Autor Wątek: WWL - dyskusja ogólna  (Przeczytany 280596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czaju

• Super Badass
Odp: WWL - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 15, 2010, 20:29:49 »
Dzięki elem, bardzo mi pomogłeś. :)
PSN ID: czajuprime

Offline LoneWolfREV

• Mieszkaniec tego forum
    • Daj Głos Podcast
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 15, 2010, 20:30:07 »
Przyznam szczerze, że jestem głęboko zdumiony. Gracze, którzy wiele miesięcy (lat) mieli ulubioną konsolę, nagle są dziko uradowani na wieść o tym, że mogą ją bezkarnie zwrócić? Co jest, nagle przestał się Wam klocek podobać? Miesiąc temu był fajny, a teraz to kawałek gówna, które śmierdzi tak, że trzeba się go pozbyć?

@Niekumaty_ nie cytuje całej Twojej wypowiedzi bo wydźwięk jest jasny.

WWL w ramach działań z FK i UOKiK nie chodzi o to żeby teraz wszyscy oddawali konsole. Dla mnie zainteresowanie odpowiednich organów to szansa na to że to one, a nie dziesiątki albo setki graczy, wywrą na nich odpowiedni nacisk aby zaczęli traktować nas konsumentów poważnie i, albo wprowadzili usługi które reklamują, albo jednoznacznie poinformowali poprzez opakowanie i szkolenie sprzedawców że produkt jest albo wybrakowany czy też ma ograniczoną funkcjonalność.

+1

Zgadzam się z Kuflem, który w pełni zrozumiał przesłanie. Chodzi o to, że dostaliśmy opinie od organizacji, że mamy prawo uznawać X360 na naszym rynku jako produkt wybrakowany. Mi nie chodzi o to by jutro kazdy lecial ze swoja konsola i ja wymienial na cokolwiek innego. Chcialbym zeby kazdy klient byl w pelni swiadomy swojego wyboru, a FK udowodniła nam słusznośc naszych domysłów.

Offline DrunkenThief

• Junior
  • *
« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 15, 2010, 20:59:18 »
Tak czytałem o tym całym zwracaniu konsol i chciałem to samo napisać co LoneWolfREV przed chwilą i kufel z tego co on pisał. Przecież jak wszyscy by pooddawali konsole, to już wtedy na pewno nie będzie usługi o którą wszystkim nam chodzi. W naszym interesie jest by jak najwięcej było posiadaczy xboksów, którzy mogli by wywierać coraz silniejszy nacisk :)

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 15, 2010, 21:19:21 »
Dobra robota elempl. To jest ewidentny dowod na wprowadzanie klientow w blad i to bardzo bezczelne wprowadzanie...

dodam tylko że to mały smaczek pełnego materiału dowodowego  :D

całość materiału została przekazana do Federacji Konsumentów  ;D

Jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego dla całego Microsoftu z okazji Światowego Dnia Konsumentów :D
i Gratuluję dobrego samopoczucia :D

Sacreu Bleu - zaklnął anonim, z firmy na E bądź M, szpetnie po francusku.

MeriB

• Gość
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 15, 2010, 21:25:04 »
Wielkie dzięki dla kolegi który wkleił i zaznaczył stosowne fragmenty z instrukcji Xboxa, jak dla mnie jest już pozamiatane ;]

Całkowicie zgadzam się z przedmówcami, nie należy namawiać nikogo do bojkotu xboxa, trzeba uświadamiać przyszłych konsumentów czym skutkuje brak usługi Live PL i niech sami podejmą decyzję.

Zobaczcie wyniki ankiety:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7662270,Federacja_Konsumentow__informacja_o_niedostepnosci.html

Jest dokładanie tak jak myślałem, większość GRACZY (bo na polygamię nie wchodzą raczej osoby niegrające) nie wiedziała o tym że nie ma w Polsce usługi Xbox:live.
Mam nadzieję że wreszcie skończy się gadanie: "widziały gały co brały" i teksty na podcastach że każdy gracz wiedział jak to jest z Live kiedy kupował Xboxa (tak, to też do Ciebie Tartaq) ;]
Ja kupując Xboxa nie wiedziałem o tym że usługa sieciowa w Polsce nie istnieje, wynikało to z dezinformacji na portalach i pismach poświęconych konsolom, gdzie wszędzie pisze się o graniu przez Live, grach na marketplace, dodatkach DLC i tak dalej. Dopiero ostatnio coś się ruszyło i na polygamii jest ta *.
Trzech znajomych którzy kupili xboxa też nie wiedzieli o sytuacji z Live w Polsce, także w moim przypadku niedoinformowanie wynosiło 100%.

