Autor Wątek: 2010 dobrym rokiem dla Wii?  (Przeczytany 6291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Odip

• Nowy Forumowicz
  • *
2010 dobrym rokiem dla Wii?
« dnia: Marzec 08, 2010, 15:44:09 »
Ja nie mam wątpliwości po przeczytaniu tego artykułu:
(pochodzi z serwisu Consoleo.pl)

Wii would like to play w szereg nowych tytułów które ujrzą światło dzienne w przeciągu obecnego roku, a zapowiada się on naprawdę ciekawie dla fanów machania Wiimote?m. Zarówno pod kątem tytułów od wielkiego N, jak i tych od third party developers otrzymamy komplet dobrych tytułów, w których znajdą coś dla siebie zarówno gracze casualowi jak i hardcoreo'wcy. Super Mario Galaxy 2, Metroid: Other M czy Monster Hunter 3 to pewne hity a na nich lista się nie kończy. Narzekacze twierdzący, że dobre pozycje na Wii już dawno przeminęły mogą więc darować sobie swoje teorie i zapoznać się z tytułami, które przedstawiłem poniżej.

Posiadacze Nintendo Wii pomimo jej znakomitej sprzedaży na całym świecie mogą się czuć lekko oszukani pod względem ilości wypuszczanych tytułów. Zwłaszcza jeśli mówimy o graczach hardcore?owych lub tych, którzy po prostu lubią dorosłe klimaty. Znaczna większość developerów woli robić multiplatformowe gry na X360 i PS3, zamiast zastanawiać się nad tym jak wykorzystać niewielkie możliwości graficzne Wii, oraz opracowywać wykorzystanie specyficznego sterowania.  Rok 2010 zapowiada się jednak całkiem ciekawie pod kątem nowości, a sam jako posiadacz konsoli Nintendo mogę stwierdzić że, w liście którą prezentuję poniżej,  wielu graczy znajdzie coś dla siebie i wcale nie muszą być miłośnikami wąsatego hydraulika.  Listę prezentuję w kolejności europejskich premier każdego z tytułów.

Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon

W temacie gier jRPG w obecnej generacji konsol stacjonarnych praktycznie każdy kto jest fanem tego gatunku stwierdzi, że sytuacja prezentuje się źle.  Europejscy posiadacze Nintendo Wii będą jednak mogli już 19 marca zagrać w nowy tytuł od zespołu tri-Crescendo będącego częścią Namco. Gra została wydana w Japonii  w styczniu ubiegłego roku, więc dość długo kazano nam czekać na wersję w języku dla większości graczy zrozumiałym. Nie należy spodziewać się totalnego hitu, jednak pozycja ta otrzymała od Famitsu ocenę 31/40, co daje ponad 75% co jest wynikiem całkiem niezłym.  Gra opowiada o młodzieńcu zwanym Seto, który przemierza dystopijny, opustoszały świat w poszukiwaniu ocalałych oraz odpowiedzi na dręczące go pytania.  Gra chwalona jest za udane połączenie elementów RPG oraz gry przygodowej, bardzo dobrą oprawę audio-wizualną oraz dobre wykorzystanie możliwości kontrolerów np. podczas przyświecania sobie latarką.

Red Steel 2

Pierwsza część ?Czerwonej Stali? zapowiadana była pod względem przebiegu rozgrywki i sterowania jako totalny fenomen w gatunku FPS.  Jak to nie raz w przypadku zapewnień Ubisoftu bywało, otrzymaliśmy tytuł dobry, lecz daleki od szumnych obietnic developera. Red Steel 2 ma szansę to zmienić dzięki suportowi dla Wii Motion Plus. Ciekawa stylizowana grafika oraz niezwykle charyzmatycznie wyglądający bohater już teraz dają nam poczuć, że w tej grze klimat będzie wylewał się z ekranu.  Zapowiada się solidny, pełen akcji tytuł, który przypadnie do gustu wszystkim dojrzałym posiadaczom Wii.  Europejska premiera planowana jest na 26 marca a założeniem jest, by gra sprzedawana była razem ze wspomnianą przystawką do Wiimote?a.

Monster Hunter Tri

Tego tytułu przedstawiać chyba nie trzeba, gdyż jest to jeden z największych fenomenów ostatnich lat pod kątem ilości sprzedanych egzemplarzy w bardzo krótkim czasie. Seria zadebiutowała na Play Station 2 po to by stać się później system sellerem handhelda Sony.  Jestem więc w stu procentach pewien, że będzie  tak również w przypadku Wii. Każda część serii, będącej połączeniem Action RPG oraz specyficznego klimatu polowania na olbrzymie bestie, zapewnia setki godzin zabawy a najlepsi łowcy z całego świata codziennie zalewają Internet poradnikami, taktykami oraz filmikami prezentującymi ich osiągnięcia. Monster Hunter Tri oferuje to na co wszyscy najbardziej czekali czyli rozbudowany tryb online.  Gra otrzymała na łamach Famitsu ocenę 40/40 co czyni ją jedenastym tytułem, który dostąpił takiego zaszczytu w ponad 20 letniej historii japońskiego magazynu. Wielu zapaleńców gra już w ten tytuł od jakiegoś czasu,  gdyż swoją japońską premierę miał rok temu.  Na starym kontynencie ujrzymy go jednak  23 kwietnia.

