Autor Wątek: WWL - dyskusja ogólna  (Przeczytany 280595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
Odp: WWL - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #360 dnia: Marzec 16, 2010, 23:06:45 »
A ja radzę się wam wszystkim uspokoić i przestać się kłócić. Nie od dziś wiadomo, że Poly podejmuje każdy nawet najgłupszy temat jako prawdę. Jaka to by plota nie była to się znajdzie. Nie ma co się o to spierać bo to jest fakt ale nie powinno być to powodem do sprzeczek. Pudelgamia taką już pozostanie ^^

(Ale nie powiem, nierzetelność redaktorów czasami razi w oczy -.-')

Nikt się nie kłóci, ja tylko oczekuję RZECZOWEJ i PUBLICZNEJ dyskusji przedstawienia faktów i komentarza opartego na FAKTACH.
Cały mój wywód który przedstawiłem jest oparty tylko i wyłącznie na FAKTACH (sprawdzonych informacjach) i tego samego oczekuję od Polygamii.

"Chcąc, nie Chcąc" Polygamia oficjalnie popiera akcję WeWantLive więc powinni przestawiać rzetelne informacje w tym temacie skoro obrali takie stanowisko. Niestety w tym momencie wygląda to skrajnie nieprofesjonalnie

Dlaczego?

Spytaliśmy się więc, czy formułka, którą możemy znaleźć na opakowaniu z Xboksem 360 (fotka powyżej) jest zdaniem UOKiKu wystarczająca. Okazuje się, że tak. A co za tym idzie, nie można uznać, że Microsoft wprowadza ludzi w błąd i sprzedaje wybrakowany produkt.

Po tej wypowiedzi domniemuję iż UOKIK otrzymał 1 (słownie jedno) zdjęcie i na tej podstawie zostało sformułowane ich stanowisko (pomijam fakt iż oficjalnym stanowiskiem UOKIKu można nazwać dopiero stanowisko PREZESA UOKIKu do czego WWL wraz z Federacją Konsumentów będą dążyć) W tej chwili posiadamy około 100 zdjęc/screenów które dokumentują wiele sposobów wprowadzania w bład klienta.

I jeszcze o różnicach pomiędzy tymi organizacjami: Federacja Konsumentów jest organem pozarządowym. UOKiK to oficjalny urząd państwowy.

Przepraszam ale ja osobiście traktuje to jako przytyk w stronę WWL  bo UOKIK (jakiś pracownik) na podstawie jednego zdjęcia i jego opinia na ten temat jest ważniejsza tylko dlatego że to URZĄD ? Niestety nie, gdyż FK dokładnie została zapoznana ze sprawą i pomoże nam uzyskać jak już pisałem naprawdę oficjalne stanowisko tego urzędu.

Proszę też nie traktować tego jako atak na WeWantLive. Naszym zadaniem jest drążenie i wyjaśnianie sprawy do końca.

Nie traktuje tego jako atak raczej jako problem natury komunikacyjnej i dążenia za tanią sensacją...

Przepraszam że znów się rozpisalem ale skoro fakty to fakty....i broń Cię Boże "FAKT"

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 08:08:26 wysłana przez elempl »

Offline LoneWolfREV

• Mieszkaniec tego forum
    • Daj Głos Podcast
« Odpowiedź #361 dnia: Marzec 16, 2010, 23:08:54 »
Miałbym taki pomysł. Jak skończycie akcję zdjęciową moglibyście rozpocząć akcje na youtube.

Zrób filmik i wypowiedz się dlaczego popierasz WeWantLive i dlaczego XBOX Live jest tak dla nas potrzebny i jaki masz pomysł na walkę z piractwem.

I koniecznie wspomnij o pizzy.  ;)

Kurcze no umknęło mi ;D

Dobra a teraz na poważnie. Kumpel z Cyfry dowiedział się co i jak z tymi kontaktami z MS.
Ogólnie w ich firmie jest taki oddział zajmujący się tymi sprawami i dowiedział się od jednej osoby właśnie z tego działu, od około 2 miesięcy bardzo duża firma prowadzi rozmowy na temat licencji na filmi - VOD. Niestety nie udało mu się wyciągnąć od niego jaka to firma bo by kolo mógł pracę stracić. Jednak wszystko wygląda na to, że CHIP nie kłamał. Jest dobrze panowie i panie...  ;)

wypowiem się jako osoba, która tematem VOD interesuje się z punktu widzenia użytkownika. W ostatnim czasie bardzo ruszył ten rynek, który rośnie dzięki coraz lepszym łączom internetowym. Istotnych graczy na rynku jest w tej chwili kilku. I oprócz pionków jest też parę pardzo dużych firm - wymienię tylko ipla(Soloż-Żak), onet(ITI), gazeta.pl(agora) i iplex. Walka między nimi odbywa się o licencje do filmów, wiadomo że wszyscy nie mogą mieć wszystkiego. Także bardzo, ale to bardzo nie chce mi się wierzyć że to właśnie M$ rozmawia z C+... życie zweryfikuje...

Jedyne co mi przychodzi do glowy to usluga C+ w XBL tak jak anglicy moga ogladac Sky poprzez X360. Ale to jest tak nie realne jak... ok... nie powiem jak co bo nie chce byc niemiły :D

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #362 dnia: Marzec 16, 2010, 23:09:30 »
Ja za to w sumie nawet się cieszę.
Kiedy UOKiK zapozna się z materiałami dowodowymi chłopaków z WeWantLive zapewne zmieni zdanie, tylko jaki wtedy tytuł dadzą w newsie na Poly ;]
Nasze głosy nikogo nie obchodzą, to dzieciarnia klika. Trzeba mieć pomysł na siebie, a widocznie gimnazjalista 13+ staje się docelową grupą odbiorców polygamii. Bo tacy łykają wszelkie niesprawdzone plotki jak młode pelikany. I zapominają już za tydzień.
Ważne to mieć pomysł na siebie ;]

co do poziomu merytorycznego poly, to ostatnio jest on tak wtórny że jak przeglądam RSSy, to nawet klikać mi się nie chce. Zero, albsolutne ZERO własnych tekstów - wyszystko to tylko przebitki i tłumaczenia z Kotkaku, edge, blogów deweloperów... bue... żeby trwać trzeba być twórczym a nie odtwórczym...

Offline radek.zaleski

• Stały bywalec
« Odpowiedź #363 dnia: Marzec 16, 2010, 23:15:53 »
Przepraszam ale ja osobiście traktuje to jako przytyk w stronę WWL bo UOKIK (jakiś pracownik) na podstawie jednego zdjęcia i jego opinia na ten temat jest ważniejsza tylko dlatego że to URZĄD ? Niestety nie, gdyż FK dokładnie została zapoznana ze sprawą i pomoże nam uzyskać jak już pisałem naprawdę oficjalne stanowisko tego urzędu.

