Autor Wątek: PlayStation VR  (Przeczytany 118659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
Odp: PlayStation VR
« Odpowiedź #1440 dnia: Grudzień 14, 2016, 17:16:22 »
Dla mnie to jest potwierdzenie
Serio, tylko dla fanboya to może być potwierdzeniem, bo jest tak nakręcony że ma klapki na oczach ;).
Nie, tak podchodzę do wypowiedzi marketingowych dotyczących wszystkiego bo po prostu w 90% przypadków "nie wykluczamy" to PRowe- pracujemy nad tym/mamy w planach, ale to moje zdanie i moje statystyki więc nie ma co drążyć tematu.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1441 dnia: Grudzień 20, 2016, 23:50:46 »
! No longer available

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1442 dnia: Grudzień 21, 2016, 09:33:44 »

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
« Odpowiedź #1443 dnia: Grudzień 21, 2016, 10:22:53 »

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #1445 dnia: Grudzień 22, 2016, 22:54:01 »
http://www.theverge.com/2016/12/21/14046088/sony-playstation-vr-youtube-360-video-support
To mnie wkurzyło bo na PC nie ma do tej pory jakiejś wtyczki do przeglądarki dla Rifta i Vive. Ale spoko, good for Sony.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1446 dnia: Grudzień 23, 2016, 00:02:05 »
A virtual desktop nie obsługuje tego?

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #1447 dnia: Grudzień 23, 2016, 19:51:15 »
A virtual desktop nie obsługuje tego?
Chyba tak, ale mówię o rozwiązaniu bezpośrednio na youtube. Nie chce mi się za każdym razem uruchamiać Virtual Desktopa.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #1448 dnia: Styczeń 02, 2017, 12:26:43 »
Problem z tymi video 360 stopni jest taki, ze sa chujowej jakosci i nie sa VR.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1449 dnia: Styczeń 02, 2017, 12:50:13 »
Niestereoskopowe pseudo 3D do zsypu.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #1450 dnia: Styczeń 02, 2017, 13:33:24 »
Problem z tymi video 360 stopni jest taki, ze sa chujowej jakosci i nie sa VR.
Dokładnie tak, aczkolwiek na youtube są też fajniejsze filmy w pełnym 3d 360, ale nie ma ich wiele.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #1451 dnia: Styczeń 02, 2017, 16:12:10 »
No i jakosc tego 360video jest taka, jaka mialem w 1996 roku na 386DX w Mad Dog Mac Cree.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #1452 dnia: Styczeń 02, 2017, 16:45:30 »
No i jakosc tego 360video jest taka, jaka mialem w 1996 roku na 386DX w Mad Dog Mac Cree.
Nie wszystkich właśnie. Ale większości mainstreamowych niestety. Pewnie głównie ze względu na obciążenia łącz. Wymagane są gigantyczne ilości danych przy filmach 360 stereoskopowych dobrej jakości.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1453 dnia: Styczeń 10, 2017, 20:00:54 »
Dzisiaj odpaliłem demko Residenta 7. Ale nie Kitchen tylko ten Begining hour z trybem VR. Niezła jazda. Spróbowałem też Tomb Raidera. Też całkiem spoko. Tam są 2 tryby grania. Albo teleporty, albo tryb rzygania czyli całość ruchu normalnie jak zawsze. I jest jeden mały problem z tym drugim trybem, który może powodować, że większość na tym odpada
Otóż w Residencie ruch do przodu i do tyłu jest oczywiście płynny, ale tutaj poruszając prawą gałką robimy obrót o jakieś 30 stopni. I jest to jak najbardziej do wytrzymania. W TR zarówno ruch przód tył jak i obroty są płynne, więc trzymając prawą gałkę możemy robić bączki dookoła co wtedy ewidentnie powoduje świroze błędnika.

Trochę odkopałem. Ten ostatni Tomb ma VR? Były jeszcze jakieś inne duże gierki, które dostały ten tryb (poza Battlefrontem)?

