Autor Wątek: "Nie przerabiam - nie kradnę"  (Przeczytany 341535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
Odp: "Nie przerabiam - nie kradnę"
« Odpowiedź #1240 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:08:54 »
Katanka mnie po raz setny pozytywnie zaskakuje, jak już największy fanboy PS3 tak walczy o Live!, to nie może się nie udać:)

Wierz mi że jest nas "tu" i z "wami" (FB PS3) więcej ... :P
(chociaż osobiście X360 też posiadam)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1241 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:10:50 »
Jak tam, nowych linków nie ma? Pogrzebcie w wolnej chwili w necie, może się coś pojawiło.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #1242 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:11:28 »
Wierz mi że jest nas "tu" i z "wami" (FB PS3) więcej ... :P
(chociaż osobiście X360 też posiadam)

Racja :D Nie mam X'a ale w 100% popieram akcję.

Offline egocentryk

• Padawan
  • **
  • Kiss me, I'm polish
    • http://gamelobby.pl
« Odpowiedź #1243 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:13:19 »
Wczesniej nie wiedziałem o czym mówisz, próbowałem sobie to jakos wybrazić. GENIALNE !!!

Dla mnie to jest równie żałosne jak Testymoniale z NPNK. Nie wygląda to dobrze, a na pewno nie buduje w okół całej sprawy powagi.
Kiss me, I'm Polish
Gry, encyklopedia gier i deweloperów

Offline Syon

• Stały bywalec
  • PSN: xxSYONxx || XBL: xSYONx || Origin: KingSyon
« Odpowiedź #1244 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:14:38 »
Polski oddział MS gówno może i każdy to już wie, a przynajmniej powienien zrozumieć. Uderzanie wyżej raczej wiele nie zdziała. Microsoft to moloch, gigant i jak widać nie musi starać się o klienta (w Polsce) skoro konsole, gry i tak się tu sprzedają dobrze. Myślicie, że źle się czują gdy nie zarobią na blokadzie Games On Demand czy DN3D na XBLA? Spoko, odrobią to sobie np. na Halo Reach, tyle. Tu o rynek nie trzeba zabiegać. Sam się co roku powiększa, ale nadal nie jest na tyle strategiczny by go pieścić jakimiś frykasami.

Szkoda tylko, że polski oddział tak nieudolnie się tłumaczy. Robią z siebie niesamowite pośmiewisko... Ale spójrzcie na to sami. Czy ktoś z wyższego szczebla polskiego MS mógłby pozwolić sobie na publiczne stwierdzenie: "sory, ale LIVE będzie dopiero za parę lat przy okazji premiery kolejnej konsoli". Po czymś takim wylatuje z miejsca. Koniec, złote koryto zostaje odcięte i szuka się nowej pracy. Widać musi być coś w tym skoro przez tyle lat nikt się nie odważył tego przyznać. Każdy dba po prostu o swój stołek i kasiore. No, ale to wszystko to moje swobodne przemyślenia. Wcale tak nie musi być i polski MS szykuje dla nas wielką bombę i za tydzień bądź dwa będziemy mieć LIVE... tjaaaaa...

Popieram akcję, ale nie napalam się. Głównie chodzi o przedstawienie sprawy szerszemu gronu i uświadomieniu posiadaczom X360, że tu w polsce nie ma 100% supportu tej konsoli i wiele się na tym traci (dużo, bardzo dużo). Jest wręcz przeciwnie...

Offline dzikq

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1245 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:16:44 »
Jak tam, nowych linków nie ma? Pogrzebcie w wolnej chwili w necie, może się coś pojawiło.

http://stacjakultura.pl/6,27,4922,Kontrakcja_pl_reklamuje_PlayStation_3,artykul.html
http://michal.osmenda.com/2010/01/19/kontrakcja-pl-testymonial/

Proponuje też wrzucić wewantlive.com na digg jeśli strona będzie gotowa w 100%

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1246 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:17:29 »

Dla mnie to jest równie żałosne jak Testymoniale z NPNK. Nie wygląda to dobrze, a na pewno nie buduje w okół całej sprawy powagi.

Powagą to możemy zdziałać coś na spotkaniu z MS, natomiast takie inicjatywy forumowiczów, którzy chcą coś zrobić/dać od siebie są bardzo dobre i potrzebne IMO. Wrzucając coś takiego na YT przybędzie nam dodatkowego poparcia. Szczególnie potrzebne są teraz "produkty" które będa rozumiane za granicą.

