Ankieta

Czy przeniesiesz konto do polskiego Live'a?

Tak, jak tylko pojawi się taka możliwość
35 (62.5%)
Tak, dopiero po jakimś czasie
10 (17.9%)
Może, jeszcze nie zdecydowałem. (powód?)
3 (5.4%)
Nie
8 (14.3%)

Głosów w sumie: 49

Autor Wątek: przenoszenie kont XBL do Polski  (Przeczytany 6030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
przenoszenie kont XBL do Polski
« dnia: Marzec 13, 2010, 10:04:19 »
Jakby się miał pojawić polski Live, to byście przenieśli konto do Polski?

Przeniósłbym, ale dopiero po jakimś czasie, jak już skończy się okres zachęcania i zacznie się normalnie dzielenie zawartością - tak żebym nie był w plecy w zawartości i cenach...
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 10:05:57 wysłana przez mihn »

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

gurafikku

• Gość
Odp: przenoszenie kont XBL do Polski
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2010, 10:14:28 »
Za wcześnie aby o tym dyskutować. Najpierw niech ogłoszą, potem niech podadzą warunki przeniesienia (gamerscore itd), zaprezentują ceny. Poza tym zakupy można dokonywać na polskim, zaś grać na amerykańskim, bo zakupiona zawartość magazynowana na dysku na to pozwala. Więc prawdopodobnie nie.

Offline jurget

• Junior
  • *
    • http://jurget.com
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2010, 10:48:54 »
Oczywiście jak będzie taka możliwość przeniosę, ale przy zachowaniu takich cen (lub mniejszych) jak mają inne kraje oraz przy zachowaniu takiej samej funkcjonalności usługi jaka jest w innych krajach.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2010, 12:06:25 »
Ja przejdę pod warunkiem, że będę mógł przenieść nicka i GS, i będzie pełna funkcjonalność oraz ceny zbliżone do UK (najlepiej mniejsze:P).

Offline alcatraz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2010, 13:00:40 »
Jeszcze nie ma XBL PL a wy już warunki stawiacie.

Offline kmh

• Stały bywalec
    • http://www.motywdrogi.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2010, 13:05:41 »
Nie jestem szczegolnie przywiazany do swojego GS, więc jeśli dema, arcade i zakładka indie games będą na czasie, to się przeniosę bez bólu.

Offline izi

• Super Badass
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2010, 14:07:19 »
Nie jestem szczegolnie przywiazany do swojego GS, więc jeśli dema, arcade i zakładka indie games będą na czasie, to się przeniosę bez bólu.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że Ty myślisz że ktoś tutaj stworzyłby nowe konto i porzucił stare.. A przecież tutaj chodzi o przeprowadzę z UK/USA do Polski ; d

W sumie chyba lekko za wcześnie na takie myśli, ale ja zapewne bym przeniósł ale wiele zależy od cen..

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2010, 14:33:55 »
Wątpię, żeby robili specjalnie dla Polski jakieś specjalne opcje migracji, bo niby z jakiego powodu? Przecież już pokazali, gdzie Nas mają :] Jeżeli już wprowadzą LIVE, to będzie możliwość zrobienia nowego konta, i tyle, chyba.
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline kmh

• Stały bywalec
    • http://www.motywdrogi.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2010, 16:31:44 »
Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że Ty myślisz że ktoś tutaj stworzyłby nowe konto i porzucił stare.. A przecież tutaj chodzi o przeprowadzę z UK/USA do Polski ; d
Tak, dokładnie o tym myślę, bo średnio mi się widzi aby była możliwa opcja przepisywania kont. Więc podejrzewam, że staniemy po prostu przed wyborem: albo dalsze omijanie regulaminu i de facto ignorowanie polskiego Xbox Live, albo budowania profilu od początku już na Polskę. Oczywiście bardzo bym chciał, aby była możliwa migracja.

Swoją drogą, jestem ciekaw kto po tych latach jęczenia na brak Live w Polsce uniesie się dumą i pozostanie na Wyspach/Nowym Jorku, bo nie będzie się chciał rozstawać z nabitym GS.

