Autor Wątek: Vectra z Xbox 360 i inne kablówki/satelity  (Przeczytany 20177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blazej

• I Am Robot
Vectra z Xbox 360 i inne kablówki/satelity
« dnia: Styczeń 24, 2012, 20:30:28 »
Kończy mi się umowa z Aster (teraz UPC), a na klatce informacja, że w najbliższych dniach Vectra będzie montować kable :D

Ktoś brał tą Vectrę? Gdzie teraz warto wziąć internet + telewizję?

Z tego co się zorientowałem do wyboru mam UPC, Telekomunikacja - dają te same pakiety co telewizja N tylko po kablu  ??? i właśnie Vectra.

Edit: Z tego co wyczytałem na stronie Vectry Xbox 360 dostajemy przy wykupieniu na 36 miesięcy Pakiet Złoty + internet 16 MB i miesięczna opłata 149 pln. Gdybym wziął na trzy lata taki zestaw bez Xbox zapłaciłbym miesięcznie 105, czyli cena tego Xboxa jest wliczona w cenę pakietu. Takie raty 8)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 20:46:59 wysłana przez blazej »

Offline draak

• I Am Robot
Odp: Vectra z Xbox 360 i inne kablówki/satelity
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2012, 13:45:39 »
Takie średnie te raty, bo xbox wychodzi sporo ponad 1,5k PLN ;)

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2012, 15:32:37 »
Już nie mówiąc o tym ze vectra ma wujową ofertę i beznadziejny internet. Pingi czasem zabijają.

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2012, 12:03:55 »
Kończy mi się umowa z Aster (teraz UPC), a na klatce informacja, że w najbliższych dniach Vectra będzie montować kable :D

Ktoś brał tą Vectrę? Gdzie teraz warto wziąć internet + telewizję?

Z tego co się zorientowałem do wyboru mam UPC, Telekomunikacja - dają te same pakiety co telewizja N tylko po kablu  ??? i właśnie Vectra.

Edit: Z tego co wyczytałem na stronie Vectry Xbox 360 dostajemy przy wykupieniu na 36 miesięcy Pakiet Złoty + internet 16 MB i miesięczna opłata 149 pln. Gdybym wziął na trzy lata taki zestaw bez Xbox zapłaciłbym miesięcznie 105, czyli cena tego Xboxa jest wliczona w cenę pakietu. Takie raty 8)

Przed połączeniem ACN z UPC bym radził ucieczkę z tej wujowej firmy (astera) jak się tylko da (cały czas mam w pamięci widok kolejki w ich siedzibie na Jana Pawła niedaleko arkadii), ale teraz po połączeniu radzę zostać i umowę podpisać z UPC, w siedzibie UPC, od ACN trzymać się jak najdalej :)

Offline Netor

• Super Badass
  • PC ni-ko-go!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2012, 19:41:39 »
Ja mam z Astera neta (i jednoczesny brak zasięgu UPC) i strasznie mnie wkurzają. Od około pół roku przynajmniej raz dziennie dochodzi do 30sek-2min zwiechy połączenia - niezwykle irytujące podczas gry online. Na infolinii *ówno doradzili/naprawili, natomiast jak chciałem się wybrać do siedziby to stałem 30min w kolejce, w ciągu których przeszło może 15% wszystkich oczekujących w kolejce ludzi, więc szlag mnie trafił i wyszedłem.
Gdybym miał zasięg UPC (w centrum Krakowa!) to bym bezpośrednio z UPC kombinował, na pewno nie z Asterem.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2012, 21:33:13 »
Prosta sprawa. Miałem astera, miałem vectre (tfu!) teraz mam UPC. To ostatnie niszczy wszystko oferta, ceną i jakością dostarczanych usług. Tyle.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2012, 09:00:49 »
Miałem Astera i to była totalna chujna. Z UPC miałem trochę problemów, ale po kilku opierdzieleniach i straszeniu prawnikiem pracowym (bo czasem pracuję z domu i muszę mieć dostęp) coś tak zrobili, że odpukać od paru miesięcy mam spokój.
Transfery tak jak obiecane, cenowo ok, dekoder z nagrywarką się bardzo przydaje.

