Autor Wątek: TV pod nowa generacje  (Przeczytany 428587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: TV pod nowa generacje
« Odpowiedź #3640 dnia: Czerwiec 29, 2018, 00:11:29 »
20ms laga, nieakceptowalne! /s

Dyletant wymawia "tearing" tak samo źle jak ja.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2018, 00:13:32 wysłana przez Simplex »

Offline dogeta

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3641 dnia: Lipiec 04, 2018, 23:26:21 »
Kupiłem niedawno Samsunga z serii NU8000 65'. To mój pierwszy Samsung i ostatni... jakość jak na taką cenę jest bardzo dobra i polecam go szczególnie do gier, bo upłynniacz w trybie gra działa rewelacyjnie i jest to rewolucja jak dla mnie. Gry w 30 klatkach faktycznie działają jakby w 60. Nic nie rwie, a jak przyzwyczaimy się do tego efektu to po wyłączeniu upłynniacza obraz wręcz przycina. Bardzo dobra opcja. Dla mnie to obecnie jedyny lek dla uczulonych na 30 kl/s na konsolach, a jak dodamy do tego 4k i hdr to serio można poczuć tę nową jakość. Chociaż hdr taki sobie(są sytuacje w ktorych widać różnicę, ale nie zawsze). No i bym sobie tak grał ciesząc ryja, ale po tygodniu pojawiły mi się dwie przecinające się krechy na matrycy, a w miejscu przecięcia linii jest skupisko kolorowych pikseli. Pojawiły się same z siebie podczas grania i zauważyłem je dopiero jak wszedłem do menu telewizora(bo jest tam białe tło). Samsung nie chce moich pieniędzy bo skutecznie mnie zniechęcił do siebie. Bubel i gorsze od chińszczyzny, pies to lizał. Nadal nie mogę uwierzyć, że taka wada może wyjść po niecałym tygodniu użytkowania. Nawet nie muszę pisać jaki to problem spakować...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3642 dnia: Lipiec 04, 2018, 23:38:02 »
Ja tam bym wolał żeby wyszła po tygodniu i wymienili niż żeby wyszła w rok  po gwarancji, ale co kto woli.

Offline dogeta

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3643 dnia: Lipiec 05, 2018, 00:11:08 »
No ja bym wolał telewizor bez takich kwiatków. Jedno wymienią, po gwarancji coś innego wyjdzie. 4K i hdry, a przypilnować matrycy nie potrafią w 2018 r.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3644 dnia: Lipiec 05, 2018, 08:34:49 »
Ciekawe jaki input lag z uplynniaczem.
Czy to ten magiczny uplynniacz o którym niedawno ktoś wspominał na forum?

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #3645 dnia: Lipiec 05, 2018, 08:46:27 »
No ja bym wolał telewizor bez takich kwiatków. Jedno wymienią, po gwarancji coś innego wyjdzie. 4K i hdry, a przypilnować matrycy nie potrafią w 2018 r.
Dramatyzujesz. Mozesz winic Unie i ekologow(luty) ale nie Samsunga. Takie rzeczy sie zdarzaja i juz. Zaden producent nie jest w stanie tego uniknac przy masowej produkcji.
@Simplex
Tak to ten magiczny uplynniacz, IL jest chyba taki sam we wszystkich tegorocznych Samsungach

Offline Belkinson

• Stały bywalec
« Odpowiedź #3646 dnia: Lipiec 05, 2018, 09:02:23 »
Czy to ten sam Samsung ktorego tartaq tak uporczywie próbuje nie kupic??

Offline dogeta

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3647 dnia: Lipiec 05, 2018, 09:02:59 »
Ciekawe jaki input lag z uplynniaczem.
Czy to ten magiczny uplynniacz o którym niedawno ktoś wspominał na forum?
Lag z upłynniaczem ok. 21

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #3648 dnia: Lipiec 05, 2018, 10:29:11 »
To jest najniższy model z tym upłynniaczem.
Telewizor generalnie świetny, a takie usterki mogą się zdarzyć zawsze niezależnie od marki.

Offline dogeta

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3649 dnia: Lipiec 05, 2018, 10:46:53 »
No zgadza się w sumie wszystko, ale niesmak pozostaje. Serwisant ma przyjść i zobaczymy jak to będzie. Może skończy się na wymianie matrycy i go zostawie bo jestem z tego tv zadowolony i w sumie nie kupię żadnego innego w takiej cenie z takimi parametrami. Dwa kubły zimnej wody dziś wieczorem.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #3650 dnia: Lipiec 05, 2018, 11:11:40 »
No zgadza się w sumie wszystko, ale niesmak pozostaje. Serwisant ma przyjść i zobaczymy jak to będzie. Może skończy się na wymianie matrycy i go zostawie bo jestem z tego tv zadowolony i w sumie nie kupię żadnego innego w takiej cenie z takimi parametrami. Dwa kubły zimnej wody dziś wieczorem.

