Autor Wątek: Uwaga na tv lcd hd ready do xboxa 360?  (Przeczytany 11677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darch

• Junior
  • *
Uwaga na tv lcd hd ready do xboxa 360?
« dnia: Grudzień 22, 2008, 14:04:25 »
Mam nadzieję że swoim postem pomogę komuś przy wyborze tv,
Uwaga na tv hd ready gdyż mają one rozdzielczość 1366x768 a nie 1280x720 czyli 720p.A taką to rozdzielczość wysyła złącze hdmi w xboxie a dopiero telewizor przeskalowywuje obraz do rozmiaru ekranu przez co zdecydowanie  tracimy na jakości.Po kilku testach podłączenia tv widzę że zdecydowanie lepszą jakość uzyskujemy w lcd przy natywnej rozdzielczości matrycy ,dopiero podłączenie x360 przez d-suba i wybranie w konsoli rozdzielczości 1360x768 (przez hdmi w x360 jest tylko 720p lub 1080i,p)daje ostry ładny obraz bez podwójnego przeskalowania konsola-tv.Niestety brakuje 6 pikseli po bokach i jak wiadomo nieco tracimy w kolorach i głębi przez złącze analogowe ale różnica i tak jest bardzo widoczna.Przy lcd full hd w xboxie wybieramy po prostu  1080i i co prawda  konsola przeskalowuje obraz w górę (większość gier na xa to 720p)ale już tv nie skaluje obrazu  po raz drugi dzięki czemu mamy ładny szczegółowy ostry obraz.Niestety podobnie jest z obrazem z platformy cyfrowej gdzie do wyboru mamy 720 lub 1080.Tylko full hd daje możliwość uzyskania natywnej rozdzielczości telewizora.Ja mam nauczkę ;D Sam kupiłem hdready.    :(

Offline Maciej Kaczyński

• Mieszkaniec tego forum
    • Pejdż on Kompjuter Entertetejment
Odp: Uwaga na tv lcd hd ready do xboxa 360?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2008, 14:19:23 »
Zgodnie z twoim tokiem rozumowania, to posiadacze PS3 muszą być naprawdę umoczeni, bo tam nawet 1360x768 wybrać się nie da.
A co do skalowania, to wszystko zależy od samego układu w telewizorze. Bo podłączając przez dsuba i tak wszystko ci się skaluje do natywnej rozdzielczości, tyle że nie przez telewizor a przez konsolę.
Co do FullHD to jest identycznie. Mało która gra jest renderowana w 1080p. Jeżeli coś, to jest przeskalowywana do tej rozdzielczości przez skaler konsoli (bardzo dobry, ale to tylko skaler).
Więc wyższość 768p nad 720p pewnie bardziej zależy od jakości samego telewizora (czy raczej układów do skalowania tam zawartych).
http://www.youtube.com/user/pokeplinfo
Pejdż on Kompjuter Entertetejment

Offline darch

• Junior
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2008, 14:46:42 »
Właśnie mi chodzi o podwójne przeskalowanie . Skalery tv dokonują drugiego przeskalowania co jeszcze pogarsza jakość moim zdaniem bardzo widocznie tylko wybranie 1080i,p na tv full hd przez złącze hdmi daje dobrą jakość podobnie ,niestety jest na platformach cyfrowych .Swoje obserwacje czyniłem na lcd  toshibie hd ready ,sharpach i sony zarówno hd ready i full hd podłączanych do 2 x360.To moje subiektywne odczucie potwierdzone przez świadka (kumpel pracownik sklepu),co do moich subiektywnych odczuć to z lcd warto się przyjrzeć plazmom panasonika  :P

« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2008, 14:59:13 wysłana przez darch »

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2008, 17:21:30 »
A jak się to ma do podłączania przez komponent?
Gregys out.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2008, 18:51:37 »
Chcialbym zauwazyc ze istnieja takze lcd czy nawet plazmy(nie wiem czy plazmy ale na pewno lcd niektorych firm) ktore maja rozdzialke 1280x720 a nie 1366x768. Przynajmniej tak podawana jest w specyfikacji.

Offline darch

• Junior
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2008, 21:30:52 »
Co do podłączenia przez component to z tego co pamiętam również do wyboru w xboxie były rozdzielczości 720p 1080i,p ale głowy sobie nie dam uciąć ,kabelka component do konsoli(arcade) nie posiadam (vga i hdmi)
SerSyn telewizory 1280x720 to naprawdę rzadka rzadkość.
W sume ten efekt można zobaczyć np jak ktoś ma podłączony tv hd ready do pc (hdmi,dsub) ,zmieńcie rozdzielczość z natywnej na np 1280x720 i zobaczycie tą nieostrość o której mówię.
Napewno dużą rolę faktycznie odgrywa tu skaler obrazu w lcd ale moim zdaniem cudów nie ma.

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2008, 22:35:35 »
(przez hdmi w x360 jest tylko 720p lub 1080i,p)
Nieprawda. Jest jeszcze opcja "Optimal Resolution", która w przypadku mojego Samsunga (le26r87) podaje piękny obraz w natywnej rozdzielczości matrycy.

Offline darch

• Junior
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2008, 12:31:38 »
Hmm.. właśnie podłączyłem xa przez hdmi i nie ma tej opcji (toshiba 3500 pg hd ready).
Nie zwróciłem uwagi czy jest ona przy innych tv(na szybko dużo podłączania).
Skoro mówisz że jest u ciebie ta opcja  to znaczy niestety że popełniłem błąd.
O ile dobrze rozumuję po prostu nie wszystkie modele przyjmują natywną rozdzielczość matrycy po hdmi.Jednak na miejscu był ten znak zapytania w temacie.Powinno być uwaga na toshiba hd ready do xboxa?
Proszę powiedzcie drodzy użytkownicy jak to jest w przypadku waszych hd ready ???
Może pomoże to komuś w doborze sprzętu.