A co do wyników ankiety: jeżeli 49% czytelników polygamii nie wiedziało że w polsce nie ma Live, to co dopiero ludzie którzy polygamii nie czytają, a grają tylko okazyjnie.

@maruderzy przekonujący o tym że im mniej Xboxów tym gorzej z wprowadzeniem Live

Według mnie ilość konsol na rynku nie ma aż tak dużego znaczenia. Zobaczcie sytuację w Japonii gdzie procentowy udział Xboxa w rynku jest symboliczny, a ciągle słychać o jakichś akcjach promocyjnych MS, grach specjalnie pod gusta japończyków i tak dalej. Może MS zacznie się starać i inwestować kiedy zobaczy że przegrał tą generację w Polsce z Sony?

Offline LoneWolfREV

• Mieszkaniec tego forum
    • Daj Głos Podcast
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 15, 2010, 21:25:57 »
Tak czytałem o tym całym zwracaniu konsol i chciałem to samo napisać co LoneWolfREV przed chwilą i kufel z tego co on pisał. Przecież jak wszyscy by pooddawali konsole, to już wtedy na pewno nie będzie usługi o którą wszystkim nam chodzi. W naszym interesie jest by jak najwięcej było posiadaczy xboksów, którzy mogli by wywierać coraz silniejszy nacisk :)

Dokładnie o to chodzi. Zobaczcie sami. Na początku rozmawialiśmy z MS Polska. Dostaliśmy "stanowisko" i na tym rozmowy się skończyły. Jeśli słuchaliście ostatniego wywiadu na gamebox'ie to sami dobrze wiecie, że do czerwca nie dowiemy się niczego nowego poza tym, że do Alana Wake'a dostaniemy latarke. Osoby odpowiedzialne za XBL w stanach totalnie zignorowały nasze listy i prośby o ustosunkowanie się do postulatów MS.

Co więc możemy zrobić? Od samego początku akcji wiele osób w tym i ja rozważaliśmy czy faktycznie według prawa możemy na naszym rynku uważać X360 za konsolę wybrakowaną. Teraz FK udawadnia nam, że mamy prawo wymagać usługi XBL z punktu widzenia prawa. Nie traktujcie tego jako bojkot MS, ale walka o swoje, o usługę która nam się należy skoro płacimy identyczną cenę za sprzęt jak wszyscy inni.

Może fakt możliwości zwrotu X360 zadziała jakoś inaczej na MS i będzie w stanie wytworzyć coś sensowniejszego niż 5 zdań jeśli będzie odpowiadał przez UOKiK.

Przyłożyliśmy niesamowicie dużo czasu do WWL i dalej walczymy o to samo - wprowadzenie usługi Xbox Live w Polsce. Sam osobiście chcę się teraz zająć obiecywaną stroną, która będzie szczegółowo informować oraz pomagać każdemu obecnemu lub przyszłemu posiadaczowi konsoli Xbox Live. Nie będziemy tylko pisać o tym że nie ma tej usługi. Pomożemy też każdemu założyć takie konto, bo jak sami wiecie MS zapowiedział, że nikt nie dostanie bana za to, że jest zarejestrowany nielegalnie (na inny kraj) na XBL. Jeśli ktoś by miał do mnie jakieś pytania to myślę, że jest wiele sposobów by mnie znaleźć w sieci więc zawsze w miare możliwości odpowiem na pytania.

Z racji nawiązania współpracy z HIV'em, on teraz przejmie kontakty z mediami, co myślę dodatkowo uatrakcyjni naszą akcję, bo jest on osobą znaną, szanowaną i lubianą.

