Autor Wątek: Another one bites the dust...  (Przeczytany 157563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
Odp: Another one bites the dust...
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 30, 2008, 17:31:52 »
a po drugie to zapomniałeś na początku napisać /sarkaz_mode on  :P
Zamiast tego, dałem na końcu emotka. I jak widać poradziłeś sobie z nim :D
Gregys out.

Raz

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 07, 2008, 23:40:33 »
Myślałem, że mnie to przykre zdarzenie ominie a jednak dziś zaświecił się na czerwono...

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 08, 2008, 10:49:02 »
Raz: a jaki model miałeś? nowy czy stary?

Raz

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 08, 2008, 12:01:19 »
Stary - czerwiec 2006. Dlatego myślałem, że jak tyle wytrzymał to już mu nic nie grozi.

Co ciekawe wyzionął ducha po tym jak był uruchomiony z pół godziny na samym dashboardzie. Niby ciężko w takich warunkach o przegrzanie.

Offline Lestat

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 17, 2008, 21:53:24 »
Przyszła kryska na matyska :) A myślałem, że moj kloc jest niezniszczalny, a tu dupa dzisiaj po 2 tygodniach cieszenia sie ps3 odpalilem klocka i bum przyjalem RODa na klate :/

Offline Muody

• Padawan
  • **
    • muody @ deviantArt
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 17, 2008, 23:22:24 »
mój już powoli coś zbliża się do śmierci. przy mass effekcie siadał, przy GTA mu się zdarza tłuc się nienaturalnie, ale na wakacje instaluję emulatory na laptopie - poprzednich nie przeżył (wrócił 1 września), teraz nie będzie lepiej. na 100% zribu dokładnie tak, że wystawi mi czerwoną diodę w połowie ostatniej walki w Eternal Sonata albo przed ostatnią misją w Grand Theft Auto  ;D
wymienią całą płytę + padający napęd czy już są bardziej oszczędni?

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 18, 2008, 06:56:42 »
Moja ostatnia awarie to wymieniona płyta i napęd - RRoD 28 kwietnia br.
Gregys out.

Offline piethru

• Stały bywalec
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 19, 2008, 14:06:28 »
U mnie wymienili wewnętrzny układ zasilania i płytę główną. Nie miałem okazji wcześniej napisać, bo zacząłem odrabiać zaległości w GTA.
Serwis bardzo porządny, cała naprawa trwała 2 tygodnie, w tym był długi weekend majowy.

Raz

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 19, 2008, 21:32:40 »
Dzisiaj wrócił mój box z naprawy. Wymiana płyty głównej.
Toread napisał, ze teraz wkładają Opusy. Poznać go niby można po nowym zasilaczu ale jak tu dostać nowy zasilacz skoro tego nie wysyła się do serwisu? ;)

Data produkcji na obudowie taka sama jak przed wysyłką (2006r) czyli pewnie jest to moja stara obudowa.

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 20, 2008, 06:52:00 »
Ja wysyłałem zasilacz ale mam wrażenie, że jest ten sam co wcześniej. Jakie są znaki szczególne, po czym rozpoznawać nowość?
Gregys out.

Offline piethru

• Stały bywalec
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 20, 2008, 09:07:42 »
Dzisiaj wrócił mój box z naprawy. Wymiana płyty głównej.
Toread napisał, ze teraz wkładają Opusy. Poznać go niby można po nowym zasilaczu ale jak tu dostać nowy zasilacz skoro tego nie wysyła się do serwisu? ;)

Może chodzi o układ zasilania w konsoli, a nie zasilacz. Tak samo jak wymienili w moim Xboxie.

Raz

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 20, 2008, 23:07:31 »
Ja wysyłałem zasilacz ale mam wrażenie, że jest ten sam co wcześniej. Jakie są znaki szczególne, po czym rozpoznawać nowość?
W tamtym wątku, który linkowany jest w newsie napisali coś o dwóch stykach zamiast trzech albo coś takiego. No i prąd maksymalny teoretycznie powinien być mniejszy.
Może chodzi o układ zasilania w konsoli, a nie zasilacz. Tak samo jak wymienili w moim Xboxie.
Doczytałem w tamtym wątku, że jednak chodzi o zasilacz. Po prostu dosyłają nowy mimo, że nie wysyłamy swojego. Paczka wtedy waży ponad 4 kilo (normlanie 3,7kg)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2008, 23:09:52 wysłana przez Raz »

