Autor Wątek: WWL - dyskusja ogólna  (Przeczytany 280265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slateer

• Junior
  • *
    • Gamersite
Odp: WWL - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #320 dnia: Marzec 16, 2010, 14:49:40 »
http://prawo.gazetaprawna.pl/orzeczenia/405924,180_tys_zl_kary_dla_producenta_z_warlubia.html
Dziś w GP przeczytałem o nałożonej przez UOKiK karze na producentów masła, zgadnijcie z jakiej przyczyny...

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie uwzględnił argumentów przedsiębiorcy i zatwierdził nałożoną przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów karę w wysokości 180 tys. zł za brak na towarze czytelnej informacji o zawartości tłuszczu.

Główny Inspektorat Inspekcji Handlowej poinformował prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Masmal może stosować praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Firma sprzedawała produkt ?Maślany z Warlubia?. Udział procentowy masła w tym produkcie wynosił tylko 2 proc. Zdaniem Inspekcji Handlowej eksponowanie i podkreślanie w nazwie produktu obecności składnika, którego zawartość jest tak znikoma, było mylące dla kupujących.

Może i mylnie, ale od razu skojarzyło mi się to z praktykami MS.

to teraz pomyslcie ze maslo kosztuje kilka zlotych, a xbox kilka set, czyli (jak sie nie myle) ms slono by wybulil
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 14:55:42 wysłana przez Slateer »

Gry, konsole, PC: www.gamersite.pl

Offline kcpwr79

• Junior
  • *
« Odpowiedź #321 dnia: Marzec 16, 2010, 14:59:15 »
Info o Xbox i zdaniu FK poszło na techall oraz na wykop :)

Offline michael89

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #322 dnia: Marzec 16, 2010, 16:09:19 »
Ta niby akcja allegro o kasowaniu aukcji z przerobionymi konsolami to smiech na sali. Codziennie natykam sie na kilkanascie takich aukcji

Offline dugerWR

• Junior
  • *
« Odpowiedź #323 dnia: Marzec 16, 2010, 16:19:10 »
a nie przyszło Wam (chętnym do zwrotu konsoli) że zakładając konto XBL podaliście swiadomie nieprawdziwe dane łamiąc tym samym postanowienia umowy licencyjnej którą podczas zakładania konta zaakceptowaliście? po pierwszych zwrotach będzie fala blokowania konsolom dostępu do XBL za złamanie regulaminu korzystania z usługi, a takie jako 'uszkodzone' nie będą podlegały zwrotowi...

oczywiście pewnie wszyscy krzykacze (mam na myśli tych deklarujących zwrot konsoli) po uważnym przeczytaniu umowy licencyjnej usługi XBL zaniechali zakładania kont...

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #324 dnia: Marzec 16, 2010, 16:29:38 »
DO info zamieszczonego na głównej poly, przekleiam i wzbogacm mój komentarz.

"Poszla TA inforamcja z pytaniem? A co z informacjami bez tego konkretnego adresu? Co z "sprawdz na xbox.com"? Co z informacja "w naszym serwisie online znajdziesz ogromny wybór gier i filmów" ktora byla na stronie xbox.com? Sprzedajmy przez kilka lat produkt bez informcji "do zrobienia potrzeba kilo miesa" i kiedy zaczyna nam sie palic pod noga dodajemy takie info i co? Jestesmy kryci na kilka lat wstecz?"

DO UOKiK poszedl skan z adresem gdzie rzeczywiscie lista krajów z LIVE się znajduje. Nie zmienia to jednak, według mnie, faktu że UKOiK powinien ustosunkowac się do innych informacji które pojawiały się wcześniej. Typu sprawdz na "xbox.com" gdzie wisialo info o "serwisie online".
Powinien również ustosunkować się do okładek gdzie umieszczono logo LIVE z przodu natomiast info o "sprawdz sobie czy jest live" podane jest z tyłu PO ANGIELSKU. Oraz tego ze w takiej np. grze Crackdown w serii Classic jest logo "xbox Live". Z tyłu natomiast WYMAGANIA SYSTEMOWE XBOX LIVE! I dopiero na końcu tych wymagań (czyli konto gold, zestaw słuchawkowy, kamerka) oraz szeroko pasmowego internetu ktory dziala z LIVE (polecaja sprawdzenie u swojego ISP) małym fontem "sprawdz czy u ciebie LIVE jest".

