Autor Wątek: "Nie przerabiam - nie kradnę"  (Przeczytany 341532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Diobeu

• Aktywny forumowicz
Odp: "Nie przerabiam - nie kradnę"
« Odpowiedź #1720 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:26:10 »
Niezła ta zajawka na TVN24, jestem pod ogromnym wrażeniem, szum się zrobił piękny, zaistnieliśmy, (-ście), co do rzekomego złagodzenia kontrakcji: ze stroną o nazwie KONTRAKCJA nie bardzo jest sens wychodzić poza granice tak że błagam, ludzie, nie obrzucajcie błotem twórców akcji za sprzedanie się, wewantlive to krótkie i treściwe międzynarodowe hasło i z czymś takim można uderzać do największych zagranicznych serwisów.
Jestem też bardzo mile zaskoczony odpowiedzią branży na apel o poruszaniu na każdym kroku tematu braku Live w Polsce, wielkie brawa dla tych, którzy się odważyli. Ja sobie osobiście będę teraz oceniał fachowość gazet i portali na podstawie tego właśnie punktu: czy przy okazji każdej recenzji wspomną o tym, że gra jest owszem, fajna, ale tylko w singlu na Xboxie 360 bo Live to akurat w Polsce nie ma.
I drodzy panowie z PsxExtreme, drogi Koso, autorze testimonialu, oczekuję również od was, ba, zwłaszcza od was takiego postępowania!!! Na waszych łamach wielokrotnie czytałem o zwariowaniu, o nie płynięciu z nurtem itd itd, pokażcie jacy jesteście odjechani, jesteście jedyną gazetą jaką czytam bo jest tego jeszcze warta. Teraz pokażcie, że macie jeszcze jaja i wciąż warto was czytać. Pamiętajcie, że każdy wywiad, każde spotkanie z kimkolwiek z Microsoft powinno zaczynać się od pytania o polski Live.

PS: Co to do cholery jest testimonial? Brzmi bardzo swojsko i polsko, podobnie jak kustomizacja :)

Offline zaznos

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1721 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:27:16 »
Co do branzowych dziennikarzy to ich nie mozna winic ze nic nie robli poprostu kazdy dbal o swoja posadke i nie chcial sie wychylac bo po co... teraz to co sie dzieje to cos innego

Offline radek.zaleski

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1722 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:27:41 »
! Nie przyklepujmy sprawy - sytuacja u nas w kraju jest nienormalna, a branza do tej pory NIC nie robila, by to zmienic!

Pogadaj z Virem. Fakty, nie opinie.

Efekty, a nie marketing!

Radek - co, jak co, ale piersi do orderu to nie masz co wypinac. Dopiero teraz cos sie ruszylo dzieki calej akcji. Zacznijcie oceniac gry na X360 bez multi, piszcie na kazdym kroku o braku Live, atakujcie firmy, zadawajcie trudne pytania to wtedy Wam podziekuje.

Na razie to spolecznicy, ktorzy na fali wkur** po wypowiedzi MS zrobili wiecej szumu nie majac praktycznie zadnego budzetu, niz cala branza przez 4 lata.

Nie, nie ruszyło coś teraz. Temat Live był wałkowany przez media Agory od prawie 3 lat. Był wielokrotnie pokazywany na stronie głównej naszych portali (nawet portalu MSN.pl). Że nie poszła za tym  spontaniczna akcja graczy? Nic dziwnego, bo to temat mało "seksowny" na codzień - lepiej poklocic sie o GT5. Interesujący stał się dopiero w kontekście akcji antypirackiej MS. Jak myslisz dlaczego?

Ze za naszymi tekstami nie poszly inne media? Badzmy realistami. Media masowe podchwycily watek braku polskiego Live nie dlatego, ze wczesniej o tym nie mowily, tylko dlatego, ze byl to temat podniesiony przez internautow wlasnie. Podniesiony agresywnie, a media masowe lubia takie historie, bo moga je latwo sprzedac w szablonie konfliktu "zli vs dobzi" czy "lud vs wladza". A wiemy, ze rzeczywistosc jest znacznie bardziej skomplikowana.

Zakładasz, że nie zadawaliśmy trudnych pytań. Zajrzyj w archiwum. Zrób podstawowy research. Obejrzyj nasze materiały wideo. Posłuchaj podcastów. Odrobiłeś tę lekcję?