1. Jeśli jakiś pracownik UOKiK publikuje informację to jest to informacja od UOKiK, a nie tego pracownika. Być może, na podstawie nowych faktów, ta informacja ulegnie zmianie. Rolą Polygamii jest jednak informować o stanie faktycznym - czyli tej informacji. Jeśli ktoś ma inną to Polygamia ją na pewno opublikuje. Nieopublikowanie tej informacji, z jakichkolwiek względów (np. informacja nie jest na korzyść akcji WWL), byłoby autocenzurą.

2. To nie jest przytyk. To jest informacja. Cała notka jest jedynie informacją, że UOKiK się wypowiedział oraz relacją tego co powiedział. Jedynym komentarzem odredakcyjnym jest prośba o zachowanie chłodnej głowy i nieatakowanie serwisu za zamieszczanie informacji od UOKiKu. Niestety, nie udało się.

3. Rolą mediów jest informować - rzetelnie, prezentująć opinię wszystkich stron. Waszą rolą jest walczyć - używając wszystkich skutecznych metod. To mała, ale bardzo znacząca różnica - warto ją zrozumieć.

4. Czy zanim opublikowałeś swój post, w którym zarzucasz redakcji Polygamii chęć dezinformacji skontaktowałeś się z UOKiK i redakcją Polygamii?

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #364 dnia: Marzec 16, 2010, 23:20:58 »
wypowiem się jako osoba, która tematem VOD interesuje się z punktu widzenia użytkownika. W ostatnim czasie bardzo ruszył ten rynek, który rośnie dzięki coraz lepszym łączom internetowym. Istotnych graczy na rynku jest w tej chwili kilku. I oprócz pionków jest też parę pardzo dużych firm - wymienię tylko ipla(Soloż-Żak), onet(ITI), gazeta.pl(agora) i iplex. Walka między nimi odbywa się o licencje do filmów, wiadomo że wszyscy nie mogą mieć wszystkiego. Także bardzo, ale to bardzo nie chce mi się wierzyć że to właśnie M$ rozmawia z C+... życie zweryfikuje...

Jedyne co mi przychodzi do glowy to usluga C+ w XBL tak jak anglicy moga ogladac Sky poprzez X360. Ale to jest tak nie realne jak... ok... nie powiem jak co bo nie chce byc niemiły :D
[/quote]

Te rzeczy możecie przeczytac w press release które zalinkowałem.

"In addition to the eight countries already enjoying movies and TV shows on Xbox LIVE through regional partnerships with studios, networks and providers such as Sky and Canal+ Group, starting this fall 10 new countries will have access to Xbox LIVE Video Marketplace."

Wiec skoro C+ operuje rowniez w Polsce to łatwiej im się dogadać. Ale równiez może chodzić o telewizje z Cyfry.

W każdym razie. To że teraz rozmawiaja to jeszcze nie znaczy że "na świeta będzie LIVE".

Cay czas staram się podkreślić. Wprowadzenie VOD w nowych krajach został ogłoszony na 9 miesięcy przed jego [VOD'a] premierą. A data tej premiery to nie konkretny miesiąc tylko "Jesień".

A u nas trwają rozmowy.

Offline LoneWolfREV

• Mieszkaniec tego forum
    • Daj Głos Podcast
« Odpowiedź #365 dnia: Marzec 16, 2010, 23:21:56 »
Przepraszam, że przerwe, ale znalazłem taką małą, drobną, tyci ciekawostkę :)

Na stronie pewnego popularnego sklepu internetowego na litere "U" w polskiej edycji kolekcjonerskiej jako dodatki można przeczytać:

ekskluzywne menu do naszego Xboxa 360 oraz dodatki dla avatara

Czy żeby używać kodów na dodatki (nawet dla avatara) nie trzeba miec przypadkiem konta na XBL? Pytam zarazem z ciekawosci bo ja konto niestety zakladalem 6 lat temu :D

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #366 dnia: Marzec 16, 2010, 23:24:49 »
3. Rolą mediów jest informować - rzetelnie, prezentująć opinię wszystkich stron. Waszą rolą jest walczyć - używając wszystkich skutecznych metod. To mała, ale bardzo znacząca różnica - warto ją zrozumieć.

A co za tym idzie, nie można uznać, że Microsoft wprowadza ludzi w błąd i sprzedaje wybrakowany produkt.

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Rzetelność, muszę kupić sobie nowy słownik bo w tym któym się teraz posługuje jest chyba jakaś przestarzała definicja.

Offline radek.zaleski

• Stały bywalec
« Odpowiedź #367 dnia: Marzec 16, 2010, 23:29:52 »

A co za tym idzie, nie można uznać, że Microsoft wprowadza ludzi w błąd i sprzedaje wybrakowany produkt.

Rzetelność, muszę kupić sobie nowy słownik bo w tym któym się teraz posługuje jest chyba jakaś przestarzała definicja.

"Spytaliśmy się więc, czy formułka, którą możemy znaleźć na opakowaniu z Xboksem 360 (fotka powyżej) jest zdaniem UOKiKu wystarczająca. Okazuje się, że tak. A co za tym idzie, nie można uznać, że Microsoft wprowadza ludzi w błąd i sprzedaje wybrakowany produkt."

Zdaniem UOKiKu. Zdaniem UOKiKu. Zdaniem UOKiKu. Zdaniem UOKiKu. Zdaniem UOKiKu.

"Co z tego wynika? Opinie zarówno UOKiKu, jak i Federacji nie są wiążące. Indywidualne przypadki rozpatrzy sąd, o ile oczywiście ktoś z Was zechce skarżyć Microsoft."

Opinie (...) nie są wiążące. Indywidualne przypadki rozpatrzy sąd. Opinie (...) nie są wiążące. Indywidualne przypadki rozpatrzy sąd. Opinie (...) nie są wiążące. Indywidualne przypadki rozpatrzy sąd.

Wystarczy czytać.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #368 dnia: Marzec 16, 2010, 23:39:28 »
A ja mam takie pytanie. Kto z obecnych tutaj posiadaczy Xboxa 360 nie wiedzial w momencie zakupu konsoli o tym, ze Live nie jest dostepny w Polsce?
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

krzychu_419

• Gość
« Odpowiedź #369 dnia: Marzec 16, 2010, 23:41:07 »

"Spytaliśmy się więc, czy formułka, którą możemy znaleźć na opakowaniu z Xboksem 360 (fotka powyżej) jest zdaniem UOKiKu wystarczająca. Okazuje się, że tak. A co za tym idzie, nie można uznać, że Microsoft wprowadza ludzi w błąd i sprzedaje wybrakowany produkt."

Ja nie mam na opakowaniu takiej formułki ;)

Offline izi

• Super Badass
« Odpowiedź #370 dnia: Marzec 16, 2010, 23:43:42 »
A ja mam takie pytanie. Kto z obecnych tutaj posiadaczy Xboxa 360 nie wiedzial w momencie zakupu konsoli o tym, ze Live nie jest dostepny w Polsce?

ja - sięgając po pierwszego xboxa 360, pamiętam że miałem nawet zdziwko jak mi brat (wtedy mieszkał w Szkocji) tłumaczył jak zarejestrować konsole na UK.

