Autor Wątek: Another one bites the dust...  (Przeczytany 224927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szuran

• Junior
  • *
Odp: Another one bites the dust...
« Odpowiedź #640 dnia: Marzec 28, 2010, 08:15:00 »
Dołączam do klubu osób z padniętą kosnolą. Co prawda czerwone lampki się nie pojawiły, ale artefakty + zwiechy + trzeszczenie z głośników to symptomy wiadomo czego. Chciałem tylko poczynić uwagę, że pudło padło podczas gry w GTA4. W necie można znaleźć baaaardzo wiele filmów/wpisów mówiących o tym, że konsola pada właśnie gdy włączona jest gra Rockstara. Czy ona jest jakoś wybitnie RROD-genna, czy to tylko przypadek?

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #641 dnia: Marzec 28, 2010, 13:46:29 »
Przypadek, takie same posty mozna znalezc na temat Bioshocka czy innych takich:)

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #642 dnia: Marzec 29, 2010, 07:50:22 »
Dołączam do klubu osób z padniętą kosnolą. Co prawda czerwone lampki się nie pojawiły, ale artefakty + zwiechy + trzeszczenie z głośników to symptomy wiadomo czego. Chciałem tylko poczynić uwagę, że pudło padło podczas gry w GTA4. W necie można znaleźć baaaardzo wiele filmów/wpisów mówiących o tym, że konsola pada właśnie gdy włączona jest gra Rockstara. Czy ona jest jakoś wybitnie RROD-genna, czy to tylko przypadek?
przypadek - gra wciąga, ludzie grają po x godzin i konsola sie przegrzewa ;P

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #643 dnia: Maj 06, 2010, 10:49:28 »
Chyba xboxowi znów szykuje się wycieczka do Frankfurtu  :'(

Objawy złapane wczoraj wieczorem:

awatar cały w jakiejś sieczce

w vt3 cienie odłączyły się od zawodników i biegają sobie same (lol)

od czasu do czasu przy włączeniu wyskakuje e74, restart rozwiązuje problem

I teraz pytanie - czy to wystarczy żeby xbox załapał się na gwarancję od e74? Bo sam komunikat błędu pojawia się dosyć rzadko, nie wiem co stanie się w sytuacji gdy w serwisie uruchomią konsolę a ona będzie działała normalnie - naprawią? odeślą? każą płacić? (już została mi tylko 3-letnia gwarancja na rrod/e74). Czy konsola zapisuje sobie gdzieś jakiegoś crashloga, którego serwis może podejrzeć i potwierdzić, że miałem e74?

Support odpisał mi niestety na takie pytania jakąś copypastą z której nic nie wynika.

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #644 dnia: Maj 08, 2010, 12:35:25 »

I teraz pytanie - czy to wystarczy żeby xbox załapał się na gwarancję od e74? Bo sam komunikat błędu pojawia się dosyć rzadko, nie wiem co stanie się w sytuacji gdy w serwisie uruchomią konsolę a ona będzie działała normalnie - naprawią? odeślą? każą płacić? (już została mi tylko 3-letnia gwarancja na rrod/e74). Czy konsola zapisuje sobie gdzieś jakiegoś crashloga, którego serwis może podejrzeć i potwierdzić, że miałem e74?
Dzwonisz na serwis, mówisz ze miałeś E74 i niech cie to nie obchodzi. :P
Mi dzisiaj podczas grania w Reacha wyskoczył:

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #645 dnia: Maj 20, 2010, 10:07:24 »

Dzwonisz na serwis, mówisz ze miałeś E74 i niech cie to nie obchodzi. :P
Mi dzisiaj podczas grania w Reacha wyskoczył:

Na jakiej płycie głównej jest Xbox Falcon czy Jasper?
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2010, 10:42:48 wysłana przez biomedic »

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #646 dnia: Maj 20, 2010, 11:31:01 »

Mój? Zephyr!
co ciekawe, od momentu zrobienia powyższych zdjęć nawet przez moment nie pogroził mi e74 (chłodny maj FTW!)

