Autor Wątek: VR haz no gaemz!  (Przeczytany 54298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: VR haz no gaemz!
« Odpowiedź #560 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:48:56 »
Oculus jest teraz na wyprzedaży, za 1760zl.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #561 dnia: Grudzień 21, 2017, 16:49:31 »
5 najlepszych gier VR 2017 wg Gamespota. Emil się ucieszy bo jest Farpoint ;)
https://www.gamespot.com/articles/the-5-best-vr-games-of-2017/1100-6455562/

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #562 dnia: Grudzień 21, 2017, 17:00:45 »
Zrozumiałe, bo wyraźnie Gamespot nie gra na Oculusie, a na PS VR wyszły 3 gry w pudełku w tym roku, więc nominowali wszystkie :P
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #563 dnia: Grudzień 21, 2017, 17:05:59 »

Online Qu84

• Super Badass
« Odpowiedź #564 dnia: Styczeń 01, 2018, 10:09:53 »
Ja się nie dziwię, że Farpoint jest na liście. To jedna z lepszych (grafika i strzelanie, a nawet fabuła) rzeczy VR  w jakie miałem okazję pograć do tej pory.
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #565 dnia: Styczeń 01, 2018, 10:55:40 »
I taka jest opinia większości graczy i recenzentów.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #566 dnia: Styczeń 01, 2018, 11:50:10 »
Eee recenzentów?

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/farpoint

Chyba, że to była ironia ;D

Rozgrywka powtarzalna jak na strzelnicy w parku rozrywki za PRLu, grafika w sumie też - widoki z daleka, ale przypadkiem nie podchodź, bo Ci wypali oczy. Fabuła w hologramach, przy których można zasnąć. Mhm, najlepsze ;). Jedyne co jest w tym fajne to Aim kontroler, bo działa, a nie jak Move i naprawdę dodaje immersji (celowanie). Dzięki temu rzeczywiście strzelanie jest bardzo fajne. Jako darmowe tech demo do kontrolera 7.5/10, jako gra, za którą ktoś musi zapłacić to takie naciągane 5-6/10.

Było wiele lepszych gier w VRze w tym roku, ale Gamespot to Gamespot - sami wystawili Farpointowi 7/10 i według nich nie było 5 lepszych gier niż gra 7/10. No to widać VR jest jednak zgubiony :D

Qu84 Ty chyba w nic innego w VRze po prostu jeszcze nie pograłeś, nie? Zgadzam się, że strzelanie dobre, ale serio jest dużo lepszych gier, które prezentują sobą coś więcej niż generic sci-fi i robaczkową strzelnicę z 99 roku. Już ten Until Dawn fajniejszy, że o Superhot, Raw Data czy Robo Recall nie wspominając. Nawet ta nieszczęsna Arizona ma więcej gry w grze niż tunele Farpointowe. Plus nie wspominamy jeszcze o innych gatunkach.

Sam bym wspomniał:
The Invisible Hours
Wilson's Heart
Form
The Gallery
Lone Echo jeszcze nie zagrałem, a wydaje się moim typem gry ;(
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #567 dnia: Styczeń 01, 2018, 12:48:05 »
User Score 8.1/10, szach mat hejterze! ;)
A to lepsze Until Dawn ma jeszcze niższą średnią na MC niż Farpoint.
Teraz jest przecena 25% na Lone Echo.

Ponoć I expect you to die jest niezłe.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2018, 12:54:39 wysłana przez Simplex »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #568 dnia: Styczeń 01, 2018, 13:11:21 »
Eeee, Until Dawn ma 1 pkt więcej na metacritic przecież? No i kosztuje połowę tego co Farpoint, a oberwało im się za marketingowe przyklejenie marki zupełnie bez sensu. Bardzo słusznie. Gra ma dużą różnorodność i sporo assetów, co jest lekko szokujące, bo mówimy o strzelaninie na szynach. Odwrotnie do Farpointa, bo tam można chodzić, ale w sumie nie ma nic do zobaczenia, a wtórność zabija.

Farpoint to jest demówka dodawana do Aima, jak kiedyś dawno temu było Link's Crossbow training :D. Nie jest to nawet w moim top 5 gier na PS VR, a co dopiero na wszystkie. Ja bym bez kontrolera nie chciał w to grać, z nim też mi się znudzilo, ale dopiero jak się okazało, że jednych most generic sci-fi przeciwników zamieniono na drugich. Uwaga! To może być spoiler fabularny ;)

Lone Echo już dawno jest na koncie, ot po prostu nie mam czasu, bo są lepsze (czytaj: normalne) gry ;). Expect to die również chcę zagrać :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2018, 13:19:42 wysłana przez Emiel »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #569 dnia: Styczeń 01, 2018, 13:21:55 »
Faktycznie. Ale user score ma niższy! ;)
No i szkoda ze takie krotkie, dosłownie dwie godziny zeby przejechać wszystko na normal.