Offline zawartas

• Aktywny forumowicz
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1247 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:19:51 »
Wtrącę swoje dwa grosze tak dla czystego sumienia.

Moim zdaniem winę za obecną sytuacje ponosimy my wszyscy, z małym wytknięciem palcem przede wszystkim osób z branży (profesjonalistów). To wszystko dzieje się za późno. Za długo sobie sami radziliśmy, za długo przymykaliśmy oczy. MS tkwił sobie w swojej błogiej egzystencji - kasa leciała, bez jakichkolwiek nakładów na infrastrukturę.
Może faktycznie mur recenzji - nie branie pod uwagę funkcjonalności LIVE - a przez to faktycznie mniejsza sprzedaż (bo gorsze recenzje) byłaby lepszym kijem na MS. Ale to tylko domysły - może i tak nic nie bylibyśmy w stanie wskórać (i branża to wiedziała i wie).

Mimo wszystko bardzo wątpię w jakikolwiek operacyjnie dla graczy przychylne rozwiązanie. Jesteśmy co najmniej w 2/3 istnienia tej generacji X'a. Samo wprowadzenia LIVE tez by trwało co najmniej kilka(naście) miesięcy. Czyli jeszcze bliżej premiery "next^2 genów". MS to spółka giełdowa, ma swoich akcjonariuszy i biznesowo to prostu się nie opłaca.

Nakład wysiłku który musieliby włożyć w uruchomienia LIVE u nas, z lepszym skutkiem dla ZYSKU akcjonariuszy, wykorzystają w na przykład Meksyku, Brazylii, Chinach (mimo wszystko rynki z większym potencjałem).

Większość z nas pracuje w firmach coś tam sprzedających. Sami wiemy jak się traktuje (jakie ma warunki) dużego kontrahenta, a jak małych upierdliwych detalistów (wiadomo o nich też trzeba "dbać", ale to już nie to samo).

Moim zdaniem jeśli już - to walczymy tutaj już stety/niestety o branie nas (Polski) pod uwagę przy X720.

Fenk ju for atenszyn ;-)

Offline egocentryk

• Padawan
  • **
  • Kiss me, I'm polish
« Odpowiedź #1248 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:23:04 »
Powagą to możemy zdziałać coś na spotkaniu z MS, natomiast takie inicjatywy forumowiczów, którzy chcą coś zrobić/dać od siebie są bardzo dobre i potrzebne IMO. Wrzucając coś takiego na YT przybędzie nam dodatkowego poparcia. Szczególnie potrzebne są teraz "produkty" które będa rozumiane za granicą.

-1

Powaga powinna towarzyszyć każdemu etapowi działań, walczymy o nie lichą sprawę. Jeśli w którymś momencie, przez jakąkolwiek część akcji, góra potraktuje nas jak rozkapryszonych dzieciaków to po nas.

Reasumując: jestem przeciw temu klipowi. Według mnie nie wygląda to za grosz profesjonalnie.
Kiss me, I'm Polish

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1249 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:25:05 »
Microsoft ma zwyczaj wprowadzania zmian zbiorowo, a usługi większe z wielkim hukiem. Jeśli będą chcieli powiększyć liczbę krajów z dostępem do Live to pewnie zapowiedzą to na E3 i wprowadzą razem z Natalem. Jedna okazja była (NXE), druga i ostatnia w tej generacji to Natal. Jeśli nie będzie wykorzystana, to pozostaje nam już tylko czekać na nową konsolę MS.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1250 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:26:04 »
Cała akcja nie jest za grosz profesjonalna, bo to spontan. Histowia pokazała, że takie coś może się udać.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1251 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:30:09 »
Powaga powinna towarzyszyć każdemu etapowi działań, walczymy o nie lichą sprawę. Jeśli w którymś momencie, przez jakąkolwiek część akcji, góra potraktuje nas jak rozkapryszonych dzieciaków to po nas.

Reasumując: jestem przeciw temu klipowi. Według mnie nie wygląda to za grosz profesjonalnie.