Doszliśmy też do wniosku, że najwyższy czas na podsumowanie, oraz przypomnienie o wszystkim o tym o co walczymy i do czego dążymy. Na dniach przygotujemy stosowną PR'kę. Jeszcze raz jasno i głośno wystąpimy do wszystkich mediów - nie chcemy bojkotować Microsoftu, ani konosli Xbox 360 która nadal jest świetnym sprzętem - nie zgadzamy się jednak na bezpodstawne dyskryminację nas (graczy), którzy często przez wiele lat są wiernymi klientami i fanami marki X360.

Offline Shunkan

• Mieszkaniec tego forum
  • death to all who oposse us
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 15, 2010, 21:39:18 »
Odnośnie zwracania to domyślam się, że może to oddziaływać w następujący sposób:

Idę z Xboxem do Saturna(np.)* i domagam się zwrotu pieniędzy powołując się na przedstawioną wcześniej w temacie informację. Ok, Saturn zwraca kasę i idę szczęśliwy do domu. Teraz. Zakładając, że osób takich jak ja jest 100 już to robi porządny problem Saturnowi. Patrząc na koszt Xbox'a 360 kilka lat temu (~1150zł z dyskiem 20GB) tworzy to poważne straty dla sklepu. Jak może Saturn zareagować? Zapewne wystąpią z tym do MS i zagrożą jakimś kruczkiem.

*za Saturn podstaw dowolny sklep

Przynajmniej ja tak to widzę.

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 15, 2010, 21:59:17 »
w sumie fajnie by było gdyby ktoś zdecydowany na rozwód z klockiem przećwiczył tą ścieżkę. Przy okazji wyjdzie czy brakuje nam jeszcze jakiegoś argumentu prawnego do tego aby słowo stało się ciałem.

Żeby było jasne nie chodzi o bojkot i pospolite ruszenie, tylko o sprawdzenie czy mamy rację i argumenty na 99% czy już na pełne 100%. Gdyby udał się taki zwrot to mamy precedens i pozamiatane

Offline LoneWolfREV

• Mieszkaniec tego forum
    • Daj Głos Podcast
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 15, 2010, 22:13:04 »
w sumie fajnie by było gdyby ktoś zdecydowany na rozwód z klockiem przećwiczył tą ścieżkę. Przy okazji wyjdzie czy brakuje nam jeszcze jakiegoś argumentu prawnego do tego aby słowo stało się ciałem.

Żeby było jasne nie chodzi o bojkot i pospolite ruszenie, tylko o sprawdzenie czy mamy rację i argumenty na 99% czy już na pełne 100%. Gdyby udał się taki zwrot to mamy precedens i pozamiatane

Miałem już dziś ochotnika, który będzie chciał przetestować tą ścieżkę.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 15, 2010, 22:16:01 »
Ciekawe co w sklepie powiedzą, JAPONfan tak przekonywał do słuszności kroku niech spróbuje ze swoim iksem to będę następny w kolejce. Coś czuję jednak, że będzie tak "jest naklejka że nie ma Live to pocałuj się pan w tyłek albo trzeba poczekać na Pana Edzia to on rozstrzygnie" i godzinka z głowy. Poza tym jak zaczną zwracać i sklep będzie stratny (bo przecież nawet jak kasę odda im MS to na pewno nie jak za nówki a sklep używki nie sprzeda jeśli to duża sieć) to przestanie sprzedawać konsolkę w ogóle. Dlatego powtarzam: na noże z MS precz z ich konsolą w naszym kraju. Niechaj zostanie jedyna słuszna na polskim rynku konsola!
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2010, 22:18:23 wysłana przez Ser »

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 15, 2010, 22:24:35 »
Ciekawe co w sklepie powiedzą, JAPONfan tak przekonywał do słuszności kroku niech spróbuje ze swoim iksem to będę następny w kolejce. Coś czuję jednak, że będzie tak "jest naklejka że nie ma Live to pocałuj się pan w tyłek albo trzeba poczekać na Pana Edzia to on rozstrzygnie" i godzinka z głowy. Poza tym jak zaczną zwracać i sklep będzie stratny (bo przecież nawet jak kasę odda im MS to na pewno nie jak za nówki a sklep używki nie sprzeda jeśli to duża sieć) to przestanie sprzedawać konsolkę w ogóle. Dlatego powtarzam: na noże z MS precz z ich konsolą w naszym kraju. Niechaj zostanie jedyna słuszna na polskim rynku konsola!

