Autor Wątek: Nintendo Switch (wcześniej NX)  (Przeczytany 118097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
Odp: Nintendo Switch (wcześniej NX)
« Odpowiedź #1360 dnia: Październik 25, 2017, 01:12:35 »
ja tam nie dam sie temu marketingowi i 40/40 dla nowego mario, jakie to niby genialne, Co moze być nowego/genialnego to bedzie taki mario jak każdy inny

w tym roku przeszedłem dwie częsci marian-a i mam gościa dosyć na jakiś czas

Ogólnie to z gier na swiczona które są na horyzoncie od N to metroid i nowe pokemony(choć ja bym wolał remaster wersji gold/silver)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1361 dnia: Listopad 03, 2017, 11:22:02 »
Zeby móc zagrać w L.A. Noire musisz kupić kartę MicroSD, bo wydawca jest za biedny żeby użyć 32GB carta, więc musiał przyoszczędzić.

http://www.eurogamer.net/articles/2017-11-02-la-noires-switch-physical-edition-requires-14gb-download-to-play

Rockstar could have solved the physical copy's need for an additional data download by simply shipping the game on a larger 32GB cartridge.
The larger the cartridge, the more expensive each copy of the game is to produce for the developer and publisher. By shipping games on a smaller, cheaper cartridges, the publisher can save money. But this then requires the rest of game's data to be downloaded separately, pushing the cost to the consumer who may then need a microSD card.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #1362 dnia: Listopad 03, 2017, 11:25:03 »
Widac jakiej sprzedazy sie spodziewaja po tym tytule ;)

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #1363 dnia: Listopad 03, 2017, 12:25:35 »
Na Vicie było to samo. Karty max 4GB(choć obsługiwane znacznie większe) . Takie FFX/FFX-2 było sprzedawane w formie ffx na karcie, FFX-2 jako kod.

Offline Qaz

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1364 dnia: Listopad 03, 2017, 14:58:57 »
Czy w Warszawie jakiś sklep ma wystawionego Switcha do pogrania?

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #1365 dnia: Listopad 03, 2017, 15:55:43 »
Na Vicie było to samo. Karty max 4GB(choć obsługiwane znacznie większe) . Takie FFX/FFX-2 było sprzedawane w formie ffx na karcie, FFX-2 jako kod.

To samo, tylko ze nie.
Nawet w tym linku pisza, ze mogli wydac gre na karcie z wieksza pojemnoscia, ale te karty sa drozsze w produkcji (i zapewne mozna je nabyc wylacznie od Nintendo, witamy z powrotem w czasach SNES i Segi Genesis ;)), wiec wydawca postanowil przyoszczedzic na kosztach i przerzucil je na uzytkownika.
Na Vicie byl limit i nie dalo sie go przeskoczyc, tutaj o decyzja wydawcy.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1366 dnia: Listopad 13, 2017, 11:23:15 »
Bawię się tym tworem już jakiś czas, więc pora na kilka słów :).

Generalnie o ile byłem sceptyczny, kiedy pierwszy raz miałem w rękach przez naście/dziesiąt minut na spotkaniu w Krakowie, tak po głębszym pobawieniu się na te pół roku od premiery jestem zauroczony sprzętem.

Oczywiście ma swoje mankamenty konstrukcyjne - np to że można założyć te nakładki na joycony odwrotnie i nie zawsze się da je potem łatwo zdjąć ( o czym przekonaliśmy się już w krk ;) ). Stacja dokująca jest wielka, nieporęczna etc, ładowania z dostawki do padów nie ma etc. Tak czy owak gra mi się na tym joyconach wygodnie, zwykle nawet nie wsuwam ich do pieska.

Opcja grania na postawionym ekranie we 2 super się sprawdza w mario kart, czy w superclips(zamówiłem właśnie, bo demko mnie zdecydowanie przekonało - choć ma jakiś porąbany stutter i chyba spadki framerate... ehh, tak popierdówa, ale superowa). Moc też nie jest ogromna, to wiadomo, w super mario w trybie przenośnym na łeb spada rozdziałka momentami, po podpięciu do TV za to widać niestety otoczenie rodem z przełomu ps2/ps3.