A może Twoje rozczarowanie wynika z tego, ze MS nie udzielił nam żadnej konkretnej odpowiedzi? Cóż... a udzielił jej liderom akcji Wewantlive? Dopóki nie Live nie zostanie wprowadzony dopoty komunikat zawsze bedzie ten sam - "tak, ta usluga kiedys bedzie dostepna". Zapytaj Vira dlaczego, odpowiedz jest na jego skrzynce pocztowej.

Mozesz tez przy okazji zapytac Vira o kilka innych rzeczy. Np. takich gdzie rozpoczela sie akcja. Ktore pierwsze masowe medium o niej poinformowalo. Kto wsparl akcje finansowo. Kto udostepnil kontakty do dziennikarzy zajmujacych sie tematem e-dyskryminacji. Kto rozpowszechnil akcje w telewizji TVN. Wreszcie - kto zajal sie organizacja akcji na FB, sciagajac 1.500 osob. To sa fakty, nie opinie. Latwo je mozna zweryfikowac.

I to nie jest tak, ze ja chce splendoru - wrecz przeciwnie. Sukces Kontrakcji to sukces jej autorow. Dotarcie do wszystkich mediow to wielki sukces.

Wkurza mnie jednak oskarzanie dziennikarzy o sprzedajnosc, lenistwo, brak zaangazowania i generalny tumiwisizm. Latwo rzuca sie oskarzeniami na fali jednej akcji, kiedy caly wklad (poza liderami) polegal na wrzuceniu kilku kasliwych uwag wobec MS.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 20:31:03 wysłana przez radek.zaleski »

Offline TEXZ.

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1723 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:30:19 »
PS: Co to do cholery jest testimonial? Brzmi bardzo swojsko i polsko, podobnie jak kustomizacja :)
Google:
http://megaslownik.pl/slownik/angielsko_polski/230783,testimonial
"Reklama z wykorzystaniem opinii sławnych ludzi lub zadowolonych użytkowników reklamowanego produktu; rekomendacja  (kat.: marketing) "

Też tego nie wiedziałem. To po prostu reklama Xboxa 360. Ciekawe czy dostali za to jakieś honorarium.

Offline CisekPL

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1724 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:30:44 »

Testymonial to taka dosyć nowa w Polsce forma telewizyjna. Chodzi o wszelkie kampanie (niekoniecznie reklamowe), w formie wypowiedzi, najczęściej ludzi znanych w srodowisku, którego dotyczy kampania.

EDIT: Ajjjj, i znowu ktoś mnie uprzedził  :P

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1725 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:31:16 »
Teraz, to może szanowny Pan SS się troszkę przeprosi :) Aha, może kilka nowych linków się pojawi, wrzucajcie jak coś znajdziecie.

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #1726 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:32:53 »
Pewnie zaraz mnie ktoś zbeszta ale zgadzam się z panem Radkiem.
(tak po forumowemu +1)

Offline Zaliwaja

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #1727 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:38:12 »
Nic mnie tak nie wkurza jak dopisywanie przy każdej informacji na poly o tym że Live nie jest dostępny w Polsce, nie wiem kto tego oczekuje, ale dla mnie jest to bez sensu.

Poza tym co Wyście się tak uwzieli na Radka, była akcja każdy swoją cegiełkę dołożył, to że czasem nie zgadzał się ze wszystkimi nie znaczy, że teraz każdy jego post musi być skrytykowany.

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #1728 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:39:40 »
Ode mnie też
1+
Dla Pana Radosława;)

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #1729 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:40:07 »
No cóż to może nie będe wrzucał, strasznie wolno to idzie.

No weź nie żartuj, dużo osób skorzysta ze mną na czele ;D akurat goście mi się zwalili na kwadrat jak grom z jasnego nieba i dopiero później będę mógł pooglądać, o ile będzie co. Prośba.

Offline radek.zaleski

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1730 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:41:07 »
Pewnie zaraz mnie ktoś zbeszta ale zgadzam się z panem Radkiem.
(tak po forumowemu +1)

E co Ty. Lepiej iść z prądem. Niewygodne poglądy są niepotrzebne.