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Administrator
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 29, 2008, 21:29:29 »
To też się wpiszę, co mi tam ;] Zaliczyłem artefakty graficzne, a po restarcie konsoli prawa dolna dioda świeciła złowrogą czerwienią, a na ekranie błąd E74. Pan z infolinii od razu powiedział, że konsolka jedzie na gwarancję (hehe, zostało 2 miesiące do końca :> ). Ale mam wątpliwości:
Pan powiedział, że przyjedzie kurier odebrać konsolkę spakowaną w zastępczy karton. Niby jasne, ale mail, który otrzymałem od MS mówił o 3 wariantach naprawy (bez sprecyzowania, który jest aktualny) i dodatkowo dał mi namiar na przesyłkę UPS z Frankfurtu. Czyżby więc Pan się pomylił i kurier najpierw dostarczy mi pudełko a dopiero później wpadnie po konsole? Nie zapytałem o zasilacz, ale Pan nie mówił nic, więc nie wysyłam, rajt?
No i pytanie do tych, którzy niedawno serwisowali konsolkę - jest szansa na nowszy model czy robią składaki ze starych części?

Offline lego

• Aktywny forumowicz
    • gametrade.pl
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 29, 2008, 22:40:44 »
Pan powiedział, że przyjedzie kurier odebrać konsolkę spakowaną w zastępczy karton. Niby jasne, ale mail, który otrzymałem od MS mówił o 3 wariantach naprawy (bez sprecyzowania, który jest aktualny) i dodatkowo dał mi namiar na przesyłkę UPS z Frankfurtu. Czyżby więc Pan się pomylił i kurier najpierw dostarczy mi pudełko a dopiero później wpadnie po konsole? Nie zapytałem o zasilacz, ale Pan nie mówił nic, więc nie wysyłam, rajt?
No i pytanie do tych, którzy niedawno serwisowali konsolkę - jest szansa na nowszy model czy robią składaki ze starych części?

Po moją konsolę przybył kurier od razu (ale sam musiałem go "zamówić"). Zasilacz jak i dysk są niepotrzebne - sama konsola.
Robią składaki ze starych części, przynajmniej ja dostałem z tej samej partii (ten sam rok, miesiąc).

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 30, 2008, 06:51:45 »
Zasilacz jedzie chyba tylko przy RRoDzie. Resztę już wiesz.
Gregys out.

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Administrator
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 04, 2008, 15:43:09 »
W poniedziałek kurier zabrał mój kartonik, a dziś wysłali mi naprawioną konsolę. W takich momentach nie lubię weekendów, kiedy to kurierzy nie pukają do drzwi, no ale trudno. Oby nie było więcej problemów z moim 360.

Offline Lestat

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 04, 2008, 22:22:30 »
No mi niby odesłali 3 dni temu, a kurier nadal nie zapukal z naprawionym x-em :/

Offline Rip van Winkle

• Mieszkaniec tego forum
  • all work and no play make rip a dull boy
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 08, 2008, 23:09:33 »
Właśnie uruchomiłem klocka po raz pierwszy od powrotu z Open'era.
RRoD idealnie jak na awatarku Gregysa.

Wyjąłem płytę z napędu, restart z pustym, jest ok. ???
Po zalogowaniu do Live dowolną grę z płytki można uruchomić.
WTF? Długo tak jeszcze może działać zanim szlag go trafi zupełnie? :-\

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Administrator
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 09, 2008, 15:17:09 »
Ha, dostałem dziś naprawionego klocka z wymienionym napędem i płytą główną. I szczerze powiem, że w porównaniu do starego jest megacichy. No i dostałem miesiąc LIVE za darmo ;]

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 23, 2008, 10:58:49 »
Powoli kurczy sie liczba uzytkownikow Polygamii ktorym nie przytrafil sie zgon X360.

Niestety! :(

Dzisiaj pojawil sie mrozacy krew w zylach czerwony kolor i informacja (takze po polsku, posrod 6 czy 7 duzo popularniejszych jezykow, co akurat bylo zaskakujace i na swoj sposob mile ;) ) o bledzie E 74 i koniecznosci skontaktowania sie z biurem obslugi. To chyba specyficzna odmiana RRoDu - nie jak z Gregysowego avatara, bo czerwienia swieci tylko jedna z cwiartek.

Wczoraj na szczescie przeszedlem story w GTA IV, wieczorem pojawily sie problemy z grafika - czarne kwadraciki. Z rana przywital mnie zgon kompletny... Feralna data produkcji na tyle : 2006.09.12. Uzytkowany prawie rok.

Zimowa przerwe miedzysemestralna z Mass Effectem biedny Xbox przezyl, niestety, GTA IV po niecalych 3 tygodniach wakacji okazalo sie dla niego za duzym obciazeniem. :P

Czy ktos na forum poza (o ile dobrze pamietam) Mastah Jay'em ma jeszcze "dziewiczego" klocka, grajac zarazem duzo badz bardzo duzo?

Moja osobista teoria - 30% awaryjnosci to mit. Sprzet duzo uzywany padnie, predzej czy pozniej, wada konstrukcyjna obejmuje wszystkie starsze modele, a te ktore nie padaja to jedynie zakurzone meble domowe.