Offline Berek

• Mieszkaniec tego forum
  • Chaotyczny Zły
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2012, 13:58:02 »
Nie wiem co Wy chcecie od Vectry? Mam i net i tv w tej firmie. Net zawiesza mi się raz na ruski rok, tv nie oglądam- ogląda żona i syn, ale obydwoje są zadowoleni czyli mają co oglądać. Teraz przedłużyłem umowę i wziąłem xboxa. Cóż z tego że wyjdzie więcej ale dla mnie liczy się to że nie musiałem prosić się o jakieś raty (a tfu) czy inne kredyty po to żeby dziecko miało swoją konsolę, do tego kinect.

Dla mnie rachunek był prosty: miałem N i net z vectry. Za N płaciłem ok 100 zł, za net 70. Teraz płacę 150 w jedno miejsce i mam praktycznie to samo co miałem minus często nie działającą tv kiedy mocniej zawiało czy popadało.

Inna sprawa że w moim mieście jeśli chodzi o kablówki to nie ma wyboru, ani UPC ani nic innego nie ma poza Vectrą

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2012, 16:26:34 »
No to sorry :D

A Polsat Sport tez masz? ;)

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2012, 22:31:47 »
No. Wreszcie forum działa :)

Zadzwoniłem dziś do Aster/UPC. W tej chwili płacę 175 pln i mam: Internet 20 MB, TV z nagrywarką + ok. 10 HD  + telefon po 18 i w weekendy za darmo.

Zapytałem co mi mogą zaproponować ciekawego, tylko bez telefonu, bo nie potrzebuję. Gdybym został przy tym co mam tylko bez telefonu płaciłbym 156 pln ??? Nic ciekawego. Xboxa nie dają :)

W ogóle z tego co widzę to oferta kablówek jest biedna przy telewizji N.

W UPC 84 kanały z nagrywarką (w tym 4 HD) 88 pln. Jak do tego chcemy dodatkowe 15 HD to +21 pln. Czyli razem 109 za samą telewizję.

W N za 59 pln mamy 91 kanałów po polsku w tym 23 HD.

I na koniec. Jakie w tym Aster to głupki są. Może i bym trochę tu posiedział na czasie nieokreślonym, bo kompletnie nie mam czasu pojechać rozwiązać umowę, ale jak mi dzisiaj pani w telefonie powiedziała, że po okresie promocyjnym będę płacił miesięcznie 356 pln dostałem niezłego kopa. Od razu w samochód, 1,5 godzinki w 30 osobowej kolejce, ale sprawa załatwiona 8)

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2012, 14:28:03 »
Orientuje się ktoś jak działają nagrywarki do TV z dyskiem? Chodzi mi o taką zewnętrzną nie wbudowaną do dekodera kablówki. Po prostu klikam jaki program chcę nagrać i później przeglądam tytułami czy tu ustawia się godzinę włączenia nagrywania tak jak kiedyś w magnetowidach?
Warto sobie w ogóle zawracać tym głowę czy lepiej wziąć dekoder z nagrywarką?

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2012, 21:04:21 »
Prościej jest wziąć dekoder z nagrywarką zwłaszcza jeżeli interesuje cie nagrywanie programów HD, tego nagrywarką nie nagrasz.

Co do osobnej nagrywarki to działa to jak kiedys w magnetowidach, trzeba programowac godzinę, program itd

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2012, 20:35:24 »
A to dziadostwo.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2012, 21:56:13 »
Denerwuje mnie dekoder vectry. Jeżeli ustawie do nagrywania dwa programy pod rząd na jednym kanale z czego jeden już zaczął się nagrywać to nie mogę oglądać innego kanału. :o

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2013, 13:49:40 »
IMama ma Aster/UPC i płaci 90 pln za telewizję analogową ok 50 kanałów i jakiś tam telefon, cena normalna jak na UPC.
Teraz zadzwonili do niej, że dadzą nagrywarkę, 150 kanałów, internet 30 MB i telefon 4 godziny do orange i zagranicę za 95 pln. Powiedziałem jej, że to niemożliwe i pewnie 95 to okres promocyjny na 3 albo 6 miesięcy. Zadzwoniła, żeby się dopytać i potwierdzili, że to wszystko za 95 pln.