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #647 dnia: Maj 20, 2010, 11:49:23 »

Mój? Zephyr!
co ciekawe, od momentu zrobienia powyższych zdjęć nawet przez moment nie pogroził mi e74 (chłodny maj FTW!)
Jak masz gwarancje to wysyłaj tą usterkę raczej im trudno nie będzie znaleźć 

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #648 dnia: Maj 20, 2010, 12:38:17 »
najpierw chciałbym jeszcze zmniejszyć kupkę wstydu do jakichś zjadliwych rozmiarów, gwarancji jeszcze kilka miesięcy zostało  ;D

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #649 dnia: Maj 20, 2010, 14:13:58 »
najpierw chciałbym jeszcze zmniejszyć kupkę wstydu do jakichś zjadliwych rozmiarów, gwarancji jeszcze kilka miesięcy zostało  ;D

To ją przegrzej  8) wyślesz, 7 dni i masz nówkę sztukę :]

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #650 dnia: Maj 20, 2010, 22:43:47 »
Dobrego mialem nosa, ze jeszcze nie zaczelem grac w Alana. Dzis sobie wesolo pykalem w Dante's Inferno, odszedlem od konsoli na kilka minut, wracam, a tam kropy na ekranie. Po restarcie klocek mruga do mnie zalotnie:

Blad E74, ostatni (3.) rok gwarancji, na szczescie chyba naprawiaja to w ramach tej rozszerzonej gwarancji :) Eh, to juz drugi padniety klocek - najpierw po roku, teraz po 1,5. Jesli tendencja sie utrzyma, to nastepny moze wytrzyma z dwa lata chociaz :) No nic, jutro dzwonie na party-line i biore sie za kolejna gierke na PS3. Alan Wait.

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #651 dnia: Maj 23, 2010, 00:49:19 »
szkoda ze na moim boxie jest nowa naklejka - i jest Service date zamiast daty produkcji. :(

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #652 dnia: Maj 23, 2010, 06:38:23 »
szkoda ze na moim boxie jest nowa naklejka - i jest Service date zamiast daty produkcji. :(
Zarejestruj klocka na xbox.com - pokaże ci (po numerze seryjnym) ile jeszcze gwarancji zostało.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #653 dnia: Maj 23, 2010, 13:01:33 »
Bzdury pokaze, ja wlasnie musialem sciagac paragon z Bydgoszczy, bo ichni system wyliczyl mi, ze gwarancja skonczyla sie ktoregos tam marca 2010, a tak naprawde jest do konca grudnia.

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline Big_Gun

• Junior
  • *
« Odpowiedź #654 dnia: Czerwiec 08, 2010, 22:10:19 »
Po 3 latach od kupna wyskoczył mi błąd 73. Ponieważ nie miałem już gwarancji naprawa w MS kosztowałaby mnie 100 euro (sic!). Oddałem do zwykłego serwisu konsol. Naprawili za 80 zł. Konsola pochodziła 2 miechy i wywaliło error 74. To się jeszcze łapie na 3 letnią gwarancję MS, ale serwis konsol zerwał oryginalne plomby i założył swoje, czyli kicha, MS się wypina na takie akcje. Kupiłem Arcade z Jasperem i przełożyłem stary dysk.

II Michal II

• Gość
« Odpowiedź #655 dnia: Czerwiec 09, 2010, 09:12:20 »
Dobrze zrobiłeś, szmalcu się nie naprawia, a Jasper ci ładnie pochodzi, mnie już ponad rok służy.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #656 dnia: Lipiec 10, 2010, 12:08:15 »
Drugi x'a się ze mną pożegnał. Tym razem elite falcon. Używany raz na 2-3 dni, w klimatyzowanym pokoju, warunki zatem iście laboratoryjne ;) a i tak, nie dane mu było skończyć przygodę w RDR.

Poradźcie proszę, jako, że dawno nie miałem kontaktu z infolinią MS, jak wygląda obecnie procedura odesłania klocka na naprawę?

