Autor Wątek: "Nie przerabiam - nie kradnę"  (Przeczytany 341654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomci

• Mieszkaniec tego forum
Odp: "Nie przerabiam - nie kradnę"
« Odpowiedź #1160 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:06:56 »
Za to znam takich co dostali bana i kupują nowego x360 ale już nie dla piratów.Zresztą jak to ktoś wcześniej fajnie podsumował z piracenia trzeba wyrosnąć :D

Ja mam za sobą krótki epizod z piraceniem na xboxa - poprzedni klocek wrócił z naprawy, wygasła gwarancja. Kumpel co zajmuje się flaszowaniem zaproponował mi flasza, zrobiłem. Nassałem gier od ch.ja zagrałem porządnie może we 2, cały czas tłukłem w to, co miałem z oryginałów (jakieś 20 tytułów z czego nie ruszone 5 a nie skonczone 10 :)).
Oczywiście dostałem BANa, sprzedałem xO, kupiłem nowego i dalej kupuję gry. I tak jest najlepiej - satysfakcja nieporównywalna, nabywam tylko tytuły które mnie interesują (cały czas twierdzę, że AC1 i AC2 to kompletna pomyłka - nie mogę strawić tych gier, no i tu pirat ma przewagę ;)) i w nie gram choć ostatnio to tylko battlefieldy. Piractwo może i jest atrakcyjne dla nerdów i nolajfów oraz skrajnie skąpych ludzi lub po prostu zbyt niezamożnych - no ale sprawa zamożności to już subiektywna ocena. Ja tam wolę kupić mimo że nóż się otwiera na ceny gier na konsole. Także znam obie strony barykady (jak KAŻDY i podkreślam KAŻDY kto na tym forum i na łamach poly pisze artykuły - każdy ma na sumieniu piracenie w taki lub inny sposób i obłuda nic tu nie zmieni)

Zgadzam się z Toba w 100%

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1161 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:07:27 »
Wielka szkoda , ze jak na razie Sony nie podlapalo tej akcji :/ Wyobrazcie sobie reklame w ktorej  mowia ,ze granie online w X360 w PL oznacza lamanie prawa ( falszywe dane podczas rejestracji ) i tego typu kwiatki. Bez obrazy dla Panow z kontrakcji wydaje mi sie, ze  cos takiego mialo by o wiele wieksza sile sprawcza  ;D Zreszta ogolnie fajnie by bylo , jakby zaczela sie jakas wojna na noze pomiedzy konsolami  , dla nas , graczy , bylaby to sprawa wymarzona. No chyba, ze Sony na chwile obecna nie uwaza MS za konkurencje lub poprostu nasz rynek jest za maly na takie akcje

Ale sony raczej nie podłapie - to jest z ich pktu. widzenia bez sensu: jeśli by podłapali i chcieli to wykorzystać do przyciągnięcia userów xO, to mogło by naprawdę zmobilizować MS do zmian z LIVE co znowu przyczyni się do jego popularyzacji. Obecna sytuacja SCEP jest na rękę tak jak jest - kto niezadowolony idzie do SONY.

C

Dajcie spokój, nie podłapie - bo nie może. Polskie prawo kategorycznie zabrania formy takiej reklamy.
Witamy w naszym kraju ... :P

Offline RexNebular

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1162 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:10:06 »
Lecz to wszystko albo nic musimy zorganizować my. M$ NIGDY ale to PRZENIGDY nie przyzna się do błędu. To my musimy przestać kupować ich gry i zacząć działać z Sony czy Nintendo. Nic nie zdziała gadanie "Jak nie dają Live to niech zabierają konsolę!". Jeżeli ktokolwiek chce, by się przejęli, trzeba całkowicie zaprzestać ich wspierać. Kupując gry, konsole czy akcesoria nadal tworzysz im zysk więc jesteś klientem a oni to robią.

Niestety wątpię, by ktokolwiek odłączył konsolę, sprzedał gry i kupił PS3. Taka prawda.
Masz rację, ale jeśli akcja nie wypali, tzn MS nie przystanie na nasze warunki (LIVE! w PL), to większość graczy nadal będzie korzystać z LIVE! na lewych kontach, kupować gry na X360, akcesoria, Microsoft Points itp. Wszystko wróci więc do "(nie)normalności": MS wciąż będzie na nas zarabiał, przy jak najmniejszym wkładzie własnym, supporcie, a my wciąż będziemy jawnie dymani.