to nie jest godzina w plecy. Spisujesz protokół reklamacyjny, na dole dopusując że kopia do wiadomości FK. I od razu na miejscu prosisz o przesłanie faxem do biura FK na nazwisko osoby która popełniła w/w stanowisko. A jak nie fax, to prosisz o poświadczoną kopię i wysyłasz poleconym.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 15, 2010, 22:29:02 »
Poczekam na pierwszego śmiałka i zobaczę co z tego będzie. ZTCP i tak aby zwrócić towar (mimo niezgodności z umową) musi on być w stanie idealnym(znaczy się takim w jakim kupiliśmy) rajt?

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 15, 2010, 22:32:23 »
minimum to wszystkie kable i pudełko

Offline Tadeg

• Padawan
  • **
  • Hadouken!
    • Gamebox24.pl
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 15, 2010, 22:34:39 »
Wy tak na serio chcecie oddać te Xboxy?  ??? Już ich nie chcecie? Czy tylko dla zasady testujecie, czy się uda taki trik ze zwrotem?

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 15, 2010, 22:42:27 »
Ciekawe co w sklepie powiedzą, JAPONfan tak przekonywał do słuszności kroku niech spróbuje ze swoim iksem to będę następny w kolejce.

Jak mam oddać używkę?

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 15, 2010, 22:46:08 »
minimum to wszystkie kable i pudełko
Chyba tak. Ktoś wcześniej napisał, że można do 2 lat od daty zakupu (ile w tym prawdy, nie wiem).

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 15, 2010, 22:57:50 »
żeby przeciwdziałać domysłom i eksperymentom uchylę rąbka tajemnicy i powiem że
na środę Federacja Konsumentów szykuje pismo które na podstawie którego przeciętny Kowalski będzie
mógł dochodzić swoich rozszczeń...

ps. Termin zgodny z prawem to 2 lata od daty wydania towaru.

Pozdrawiam

Offline Ariakan

• Stały bywalec
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 15, 2010, 23:30:40 »
dobra to pokażmy jedną z niespodzianek :)

Dziś ŚWIATOWY DZIEŃ KONSUMENTÓW

Gorąco Pozdrawiam oddział Microsoft Polska i firmę PRową  ;D
/ciach
Wszystkiego Najlepszego :D

jakieś pytania?

Na pierwszym obrazku, który wkleiłeś, zaznaczenie tego strumieniowego przesyłania obrazów i filmów to akurat lekki fail, bo tam dalej jest napisane, że chodzi o przesyłanie z PC, do czego z tego co wiem, nie jest potrzebny XBL.

Ale i tak świetna robota :)

Offline LoneWolfREV

• Mieszkaniec tego forum
    • Daj Głos Podcast
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 15, 2010, 23:33:35 »
To ja bym chciał przy okazji również publicznie podziękować elempl, który wkłada niesamowicie dużo pracy w sprawę FK i naszej nowej strony informacyjnej :) Dzięki!

Offline elempl

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 15, 2010, 23:59:16 »
To ja bym chciał przy okazji również publicznie podziękować elempl, który wkłada niesamowicie dużo pracy w sprawę FK i naszej nowej strony informacyjnej :) Dzięki!

Dziękuję za uznanie :) normalnie się zaczerwieniłem :)

Swoją drogą do działania zmotywowała mnie odpowiedź MS po 30 dniach i 1 godzinie po której poczułem się hmm......delikatnie mówiąc zniesmaczony.