Offline KriegPL

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1731 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:41:23 »
Obejrzałem jeszcze raz program, utkwiła mi szczególnie wypowiedź przedstawiciela Ubisoftu, która chyba wszystkim umknęła. Jednoznacznie wskazywała, że brak live jest dla nich niezwykle problematyczny ( brak dodatkowych funkcji ) i co ważne ma to wpływa na wysoki stopień piractwa, tak przynajmniej to zinterpretowałem.

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #1732 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:41:33 »
Nic mnie tak nie wkurza jak dopisywanie przy każdej informacji na poly o tym że Live nie jest dostępny w Polsce, nie wiem kto tego oczekuje, ale dla mnie jest to bez sensu.

Poza tym co Wyście się tak uwzieli na Radka, była akcja każdy swoją cegiełkę dołożył, to że czasem nie zgadzał się ze wszystkimi nie znaczy, że teraz każdy jego post musi być skrytykowany.

Bo dużo osób jest na niego ciętych po niechlubnej "aferze nowo forumowej" :D

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #1733 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:44:39 »
Czy jakis dobry czlowiek moglby nagrac to spotkanie z prawnikami z tvn24? Niestety nie bedzie mi dane tego obejrzec na zywo,a  chcialabym nadrobic to jutro  ::)

Jasne, postaram się nagrać. Jesli taka jakość wystarczy:

http://www.dailymotion.pl/video/xbxx6j_tvn-cnbc-o-xbox-live-w-polsce_news

rafi5451

• Gość
« Odpowiedź #1734 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:46:06 »
Obejrzałem fragment dotyczący X360 na tvncnbc i powiem, że pod koniec tvn miał sporo racji, aby zgłosić to do trybunału w Strasburgu :)

Offline MrSheep

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1735 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:59:12 »
! Nie przyklepujmy sprawy - sytuacja u nas w kraju jest nienormalna, a branza do tej pory NIC nie robila, by to zmienic!

Pogadaj z Virem. Fakty, nie opinie.

Efekty, a nie marketing!

Radek - co, jak co, ale piersi do orderu to nie masz co wypinac. Dopiero teraz cos sie ruszylo dzieki calej akcji. Zacznijcie oceniac gry na X360 bez multi, piszcie na kazdym kroku o braku Live, atakujcie firmy, zadawajcie trudne pytania to wtedy Wam podziekuje.

Na razie to spolecznicy, ktorzy na fali wkur** po wypowiedzi MS zrobili wiecej szumu nie majac praktycznie zadnego budzetu, niz cala branza przez 4 lata.

Nie, nie ruszyło coś teraz. Temat Live był wałkowany przez media Agory od prawie 3 lat. Był wielokrotnie pokazywany na stronie głównej naszych portali (nawet portalu MSN.pl). Że nie poszła za tym  spontaniczna akcja graczy? Nic dziwnego, bo to temat mało "seksowny" na codzień - lepiej poklocic sie o GT5. Interesujący stał się dopiero w kontekście akcji antypirackiej MS. Jak myslisz dlaczego?

Ze za naszymi tekstami nie poszly inne media? Badzmy realistami. Media masowe podchwycily watek braku polskiego Live nie dlatego, ze wczesniej o tym nie mowily, tylko dlatego, ze byl to temat podniesiony przez internautow wlasnie. Podniesiony agresywnie, a media masowe lubia takie historie, bo moga je latwo sprzedac w szablonie konfliktu "zli vs dobzi" czy "lud vs wladza". A wiemy, ze rzeczywistosc jest znacznie bardziej skomplikowana.

Zakładasz, że nie zadawaliśmy trudnych pytań. Zajrzyj w archiwum. Zrób podstawowy research. Obejrzyj nasze materiały wideo. Posłuchaj podcastów. Odrobiłeś tę lekcję?

A może Twoje rozczarowanie wynika z tego, ze MS nie udzielił nam żadnej konkretnej odpowiedzi? Cóż... a udzielił jej liderom akcji Wewantlive? Dopóki nie Live nie zostanie wprowadzony dopoty komunikat zawsze bedzie ten sam - "tak, ta usluga kiedys bedzie dostepna". Zapytaj Vira dlaczego, odpowiedz jest na jego skrzynce pocztowej.