Tak czy owak sam system gdzie gramy w łóżku, na wyjeździe, gdziekolwiek, a potem wieczorkiem stawiamy przy tv i jedziemy na duzym ekranie jest super. Konsolka idealna jako indyk player, w takiego steamworld dig nie wyobrażam sobie grać na PC/konsoli stacjonarnej. Za to na takiej maszynce bardzo chętnie bym takie tytuły łykał. Kontrolery działają dobrze, nie ma tego 6 stopnowego analoga jak u niny do tej pory. System działa płynnie, jest dość przejrzyście. Co prawda nie każda gra do mnie gada i nie widzę sensu kupować na to dooma, czy wolfa, raczej coś mniejszego. Planuję zakupić w przyszłości swój egzemplarz (tu podziękowania dla Pikacza bo obecnie korzystam z jego maszynki). Szkoda tylko, że na razie lineup na przyszły rok mnie nie bardzo interesuje. Mam nadzieję, że będą portować więcej gier z Wii U, które co prawda mam, ale raz że nie wszystko ograłem, dwa że chętnie bym się tamtego pudełka pozbył a został ze switchem, a np z włóczkowym yoshim się nie chcę rozstawać :).
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 11:24:46 wysłana przez Blue__ »

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #1367 dnia: Listopad 13, 2017, 13:08:19 »
jak to moze byc idealna konsola dla indyków skoro masz tylko 32gb pamięci,
są karty sd np 1TB, ja nie widziałem
Sam mam włożone w swicza 128GB jak kupiłem pass-a do Zeldy to wolałem zwiększyć miejsce, ale ogólnie nie ściągam nic czego nie muszę na ten sprzęt

Do wii u mozna było od biedy podłączyć dysk na usb, a ze swiczem jest problem

Nie wspominając ze karty mocroSD o pojemnościach powyżej 128 są bardzo drogie

Online Arcybibosz

• Badass
« Odpowiedź #1368 dnia: Listopad 13, 2017, 13:14:58 »
Brak dysku 1TB deklasuje konsolę jako platformę dla indyków?

A ty wiesz ile taki indyk waży?

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #1369 dnia: Listopad 13, 2017, 13:21:33 »
jak to moze byc idealna konsola dla indyków skoro masz tylko 32gb pamięci,
są karty sd np 1TB, ja nie widziałem
Sam mam włożone w swicza 128GB jak kupiłem pass-a do Zeldy to wolałem zwiększyć miejsce, ale ogólnie nie ściągam nic czego nie muszę na ten sprzęt

Do wii u mozna było od biedy podłączyć dysk na usb, a ze swiczem jest problem

Nie wspominając ze karty mocroSD o pojemnościach powyżej 128 są bardzo drogie
Całe 200 zł za kartę 200gb. Ja mam 15 gier z tego tylko 5 na kartach i starcza mi to co ma konsola i 64 karta.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1370 dnia: Listopad 13, 2017, 13:24:15 »
Normalne indory ważą od kilkuset mega do kilku giga, więc nie wiem w czym problem. Spokojnie 32-64gb karta powinna styknąć na dzień dzisiejszy jeżeli będziesz kupował główne gry na cartach a nie w cyfrze. Chyba, że będzie tak jak z La Noire i tego typu gry też będziesz chciał ogrywać na switchu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 13:27:21 wysłana przez Blue__ »

Offline carloz

• Ultimate Badass
  • Moderator
« Odpowiedź #1371 dnia: Grudzień 06, 2017, 08:58:17 »
Jakie akcesoria na start dokupić? I czym chronic ekran przed zarysowaniami podczas wkladania do docka, bo podobno z tym jest największy problem.

Online Arcybibosz

• Badass
« Odpowiedź #1372 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:01:17 »
Folią ochronną na ekran?

Ja tam nic nie naklejam, Switcha wkładam tak żeby szorował tyłem, nie ekranem.

Warto natomiast kupić jakiś pokrowiec jeśli masz zamiar go gdzieś ze sobą brać.