Myślę, że tak różowo to nie będzie. Ten szum bardzo mocno wpłynie na sprzedaż Xboksa w Polsce. Jedyne wyjście dla MS Polska - wyjść z czymś megapozytywnym. I tylko LIVE przychodzi mi do głowy - bo co innego?

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #1163 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:10:35 »
Ah, to oczywiscie nie nasze, ale pasuje jak w morde strzelil:

http://www.youtube.com/watch?v=m00udFijVf0

:) W sumie do sytuacji Microsoftu z piractwem takze pasuje. W kazdym razie slucham sobie od rana w kolko znowu ten utworek.
Refren bardzo szybko wpada w ucho. ;)

Myślę, że tak różowo to nie będzie. Ten szum bardzo mocno wpłynie na sprzedaż Xboksa w Polsce. Jedyne wyjście dla MS Polska - wyjść z czymś megapozytywnym. I tylko LIVE przychodzi mi do głowy - bo co innego?

Również się nad tym zastanawiałem i myślę jednak, że niczym innym nie mogą nas uszczęśliwić.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 12:12:10 wysłana przez Hidden PL »

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1164 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:11:45 »
Ale zezwala na reklamę porównawczą, więc może coś by się tam dało wyciągnąć (np brak supportu, etc.).

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1165 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:12:06 »

Dajcie spokój, nie podłapie - bo nie może. Polskie prawo kategorycznie zabrania formy takiej reklamy.

Jak mawia pewna sowa: O RLY? Reklama porównawcza jest w Polsce dozwolona.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1166 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:14:08 »

Jeśli spełnia odpowiednie warunki ... :)
Te które mają na myśli w.w - nie wchodzą w grę.

art. 16 ust 3 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Jeśli zrobienie takiej reklamy było by proste, każda reklama w TV była by "porównawcza"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 12:19:00 wysłana przez Pats »

Offline MrSheep

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1167 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:20:56 »
Lecz to wszystko albo nic musimy zorganizować my. M$ NIGDY ale to PRZENIGDY nie przyzna się do błędu. To my musimy przestać kupować ich gry i zacząć działać z Sony czy Nintendo. Nic nie zdziała gadanie "Jak nie dają Live to niech zabierają konsolę!". Jeżeli ktokolwiek chce, by się przejęli, trzeba całkowicie zaprzestać ich wspierać. Kupując gry, konsole czy akcesoria nadal tworzysz im zysk więc jesteś klientem a oni to robią.

Niestety wątpię, by ktokolwiek odłączył konsolę, sprzedał gry i kupił PS3. Taka prawda.
Masz rację, ale jeśli akcja nie wypali, tzn MS nie przystanie na nasze warunki (LIVE! w PL), to większość graczy nadal będzie korzystać z LIVE! na lewych kontach, kupować gry na X360, akcesoria, Microsoft Points itp. Wszystko wróci więc do "(nie)normalności": MS wciąż będzie na nas zarabiał, przy jak najmniejszym wkładzie własnym, supporcie, a my wciąż będziemy jawnie dymani.
Na tą okazję MS przygotował mydełka - żeby mniej bolało

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1168 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:21:23 »

Jeśli spełnia odpowiednie warunki ... :)
Te które mają na myśli w.w - nie wchodzą w grę.

art. 16 ust 3 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

No własnie nie widzę.

Hi Jestem xbox, Czesc ja jestem PS3. JA ps3 mam możlwosc rejestracji oraz grania w gry multiplayer. Ja xbox w polsce tez mam taka fukncjonalnośc. Tyyyyyko musisz podacc nieprawdziwe informacje przy rejestracji i złamc tym samym regulain.

Sposób obiektywny? podaje charakterystyczne i sprawdzalne cechy?I co najważniejsze nie dyskredytuje usługi. Tylko ormę kozystani z niej.

Ale to OT.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1169 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:23:38 »
Gdy by to było takie proste ...  ;)

Offline TEXZ.

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1170 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:28:25 »
http://www.youtube.com/watch?v=HtrYVklaHGk

Tu się zgadzam, chodzi o to żeby było normalnie. Szkoda, że tak nie jest. Szkoda też, że nie jest to jedynie wina graczy...