Online Qu84

• Super Badass
« Odpowiedź #570 dnia: Styczeń 01, 2018, 13:54:28 »
Eee recenzentów?

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/farpoint

Chyba, że to była ironia ;D

Rozgrywka powtarzalna jak na strzelnicy w parku rozrywki za PRLu, grafika w sumie też - widoki z daleka, ale przypadkiem nie podchodź, bo Ci wypali oczy. Fabuła w hologramach, przy których można zasnąć. Mhm, najlepsze ;). Jedyne co jest w tym fajne to Aim kontroler, bo działa, a nie jak Move i naprawdę dodaje immersji (celowanie). Dzięki temu rzeczywiście strzelanie jest bardzo fajne. Jako darmowe tech demo do kontrolera 7.5/10, jako gra, za którą ktoś musi zapłacić to takie naciągane 5-6/10.

Było wiele lepszych gier w VRze w tym roku, ale Gamespot to Gamespot - sami wystawili Farpointowi 7/10 i według nich nie było 5 lepszych gier niż gra 7/10. No to widać VR jest jednak zgubiony :D

Qu84 Ty chyba w nic innego w VRze po prostu jeszcze nie pograłeś, nie? Zgadzam się, że strzelanie dobre, ale serio jest dużo lepszych gier, które prezentują sobą coś więcej niż generic sci-fi i robaczkową strzelnicę z 99 roku. Już ten Until Dawn fajniejszy, że o Superhot, Raw Data czy Robo Recall nie wspominając. Nawet ta nieszczęsna Arizona ma więcej gry w grze niż tunele Farpointowe. Plus nie wspominamy jeszcze o innych gatunkach.

Sam bym wspomniał:
The Invisible Hours
Wilson's Heart
Form
The Gallery
Lone Echo jeszcze nie zagrałem, a wydaje się moim typem gry ;(

Nie wiem. Mam wrażenie, że są gry, wobec których jesteś z jakiegoś powodu krytyczny szczególnie (np. Prey). W wiele produkcji na VR jeszcze nie grałem, fakt, ale Farpoint będzie mi się podobał bez względu na to, czy są od niego gry lepsze (btw. dzięki za polecanki), czy nie. Przyznaję, mam słabość do SF i pewnych schematów fabularnych - tj. nieudany eksperyment naukowy albo wyprawa w kosmos, coś idzie, bohaterów rzuca do obcego świata...itd. Dlatego moje absolutnie ulubione gry to między innymi Another World, Half-Life, Unreal, Prey, RtCW...też się w sumie łapie pod ten schemat i pewnie dlatego już zdążyłem polubić Farpointa. Nuda to zarzut bardzo subiektywny, tunele to nic złego, bo corridor shooter może być dobry jeśli jest dobry np. Gears of War 4 - zresztą tunele dzięki VR to zupełnie inna jakość, grafika mi się podoba - nie widzę, żeby z bliska było gorzej niż w innych grach VR (wręcz przeciwnie), a widoczki zdecydowanie działają na wyobraźnie, zaskakująco dobry polski dubbing itd. Sumując...mam nadzieję, że pracują nad drugą częścią:-)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #571 dnia: Styczeń 06, 2018, 11:03:04 »
Ja szczerze mam nadzieję, że nie pracują nad drugą częścią albo że będzie to czym było AC2 wobec AC1. Dla mnie Farpoint jest najbardziej generic sci-fi jakie może być i Twoja opinia to wręcz potwierdza, ale rozumiem, że komuś się może taki schemat podobać, jeśli lubi po prostu grać w to samo. Pewnie jakbyś chciał to można by to porównać do pierwszego Halo, ale i tam było moim zdaniem znacznie więcej, lepsza tajemnica, mniej typowi przeciwnicy, jakieś AI. Plus Halo było jakieś milion lat temu ;).

A co do mojego krytycznego podejścia - ja nie lubię gier, które cofają design lata w tył i stawiają na rozwiązania, które nie szanują mojej inteligencji/czasu. Tak jakby twórcy wiedzieli, że są już lepsze rozwiązania na rynku, ale i tak powiedzieli sobie, że wolą zrobić coś gorszego, bo przecież gracz nie zauważy albo jest na to za głupi. Być może wynika to z tego, że jestem częścią tego świata i chciałbym, żeby jako branża dojrzał on jak najszybciej i przestał być widziany jako "dla dzieci", "tylko zabijanie", "nie warto grać dla fabuły" i tym podobne stereotypy.