No nic, przejde w koncu MGSy na PS2 i wreszcie - o zgrozo, a co to takiego? - przeczytam nawet jakas ksiazke! ;)

Offline r4v

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 23, 2008, 11:52:23 »
Czy ktos na forum poza (o ile dobrze pamietam) Mastah Jay'em ma jeszcze "dziewiczego" klocka, grajac zarazem duzo badz bardzo duzo?

Mój jest mało używany, ale właśnie wraca z serwisu. Najpierw nie chciał czytać płytek losowo ale wyświetlał komunikat, a potem zaczął się wieszać przy takich błędach.

Moja osobista teoria - 30% awaryjnosci to mit. Sprzet duzo uzywany padnie, predzej czy pozniej, wada konstrukcyjna obejmuje wszystkie starsze modele, a te ktore nie padaja to jedynie zakurzone meble domowe.

I w ten sposób piraci mają przerąbane. Też jakiś sposób. Mi się jakoś nie chce podłączać PS2 do tv, więc mam czas wolny :)

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 23, 2008, 11:57:41 »
Dzisiaj pojawil sie mrozacy krew w zylach czerwony kolor i informacja (takze po polsku, posrod 6 czy 7 duzo popularniejszych jezykow, co akurat bylo zaskakujace i na swoj sposob mile ;) ) o bledzie E 74 i koniecznosci skontaktowania sie z biurem obslugi. To chyba specyficzna odmiana RRoDu - nie jak z Gregysowego avatara, bo czerwienia swieci tylko jedna z cwiartek.

Jakiś problem z peryferiami - może napęd, może dysk, może zasilacz.
PSN ID: czajuprime

Offline arHitekt

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 23, 2008, 12:01:07 »
Witam. Mój xbox jest na chodzie po kilka godzin dziennie od listopada 2006 i działa! Co prawda zdarzają mu sie wkurzające DISC UNREADABLE ale totalnaj zwiechy jeszcze nie było :>:>:>
...JESZCZE hahahaha

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 23, 2008, 12:04:03 »
To ja chetnie sie zapytam, czy jest ktos komu padl juz Xbox 360 Elite z nm65?
Albo czy slyszeliscie cokolwiek o tym?

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 23, 2008, 12:49:19 »

I w ten sposób piraci mają przerąbane. Też jakiś sposób. Mi się jakoś nie chce podłączać PS2 do tv, więc mam czas wolny :)

Tylko , ze piratom koszt tej konsoli "zwraca" sie po jakichs 5-6 grach. No i ilestam ogloszen naprawiam konsole z rrod na allegro jest, wiec chyba ci legalni inaczej nie maja tak zle.

Moi kumple maja 2 x360 premiumy z 2006 i na razie nie mieli problemow , no ale ostatnia gra w jaka duzo grali to ME :)

Offline Li-mak122

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 23, 2008, 15:17:40 »
Ja mam działającego w 100% sprawnego X360 od lipca zeszłego roku z datą produkcji kwiecień 2006.  :P

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 23, 2008, 15:30:51 »

Jakiś problem z peryferiami - może napęd, może dysk, może zasilacz.

Niestety nie. Probowalem odpalac sprzet bez dysku, takze dwoma roznymi kablami.

Jak sie okazuje feralne E 74 to dosc czesta przypadlosc:

http://forum.xboxonline.pl/viewtopic.php?t=9513

Nie wiem co to scalar, ale wiem za to, ze z niesprawnym dziadostwem nie da sie pojezdzic po Liberty City.  :P

Aha, a co sie tyczy awaryjnosci Elite'ow 65 nm - to cale E74 niestety pojawia sie takze w powyzszym linku posrod uzytkownikow czarnulek. No chyba, ze byly tez produkowane Elite'y 90 nm i to te modele okazaly sie wadliwe...

Offline piethru

• Stały bywalec
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 23, 2008, 16:07:59 »
No nic, przejde w koncu MGSy na PS2 i wreszcie - o zgrozo, a co to takiego? - przeczytam nawet jakas ksiazke! ;)

Chyba nie starczy Ci czasu na ukończenie tych gier. W przeciągu 7 dni powinnieneś mieć konsolę w domu.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 23, 2008, 23:20:57 »

Troche OT ale moj sekret tkwi prawdopodobnie w horyzontalnym ustawieniu klocka =] Dzisiaj ustawilem x'a pionowo grajac w Splinter Cell: Double Bubble... Double Agent znaczy sie, i wiatraki zaczely chodzic tak glosno, ze myslalem o odrzutowcu przelatujacym kolo mojego domu. Po przestawieniu klocka z powrotem do pozycji lezacej [na 4 setach klockow lego, zeby mial czym oddychac od spodu] wiatraki ucichly:) Zawsze propagowalem lezacego, uniesionego x'a i chyba mialem racje :P

Tez mi sie wydaje, ze te 30% awaryjnosci to bujda. Jak zaczeli naglasniac cala sprawe w mediach [wtedy po prostu chodzilo o awaryjnosc, nie szacowali ile wynosi] to ludzie oddawali konsole do serwisu nawet z 4RROD [czyli brak podlaczonego kabla video :x]. A przynajmniej tak slyszalem od kolegow z serwisu [zarowno M$ jak i nieautoryzowanych].