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2010, 17:31:36 »

Swoją drogą, jestem ciekaw kto po tych latach jęczenia na brak Live w Polsce uniesie się dumą i pozostanie na Wyspach/Nowym Jorku, bo nie będzie się chciał rozstawać z nabitym GS.

Walczymy o to, żeby być traktowani TAK SAMO jak USA czy zachodnia Europa. Jeśli nie będzie możliwości przeniesienia konta bez rozstawania się z punktami, kontentem czy przyjaciółmi, to dalej nie będzie to jednak to, co mają od początku gracze zachodni. Nie widzę wówczas opcji, żeby przenosić konto.

Zresztą... o jakie do diaska przenosiny chodzi? IMHO wystarczy tylko zmienić adres na spój, polski i tyle. Przecież właściwie każdy ma ustawiony swój kraj jako Polska, więc o co jeszcze chodzi?

Zagłosowałem na opcję numer 1.

Offline Ariakan

• Stały bywalec
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2010, 17:41:12 »
Jeśli nie będzie możliwości przeniesienia konta na Polskę, to sorry, ale nadal będę grał na koncie UK. Niemniej na pewno założę polskie konto w celu dokonywania na nim zakupów (i podbicia statystyk, hehe).

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2010, 18:22:48 »
Jeśli będzie możliwość przeniesienia konta to jak najbardziej ale pod warunkiem, że:
- gamescore nie przepadnie
- będę mógł kupić co najmniej tyle co na koncie UK
- nie będzie jakichś dziwnych blokad na różne usługi

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2010, 19:24:43 »
Wątpię, żeby robili specjalnie dla Polski jakieś specjalne opcje migracji, bo niby z jakiego powodu? Przecież już pokazali, gdzie Nas mają :] Jeżeli już wprowadzą LIVE, to będzie możliwość zrobienia nowego konta, i tyle, chyba.
Przeniesienie konta polega na zmianie Windows Live ID.Wchodzisz na stronę WindowsLive i zakładasz konto na Polskę(jeśli XBL zawita do Polski), a następnie zmieniasz ID na X360.Ot i cała migracja.

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2010, 20:43:23 »
No tak, tylko wtedy tracisz GS i LiveID założone na kraj X, prawda?
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2010, 21:30:45 »
Gamertag to gamertag, Windows LiveID to inna rzecz. Myślę, że będzie opcja dowiązania gamertag'a na inne Windows LiveID.
Bardziej zależy mi, że gry, konsola - wszystko zarejestrowane na obecne LiveID.
Naprawdę nie można adresu zmienić w LiveID ?? Przecież nikt nie mieszka całe życie w tym samym miejscu/kraju.
(kliknij)

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 14, 2010, 09:46:34 »
Hyh. Ja wzorowałem tą ankiete na newsie z plotkami z Chipa. A tam wyraźnie pisano o zmianie przywiązania gamertaga do LiveID :)

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2010, 13:54:39 »
No tak, tylko wtedy tracisz GS i LiveID założone na kraj X, prawda?
Nie wiem, nie próbowałem.Przecież XBL jeszcze w Polsce nie ma, to tylko moje przypuszczenia.

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2010, 16:47:28 »
Ja przeniose jesli bedzie mozna przeniesc caly gamertag wraz z punktami oraz oczywiscie aktywym goldem  :)
Wogole nie rozumiem tego utrudnienia. Przeciez wiadome jest, ze w dobie globalizacji, kazdy sie przeprowadza i w duzej ilosci przypadkow nie jest tak, ze mieszka cale zycie w jednym kraju.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2010, 17:40:04 wysłana przez chickenowa »

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2010, 09:21:06 »
Ja przeniose jesli bedzie mozna przeniesc caly gamertag wraz z punktami oraz oczywiscie aktywym goldem  :)
Ja tylko taką możliwość zakładam. Do tego dochodzą jeszcze licencje na wykupione gry.
W ogóle nie rozumiem tego utrudnienia. Przecież wiadome jest, ze w dobie globalizacji, każdy się przeprowadza i w dużej ilości przypadków nie jest tak, ze mieszka cale życie w jednym kraju.
Gdyby ta usługa była dostępna w każdym państwie świata, to by pewnie tak było. A póki co tylko 24 kraje mają XBL, więc nie ma tak dobrze.