Mozesz tez przy okazji zapytac Vira o kilka innych rzeczy. Np. takich gdzie rozpoczela sie akcja. Ktore pierwsze masowe medium o niej poinformowalo. Kto wsparl akcje finansowo. Kto udostepnil kontakty do dziennikarzy zajmujacych sie tematem e-dyskryminacji. Kto rozpowszechnil akcje w telewizji TVN. Wreszcie - kto zajal sie organizacja akcji na FB, sciagajac 1.500 osob. To sa fakty, nie opinie. Latwo je mozna zweryfikowac.

I to nie jest tak, ze ja chce splendoru - wrecz przeciwnie. Sukces Kontrakcji to sukces jej autorow. Dotarcie do wszystkich mediow to wielki sukces.

Wkurza mnie jednak oskarzanie dziennikarzy o sprzedajnosc, lenistwo, brak zaangazowania i generalny tumiwisizm. Latwo rzuca sie oskarzeniami na fali jednej akcji, kiedy caly wklad (poza liderami) polegal na wrzuceniu kilku kasliwych uwag wobec MS.

Bez urazy.
Wynika z tego że walnie przyczyniłeś się (lub twoja redakcja) do całej akcji. Dlaczego zatem nic z waszych (polygamia) "wszyscy chcemy live" nie wyszło. Nie chcę Cię oceniać ale już widziałem kilka "a kto zapoczątkował tą akcję wrzucając wypowiedź kogoś tam z MS Polska". Chodzi o to, że nikt przedtem jakoś nie kwapił się do propagowania tego żeby Live w Polsce był (recenzje gier itp), a podpiąć pod akcję to się każdy chce. I wyprzedzając fakty:
Może i pisaliście o brak XBL wcześniej, ale dlaczego to nie odniosło skutku. Dopiero akcja jak ta z przed kilku dni odniosła jakiś sukces.
Sami byście czegoś takiego nie zapoczątkowali - podpiąć się jest zawsze łatwo.

Offline ale_glupota

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1736 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:01:23 »
Obejrzałem fragment dotyczący X360 na tvncnbc i powiem, że pod koniec tvn miał sporo racji, aby zgłosić to do trybunału w Strasburgu :)

BO TO JEDYNA SŁUSZNA DROGA. Róbmy tak jak w USA walić z grubej rury!

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #1737 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:04:15 »
Również proszę o nagranie spotkania z prawnikami. Nie musimy ich oglądać. Wystarczy, że wysłuchamy. Relacja z TVN24 mimo wszystko ładnie ujęta i dla kumatych w temacie wszystko jest jasne.

Radzio Zaleski? A, to ten Dyzma w światku konsolowym. Ten facet jest skończony w branży, bo nikt poważnie go nie traktuje.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #1738 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:08:10 »
O boshe. Niedługo otworzę lodówkę, a tam kontrakcja/WeWantLive  :P

Wyszło na to, że z dużej chmury mały deszcz. Microsoft jak zwykle wykpił się swoim PRem i nie podał nic konkretnego, co w sumie nie jest dziwne zważywszy, że polski oddział od kilku lat w zasadzie nie robi nic poza PRem.

Natomiast jestem pod wrażeniem Waszego zgrania i szybkiego działania. Faktycznie internet w odpowiednich rękach to potężne narzędzie. Gratuluję.

Powoli przestaję śledzić ten temat bo już mi się nieco przejadł. Nie liczę na żadne konkrety od centrali MS, gdzieśtam.
Microsoft zamiast zainwestować w usługę Live teraz woli poczekać, aż ktoś inny odwali brudną robotę i wtedy minimalnym nakładem kosztów wejdzie w 100% w nasz rynek. Postawa typowa dla tej firmy, praktykowana od dawna i co gorsza z dobrymi (dla nich) skutkami.
(kliknij)

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #1739 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:08:42 »
Ludziska redakcja polygami wsparła tę akcję bardzo... jako piersi zaproponowali umieszczenie swojego banneru na stronce akcji.. Dwa to redaktorzy podpowiadali virowi gdzie się może jeszcze zwrócić, Pan Piotr wystąpił dziś w tvn ładnie nakreślając temat : czyli o co tak naprawdę nam graczom chodzi w akcji! Oni zrobili więcej niż jakikolwiek inny serwis w Polsce!