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 24, 2008, 08:05:24 »
Ja swojego Xboxa zawsze zostawiam po grze na 10-15 min w dashboardzie zeby sie ochlodzil. Gdzies czytalem, ze ma to jakis wplyw. Nie wiem, czy to prawda czy nie, ale chodzi od kwietnia 2007 bez zarzutu.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 24, 2008, 08:51:43 »
Troche OT ale moj sekret tkwi prawdopodobnie w horyzontalnym ustawieniu klocka =] Dzisiaj ustawilem x'a pionowo grajac w Splinter Cell: Double Bubble... Double Agent znaczy sie, i wiatraki zaczely chodzic tak glosno, ze myslalem o odrzutowcu przelatujacym kolo mojego domu. Po przestawieniu klocka z powrotem do pozycji lezacej [na 4 setach klockow lego, zeby mial czym oddychac od spodu] wiatraki ucichly:) Zawsze propagowalem lezacego, uniesionego x'a i chyba mialem racje :P

Cholera, cos w tym jest. Ostatnie trzy tygodnie wlasnie przestawilem sie na pozycje stojaca... i bylem prawie pewien, ze gdzies na ostatnie dwa dni przez zgonem wiatraki zaczely pracowac jakos dziwnie glosniej, choc wydawalo mi sie to troche niedorzeczne i tlumaczylem sobie, ze byc moze odglos stal sie nadzwyczaj irytujacy w zwiazku z faktem, ze w krotkim odstepie czasu za duzo sie go nasluchalem.

Offline BaRiBaL

• Mieszkaniec tego forum
  • Hardcore casual gamer
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 24, 2008, 09:42:17 »
Ja swojego Xboxa zawsze zostawiam po grze na 10-15 min w dashboardzie zeby sie ochlodzil.

Zupelnie jak w dieslu po ostrzejszej jezdzie.. :P

Offline r4v

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 24, 2008, 10:00:04 »
Zupelnie jak w dieslu po ostrzejszej jezdzie.. :P

Raczej benzyniaki tak mają

PS. A tak w ogóle trup wrócił. Płyta i napęd, standardzik można by rzec. Ciekawe czy faktycznie im na testach wyszło że napęd jest zdechnięty, czy tylko prewencyjnie wymienili?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2008, 18:35:02 wysłana przez r4v »

Offline RexNebular

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 30, 2008, 10:16:01 »
Fajne maile wysyła serwis MS:

Panstwa consola Xbox jest gotowa do wysylki ! Otrzymacie ja panstwo w nastepnych siedmiu dniach .  Dziekujemy bardzo za wyrozumialosc , juz niedlugo mozecie panstwo znowu z przyjemnoscia grac. 

;)

Offline ender__blender

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 30, 2008, 13:47:18 »
moj jest z 2006 i działa bez problemu. Od czasu do czasu dysk nieczytelny lub zwis (chwilowy) i jade dalej.

Gram srednio 2h-3h dziennie.

Offline Muody

• Padawan
  • **
    • muody @ deviantArt
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 30, 2008, 17:32:18 »
ender: zmontowali go pewnie podczas corocznej kontroli, osobiście dokonywanej przez jakąś ważną personę z MS ;)

od poprzedniej awarii rok temu kładę konsolę płasko, nie pionowo, działa bardzo w porządku do tej pory.

Offline ender__blender

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 30, 2008, 17:44:41 »
ender: zmontowali go pewnie podczas corocznej kontroli, osobiście dokonywanej przez jakąś ważną personę z MS ;)

i tej wersji się trzymajmy :)

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 30, 2008, 21:01:49 »
Spokojnie, i tak i tak padnie, poczekaj jeszcze kilka miesiecy. :P

Jak moja skrzynka wroci z wakacji na stale spocznie w pozycji lezacej.

Offline rynekk

• Stały bywalec
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 31, 2008, 15:01:41 »
Moja zawsze leżała płasko i w piątek pierwszy raz zamrugał do mnie RRoD. Podczas poprzedniej naprawy wymienili mi napęd (tak, miałem Samsunga;P). Ciekawe, co jeszcze mnie czeka.

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 03, 2008, 14:18:38 »
Właśnie moja konsola zdechła. RROD, po roku i trzech miesiącach od zakupu. Chyba skoczę kupić PS3...