Autor Wątek: Another one bites the dust...  (Przeczytany 164246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline draker

• Ultimate Badass
Odp: Another one bites the dust...
« Odpowiedź #760 dnia: Luty 09, 2012, 14:16:22 »
I tak nic nie powiedzą raczej. Wkrótce napiszę na forum Xbox Live'a, tam mają specjalny dział, dlaczego konsole zostały zbanowane. Raczej wątpię w pomyłkę ze strony Microsoftu, pewnie zbanowali mnie za te cholerne konto Xbox Free z Allegro.
Jeśli sam profil nie został zbanowany to kupię kolejnego Xboxa, ale jeśli jest też ban na konto, to niestety chyba będę zmuszony sprzedawać konsolę i te prawie 80 gier, bo nie wyobrażam sobie konieczności grania w wiele tytułów od nowa. Oby był ban tylko na konsolę.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #761 dnia: Luty 09, 2012, 14:18:11 »
A po co mialbys grac jeszcze raz w te gry? Punkty takie wazne?

No i jesli to za konto Silver to raczej tylko konsola - niby dlaczego Twoj GT mialby byc banowany?

A jaki masz komunikat jak sie na swojego GT logujesz na strone xbox.com?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #762 dnia: Luty 09, 2012, 14:23:21 »
Gdzie konkretnie zajrzeć? Na stronie Moje konto wszystko wydaje się być po staremu:

Głównie chodzi mi o to, że mam mnóstwo sejwów z gier, których jeszcze nie skończyłem / wymaksowałem, a zaczynać daną grę od nowa to jednak mi się nie chce.

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #763 dnia: Luty 09, 2012, 14:27:26 »
Mam jeszcze jeden nieczysty grzech na sumieniu: mam nieoryginalny dysk twardy (kupiony kiedyś na Allegro, tzn. jest oryginalny, bo ma hologramy Microsoftu, ale są przebite w miejscach śrubek, no i ma na sobie napis HDD zamiast 120GB HDD. Ale raczej chyba za to nie banują...?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #764 dnia: Luty 09, 2012, 14:42:45 »
No, ale sejwy to moze da sie przeniesc? Dysku przeciez mlotkiem nie rozjebali przez internety.

Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #765 dnia: Luty 09, 2012, 14:49:11 »
No, ale sejwy to moze da sie przeniesc? Dysku przeciez mlotkiem nie rozjebali przez internety.

Wlasnie sie nie da, Milordzie. Po zabanowaniu konsoli sejwy zostają oznaczone w specjalny sposób i nie zadzialaja na innej konsoli. MS rulz.

Można to obejść sciagajac sejwy na PC (poprzez pendrive jako memory card) i edytujac specjalnymi programami ktore usuwają "flagę" bana. Been there, done that.

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #766 dnia: Luty 09, 2012, 14:50:55 »
Ale sam profil (i status Golda) mogę przeniesć na nowego Xboxa?
Radzicie, żebym brał Slima, czy np. poszukać na Allegro jakiegoś fata (wersja bez akcesoriów byłaby najlepsza dla mnie, tylko konsola)? Obecnie faty nie tracą na wartości?
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2012, 14:52:28 wysłana przez draker »

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #767 dnia: Luty 09, 2012, 15:10:27 »

Wlasnie sie nie da, Milordzie. Po zabanowaniu konsoli sejwy zostają oznaczone w specjalny sposób i nie zadzialaja na innej konsoli. MS rulz.

Można to obejść sciagajac sejwy na PC (poprzez pendrive jako memory card) i edytujac specjalnymi programami ktore usuwają "flagę" bana. Been there, done that.

Gwoli scislosci, profil/sejwy dopiero ulegaja uszkodzeniu jesli sa odczytywane, wtedy sa oflagowane przez konsole. Skoro odpaliles konsole to profil wystarczy na nowej konsoli sciagnac ponownie z XBL i wszystko, a jesli grales w cos i odczytales jakiegos sejwa to te pliki sa stracone, chyba, ze je zSimplexujesz.
Nie tyle co "been there done that" co kumpel mial taka sama sytuacje i plakal, ze musi, cyt. 'przechodzic od nowa tego je$#^&(0 Mass Effecta, co go wtedy prawie przeszedl, ale reszta sejwow byla ok, bo zwyczajnie w te tytuly nie gral od bana.