Tak byłem wtedy młodszy o kilka lat, od zawsze grałem na konsolach sony (PSX/PS2/PSP) i nigdy nie sieciowo, ale było to dla mnie takie dziwne. Chociaż wtedy nie widziałem w tym żadnego problemu, a nawet cieszyłem się jak glupi, że lagów nie ma xD - PES6 1 gra na Xboxa ^_^

Ja nie mam na opakowaniu takiej formułki ;)

popraw sobie sygnaturkę - link ; P piszę tutaj bo nie działa wysyłanie PW (nie ma takiego użytkownika xD)
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 23:46:46 wysłana przez izi »

MeriB

• Gość
« Odpowiedź #371 dnia: Marzec 16, 2010, 23:45:59 »
Cieszmy się zatem że "redakcja" polygamii wspięła się na wyżyny swojego "dziennikarstwa" śledczego, wysyłając do UOKiK 1 (słownie -jedną) fotkę.

Ja. I z ankiety wynika że 45% odwiedzających poly, a więc GRACZY, też nie wiedziało.
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7662270,Federacja_Konsumentow__informacja_o_niedostepnosci.html
Mam nadzieję że to zamknie usta twierdzącym że "wszyscy wiedzą jak jest z live, to po co kupowali x360", raz na zawsze.

Offline bartas225

• Junior
  • *
« Odpowiedź #372 dnia: Marzec 16, 2010, 23:47:05 »

Ja nie wiedziałem, ale się nie zdziwiłem kiedy zobaczyłem że w wyborze kraju nie ma Polski. W internecie Polska jest olewana. Zauważyliście że w instalatorach większości programów są jakieś egzotyczne języki o których nikt nie słyszał o polskiego nie ma?

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #373 dnia: Marzec 16, 2010, 23:48:38 »
Kurde taki był spokój w tym wątku, to znowu Zooltar musiał przyleść wygłaszać swoje "racje"...

kto? :)

UOKiK nie ma racji, bo nie zna dobrze sprawy; dostali jedynie fotkę małego fragmentu zajmującego całe zdjęcie.

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #374 dnia: Marzec 16, 2010, 23:48:47 »
Wystarczy czytać.

Spójrz oczkami swoimi pięknymi na punkt drugi który raczyłeś napisać. Dla ułatwienia zacytuję zdanie o które mi chodzi
Jedynym komentarzem odredakcyjnym jest prośba o zachowanie chłodnej głowy i nieatakowanie serwisu za zamieszczanie informacji od UOKiKu.

Czy cytat który poprzednio umieściłem nie jest przypadkiem "komentarzem odredakcyjnym"? W dodatku nacechowanym negatywnie.
Ponieważ jak sam raczyłes zauważyć to nie klient czy Microsoft UZNA czy jest celowe wprowadzenie w błąd a sąd.

Ja się mogę bawić w takie zakreślanie na czerwono caaaały czas.
Na przykład
"jest zdaniem UOKiKu wystarczająca" wystarczająca do czego? Według notki wystarczająca do tego aby uznać że MS nie wprowadza ludzi w błąd. I wracamy do czyjego uznania?

Idąc dalej. "Spytaliśmy się więc" Hmm to mi dziwnie wygląda jakby było pytanie. A jak brzmiało pytanie? Według dalszej częsci zdania wyglądało mniej więcej tak:

"Czy formułka, którą możemy znaleźć na opakowaniu z Xboksem 360 (fotka powyżej) jest zdaniem UOKiKu wystarczająca?"

Jak dla mnie ta formułka również wystarcza. Nie za bardzo może wiem do czego ma mi wystarczyć ale jest ok.

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #375 dnia: Marzec 16, 2010, 23:49:53 »
Więc zacznijmy rzeczową rozmowę, cieszę się Radku że postanowiłes przejśc na oficjalny tok rozmowy..

1. Jeśli jakiś pracownik UOKiK publikuje informację to jest to informacja od UOKiK, a nie tego pracownika. Być może, na podstawie nowych faktów, ta informacja ulegnie zmianie. Rolą Polygamii jest jednak informować o stanie faktycznym - czyli tej informacji. Jeśli ktoś ma inną to Polygamia ją na pewno opublikuje. Nieopublikowanie tej informacji, z jakichkolwiek względów (np. informacja nie jest na korzyść akcji WWL), byłoby autocenzurą.

Więc to nie pracownik opublikował lecz Polygamia. Dodatkowo żeby było bardziej wiarygodnie nie ma żadnego podpisu pod tymi rewelacjami przykro mi to stwierdzić ale wygląda to tak samo niepoważnie jak Seattle (nie zarzucam tu że to wymyśliliście tylko że wygląda jak wygląda)
Zdanie UOKIKu napewno się zmieni, mianowicie stanowisko jak już mówiłem zajmie Prezes tego Urzędu.
Stan faktyczny był i jest taki że czekamy na w pełni oficjalne medialne oświadczenie Federacji Konsumentów oraz wysłanie pisma z FK do MS oraz ich ustosunkowanie się do tego pisma. A następnie oczywiscie interwencja u Prezesa UOKIKu. Co do autocenzury nikt o nią nie prosi tylko o rzetelną analize.

2. To nie jest przytyk. To jest informacja. Cała notka jest jedynie informacją, że UOKiK się wypowiedział oraz relacją tego co powiedział. Jedynym komentarzem odredakcyjnym jest prośba o zachowanie chłodnej głowy i nieatakowanie serwisu za zamieszczanie informacji od UOKiKu. Niestety, nie udało się.

Więc dalej fakty, jedyne miejsce gdzie UOKIK odnosi się do sytuacji Xbox LIVE jest to
W opinii UOKiK [...] konsument miałby podstawy do reklamacji konsoli jedynie w przypadku gdyby został wprowadzony w błąd, co do możliwości korzystania z usługi Xbox LIVE - np. gdyby sprzedawca lub producent zapewniał go, że ta usługa jest dostępna w Polsce.

I niestety ta wypowiedz również wskazuje na to iż osoba która Wam odpowiadała nie została w pełni doinformowana no bo jakie wnioski można wysnuć po jednym zdjęciu? Żeby było ciekawiej ta wypowiedz zgadza sie z stanowiskiem FK gdyż konsumenci są wprowadzani w błąd.

chcesz mi powiedzieć że to:
Okazuje się, że tak. A co za tym idzie, nie można uznać, że Microsoft wprowadza ludzi w błąd i sprzedaje wybrakowany produkt.
nie jest komentarzem od Redakcji?? może ja innaczej rozumuję....

Pozwolę sobie na cytat z Wikipedii:
Rzetelność (ang. reliability) - cecha testu psychologicznego, która oznacza, że narzędzie zawsze, konsekwentnie mierzy te same czynniki. Pociąga to za sobą wymóg spójności testu w czasie (po upływie pewnego czasu powtórzenie badania testem na tej samej grupie badanych powinno dać zbliżone wyniki) i spójności wewnętrznej (czyli spójności treściowej narzędzia, którą bada się metodą połówkową, lub techniką form alternatywnych).