Offline radek.zaleski

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1740 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:10:13 »

Radzio Zaleski? A, to ten Dyzma w światku konsolowym. Ten facet jest skończony w branży, bo nikt poważnie go nie traktuje.

Niestety, jestem z innej branży. Dzięki za troskę.

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,7482603,Archiwum_GC___kiedy_bedzie_polski_Xbox_Live.html

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #1741 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:18:10 »
Mam nadzieje że Pan Radek się nie obrazi jak zacytuje:)

"SL: Nie jest do aż tak duży problem. Mówiąc o piractwie myślimy bardziej o Rosji, Indiach, Chinach, gdzie tak naprawdę trzeba przełamać pewne granice. W Polsce piractwo działa tak samo jak w innych dojrzałych krajach europejskich. Nie jest to problem."

To dlaczego Indie maja xbox live xD kurde świetnie że odkopaliście ten wywiad;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1742 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:20:16 »

Ale z nie chodzi mi o media mainstreamowe. Chodzi mi o branze. Nikt nie zaproponowal obcinania ocen, nikt nie probowal zrobic jakiejs wspolnej akcji. Wszyscy udawali, ze jest ok. Pytania kiedys tam byly zadawane, kwitowane odpowiedzi "na wiosne", "latem", ble, ble, ble.

Chwala Tobie i wszystkim, ktorzy Vira i cala akcje wspieli. I mowie to zupelnie serio.

Jestem ciekaw, jak teraz bedzie wygladala sytuacja. Czy wprowadzisz w swoich serwisach zasade: "grom na X360 obcinamy punkty proporcjonalnie do waznosci multi"? Czy zrobia to inni? Czy zrobicie o tym artykul? Czy przy kazdej duzej premierze z kodami i DLC bedzie meczyli MS i wydawcow pytaniami czy w naszej wersji to bedzie?
Tutaj macie przewage nad nami-graczami i tutaj macie pole do wykazania sie, do pokazania swojej sily lub slabosci.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #1743 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:24:42 »
To co tu widzicie w temacie na forum, ma swoje drugie życie w komunikacji e-mailowej. Serio, nie wszyscy eksponują publicznie to co robią. Wystarczy trochę wiedzieć, kto ma z kim jakie kontakty, żeby zrozumieć jak temat wypłynął nie tylko na stronach ale i w TVN. Brawo Radku i Polygamia! Dzięki LosSisos! Nie warto się spierać, kto ile czego zrobił dla sprawy. Wspierajmy ich dalej! :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 21:26:24 wysłana przez gurafikku »

Offline radek.zaleski

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1744 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:26:28 »

Jestem ciekaw, jak teraz bedzie wygladala sytuacja. Czy wprowadzisz w swoich serwisach zasade: "grom na X360 obcinamy punkty proporcjonalnie do waznosci multi"? Czy zrobia to inni? Czy zrobicie o tym artykul? Czy przy kazdej duzej premierze z kodami i DLC bedzie meczyli MS i wydawcow pytaniami czy w naszej wersji to bedzie?
Tutaj macie przewage nad nami-graczami i tutaj macie pole do wykazania sie, do pokazania swojej sily lub slabosci.

To sprawy redakcji. Nie wtrącam się w pracę dziennikarzy - sam piszę hobbystycznie. Moim zdaniem to jest jakiś pomysł, niestety, odbija się on negatywnie dla czytelników, bo jednak dostają zaburzoną ocenę. Jednak z tego Live korzystamy jakos i jest to rzecz dobra, fajna i wartosciowa.

Dużo sprytniejsze byłoby przy każdej recenzji wklejanie banerka ze zdaniem - "Niestety, w Polsce jeszcze nie ma usługi Live, która (bla, bla, bla). Chcesz to zmienić? Kliknij i dołącz do naszej akcji".

W ten sposób dużo szybciej i efektywniej do akcji zapiszą się przypadkowi ludzie. Bo teraz to w akcję zaangażowanych jest kilku geeków. Oni i tak są "straceni" (dużo graja online, wiec zaden z nich opor wobec MS). Pole walki to zwykli ludzi, którzy kupili konsole w Media Markt i przy próbie podłączenia do sieci robią jedno wielkie WTF.