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1454 dnia: Styczeń 10, 2017, 20:15:57 »
Tak Tomb Raider ma VR. Rezydencja Croftów. Całą tę mini opowiastkę można na hełmie. Innych tytułów nie kojarzę
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 20:35:50 wysłana przez Daggett »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1455 dnia: Styczeń 10, 2017, 20:35:00 »
VR ma Tomb, Battlefront, Infinite Warfare, z tego co pamiętam.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1456 dnia: Styczeń 10, 2017, 21:13:21 »
IW to nawet można jako standalone ściągnąć, ale przy Battlefroncie to jest turbobiedne.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
« Odpowiedź #1457 dnia: Styczeń 10, 2017, 22:40:55 »
Ogólnie mam nadzieję(zwłaszcza w przypadku xwingowego etapu) że te vr experiensy to takie badanie gruntu przed wypuszczeniem jakiejś większej produkcji. Aleale, oglądałem jakiegoś angry joe jak opowiadał że eve valkyrie to jedna z gorszych gier zeszłego roku zwłaszcza przez dziwaczną konstrukcję misji: z tego co zrozumiałem to nie dość że jest tego mało to ponoć wygląda to podobnie jak w demie: startujesz, nadlatują niemilce do zatłuczenia, gra się rozkręca i po paru minutach w środku walki jest fade to black i tak się ponoć kończy większość etapów. Ktoś może potwierdzić? grał ktoś w eve? da się tam pograć coś w singlu? na długo starcza? demko choć krótkie wyglądało spoko chętnie bym kiedyś w to pograł.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1458 dnia: Styczeń 11, 2017, 09:30:40 »
No to demko faktycznie jest spoko, szczególnie samo szczelanie, fajnie że to są normalne pociski, a nie jakies laserkowe pew-pew. Chociaż X-wing cały czas lepsiejszy (ale może tam robi też bardzo dużo klimat no i znajomosc uniwersum - od razu wiesz co i jak, kogo przewozi U-wing i że nad tobą leci własnie Star Destroyer).

Odpaliłem tego Tomba i faktycznie to normalne sterowanie na początku sprawia dziwne wrażenie jak sie skręca padem i głową, ale w sumie po chwili się przyzwyczaiłem.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1459 dnia: Styczeń 11, 2017, 12:56:04 »
Ja tez od 2 - 3 tygodni bawie sie PSVR w zaciszu domowym i pelna zgoda - te krotkie gierki dodawane do AAA robia poki co najwieksze wrazenie. Przoduje zdecydowanie SW, uwazam, ze gdyby zrobili z tego pelnoprawna produkcje, to bylby to system seller. Ogolnie do "kokpitowek" jest to swietne rozwiazanie minus niestety fatalnej jakosci oprawa wizualna.

DC na Pro dalej wyglada dramatycznie zle i nawet pelna imersja nie jest w stanie odwrocic uwagi i zamazac zlego wrazenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2017, 12:59:05 wysłana przez draak »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1460 dnia: Styczeń 11, 2017, 13:02:36 »
A jednak ktoś kupił ;)

Ilu forumowiczów ma PSVR?

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1461 dnia: Styczeń 11, 2017, 13:10:41 »
Nope, ja dostalem, jako prezent ;) Nie jestem pewien czy finalnie zostanie ze mna, potezny efekt wow jest zdecydowanie obecny, ale tez dostrzegam te wszystkie minusy, o ktorych byla mowa wczesniej.

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
« Odpowiedź #1462 dnia: Styczeń 11, 2017, 15:19:24 »
no ja kupiłem na allegro jakoś w grudniu, za 1650, czyli chyba nie najgorzej. Kamerka nówka z euro, move znalazłem w gamedot, chłopaki trochę nie ogarnęli tematu bo sprzedawali je za 65zł/sztuka(na allegro trafiają się pojedyncze sztuki za 70+wysyłka). Ogólnie jestem zadowolony, pograłem sporo w thumpera, mam do ogrania jeszcze rush of blood, bound(czekam na pacza) i eagle flight, w planach vr worlds, rez i batman. W przyszłości jeszcze coś z tych popierdółek jak wjadą na promo(i expect you to die, superhypercube, job simulator, może starship disco, może fruit ninja). Trochę jest problem z tymi proporcjami cena/zawartość, taki superhypercube: pograłem w demko(polecam!), ładna, solidnie zrobiona i dopracowana giereczka, no ale nawet po obniżce te 85zł za tetrisopodobną grę to trochę dużo. No ale rozumiem z drugiej strony: mała baza użytkowników, każdy chce zarobić.
Mimo że gier dużo nie ma to myślę że nie ma dramatu póki co, jak na start nowej platformy jest całkiem ok. Pamiętam, że jak kupowałem ps4, to było niecałe pół roku po premierze i tam poza infamous i killzone dosłownie nie było w co grać. Na razie czekam na ace combat, na farpoint(choć mam złe przeczucia), zobaczymy czy bethesda coś zapowie na psvr(wiadomo że doom i fallout się robią ale nie wiadomo na jakie platformy), ciągle liczę na porty co lepszych vr-indyków z pc a potem zobaczymy co przyniesie E3.

