Autor Wątek: TV powyżej 40 cali: 3D, czy nie ??  (Przeczytany 5457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aZiss

• Super Badass
TV powyżej 40 cali: 3D, czy nie ??
« dnia: Kwiecień 23, 2012, 14:52:03 »
Czy przyda mi sie TV z 3D ??
Podobno te z 3D mają lepszą matrycę ??
Różnica w cenie znaczna, a ja jedynie potrzebuję TV do oglądania telewizji z kablówki, filmów z DVD, może być internet i streaming z laptopa.
Sony 40 cali 3D za 2.900 zł (Sony KDL-40EX725), kontra Sharp Aquos 46 cali bez 3D (Sharp LC-46LE630E) za 3.100 zł.

Polecicie coś innego ??
(kliknij)

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
Odp: TV powyżej 40 cali: 3D, czy nie ??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2012, 15:00:09 »
Czy przyda mi sie TV z 3D ??
Podobno te z 3D mają lepszą matrycę ??
Różnica w cenie znaczna, a ja jedynie potrzebuję TV do oglądania telewizji z kablówki, filmów z DVD, może być internet i streaming z laptopa.
Sony 40 cali 3D za 2.900 zł (Sony KDL-40EX725), kontra Sharp Aquos 46 cali bez 3D (Sharp LC-46LE630E) za 3.100 zł.

Polecicie coś innego ??

Jeśli nie masz zamiaru tego wykorzystać do grania, czy tez oglądania BD to nie ma sensu. Bo i po co ? lepiej brać Sharpa 46'. A na upartego można poszukać 50 + Plazma (bez Full HD, bo ponownie PO CO ? Skoro i tak nie będzie wykorzystywana).
np. http://allegro.pl/samsung-51d530-fullhd-600hz-uchwyt-sklep-wwa-raty-i2290516163.html

Edycja: Mam starszy model Sharpa (52' Full HD) z którego jestem mega zadowolony.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2012, 15:05:54 wysłana przez Pats »

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2012, 19:40:13 »
Telewizory 3D mają rzekomo lepszą matryce, bo mają "prawdziwe" 100Hz. To niby 200Hz zbite do 100Hz.
Zwykłe 100Hz mają podbite 50Hz do 100Hz a to jest oszukane 100Hz.

Normalnie dla mnie bełkot :)

Wedle Pana z Saturna telewizory LG za 3k są jak z innych firm za 4k i mają najlepszy internet.
Sony ma najgorszy internet, bez flasha i nic z filmów na pendrajwie nie działa. Samsungi są do kitu.  ;D
Nie ma sensu kupować bez 3D, bo wszystko teraz jest powoli w 3D  ???

Tyle dzisiejszego riserczu.

Dzięki Pats za sugestie.
(kliknij)

Offline gear

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2012, 19:59:22 »
Zdecydowanie rady pana z Saturna są najlepsze. ;)

Uchowaj tv od 3d,  najpierw niech się nauczą 16:9 w anamorfie.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2012, 22:53:43 »
W pojedynku LG vs Samsung wygrywa LG za dobry serwis w PL ;P.

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2012, 23:45:05 »
Ja mam Samsunga 51" 51D550 z 3D, ale wątpię, czy matryca będzie lepsza niż ta w D530, którego sugerował Pats. Na pewno telewizor odtwarza większość formatów wideo, łącznie z 3gp i mkv w full hd. Nie trafiłem jeszcze na film, który by się nie odpalił. Internetu w tv nie mam, bo mam go w n i xboksie, a obok stoi laptop i tablet z hdmi, ale widząc jak to działa stwierdziłem, że smart w Samsungu to żadna rewelacja, bo są wygodniejsze formy przeglądania sieci.

Podobno Sony sprzedało swój dział tv Samsungowi, więc jeśli chodzi o telewizory tej firmy już nie tylko matryce będą Samsunga.

Hz ma znaczenie przy wyświetlaniu poszczególnych klatek, ale nawet 600 hz nie ratuje sytuacji, gdy filmy kręcone są w 24 klatkach, bo przy poziomym ruchu kamery pojawia się rozmycie (lcd) lub rozdwojenie obiektów (plazma). 600/24klatki=25 i 600/50Hz=12 dlatego reklamuje się 600Hz jako idealną częstotliwość odświeżania, ale w oststecznym rozrachunku większość to marketingowy bełkot, a to, co jest naprawdę ważne, czyli jakość obrazu i efekty działania wszystkich polepszaczy trzeba zobaczyć na własne oczy.

@BluePL
A Samsungi się nie psują, to po co zawracać sobie głowę serwisem. ;)

Ale tak poważnie, to myślę, że dobrze obejrzeć tv na żywo i nie sugerować się tabelkami, bo to kompletnie nie ma sensu. Jak dla mnie plazma bije na głowę lcd naturalnością obrazu, ale komuś może nie odpowiadać mniejsza ostrość wyświetlanego obrazu. Wypalanie, a w szczególności powidoki i zużycie energii też mogą świadczyć na niekorzyść.

Z tych dwóch w pierwszym poście też wybrałbym Sharpa, pod warunkiem, że nie interesuje Cie 3d. Jeśli interesuje Cię 3d, to 46" to rozsądne minimum. Chyba że  chcesz siedzieć 1,2 metra od TV, bo przy 40" efekt będzie sensowny gdzieś przy takiej właśnie odległości.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2012, 23:48:03 wysłana przez arian »

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2012, 08:40:12 »
Dziękuję za rady. 
3D załapał mój syn. Do tego jeszcze planuję mieć to TV kilka lat i próbuję wywróżyć czy to 3D będzie przyszłościowe, czy wtórne. Pooglądam, pobawię się i pewnie kupię 46 cali i 3D. Dwa w jednym.

Mam obecnie Sharpa 32 cale i nie odpowiada mi ilość ustawień w menu. Mocno uproszczone. Podobno też te nowe modele to już nie "full japan".
Za to nie muszę go w żaden tryb gry ustawiać by pograć.
(kliknij)

Offline mataman

• I Am Robot
TV powyżej 40 cali: 3D, czy nie ??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2012, 10:12:33 »
Wiesz, proponowany przez ciebie Sharp 630 tez jakimś full wypasem nie jest.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2012, 11:54:15 »
Ten Sharp i Sony to właściwie przykład na różnicę w cenie 3D/wielkość. Kupuję zawsze do potrzeb.
(kliknij)