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #768 dnia: Luty 09, 2012, 15:12:06 »
Czyli teraz nic nie odpalać na zbanowanej konsolce, kupić nową, przełożyć dysk, odzyskać profil i "będzie po staremu"?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #769 dnia: Luty 09, 2012, 16:02:28 »
Mniej wiecej tak - kazdy save ktory konsola odczyta zostanie "zbrukany" i bedziesz musial kombinowac, zeby go oczyscic. Zamiast odzyskiwania profilu moglbys teoretycznie 'oczyscic' ten profil ze zbanowanej konsoli, ale bezpieczneij chyba bedzie odzyskac go na nowej.

Nasz zabanowana konsole, a nie konto, czyli nie straciles golda, ani niczego. Konta banuja chyba cheaterom.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #770 dnia: Luty 13, 2012, 13:28:27 »
No i jak finalnie sie sprawa zakonczyla? Ban tylko na konsole i wszystko dziala po kupnie innego egzemplarza? Dysk mogles stary uzyc?

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #771 dnia: Luty 13, 2012, 16:19:29 »
Ban był tylko na konsolę, bezproblemowo przeniosłem stary profil na nowego Xboxa. Wszystkie sejwy działają, jedynie żal ok. 10 sejwów, które miałem na Jednostce pamięci, których nie da się przenieść (Forza 3 z bodajże 30 levelem, eh). Ze starego dysku wyrzuciłem te Allegrowe profile, przełożylem i wszystko działa, jedynie oczywiście nie działają gry kupione z kont Silver z Allegro.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #772 dnia: Luty 13, 2012, 20:53:15 »
Orientuje się ktoś z Was, jaka jest procedura przy reklamowaniu slima? Ztcp nie dzwoni się już na hotline MS, tylko zapinkala do sklepu  ::) Racja to, czy coś mi się miesza?

Offline Alexej

• I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #773 dnia: Luty 13, 2012, 20:55:32 »
http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-360/repair/repair-process

wygląda na to, że nic się nie zmieniło.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #774 dnia: Luty 13, 2012, 21:06:23 »
Dzięki, teraz już przypomniałem sobie co zmienił MS przy slimie- skrócił gwarancję do 2 lat (były 3 na RRoD).

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #775 dnia: Czerwiec 16, 2012, 23:30:16 »
No i chyba powoli mój Xbox zaczyna padać. Często miałem różne zwiechy konsoli, spadki FPS'ów, a przed chwilą - przekłamania kolorów. Przykładowo w SR3 samochód w intro jest czerwony, pojawiają się artefakty. Dodatkowo chyba padła karta dźwiękowa, bo leci tylko szum. Plus chłodzenie dziwnie pracuje. Trzeba pakować konsolę i odsyłać do MS, bo jeszcze tylko tydzień gwarancji jest...

THU31

• Gość
« Odpowiedź #776 dnia: Czerwiec 17, 2012, 12:57:03 »
Slim?

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #777 dnia: Czerwiec 17, 2012, 13:36:50 »
Yepp. Chyba coś jest po prostu nie tak z wyjściem HDMI, bo teraz przekłamania koloru zniknęły, ale raz dźwięk leci z prawego głośnika/słuchawki, a raz z lewego, czasem szumi i robią się inne dziwne rzeczy. To na pewno nie jest wina kabla HDMI ani TV.

THU31

• Gość
« Odpowiedź #778 dnia: Czerwiec 18, 2012, 19:50:11 »
A moja sie chyba przegrzewa, bo pojawił się upał (w pokoju 29 stopni). W miejscu radiatora jest bardzo ciepła, i ledwo czuć wylatujące powietrze. A objawy takia że podczas grania jest co jakiś czas czarny ekran nawet na kilka sekund. Na początku tego nie ma, ale z czasem sie pojawia i występuje coraz częściej.

Może trzeba kupić znowu sprężone powietrze i przedmuchać.