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #1373 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:03:25 »
Jakie akcesoria na start dokupić? I czym chronic ekran przed zarysowaniami podczas wkladania do docka, bo podobno z tym jest największy problem.
Na pewno szkło ochronne i etui. Są nawet zestawy np w media Markt. Potem pro pad i dodatkowy kabel zasilający.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1374 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:39:27 »
Z tym zarysowanym ekranem to chyba przesadzona drama i trzeba by było przechylać switcha specjalnie, żeby tarł o ten wypust.

Offline Nad1

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1375 dnia: Grudzień 06, 2017, 11:41:48 »
Można te prowadnice w docku okleić jakąś czarną taśmą np. izolacyjną. Nic nie widać a ekran nie trze już o ten plastik przy wkładaniu i wyjmowaniu.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1376 dnia: Grudzień 06, 2017, 12:03:04 »
Ale taśma będzie bliżej, obstawiam ze predzej ona porysuje bo sie jakis brud na niej zbierze niż ten plastik. Ludzie mają 2 lewe ręce to porysowali.

Offline Trikson

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1377 dnia: Grudzień 06, 2017, 12:32:03 »
Bardzo chciałbym Ci przyznać rację ale niestety część doków z wersji premierowych jest o mniej niż milimetr za wąska na dole, przez co nie da się uniknąć rysowania (chyba, że tak jak pisał Arcybibosz poświęcimy plecki konsoli zamiast ekranu).

Ze swoim switchem obchodzę się jak z jajkiem, wkładałem go zawsze do docka bardzo ostrożnie a niestety na folii ochronnej dokładnie na wysokości szyn dokujących pojawiły się rysy. Myślałem, że to niskiej jakości folia więc kupiłem szkło ochronne Orzly a i tak po dwóch dniach pojawiła się pierwsza rysa. Pomogły dopiero dwa kawałki tkaniny podklejone do szyn z tyłu i przodu. Teraz switch wchodzi bardziej pewnie i po rysowaniu nie ma śladu.

Offline carloz

• Ultimate Badass
  • Moderator
« Odpowiedź #1378 dnia: Grudzień 06, 2017, 12:45:13 »
Dobra dzięki za tipy, wziałem case + folia i będzie dobrze.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1379 dnia: Grudzień 06, 2017, 13:09:52 »
Trikson aż takie odchyłki od normy? Szok.

Offline Irreversible

• Prezes
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #1380 dnia: Grudzień 06, 2017, 16:44:13 »
Folia jest obowiązkowa.
Mam 6 latka, dba o swoje rzeczy ale nie oznacza to że wkładając switcha w standa będzie robił to z gracją trzydziestoparolatka... Idealnie pod kątem.  Reasumując, od dawien dawna nie zniszczył, nie rzucił żadna zabawką a pomimo  switch cały pocharatany na ochronnej szybce. Wystarczyło dać ochronna warstwę od środka, ale oszczedzali.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1381 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:40:58 »
Czy ktoś kto kupował nowego switcha pamięta czy na opakowaniu były plomby/taśma klejąca, czy na wyświetlaczu była folia?

Dostałem swojego z RTV Euro i normlanie otwieram i jestem w środku, switch nie ma folii na wyswietlaczu. Dziwne mi sie to wydaje.

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #1382 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:48:31 »
Czy ktoś kto kupował nowego switcha pamięta czy na opakowaniu były plomby/taśma klejąca, czy na wyświetlaczu była folia?

Dostałem swojego z RTV Euro i normlanie otwieram i jestem w środku, switch nie ma folii na wyswietlaczu. Dziwne mi sie to wydaje.
Była folia, pudło zaklejone.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1383 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:49:34 »
Folia na wyświetlaczu była tak? Zaraz do nich skrobne, co to za maniana.