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2008, 13:39:20 »
Jeśli masz więcej niż jedno złącze HDMI w TV, to spróbuj podpiąć się przez nie - w Samsungach R8 tak jest, że przez HDMI2 można wybrać Optimal, a przez HDMI1 tylko 720p/1080i.

A w ogóle to poszukaj optymalnych ustawień dla swojego sprzętu na avforums.com - tam są specjalne wątki poświęcone temu jak najlepiej podłączyć i ustawić.

Offline darch

• Junior
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 24, 2008, 18:33:16 »
Niestety ani w jednym ani w drugim hdmi nie ma takiej opcji :(

Offline BaRiBaL

• Mieszkaniec tego forum
  • Hardcore casual gamer
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2008, 21:24:54 »
Nieprawda. Jest jeszcze opcja "Optimal Resolution", która w przypadku mojego Samsunga (le26r87) podaje piękny obraz w natywnej rozdzielczości matrycy.

Podlaczylem swojego xklocka pod sprezentowanego rodzicom LCD Panasa TX-37LX85, czyli 37" HDReady przez componenta, ustawilem w konsoli 720p i prawde mowiac jestem w szoku poniewaz obraz mowiac krotko jest zyletka, nie spodziewalem sie tego (jestem zwolennikiem plazm :) ). W 1080i podobnie, jesli nie identycznie - ciezko wychwycic okiem, 1080p tradycyjnie przez componenta telewizorek nie lapie.

Offline Harry

• Stały bywalec
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2008, 13:24:25 »
Ja podlaczajac ostatnio klocka pod samsunga, zdziwilem sie bo po wybraniu optimal resolution nadal mialem 720p. Jednak po przelaczeniu na drugie hdmi, udalo sie uzyskac optymalna rozdzielczosc tv. Dodam, ze wczesniej mialem LG 26lc41, gdzie telewizor zle skalowal obraz w rozdzielczosciach 720p,1080i co skutkowalo tym, ze obraz wyswietlany byl, jakby to powiedziec poukrywany. Laczac klocka przez hdmi do tegoz tv taki problem nie wystepowal, ale za to kolory byly wyblakle i nawet przestawienie reference levels na expanded zalatwialo sprawe w polowiczny sposob.

Offline Mike Muir

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2008, 11:52:34 »
Posiadam Samsunga LE37R82B, odległość od TV to jakieś 4,5 metra, w TV obraz ustawiony jako dynamic.
Dla mnie obraz z X360 lepiej wygląda przy ustawieniu 720p niż Optimal (kolor w obu przypadkach to Standard).
W grach ustawienie chyba nie ma znaczenia (gry renderują w niższej rozdzielczości)?
Dashboard w 720p jest dla mnie wyraźniejszy (czcionka ma ostrzejsze krawędzie).
Wynika to z przyzwyczajenia (720p mam ustawione od początku) czy wmawiam sobie że tak jest lepiej?

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2009, 01:30:27 »
Zapewne przyzwyczajenie, tv bez full-hd bedzie upscaleowal do wyzszej rozdzialki ale lepiej trzymac sie naturalnej dla tv. Chociaz nie podales w sumie czym polaczyles konsole czy componetem czy hdmi.  Jesli hdmi to pobaw sie ustawieniami kontrastu itd a moze byc lepiej(chociaz ciezko Ci bedzie przezwyciezyc przyzwyczajenia). Najlepiej bedzie jak sobie potestujesz :)

Offline dereczq

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2009, 23:18:22 »
a ja mam pytanie
posiadam tv samsung 32" kdl-32l4000 (natywna rozdz 1366x768) i gdy ustawiam w x360 na 720p to cienie w grach sa duzo mroczniejsze, kolory jakby bardziej oddaja klimat (widac to np. w grze stranglehold) , a gdy wlacze funkcje "optimal" - telewizor przestawia sie na prace z pc i wlacz sie rozdzielczosc 1360x768, tylko tyle ze kolory sa jakby duzo bledsze (chociaz jak przestawie na poziom referencji rozszerzony to sa nieco jaskrawsze) a otoczenie nie jest juz tak ladnei cieniowane - wszystko przewyzsza nienaturalna jasnosc, ktorej nie da sie zmienic za pomoca ustawien w tv. Co zatem mam zrobic? Robie cos zle?

Offline darch

• Junior
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 26, 2009, 22:50:56 »
Niestety to IMO wada telewizora ,a dokładniej braki w oprogramowaniu.Widziałem kilka tel które po np pc mają mniej ustawień obrazu lub np nie mają wyboru powiększenia przy natywnej.Dziwi mnie że w 2009 roku telewizory nie mają np pamięci oddzielnych ustawień  obrazu dla każdego kanału,oszczędności ?
MA ktoś może tv z taką funkcją??

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 27, 2009, 08:22:10 »
W Sharpach sa zapamietywane ustawienia dla kazdego wejsciowego sygnalu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2009, 12:32:31 wysłana przez SerSyn »

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 31, 2009, 11:55:37 »
darch; poczytaj sobie w tym dziale mojej mini recki plazmy panasonica; pv80 AFAIR. IMO fajna sprawa. Dla kazdego zrodla mozna ustawic osobne parametry obrazu.
gram w gry, a nie polygony! :P