For the record- elite był zakupiony w grudniu '07, więc wytrzymał ponad 2,5 roku. Dla porównania pierwszy x360 premium "poległ" po niecałych 12 mcach.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2010, 12:47:26 wysłana przez draak »

Offline makimura

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #657 dnia: Lipiec 10, 2010, 13:33:52 »
Wczoraj odesłałem do serwisu mojego Jaspera cierpiącego na dziwną przypadłość. Właściwie od nowości raz na jakieś 10 włączeń pokazywał na ekranie E74 zaraz po uruchomieniu konsoli. Po restarcie zazwyczaj wszystko było ok. Ostatnio zjawisko zaczęło występować cześciej a i restarty już czasem nie pomagały za pierwszym razem. Nie będę tutaj pisał o poprzednich problemach z xboxami bo miałemem ich bez liku. Tyle problemów ile xboxów. Pech.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2010, 13:35:54 wysłana przez makimura »

Offline Vach

• Stały bywalec
« Odpowiedź #658 dnia: Sierpień 02, 2010, 13:35:46 »
No i się doczekałem.
Po powrocie z 2 tygodniowego urlopu włączyłem konsolę i pograłem ze szwagrem ok. 30 minut w UFC2010 - artefakty na ekranie + zwiecha.
Podejście drugie - artefakty + zwiecha po 5 minutach.
Kolejne podejścia - zwiechy coraz szybciej od odpalenia - w tej chwili nie chce się nawet włączyć.

No nic, trzeba będzie przesiąść się pewnie na slima (albo PS3), ale nacieszyłem się przynajmniej 3,5 roku bez wizyty w serwisie (kupiona listopad 2006).

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #659 dnia: Sierpień 02, 2010, 13:37:40 »
Bardzo długo chodził bez awarii. A katowałeś go ostro?

Offline Vach

• Stały bywalec
« Odpowiedź #660 dnia: Sierpień 02, 2010, 13:55:58 »
Bardzo długo chodził bez awarii. A katowałeś go ostro?

Przez ostatni rok miał nieco odpuszczone (średnio 1-1,5h dziennie), ale wcześniej grałem duuużo, jakieś 4-5h dziennie. Miałem też jakieś pół roku wolnego od pracy, więc wtedy chodził 8-12h dziennie. Mimo wszystko i tak mnie niemiło zaskoczył, bo myślałem już, że jest nieśmiertelny ;)

Offline Liquid Snake

• Junior
  • *
« Odpowiedź #661 dnia: Sierpień 03, 2010, 00:04:13 »
Siema (pierwszy post na forum to sie witam)

Mój XO też padł, umierał tylko 2x jak to mawiają w Bondzie.
Grałem sobie kiedyś i red ring, dzwiek był ale obraz się zamrażał to reset i znowu aż nie wstał.
Wysłałem go do naprawy, do "słynnego" sklepu/serwisu jednego z byłych redaktorów pewnego pisma, zapłaciłem sporo kasy za wysłanie go z Irlandii do Polski, zapłaciłem też za naprawę i odesłanie, sporo kasy poszło, pochodził pare dni i znowu RRoD, sprzedałem go na części za 40e.
Dlaczego nie wysłałem go do MS? bo gdy próbowałem konsolę zarejestrować na xbox.com wyskakiwał komunikat że już była zarejestrowana mimo że tego nie zrobiłem, więc nie mogłem zgłosić go do naprawy.
Teraz mam slima, zobaczymy jak będzie, póki co z wad zauważyłem że wi-fi nie łapie routera który stoi 30cm obok i ciągle zrywa polączenie z Live (np. w trakcie gry) po czym znowu trzeba wpisać nazwe sieci i hasło bo jak daje na szukaj to jej nie znajduje a druga wada to oczywiście kurz co 5 min.
Szukam "myślących" graczy do Bad Company 2 którzy wspomogą w szturmie zamiast rozbijać się Black Hawkiem:)

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #662 dnia: Sierpień 04, 2010, 10:26:05 »
Mnie wypada w tym miejscu po raz kolejny pochwalić serwis MS (to już mój trzeci kontakt). Po mniej, niż tygodniu od czasu nadania konsoli UPSem, elite już wrócił do mnie. Prawdę mówiąc więcej nerwów kosztowały mnie telefony do katowickiej filii UPS, niż samo oczekiwania na naprawiony sprzęt (tym bardziej, że po 3 dniach wypadła data premiery Slima ;) ).

