Autor Wątek: Another one bites the dust...  (Przeczytany 181612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aZiss

• Super Badass
Odp: Another one bites the dust...
« Odpowiedź #720 dnia: Listopad 16, 2010, 11:31:57 »
Z tego co wiem i na filmikach widziałem to po wyjęciu kieszeni w tym nowym slimie można dysk 20/120Gb bez obudowy na kablach podłączyć. Tam zwykła SATA jest.
Jak mi padnie konsola to co ja z używanym dyskiem zrobię. Tak kupię slima 4Gb i podepnę. Przynajmniej chłodniej dyskowi będzie na zewnątrz :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 11:34:10 wysłana przez aZiss »
(kliknij)

II Michal II

• Gość
« Odpowiedź #721 dnia: Listopad 16, 2010, 18:23:11 »
Na open Tray error działała zawsze gumka recepturka.
? Ze jak? :)
Na prowadnicy  od lasera na końcu zawiązujesz  guziołek z gumki recepturki 100% pomaga.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=539366c312decbbf

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #722 dnia: Listopad 16, 2010, 18:28:24 »
Na open Tray error działała zawsze gumka recepturka.
? Ze jak? :)
Na prowadnicy  od lasera na końcu zawiązujesz  guziołek z gumki recepturki 100% pomaga.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=539366c312decbbf
Aaaa taki patent :D Nie no na to nie wpadlem. Poki co po prostu oczyscilem naped i podkrecilem srubke ktora tam ktos radzil podkrecic i wszystko dziala super - plyty widzi mi od razu, problem narazie zniknal :) Ale jak sie znowu pojawi to sprobuje cos takiego tam zamontowac.

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline alcatraz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #723 dnia: Listopad 16, 2010, 18:34:50 »
Otóż pisałem jakiś czas temu, że padła mi jasper. Chodziło o to, że palił się rrod i czerwona lampka na zasilaczu. Reklamowałem (gwarancja) i przysłali mi zasilacz 203 W rrod jak się palił tak się pali, ale lampka na zasilaczu paliła się na żółto, więc przysłali mi zasilacz 175 W i jak włączam xboxa to lampka za zasilaczu najpierw jest żółta, potem mignie na czerwono (przy załączaniu konsoli) potem znów jest żółta oczywiście rrod. Jutro dzwonię i niech go zabierają w piz@#-u do naprawy. Konsola nie daje sygnału na tv, nie można jej też włączyć przez pada, nie wysuwa się tacka, nie kręcą wentylatory , jest po prostu zdechła. Miał tak ktoś może, co to może być? :-\

PS W konsoli siedzi sobie fifa nijak nie mogę jej wyjąć, czy nie zaginie w czeluściach serwisu MS? >:(

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #724 dnia: Listopad 24, 2010, 09:03:38 »
Bym się nie zdziwił gdyby zginęła.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #725 dnia: Listopad 24, 2010, 09:16:46 »
Moze sa jakieś domowe sposoby na otwarcie tacki. Na pecetach wsadzalo sie spinacz biurowy w taka dzuirkę ;)

Offline alcatraz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #726 dnia: Listopad 24, 2010, 13:06:47 »
Moze sa jakieś domowe sposoby na otwarcie tacki. Na pecetach wsadzalo sie spinacz biurowy w taka dzuirkę ;)

Dzięki za chęci ale ms się postarał i powiedział jak wyjąć płytkę, konsola już w Niemczech.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #727 dnia: Styczeń 05, 2011, 13:45:51 »
Co do wyjmowania płyty z martwej konsoli.

Z tego co pamiętam w tych konsolach ze zdejmowaną przednią obudową jest klasyczna dziurka na wyprostowany spinacz biurowy.

Ktoś wie jak to rozwiązali w slimach?

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #728 dnia: Styczeń 05, 2011, 18:47:01 »
Ktoś wie jak to rozwiązali w slimach?
Wedlug instrukcji do slimow to trzeba taki rozprostowany spinacz wsunac gdzies w otwor wentylacyjny po lewej-przedniej stronie konsoli, gdzies na wysokosci napedu i tam powinna byc "klasyczna dziurka". Oczywiscie calosc jest pewnie bardzo na slepo do zrobienia, niemniej twierdza ze sie da :)