Czy w tym artykule i swoich wypowiedziach dostrzegasz znamiona rzetelności?

4. Czy zanim opublikowałeś swój post, w którym zarzucasz redakcji Polygamii chęć dezinformacji skontaktowałeś się z UOKiK i redakcją Polygamii?

Nie wiem w jakim celu miałbym kontaktować się z UOKIKiem gdyż nie mam i nic do zarzucenia bo nie mogli nic innego powiedzieć na podstawie jednego zdjęcia. Dodatkowo notka którą pózniej odtrzymaliscie NIGDZIE nie posiada hasła XBOX LIVE i jest tylko i wyłącznie informująca o przedmiocie działalności UOKIKu - trochę wygląda to tak jakby nawet UOKIK tłumaczył że źle sformułowaliście swoje pytanie.

Natomiast redakcji Polygami nic nie zarzucam, jedynie oceniam ten artykuł jako dezinformację i wyrażam z tego powodu ubolewanie bo praca wielu osób z WWL w tym także moja przez jeden taki "chyt marketingowy" traci wydźwięk....a żeby było śmieszniej nam nikt za to nie płaci...

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 23:57:30 wysłana przez elempl »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #376 dnia: Marzec 16, 2010, 23:54:04 »
W takim razie jestem zaskoczony tymi 45 procentami. Zawsze mialem wrazenie, ze Polska "harkorowymi graczami stoi", ktorzy dokladnie wiedza co kupuja.
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #377 dnia: Marzec 16, 2010, 23:57:37 »
No chyba fakt, że konsola jest zbanowana na Live nie może być w ogóle brany pod uwagę skoro go NIE MA oficjalnie w PL.
Fakt, że konsola jest zbanowana świadczy o tym, że była modyfikowana, a więc otwierana, a więc utrata gwarancji.
Jak konsola może być zbanowana na czymś co teoretycznie NIE ISTNIEJE W POLSCE? No jak w świetle prawa sprawdzą w sklepie czy można się łączyć z Live czy nie? Nie mają jak, skoro "usługa jest niedostępna". O modyfikacji konsoli mogą świadczyć zerwane plomby, ale jak są całe to nawet nie powinni się zastanawiać czy konsola była modfikowana czy nie(a jak można sprawdzić na allegro i jak już ktoś tu napisał iksa przerabiają tak żeby plomby były nienaruszone). Chyba, że istnieje jakiś legalny sposób na sprawdzenie czy iks jest po flashu(w sklepie przecież piratów nie bedą trzymać żeby sprawdzić czy działają czy może nie).

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #378 dnia: Marzec 16, 2010, 23:59:57 »
W takim razie jestem zaskoczony tymi 45 procentami. Zawsze mialem wrazenie, ze Polska "harkorowymi graczami stoi", ktorzy dokladnie wiedza co kupuja.
Ja hardcorowym graczem jestem ale nie wiedzialem. Bo tak, recki gier z Live są, gry maja logo Live na okładce. Na stronce xboxa też sa/byly takie "zmyłki" (a wszedłem tak kupić dysk do planowanego arcade). Na stronie sklepów z grami pisze ładnie o multiplayerze i dodatkach ktore moge sobie sciągnąć (a jako gracz multi z PC, wydwało mi sie że to zrobienie profilu i jazda). Czasami obijało mi sie o uszy że jakaś anglia czy stany. Ale myslałem że to tak jak z PSN ludzie sie loguja na kilka krajów zeby miec dostęp do wiekszej ilosci dem, czy mieć gry DLC przed premiera europejska.

Offline radek.zaleski

• Stały bywalec
« Odpowiedź #379 dnia: Marzec 17, 2010, 00:02:12 »
Natomiast redakcji Polygami nic nie zarzucam, jedynie oceniam ten artykuł jako dezinformację i wyrażam z tego powodu ubolewanie bo praca wielu osób z WWL w tym także moja przez jeden taki "chyt marketingowy" traci wydźwięk....a żeby było śmieszniej nam nikt za to nie płaci...

Nic nie zarzucam Twoim postom, jedynie oceniam je jako dezinformację i wyrażam z tego powodu ubolewanie, bo praca wielu z redakcji Polygamii przez taki "chwyt marketingowy" traci wydźwięk... a żeby było śmieszniej kilka osób redakcję za to atakuje, zamiast docenić zwiększenie zasobów dostęnej wiedzy.

Możemy tak bez końca...

UOKiK się wypowiedział. Jeśli jutro zmieni zdanie - świetnie. Nieinformowanie czytelników o dzisiejszym stanowisku UOKiK byłoby autocenzurą. Ponieważ nikt inny stanowiska UOKiK nie opublikował to do tego czasu należy je uznać za oficjalne.

Cieszę się, że Federacja Konsumentów działa sprawnie, jako organizacja pozarządowa jednak nie ma ona w tej sprawie wiele więcej do powiedzenia niż WWL lub inny dowolny podmiot zajmujący się ochroną konsumentów. Jak się dowiedzieliśmy z relacji Polygamii, również opinie UOKiK nie są wiążące - za takowe możemy uznać jedynie decyzje sądowe.

Myślę, że to wartościowa informacja w świetle krążących plotek jakoby można "oddawać w sklepach konsole". Rolą Polygamii jest sprawdzać takie informacje, co też zostało zrobione.

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #380 dnia: Marzec 17, 2010, 00:22:12 »

Nic nie zarzucam Twoim postom, jedynie oceniam je jako dezinformację i wyrażam z tego powodu ubolewanie, bo praca wielu z redakcji Polygamii przez taki "chwyt marketingowy" traci wydźwięk... a żeby było śmieszniej kilka osób redakcję za to atakuje, zamiast docenić zwiększenie zasobów dostęnej wiedzy.

Możemy tak bez końca...

UOKiK się wypowiedział. Jeśli jutro zmieni zdanie - świetnie. Nieinformowanie czytelników o dzisiejszym stanowisku UOKiK byłoby autocenzurą. Ponieważ nikt inny stanowiska UOKiK nie opublikował to do tego czasu należy je uznać za oficjalne.

Cieszę się, że Federacja Konsumentów działa sprawnie, jako organizacja pozarządowa jednak nie ma ona w tej sprawie wiele więcej do powiedzenia niż WWL lub inny dowolny podmiot zajmujący się ochroną konsumentów. Jak się dowiedzieliśmy z relacji Polygamii, również opinie UOKiK nie są wiążące - za takowe możemy uznać jedynie decyzje sądowe.

Myślę, że to wartościowa informacja w świetle krążących plotek jakoby można "oddawać w sklepach konsole". Rolą Polygamii jest sprawdzać takie informacje, co też zostało zrobione.