Też uważam, że akcja powinna być brana na poważnie przez górę, muszą poczuć determinację. Ale żeby w ogóle góra zauważyła WeWantLive, stronka musi zdobyć popularność wśród graczy z zachodu. A czym przykuć ich uwagę? Trzeba wymyślić coś co skłoni internautów do klikania w link, a to nieprofesjonalne coś to jest moja propozycja.

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #1252 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:31:53 »

-1

Powtórzę raz jeszcze: czy film Gonciarza jest profesjonalny? Jeśli nie, to MS nic nam zarzucić nie może.Jeśli uważasz, że tak, to sam nie wiesz o czym mówisz.

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #1253 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:32:00 »

Macie panowie selektywne poczucie humoru na zart o przkupywaniu podniosla sie wzawa a jak ktos zrobil malo smaczny film z Adolfem w roli glownej to jest zabawne...

chcecie produktow rozumianych za granica to zrobcie cos z latajacym cyrkiem Monty Pythona i xbox live.... NOT ;)

kratosik

• Gość
« Odpowiedź #1254 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:33:05 »
@ zawartas

Wszystko pięknie, ładnie, tylko u mnie nie będzie to już X720 tylko ps4

Offline egocentryk

• Padawan
  • **
  • Kiss me, I'm polish
« Odpowiedź #1255 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:34:59 »
Powtórzę raz jeszcze: czy film Gonciarza jest profesjonalny? Jeśli nie, to MS nic nam zarzucić nie może.Jeśli uważasz, że tak, to sam nie wiesz o czym mówisz.

Już pisałem w tym wątku co sądzę o filmie Gonciarza - gdybym był na stanowisku decyzyjnym, to bym wywalił na zbity pysk osobę, która zatwierdziła ten klip. I nie chodzi o to, że MS przez idiotyczne testimoniale nie będzie miał nam nic do zarzucenia, chodzi o to, żeby nie popełniać tych samych błędów.
Kiss me, I'm Polish

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #1256 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:41:17 »
Macie panowie selektywne poczucie humoru na zart o przkupywaniu podniosla sie wzawa a jak ktos zrobil malo smaczny film z Adolfem w roli glownej to jest zabawne...

masz na myśli wrzawę? żarty o przekupywaniu pojawiły się już kilka(naście?) stron temu, a co do wrzawy - cały watek jest gorący, ośmieliłbym się stwierdzić, że najbardziej gorący spośród wszystkich tematycznych wątków w Polsce ;)

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1257 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:44:19 »
-1

Ale kto ma nas tak poraktować? Autorzy "testimoniali"?

Offline catalyst

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1258 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:44:29 »

Doceniam włożony trud oraz dobre chęci towarzyszące powstaniu tego..hmm..filmiku ale popieram opinię egocentryka. Nie nadaje się.

C

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #1259 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:46:37 »
Widzę, że znowu się zaczynacie kłócić i zamiast promować akcje rozmawiacie o nic nie znaczącym filmiku...Powtarzam propozycje umieszczenia notki na www.filmweb.pl na pewno nadałoby to rozgłosu akcji.

Offline Radosław Frankowski

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1260 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:50:33 »
Pozwole się nie zgodzić z użytkownikami zawartas i Syon, MS jak i każda duża firma / korporacja jak ognia boi się złej opinii o sobie, czy też o usługach/produktach które sprzedają, bo dużo trudniej przy złym wizerunku pozyskać nowych klientów a tym bardziej odzyskać tych straconych, nie wspominając o żmudnym procesie odbudowywania wartości marki. MS w końcu zauważył, że bardzo duża liczba uczciwych klientów jest w stanie się od odwrócić. Jako pozytywny przykład ile można zrobić w starciu z dużą korporacją może posłużyć film "Super Size Me" który jak mnie pamięć nie myli wymusił na McDonaldzie umieszczenie informacji o kaloryczności swoich produktów w menu i nie tylko.
Żadna duża firma nie chcę mieć złej opini, bo on może natychmiastowo nie przełoży się na ich wyniki sprzedaży, ale już patrząc długofalowo może bardzo znacząco wpłynąć na nie. Wiadomo że za kilka lat pojawi się nowa generacja konsol a wtedy klient który raz się zraził do MS może przejść do konkurencji. Tego powinni się obawiać i mam nadzieję że się obawiają.

kratosik

• Gość
« Odpowiedź #1261 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:51:24 »
Wy tu o filmikach a za 10 minut rozmowy na szczycie:) Moim zdaniem każda forma zwrócenia uwagi na problem jest dobra, a poważnie to w trumnie się wygląda:)

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1262 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:51:59 »
Słuchajcie, takie filmiki powinny powstawać. Bo to znaczy że oprócz walnięcia kilku słówek na forum chce się uczestnikom tego ruchu zrobić cos jeszcze.