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 16, 2010, 16:31:33 »
A ta informacja z UOKiK to jest po listach od organizatorow WWL, czy Poly sama oddzielnie sie z nimi kontaktowala?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline alcatraz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 16, 2010, 16:40:44 »
a nie przyszło Wam (chętnym do zwrotu konsoli) że zakładając konto XBL podaliście swiadomie nieprawdziwe dane łamiąc tym samym postanowienia umowy licencyjnej którą podczas zakładania konta zaakceptowaliście? po pierwszych zwrotach będzie fala blokowania konsolom dostępu do XBL za złamanie regulaminu korzystania z usługi, a takie jako 'uszkodzone' nie będą podlegały zwrotowi...

oczywiście pewnie wszyscy krzykacze (mam na myśli tych deklarujących zwrot konsoli) po uważnym przeczytaniu umowy licencyjnej usługi XBL zaniechali zakładania kont...

A nie przyszło ci do głowy, że konto można z konsoli usunąć. I nie licz na to , że masowo ludzie zaczną oddawać x-y do sklepów, po prostu pokazany jest tu cynizm MS wobec graczy. Robienie z graczy idiotów i to od samego zakupu konsoli. Nie chcemy oddawać X-ów, chcemy XBL PL.

Offline Kosowsky

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 16, 2010, 16:41:15 »
Zabawnie wygląda na Konsolowisku - bądź co bądź serwisie rzecznika WeWantLive - bijąca po oczach reklama "1600/2000/... Microsoft Points, 1-3-12-miesięczne subskrypcje Xbox Live Gold, najniższe ceny, 24/7 - kliknij, xboxlivesklep.pl".

Osłabiacie swoją pozycję w potyczce z Microsoftem, chłopaki - mogą Was tu wypunktować.

Offline alcatraz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #328 dnia: Marzec 16, 2010, 16:45:38 »
Zabawnie wygląda na Konsolowisku - bądź co bądź serwisie rzecznika WeWantLive - bijąca po oczach reklama "1600/2000/... Microsoft Points, 1-3-12-miesięczne subskrypcje Xbox Live Gold, najniższe ceny, 24/7 - kliknij, xboxlivesklep.pl".

Osłabiacie swoją pozycję w potyczce z Microsoftem, chłopaki - mogą Was tu wypunktować.

W sumie mogą, ale można powiedzieć , ze to towary dla Polaków w UK , Niemczech itp.;)

Offline radek.zaleski

• Stały bywalec
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 16, 2010, 16:48:31 »

W sumie mogą, ale można powiedzieć , ze to towary dla Polaków w UK , Niemczech itp.;)

Jeśli oczekujesz w relacjach z partnerem braku hipokryzji i kręcenia to warto zacząć od siebie.

Offline alcatraz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #330 dnia: Marzec 16, 2010, 16:53:41 »

Jeśli oczekujesz w relacjach z partnerem braku hipokryzji i kręcenia to warto zacząć od siebie.

a widzisz tam uśmiechniętą buźkę z zamkniętym jednym oczkiem (czytaj żart, joke, czy jak tam chcesz)?

EDIT Poważne traktowanie MS już pokazał.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #331 dnia: Marzec 16, 2010, 16:55:48 »

O jakim partnerze i o jakiej hipokryzji mowisz?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline dugerWR

• Junior
  • *
« Odpowiedź #332 dnia: Marzec 16, 2010, 17:05:39 »
A nie przyszło ci do głowy, że konto można z konsoli usunąć. I nie licz na to , że masowo ludzie zaczną oddawać x-y do sklepów, po prostu pokazany jest tu cynizm MS wobec graczy. Robienie z graczy idiotów i to od samego zakupu konsoli. Nie chcemy oddawać X-ów, chcemy XBL PL.

