze te promocyjne egzemplarze.... no niestety już nie mamy, przykro mi...

A po trzy egzemplarze wcale nie muszą kupować spekulanci, szybki telefon do kolegi, jest promocja, jak chcesz to Ci wezmę, przy wysyłce taniej wychodzi, a przy odbiorze osobistym trzy osoby nie muszą jeździć do punktu.

Pierwszy mój post:-) Witam wszystkich serdecznie!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 10:29:24 wysłana przez blazej »

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2009, 10:22:11 »
Czesc blazej, też miałem małe przejścia z Ultimą z dyskiem (już nie pamiętam w którym wątku offtopowałem na ten temat niestety ;)). Pod sztandarem zakupów.com lekko się popsuło, kiedyś było rodzinniej.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 16, 2009, 10:34:42 »
Cytat: lutoslaw
i beda brali te gry po 200-249 zł, bo sa nieswiadomi jakie to złodziejstwo.

A przeczytałem teraz to się podczepię:) Żona pytała się mnie czy chciałbym grę na gwiazdkę dostać. Na pytanie gdzie by ją kupiła odpowiedziała: No w empiku przecież są. W sumie prezent to prezent, ale bolałoby mnie gdyby żona kupiła mi Virtua Fighter 5 za 219 pln, bo tyle chyba teraz w empiku kosztuje

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 16, 2009, 11:00:16 »
Dokładnie z tego powodu sam sobie musiałem kupić prezent na Gwiazdkę, bo jakoś nie chciałem, by ktoś przepłacał prawie 100zł w sklepie.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 16, 2009, 11:42:50 »
A ja znalazlem aukcje na Allegro z odbiorem osobistym w Wawie i przeslalem link mojej Kobiecie, by kupila mi gre i nie przeplacila :-).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 16, 2009, 13:26:55 »
Moja kobieta wie gdzie po gry sie chodzi a gdzie nie, wiec jak szuka mi prezentu zaczyna od GameStopu a konczy na Game bo tam przewaznie jajlepsze ceny maja :) jak nie to wraca do GameStopu :P

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 16, 2009, 13:34:39 »
cześć Błażej

i nie bałeś się tak posłać kobiety po "odbiór osobisty"? Ja kiedy się umawiam to mam gaz w jednej kieszeni i pałkę teleskopowa w drugiej i zawszę chodzę z psem :P

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 16, 2009, 13:40:48 »
i nie bałeś się tak posłać kobiety po "odbiór osobisty"? Ja kiedy się umawiam to mam gaz w jednej kieszeni i pałkę teleskopowa w drugiej i zawszę chodzę z psem :P

Oczywiscie wybralem aukcje z odbioredm osobistym... w sklepie z grami :-P.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 20, 2009, 22:36:28 »
Chciałem coś napisać bez rozpoczynania nowego wątku. Ten wydaje się być dobry :)
W związku z przesiadką na PS3 muszę kupić Street Fighter 4 bez, którego żyć nie mogę. Wcześniej kupiłem wersję X360 za 169 pln (2 tygodnie po premierze). Patrzę na ceny (allegro) i nówki na X360 są od 75 pln :o a na PS3 od 125. Zastanawia mnie skąd taka duża różnica.

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 20, 2009, 23:20:12 »
Chciałem coś napisać bez rozpoczynania nowego wątku. Ten wydaje się być dobry :)
W związku z przesiadką na PS3 muszę kupić Street Fighter 4 bez, którego żyć nie mogę. Wcześniej kupiłem wersję X360 za 169 pln (2 tygodnie po premierze). Patrzę na ceny (allegro) i nówki na X360 są od 75 pln :o a na PS3 od 125. Zastanawia mnie skąd taka duża różnica.

Nie pamietam wynikow NPD ale wydaje mi sie, ze wiecej osob kupilo wersje na x360, pograli i teraz odsprzedaja (musza taniej bo wieksza konkurencja)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 21, 2009, 15:54:06 »
Ogólnie nawet w sklepach typu game, gamestop itd. te same używane gry na ps3 prawie zawsze są droższe, wczoraj np. widziałem dead space x360 za 17,99 ps3 za 24,99 różnica niewielka ale zawsze ułatwia to podjąć decyzje którą wersje wciągnąć.

Tez wydaje mi się ze to kwestia ilości gier na dana platformę na rynku.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 22, 2009, 12:11:08 »
Tapniecie w cenach SFIV rzeczywiscie stalo sie ostatnio bardzo widoczne. Chyba najwyzszy czas sprobowac (a potem dolaczyc do grona placzacych na forumowym watku o poziomie trudnosci SFa ;) ).

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 22, 2009, 17:24:36 »
SF kupiłem właśnie z powodu tapnięć cen, potem płakałem na forum jakie to trudne, potem się zakochałem w gierce. I nagle przyszła sesja i nas rozdzieliła ;f

Ale faktycznie, mimo tego całego piractwa itp gry na 360tkę tanieją szybciej. W sumie wspaniała rzecz, bo nówki w dzień premiery za pełną cenę kupuję bradzo rzadko (ostatnio chyba FM2, a potem Bioshock).

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 22, 2009, 17:30:05 »
pozatym juz teraz ceny nowek w dzien premiery nie sa tak wysokie jak jeszcze z 6msc temu u nas wszystko co wychodzi kosztuje nie wiecej niz 49,99 albo 44,99 niby to tylko 10 euro ale 10 euro to kolejna gra - uzywka  :D

Offline u2

• Junior
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 04, 2009, 16:12:09 »
No mnie ULTIMA też załatwiła. Zamówiłem Dead Space i ME w promocyjnej cenie, dzwonię, żeby pojechać i odebrać - okazuje się, że nie ma egzemplarzy będą w przyszłym tygodniu, zostanę o tym powiadomiony mailowo. Minęły dwa tygodnie, nie zawiadamiają. Dzwonię do nich, a oni, że moje zamówienie zostało anulowane. Ja na to - ja nie anulowałem, o co chodzi? ULTIMA - nie wiem, zobaczę czy mamy jeszcze te promocyjne egzemplarze.... no niestety już nie mamy, przykro mi...

No niestety, Ultima to nie ten sam sklep co poprzednio, kilka lat temu. Ja, n.p., nie mogę wyświetlić nawet poprzednich zamówień, nie mogę normalnie tam zamówić on-line, a kiedyś działało bez problemu. Odradzam również kupowanie w Empiku. Co prawda kupiłem tam swojego x360 i i kilka gier, ale zwykle na grach zdzierają okrutnie.
I still haven`t found what I`m looking for