Gdy oddzieli się radochę z używania Aima to niestety Farpoint okazuje się przestarzałą, powtarzalną strzelnicą, branża poszła naprzód. Jak pisałem - tech demko do Aima.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2018, 11:15:51 wysłana przez Emiel »

Online Qu84

• Super Badass
« Odpowiedź #572 dnia: Styczeń 06, 2018, 12:04:45 »
A dlaczego oddzielać radochę z używania Aima w Farpoincie, skoro ta gra była robiona pod właśnie ten kontroler? I dlaczego ignorować plusy jakie daje VR z samego faktu, że to VR, skoro ta gra to właśnie VR? Gdyby to była zwyczajna, tradycyjna produkcja to tak, nie wzbudziłaby nadmiernego entuzjazmu. Ale nie jest.

Ja nie jestem częścią branży, więc trudno mi się wypowiadać tutaj na temat jej ambicji i dojrzewania, ale jeśli już oceniam gry, to nie na podstawie tego czym chciałbym, żeby były, ale na tle innych dostępnych w swojej kategorii gier. I tutaj Prey wypada bardzo dobrze, a i Farpoint wydaje mi się sprawny fabularnie na tle innych dostępnych FPSów. Zresztą imho jedyną rzeczą, w której gry muszą (i jak na razie mogą z powodów technologicznych) "dojrzeć" to nie jakieś nowatorskie "rozwiązania", a właśnie stara dobra fabuła/narracja, bo na większości pudełek widnieje napis "od 16/18 lat", a w środku dostajemy bełkot i teksty z czytanek do podstawówki. W branży trzeba mniej ludzi z branży, a więcej scenarzystów i pisarzy:-)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #573 dnia: Styczeń 06, 2018, 12:21:01 »
Dlatego, że grę można kupić bez Aima i w nią grać bez Aima? Radocha nie wynika z gry, bo gdyby to był whitebox environment i kartonowi przeciwnicy to Aim nadal działałby tak samo dobrze. To, że dobrze się go trzyma w rękach i można się w końcu normalnie poruszać w PS VR i tracking działa nie jest zasługą Farpointa jako gry.

Dlaczego ignorować VR? Bo sama obecność nie jest argumentem ponieważ wszystkie inne gry w VR też mają efekt obecności. Nie znaczy to, że Farpoint jest lepszą grą, od po prostu wykorzystuje technologię.

Na tle innych gier dostępnych w gatunku Farpoint jest słabiutką grą, w którą odechciało mi się grać po korytarzach z tymi samymi przeciwnikami i beznadziejnej formie podania generic fabuły. Nawet nie zbliża się do Dooma, Wolfensteina czy nawet Call of Duty Infinite Warfare. O Preyu możesz poczytać w wątku o Preyu, nie ma sensu, żebym się powtarzał i robił offtop.

Scenarzyści i pisarze nie chcą pracować w branży, bo nie rozumieją interaktywności. Wiele razy próbowano. 

Online Qu84

• Super Badass
« Odpowiedź #574 dnia: Styczeń 06, 2018, 13:04:38 »
Ale co to za argument, że można grać bez Aima? Od biedy można grać w tenisa bez rakiety do tenisa i narzekać, że to kiepska gra. I co kogo obchodzi czego wynikiem jest obecność/imersja w Farpoint. Jest i już. Zresztą oświeć mnie i wymień kilka innych, "lepszych" FPSów VR, bo porównywanie Farpointa do gier "normalnych" np. Wolfensteina jest średnio sensowne. Chyba że chcesz mnie rzeczywiście przekonać, że Farpoint bez VR i bez Aima nawet nie zbliża się do Wolfensteina. No nie zbliża się, bo Wolfenstein nie ma VR i Aima...Doom VR też się nie zbliża. Niestety VR nie jest "za darmo" i determinuje inne aspekty gry.

Prey jest zdaje się na 11 miejscu listy najlepszych gier minionego roku według Eurogamera. Z tego co pamiętam liczysz się w jakimś stopniu ze zdaniem tej redakcji, bo wrzucałeś linka do recenzji Hidden Agenda jako dowód, że to kiepska produkcja. Niech więc to będzie dowód, że Prey kiepski nie jest:-)

Skoro nie chcą pracować i nie rozumieją, to jesteśmy jeszcze długo skazani na fabularne buble i wyjątki w postaci Wiedźmina czy GTA.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #575 dnia: Styczeń 06, 2018, 13:46:56 »
Grę można zakupić w zestawie bez kontrolera, na pudełku jest napisane, że wspiera różne formy kontroli, ba sam tak grasz, więc Twój argument o graniu bez rakiety w tenisa wydaje się bez sensu.