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #1171 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:37:16 »
http://steamunpowered.eu/microsoft-sells-partially-functional-games-in-poland/ po wypowiedziach widać, że jeżeli skierowałoby się odpowiednie notki do Czechów i Węgrów to mielibyśmy ogromne przebicie! A banner w który pokazuje połączonych ludzi aby osiągnąć cel był by niczym flaga solidarności xD

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1172 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:38:45 »
Mam jedno pytanie, nie wiem właściwie do kogo ...

Czy ktoś podejmował próby zainteresowania sprawa dużych portali, typu "Onet" "Interia" itd. itp. ?
Jeśli tak to jakie one przyniosły skutki ?

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #1173 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:43:23 »

Offline pks

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1174 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:43:52 »
strasznie dużo się tu dzieje i nie nadążam z czytaniem, ale wiem że gdzieś wcześniej ktoś pisał iż w tym roku nie ma szans na Live, bo budżety ustalone i koniec tematu. Tak się jednak składa, że rok kalendarzowy przeważnie nie pokrywa się z rokiem fiskalnym, który to często zaczyna się 1 kwietnia. Nadzieja jest, ale kto odważy się przyjąć na siebie ciężar głupca? :>

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #1175 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:45:11 »

http://twitter.com/Fantasmagieria/statuses/7983602080

Na stronie www.kontrakcja.pl musi sie znalezc taki przelacznik (ikonki flag), zeby zmienic wersje jezykowa.

Offline TEXZ.

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1176 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:47:51 »

http://twitter.com/Fantasmagieria/statuses/7983602080

Na stronie www.kontrakcja.pl musi sie znalezc taki przelacznik (ikonki flag), zeby zmienic wersje jezykowa.
Właśnie miałem wysłać zapytanie, czemu nie ma na stronie jeszcze linka do angielskiej wersji? A nawet jeżeli, to niech chociaż pod polskim tekstem ktoś przypnie tłumaczenie na angielski. Na razie.

Offline Slateer

• Junior
  • *
    • Gamersite
« Odpowiedź #1177 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:49:54 »

Gry, konsole, PC: www.gamersite.pl

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #1178 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:50:09 »
lustoslav ludzie powinni już wiedzieć że ang wersja strony to WWW.WEWANTLIVE.COM !

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #1179 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:51:21 »
[qoute]
Czy ktoś podejmował próby zainteresowania sprawa dużych portali, typu "Onet" "Interia" itd. itp. ?
[/quote]

na chipie wczoraj cos czytalem o akcji

dzisiaj tez cos jest
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/reklama-i-marketing/2010/01/microsoft-spotka-sie-z-organizatorami-kontrakcji.pl
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 12:56:33 wysłana przez yanogore »

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #1181 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:54:46 »
Mam jedno pytanie, nie wiem właściwie do kogo ...

Onet już się wspomniał o kontrakcji.

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #1183 dnia: Styczeń 20, 2010, 12:59:55 »
Nie wiem czy zauważyliście, ale pierwszy post w tym wątku to takie jakby podsumowanie całości. Brakuje kilku linków, ale Hidden pewnie już nad tym pracuje.

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #1184 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:01:28 »
chyba cos pominelem ale kto to sa ci organizatorzy kontrakcji ?

no dobra Hidden... a kto jeszcze?

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1185 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:01:41 »
Mam statystyki wejść na stronę.

Unikalnych 78.000 w ciagu 2 dni
Odsłon 700.000 w ciagu 2 dni

Nieźle co ?

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1186 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:02:14 »
Yanogore, poczytałbyś, a nie offtopujesz. Vir jest głównym dowodzącym.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1187 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:02:28 »
Vir miał pomysł, zaczął działać, reszta pomogła.

Offline izi

• Super Badass
« Odpowiedź #1188 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:03:37 »

Nieźle co ?

bardzo dobra statystyka..

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #1189 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:05:32 »

Nieźle co ?

:O Az tylu odwiedzin to sie nie spodziewałem :O Warto by bylo dac licznik na stronie co by kazdy widzial jak duze zainteresowanie jest.

Tak sobie pomyslalem teraz, ze gdybysmy mieli polski Live to przeciez MS moglby jeszcze dodatkowa zarabiac na POLSKICH reklamach wyswietlanych w usludze. Tak mi sie teraz przypomnialo.