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #729 dnia: Czerwiec 09, 2011, 19:47:39 »
Padła komuś kiedyś karta sieciowa? Orientuje się ktoś czy można to gdzieś naprawić? Wkurzyć się można bo możliwe, że przez taką pierdołę trzeba będzie jakoś uzbierać na nowego xboxa, a kiedy to nastąpi nie wiem. Przez blisko 3 lata nic się nie działo a tu takie coś, nawet nie rrod. Dodatkowo nie wiem teraz czy to wina starości konsoli, ostatnich aktualizacji (możliwe?!), czy też burzy, a nie potrafię powiedzieć kiedy dokładnie karta padła.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #730 dnia: Czerwiec 10, 2011, 17:10:08 »
Jak sieciowka w konsoli padla zaraz po burzy, a sama konsola byla podlaczona do switcha to sprawdz switch. Raz tak mi plyta glowna w kompie padla, wlasnie od switcha co dostal za duzo napiecia, a mialem do niego podlaczana sieciowke zintegrowana z plyta glowna :x
Tak czy tak, jesli na gwarze to serwis, a jesli nie to jakis serwis w stylu tego, bo nie warto wyrzucac na zlom ;)

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #731 dnia: Czerwiec 10, 2011, 18:21:42 »
pierwsza awaria w wątku od listopada 2010. Całkiem nieźle, chociaż faktycznie MS wyczerpał limit awarii kilka lat temu ;d

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #732 dnia: Czerwiec 11, 2011, 15:07:44 »
@Jay
Router działa bez zarzutu. Wszystkie urządzenia do niego podłączone działają, a próbowałem podłączyć różne urządzenia na tym samym kablu i tym samym slocie.
Co do gwarancji to konsola ma ponad 2 lata, czyli jest już po. Dzięki za link do serwisu. Widzę, że wymieniają/naprawiają karty sieciowe i jest to w miarę tanie - 79 zł. Jak wszystko dobrze pójdzie to poczekam sobie jeszcze na swojego slima ;)

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #733 dnia: Czerwiec 17, 2011, 17:10:22 »
No i dupa. Oddałem konsole do jakiegoś serwisu w moim mieście, facet powiedział, że przelutowali sieciówke, ale nic to nie dało i podobno problem leży w tym, że aktualizacja dashboarda jest źle wgrana. Dodatkowo dowiedziałem się, że teraz nie można nic z tym zrobić, nie da się podmienić dasha i trzeba czekać do następnego update'a aby spróbować go jakoś u nich ręcznie wgrać. Spotkał się ktoś kiedyś z taką sytuacją? Są jakieś rozwiązania na to. Przy okazja taka mała prośba - dajcie proszę znać jak wyjdzie jakaś aktualizacja do dasha.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #734 dnia: Czerwiec 17, 2011, 23:36:12 »
I call bullshit. Jedyne o czym slyszalem, co do usterek po najnowszej aktualizacji, to to, ze niektorym ludziom padl naped DVD, z tego wzgledu, ze aktualizacja obejmuje nowe oprogramowanie do wspomnianych napedow, ale o sieciowce to jeszcze nie slyszalem bo nie ma to zadnego zwiazku z aktualizacja. To jest tekst podobny do tego, ze 'LA Noire badz <wstaw tytul gry co dopiero wyszla> powoduje RROD'. Zle zrobiles oddajac konsole do pajacow z serwisu, co pewnie codziennie przerabiaja po iles tam konsol i czasem zrobia x-clampa konsoli z RRODem, ktora wysiadzie po miesiacu bo oni zrobili 'profesjonalny reballing!' opalarka do farby :)

Co do aktualizacji to dopiero co jedna byla pod koniec ostatniego miesiaca, nastepna nie zapowiada sie szybko, imo bedzie to jesien. Ale sieciowki to Ci ona magicznie nie naprawi:)

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #735 dnia: Czerwiec 29, 2011, 11:08:39 »
Dokladnie tak jak mowi Jay, najnowsza aktualizacja ingeruje w naped bo podobno likwiduje przerobki z konsol  8) Widac MS teraz zamiast banowac po prostu usuwa przerobki  ;D I dobrze, im czesiej cos takiego bedzie robil tym mniej to sie stanie oplacalne dla piratow  ;)

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #736 dnia: Lipiec 02, 2011, 14:54:26 »
Cóż.. wielkiego wyboru nie miałem. Jest to chyba jedyny serwis w moim mieście, a wolałem wypróbować najpierw tą opcję niż od razu wysyłać konsolę gdzieś w Polskę. Przedzwonię teraz do tego serwisu co podałeś Jay i zobaczymy co mi powiedzą, czy można to jakoś naprawić, bo średnio uśmiecha mi się płacić 100 zł (przesyłka x2 + diagnoza) tylko za to abym dowiedział się po raz drugi, że nic się nie da zrobić.