Mnie obchodzi, bo oceniam grę jako grę. Napisałeś, żebym porównał z innymi grami w gatunku i to właśnie uczyniłem. Farpoint w VRze i z Aimem nie zbliża się do Wolfa czy Dooma bez, więc zamiast grać w coś słabego sięgnąłem po Wolfensteina, bo taki mam wybór obecnie na rynku. Nie udaję, że muszę grać w paździerze w VRze, bo VR. Nie ewangelizuję technologii, wcześniej wymieniłem też lepsze gry w VRze, które wykorzystują i pchają tę technologię w ciekawym kierunku. Niestety Farpoint nic takiego nie robi, jest słaby jako shooter i słaby jako przykład rozwoju gatunku w nowej technologii. Jedyne co robi to używa dobrze nowego kontrolera, patrz tech demo.

W temacie Prey możesz poszukać mojej opinii. Do mojego prywatnego top 10 się nawet nie zbliża, było w tym roku mnóstwo rewelacyjnych gier i szczerze Prey wyleciał z pamięci dość szybko po skończeniu.

No jak chwalimy takie gry takie jak Farpoint za fabułę to raczej jeszcze długo się nic nie zmieni. Zgadzam się.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2018, 14:00:29 wysłana przez Emiel »

Online Qu84

• Super Badass
« Odpowiedź #576 dnia: Styczeń 06, 2018, 14:23:19 »
Dlaczego bez sensu? Nie mam pojęcia czego ma dowodzić fakt, że można kupić i grać w Farpointa bez Aima. Może jak się goście z Impulse Gear zorientują, to w patchu wywalą obsługę DS4 i będzie OK?

Prosiłem o porównanie Farpointa do innych FPSów VR, bo FPSy "tradycyjne" to inna bajka - i tak, tymczasem największą zaletą gier VR jest to, że są VR, ale oczywistym jest dla mnie, że się to zmieni.

Farpoint niczego nie pcha w nowym kierunku tak jak nie robi tego 95% innych gier. Fabuły w Farpoincie nie chwalę, tylko twierdzę, że nie wypada źle na tle fabuł w innych produkcjach. Co myślę generalnie o tym aspekcie gier masz napisane w jednym z poprzednich postów gdzie wspominam o GTA i Wiedźminie. Rozumiem Twoją krytykę, ale nie rozumiem dlaczego skupia się na grach wybijających się w swoich kategoriach. Leży Ci na sercu dobro branży i "granie dla fabuły", a z zaangażowaniem krytykujesz coś co jest fabularnie lepsze od większości innych tego typu rzeczy na rynku. No ale może w Halo 5 zmagałeś się z twistem dłużej niż w Prey. Krytykujesz gierkę za 1/50 (albo i gorzej) budżetu Advanced Warfare, gdzie historia ma 50 razy więcej sensu...

No jak krytykujemy takie gry jak Prey (i Farpoint też!) za fabułę, a nie krytykujemy tych, którym to się naprawdę należy, to jeszcze długo nic się nie zmieni. Zgadzam się.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #577 dnia: Styczeń 06, 2018, 16:36:52 »
Wymieniłem Ci inne gry VR, które są o wiele lepsze niż Farpoint i wymieniłem Ci inne gry nie VR, które są o wiele lepsze niż Farpoint. Nie uważam, że Farpoint wybija się w czymkolwiek poza byciem dobrym tech demem dla kontrolera. Możesz sprowadzać inne gry do absurdu, ale niestety nie zmieni to faktu, że Farpoint ani nie ma dobrej fabuły, ani rozgrywki. Z tychże właśnie powodów będę go krytykował, bo są na rynku gry, które mają dużo lepszą fabułę i dużo lepszą rozgrywkę. Nie widzę potrzeby, żeby płacić za cofanie branży w rozwoju.

O Prey wyraziłem opinię w temacie gry, Ty wyraziłeś swoją i na tym stanęliśmy. Nie ma co do tego wracać na nowo.

Online Qu84

• Super Badass
« Odpowiedź #578 dnia: Styczeń 06, 2018, 20:18:49 »
Farpoint z pewnością nie zasługuje na bycie przykładem słabych rzeczy w grach i ilustrowania negatywnych tendencji czy problemów branży. Natomiast w kategorii VR jest na pewno w tej lepszej części wydanych produkcji. A że tutaj standardy są niższe...no cóż kłopoty wieku dziecięcego. Nawet w stosunku do Crackdowna 3 byłeś bardziej wyrozumiały jeszcze zanim został przesunięty...

Tak czy owak, chyba już pora na agree to disagree:-)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #579 dnia: Styczeń 07, 2018, 18:40:04 »
http://store.steampowered.com/app/770990/Blade_Runner_9732/

Coś dla fanów Blade Runnera. Mieszkanie Deckarda w VR, pisałem o tym wcześniej, teraz oficjalnie na Steamie.