I zapewniam że sprawę będę dalej pilotował tak żeby dokręcić śrubę dobrze :)

Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 00:03:46 wysłana przez elempl »

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #300 dnia: Marzec 16, 2010, 02:31:46 »
Wy tak na serio chcecie oddać te Xboxy?  ??? Już ich nie chcecie? Czy tylko dla zasady testujecie, czy się uda taki trik ze zwrotem?
Nazwij to dyskusja akademicka ;)

Masowe oddawanie konsol IMHO to glupota - nie o to chodzilo i nie o to chodzi teraz. Oczywiscie, jesli ktos chce, to dobrze ze ma teraz wiedze o tym, ze moze taki manewr wykonac. Swietnie, ze sprawa zainteresowala sie Federacja Konsumentow i ze nie poprzestanie na jednym oswiadczeniu. Klient powinien byc informowany o stanie faktycznym towaru, ktory chce kupic, a psim obowiazkiem firmy jest mu te informacje podac na tacy zanim ten w ogole o nie poprosi.

Tekst "wiecej informacji na xbox.com" nie jest IMHO wymowka. Poki co posiadanie komputera, znajomosc adresow forow internetowych i grup dyskusyjnych itp. nie sa obowiazkami narzuconymi ustawami. Albo na pudelku jest informacja "mamy cie, graczu, gleboko w dupie" albo moim zdaniem (w polaczeniu z innymi informacjami jak sklepowe opisy towaru, informacje prasowe, informacje na xbox.com) jest to w pelni swiadome i zaplanowane sciemnianie.

Moze teraz korporacyjni geniusze w koncu pojma jak powinny wygladac relacje na linii klient <--> firma, ktora zabiega o klienta pieniazek.

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 16, 2010, 08:14:04 »
ojej, ;-) tyle zostało powiedziane że chyba mi sie zostaje tylko przywitać w kolejnym dniu walki ;-)

Jak dla mnie stanowisko FK oznacza, że MS nie będzie się mógł bronic, że Xbox Live jest dodatkiem i konsola bez niego jest ciągle w pełni funkcjonalna.

Uważam , że prawo zwrócic konsole powinni miec wszyscy, i szczególnie Ci którzy np. wczoraj przytargali do domu Xbox'a z nowym Battlefieldem i nie bardzo moga się nim cieszyć.

Przykładów takich mam wiele. Xbox'a kupiłem bo miała go moja rodzina. Kilka takich samych konsol w domach z internetem i żadna nie podłączona do Xbox Live. Why? Bo przy rejestracji ludzie dostali komunikat o problemach z rejestracją. Szkoda że tam sie wogóle nie pojawił komunikat "Fuck off you loooooser!" Jasne, że po kombinowaniu konta sie pozakładały na usa i jest ok, ale nie zmienia to faktu, że moja rodzina - casual'e, a nawet jeden który jest wytrawnym pecetowym graczem nie wpadli na to , żeby kombinowac z ustawieniami konsoli.
Każdy zaraz po zakupie może zwrócic produkt z którego jest niezadowolony - mam nadzieję, że to stanowisko FK będzie dla nich materializacją ich frustracji i pozwoli odzyskac wydane pieniadze.

Sam swojego xbox'a nie zamierzam oddawac do sklepu, ani sprzedawac, ani sie go pozbywać, (chociaż też przed zakupem nie śledziłem forów i nie wiedziałem ,że nie będę mógł sie normalnie do Live'a podłączyć, mimo że z mojego pudełka wypadła tona ulotek co mi daje dostęp do LIVE). Chyba że po E3 dostaniemy komunikat: "hey Poland, we've tricked you! No LIVE for YOU!" Wtedy znajde paragonik i odwiedze sklepik w którym go kupiłem ;)

Osobiście bardziej by mnie martwiło czy do sklepów nie zaczną wracać np. konsole po banie, lub przynajmniej przerobione, które bana dostaną po podłączeniu ;-) Dlatego bardzo ważne jest to Co robi LoneWolfRev - musimy się jednoznacznie odciąć od domniemywań, że nakłaniamy do zwrotu konsol.

natomiast co do posiadania broni bez zamiaru jej użycia: wkleje fragment tekstu Phila Collinsa, bo ładnie mówi po co nam spluwa:

"White man turns the corner, finds himself within a different world
ghetto kid grabs his shoulder, throws him up against the wall
he says "would you respect me if I didn't have this gun
'cos without it, I don't get it, and that's why I carry one
"

We always need to hear both sides of the story"

Offline kcpwr79

• Junior
  • *
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 16, 2010, 08:58:50 »
w sprawie poinformowania konsumenta...