Trauma Team

Wprawdzie tytuł ten wyjdzie 20 kwietnia, a na razie potwierdzono datę premiery jedynie w USA, lecz należy go w tej liście odnotować.  Jest to kolejna część serii wydawanej przez Atlus ,opowiadającej o zmaganiach lekarzy w walce o ludzkie życie. Debiutowała ona na Nintendo DS i odniosła spory sukces, podobnie jak jej każda kolejna część.  Gry z przedrostkiem ?Trauma? cechuje ciekawa, bogata w interesujące postacie fabuła oraz wymagające szybkości i niezwykłej precyzji operacje, które są esencją rozgrywki. W wersji na DS dokonujemy ich za pomocą stylusa, na Wii robimy to naturalnie celując w ekran Wiimote?em. Zaimplementowano również dwuosobową kooperację, co jest nowością w stosunku do wersji na handhelda. Nowością w serii będzie możliwość wybrania jednej z sześciu postaci cechujących się unikalnymi zdolnościami wykorzystywanymi w czasie przeprowadzanych operacji.

No More Heroes 2: Desperate Struggle

Już 30 kwietnia europejscy gracze będą mogli zagłębić się w nowe przygody Travisa. Gwarantuję, że nie znajdziecie na Wii bardziej wykręconych gier niż obie części No More Heroes. Gdzie indziej bohater walczy za pomocą miecza świetlnego ładowanego dwuznacznym ruchem Wiimote?a, stan gry zapisujemy w toalecie, a w przerwach między masową eksterminacją przeciwników możemy oddać się zajęciom takim jak prace dorywcze.  Część druga zyskała bardzo przychylne recenzje po amerykańskiej premierze. Wprowadzono kilka kosmetycznych usprawnień np. brak wymogu opłacania wpisowego przed walkami z bossami czy zamianę mini gierek na takie, które przypominają stare 8-bitowe hity. Podsumowując, czeka nas kolejna bardzo dobra i dojrzała produkcja.

Prince of Persia: The Forgotten Times

Mój faworyt w całej liście. Ostatnia część przygód księcia to dla mnie jakieś totalne nieporozumienie, więc z utęsknieniem czekałem na wiadomość o reaktywacji serii. Europejczycy zagrają w nią już 20 maja. Co ważne nie będzie to gra na podstawie filmu, który swoją premierę będzie miał mniej więcej w tym samym czasie. Tytuł ten zostanie wydany praktycznie na wszystkie wspierane obecnie platformy, łącznie z handheldami. Wersja na Wii prezentuje się w tym zestawieniu wyjątkowo ciekawie, gdyż developer zapewnił, że na jej potrzeby gra zostanie zbudowana totalnie od podstaw. I mowa tu zarówno o całkowitym wykorzystaniu potencjału konsoli w temacie generowania konsoli, co swoją drogą potwierdzają naprawdę dobrze wyglądające screeny, ale również zapowiedziano pełne wsparcie dla możliwości kontrolerów. Gra ma oferować również kilka możliwych ścieżek ukończenia każdego z poziomów, zatem zapowiada się wiele godzin niebezpiecznych akrobacji, walki, unikania pułapek i rozwiązywania zagadek logicznych. Czuję, że dostaniemy hit na miarę Sands of Time, a co najważniejsze wersja na konsolę od wielkiego N nie będzie tylko kolejnym słabym tytułem wykorzystującym hype na kolejną część słynnej serii .

Sin and Punishment: Star Successor

Sequel jednej z najbardziej lubianych przez posiadaczy Nintendo 64 strzelanek uderza na starym kontynencie już 7 maja i co ciekawe Amerykanie będą musieli poczekać na niego ponad miesiąc. Gra należy do gatunku ?rail shooter?, wykorzystuje zarówno Wiimote+Nunchuck, Classic Controller oraz pad od Game Cube?a i będzie oferować rankingi online. Japońska wersja gry została przez niektórych określona jako najlepsza tego typu strzelanka w historii, możemy się więc spodziewać że przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom tego gatunku.