Drogi Radku widzę że na nadmiar argumentów opartych na faktach nie umiesz zbyt rzeczowo odpowiedzieć no cóż jak to mówią z faktami się nie dyskutuje.
Co do Federacji Konsumentów niestety mylisz się gdyż posiada ona specjalne "udogodnienia" które pozwalają im lepiej i sprawniej działać, ale rozumiem że wynika to z jak sam przyznałeś (na PW) nieznajomości prawa. Swoją drogą czy znasz inne organizacje zajmujące się ochroną konsumenta w Polsce poza UOKIK i Federacją Konsumentów ? Nawiązując do uprzywilejowania Federacji Konsumentów to na przykład może ona reprezentować w sądzie o którym tak ciągle wspominasz interesy konsumentów oraz jest zwolniona z wszelkich opłat sądowych.

A to zdanie traktuje jako perełkę wiec dałem osobny cytat:

Czy uważasz że nazwanie stanowiska Federacji Konsumentów - plotką jest na miejscu?
Czy uważasz że sprawdzeniem informacji można nazwać zadanie mailem jednego pytania opartego na jednym zdjęciu w sprawie która jest złożona i skomplikowana? i jest to według Ciebie WARTOŚCIOWA INFORMACJA?

Przepraszam Radku ale niestety Twoje wypowiedzi są nieprzemyślane...to moja opinia i myślę że nie tylko?

"Kończ... waść!... wstydu... oszczędź!"
Henryk Sienkiewicz (1846 - 1916)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 07:35:59 wysłana przez elempl »

Offline Buzu

• Stały bywalec
« Odpowiedź #381 dnia: Marzec 17, 2010, 00:30:57 »
Przepraszam Radku ale niestety Twoje wypowiedzi są nieprzemyślane...to moja opinia i myślę że nie tylko?

Pozdrawiam

Nie tylko.
Świetną robotę teraz odwalacie chłopaki, wreszcie WWL adresuje swoje stanowisko do instytucji z którymi jest sens prowadzić rozmowy (co prawda tych straconych 30 dni i jednej godziny nic nie zwróci, ale nakierowało to akcję na właściwe tory)
Dobranoc i powodzenia

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #382 dnia: Marzec 17, 2010, 00:33:44 »
Ja hardcorowym graczem jestem ale nie wiedzialem. Bo tak, recki gier z Live są, gry maja logo Live na okładce. Na stronce xboxa też sa/byly takie "zmyłki" (a wszedłem tak kupić dysk do planowanego arcade). Na stronie sklepów z grami pisze ładnie o multiplayerze i dodatkach ktore moge sobie sciągnąć (a jako gracz multi z PC, wydwało mi sie że to zrobienie profilu i jazda). Czasami obijało mi sie o uszy że jakaś anglia czy stany. Ale myslałem że to tak jak z PSN ludzie sie loguja na kilka krajów zeby miec dostęp do wiekszej ilosci dem, czy mieć gry DLC przed premiera europejska.
Tia jasne :) to kiedy Ty niby kupiłeś iksa? W 2006? W komentarzach na głównej jakoś nie przeszkadzało Ci ta niewiedza w wyśmiewaniu się z braku Live i kombinacjami z tym związanymi. Twoje wypowiedzi pod tym względem są całkowicie niewiarygodne. Raz iksa masz raz go nie masz. Najlepiej wychodzi podsycanie nienawiści do Twojej ulubionej korporacji - Microsoft.
@elemp
To ile jest tych stanowisk FK? Gdzie można przeczytać oficjalnie pisemko FK, że mogę iść i w pizdu oddać Klocka do Saturna/MM/Ultimy?

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #383 dnia: Marzec 17, 2010, 00:36:33 »

@elempl
To ile jest tych stanowisk FK? Gdzie można przeczytać oficjalnie pisemko FK, że mogę iść i w pizdu oddać Klocka do Saturna/MM/Ultimy?

Na jutro jest przygotowywane w pełni oficjalne i medialne stanowisko Federacji Konsumentów które ma za zadanie w pełni wyczerpać temat.

Offline wojtek205

• Junior
  • *
« Odpowiedź #384 dnia: Marzec 17, 2010, 00:43:47 »
Przepraszam ale musze sie aż wypowiedzieć. Śledzę tę akcje z zaciekawieniem od paru dni mimo iz mnie nie dotczy ale dzisiejszy ruch Polygamii po prostu mnie zdołował.
dlatego pozwole sobie zadać pytanie:czy osoba odpowiedzialna za kontakt z UOKiK w redakcji polygamii w jakikolwiek sposób uprzedziła o tym działaniu WWL? Nie mówie że jest taki kontakt obowiązkowy ale do jasnej ciasnej!! troche dobrej woli by sie przydało zamiast pod sobą kopać nawzajem?
Polygamia wie że oficjalne zapytanie z FK do UOKiK ma być wysłane w środe a robi we wtorek swoje własne nieudolne zresztą śledztwo. Jestem daleki od atakowania kogokolwiek ale nie widze tu grania fair pomiędzy osobami które otwarcie deklarują sobie wsparcie.

Przepraszam jeszcze raz ale nóż sie w kieszeni otwiera czasami
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 00:45:31 wysłana przez wojtek205 »

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #385 dnia: Marzec 17, 2010, 00:46:33 »
Przepraszam ale musze sie aż wypowiedzieć. Śledzę tę akcje z zaciekawieniem od paru dni mimo iz mnie nie dotczy ale dzisiejszy ruch Polygamii po prostu mnie zdołował.
dlatego pozwole sobie zadać pytanie:czy osoba odpowiedzialna za kontakt z UOKiK w redakcji polygamii w jakikolwiek sposób uprzedziła o tym działaniu WWL? Nie mówie że jest taki kontakt obowiązkowy ale do jasnej ciasnej!! troche dobrej woli by sie przydało zamiast pod sobą kopać nawzajem?
Polygamia wie że oficjalne zapytanie z FK do UOKiK ma być wysłane w środe a robi we wtorek swoje własne nieudolne zresztą śledztwo. Jestem daleki od atakowania kogokolwiek ale nie widze tu grania fair pomiędzy osobami które otwarcie deklarują sobie wsparcie.

Przepraszam jeszcze raz ale nóż sie w kieszeni otwiera czasami

Polygamia nie konsultowała swojego śledztwa z WeWantLive.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #386 dnia: Marzec 17, 2010, 00:50:40 »

@elempl

Na jutro jest przygotowywane w pełni oficjalne i medialne stanowisko Federacji Konsumentów które ma za zadanie w pełni wyczerpać temat.
Radek MIAŁ do niego dostęp? Bo jeśli NIE MIAŁ to ja uważam, że atakowanie go w tym konkretnym przypadku jest nie na miejscu. Co innego to zadane przez Ciebie pytanie czy informacja taka jest wartościowa. IMO nie jest, z powodu zbyt słabego przedstawienia faktów.