A jak wielkim problemem jest umieszczanie na produktach ściśle powiązanych z Xbox Live (konsole, gry) WYRAŹNYCH naklejek informacyjnych o braku tej usługi? Dystrybutorzy/wydawcy bardzo często potrafią informować nas o promocjach, o wzbogaconych wersjach ich produktów właśnie w ten sposób, korzystając z tej bardzo prostej formy przekazu (http://img686.imageshack.us/i/imag0015k.jpg/). Dlaczego o jednych cechach produktu jesteśmy poinformowani a innych już nie? I czy to nie jest przypadkiem tak, że nie jesteśmy informowani o cechach, które mogą negatywnie wpłynąć na sprzedaż danego produktu (Amerykę odkryłem :))?  Dlaczego więc tej informacji na opakowaniach nie ma skoro XBL jest niedostępny w naszym kraju? Wiem, jest dopisek żeby sprawdzić na stronie ale tak jak napisał już Vir... Nie będę go powtarzał.

ps. A może jednak spotkaliście się z takimi naklejkami? Przyznaje, że jestem użytkownikiem X'a od grudnia 2009 :) (wcześniej tylko PC) więc jeszcze wiele pewnie przede mną.

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 16, 2010, 09:01:59 »
nie, nigdy takich nie było i nikt z MS by nie dopuścił do tego żeby na jego produkcie pisali ze nie ma dostepu do usług online, bo to mniej więcej by oznaczało "Nasza konsola jest fajna, ale sięgnij po tę Japońską stojącą obok"

Offline kcpwr79

• Junior
  • *
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 16, 2010, 10:00:53 »
W takim razie wielka prośba do ludzi kreujących treści w mediach (np gamebox24, HIV). Przy najbliższym spotkaniu z przedstawicielem firmy MS lub Edelman zadajcie proszę pytanie, dlaczego konsumenci nie są informowani o braku Xbox Live w Polsce (na produktach ściśle związanych z tą usługą) w sposób bezpośredni?, tak jak to ma miejsce np z promocjami ich produktów. Po części się domyślam, po części Lisek mi na to pytanie odpowiedział ale chciałbym poznać zdanie MS.

Offline TEXZ.

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 16, 2010, 10:23:53 »
http://prawo.gazetaprawna.pl/orzeczenia/405924,180_tys_zl_kary_dla_producenta_z_warlubia.html
Dziś w GP przeczytałem o nałożonej przez UOKiK karze na producentów masła, zgadnijcie z jakiej przyczyny...

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie uwzględnił argumentów przedsiębiorcy i zatwierdził nałożoną przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów karę w wysokości 180 tys. zł za brak na towarze czytelnej informacji o zawartości tłuszczu.

Główny Inspektorat Inspekcji Handlowej poinformował prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Masmal może stosować praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Firma sprzedawała produkt ?Maślany z Warlubia?. Udział procentowy masła w tym produkcie wynosił tylko 2 proc. Zdaniem Inspekcji Handlowej eksponowanie i podkreślanie w nazwie produktu obecności składnika, którego zawartość jest tak znikoma, było mylące dla kupujących.

Może i mylnie, ale od razu skojarzyło mi się to z praktykami MS.

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 16, 2010, 10:24:42 »
W takim razie wielka prośba do ludzi kreujących treści w mediach (np gamebox24, HIV). Przy najbliższym spotkaniu z przedstawicielem firmy MS lub Edelman zadajcie proszę pytanie, dlaczego konsumenci nie są informowani o braku Xbox Live w Polsce (na produktach ściśle związanych z tą usługą) w sposób bezpośredni?, tak jak to ma miejsce np z promocjami ich produktów. Po części się domyślam, po części Lisek mi na to pytanie odpowiedział ale chciałbym poznać zdanie MS.

MS stał na stanowisku że Live to usługa dodatkowa, konsola jest w pełni sprawna bez niej.