Nie planuje sprzedawać swojego egzemplarza, lubię ten sprzęt choć trochę obawiam się o ilość i jakość gier. Nie uważam że w tej generacji vr ma odnieść sukces, ma raczej przetrwać i nie zniechęcić użytkowników.
VR jednak obnażył pewną ciekawą cechę współczesnej nerdozy: zabetonowany konserwatyzm, co jest grane z ludźmi, rozumiem pewną ostrożność i sceptyczne podejście, ale jak ktoś na najmniejsze info o "małej sprzedaży" wiwatuje że "wreszcie vijar się kończy" i wszyscy zaraz spokojnie wrócą do grania w swoje kol of duty i battlfielda to coś we mnie umiera. Jak to się stało? kiedy tak wielu graczy stało się mentalnymi staruchami niechętnymi jakimkolwiek nowinkom? Wszyscy jak jeden wspominają jak ich hobby było niszowe i niezrozumiałe jeszcze naście lat temu, jak woleli siedzieć i grać w giereczki zamiast oglądać z cała rodziną kolejny odcinek serialu a teraz wyznacznikiem użyteczności sprzętu jest "czy pójdzie na tym battlfield?". No nie pójdzie. Na moim komodore 64 te 25 lat temu też nie dało sie oglądać koła fortuny ani dynastii.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1463 dnia: Styczeń 11, 2017, 15:41:35 »
No VR to bardzo nowatorskie gry - rzucanie bananami i szwedacze to po prostu rakjet sajens
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1464 dnia: Styczeń 11, 2017, 15:44:15 »
No samochód to bardzo nowatorska rzecz. Wsiadasz i jedziesz, zupełnie jak na moim koniu, ale samochodu bananem nie nakarmisz. Do śmieci samochód.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1465 dnia: Styczeń 11, 2017, 16:03:21 »
! No longer available

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1466 dnia: Styczeń 11, 2017, 17:19:13 »
Bo to fajny sprzęt jest. Dla mnie to zupełnie inne dostarczanie rozrywki. Nawet przejazd tym śmiesznym wagonikiem w Rush of blood daje taką frajdę, że hej.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1467 dnia: Styczeń 11, 2017, 18:35:51 »
Nie daje, wiem bo nie próbowałem!

! No longer available

Na chromie odtwarza od tego miejsca od którego chciałem, a na FF nie, więc jeżeli jeszcze ktoś poza mną używa FF, to daję link:
https://www.youtube.com/watch?v=_DGSMS_aUsI&t=3233

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1468 dnia: Styczeń 11, 2017, 19:54:43 »
Oj tak, SH VR musi robić ogromna robotę!

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1469 dnia: Styczeń 11, 2017, 19:59:48 »
Zdecydowanie robi, gra jest stworzona do VR. Przeszedłem za jednym posiedzeniem całość (inna sprawa że jest krótka jakieś 3-4h i to przy założeniu że niektóre momenty trzeba powtarzać kilkukrotnie). Możliwe że wyjdzie na PSVR.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1470 dnia: Styczeń 11, 2017, 20:05:44 »
To wtedy day one zakup.

Dlaczego Don Simon twierdzi, ze w grach vr rzuca sie bananami? Znacie takie gry? A może chce trollowaniem zakłócić kolejna interesująca dyskusje na forum?

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #1471 dnia: Styczeń 11, 2017, 20:24:53 »
Dlaczego Don Simon twierdzi, ze w grach vr rzuca sie bananami? Znacie takie gry? A może chce trollowaniem zakłócić kolejna interesująca dyskusje na forum?
W H3 można rzucać granatami o wyglądzie banana, tyle wiem :)

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1472 dnia: Styczeń 11, 2017, 20:25:43 »
DS i zakłócanie dyskusji trolowaniem? Nigdy!