owszem przyszło, ale:
- konsola ma unikalny ID (i MAC) związany z profilem (profil pamięta na jakiej konsoli został założony)
- profil (jego online'owa część) jest przechowywany na serwerach MS (na dowód opcja 'recover profile')

zdaję sobie sprawę że z tym oddawaniem konsol to tylko żarty. ale skoro ja (i całe to forum) zdaje sobie z tego sprawę, to chyba warto zdac sobie sprawę z tego że to niezbyt mocna karta przetargowa, skoro nie istnieje do końca nawet w teorii a w praktyce większość przyznaje że nawet przez chwilę nie miała ochoty jej wyłożyć na stół.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #333 dnia: Marzec 16, 2010, 17:08:30 »
Zapominasz, ze sprawa nie dotyczy tylko uzytwkonikow tego forum, ale wielu tysiecy "zwyklych" konsumentow, ktorzy konsole kupili w Saturnie, czy innym Tesco i byli i sa wprowadzani w blad.

Offline pawlo2402

• Junior
  • *
« Odpowiedź #334 dnia: Marzec 16, 2010, 17:17:58 »
Ja bym swojego xboxa nie oddał i liczę na chłopaków z WWL, że dzięki nim będę mógł się normalnie zarejestrować na xbox live

PS.A może by tak wprowadzić konkurs w stylu "Nie przerabiam-nie kradnę", tylko że wypowiadalibyśmy się o tym "Dlaczego oddałbyś swoją konsolę Xbox 360?"  :).

MeriB

• Gość
« Odpowiedź #335 dnia: Marzec 16, 2010, 17:21:35 »
Pytanie: czy werdykt UOKiK wydał po kontakcie z WeWantLive i przesłaniu zgromadzonego materiału dowodowego, czy ktoś z polygamii wysłał pojedynczego maila z zapytaniem?

EDIT: Aha, doczytałem że poly sama się z nimi skontaktowała, można zobaczyć co dokładnie im wysłaliście?
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 17:24:08 wysłana przez MeriB »

Offline LoneWolfREV

• Mieszkaniec tego forum
    • Daj Głos Podcast
« Odpowiedź #336 dnia: Marzec 16, 2010, 17:32:14 »
Poly sama zorganizowała akcje. FK obiecała na środę swoje stanowisko i postawienie sprawy do UOKiK. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Potrzebujemy ludzi chetnych do pomocy. Najlepiej takich ktorzy znaja sie nie tylko na branży ale i na pisaniu i ogarnianiu. Sam wszystkiego nie zrobie. Banner na konsolowisku jest bonusem, a przeciez nie bedziemy ingerowac co i kogo maja reklamowac serwisy nas wspierajace. Jesli nagle MS oglosi konkurs i informacje/reklamy o nim pojawia sie na Poly, Konsolowisku czy innych serwisach to tez mamy miec do nich pretensje? Informujemy o braku XBL w Polsce, ale nie namawiamy do bojkotu i nigdy tego nie robilismy.

Pozatym kto powiedzial ze konsolowisko jest rzecznikiem WWL? Ja tez mam swoja strone o grach, mam ja skasowac bo zajmuje sie WWL? Już bez przesady...
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 17:36:54 wysłana przez LoneWolfREV »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #337 dnia: Marzec 16, 2010, 17:43:38 »
Poly sama zorganizowała akcje. FK obiecała na środę swoje stanowisko i postawienie sprawy do UOKiK. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Super. Zamiast poczekac, zeby sprawa sie toczyla swoim torem to Poly bez sensu poleciala do UOKiKu, chyba tylko po to, zeby zamieszac.  ::)

MeriB

• Gość
« Odpowiedź #338 dnia: Marzec 16, 2010, 17:48:03 »

Super. Zamiast poczekac, zeby sprawa sie toczyla swoim torem to Poly bez sensu poleciala do UOKiKu, chyba tylko po to, zeby zamieszac.  ::)
Przecież negocjują ile potrwa ich embargo na recenzję na Alana Wake'a, jakoś musieli zrobić MS dobrze ;)

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #339 dnia: Marzec 16, 2010, 18:14:17 »

a) w jaki sposob sprawdzisz czy konsola jest tak "uszkodzona"?
b) co ma licencja na użytkownie LIVE do niezgodności towaru z umową?
c) takie blokady to nie byłby strzał w stopę. to odciecie ręki. Windowsa mogli by sobie jeszcze sprzedawać firmom i urzędom. Z rynkiem konsol mogliby sie pożeganac i to nie tylko w Polsce.