Offline Shunkan

• Mieszkaniec tego forum
  • death to all who oposse us
« Odpowiedź #307 dnia: Marzec 16, 2010, 10:34:35 »
Wg mnie to najcelniejszym by było gdyby jakiś urząd nałożył na MS nakaz czytelnego i widocznego informowania o braku usługi na wszystkich produktach z nią związanych ^^ Może to by podziałało na nich bo chyba nikt by nie chciał spadku sprzedaży gier na Xbox'a w takim Tesco czy Carrefourze gdzie kupowana jest zapewne dość spora liczba konsol (z uwagi na nie niewiedzę rodziców).

Offline gamer360

• Stały bywalec
« Odpowiedź #308 dnia: Marzec 16, 2010, 10:41:38 »
http://prawo.gazetaprawna.pl/orzeczenia/405924,180_tys_zl_kary_dla_producenta_z_warlubia.html
Dziś w GP przeczytałem o nałożonej przez UOKiK karze na producentów masła, zgadnijcie z jakiej przyczyny...

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie uwzględnił argumentów przedsiębiorcy i zatwierdził nałożoną przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów karę w wysokości 180 tys. zł za brak na towarze czytelnej informacji o zawartości tłuszczu.

Główny Inspektorat Inspekcji Handlowej poinformował prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Masmal może stosować praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Firma sprzedawała produkt ?Maślany z Warlubia?. Udział procentowy masła w tym produkcie wynosił tylko 2 proc. Zdaniem Inspekcji Handlowej eksponowanie i podkreślanie w nazwie produktu obecności składnika, którego zawartość jest tak znikoma, było mylące dla kupujących.

Może i mylnie, ale od razu skojarzyło mi się to z praktykami MS.

M$ od jakiegoś czasu wraz z innymi polskimi wydawcami zaczął informować o braku zawartości LIVE w danym produkcie :P , ale nie robił tego wcześniej.

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
« Odpowiedź #309 dnia: Marzec 16, 2010, 10:43:43 »
Pamiętajcie też że ostatnimi czasy MS wlasnie celuje w klienta Casualowego - on nie czyta, nie szuka, kupuje bo mu sie "wydaje" i jego portfel nie jest tak kapryśny jak nasze - dlatego powstają takie cuda jak Natal właśnie. A to będzie klient który też niezbyt szybko kapnie sie jak sie do Live'a podłączyc.

Offline kcpwr79

• Junior
  • *
« Odpowiedź #310 dnia: Marzec 16, 2010, 10:46:27 »
MS stał na stanowisku że Live to usługa dodatkowa, konsola jest w pełni sprawna bez niej.

Ok, przyjmuję to do wiadomości. Ale... Czego nie wieźmiesz w ręce masz na tym logo Xbox Live, po za tym MS pofatygował się troszę i jednak czasami pisze, że "więcej o dostępności XBL w twoim kraju na stronie..." Usługa Xbox Live jest wszechobecna (a mam wrażenie, że nawet nieodłączna), więc zastanawiam się jednak czy powyższe praktyki nie wprowadzają w błąd.

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
« Odpowiedź #311 dnia: Marzec 16, 2010, 11:32:00 »
oczywiscie że wprowadzają w błąd na co masz wgląd właśnie w liście z FK.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #312 dnia: Marzec 16, 2010, 12:14:32 »

Masowe oddawanie konsol IMHO to glupota - nie o to chodzilo i nie o to chodzi teraz. Oczywiscie, jesli ktos chce, to dobrze ze ma teraz wiedze o tym, ze moze taki manewr wykonac. Swietnie, ze sprawa zainteresowala sie Federacja Konsumentow i ze nie poprzestanie na jednym oswiadczeniu. Klient powinien byc informowany o stanie faktycznym towaru, ktory chce kupic, a psim obowiazkiem firmy jest mu te informacje podac na tacy zanim ten w ogole o nie poprosi.

Tekst "wiecej informacji na xbox.com" nie jest IMHO wymowka. Poki co posiadanie komputera, znajomosc adresow forow internetowych i grup dyskusyjnych itp. nie sa obowiazkami narzuconymi ustawami. Albo na pudelku jest informacja "mamy cie, graczu, gleboko w dupie" albo moim zdaniem (w polaczeniu z innymi informacjami jak sklepowe opisy towaru, informacje prasowe, informacje na xbox.com) jest to w pelni swiadome i zaplanowane sciemnianie.