PS. Naprawiony, pachnący serwisem MS ;) elite z pół roczną gwarancją jest zatem na sprzedaż.

Offline alcatraz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #663 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:03:07 »
no i nadszedł czas na mojego klocka, po włączeniu w dniu dzisiejszym trzy czerwone diody mnie powitały i brak sygnału na tv, zasilacz pewnie bo dioda albo pomarańczowa, albo czerwona. Konsola to Jasper z kupiona w maju 2009, naprawa zgłoszona zobaczymy,niestety, czy te dobre opinie o serwisie się potwierdzą

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #664 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:10:35 »
no i nadszedł czas na mojego klocka, po włączeniu w dniu dzisiejszym trzy czerwone diody mnie powitały i brak sygnału na tv, zasilacz pewnie bo dioda albo pomarańczowa, albo czerwona. Konsola to Jasper z kupiona w maju 2009, naprawa zgłoszona zobaczymy,niestety, czy te dobre opinie o serwisie się potwierdzą

Serwis jest jeden z lepszych też wysyłałem, konsola szła do Frankfurtu 7 dni i była u mnie. Kumpel wysłał we wtorek tamtego tygodnia jutro ma ją  u Siebie. Ogólnie serwis jest bardzo dobry kontakt etc.  Tak między nami sprawdź jeszcze kable czy nie powypinały się ;) czasem okazuję się że banał a nie coś poważnego, ale jeśli RROD to ci wszystkie bebechy na nowe wymienią pewnie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 14:13:45 wysłana przez biomedic »

Offline alcatraz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #665 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:25:30 »

Serwis jest jeden z lepszych też wysyłałem, konsola szła do Frankfurtu 7 dni i była u mnie. Kumpel wysłał we wtorek tamtego tygodnia jutro ma ją  u Siebie. Ogólnie serwis jest bardzo dobry kontakt etc.  Tak między nami sprawdź jeszcze kable czy nie powypinały się ;) czasem okazuję się że banał a nie coś poważnego, ale jeśli RROD to ci wszystkie bebechy na nowe wymienią pewnie

Sprawdzałem już kable, nawet do innego gniazdka podłączyłem i lipa:(

EDIT : Korzystając z okazji zapytam czy da się wyjąć grę z klocka, jak ma rroda?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 14:28:18 wysłana przez alcatraz »

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #666 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:28:55 »

Sprawdzałem już kable, nawet do innego gniazdka podłączyłem i lipa:(

To zostaje ci serwis niestety, ale przynajmniej wróci do Ciebie nowa konsola :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #667 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:32:01 »
Jak to, podobno Jaspery nie maja RRODa? Chyba pierwszy Jasper z RRODem o jakim słyszę.

Offline makimura

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #668 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:47:10 »
Z tego co mi wiadomo RROD sygnalizuje poważną awarię sprzętową, więc niekoniecznie powodem RRODA w Jasperach jest to to na co padały poprzednie modele Xboxów, czyli usmażenie wnętrzności. Jasper jak każdy sprzęt może się zepsuć. W sumie robi to ciągle częściej niż się niektórym wydaje, ale i tak jest o niebo lepiej niż wcześniej. Małe poprawki nie wystarczą, aby zrobić z koszmarnie źle zaprojektowanego sprzętu wzór solidności.

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #669 dnia: Sierpień 23, 2010, 15:09:41 »
Jak to, podobno Jaspery nie maja RRODa? Chyba pierwszy Jasper z RRODem o jakim słyszę.
Jasper miał to minimalizować :P

II Michal II

• Gość
« Odpowiedź #670 dnia: Sierpień 23, 2010, 15:16:01 »
@alcatraz napisz jaki masz zasilacz i ampery z tyłu konsoli.Jakoś nie chce mi się wierzyć że jasper umarł na RROD.Albo najlepiej wrzuć foty zasilacza od spodu i tyłu konsoli.