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #340 dnia: Marzec 16, 2010, 18:27:15 »
Przepraszam ale musze napisac pare cierpkich zdań...

Przepraszam rozumiem że Polygamia ma ambicje itp. itd. lecz w tym momencie nie dysponując w pełni materiałem dowodowym
którym dysponujemy my, wysłali zapytanie do jakiegoś pracownika z UOKIKu z prośbą o zaopiniowanie sprawy - to co podane zostało w tej chwili do informacji przez Polygamie to jest niestety tak zwana półprawda i niestety zamiast wspierać naszą akcję WWL zrobiliscie zupełnie coś odwrotnego bo jakiś pracownik UOKIKu który nie poznał dogłębnie sprawy bazując na ubogich materiałach powiedział że jest OK a nie jest.

Więc tak jak pisałem wcześnie są dwie osobne podstawy prawne do działania w związku z obecną sytuacją:
- Stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych
- Niezgodność towaru z umową

te dwa paragrafy to dwie rózne sprawy

W zaistniałej sytuacji powiem że:
- jutro mamy otrzymać oficjalne medialne stanowisko FK po zapoznaniu się z wszystkimi materiałami zgromadzonymi przez WWL
- FK wystosuje oficjalne pismo do Microsoftu w sprawie stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych.

Następnie zostaną podjęte kroki prawne tj.
- Federacja Konsumentów skieruje sprawę do Prezesa UOKIKu celem rozpoznania sprawy i podjęcia stosownych działań tzn.
wydania wytycznych które Microsoft powinien spełnić aby sytuacja była jasna dodatkowo na Microsoft z paragrafu o stosowaniu nieuczciwych praktyk rynkowych może zostać nałożona kara publiczno-prawna (finansowa)

natomiast swoją drogą dodatkowo działania z paragrafu niezgodność towaru z umową będą prowadzone równolegle....

Pozdrawiam i mam nadzieje ze wyjasniłem trochę sytuację - jednoczesnie chciałbym zaznaczyć że mam żal do polygamii z powodu dezinformacji....

Edit//
Federacja Konsumentów jest organizacją pozarządową, której zadaniem jest ochrona  indywidualnego konsumenta w Polsce. Oznacza to świadczenie poradnictwa czy prowadzenie sprawy przed sądem w imieniu konsumenta.

UOKiK może reagować w przypadku naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.  Nie reprezentujemy indywidualnego klienta, ani nie jesteśmy stroną w przypadku sporu sądowego konsumenta z przedsiębiorcą lecz działamy systemowo - eliminując z rynku praktyki mogące naruszyć interesy nieograniczonej liczby konsumentów. W związku z tym mamy możliwość nałożenia na przedsiębiorcę naruszającego zbiorowe interesy konsumentów (np. poprzez wprowadzanie ich w błąd) karę finansową w wysokości do 10 proc. ubiegłorocznego przychodu oraz nakazać zaniechania niedozwolonej praktyki. Jak widać nie reprezentując bezpośrednio konsumentów prowadzimy działania, które są dla nich korzystne.  Lektura komunikatów na stronie internetowej Urzędu (http://www.uokik.gov.pl/) najlepiej pokazuje  w ilu sprawach pomogliśmy słabszym uczestnikom rynku.

Jedyne konkretne informacje ktore Polygamia uzyskała są pogrubione i pokrywają się z informacjami które otrzymałem od Federacji Konsumentów która w obronie naszych interesów wystąpi na drogę prawną tak jak napisałem wyżej.

Proszę przedstawicieli Polygami do podjęcia rzeczowej dyskusji na temat zainstniałej sytuacji oraz przedstawienia informacji które skierowaliscie do UOKIKu gdyż wynika z ww. odpowiedzi iż wasze zapytanie zostało odebrane jako sprawa pojedyńczego konsumenta co zupełnie jest nieporozumieniem.
 I w mojej ocenie wprowadziliście ludzi w błąd.