Offline wojtek205

• Junior
  • *
« Odpowiedź #387 dnia: Marzec 17, 2010, 00:57:33 »

@elempl

Radek MIAŁ do niego dostęp? Bo jeśli NIE MIAŁ to ja uważam, że atakowanie go w tym konkretnym przypadku jest nie na miejscu. Co innego to zadane przez Ciebie pytanie czy informacja taka jest wartościowa. IMO nie jest, z powodu zbyt słabego przedstawienia faktów.

nawet jak NIE MIAł to z jakiej paki miałby mieć?! może gdyby poprosił to by dostał? mógł poczekać jeden dzień i wszyscy by byli szcześliwi a tak podkopuje sie wiarygodnosć całej akcji w oczach UOKiK.
A tak poza tym to chyba nie Radek Zaleski jest odpowiedzialny za wtorkowy kontakt z UOKiK. Miło Radziu że przyjmujesz na siebie każdą kulę mierzoną w Polygamie ;)

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #388 dnia: Marzec 17, 2010, 00:57:44 »

@elempl

Drogi Serze :)

Więc pisałem o stanowisku Federacji które pojawiło się w poniedziałek do którego Radek mial pełen dostep jak każdy kto w tym temacie się udziela...
I w gwoli ścisłości ja Radka absolutnie nie atakuję wytykam tylko brak SPÓJNOŚCI = RZETELNOŚCI.
Również każdy wiedział że oficjalne medialne stanowisko będzie w środę wraz z informacją o podjęciu stosownych kroków prawnych w tym skierowanie sprawy do PREZESA UOKIKu ale Polygamia postanowiła wypłynąc z newsem na szybko - przez co jest on tak kulawy jak jest....niestety.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 07:38:20 wysłana przez elempl »

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #389 dnia: Marzec 17, 2010, 01:06:06 »
Tia jasne :) to kiedy Ty niby kupiłeś iksa? W 2006? W komentarzach na głównej jakoś nie przeszkadzało Ci ta niewiedza w wyśmiewaniu się z braku Live i kombinacjami z tym związanymi. Twoje wypowiedzi pod tym względem są całkowicie niewiarygodne. Raz iksa masz raz go nie masz. Najlepiej wychodzi podsycanie nienawiści do Twojej ulubionej korporacji - Microsoft.

Wyobraź sobie.
Człowieka który nie ma Xboxa.
I go nie ma.
Przez dłuższy okres czasu.
Ale zastanawia sie czy go kupić.
I mysli nad tym.
 I nie ma Xboxa.
I czas mija.
Ten czas kiedy nie miał a myślał nazywa się wspomnienia.
Przyszedł jednak taki okres kiedy taki człowiek postanowił kupić Xboxa. Więc z mocnym postanowieniem "dowiem sie jakie gry wychodziły na tą konsolę, w co mogę pograc ze znajomymi i jakie bajery pojawiły się od ostatniego razu kiedy sprawdzałem, chciałbym kupić tą podstawowe i potem ewentualnie dysk na jakieś casualowe gierki".
Robi kilka klików i nagle! "No Polish Xbox LIVE appears!".
Jak nie ma LIVE jak wszyscy pisza że grają i kupuja punkty na gry i maja konta i jak kiedyś tam sprawdzałem to mieli powiedzieć w wakacje kiedy będzie? - myśli sobie zdezorientowany.
Zaczyna drążyć temat kiedy nagle! "Akcja przeciwko piratom appears!".
"Akcja" use "Nie ma Live bo piraci są be". It's not very effective.
Ale nagle! "Kontrakcja appears!".
"Kontrakcja" use "informacja". It's super effective.
Człowiek  myśli - Hmm, Czyli tak, nie ma multi, nie ma sklepu, nie ma dysków do najtańszych wersji konsoli.
Człowiek use "kontakty ze znajomymi" - Hej słuchaj jak to jest z tym xboxem bo ja kurde nie kumam tutaj czegoś.
Znajomy use "magic mushroom" i wszystko staje się jasne.
Na polskim rynku najlepiej kupić arcade bo i tak nie można na niego nic zgrac poza gry z płyty.  A poza tym  dysku i tak sie nie kupi na gwarancji ani nówki.
Ale 700 złotych za konsolę do grania na jednym telewizorze? Trochę za drogo.
Człowiek decyduje "Stane się Uświadomionym Konsumentem Walczącym o swoje prawa, dlatego tez stanę się posiadaczem nie w pełni sprawnej konsoli której będę matką, ojcem, bratem oraz kochankiem. Pokażę jej drogą która razem możemy kroczyć".
I dlatego też przygarnął pod swoje skrzydła biedną sierotę której już nikt nie chciał. I okazał jej dobro i ze wszystkich sił starał się aby jej przyszłość była lepsza, jaśniejsza. Bardziej Magiczna. sorry Jobs

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #390 dnia: Marzec 17, 2010, 02:16:55 »
nawet jak NIE MIAł to z jakiej paki miałby mieć?! może gdyby poprosił to by dostał? mógł poczekać jeden dzień i wszyscy by byli szcześliwi a tak podkopuje sie wiarygodnosć całej akcji w oczach UOKiK.
A tak poza tym to chyba nie Radek Zaleski jest odpowiedzialny za wtorkowy kontakt z UOKiK. Miło Radziu że przyjmujesz na siebie każdą kulę mierzoną w Polygamie ;)
Albo Ty nie rozumiesz o co mi chodziło albo ja nie mogę zrozumieć o co Tobie chodzi. Według Ciebie Polygamia o oficjalne stanowisko UOKiK miała się zwracać do WWL? Bądż poważny, napisali tam skąd chcieli uzyskać odpowiedź: do UOKiK. Dostali odpowiedź jaką dostali. No sorry ale czy to ich wina, że siedzą tam najwidoczniej ludzie niekompetentni? Poly podobno wysłała jedno zdjęcie a typek który sprawdzał sprawę wydał werdykt wyłącznie na tej podstawie, bez żadnego zagłębiania się w temat? Takie coś powinno się piętnować a nie chęć uzyskania INFORMACJI.
edit:
Ja np zwracając się do instytucji państwowej/urzędu oczekuję oficjalnej odpowiedzi i uruchomienia całej machiny urzędniczej a nie odpowiedzi gostka najniższego szczebla któremu coś tam się wydaje, że wie to pierdolnie jakąś bzdurę żeby tylko spławić czym prędzej interesanta.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 02:22:28 wysłana przez Ser »

Offline wojtek205

• Junior
  • *
« Odpowiedź #391 dnia: Marzec 17, 2010, 02:32:06 »
moje pytanie brzmi: po co to robili w przeddzień oficjalnego zwrócenia sie do UOKiK przez FK które będzie reprezentować WWL? I tyle. po co? żeby namieszać w głowach i tak już zdezorientowanych ludzi?

Ty i ja może i wiemy o co sie rozchodzi ale jak Polygamia walneła tego newsa wczoraj to sam sprawdz jaki dym w komentarzach. Za pare dni Gnyp będzie zmuszony swoją "rzetelnością" podać informacje zupełnie odwrotną i po co takie mącenie?