Możliwe to jest? Dzisiaj przychodzą do niej monterzy o 15.00, powiedziałem, żeby uważnie przeczytała umowę. gdzie tu można szukać haczyków?

Edit. Wystarczyło wejść na stronę. To 95 pln to jest standardowa oferta przez 3 miesiące. Potem przez 21 płaci się 135 tylko konsultant usilnie nie chciał o tym powiedzieć. Także monterzy pewnie będą odesłani.

Edit1: Jednak jest ciąg dalszy, mama dzwoniła po raz kolejny i jednak z racji, że jest jeszcze na umowie Aster, a chcą ją przeciągnąć do UPC dostała to za 95 pln na cały okres umowy. Coś mi to brzydko pachnie, ale zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 14:51:07 wysłana przez blazej »

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2013, 16:53:27 »
90zl za analoga? Masssakra.

Ja miałem dekoder (115 kanałów), net 25mb i tel za 105zl, więc to jest normalna cena.

Teraz mam Vectre pakiet platynowy + net 40mb + tel + nagrywarka, za 100zł, z czego pierwsze cztery mies. za 30zł.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 16:58:19 wysłana przez mataman »

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2013, 21:02:20 »
Jeszcze o necie zapomniałem. Net, tel i analogowa telewizja za 90. Nie wiem jaki net i tel. ale pewnie bez szału. Upc ogólnie jest droga dlatego nie wierzę, że zaproponowali takie dobre warunki za 95 pln.

Offline harrykot

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 16, 2013, 01:19:51 »
http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,13505940,Netia_kupuje_czesc_sieci_po_przejetym_Asterze.html

Ja mam pakiet C+ i  Netia (ale osobno usługi). Generalnie jedno i drugie rewelacyjnie działa...

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 16, 2013, 02:13:56 »
I płacisz jak za zboże ;) Można i tak.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 24, 2014, 16:10:53 »
Kończyła się komuś ostatnio umowa z Vectrą? Mi się kończy 25.04 i z tego co pamiętam w Vectrze jest 2-miesięczny okres wypowiedzenia. Znajomy przegapił ten okres i przedłużyli mu automatycznie umowę o kolejne 8 miesięcy. Chyba nie bardzo mogą coś takiego zrobić bez zgody abonenta. Dzwonić do nich? Składać wypowiedzenie? Do mnie się nie odzywają.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 24, 2014, 18:00:59 »
Mogą automatycznie przedłużyć, ale na czas nieokreślony.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2014, 18:11:23 »
No właśnie. Tak choćby UPC robi. W Internetii miałem podobnie.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 24, 2014, 18:24:33 »
Zadzwoniłem dziś do Aster/UPC.

Podstawa to nie załatwiać tego telefonicznie. Idź do punktu obsługi klienta i tam zapytaj co mają Ci do zaproponowania. Oni mają zupełnie inną ofertę i możliwości negocjacji, wpierw wrzucą Ci to co na infolinii ale jak dokładnie dopytasz to dostaniesz bardziej korzystną umowę. Ja dostałem internet 60Mb/s, dwa cyfrowe dekodery i pakiet Select Extra HD za 111 zł w umowie na 2 lata.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 07, 2014, 11:30:05 »
Rozmawiałem właśnie z konsukltantem Vectry, przedłużyłem umowę na kolejne dwa lata. TV Platynowa146 kanałów w tym 26 hd + internet 60 MB za 89 pln. UPC nawet nie sprawdzałem, bo z tego co się orientuję mają sporo wyższe ceny.

Pytanie. Oferują mi router wifi. Brać? Są jakie.ś negatywne efekty posiadania routera od nich? W tej chwili mam stary WRT54GL.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2014, 11:32:24 wysłana przez blazej »

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 12, 2014, 15:52:51 »
Np. brak możliwości pootwierania sobie portów czy dodania konsoli do DMZ. A czasem przydaje sie taka opcja.