Według mnie Polygamia powinna zamieścić sprostowanie tego artykułu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 19:29:58 wysłana przez elempl »

Offline kmh

• Stały bywalec
    • http://www.motywdrogi.pl
« Odpowiedź #341 dnia: Marzec 16, 2010, 18:49:17 »
Przecież negocjują ile potrwa ich embargo na recenzję na Alana Wake'a, jakoś musieli zrobić MS dobrze ;)
ho ho hi hi

nie

Robson

• Gość
« Odpowiedź #342 dnia: Marzec 16, 2010, 19:26:19 »
Moim zdaniem poly powinna współpracować z WWL w takich sprawach jak kontakt z UOKiK - tym bardziej, że organizatorzy już wczoraj ogłosili, że w środę federacja konsumentów opublikuje pismo, a sprawę będzie pilotować do UOKiK - takie na szybko załatwianie sprawy w celu zwiększenia kliknięć jest nie w porządku, podobnie jak to miało miejsce z nadmiernym przywiązywaniem wagi do informacji o livie na podstawie niepotwierdzonych spekulacji z blogu Chipa - chyba wam nie ciąży ta akcja tak jak Microsoftowi? Bo można odnieść takie wrażenie, że polygamia ma już nieco dosyć tej całej akcji, szczególnie od momentu oświadczenia M$. Piotrek Gnyp jest pewny na 100% że ten Live będzie ogłoszony na E3, ci z Microsoftu trochę tam byli nie w porządku, że olali akcję, ale w sumie to jest ok i powinniśmy zamiast walczyć z wielką korporacją, grzecznie poczekać do czerwca. Jak widać WWL ma inne plany, dlatego mam nadzieję, że polygamia nigdy nie będzie osłabiać działań tej akcji, bo byłoby to naprawdę nie w porządku.

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #343 dnia: Marzec 16, 2010, 19:27:54 »
Oh internecie, internecie czemuż ty taki okrutny, marzenia me zabijasz?

Wiecie co to CES? Consumer Electronics Show, takie małe nic nie znaczące targi na których nic się nie dzieje.
A może nie?
W każdym razie targi te maja na tyle małe znaczenie że informacje na temat LIVE Micorosft ogłasza PRZED nimi. Nie NA nich.
Na przykład w listopadzie a nie w styczniu kiedy CES ma miejsce.
Ale o co mi chodzi. Jest wiec sobie taki press-realese na temat Xbox-live.
http://www.microsoft.com/presspass/events/ces/docs/XboxLIVEFS.doc

I znajduje się tam informacja jakie kraje będa miały dostęp do VOD na JESIEŃ 2010. W Listopadzie 2009 ogłaszaja co będzie za 9 miesięcy. I to kraje które już Live mają.

Bądźmy optymistami, jeśli od czerwca poczekamy 9 miesięcy to znaczy że LIVE może być w polsce już w marcu 2011. tak to informacja dla CHIPA, bo oni lubią puszczac takie ploty

Rozumiecie? Jeśli taka rzecz jak VOD ogłaszana jest na 9 miesięcy naprzód to kto da sobie wmówić że szkielet na której taki VOD się opiera będzie ogłoszony 3 miesiące przed jego premierą?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #344 dnia: Marzec 16, 2010, 19:41:12 »
No chyba fakt, że konsola jest zbanowana na Live nie może być w ogóle brany pod uwagę skoro go NIE MA oficjalnie w PL.
Fakt, że konsola jest zbanowana świadczy o tym, że była modyfikowana, a więc otwierana, a więc utrata gwarancji.

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #345 dnia: Marzec 16, 2010, 20:06:20 »
Proszę, czy ktoś z polygamii może mi napisać czemu sabotujecie działanie WWL puszczając taką informację ZANIM chłopaki zgromadzili i wysłali dowody na poparcie swoich tez? Jestem bardzo ciekawa dlaczego olewacie twardy rdzeń swojej społeczności, dla paru przypadkowych kliknięć na głównej :(

Offline DojoPL

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #346 dnia: Marzec 16, 2010, 20:25:30 »
Miałbym taki pomysł. Jak skończycie akcję zdjęciową moglibyście rozpocząć akcje na youtube.

