Autor Wątek: Jak jest z językami w Switchu?  (Przeczytany 270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline moby04

• Nowy Forumowicz
  • *
Jak jest z językami w Switchu?
« dnia: Wrzesień 19, 2018, 13:19:13 »
Mam pytanie o Switcha. Jak w przypadku tej konsoli wygląda sytuacja z różnymi wersjami językowymi? Chodzi mi tu przede wszystkim o wersje językowe gier. Chodzi o to, że mieszkam w Niemczech, więc pewnie zdecydowaną większość gier będę kupował w ramach niemieckiej dystrybucji. Czy w tej sytuacji będzie możliwość odpalenia gier po angielsku? A może nawet po polsku w niektórych przypadkach? :)

Online Biskup

• Ultimate Badass
Odp: Jak jest z językami w Switchu?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2018, 14:48:02 »
O Panie, to już jest czysta loteria. Jeśli kupisz w Szwabowni, to raczej nie znajdziesz gry, której nie odpalisz po angielsku (ogólnie rozbija się to o ustawienia regionu w konsoli) Generalnie jeśli kupisz w PL pudełko, lub polskim e-shopie i wersja polska jest dostępna, to naturalnie będzie po polsku. Są niektóre wyjątki, jak np. Titan Quest, gdzie wydawca wypuścił grę do sklepów twierdząc, że jest polska wersja, a okazało się, że takowej nie ma - to był ostry fail. Ciekawostka jeszcze z Serial Cleaner - gra od polskiego studia, ale po polsku nie działa na NS. Pisałem w tej sprawie do twórców, którzy twierdzą, że "Nintendo nie zezwoliło na polski język w naszej grze" więc tutaj niezły LOL.

Offline moby04

• Nowy Forumowicz
  • *
Odp: Jak jest z językami w Switchu?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:56:48 »
Mnie interesuje przede wszystkim to, żeby gry kupione w krainie wurstów były po angielsku. Na polskich wersjach mi nie zależy. :)