Offline Twins

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #392 dnia: Marzec 17, 2010, 03:02:02 »
Tak mnie ta sprawa gryzła, że aż postanowiłem założyć konto i napisać posta.

Mały disclaimer na początek - nie uważam, jakoby notka o UOKIK była celową manipulacją złej i okrutnej redakcji serwisu, a raczej jej treść jest po prostu wynikiem pośpiechu i szukania jakiejś sensacji.

Zacznę od wspomnianej wcześniej rzetelności i dostarczania jak najszerszej informacji. O ile zdecydowanie właśnie taki cel powinny mieć media, o tyle w przypadku niefortunnej notki rzetelność kończy się na cytacie z UOKIK (tym pierwszym, żeby było jasne). To, co jest napisane dalej, stanowi osobistą interpretację i komentarz redaktora, przedstawione jako fakty (choć nimi nie są). Interpretację, która moim zdaniem jest bardzo daleka od rzeczywistości.

Nie chce rozkładać tekstu na czynniki pierwsze, zatem w skrócie - artykuł wprost sugeruje, że stanowiska FK i UOKIK są ze sobą sprzeczne, dorzucając ponadto, iż to ten drugi jest oficjalnym urzędem (że niby lepszym? ważniejszym? czy to słowo "oficjalnym" było tam potrzebne?). W rzeczywistości jednak sytuacja wygląda tak:

- FK stwierdziła, że są podstawy do reklamacji konsol.
- UOKIK stwierdził, że podstaw nie ma, chyba że sprzedawca lub producent wprowadzają klienta w błąd.

FK, jak mniemam, zna już sprawę dobrze i jest przekonana o tym, że klient jest wprowadzany w błąd. UOKIK, który nie dostał jeszcze materiałów (czego mogę się tylko domyślać, bo w artykule nie ma żadnej informacji odnośnie tego, co tak naprawdę polygamia im wysłała), nic na ten temat nie wie, więc udzielona odpowiedź jest tak naprawdę jedyną, jakiej udzielić mogli. No, ewentualnie mogli zamiast tego po prostu napisać "To zależy.", ale wtedy musieliby poczekać 30 dni i nocy i godzinę przed odpisaniem. Tam nie jest napisane, że producent nie wprowadza konsumenta w błąd. Tam jest zwykła konstrukcja "jeżeli wprowadza, to są podstawy" i tyle. Odpowiedź zapewne tak samo generyczna jak pytanie, jakie do nich wysłano.

I tu jest kolejna sprawa - chciałem teraz napisać, że ta druga część stanowiska UOKIK (pogrubiona powyżej) została w interpretacji jakimś dziwnym trafem pominięta, ale tu jest pewien problem - to nie jest druga część, tylko całe stanowisko. Pierwsza ("nie ma podstaw") jest podana niewprost, bo podobno zapytaliśmy, czy naklejka starczy, i starczy. Powiem szczerze, że z niedowierzaniem przeczytałem artykuł jeszcze raz i okazało się, że ta "część" bynajmniej nie została pominięta, tylko jest jeszcze lepiej:

Cytat: polygamia
Inaczej będzie to oczywiście wyglądać, jeżeli udowodnicie, że to sprzedawca źle Was poinformował o sytuacji z Xbox LIVE.

Sprzedawca. Nie sądzę, żeby pan w Saturnie czy innym MM tłumaczył klientowi, jak to na Xboksie można fajnie grać online. Pani w kasie też się tylko do mnie uśmiechnęła i kazała wprowadzić PIN. No to rzeczywiście, nie mamy argumentów, koniec tematu, możemy wszyscy iść do domu i płakać. Tylko tego, no, jeszcze raz - co napisał UOKIK?

Cytat: UOKIK
(...) gdyby sprzedawca lub producent zapewniał go, że ta usługa jest dostępna w Polsce.

Lub producent. Ktoś kiedyś pominął "lub czasopisma" i zobaczcie jaka afera była.

Może ja źle odbieram to wszystko, ale jak dla mnie to właśnie o to chodzi w tej chwili - że informacja na pudle jest szczątkowa, a wszędzie indziej widzimy logo Xbox LIVE, informacje jaki to multiplayer nie jest zajebisty itp itd. I to wszystko sugeruje nam, że LIVE działa w Polsce. FK twierdzi, że tak właśnie sytuacja wygląda. A UOKIK na chwile obecną nic nie twierdzi, bo nic nie wie na ten temat. Jak dostanie zgromadzone materiały i je przeanalizuje, to wtedy coś zapewne stwierdzi i udzieli odpowiedzi "praktyki MS są/nie są zgodne z prawem", bez "chyba że ..." na końcu.

Więc owszem, artykuł jest wyjątkowo niefortunny i gdyby to nie była polygamia, to już by tam sie wszyscy doszukiwali interwencji kogoś z firmy na E. Nic to, zobaczymy co UOKIK odpowie po dogłębnym przebadaniu sprawy.

A na koniec pozwole sobie na taki mały zabieg artystyczny - "co by było gdyby" - nawiązując do wspomnianej kilka postów wcześniej kary za zbyt małą zawartość tłuszczu:

Cytat: polyfoodia
Mieliśmy już opinię o niskiej zawartości tłuszczu w produkcie Masmalu od Federacji Konsumentów i jednej z kancelarii prawniczych - czas na rządowy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Poprosiliśmy UOKiK o ustosunkowanie się do sprawy. Oto ich odpowiedź:

"W opinii UOKiK [...] konsument miałby podstawy do reklamacji produktu spożywczego jedynie w przypadku gdyby został wprowadzony w błąd, co do zawartości tłuszczu - np. gdyby sprzedawca lub producent zapewniał go, że zawartość ta jest wysoka."

Spytaliśmy się więc, czy brak czytelnej informacji o zawartości tłuszczu na opakowaniu produktu spożywczego stanowi zdaniem UOKiKu problem. Okazuje się, że nie. A co za tym idzie, nie można uznać, że Masmal wprowadza ludzi w błąd i sprzedaje wybrakowany produkt.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 03:06:07 wysłana przez Twins »

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #393 dnia: Marzec 17, 2010, 03:31:26 »
@Twins
wszystko co napisałeś jest prawdą oprócz końcowej interpretacji.

Zdanie które otrzymałem od Federacji Konsumentów jak narazie ustnie, myślę że jutro (dziś) będzie to wszystko znacznie bardziej czytelnie to że "NA PRODUKCIE POWINNA ZNAJDOWAĆ SIĘ JEDNOZNACZNA INFORMACJA O BRAKU USŁUGI XBOX LIVE"

Dlaczego Twoja interpretacja końcowa jest błedna ?

Gdyż na paczce margaryny nie było informacji co znajduje się tej paczce

Na opakowaniu konsoli (i nie tylko) widnieje informacja o zawartości której faktycznie nie ma

i to właśnie rozumiemy przez wprowadzanie klienta w błąd.