Zrób filmik i wypowiedz się dlaczego popierasz WeWantLive i dlaczego XBOX Live jest tak dla nas potrzebny i jaki masz pomysł na walkę z piractwem.

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #347 dnia: Marzec 16, 2010, 20:26:32 »
Miałbym taki pomysł. Jak skończycie akcję zdjęciową moglibyście rozpocząć akcje na youtube.

Zrób filmik i wypowiedz się dlaczego popierasz WeWantLive i dlaczego XBOX Live jest tak dla nas potrzebny i jaki masz pomysł na walkę z piractwem.

I koniecznie wspomnij o pizzy.  ;)

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #348 dnia: Marzec 16, 2010, 20:34:53 »
W dalszym ciągu proszę o podjęcie rzeczowej PUBLICZNEJ (dostałem już jedno PW lecz nie będę dyskutował po cichu) dyskusji na temat zaistniałej sytuacji przez redaktora lub redaktorów serwisu Polygamia.

edit//
proszę także pamiętać że brak odpowiedzi jest również odpowiedzią.

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 20:54:12 wysłana przez elempl »

Offline DojoPL

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #349 dnia: Marzec 16, 2010, 20:48:30 »

Kurcze no umknęło mi ;D

Dobra a teraz na poważnie. Kumpel z Cyfry dowiedział się co i jak z tymi kontaktami z MS.
Ogólnie w ich firmie jest taki oddział zajmujący się tymi sprawami i dowiedział się od jednej osoby właśnie z tego działu, od około 2 miesięcy bardzo duża firma prowadzi rozmowy na temat licencji na filmi - VOD. Niestety nie udało mu się wyciągnąć od niego jaka to firma bo by kolo mógł pracę stracić. Jednak wszystko wygląda na to, że CHIP nie kłamał. Jest dobrze panowie i panie...  ;)

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #350 dnia: Marzec 16, 2010, 20:56:11 »

Kurcze no umknęło mi ;D

Dobra a teraz na poważnie. Kumpel z Cyfry dowiedział się co i jak z tymi kontaktami z MS.
Ogólnie w ich firmie jest taki oddział zajmujący się tymi sprawami i dowiedział się od jednej osoby właśnie z tego działu, od około 2 miesięcy bardzo duża firma prowadzi rozmowy na temat licencji na filmi - VOD. Niestety nie udało mu się wyciągnąć od niego jaka to firma bo by kolo mógł pracę stracić. Jednak wszystko wygląda na to, że CHIP nie kłamał. Jest dobrze panowie i panie...  ;)

Patrz mój posty wyżej.

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #351 dnia: Marzec 16, 2010, 20:56:18 »

Kurcze no umknęło mi ;D

przepraszam nie chcę być zgryźliwy ale pozostawię to bez komentarza...

Offline DojoPL

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 16, 2010, 21:35:17 »

Kurcze no umknęło mi ;D

przepraszam nie chcę być zgryźliwy ale pozostawię to bez komentarza...

Nie rozumiem o co wam chodzi? Coś nie tak?

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #353 dnia: Marzec 16, 2010, 21:52:54 »
Brzmi jak sci- fi.

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #354 dnia: Marzec 16, 2010, 22:05:03 »
Szanowni forumowicze,
proszę o niezależną opinię gdyż otrzymałem od pewnego użytkownika R.Z. w prywatnej wiadomości zarzut iż moja wypowiedź (patrz kilka postów wyżej)

SZKALUJĘ Polygamię.

Czy wy także tak uważacie? jesli tak to chętnie przeproszę lecz w dalszym ciągu oczekuję PUBLICZNEGO podjęcia tematu który poruszyłem w owym poście...

Pozdrawiam

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #355 dnia: Marzec 16, 2010, 22:07:32 »

Nie rozumiem o co wam chodzi? Coś nie tak?