Offline CisekPL

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1745 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:29:39 »
To co tu widzicie w temacie na forum, ma swoje drugie życie w komunikacji e-mailowej. Serio, nie wszyscy eksponują publicznie to co robią. Wystarczy trochę wiedzieć, kto ma z kim jakie kontakty, żeby zrozumieć jak temat wypłynął nie tylko na stronach ale i w TVN. Brawo Radku i Polygamia! Dzięki LosSisos! Nie warto się spierać, kto ile czego zrobił dla sprawy. Wspierajmy ich dalej! :P

LosSisos, brrr, jak to brzmi ;-). Cisek jestem, tylko coś z loginem nawaliłem kiedyś na forum :-P.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1746 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:30:00 »
Ja powiem tak: jeszcze 5-6 lat temu do głowy by mi nie przyszło, że o konsolach, grach i problemach z tym związanych będą mówić w telewizji, a tym bardziej w "biznesowej".

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1747 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:31:14 »
To sprawy redakcji. Nie wtrącam się w pracę dziennikarzy - sam piszę hobbystycznie. Moim zdaniem to jest jakiś pomysł, niestety, odbija się on negatywnie dla czytelników, bo jednak dostają zaburzoną ocenę. Jednak z tego Live korzystamy jakos i jest to rzecz dobra, fajna i wartosciowa.

Dużo sprytniejsze byłoby przy każdej recenzji wklejanie banerka ze zdaniem - "Niestety, w Polsce jeszcze nie ma usługi Live, która (bla, bla, bla). Chcesz to zmienić? Kliknij i dołącz do naszej akcji".

W ten sposób dużo szybciej i efektywniej do akcji zapiszą się przypadkowi ludzie. Bo teraz to w akcję zaangażowanych jest kilku geeków. Oni i tak są "straceni" (dużo graja online, wiec zaden z nich opor wobec MS). Pole walki to zwykli ludzi, którzy kupili konsole w Media Markt i przy próbie podłączenia do sieci robią jedno wielkie WTF.

Jedno nie wyklucza drugiego. Swietny pomysl z banerem.

Ale nie mowie, zeby zabuzac ocene. Zrobcie dwie - glowna, wielka i eksponowana z obcieciem, a druga, mniejsza "dla Polonii". Wszyscy beda wiedzieli, ze ta druga jest "prawdziwsza", ale oficjalnie niech we wszystkich zestawieniach beda te nizsze. Jak kazda gra na X360 bedzie miala srednio 3-4 punkty mniej niz PS3, to moze MS bedzie bardziej skory pochylic sie nad problemem.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Kosowsky

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1748 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:34:44 »
Jestem też bardzo mile zaskoczony odpowiedzią branży na apel o poruszaniu na każdym kroku tematu braku Live w Polsce, wielkie brawa dla tych, którzy się odważyli. Ja sobie osobiście będę teraz oceniał fachowość gazet i portali na podstawie tego właśnie punktu: czy przy okazji każdej recenzji wspomną o tym, że gra jest owszem, fajna, ale tylko w singlu na Xboxie 360 bo Live to akurat w Polsce nie ma.
I drodzy panowie z PsxExtreme, drogi Koso, autorze testimonialu, oczekuję również od was, ba, zwłaszcza od was takiego postępowania!!!

Zalatuje demagogią na kilometry. Ale proszę, nieś kaganek oświaty - usuń swój profil z Xbox Live :) Jeśli wraz z Tobą zrobi to kilkanaście tysięcy użytkowników, udowadniając, że faktycznie nie mają dostępu do XL, przemyślimy Twoją prośbę. No, śmiało :)

Łatwo wyobrazić sobie recenzję dowolnej gry multiplatformowej. Wersja na PS3 - 9/10. Wersja na X360 - 4/10. Bo nie mamy XL. I teraz pytanie: kogo to najbardziej zdenerwuje?

Samych zainteresowanych - użytkowników X360. "Bo na PS3 jest lepsza ocena". W imię czego zatem Twoja propozycja?

A o dojrzałości takich dyskusji świadczy dowolny kontrowersyjny wpis w dowolnym serwisie. Flame'y i tyle. Na Polygamii, i nie tylko, widać to doskonale.