Offline Dalthon

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #779 dnia: Czerwiec 20, 2012, 00:54:11 »
Gwoli scislosci, profil/sejwy dopiero ulegaja uszkodzeniu jesli sa odczytywane, wtedy sa oflagowane przez konsole. Skoro odpaliles konsole to profil wystarczy na nowej konsoli sciagnac ponownie z XBL i wszystko, a jesli grales w cos i odczytales jakiegos sejwa to te pliki sa stracone, chyba, ze je zSimplexujesz.
Nie tyle co "been there done that" co kumpel mial taka sama sytuacje i plakal, ze musi, cyt. 'przechodzic od nowa tego je$#^&(0 Mass Effecta, co go wtedy prawie przeszedl, ale reszta sejwow byla ok, bo zwyczajnie w te tytuly nie gral od bana.
hmmm.... dziwne bo grałem na swoim x'ie po banie, potem przeniosłem profil na pendrive i odpalałem u kumpla - wszystko działało jak należy, zdobyte acziki offline po banie znalazły się na koncie w xbl, savy z gier działały...
to wyjątek czy już po prostu tak ms nie robi?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #780 dnia: Czerwiec 20, 2012, 01:04:00 »
Byl taki okres, ze ban odbieral mozliwosc instalacji gier na HDD (srsly) - MS sie z tego po pewnym czasie wycofal, mozliwe ze przy okazji wycofal sie tez z "oflagowywania" profili i sejwow.

Offline Dalthon

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #781 dnia: Czerwiec 20, 2012, 01:11:37 »
dzięki za info - przetestuję w weekend u kumpla i dam tutaj znać.
niemniej może się zapytam na oficjalnym forum x'a: http://forums.xbox.com/xbox_forums/xbox_support/f/2366.aspx

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #782 dnia: Czerwiec 20, 2012, 14:05:16 »
Z ciekawości, za co był ban? Też za korzystanie z tych kradzionych kont? Mnie dziwi to, że Microsoft nie blokuje takich aukcji na Allegro, a ci, którzy zajmują się ich sprzedażą zarabiają krocie na tym...

Offline Dalthon

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #783 dnia: Czerwiec 20, 2012, 14:17:48 »
Z ciekawości, za co był ban? Też za korzystanie z tych kradzionych kont?
Ano :( co prawda miałem 2 konta w spadku po ludkach którzy już nie mają x'a ale stawiam że to przez te konta...

Mnie dziwi to, że Microsoft nie blokuje takich aukcji na Allegro, a ci, którzy zajmują się ich sprzedażą zarabiają krocie na tym...
zarabia na sprzedanych konsolach - Ty kupiłeś, ja kupię i setki innych też kupi :)

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #784 dnia: Sierpień 04, 2012, 12:44:58 »
No i mam awarię. 4 letni Premium, chyba Falcon. Nie działa internet próbowałem różnych kabli, a w routerze zero reakcji. Pewnie padła karta sieciowa. Nie działa również wejście HDMI. Próbowałem 2 kabli, udało się tylko do podłączyć kablem component. Ale nie ma dźwięku. Konsola normalnie się uruchamia i da się grać.

Może ktoś polecić jakiś dobry serwis w Krakowie?

A korzystał ktoś z serwisu Microsoftu po gwarancji? na stronie jest napisane, że taka naprawa kosztuje 70 euro + podatek. Ale niżej, że poinformują o koszcie naprawy.

http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-360/repair/repair-process
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2012, 13:23:39 wysłana przez MoszeUsz »

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #785 dnia: Sierpień 21, 2012, 18:46:07 »
Okazało się, że prawdopodobnie padła płyta główna. Wysłałem do serwisu Microsoftu, za co zapłaciłem 360 zł. Zamiast naprawiać przysłali mi nówkę. Chodzi znacznie ciszej. Chyba to jakiś nowszy model.

Naprawa w polskim serwisie takiej usterki (profesjonalna) to koszt grubo powyżej 200 zł. A nie ma się gwarancji, że będzie długo działać. Myślałem nad kupnem nowej, albo używanej, ale stwierdziłem, że lepiej wysłać do Frankfurtu.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #786 dnia: Marzec 28, 2013, 08:09:37 »
Thread_necromancy.jpg

:)

Mój stary 3 letni xbox zdechł tydzień temu. Najpierw zaczął sypać czerwonawymi artefaktami, potem drgał obraz. Po kolejnym włączeniu było okej, po następnym też, aż w końcu wywalił RRoDa. Wkurwiłem się, bo myślałem, że doczekam do kolejnej generacji. Kupiłem nowego i kurde, różnica w ciszy to jakieś 10x. Tej konsoli praktycznie nie słychać. Biały wyjec vs czarny szept ;). Jedyny plus tej zmiany, bo 959 zł musiałem wywalić, co już fajne nie jest. No i 250 giga dysku, nie ma stresu i można instalować wsio jak leci.