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1473 dnia: Styczeń 11, 2017, 21:12:26 »
;)

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1474 dnia: Styczeń 11, 2017, 21:26:07 »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1475 dnia: Styczeń 11, 2017, 22:24:56 »
Forumowe zło nigdy nie śpi widzę. Trzeba zacząć patrolować w nocy jak Batman.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #1476 dnia: Styczeń 11, 2017, 22:25:21 »
Ogólnie mam nadzieję(zwłaszcza w przypadku xwingowego etapu) że te vr experiensy to takie badanie gruntu przed wypuszczeniem jakiejś większej produkcji. Aleale, oglądałem jakiegoś angry joe jak opowiadał że eve valkyrie to jedna z gorszych gier zeszłego roku zwłaszcza przez dziwaczną konstrukcję misji: z tego co zrozumiałem to nie dość że jest tego mało to ponoć wygląda to podobnie jak w demie: startujesz, nadlatują niemilce do zatłuczenia, gra się rozkręca i po paru minutach w środku walki jest fade to black i tak się ponoć kończy większość etapów. Ktoś może potwierdzić? grał ktoś w eve? da się tam pograć coś w singlu? na długo starcza? demko choć krótkie wyglądało spoko chętnie bym kiedyś w to pograł.

Potwierdzam. Z zawartością singlową jest tak, jak mówi AJ. Równie dobrze można jednak kupić Battlefronta dla SP, a potem rozczarowanie.

Trzymałbym się planu, żeby kiedyś w to pograć. Gra jest całkiem fajna, i podejrzewam, że mocno bym się w nią wkręcił, gdyby nie chroniczny brak czasu ostatnio. Jak przeglądałem oficjalne forum (bardzo fajne community) odniosłem wrażenie, że jak się w E:V wgryźć, to tam jest dużo więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Ludzie rozkminiają klasy statków, rodzaje uzbrojenia, różnorodne taktyki, jakąś głębię w tej grze znajdują.
PSN ID: czajuprime

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1477 dnia: Styczeń 11, 2017, 22:29:45 »
Don Banan!

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1478 dnia: Styczeń 11, 2017, 22:46:12 »

Niedawno chciałeś być Supermanem, teraz Gackiem - musisz sie zdecydować, bo jak nie to wybierzemy za Ciebie. Mój głos na człowieka zagadkę!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1479 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:39:37 »
VR jednak obnażył pewną ciekawą cechę współczesnej nerdozy: zabetonowany konserwatyzm, co jest grane z ludźmi, rozumiem pewną ostrożność i sceptyczne podejście, ale jak ktoś na najmniejsze info o "małej sprzedaży" wiwatuje że "wreszcie vijar się kończy" i wszyscy zaraz spokojnie wrócą do grania w swoje kol of duty i battlfielda to coś we mnie umiera. Jak to się stało? kiedy tak wielu graczy stało się mentalnymi staruchami niechętnymi jakimkolwiek nowinkom? Wszyscy jak jeden wspominają jak ich hobby było niszowe i niezrozumiałe jeszcze naście lat temu, jak woleli siedzieć i grać w giereczki zamiast oglądać z cała rodziną kolejny odcinek serialu a teraz wyznacznikiem użyteczności sprzętu jest "czy pójdzie na tym battlfield?". No nie pójdzie. Na moim komodore 64 te 25 lat temu też nie dało sie oglądać koła fortuny ani dynastii.

Ja tego kompletnie nie rozumiem. Ta technologia traktowana jest przez czesc tego tępego betonu jak kontrolery ruchowe albo inny popierdółkowaty sprzęt do pogrania z rodzinką w niedziele. A to jest przecież cos kompletnie odwrotnego. Własnie to jest technologia nastawiona na najbardziej hardcorowych graczy, którzy mają wywalone na innych ludzi. Liczysz się tylko ty i gra, cała reszta jest niemal kompletnie odcięta. Przecież do cholery o to zawsze chodziło w graniu, o pełnej immersji i zanurzeniu się w swiat gry. O to walczylismy od zawsze.

Dla mnie to jest rewolucja. Tak jak okoo piszesz - jeszcze w dziecięcym, pełzającym wieku, ale kilka iteracji później to już naprawdę może być kosiarz umysłów ;)

pozdr
psn - Skrubolski