Offline svikt

• Junior
  • *
« Odpowiedź #737 dnia: Lipiec 04, 2011, 13:08:00 »
@Jay akurat na premierę nowych Gearsów, proste.
What are you? Some bottom-feeding, scum-sucking algae eater?

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #738 dnia: Lipiec 20, 2011, 23:04:54 »
Pojawiła się nowa aktualizacja, wgrałem z usb i.. nic :] Pozostaje teraz wysłać konsole do tego serwisu w szczecinie i zobaczymy co oni na to.
Przypomniało mi się, że ten w moim mieście twierdził dokładnie, że aktualizacja była źle wgrana i brakuje plików odpowiedzialnych za konfigurację połączenia z internetem.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #739 dnia: Lipiec 21, 2011, 14:18:22 »
Musial byc to spec od M$ majacy wglad w pliki wgrane w czip NAND na plycie glownej. Yeah, right.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #740 dnia: Lipiec 21, 2011, 14:34:46 »
Dokladnie, to bylo bzdurne wytlumaczenie ktorego nie da sie zweryfikowac.

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #741 dnia: Sierpień 21, 2011, 12:50:52 »
Ok, wysłałem konsole do serwisu, który podał Jay. Facet przez telefon wyśmiał tłumaczenie tego z mojego miasta, także zobaczymy co uda im się zdziałać. Stay tuned.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #742 dnia: Sierpień 21, 2011, 14:40:18 »
Milo slyszec, daj znac jak cos bedziesz wiedzial bo sam jestem ciekaw:) Co do serwisu to jest on sprawdzony, tam na szczescie nie pracuja idioci:) Kumpla konsola tam naprawiona chodzi juz 2. rok po RRoDzie wiec wiesz :P

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #743 dnia: Sierpień 21, 2011, 16:18:40 »
Jak Juchy czegoś nie naprawi to znaczy że się po prostu nie da. Koleś zna się na tym jak mało kto.

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #744 dnia: Wrzesień 02, 2011, 20:45:42 »
Haha HIT! Konsola do mnie wróciła i.. działa. Cuda niewidy normalnie. Jeszcze przez telefon facet powiedział mi, że wokół karty sieciowej nie było żadnych śladów lutowania. Jedne miejsce, gdzie były one widoczne (co zresztą go dziwiło) to okolice.. portu lan i usb. Nie mam pytań. Pomijam już nawet fakt czy to poprzedni 'eksperci' są odpowiedzialni za te lutowania na porcie czy nie, ale najwyraźniej karty sieciowej nawet nie tknęli. Dzięki jeszcze raz Jay za namiary na ten serwis.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #745 dnia: Wrzesień 02, 2011, 21:00:50 »
Nie ma za co, ciesze sie, ze juz wszystko dziala:) W takich wypadkach najlepiej udawac sie do specjalistow, a nie panow z firmy 'przerobimy panu konsole, jak cos sie zepsuje prosze przyjsc, a jakby co oferujemy szeroka game kopii zapasowych' ;)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #746 dnia: Wrzesień 03, 2011, 09:10:24 »
Tak w ogóle to ten temat mozna zamknąc już od jakiegos czasu ;)

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #747 dnia: Wrzesień 29, 2011, 16:05:54 »
Tjaaa mozna zamknac. Moj 20 GB Premium wlasnie wyzional ducha i pokazal RRoD'a. Kupiony w grudniu 2007 r. Dobrze chociaz, ze w girsy zdazylem pograc. Nie chce mi się przegladac calego watku, ale warto dawac to pudlo do naprawy? Mam w okolicy 2 serwisy. Cena naprawy okolo 85 zl.

