Autor Wątek: xbox 360 + monitor 22 cale  (Przeczytany 6567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lap84

• Aktywny forumowicz
xbox 360 + monitor 22 cale
« dnia: Sierpień 30, 2009, 12:31:48 »
Jako, że jestem tu nowy witam wszystkich.

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu konsoli. Teraz jestem już prawie pewny, że w najbliższym czasie zakupie xboxa 360. Chciałbym uzyskać tylko odpowiedź na następujące zagadnienie. Ponieważ bedzie to moja pierwsza konsola to jak nietrudno się domyśleć do tej pory grałem wyłącznie na PC i monitorze LCD. I  tu pojawia się pewna wątpliwość, mam monitor LCD o taki: http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/22_Samsung_SyncMaster_T220HD_z_tunerem_TV/pelny,id,56480/.

Pytania brzmia

1. czy xbox będzie poprawnie wyswietlal obraz na takim monitorze? bo monitor jest 16:10 a xbox chyba z tego co mi sie wydaje daje sygnal 16:9 ? czy po prostu bedzie pozostawial czarne pasy na dole i na gorze, czy tez bedzie rozciagal obraz? :(
2. w jakiej rozdzielczosci wyswietlal by obraz xbox na takim monitorze?
3. poniewaz nowe zestawy elite sa pozbawione kabla HDMI czy bedzie sie oplacalo inwestowac w niego do 22 cali? czy wystarczy inne zlacze? jak tak to jakie?
4. czy w ogole oplaca sie kupowac xboxa do takiego monitora? czy tez lepiej najpierw pomyslec  o duzym tv a dopiero pozniej o konsoli?

bardzo licze na wasza pomoc.

pozdrawiam

prezii

• Gość
Odp: xbox 360 + monitor 22 cale
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2009, 12:44:04 »
Witam. Sam mam xboxa podłączonego w tej chwili pod monitor 22 cale LG z rozdzielczością natywną 1680x1050.

1. Xbox daje sygnał 16:10, podczas grania są czarne paski na górze i nad dole, które wogóle nie przeszkadzają i po chwili się ich nie zauważa.
2. W opcjach można ustawić m.in rozdzielczość natywną dla Twojego monitora 1680x1050.
3. Ja mam podłączone kabelkiem hdmi --> dvi za 20zł i obraz jest żyleta. Masz wejście hdmi w monitorze to możesz podłączyć hdmi --> hdmi, najzwyklejszy kabel starczy bo w tego typu kablach jakość nie ma znaczenia. Obraz przesyłany jest cyfrowo.
4. Jasnym jest, że pełnia szczęścia to Tv od 32 cali w zwyż, jednak nie przeszkadza to w czerpaniu radości z dobrych gier.

Pozdrawiam.

Offline Maciej Kaczyński

• Mieszkaniec tego forum
    • Pejdż on Kompjuter Entertetejment
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2009, 12:47:18 »
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś lcdki z tunerami to były największe gówna pod słońcem. Jeżeli to ma służyć wyłącznie pod konsolę, spokojnie starczy zwykły lcd bez tunera.
Od zeszłorocznego update, Xbox obsługuje 16:10 (na pewno 1440x900 i 1680x1050) natywnie więc nic nie będzie rozciągane.
http://www.youtube.com/user/pokeplinfo
Pejdż on Kompjuter Entertetejment

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2009, 08:12:36 »
Jak bedziesz bral monitor to bierz taki z HDMI, jak cie kiedys najdzie na dokupienie ps3 to bedzie dzialal z oboma.

A na 22-24" monitorze gra sie calkiem przyjemnie siedzac w odleglosci 1-2 metrow.

Acha i nie bierz monitora z tunerem bo taka zabawka kosztuje 300-400 pln wiecej niz modele bez za co mozna kupic osobny tuner TV do kompa lub zewnetrzny i jeszcze na krate browarow zostanie albo dwie :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2009, 08:15:23 wysłana przez Michaelius »

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2009, 08:49:23 »
Acha i nie bierz monitora z tunerem bo taka zabawka kosztuje 300-400 pln wiecej niz modele bez za co mozna kupic osobny tuner TV do kompa lub zewnetrzny i jeszcze na krate browarow zostanie albo dwie :)
I to calkiem niezlych browarkow ;) widzialem ostatnio ciekawy monitor firmy Belinea, ladnie sie prezentowal "na zywo". Nascenie kolorow itd.

Offline danch

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2009, 09:00:28 »
Mam dokladnie taki monitor i uzywam go do x0 plus peceta.
ad. 1. Poprawnie acz beda pasy na gorze i dole bo monitor ma 16:10, a x0 podaje 16:9.
ad. 2. Dowolnej, tzn. po komponencie ustawisz 720p lub 1080p w dashu i tak bedzie wygladac podobnie na monitorze, najlepiej podpiac jednak kablem hdmi i ustawic w dashu 1680x1050.
ad. 3. Jesli masz x0 z wyjsciem hdmi to kupuj taki kabel i juz. 30zl to nie jest inwestycja, a nie ma sensu kupowac drozszego kabla, to jest przekaz cyfrowy nie analogowy i jesli kabel dziala to dziala.
ad 4. Tak oplaca sie. Oczywiscie TV na scianie jest lepsze ale monitor tez daje rade. W moim przypadku monitor stoi zwyczajnie na biurku, tam gdzie pecet i gram w konsoli niejako przy biurku. Jesli gram 2-3h wieczorem to jest spoko, ale jak rodzina byla na wakacjach i mialem caly weekend na granie to zatesknilem na TV i kanapa. Dupsko i nogi bola po dluszym posiedzeniu przy biurku.

BTW zanim kupisz ten monitor poszukaj czegos innych firm. Monitor jest super, ma mase wejsc (2xhdmi, scart(rgb), component, svideo) ale ma jedna wade - brak picture in picture. Ba nawet na pilocie jest przycisk pip ale gowno robi.
Mialem poprzednio tez samsunga z tunerem tyle ze 19'' i podpinalem do niego ps2. Granie z pip plus czytanie gamefaqs to bardzo fajna funkcja, a kupujac ten monitor nie zdawalem sobie sprawy ze nie ma on pip.

Dlatego popatrz czy konkurencja nie robi jakiegos LCD plus tuner tv z opcja pip. Acha i nie sluchaj ze lcd plus tuner to byly najwieksze gowna pod sloncem, to zawsze byly optymalny wybor do podlaczenia peceta plus konsoli plus tv. Jesli ktos ma kase i warunki to lcd do peceta, plus plazma na sciane, ale jak nie to lcd z tunerem. Mnogosc wejsc, wbudowane glosniki, pip. Zreszta dla porownania masz model T220, to samo niby co ten (panel i elektoronika) ale braku tunera i monitor ma zaledwie dvi plus d-sub.

Pamietaj tylko monitor lcd z tunerem.

ps. Nie wiem czemu po przeczytaniu twojego posta myslalem ze masz dopiero kupic monior, chyba musze sie napic kawy. W kazdym razie skoro monitor juz masz to mozesz spokojnie brac x0, calosc bedzie dzialac ok, a Ty bedziesz powoli zbieral na plaski TV.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2009, 09:26:06 wysłana przez danch »