Super Mario Galaxy 2

Dla fanów wąsatego hydraulika niemałym zaskoczeniem było oświadczenie przez Nintendo, że premiera najnowszej części jego przygód nastąpi blisko pół roku wcześniej. Europejscy gracze będą mogli wraz z Marianem eksplorować galaktyki już 11 czerwca.  W temacie gry powiem krótko: jeśli ktokolwiek myśli, że SMG2 nie będzie totalnym hitem to ma niewielkie pojęcie o grach Nintendo.  Pierwsza część gry zyskała bardzo wysokie oceny i uznanie graczy na całym świecie, potwierdzone znakomitymi wynikami sprzedaży, która utrzymuje się na wysokim poziomie nawet dzisiaj. Co więc przyniesie nam sequel? Standardowo, dużo więcej tego samego lecz z domieszką wielu nowych rozwiązań. Pojawi się między innymi Yoshi za którym swoją drogą szczerze nie przepadam, lecz nie mogę zaprzeczyć, że jest to przez wielu graczy najbardziej lubiana postać z gier Nintendo. Niemniej jednak poziomy wykorzystujące współpracę z tym małym dinozaurem zapowiadają się niezwykle świeżo i ciekawie. Szykuje się rewelacyjny platformer z ciekawą fizyką otocznia, perfekcyjnym wykorzystaniem potencjału Wiimote?a oraz bardzo dobrą grafiką.

Metroid: Other M

Autorzy nie zalewają nas zbyt dużą ilością informacji na temat tego tytułu, dlatego zaciekawiła mnie informacja, że w USA zostanie wydany już 27 czerwca. Europa ciągle może spodziewać się premiery w trzecim kwartale 2010. Co będzie nam oferować nowy Metroid? Przede wszystkim nowe sterowanie. Teraz będziemy kierować postacią obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby, trzymając Wiimote?a niczym klasycznego nesowego pada, a gdy zapragniemy przełączyć się w tryb strzelania wystarczy wycelować kontroler w stronę ekranu. Na ten moment ciężko mi cokolwiek więcej zawyrokować niż to, że będzie to co najmniej gra bardzo dobra, gdyż seria Metroid od samego początku trzyma pewien poziom i tytuł ten jest po prostu gwarancją wysokiej grywalności.

Jak widać rok 2010 zapowiada się dla posiadaczy Nintendo Wii bardzo przyzwoicie. Niemniej jednak chciałbym na tej liście zobaczyć więcej tytułów wykorzystujących rozgrywkę online, najlepiej jakąś bijatykę, RPG lub FPSa. Po wielu godzinach spędzonych przy obu częściach Call of Duty na Wii mogę stwierdzić, że ograniczenia graficzne w niczym nie ujmują jakości rozrywki multiplayer. Powodów do narzekania jednak nie mamy i cieszy mnie, że Nintendo ma jeszcze coś do powiedzenia w temacie hitów. Co więcej, brak na razie zapowiedzi na okres przedświąteczny a możemy być pewni, że japoński gigant nie pozostawi najlepszego dla sprzedaży miesiąca bez jakiegoś mocnego tytułu.

Offline .qam

• Junior
  • *
Odp: 2010 dobrym rokiem dla Wii?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2010, 23:52:43 »
RS2 i NMH2 zapowiadają się wyśmienicie...

A jeszcze tyle zaległości mam :P

Offline Meanthord

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2010, 23:01:07 »
Powiedzialbym, ze rok 2010 dla Wii zapowiada sie tak samo, jak kazdy inny - wyjdzie kilka swietnych tytulow, troche crapow, a i tak konsola jest dla specyficznego grona odbiorcow. I zaden nowy Metroid tego nie zmieni.

Offline .qam

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2010, 11:55:00 »
A czy ktoś sugerował że należy to zmieniać? Cały line-up pewnie ujawnią na E3, liczę na jeszcze dwa lub trzy tytuły "must have" :D

Offline boski roman

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2010, 22:57:35 »
Ale sobie smaka narobiłem po obejrzeniu filmików z golfem od Tigera. Mam nadzieje, że te cały sony arc czy tam move będzie dawać takie możliwości :D
PS3 już nie ma, Xbox wrócił na stare śmiecie.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2010, 18:35:25 »
Wszystko wskazuje na to ze w moin przypadku 2010 bedzie rokiem w ktorym sie pozbede Wii.
Od roku nie uruchamialem nic innego poza Wii Fit/Wii Fit+. Syn dostal na gwiazde gre na Wii, ktore nawet nie odfioliowal.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2010, 12:09:14 »
Czy taki dobry? Tylko jeden mocny tytuł, ale za to jaki -- Super Mario Galaxy 2.

Offline momo

• Junior
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2010, 13:13:55 »
Do tej listy trzeba jeszcze dodać Tatsunoko vs Capcom, które wyszło na początku roku, nową Zeldę, która prawdopodbnie będzie pod koniec roku i być może Pikmina 3, o którym krąży coraz więcej plotek.
Oprócz tego umieściłbym tutaj jeszcze kilka rpgów, bo ten rok zapowiada się jako rok rpg na Wii: Rune Factory Frontier i Arc Rise Fantasia, wydane już w Japonii i USA, a w tym roku liczę na ich premierę w Europie. Ponadto Last Story, Xenoblade i Dragon Quest 10 - same rasowe jrpgi, mam nadzieję, że przynajmniej 2 z nich zobaczymy w tym roku  :)

Na co jeszcze trzeba będzie zwrócić uwagę? - na pewno na NBA Jam, Sky Crawlers i Epic Mickey