Moze teraz korporacyjni geniusze w koncu pojma jak powinny wygladac relacje na linii klient <--> firma, ktora zabiega o klienta pieniazek.

To nie jest glupota ;) Jak ktos placil 1000-1200 pln za klocka to moze go oddac i jesli zwroca mu kase to ma albo na ps3 albo na nowiutkiego elite z zapasem.

Michael_999

• Gość
« Odpowiedź #313 dnia: Marzec 16, 2010, 12:21:19 »
http://www.youtube.com/watch?v=gJBGHS40C4k :P

PS. Z rozpędu strzeliłem posta w nie ten dział co trzeba. Proszę o przeniesienie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 12:36:33 wysłana przez Michael_999 »

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #314 dnia: Marzec 16, 2010, 13:18:24 »

To nie jest glupota ;) Jak ktos placil 1000-1200 pln za klocka to moze go oddac i jesli zwroca mu kase to ma albo na ps3 albo na nowiutkiego elite z zapasem.
Świetna furtka dla przerobionych i zbanowanych konsol, kto im tam będzie w saturnach czy innych sklepach sprawdzał czy klocek jest przerobiony (bo niby jak, z Live się spróbują połączyć? Lol). Niech tylko się to rozniesie na odpowiednich forach. Piękna sprawa. Long live and prosper.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 16, 2010, 13:31:27 »
O ile wiem przerobione konsole maja naruszone plomby gwarancyjne, a pozatym przy próbie polaczenia sie (nieoficjalnie ;) ) z livem wyswietla sie informacja o banie.

Offline JAPONfan

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #316 dnia: Marzec 16, 2010, 13:38:26 »
Świetna furtka dla przerobionych i zbanowanych konsol, kto im tam będzie w saturnach czy innych sklepach sprawdzał czy klocek jest przerobiony (bo niby jak, z Live się spróbują połączyć? Lol). Niech tylko się to rozniesie na odpowiednich forach. Piękna sprawa. Long live and prosper.

Przerobione to te ktore trzeba otworzyc? A żeby otworzyc trzeba zerwac plomby? A produkt ma być w stanie nienaruszonym?

Logic, my friend. It's only logic.

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 16, 2010, 13:45:28 »
tak tyle że większość "przerabiaczy" otwiera konsole bez uszkadzania plomby gwarancyjnej (chyba tępaki z MS do dzisiaj nie oglądali filmików z "suszarką") i nowe plomby tez łatwo odkleić

Zreszta najłatwiej sprawdzic chyba czy konsola była przerabiana to przygotowac na serwisach piracką kopię gry - sie uruchomi to przerobiona, nie pójdzie to można oddac kase - ale przygotowanie zależy od skali zjawiska.
A w sumie to sam jestem ciekaw, czy można by tak zrobic - bo nie można korzystac z nielegalnego oprogramowania, a takim była by właśnie testowana płytka - wiec piractwo w Saturnie? :P
Na razie do czasu E3 mam nadzieje, że takie zjawisko zupełnie nie wystąpi bo to by mogło zahamowac wprowadzenie Live'a.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 13:53:08 wysłana przez lisek84 »

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 16, 2010, 13:49:42 »
@JAPONfan
Allegro, my friend allegro. Aukcje "flash bez naruszania plomb gwarancyjnych" było i to sporo przed tą całą rzekomą "walką" allegro z piractwem.
@Simplex
No chyba fakt, że konsola jest zbanowana na Live nie może być w ogóle brany pod uwagę skoro go NIE MA oficjalnie w PL.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 13:51:41 wysłana przez Ser »

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 16, 2010, 13:54:20 »

Owszem ale w instrukcji patrz strona wczesniej jest informacja o XboxLive... mimo ze go nie ma. To samo dotyczy strony WWW.
Nie mozna reklamowac produktu "usluga" ktora nie istnieje w Polsce.   Sprzedawanie telefonu amerykanskim systemem CDMA w Polsce jest wlasnie tego typu oszustwem