Na waszych łamach wielokrotnie czytałem o zwariowaniu, o nie płynięciu z nurtem itd itd, pokażcie jacy jesteście odjechani, jesteście jedyną gazetą jaką czytam bo jest tego jeszcze warta. Teraz pokażcie, że macie jeszcze jaja i wciąż warto was czytać. Pamiętajcie, że każdy wywiad, każde spotkanie z kimkolwiek z Microsoft powinno zaczynać się od pytania o polski Live.

W pierwszym wywiadzie z Peterem Moore'em w polskich mediach, na wiele miesięcy przed pojawieniem się Xboksa 360 w Polsce, pytałem właśnie o Xbox Live. Pytałem też w rozmowach z Kubą Mirskim, Tevershamem i Lewisem z europejskiego Microsoftu, z Lampinenem. I nie tylko. Odpowiedź zawsze była jedna - eleganckie PR-owe zwodzenie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 21:38:09 wysłana przez Kosowsky »

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #1749 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:41:16 »
Dobrze koso a co Ty teraz odpowiesz graczom kiedy to nagle z archiwum została wyciągnięta wypowiedz MS Polska że piractwo w naszym kraju nie ma nic do liva? no jak nie ma przecież ostatnio MS twierdził zupełnie co innego?? Szanuję was że poparliście akcje MS ponieważ piractwo trzeba niszczyć ale dlaczego przy tym nie zapytaliście się o Polskiego liva? Przecież MS polska wrzucił was + legalny graczy do jednego worka zwanego "złodziejami" no przecież gracie na nielegalnych kontach więc kim innym jesteście/śmy w oczach MS?

Offline radek.zaleski

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1750 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:42:54 »
Dobrze koso a co Ty teraz odpowiesz graczom kiedy to nagle z archiwum została wyciągnięta wypowiedz MS Polska że piractwo w naszym kraju nie ma nic do liva? no jak nie ma przecież ostatnio MS twierdził zupełnie co innego?? Szanuję was że poparliście akcje MS ponieważ piractwo trzeba niszczyć ale dlaczego przy tym nie zapytaliście się o Polskiego liva? Przecież MS polska wrzucił was + legalny graczy do jednego worka zwanego "złodziejami" no przecież gracie na nielegalnych kontach więc kim innym jesteście/śmy w oczach MS?

Ta wypowiedź ma dwa lata. Realia się zmieniają, tak jak wiedza piratów. I nikt nie wrzucił legalnych do jednego wora z piratami.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1751 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:44:39 »
Zalatuje demagogią na kilometry. Ale proszę, nieś kaganek oświaty - usuń swój profil z Xbox Live :) Jeśli wraz z Tobą zrobi to kilkanaście tysięcy użytkowników, udowadniając, że faktycznie nie mają dostępu do XL, przemyślimy Twoją prośbę. No, śmiało :)

A co do ma do rzeczy? Gracze sobie radza, bo nie maja innego wyjscia. Gdyby wszyscy chcieli byc porzadni co do milimetra, to nikt by X360 nie kupowal

Łatwo wyobrazić sobie recenzję dowolnej gry multiplatformowej. Wersja na PS3 - 9/10. Wersja na X360 - 4/10. Bo nie mamy XL. I teraz pytanie: kogo to najbardziej zdenerwuje?

Samych zainteresowanych - użytkowników X360. "Bo na PS3 jest lepsza ocena". W imię czego zatem Twoja propozycja?

Nie zgadzam sie. Zrobcie tak. Piszcie otwartym tekstem. Dajcie komentarz "Polonia niech doda 3 punkty". A wszystkim rozgoryczonym podawajcie adres do MS. Nie uwazasz, ze to by bylo fair? Czy lepiej udawac, ze wszystko ok, a Xbox Live jest *mrugniecie* bezalkoholowy?

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #1752 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:44:57 »

W pierwszym wywiadzie z Peterem Moore'em w polskich mediach, na wiele miesięcy przed pojawieniem się Xboksa 360 w Polsce, pytałem właśnie o Xbox Live. Pytałem też w rozmowach z Kubą Mirskim, Tevershamem i Lewisem z europejskiego Microsoftu, z Lampinenem. I nie tylko. Odpowiedź zawsze była jedna - eleganckie PR-owe zwodzenie.

Mam wszystkie numery, w razie czego mogę wrzucić skanik. Te wywiady są nadal bardzo aktualne.

