Sprzęt > Wii, Wii U, Switch

Cebula getto, edycja Switch Eszop

(1/8) > >>

tolman:
Uwaga! Wszystko robicie na własną odpowiedzialność. Przy zmianie regionów środki zgromadzone na koncie podobno przepadają. Chodzi o środki pieniężne, złote monety lojalnościowe zostają ale są przywiązane do regionu w którym zostały zdobyte. Można to ominąć zakładając osobne konto Nintendo na zakupy w innym kraju.

Jeżeli chodzi o zakupy w Europie i podobno RPA to wystarczy zmienić region konta na stronie i zapłacić kartą płatniczą. Przewalutowania jak zawsze.

Jeżeli chodzi o zakupy w Usa, Canadzie i Meksyku, to tak różowo już nie jest. Przy zakupach wymagana jest karta płatnicza wystawiona tamże. Ale można to wymaganie ominąć za pomocą konta Paypal założonego na dany kraj i podpięcie karty płatniczej do tegoż konta. Omówimy to na przykładzie Meksyku i korzystania z jednego konta Nintendo

Wymagana: karta płatnicza niepowiązana dotychczas z żadnym kontem Paypal (na przyład nowa karta wirtualna Revolut)
Przydatna: znajomość języka hiszpańskiego albo Chrome z włączonym tłumaczeniem stron albo w ostateczności Google Translate
Niewiadome: nie wiem czy można dowiązywać różne konta Paypal do konta Nintedo ile razy się chce, nie wiem co się dzieje z opłaconym abonamentem na grę online jak ta usługa zostanie uruchomiona w przyszłym miesiącu

1. Zakładamy konto Paypal na Meksyk (na pierwszej stronie trzeba wybrać kraj), polecam tradycyjnie podanie adresu ambasady RP w Meksyku.
2. Podczas rejestracji zostaniemy poproszeni o podpięcie karty. Podpinamy kartę. W moim przypadku nie przeszło z adresem Ambasy RP, ale przeszła z prawdziwym adresem na który wystawiona jest karta (kod pocztowy bez myślnika). Z karty zostanie skasowany 1$ amerykański, żeby potwierdzić działanie karty
3. Wchodzimy na skrzynkę mailową na którą założyliśmy konto Paypal i potwierdzamy założenie konta klikając w link który przyjdzie z Paypala.
4. Wchodzimy przez stronę na nasze konto Nintendo, zmieniamy region konta Nintendo na Meksyk.
5. Na tej samej stronie dowiązujemy założone w punkcie 2 konto Paypal (meksykańskie). Zostaniemy poproszeni o zalogowanie się do konta Paypal.
6. Jeżeli mamy kartę prepaid to doładowujemy ją, żeby było czym zapłacić.
7. Włączamy Switcha i uruchamiamy eshop, ceny gier powinny być podane w MXN.
8. Wybieramy grę i klikamy zakup. Zostaniemy poproszeni o dodanie funduszy. Można doładować wymaganą kwotę za grę albo więcej. Prawdziwi cebularze wybierają wymaganą kwotę.
9. Jako formę płatności wybieramy Paypal. Możemy zostać poproszeni o zalogowanie się bo bezpieczeństwo.
10. Gra powinna dodać się do konta.
11. Zmieniamy region konta Nintendo na stronie na własny.

Korzystając z dodatkowego konta Nintendo nie musimy zmieniać regionu. Gramy z głownego konta a gry w Meksyku kupujemy z dodatkowego.

W ten sposób zakupiłem na obecnej promocji Hollow Knight za 100MXN co przełożyło się na 21 zł (versus promocyjne 36 zł na polskim koncie). Przewalutowanie było ze złotówek na karcie Revolut podpiętej do konta Paypal. Nie wiem z jakiego przewalutowania korzystał Paypal przy transakcji bo przy zakupie na konsoli od razu pociągnęło kasę z karty.

Zakupy w Kanadzie i Usa można realizować za pomocą zdrapek. W przypadku Usa Nintendo może pytać w jakim stanie się mieszka. Najlepiej podać taki w którym nie ma podatku na dobra online (chyba Delaware). Prawdopodobnie zadziała też kombinacja alpejska podana powyżej z modyfikacją na Usa lub Kanadę.

Z innych fajnych cen w Meksyku mogę polecić Stardew Valley za około 8 dolarów amerykańskich.

Przy robieniu poradnika korzystałem ze strony:
http://www.goomba.pl/jak-kupowac-na-eshopie-gry-z-innych-regionow/

Przydatne linki:
https://savecoins.app/
https://psprices.com/region-pl/index?platform=Switch
https://eshop-prices.com/

Mam nadzieję, że pomogłem.


Biskup:
Później Nintendo się ocknie i cyk, baniki na konta! ;)

scooby666:
Ban za kupowanie gier? :D

knur:
To już szybciej przerobić, legalność na podobnym poziomie.

nier:
Warto dodać, że jakby ktoś chciał korzystać z jednego konta to przy zmianie regionu kasowane są jego środki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej