Autor Wątek: WWL - dyskusja ogólna  (Przeczytany 255336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
Odp: WWL - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1200 dnia: Czerwiec 15, 2010, 11:48:25 »
Jaki globalny live :P? Slowacy, Wegrzy i Rumuni nadal beda w takiej sytuacji jak my w ostatnim czasie.

cicho... chciałem sie wywyższyc :P

Offline sew360

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1201 dnia: Czerwiec 15, 2010, 11:51:31 »
Za miesciac wszyscy zapomną i znowu bedzie przeciaganie. Na E3 zero konkretow, 'kiedys tam zrobimy', do tego w informacjach podawane są Polska, Węgry ale na mapce zaswieciła się chyba Rosja i nawet Indie, Mirskiemu nie wierze...

A tutaj wychwalanie MS za stuningowaną zeszłoroczną gadke.

Uwierze jak uda mi się zagrać na PL koncie.

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
« Odpowiedź #1202 dnia: Czerwiec 15, 2010, 11:53:00 »
Troche masz racje, ale pamiętaj, że po raz pierwszy jest to ogłoszone przez MS a nie są to pobąkiwania MSP.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1203 dnia: Czerwiec 15, 2010, 11:54:50 »
Chłopaki. Live! w PL jest pewny w tym roku, to mogę zapewnić !!! Nie powiem nic więcej, bo sprawa się rodzi ...

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
« Odpowiedź #1204 dnia: Czerwiec 15, 2010, 11:57:12 »
a aktualna domene moze przekazemy komus kto chce pociagnac podobna akcje w kraju ktorego wczorajsze rozszerzenie Live nie objelo

Myślę, że to dobry pomysł. W sumie tyle ludzi się odezwało w tej kwestii, ale i nadal nie będą mogli grac, ale poczekał bym z tym do faktycznego startu usługi, bo może nadal nie wszystko byc tak super jak bysmy chcieli.

Offline sew360

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1205 dnia: Czerwiec 15, 2010, 12:02:43 »
Może licznik do 01.01.2011?  :D

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
« Odpowiedź #1206 dnia: Czerwiec 15, 2010, 12:18:35 »
myślę, że to dobry pomysł aby odpalic go raz jeszcze do planowanej daty uruchomienia, jeśli takową poznamy :)

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #1207 dnia: Czerwiec 15, 2010, 12:59:03 »
Przydałoby się jakieś oficjalne potwierdzenie przenoszenia kont z innych krajów na PL, myślę że  teraz jest to dosyć ważne dla nas graczy, którzy posiadają konta na innych krajach

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
« Odpowiedź #1208 dnia: Czerwiec 15, 2010, 13:21:43 »
jakos nie wierzę, że sie dowiemy na 100% przed startem usługi.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1209 dnia: Czerwiec 15, 2010, 13:23:05 »
Zajebiście, że będzie ten Live :). Ale nie należy nagle popadać w skrajność i piać zachwyty. Live miał być od premiery. Cieszymy się, że chociaż teraz a nie od nowej generacji.

W końcu będzie można uzyskać pomoc na infolinii w sprawie za niskiego MTU ;). Będzie normalnie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1210 dnia: Czerwiec 15, 2010, 13:35:00 »
Sorki za lekki offtop, ale o co chodzi z tym za niskim MTU?

Offline TEXZ.

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1211 dnia: Czerwiec 15, 2010, 14:23:38 »
Co za *()#$& napisał na stronie WWL, że podstawą do uruchomienia XL będzie przenoszenie kont z zagranicznych do polskich?

NIC TAKIEGO NIE MA W WYWIADZIE!

Wprowadzacie ludzi niepotrzebnie w błąd!

Pada wręcz odwrotne stwierdzenie, że jest świadomy że jest to podstawą do sukcesu tej usługi w Polsce, nie ma dobrych wiadomości, ale Microsoft podobno nad tym pracuje, ale nie można w tej sprawie nic więcej powiedzieć. Rozumiem, że to są emocje, ale nadinterpretacja pewnych informacji wprowadza niepotrzebną konfuzję.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2010, 14:25:11 wysłana przez TEXZ. »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1212 dnia: Czerwiec 15, 2010, 14:31:43 »
Na razie taka informacja (ze bedzie mozna) byla w chipie.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1213 dnia: Czerwiec 15, 2010, 14:44:58 »
Sorki za lekki offtop, ale o co chodzi z tym za niskim MTU?

Ja miałem problem z podłączeniem się do Live. Bo Live wymaga, żeby MTU było powyżej 1384 czy jakoś tak. Ja mam poniżej, byłem nieźle wkur*ny, bo z PSN łączyłem się bez problemu, a na Live (pewnie przez to, że to posrane P2P) nie mogłem, bo nie. Na polskiej infolinii się wykręcili "w Polsce usługa Live jest niedostępna" i tyle z ich pomocy. Musiałem grać na Live u kumpla. A że Xbox nie ma wi-fi to były niezłe jazzy z kablami.
Teraz jeden problem jest rozwiązany sprzętowo, drugi może telefonicznie.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #1214 dnia: Czerwiec 15, 2010, 14:54:51 »
Co za *()#$& napisał na stronie WWL, że podstawą do uruchomienia XL będzie przenoszenie kont z zagranicznych do polskich?

Pada wręcz odwrotne stwierdzenie, że jest świadomy że jest to podstawą do sukcesu tej usługi w Polsce, nie ma dobrych wiadomości, ale Microsoft podobno nad tym pracuje, ale nie można w tej sprawie nic więcej powiedzieć. Rozumiem, że to są emocje, ale nadinterpretacja pewnych informacji wprowadza niepotrzebną konfuzję.

Tu masz teskt z Chipa:

To tyle, czego się dowiecie z innych portali, które zaczną publikować tę informację po 21:00. To czego się z nich nie dowiecie, to odpowiedź na jedno, dość ważne pytanie: czy będzie można przenosić konta zarejestrowane na inne kraje. Odpowiadamy krótko, mając informacje z pierwszej ręki: TAK!

A tu link:

http://www.chip.pl/news/sprzet/konsole/2010/06/e3-2010-microsoft-oglasza-a-my-przypominamy-xbox-live-polska-rusza-juz-za-pare-miesiecy

Już raz napisali o LIVE i nikt im nie wierzył . Całe szczęście okazało się że jednak będzie LIVE u Nas, może i  w tym przypadku piszą prawdę
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2010, 15:08:14 wysłana przez biomedic »

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
« Odpowiedź #1215 dnia: Czerwiec 15, 2010, 14:56:11 »

OK, to rzeczywiście mała nadinterpretacja - skorygowana. Swoją drogą licz się ze słowami, bo nie uważam się za *()#$& ;P

Wracając do tematu, Jakub Mirski powiedział: Przykro mi, nie mam dobrej odpowiedzi w tym momencie, wiemy że migracja to jest warunek tego, żeby Xbox Live się w Polsce udał, Microsoft pracuje nad tym ale w tym momencie nie mogę powiedziec nic więcej.

Każdy rozumie stwierdzenie: warunek żeby Xbox Live się udał inaczej :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2010, 14:57:45 wysłana przez lisek84 »

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #1216 dnia: Czerwiec 15, 2010, 18:31:48 »
Roli Mirskiego bym nie przeceniał - po co kazał pisać postulaty do Redmont, skoro wiedział, że machina już ruszyła? Chciał zyskać na czasie? Łudził się, że PR-owiec z MS da cynk przed E3, że coś będzie na rzeczy? Dalej - jakiś ważniak z MS (darujcie, nie pamiętam kto) rzucił półgębkiem pół zdania o LIVE (bez konkretów i niejednoznacznie), a w wywiadzie zamieszczonym w sieci pół godziny później już Pan Kuba (nie mylić z Virem) promienieje z radości, mogąc potwierdzić, że LIVE będzie w Polsce "na jesieni, jak to już zostało powiedziane". Guzik zostało powiedziane.

Dalej, mam pytanie - po cholerę byłą ta szopka z akcją "Nie przerabiam - nie kradnę"? Rzucili nieoficjalnie, że jak się nie zmniejszy piractwo w Polsce, to nie będzie LIVE. Zrobili to w momencie, kiedy już dawno wiedzieli, że usługa u nas zagości. Po co robili ludziom wodę z mózgu i wkurzali uczciwych graczy? Jakieś sensowne uzasadnienie?

Vir, Katanka, wielki szacun za to, co zrobiliście w sprawie polskiego LIVE (Paweł też, ale on się dołączył do akcji później :) ). Mam takie pytanie dodatkowe, głównie do VIRa. Pamiętam jak mówiłeś, że Mirski proponował Ci wyjazd na E3, na konferencję MS. Odmówiłeś, pomimo, iż pokusa była wielka. Czy w kontekście tego, że każdy z obecnych na konferencji dostał na własność X360 SLIM, trochę nie żałujesz, że Cię tam nie było? :)

Okay, po obejrzeniu wywiadu z Mirskim - już wierzę.

Swoją drogą, sam MS potraktował to jako wiadomość 3 kategorii - wolał pokazywać nam durnowate zabawy z tygrysem, niż poświęcić JEDNĄ MINUTĘ na rzetelne i jasne wyjaśnienie sprawy. To chore, że kilkaset milionów ludzi musi się takich rzeczy DOMYŚLAĆ. Czy im naprawdę nie zależy na graczach?

No wiesz, chwalenie się całemu światu, że wprowadziło się na wiele rynków niepełną usługę i teraz naprawia błędy... no to raczej kiepski komunikat. Dlatego to tak schowano.

Przecież nie musieli się chwalić, że usługa była niepełna. Tak na dobrą sprawę - kto w temacie siedzi, ten wiedział. Kto nie, ten nie i deklaracja MS o wprowadzeniu usługi, nic by nie zmieniła. Przecież mogli powiedzieć coś w rodzaju: "Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców [tu lista krajów]: od listopada wprowadzimy u was usługę XBL!" (owacja na stojąco). Tu nie było nic do stracenia, tylko do zyskania. A tak, w świetle jupiterów błyszczy Mirski, który jest figurantem i w tej sprawie nie zrobił kompletnie NIC. Ot, ironia.

Offline Hoobertoo

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1217 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:18:19 »
Oki, swieze info z naszej (WWL) strony.

Powoli sie ekipa budzi i bedziemy zwijac aktualny kramik. Niedlugo wrzucimy jakis szerszy i oficjalniejszy komunikat, wraz z informacjami od MS PL. Ale mozliwe, ze na poczatku lipca bedziemy mieli wraz z MS PL jeszcze cos do ogloszenia. Nic nie obiecuje, ale widoki na ciekawe rzeczy sa :)

Poki co, juz prywatnie, dzieki wszystkim za wsparcie, pomoc i zaangazowanie - daliscie rade, pokazujac ze gracze w Polsce sa prawdziwymi graczami, a do tego swiadomymi klientami. I o to chodzilo.

Polski Live nie jest bezposrednio wynikiem WWL, moze jakas tam cegielke (przy tej ilosci ludzi to cegle w sumie) w postaci "teraz sie juz nie mozemy wycofac" dolozylismy, niemniej creditsy naleza sie Kubie Mirskiemu i reszcie jego ekipy. Ale tak czy owak, zabawa byla IMHO przednia, dalismy tez do zrozumienia, ze nie jestesmy tylko dojnymi krowami i swoje oczekiwania jako klienci mamy. Mam nadzieje, ze juz nie bedzie dochodzic do sytuacji, gdy takie inicjatywy jak WWL (kumulujace krzyk niezadowolenia) beda potrzebne :)

Wierzyc mi sie w to nie chce, ale chyba faktycznie wyszlismy ze sredniowiecza i od teraz juz bedzie 100% fajnie :) No nic, poki co spadam tworzyc projekt na zaliczenie, jeszcze raz dzieki wszystkim (Mariusz, Kacper, Pawel, Marcin, Kuba, Karolina, Hubert i cala reszta ludzi ktorzy od tego goracego stycznia byli) i do zobaczyska na polskim Live! A zanim to nastapi, mozliwe ze jeszcze o nas uslyszycie (a aktualna domene moze przekazemy komus kto chce pociagnac podobna akcje w kraju ktorego wczorajsze rozszerzenie Live nie objelo :)

Kuba - dzięki dla Ciebie i reszty ekipy za konstruktywną współpracę i gotowość do rozmów. Do zobaczenia w Warszawie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2010, 19:21:34 wysłana przez Hoobertoo »

Offline LoneWolfREV

• Mieszkaniec tego forum
    • Daj Głos Podcast
« Odpowiedź #1218 dnia: Czerwiec 16, 2010, 08:35:49 »
Vir, Katanka, wielki szacun za to, co zrobiliście w sprawie polskiego LIVE (Paweł też, ale on się dołączył do akcji później :) ). Mam takie pytanie dodatkowe, głównie do VIRa. Pamiętam jak mówiłeś, że Mirski proponował Ci wyjazd na E3, na konferencję MS. Odmówiłeś, pomimo, iż pokusa była wielka. Czy w kontekście tego, że każdy z obecnych na konferencji dostał na własność X360 SLIM, trochę nie żałujesz, że Cię tam nie było? :)

W sumie to byłem ja, i nie była to bezpośrednia propozycja, ale o tym już pisałem wiele razy. Ale wracając do pytania. Co roku żałuję, że nie ma mnie na E3, ale nie chciałbym jechać tam w takiej sytuacji jako wysłannik MS jeśli taka propozycja by padła. Byłoby to kompletnie nieuczciwe.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #1219 dnia: Czerwiec 16, 2010, 11:00:29 »
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline SnaQ

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1220 dnia: Czerwiec 16, 2010, 11:48:34 »
Informacje bardzo, bardzo pozytywne. Mnie jednak nurtuje wciąż jedno pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi, ani nie zauważyłem aby ktokolwiek o to pytał: czy będzie możliwość odblokowania funkcjonalności XBL (aktualizacje, DLC) w lokalizowanych grach, które z tej cechy zostały wypatroszone? Mowa tu o takich PL wersjach jak Fallout, Prince of Persia itp.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1221 dnia: Czerwiec 16, 2010, 11:52:40 »
Wątpię, aby robili to wstecz, ale pewnie nowe produkcje nie będą juz patroszone.

Offline lisek84

• Stały bywalec
    • WeWantLive
« Odpowiedź #1222 dnia: Czerwiec 16, 2010, 12:14:23 »
teoretycznie wszystko można rozwiazac patchem, ale watpie aby inni dystrybutorzy sie przejeli tym, że w Polsce będzie Live.

Offline KriegPL

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1223 dnia: Czerwiec 16, 2010, 12:26:02 »
Podejrzewam, że najgłośniejsze tytuły i hity doczekają się stosownej łatki, w imię budowania sobie pozytywnych relacji rynkowych.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1224 dnia: Czerwiec 16, 2010, 12:41:43 »
Podejrzewam, że najgłośniejsze tytuły i hity doczekają się stosownej łatki, w imię budowania sobie pozytywnych relacji rynkowych.
Ja w to szczerze watpie, ale watpilem tez w mozliwosc migracji kont ;)

Najbardziej ciekawi mnie jak beda zachowywac sie wydawcy w "okresie przejsciowym" - juz wiadomo na bank, ze bedzie live - ciekawe czy nadal beda pojawiac sie okradzione wydania "bo nie ma live"...

Offline DojoPL

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1225 dnia: Czerwiec 16, 2010, 12:54:43 »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1226 dnia: Czerwiec 16, 2010, 13:02:08 »
Proponuje jeszcze 3 razy to wrzucic na forum.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #1227 dnia: Czerwiec 16, 2010, 13:26:00 »
No i super kwestia  czy to na określony czas czy bezterminowo bo zanim przemigruję się :D chciałbym widzieć jak dużo jest okrojony nasz Live ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1228 dnia: Czerwiec 16, 2010, 14:59:52 »
No to zalozysz sobie polski Live ID i konto live i sprawdzisz :)

Offline DrunkenThief

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1229 dnia: Czerwiec 16, 2010, 21:23:12 »
Nie wiem jak na was, ale na mnie większe wrażenie zrobił nowy xbox niż wprowadzenie xbox live, bo tego się po części domyślałem, przynajmniej jako jedna z wersji. Ale przedesignowany xbox?! :stunned: W najnowszym newsletterze w dodatku jest on określany przez autora dokładnie takimi słowami: "The new Xbox 360 runs whisper quiet, letting you play games and watch movies without interference". Wbudowane WiFi? Ok, mam adapter; Dysk 250 GB? I tak planowałem taki kupić (albo większy, tylko trochę cykam się przeróbek); Ale nowy wygląd i informacja o cichej pracy przyparły mnie do muru... Naprawdę :D
Do tego stopnia, że zastanawiam się, czy Microsoft, skoro wreszcie zaczął działać (dostrzegając z olimpu wołania fanów), by zaspokoić narzekających na konsolę nie rozluźni polityki akcesoriów (właściwie to komponentów) i pozwoli na własne duże dyski? Szczerze dyski nawet 250 GB, to śmieszna pojemność, przy ilości danych potrzebnych na filmy full HD, o grach nawet nie wspomnę (na xbox live nie ma tylko VOD, niektóre filmy można kupić na stałe), więc 250 GB to o wiele za mało. Ciekaw jestem bardzo parametrów nowej, starej konsoli, a zwłaszcza poboru prądu i technologii produkcji procesora :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1230 dnia: Czerwiec 17, 2010, 09:09:51 »
Procesor: GPU i CPU na jednym chipie (czy jakoś tak, generalnie Valhalla) w 0,45nm.
Dyski niestety sa w cudownej obudowie MS, wiec znowu pewnie beda kosztowac chore pieniadze.
co do "whisper quiet" - nie uwierze, poki nie uslysze ;)
co do zuzycia energii - podobnow wiecej niż PS3 slim :P
http://www.gamerzines.com/xbox-360/news/new-xbox-360-power-consumption.html

BTW.  http://www.xbitlabs.com/news/multimedia/display/20100317152849_Microsoft_Readies_Xbox_360_Slim_Photo_of_the_Motherboard.html - Po tym wycieku w marcu nowy xbox nie byl wielka niespodzianka ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2010, 09:13:00 wysłana przez Simplex »

Offline TEXZ.

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1231 dnia: Czerwiec 17, 2010, 09:13:16 »

OK, to rzeczywiście mała nadinterpretacja - skorygowana. Swoją drogą licz się ze słowami, bo nie uważam się za *()#$& ;P

Wracając do tematu, Jakub Mirski powiedział: Przykro mi, nie mam dobrej odpowiedzi w tym momencie, wiemy że migracja to jest warunek tego, żeby Xbox Live się w Polsce udał, Microsoft pracuje nad tym ale w tym momencie nie mogę powiedziec nic więcej.

Każdy rozumie stwierdzenie: warunek żeby Xbox Live się udał inaczej :)

Każdy rozumie stwierdzenie: *()#$& inaczej :) To była mała prowokacja i przepraszam jeżeli Cię uraziłem.

Offline LoneWolfREV

• Mieszkaniec tego forum
    • Daj Głos Podcast
« Odpowiedź #1232 dnia: Czerwiec 17, 2010, 10:26:55 »
Odezwali się do mnie chłopaki z Gramitacji, więc jeśli jeszcze ktoś nie zmęczył się słuchaniem mojego głosu to w niedzielę będziecie mogli posłuchać drobnego podsumowania :)