Oczywiscie jestem za tym zeby te filmiki występowały "samorodnie" jak dzieło fanów Kontrakcji a nie jako filmiki Kontrakcji.

Uwierzcie, Don Hertzfeld też nie robi "profejsjonalnej" roboty a sukces odnosi. Bo oprócz fałszu "profejonalnej" pracy działu PR ludzie lubią czsami uslyszeć głos amatora. Zwłascza że "ich" filmiki też są raczej zabawne przy zderzeniu "prawo mówi ze nie można przerabiać konsoli/lubię nacierać sie oryginałami"

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #1263 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:54:30 »

Doceniam włożony trud oraz dobre chęci towarzyszące powstaniu tego..hmm..filmiku ale popieram opinię egocentryka. Nie nadaje się.

C

Macie świadomość, że oceniacie nieskończone dzieło? chociaż nieskończone to i tak za dużo powiedziane - ledwo zaczęte.

Offline oddball66

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1264 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:55:22 »
Jeszcze 5 minut i sie zaczna sie rozmowy na szczycie :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1265 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:57:12 »
Przełozylismy na 16:30, bo Sialala musi wrócic z pracy :) Ja jeszcze idę obsłużyc 2 klientów i siadam do skypa.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #1266 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:57:27 »
Easy, easy panowie i panie. Nie ma sie co klocic.

Za niedlugo "nasi" pogadaja z "nimi". Zobaczymy co wyniknie. Wlasciwie to moge z duza doza pewnosci powiedziec, ze czego by MS nie powiedział to i tak zostana albo obsmiani albo obsmarowani. Albo jedno i drugie zarazem. No chyba, ze beda nas potajemnie sponsorowac niczym USA, Afganistan w czasie ich wojny z ruskimi. Albo moze wpadli na pomysl, zeby na kleczkach razem z czeskim, slowackim i wegierskim oddziałem wybrac sie do slynnej i mitycznej centrali gdzie zwykle rzeczy nie dzieja sie zbyt czesto.

Aha. Jak tak sobie czytam ten watek i inne to mam wrazenie ze niektorzy maja rozdwojenie jaźni. "Dla MS Polska to za maly rynek zeby uruchamiac Live - nie schylaja sie po drobne + za malo sie sprzedaje gier, za duzo piractwa". Czyli po te drobne z "malo sprzedajacych sie gier" sie schylaja, ale nie moga sie schylic o centymetr wiecej zeby zebrac zyski z Polskiego Live'a? Ahhh no tak. Przeciez zbieraja je caly czas przy zerowych kosztach obslugi. Jak tam ktos na tej konferencji z MS wyjedzie z argumentem, ze sie nie opyla...Yhhh.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 16:01:35 wysłana przez lutoslav »

Offline luq

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1267 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:57:59 »
Zaczyna się dziać historia :) Ciekawe co z tego wyjdzie, aż konto założyłem na tą okazję tutaj :)

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1268 dnia: Styczeń 20, 2010, 16:05:46 »
ja też na tą okazję założyłem tu konto :)
dodam od siebie że naskrobałem w tej sprawie maila to TVN :)
zobaczymy czy cos z tego wyjdzie :) szum medialny bardzo by ułatwił rozmowę :)

pozdrawiam

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #1269 dnia: Styczeń 20, 2010, 16:11:35 »
No, to nie ostateczny szczyt, chwilowo to rozmowa na Peak 1 (jak w SSX3). Peak 2 będzie przy SCEE, a prawdziwy szczyt to rozmowy z centralą :)

Offline zawartas

• Aktywny forumowicz
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1270 dnia: Styczeń 20, 2010, 16:24:14 »
Wielkie starcie.

Obawiam się tylko, że dział XBOX Polska w pełnym składzie to 1 (słownie: jedna) osoba: Pan z PR (odpowiedzialny głównie za wizerunek w mediach, eventy, lokalizacje, tłumaczenie polskiej strony WWW i w zasadzie nic więcej; ciepła posadka) + wypożyczony prawnik z większego działu (Windowsy+Office) co by pilnował żeby za dużo czegoś nie powiedzieć i jak najbardziej oficjalnie w wielu "mądrych" słowach NICZEGO nie powiedzieć.