Poowiedzmy ze rozmawiali z Polskim oddziałem C+. Poooowiedzmy ze kolega nie mógł powiedziec "nie potwierdzam nie zaprzeczam" kiedy padło "to microsoft?". Bo ten co powiedział Chipowi to najwyraźniej mógł.

Na jesień 2010 ogłoszono VOD dla Francji. W listopadzie 2009. Liczmy ze jesień zaczyna sie 1 września. To mamy 9 miesięcy od ogłoszenia do uruchomienia.

Natomiast my mamy miec przypadek że nagle dla Polski (chociaz kto wie, może Czechy Wegry i Grecja też) ogłasza się nie tylko VOD ale i cały LIVE z 6 miesięcznym wyprzedzeniem?

@elempl: jesli ten R.Z. to ten R.Z. o którym myslę to daj sobie spokój. Przecież to rasowy troll.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 22:12:19 wysłana przez JAPONfan »

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #356 dnia: Marzec 16, 2010, 22:23:07 »
No niestety chyba troche Poly wyskoczyla przed szereg, rozumiem ze "dziennikarstwo", ze "misja" itp. Niemniej jakos mam takie nieprzyjemne wrazenie, jakbym dostal od dobrego kumpla solidnego kopa w dupe.

Ale z drugiej strony w sumie luzik - z przedstawiona opinia UOKIK osobiscie sie nie zgadzam. Zobaczymy co zrobi jutro FK.

Elempl: dude, wyluzuj, jesli chlopak podaje informacje wskazujace, ze prace nad XBL PL jakos sie tocza to tylko sie cieszyc trzeba. :) Oczywiscie caly czas mamy do czynienia z informacjami typu "no wiesz, wprost powiedziec nikt nie moze, ale tak czuje ze chodzi o Microsoft", wiec to nadal nic pewnego, ale cos tam na rzeczy moze byc.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 22:27:21 wysłana przez Vir »

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline Shunkan

• Mieszkaniec tego forum
  • death to all who oposse us
« Odpowiedź #357 dnia: Marzec 16, 2010, 22:31:10 »
A ja radzę się wam wszystkim uspokoić i przestać się kłócić. Nie od dziś wiadomo, że Poly podejmuje każdy nawet najgłupszy temat jako prawdę. Jaka to by plota nie była to się znajdzie. Nie ma co się o to spierać bo to jest fakt ale nie powinno być to powodem do sprzeczek. Pudelgamia taką już pozostanie ^^

(Ale nie powiem, nierzetelność redaktorów czasami razi w oczy -.-')

MeriB

• Gość
« Odpowiedź #358 dnia: Marzec 16, 2010, 23:05:11 »
Ja za to w sumie nawet się cieszę.
Kiedy UOKiK zapozna się z materiałami dowodowymi chłopaków z WeWantLive zapewne zmieni zdanie, tylko jaki wtedy tytuł dadzą w newsie na Poly ;]
Nasze głosy nikogo nie obchodzą, to dzieciarnia klika. Trzeba mieć pomysł na siebie, a widocznie gimnazjalista 13+ staje się docelową grupą odbiorców polygamii. Bo tacy łykają wszelkie niesprawdzone plotki jak młode pelikany. I zapominają już za tydzień.
Ważne to mieć pomysł na siebie ;]

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #359 dnia: Marzec 16, 2010, 23:06:35 »

Kurcze no umknęło mi ;D

wypowiem się jako osoba, która tematem VOD interesuje się z punktu widzenia użytkownika. W ostatnim czasie bardzo ruszył ten rynek, który rośnie dzięki coraz lepszym łączom internetowym. Istotnych graczy na rynku jest w tej chwili kilku. I oprócz pionków jest też parę pardzo dużych firm - wymienię tylko ipla(Soloż-Żak), onet(ITI), gazeta.pl(agora) i iplex. Walka między nimi odbywa się o licencje do filmów, wiadomo że wszyscy nie mogą mieć wszystkiego. Także bardzo, ale to bardzo nie chce mi się wierzyć że to właśnie M$ rozmawia z C+... życie zweryfikuje...