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #1384 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:50:54 »
Folia na wyświetlaczu była tak? Zaraz do nich skrobne, co to za maniana.
Tak, jak w każdym urządzeniu jak smartfon czy tablet. Pewnie jakiś z wystawy:-(

Offline carloz

• Ultimate Badass
  • Moderator
« Odpowiedź #1385 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:53:21 »
Ja tak samo mam z Euro. I nie ma folii na wyswietlaczu, pudło nie miało żadnych plomb. Wszystkie componenty za to popakowane w folie/woreczki i raczej nie wygląda na ruszane/używane.
Może nowa rewizja jest inaczej pakowana?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2017, 12:55:03 wysłana przez carloz »

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #1386 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:54:31 »
Ja tak samo mam z Euro. I nie ma folii na wyswietlaczu, pudło nie miało żadnych plomb. Wszystko za to popakowane w folie, worki i raczej nie wygląda na ruszane.
To może te nowe nie mają. Ja mam premierowy i bonus w postaci rysującego doka:-)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1387 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:55:15 »
No nie ma żadnego odcisku palca etc, wygląda jak nowe, ale nie ma plomby i folii ochronnej.

Online canto

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1388 dnia: Grudzień 08, 2017, 13:07:04 »
Zajrzałem na YT na filmiki z unboxingu z ostatnich tygodni i widzę, że pudło jest bez plomb a sam switch zapakowany w samą folię.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #1389 dnia: Grudzień 08, 2017, 13:19:47 »
U mnie na Switchu (kupiony w dniu swiatowej premiery) nie bylo zadnej folii, pudelko bylo zabezpieczone Pieczecia Nintedno (Nintendo Seal)

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #1390 dnia: Grudzień 08, 2017, 13:21:33 »
U mnie na Switchu (kupiony w dniu swiatowej premiery) nie bylo zadnej folii, pudelko bylo zabezpieczone Pieczecia Nintedno (Nintendo Seal)
Dokładnie, ja miałam folię, taką do wywalenia od razu bo nic nie było widać

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1391 dnia: Grudzień 08, 2017, 13:28:01 »
Czyli nowe nie mają. Dziwny zabieg. Jak stoją pudła w sklepie to cwaniaki mogą rozpakowywać i sobie skompletować wynosząc po jednym kawałku raz na jakiś czas....

Offline carloz

• Ultimate Badass
  • Moderator
« Odpowiedź #1392 dnia: Grudzień 11, 2017, 14:58:07 »
Pobawiałem się Switchem przez 4 dni i nie wiem co o nim myśleć. O ile sam sprzęt i patent połączenia stacjonarki z handheldem mnie kupiły to już najważniejsza cześć czyli gry mocno rozczarowały. Z jednej strony jako sprzęt przenośny sprawdza się kapitalnie, mimo że rozmiar całości z początku troche itrytuje i rozkład przycisków też to idzie przywyknąć. Samo wykonanie też jest ok, chociaż IMO Vita lepiej się prezentowała. Włożenie do docka i przejście w tryb stacjonarny też jest szybkie, ale już przełączenie joyów wkurza. Dodatkowo czemu to ma taki duży zasilacz? W końcu dostaliśmy konsolę, w której działa sprawnie sleep mode. System jest za to bardzo ubogi (brak przeglądarki serio?), właściwie widać, że to sprzęt dedykowany tylko do grania. I tutaj się pojawia się problem.

O ile Zelda mnie urzekła i sporo czasu jeszcze przy niej spędzę to już takie Mario Odyssey to tytuł kompletnie nie dla mnie i cieszę się, że nie kupiłem a pożyczłem i potestowałem wcześniej. Nie bardzo rozumiem zachwyty nad tytułem bo nie jest on jakiś przełomowy i po 2,5 pierwszych rozdziałach zakończyłem definitywnie znajomość z Hydraulikiem.  I tu pojawia się problem, co dalej dołożyć do Zeldy żeby posiadanie konsoli miało sens?
Niby jest sporo pozycji w eshopie. 
Są w eshopie indyki do których ta platforma jest stworzona (Stardew Valley,SteamWorld Dig 2), bo wygodna do szybkiego i krótkiego grania. Tyle, że te indyki wszędzie są dostępne dużo taniej. Z dużych gier też nie bardzo jest dzisiaj w czym wybierać. Być może 'prawdziwe' konsole stacjonarne już mnie tak spaczyły. I chociaż wydawałoby się że nie mam już na nich w co grać to dopiero po pojawieniu się Switcha odczuwam co to znaczy brak wyboru...