Offline aZiss

• Badass
« Odpowiedź #787 dnia: Czerwiec 27, 2013, 07:50:08 »
Wczoraj na forzie horizon zaczął zacinać się obraz i pojawiał się taki czerwony szum na ekranie. Wyłączyłem. Ponad 2-letni slim.
Coś się zmieniło w kosztach naprawy w MS? Opłaca się naprawiać? Czy brać nowego za 600 zł?
(kliknij)

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #788 dnia: Lipiec 01, 2013, 10:41:25 »
O, slimki zaczynają padać? najs :) Nie wiem jak jest u MS, ale jak mi padł PS3 to Sony chciało za standardową diagnozę i naprawę coś ok 600zł. podejrzewam że u MS jest podobnie, najlepiej odpocząć od konsol i poczekać na nową generację ;> albo kup sobie wersję 4GB najtaniej jak sie da i przełożysz dysk ze starego slima.

Offline carloz

• Prezes
  • Moderator
« Odpowiedź #789 dnia: Lipiec 01, 2013, 11:06:35 »
albo kup sobie wersję 4GB najtaniej jak sie da i przełożysz dysk ze starego slima.

najlepszy wariant jak dorwiesz jeszcze coś w bundlu to grę i dodatkowego pada odsprzedasz to koszty zmaleją jeszcze bardziej. :)

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #790 dnia: Lipiec 01, 2013, 11:13:12 »
O, slimki zaczynają padać? najs :) Nie wiem jak jest u MS, ale jak mi padł PS3 to Sony chciało za standardową diagnozę i naprawę coś ok 600zł. podejrzewam że u MS jest podobnie, najlepiej odpocząć od konsol i poczekać na nową generację ;> albo kup sobie wersję 4GB najtaniej jak sie da i przełożysz dysk ze starego slima.

W zeszłym roku za naprawę konsoli w serwisie Microsoftu zapłaciłem 360 zł. I to nie była naprawa, bo po prostu przysłali mi nową. Wyżej o tym pisałem.

Offline aZiss

• Badass
« Odpowiedź #791 dnia: Lipiec 01, 2013, 16:47:45 »
Dzięki. Właśnie to 360 złotych chciałem potwierdzić. Wolałbym chyba dać 600 złotych i mieć gwarancję.  Mam kilka tytułów do ogrania jeszcze.
Na razie zrobiłem stress test i sytuacja się nie powtórzyła. Gram dalej. Co ma być to będzie, ale konsola już 100% pewna nie jest :-)
(kliknij)

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #792 dnia: Lipiec 01, 2013, 17:00:31 »
Na razie zrobiłem stress test i sytuacja się nie powtórzyła. Gram dalej. Co ma być to będzie, ale konsola już 100% pewna nie jest :-)
Za mało w Tobie "polaczka" :) bierzesz póki działa i pchasz na allegro jako igła, nieśmigana nówka sztuka ;) za kasę ze sprzedaży masz prawie nową sklepową :) Byle nie ze ŚG, bo tam dostaniesz taką samą "igłę nieśmiganą" po kimś ;>

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #793 dnia: Lipiec 02, 2013, 20:11:43 »

W zeszłym roku za naprawę konsoli w serwisie Microsoftu zapłaciłem 360 zł. I to nie była naprawa, bo po prostu przysłali mi nową. Wyżej o tym pisałem.

360 zł za naprawę Xboksa 360. Dowcipny ten Microsoft w Polsce.

Offline freekEza

• Badass
« Odpowiedź #794 dnia: Lipiec 02, 2013, 21:42:15 »
360 zł za naprawę Xboksa 360. Dowcipny ten Microsoft w Polsce.
ale jest szansa, że za One będzie 1PLN ;D