Co do kwestii pochylania się MS nad zyskami w Polsce.
Oni nad niczym się nie muszą pochylać. Moim zdaniem to firmom w Polsce bardziej zależało na czerpaniu zysków z odsprzedaży konsol i gier w Polsce. To wszystko dzieje się samo, siła inercji działań na innych większych rynkach. Kaska sama leci, więc po cholerę zwiększać koszty ? Generalizując - MS to monopol, a monopol sam sobie kreuje podaż (nie bierze pod uwagę popytu).

Sieje defetyzm za co z góry przepraszam ;-)

Offline luq

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1271 dnia: Styczeń 20, 2010, 16:27:33 »
skąd wiesz że Ballmer nie weźmie udziału w konferencji jako taki ukryty gość xD

kratosik

• Gość
« Odpowiedź #1272 dnia: Styczeń 20, 2010, 16:29:31 »
skąd wiesz że Ballmer nie weźmie udziału w konferencji jako taki ukryty gość xD

Będzie jako pomoc (tel do przyjaciela) w razie trudnych pytań od naszych chłopaków:)

Offline zawartas

• Aktywny forumowicz
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1273 dnia: Styczeń 20, 2010, 16:39:26 »
To jeszcze w ramach wisielczego humoru, nt. efektów konferencji.

Niech wszyscy się wpisują co chcieliby od MS.
Do wyboru mamy:

a) kubek z logo
b) długopis z logo
c) koszulkę lub bokserki z logo
d) breloczek z logo
e) 100 punktów do wykorzystania na Marketplace (ale tylko dla kont zarejestrowanych w PL) :D

Ilość "zadośćuczyniaczy_braku_Live_w_Polsce" ograniczona, więc liczy się kolejność wpisów.
Jedna osoba może wybrać tylko jedną rzecz.

<evil_laugh>

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #1274 dnia: Styczeń 20, 2010, 16:42:19 »
To jeszcze w ramach wisielczego humoru, nt. efektów konferencji.

Niech wszyscy się wpisują co chcieliby od MS.
Do wyboru mamy:

a) kubek z logo
b) długopis z logo
c) koszulkę lub bokserki z logo
d) breloczek z logo
e) 100 punktów do wykorzystania na Marketplace (ale tylko dla kont zarejestrowanych w PL) :D

Ilość "zadośćuczyniaczy_braku_Live_w_Polsce" ograniczona, więc liczy się kolejność wpisów.
Jedna osoba może wybrać tylko jedną rzecz.

<evil_laugh>

Nikt nie bedzie nic wpisywał, bo wszyscy trzymają kciuki, za rozmowy. EOT

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1275 dnia: Styczeń 20, 2010, 16:42:50 »
bokserki pod warunkiem ze logo będzie z tyłu :D

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1276 dnia: Styczeń 20, 2010, 16:43:49 »

Podobno sam Bill zaszczyci:]

Offline Krzych Ayanami

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1277 dnia: Styczeń 20, 2010, 16:44:07 »
Zapomniałeś o mydle z logo :D

Ciekawe ile osób z Sony czeka z niecierpliwością na wyniki i czy mają już przygotowane scenariusze postępowania :D

Offline Slateer

• Junior
  • *
    • Gamersite
« Odpowiedź #1278 dnia: Styczeń 20, 2010, 16:46:36 »

Podobno sam Bill zaszczyci:]

bill to teraz nie ma nic do gadania w ms ;]

jestem sceptyczny co do tej konfy, nawet nie licze zebysmy sie dowiedzieli czegos nowego

Gry, konsole, PC: www.gamersite.pl

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1279 dnia: Styczeń 20, 2010, 16:48:39 »
Tak na powaznie to myślę, ze polski MS po prostu wyjaśni 'naszym' dlaczego Live nie bedzie w Polsce podpierając się jakimis liczbami, czy innymi argumentami. Ewentualnie, zobowiażą się naciskać 'górę' w temacie Live w Polsce. Nie ma co oczekiwac nie wiadomo czego. Mimo to, do boju! zalejcie ich pytaniami