Nintendo też zaczyna kojarzyc mi się z brakiem promocji. Nie ma wyprzedaży, nie ma zniżek na starsze tytuły bądź też sezonowych promocji. Nawet w sklepach ciężko coś wyrwać bo praktycznie nikt nie sprzedaje tego w PL. Nie wyobrażam sobie też płacenia w przyszłości za granie multi na Switchu. Zdaję sobie sprawę że NS na rynku jest niecały rok i być może lata świetności jeszcze przed nim, ale jak się bliżej przyjrzeć to Nintendo jest na rynku od 9 miesięcy i już widać, że porty z dużych konsol są kastrowane (Doom/Fifa18/Rime), więc odpadają i pewnie w przyszłości nie będzie lepiej, pozostaje liczyć na tytuły ekskluzywne bądź wsparcie biblioteki z WiiU ale pewnie tego Nintendo nie wprowadzi...

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1393 dnia: Grudzień 11, 2017, 15:03:18 »
Ja sie dobrze bawie przy Mario Rabbids costam - strategia turowa. No I Mario Karts.

Online Arcybibosz

• Badass
« Odpowiedź #1394 dnia: Grudzień 11, 2017, 15:21:41 »
To jest konsola do grania w gry nintendo.

Ja gram z doskoku w zelde i Mario. Podoba mi sie, ale zeby to miała byc moja główna konsola to sobie nie wyobrażam. Bede cisnął w te 2 gry dopóki nintendo nie wypuści nowych tytułów.
Czasem jeszcze Mario Kart włączę jak ktos przyjdzie, ale zeby to była jakaś wybitna gra to bym nie powiedział.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1395 dnia: Grudzień 11, 2017, 15:27:53 »
Dla mnie zelda nie jest przełomowa poza paroma gimmickami, które sie szybko nudzą. I co zrobisz? Za to w marianach się bawię wybornie. Ja tam liczę na porty z Wii U. No i licze na to że skoro sprzęt się sprzedał, mamy rok, to na przyszły/za dwa będzie wysyp tytułów dedykowanych od 3rd party :). Tak jak przy DSach.

No i dla mnie to jest swietna konsolka do grania w gry razem z innymi. Kupujac podstawke masz 2 kontrolery = będą na to pisać gry. Overcooked pod pachą, czy snipperclips(genialne!), lovers in dangerous spacetime. To sie serio sprawdza. Ja juz mam w planach zakup dodatkowych 2 kontrolerow. A ze na innych sprzetach jest taniej to prawda. Tyle, że dla mnie to nie to samo. Musze jeszcze ogarnac jakis maly dock zeby wygodnie u kogos podpiąć.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 15:38:59 wysłana przez Blue__ »

Online Arcybibosz

• Badass
« Odpowiedź #1396 dnia: Grudzień 11, 2017, 15:45:29 »
O właśnie, porty z Wii U i generalnie gry z virtual console.

Blue, przeszedłeś Overcooked?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1397 dnia: Grudzień 11, 2017, 15:49:57 »
Nie nie przeszedłem. Ale jestem pewien że to jest na 100% gra dla nas, żonka uwielbia takie symulatory z żarciem, ostatnio co graliśmy to tego typu gierka w VR, też w co opie.

Online Arcybibosz

• Badass
« Odpowiedź #1398 dnia: Grudzień 11, 2017, 15:56:03 »
Pytam bo ta gra tylko wygląda na taką fajną. Z poziomu na poziom robi się coraz ciężej, gdzie przy 7 zaczyna się hardcore. W drugim świecie to już na tych planszach dzieje się tyle,  z wesołej gry ze znajomymi robi się nerwówka, chaos i problem żeby wykręcić jedną gwiazdkę.

Gra po prostu po godzinie przestaje być fajna, a robi się frustrująca i nie mam już kompletnie ochoty do niej wracać.

Ale początek bardzo wesoły i pozytywny, jak grać tylko pierwsze 6-7 poziomów to jest ok ;).

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1399 dnia: Grudzień 11, 2017, 15:58:45 »
W tym Vr koncowe poziomy tez byly przewalone. Zaryzykuje, czekam na promo ;).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 16:00:54 wysłana przez Blue__ »