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #748 dnia: Wrzesień 29, 2011, 17:01:19 »
Tjaaa mozna zamknac. Moj 20 GB Premium wlasnie wyzional ducha i pokazal RRoD'a. Kupiony w grudniu 2007 r. Dobrze chociaz, ze w girsy zdazylem pograc. Nie chce mi się przegladac calego watku, ale warto dawac to pudlo do naprawy? Mam w okolicy 2 serwisy. Cena naprawy okolo 85 zl.
Wow, miałeś jeszcze 20 GB Premium? wyjątkowo żywotna bestia Ci się trafiła, jedna z ostatnich na forum pewnie ;> do serwisu u Pana mietka to  i w reklamówce pewnie zaniesiesz będzie ok.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #749 dnia: Wrzesień 29, 2011, 17:16:41 »
ja też mam 20gb premium w domu, kupiona w dniu premiery w Polsce, sprawne, ale 5x zaliczyła gwarancyjny serwis. Teraz od dwóch lat jest już bezawaryjna :f

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #750 dnia: Wrzesień 29, 2011, 17:32:56 »
Bo zapewne wymienili ci srodek na cos mniej awaryjnego (faclon bez hdmi - opus sie to chyba nazywalo)

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #751 dnia: Wrzesień 29, 2011, 19:42:13 »
Ha! Powstala z martwych po tym jak zagralem w bete BF'a na PS3. Pewnie sie oburzyla, ze ja zdradzam i odzyla wiec dalej ide na rekord zywotnosci, ale podejrzewam, ze to jej ostatnie dni. I chyba faktycznie ja zaniose do pana Mietka do kanciapy na ewentualna naprawe.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #752 dnia: Wrzesień 29, 2011, 21:27:45 »

Jak podrzucisz/wyslesz do serwisu wczesniej wspomnianego to potem Ci niepredko padnie znowu. A od Mietka to Ci padnie po maks. kilku miesiacach.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #753 dnia: Wrzesień 30, 2011, 06:13:57 »
Wczesniej wspomnianego czyli ten: http://www.iksboks.eu/?

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #754 dnia: Wrzesień 30, 2011, 08:24:41 »
Tak.

Trzeba od nowa postawić luty, to wymaga sprzętu.

Jak zaniesiesz gdzieś do "Mietka do kanciapy" do kolesie Ci po prostu wygrzeją płytę, co jest porażką, a nie naprawą.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #755 dnia: Wrzesień 30, 2011, 12:11:37 »
Jak mowi Alexej, potrzebny jest tzw. reballing, czyli nowe luty przy CPU i GPU, a Mietek wygrzeje stare luty opalarka do farb i podziala czas krotki:)

Offline Deshirey

• Stały bywalec
  • Lubię placki!
« Odpowiedź #756 dnia: Listopad 12, 2011, 18:21:21 »
Miałem nadzieję, że nigdy nie będę musiał napisać posta w tym temacie, no ale jak trzeba, to trzeba.

Od wczoraj obraz w konsoli (zarówno w dashboardzie, jak i w grze) zaczął okazjonalnie "drgać/trząść" i od czasu do czasu na jakieś dwie sekundy robi się czarny ekran. Potem na jakiś czas wszystko wraca do normy. Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z czymś podobnym? Posiadam X360 Elite w wersji Jasper. Będę wdzięczny za każdą uwagę.

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #757 dnia: Styczeń 14, 2012, 02:46:06 »
a miał ktoś już problemy z nowym Slimem? bo z tego co słyszałem to napędy potrafią płyty rysować, a tak poza tym to chyba gwarancja się zmieniła(nie wiem od kiedy, ale było 12m i 36 na rroda)? bo jest 2 lata, zarejestrowalem i mam dokładnie 2 lata i 2 miesiące
Post stary, ale warto wspomnieć, że mój Slim 4GB rysował płyty.

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #758 dnia: Luty 09, 2012, 14:07:30 »
Może nie do końca padł Xbox, ale też jest nieciekawie

Włączam konsolę, loguję się i... konsola jest zablokowana na Xbox Live.
Wydaje mi się, że wszystko było u mnie legalnie. Nigdy nie przerabiana, nigdy nie umieszczałem żadnych pirackich gier, etc. Jedyny wybryki, które przychodzą mi na myśl to to, że sporo oglądam seriali przez PS3 Media Server streamowanych do konsoli. Najbardziej racjonalne jest jednak to, że kiedyś na Allegro kupiłem sławne konto Xbox Silver z punktami, ale po tym jak się dowiedziałem, że są nielegalne to wróciłem do zdrapek (kupowałem w muve.pl i na Allegro).
Co teraz mam zrobić? Najbardziej żal mi konta Xbox Live, bo jest sporo achievementów i sejwów gier. Czy w wyniku bana konsoli zostało zbanowane też konto? Jak tak to chyba kurcze będę musiał się całkowicie przerzucać na PS3, bo kupować nowego Xboxa mi się zbytnio nie chce.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #759 dnia: Luty 09, 2012, 14:10:58 »
Dzwon do MS i pytaj.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.