Online MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 12, 2014, 15:57:39 »
Jak dają za grosze (np złotówka) to bierz. Dwa powody:

1. Jeśli coś się stanie z Twoim routerem, to będziesz miał zapasowe urządzenie
2. W razie problemów z internetem nie spuszczą Cię na drzewo 'bo to działa z naszym routerem, a nie z cudzymi'. Odpowiesz: 'z Waszym routerem też nie działa' i dziękuję.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 12, 2014, 16:03:49 »
Raczej wątpię  że dają router może modemo- router. ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Re: Vectra z Xbox 360 i inne kablówki/satelity
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 12, 2014, 18:15:06 »
Fajna cena, w upc za goly internet 60mbit wołają 60zl i to przy umowie na dwa lata.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 13, 2014, 13:25:33 »

Raczej wątpię  że dają router może modemo- router. ;)

Modemo-router.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 13, 2014, 13:32:20 »
NIE BIERZ!!!

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 13, 2014, 13:35:39 »
Dlaczego nie brać?

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 13, 2014, 13:43:56 »
Bo lepiej zainwestować w dobry router. I tak żadna kablówka nie da ci gwarancji na prędkość na wifi. Nawet jak masz ich urządzenie, możliwości konfiguracji takiego urządzenie też masz znikome. I nie daj boże jak coś będzie zablokowane albo aktualizacja nie przetestowana. A cierpliwość i chęć pomocy technicznej klientowi zgłaszającemu problem z wifi jest...

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 13, 2014, 14:17:14 »
Tez polecam wzięcie modemu i podłączenie własnego routera.
Ja mialem modemorouter od UPC, pewnego dnia się automatycznie zaktualizował i prędkość wifi N spadła do 3mbitów - bo tak.

Online Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 02, 2015, 14:50:16 »
Czy ktos z Was uzywa dekodera HORIZON z UPC? Wi-fi dziala bez problemu? Konsole i sztim nie wariuja?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 03, 2015, 03:13:45 »
Czy ktos z Was uzywa dekodera HORIZON z UPC? Wi-fi dziala bez problemu? Konsole i sztim nie wariuja?
Instalacje mam dopiero we wtorek.
Planuję oczywiście działać w obu sieciach równocześnie. Co prawda konsolę będą po kablu, ale mogę sprawdzić jak trzeba.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Online Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 05, 2015, 08:18:48 »
Pewnie - daj znac. Choc na pejsie mi ludzie napisali, ze wsio ok jest.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 14, 2015, 02:02:28 »
Don, na konsolach nie zauważyłem problemu - aczkolwiek nie robiłem żadnego testu a po ściąganiu ciężko wysnuć jednoznaczna opinie. Niestety zdążyło się kilka razy, że jakieś urządzenie na 5ghz dostało freeza na 5-10 sekund zanim zaczęło mielic moje zapytanie. Ewidentnie wskazuje na jakiś problem, zostawiam to pod obserwacją.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Online Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 14, 2015, 16:42:37 »
A ja zapomnialem napisac, ze tez kupilem, ale bez nagrywarki. Dziala poki co ok, aczkolwiek konsol jeszcze specjalnie nie meczylem - youtube na ps3 dziala.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 11, 2016, 20:54:43 »
Za 100 Mb i telewizje platynową w Vecta płacę 95 płn. Zadzwoniłem i zapytałem ile za sam internet jak zrezygnuję z telewizji i wychodzi 35 pln. Myślałem, że może babka się pomyliła, ale poszła sprawdzić i tak by było. Dobra oferta jak za 100 Mb.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 29, 2016, 15:56:07 »
Słuchajcie tego. Z Netii do mnie dzwonią i proponują internet 100 Mb, podstawowy pakiet tv 44 kanały + nagrywarka z chmura (bez dysku) i dodatkowo mogę dobrać sobie pakiety o wartości 20 płn. Co najlepsze mogę te 20 przeznaczyć na HBO GO, które kosztuje u nich 25 płn. Czyli sa 65 płn mam wszystko co wyżej. Chyba niezła oferta.
Pytanie tylko czy Netia sama w sobie jakościowo jest na poziomie i warto z nimi cokolwiek robić.