Myślę że dość dobrze uwidoczniłem ten drobny niuans...

Pozdrawiam i dobranoc
jutro będzie pracowity dzień :)

EDIT//
dzień dobry - zapraszam do trzymania dziś ręki na pulsie :)

@SER
Albo Ty nie rozumiesz o co mi chodziło albo ja nie mogę zrozumieć o co Tobie chodzi. Według Ciebie Polygamia o oficjalne stanowisko UOKiK miała się zwracać do WWL? Bądż poważny, napisali tam skąd chcieli uzyskać odpowiedź: do UOKiK. Dostali odpowiedź jaką dostali. No sorry ale czy to ich wina, że siedzą tam najwidoczniej ludzie niekompetentni? Poly podobno wysłała jedno zdjęcie a typek który sprawdzał sprawę wydał werdykt wyłącznie na tej podstawie, bez żadnego zagłębiania się w temat? Takie coś powinno się piętnować a nie chęć uzyskania INFORMACJI.
edit:
Ja np zwracając się do instytucji państwowej/urzędu oczekuję oficjalnej odpowiedzi i uruchomienia całej machiny urzędniczej a nie odpowiedzi gostka najniższego szczebla któremu coś tam się wydaje, że wie to pierdolnie jakąś bzdurę żeby tylko spławić czym prędzej interesanta.

Drogi Serze,
nikt nie twierdzi że Polygamia miała się zwracać do WWL o oficjalne stanowisko UOKIKu jedynie że Polygamia wiedziała że kolejne informacje będą w środę wraz z podjęciem kroków prawnych czyli skierowaniem sprawy do Prezesa UOKIKu.
W odpowiedzi UOKIKu nie możesz wytykać niekompetencji gdyż ich odpowiedź pod względem merytorycznym przy tak małym zapoznaniu ze sprawą przez Polygamię jest naprawdę rzetelna na tyle ile mogła być.

Nie można mylić chęci uzyskania INFORMACJI od chęci zrobienia TANIEJ SENSACJI to dwie różne rzeczy i niestety przy tym artykule ta druga chęć wygrała...jak to się ma do rzetelności to chyba każdy wie?

Jeśli się chce uruchomienia całej maszyny urzędniczej jak to nazwałeś trzeba przejść odpowiednią ścieżkę prawną która wygląda własnie tak jak WWL robi czyli zdobycie poparcia Federacji Konsumentów która następnie wraz z nami podejmuje kolejne kroki prawne o których już "n-ty" raz piszę.
Więc tym bardziej RZETELNY dziennikarz po otrzymaniu takiej odpowiedzi albo wyrzuca ją do kosza albo dalej drąży temat....

to tyle

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 07:50:45 wysłana przez elempl »

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #394 dnia: Marzec 17, 2010, 08:30:55 »
Panowie, spokojnie, nic się nie stało. Mówię tutaj o notce Polygamii. To, że wysłali zapytanie do UOKiK to ich prawo, jeśli nie obowiązek.

Jednak nazywanie przez Radka Zaleskiego odpowiedzi urzędu oficjalnym stanowiskiem, jest śmieszne. :) Oficjalne stanowisko UOKiK będziemy znali, gdy przeprowadzona zostanie cała skomplikowana procedura administracyjna. Jej stroną będzie Microsoft, będzie masa pism, masa terminów itd. Nie wstrzymujcie więc oddechów, bo sprawa będzie się zapewne ciągnęła miesiącami.
PSN ID: czajuprime

Offline Slateer

• Junior
  • *
    • Gamersite
« Odpowiedź #395 dnia: Marzec 17, 2010, 08:31:54 »
Proszę też nie traktować tego jako atak na WeWantLive. Naszym zadaniem jest drążenie i wyjaśnianie sprawy do końca.

czyli nie macie juz po co pisac, bo poly juz WYJASNILO sprawe do KONCA

nie no fail to jakis jest co odwalili z UOKiK...

jak chcecie, to moge Wam zalozyc dzial na moim rownie stabilnym forum
http://forum.gamersite.pl/

Gry, konsole, PC: www.gamersite.pl

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #396 dnia: Marzec 17, 2010, 08:38:46 »
Panowie, spokojnie, nic się nie stało. Mówię tutaj o notce Polygamii. To, że wysłali zapytanie do UOKiK to ich prawo, jeśli nie obowiązek.

Jednak nazywanie przez Radka Zaleskiego odpowiedzi urzędu oficjalnym stanowiskiem, jest śmieszne. :) Oficjalne stanowisko UOKiK będziemy znali, gdy przeprowadzona zostanie cała skomplikowana procedura administracyjna. Jej stroną będzie Microsoft, będzie masa pism, masa terminów itd. Nie wstrzymujcie więc oddechów, bo sprawa będzie się zapewne ciągnęła miesiącami.

Ale również ich obowiązkiem jeśli wysyłają jakiekolwiek zapytanie to przedstawienie sprawy w sposób rzetelny i wyczerpujący.
Także przy późniejszej interpretacji tej odpowiedzi powinni zachować dziennikarski profesjonalizm a nie dywagować i udowadniać że Urząd to Urząd i jak mówi nasz Kochany Pan Prezydent "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne."

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #397 dnia: Marzec 17, 2010, 08:45:31 »
Powienieneś elemie wiedzieć, że u nas cieżko jest o coś takiego jak dziennikarski profesjonalizm. :) Nie wymagajmy go tym bardziej od grupki hobbystów, jakimi są chłopaki z Polygamii.
PSN ID: czajuprime

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #398 dnia: Marzec 17, 2010, 08:47:24 »
Jak konsola może być zbanowana na czymś co teoretycznie NIE ISTNIEJE W POLSCE? No jak w świetle prawa sprawdzą w sklepie czy można się łączyć z Live czy nie? Nie mają jak, skoro "usługa jest niedostępna". O modyfikacji konsoli mogą świadczyć zerwane plomby, ale jak są całe to nawet nie powinni się zastanawiać czy konsola była modfikowana czy nie(a jak można sprawdzić na allegro i jak już ktoś tu napisał iksa przerabiają tak żeby plomby były nienaruszone). Chyba, że istnieje jakiś legalny sposób na sprawdzenie czy iks jest po flashu(w sklepie przecież piratów nie bedą trzymać żeby sprawdzić czy działają czy może nie).
OK, nie musza sprawdzac Live, wystarczy sprawdzić czy oryginalne gry instaluja sie na dysku - jesli sie nie instaluja, to znaczy ze nastapila ingerencja uzyszkodnika w konsole, co skutkuje utrata gwarancji. No chyba ze ktos potrafi udowodnic, ze instalacja gier potrafi sama sie wylaczyc na niemodyfikowanym xboksie.

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
« Odpowiedź #399 dnia: Marzec 17, 2010, 08:47:31 »
śmiem sie z Tobą nie zgodzić.
Już pomijając polygamie, bo to dotyczy każdego innego zawodu - biore za to kase to robie to należycie.