Offline Crazy Butcher

• Badass
  • NO PAIN, NO GAIN
« Odpowiedź #1190 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:06:30 »
Tak czytam wasze wypowiedzi i nie sposób się z wami (organizatorami akcji) nie zgodzić, mimo iż nie mieszkam w PL to popieram was w 100%.
Ale powiedzcie mi co zrobicie jeśli M$ powie iż nie zrobią XBL w Polsce, jakie będą wasze następne kroki?? :)

Lredex

• Gość
« Odpowiedź #1191 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:07:23 »

Nieźle co ?

:O Az tylu odwiedzin to sie nie spodziewałem :O Warto by bylo dac licznik na stronie co by kazdy widzial jak duze zainteresowanie jest.

Super oby tak dalej  ;D ;D ;D

malysobol

• Gość

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #1193 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:10:26 »
Ale powiedzcie mi co zrobicie jeśli M$ powie iż nie zrobią XBL w Polsce, jakie będą wasze następne kroki?? :)

MS może nie robić XBL w Polsce. Klienci mogą nie kupować konsol. Czysty układ.

A statystyki rewelacyjne, gratulacje.

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1194 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:11:14 »
Tak czytam wasze wypowiedzi i nie sposób się z wami (organizatorami akcji) nie zgodzić, mimo iż nie mieszkam w PL to popieram was w 100%.

Umieszczenie w necie filmiku "Witam jestem Polakiem a to jest dwa tysiące które wydaje na Konsole i gry Sony"

Offline hollowone

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1195 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:14:09 »
Nasz zkolega z forum opublikował na blogu świetny kawałek tekstu.

http://www.dbiesiada.com/blog/2010/01/rethoric-used-in-most-anti-piracy-campaigns-is-such-a-bullshit/
Cholernie dobry kawałek tekstu
Tekst świetny, jeżeli kolega zgodził by się to warto by było ten teks wykorzystać.

No własnie panowie mogliście się najpierw zapytać zanim podlinkowaliście mój artykuł na kontrakcji. Jego obecność sugeruje, że popieram waszą akcję jakkolwiek oficjalnie. Ze względu na status zatrudnienia nie mogę i nie chcę być stroną w tej bezprecedensowej akcji, pomimo iż prywatnie jako gracz wyraziłem swoją opinię na swoim blogu. Ten artykuł jednak jest próbą zwrócenia uwagi na skuteczne metody walki z piractwem, a nie manifest wobec polskiego Xbox Live sensu stricte.
Mam jednak gorącą prośbę o usunięcie tego wpisu ze strony kontrakcji, abym nie musiął się znacząco tłumaczyć z tego naduzycia. Mam nadzieję, że jako dorośli ludzi uszanujecie moją prośbę :)

pozdrawiam,
Daniel Biesiada aka. hollowone

Offline catalyst

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1196 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:14:26 »

Obawiam się, że skończy się na tym, od czego się zaczęło :) Czyli dalej będziemy wegetować na LIVE. Chyba, że będzie jakiś dobry deal na PS3 to część się przesiądzie. Ja to rozważam bo moi znajomi grają na PS3. Pożyjemy, zobaczymy.

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #1197 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:14:51 »
Takie pytanie do Katanki:) czy ten cały duży post napisany x stron wcześniej o ile dobrze pamiętam przez sielanke bd wysłany w najbliższym czasie do Czechów?? Bo widać, że są już teraz zainteresowani wspólną inicjatywą...

Offline TEXZ.

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1198 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:16:28 »
@vir ; @lutoslav, już padały wcześniej posty o konieczności wrzutu linka do wewantlive.com na stronie, albo tłumaczenia po angielsku. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, bo nie powinno to być chyba problemem?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 13:27:51 wysłana przez TEXZ. »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1199 dnia: Styczeń 20, 2010, 13:20:15 »
Takie pytanie do Katanki:) czy ten cały duży post napisany x stron wcześniej o ile dobrze pamiętam przez sielanke bd wysłany w najbliższym czasie do Czechów?? Bo widać, że są już teraz zainteresowani wspólną inicjatywą...

Niestety nie wiem. Vir ma wolną rękę i robi co uważa za słuszne, nie o wszystkim mnie informuje, zreszta nie mielibyśmy na to czasu, bo obaj pracujemy. Ja natomiast staram się pomagać, a pzrynajmniej nie psuć nic i jesli tylko mqa za duzo z czyms roboty to mi zleca.