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #1753 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:47:55 »
Panie Radku z całym szacunkiem, ale nic się nie zmieniło.. No może tylko nagrody od MS w postaci mydełka 360

Offline Shunkan

• Mieszkaniec tego forum
  • death to all who oposse us
« Odpowiedź #1754 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:49:12 »
Widzę, że Poly coraz bardziej się angażuje w projekt(bardziej niż wcześniej) i w większości aktualnych newsów dot. Live i treści z nim związanych widzę dopiski związane z Live w Polsce.

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #1755 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:52:17 »

A co do ma do rzeczy? Gracze sobie radza, bo nie maja innego wyjscia. Gdyby wszyscy chcieli byc porzadni co do milimetra, to nikt by X360 nie kupowal

Nie zgadzam sie. Zrobcie tak. Piszcie otwartym tekstem. Dajcie komentarz "Polonia niech doda 3 punkty". A wszystkim rozgoryczonym podawajcie adres do MS. Nie uwazasz, ze to by bylo fair? Czy lepiej udawac, ze wszystko ok, a Xbox Live jest *mrugniecie* bezalkoholowy?

Sądzę, że takie zachowanie może spowodować nic więcej jak wycofanie się Microsoft Polska z "dobrych stosunków" z prasą, przez co skończą się wersje recenzenckie - a na tym wszystkim ucierpi nie tylko branża, ale i my gracze. Zamiast braku usługi sieciowej, stracimy dostęp całkowicie do platformy, przez wycofanie się z rynku (tłumaczone nadal piractwem). Jest to wysoce prawdopodobne?

Offline Kosowsky

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1756 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:53:58 »

To ma do rzeczy, że serwisy i magazyny mają na celu informować. Idąc Twoim tokiem rozumowania, z Popcornera powinny zniknąć materiały o serialach, których nie ma w Polsce, a Tap-chan powinien zarzucić pisanie o rzeczach z Japonii, bo ich też u nas nie ma.

Rozwiązanie Radka, aby przy tekstach wstawiać odnośniki, to optymalne podejście.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1757 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:56:47 »
Sądzę, że takie zachowanie może spowodować nic więcej jak wycofanie się Microsoft Polska z "dobrych stosunków" z prasą, przez co skończą się wersje recenzenckie - a na tym wszystkim ucierpi nie tylko branża, ale i my gracze. Zamiast braku usługi sieciowej, stracimy dostęp całkowicie do platformy. Jest to wysoce prawdopodobne?

No jasne. Obraza sie i zabiora zabawki. To korporacja, spolka gieldowa. Nie moze kopac sie z prasa, bo przegra. Wycofa produkt? Na ktorym zarabia pieniadze? A jak to uzasadni przed akcjonariuszami?

To ma do rzeczy, że serwisy i magazyny mają na celu informować. Idąc Twoim tokiem rozumowania, z Popcornera powinny zniknąć materiały o serialach, których nie ma w Polsce, a Tap-chan powinien zarzucić pisanie o rzeczach z Japonii, bo ich też u nas nie ma.

Rozwiązanie Radka, aby przy tekstach wstawiać odnośniki, to optymalne podejście.

No to przeciez informuja. Rzetelnie oceniajac jakosc produktu dostepnego w PL. O ile nic sie nie zmienilo to film/serial/pierdole z Japonii mozesz kupic na swiecie i w PL bedzie dzialala tak samo jak w USA.

A gra na X360 w PL bedzie (legalnie) dzialala gorzej. Albo w ogole. Nie widzisz roznicy?

Offline Toread

• Badass
    • http://discordia.pl/~toread
« Odpowiedź #1758 dnia: Styczeń 21, 2010, 22:11:37 »
Super, ze Piotrek się zreglektował i tak bardzo pomógł!

O co ci chodzi ze zreflektowaniem się?
[url=http://pl.playstation.com/psn/profile/Toread

Offline nef.the.grey

• Padawan
  • **
    • http://gralejdoskop.blogspot.com
« Odpowiedź #1759 dnia: Styczeń 21, 2010, 22:12:44 »
Sądzę, że takie zachowanie może spowodować nic więcej jak wycofanie się Microsoft Polska z "dobrych stosunków" z prasą, przez co skończą się wersje recenzenckie - a na tym wszystkim ucierpi nie tylko branża, ale i my gracze.
Cytat dnia. My gracze ucierpimy... Jasne.