Xenon (launch 2005)
- Launch model
- Red Ring of Death / heat issues
- 203 Watt powersupply / 12V rated 16.5A

Zephyr (early 2008) - HDMI output
- Extended GPU cooler
- 03 Watt powersupply / 12V rated 16.5A
- More Zephyr details

Falcon (late 2007)
- 65 nm CPU
- Bigger CPU cooler
- 175 Watt powersupply / 12V rated 14.2A

Opus (mid 2008)
- No HDMI output
- Replacements for Xenon repairs, 65 nm CPU
- 75 Watt powersupply / 12V rated 14.2A

Jasper (later 2008)
- 65 nm GPU (the true way to idenfify a Jasper is by looking at the chip)
- 256 MB internal flash memory
- 150 Watt powersupply / 12V rated 12.1A
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 15:20:02 wysłana przez II Michal II »

Offline alcatraz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #671 dnia: Sierpień 23, 2010, 15:26:51 »
@alcatraz napisz jaki masz zasilacz i ampery z tyłu konsoli.Jakoś nie chce mi się wierzyć że jasper umarł na RROD.Albo najlepiej wrzuć foty zasilacza od spodu i tyłu konsoli.

Jasper (later 2008)
-
 12V rated 12.1A

taki właśnie mam amperaż . zasiłka jeszcze 175 była, data produkcji 05-02-2009

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #672 dnia: Sierpień 23, 2010, 15:27:53 »

Jasper (later 2008)
-
 12V rated 12.1A

taki właśnie mam amperaż . zasiłka jeszcze 175 była, data produkcji 05-02-2009

No to masz Falcona nie Jasper'a. Jasper chodzi na zasilaczu 150 W
Masz ostatni wypust z fabryki pewnie :]

A z klapką to nie pamiętam, nie mam mnie w domu. Zawsze z przodu powinien być mały otwór na odblokowanie klapki
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 15:39:12 wysłana przez biomedic »

Offline alcatraz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #673 dnia: Sierpień 23, 2010, 15:40:52 »

oto fotka z tyłu konsoli a zasilacze podobno kładli na początku 175W (ztcw)
falcon ma 14,5 A
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 15:43:03 wysłana przez alcatraz »

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #674 dnia: Sierpień 23, 2010, 15:46:23 »
Faktycznie

a zerknij na ten artykuł i porównaj wtyczki od zasilacza z kosnolą

http://madgamer.pl/2008/12/13/jak-rozpoznac-x360-jasper/

Offline alcatraz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #675 dnia: Sierpień 23, 2010, 15:51:29 »
No podzielona na dwie u mnie jest ta plastikowa "szyna", więc jasper, kupowany w empiku, z burnoutem i trivianem w bundlu, czy ja go tam zwał

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #676 dnia: Sierpień 23, 2010, 15:53:55 »
No to ładnie musiałeś zajeżdżać konsolę :D:D

Offline alcatraz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #677 dnia: Sierpień 23, 2010, 15:57:44 »
No to ładnie musiałeś zajeżdżać konsolę :D:D

właśnie, że nie była katowana, jeszcze cycki na padach trochę widać:(

EDIT : Czekam na nowy zasilacz, który ma być mi wysłany, bo to jego wina podobno. Gość z MS bardzo miły:P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 16:10:56 wysłana przez alcatraz »

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #678 dnia: Sierpień 23, 2010, 16:26:46 »
No, Call Center wypas ale to pewnie dlatego że nie dzwonisz do Polski ;) inne standardy obsługi. Ogólnie Serwis mają wypas jak na nasze Polskie warunki i resztę złodziei :D

Offline makimura

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #679 dnia: Sierpień 23, 2010, 17:08:33 »
Xboxy na RROD nie umierają. RROD sygnalizuje grupe poważnych usterek. Nie jedną, konkretną usterkę.