W takiej cenie? Przeciez ten tv kosztuje niemalze tyle co OLED i wiecej niz Sony XE90, a od obu jest slabszy(poza tym uplynniaczem)

Offline dogeta

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3651 dnia: Lipiec 05, 2018, 12:12:58 »
@srekal34
Kupić Oleda i pilnować z zegarkiem w ręku czy nie gra się za długo w jedną grę lub czy nie ogląda się zbyt długo jednego programu( np Snooker) bezcenne. U mnie taki tv się nie sprawdzi pomimo bezdyskusyjnego nokautu lcd pod względem jakości obrazu i czerni. Jak Widziałem LG B7 65 cali w akcji, to aż rumieńców dostałem. Musiałem iść na kompromis i kupic tv pod siebie czyli w 80% do gier. NU w tej materii pod względem input lag(14 ms bez i 21 z uplynniaczem), znośnego HDR(podobny do XE9005), upłynniacza, który robi robotę zamieniajac gry 30kl/s w prawie 60 kl/s( mozna zapomniec ze gra sie w gre ktora chodzi w 30kl/s) wygrywa dla mnie wszystko. Poza tym nie siedze przy tv z aparatura pomiarowa tylko opisuje co widzialem i byłem zadowolony. W tym budżecie nie kupię nic innego bo tv kosztował mnie 6800 zł.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #3652 dnia: Lipiec 05, 2018, 12:20:59 »
ja będę po po stronie kolegi Dogeta który płacąc za TV 6800zł ma prawo wymagać, by TV działał i służył mu długo. kaman, za tę cenę jeżdżący samochód się kupi. też bym stracił zaufanie do marki.
może cena nie uprawnia do opisywania tego tv jako ultra premium ale nie przesadzajmy - nie jest to zwykły model tv z promocji marketowych dla przeciętnego Kowalskiego.

ktoś miewał takie problemy z telewizorami Sony? Qbar niegdyś opowiadał na forumogadce, że marka Japończyków została pod tym względem zdetronizowana przez Samsunga tą samą jakością i niższą ceną. może to jest przykład pokazujący gdzie producenci oszczędzają.

nazywanie Samsunga Szajsungiem skądś się wzięło :) ja miałem styczność z telefonami tego producenta (średnia półka) i też miałem co do nich sporo zastrzeżeń.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2018, 12:26:33 wysłana przez SinfulScholar »

Offline dogeta

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3653 dnia: Lipiec 05, 2018, 12:48:23 »
ja będę po po stronie kolegi Dogeta który płacąc za TV 6800zł ma prawo wymagać, by TV działał i służył mu długo. kaman, za tę cenę jeżdżący samochód się kupi. też bym stracił zaufanie do marki.
może cena nie uprawnia do opisywania tego tv jako ultra premium ale nie przesadzajmy - nie jest to zwykły model tv z promocji marketowych dla przeciętnego Kowalskiego.

ktoś miewał takie problemy z telewizorami Sony? Qbar niegdyś opowiadał na forumogadce, że marka Japończyków została pod tym względem zdetronizowana przez Samsunga tą samą jakością i niższą ceną. może to jest przykład pokazujący gdzie producenci oszczędzają.

nazywanie Samsunga Szajsungiem skądś się wzięło :) ja miałem styczność z telefonami tego producenta (średnia półka) i też miałem co do nich sporo zastrzeżeń.
Jak komuś strzeli Samsung, to niech wie że to nie przypadek. W necie czytałem całe dyskusje z których wynikało że Sony to najsolidniejsza obecnie marka. Sam kupowałem tylko Soniaki do tej pory i nawet wypalonego piksela po latach nie widziałem(sprzedałem na Allegro...). W domu mam rozgardiasz bo mi dziewczyna krzyczy: "a nie mówiłam? I po co to dziadostwo kupowałeś jak miałeś dobry telewizor?". Firmy powinny dbać o klienta i ich zdrowie psychiczne, bo to są duże pieniądze.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #3654 dnia: Lipiec 05, 2018, 12:56:26 »
uuu to dodatkowo masz przechlapane skoro kobita udowodniła swoją racje ;)

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #3655 dnia: Lipiec 05, 2018, 13:07:47 »
Jesli tylko do gier to faktycznie dobry wybor.
Ale blagam, nie opowiadajcie o mitycznej lepszej jakosci Sony skoro najwieksze matryce jakie oni produkuja maja przekatna 35mm. Najwiekszym dostawca matryc do TV Sonego jest Samsung.

Offline dogeta

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3656 dnia: Lipiec 05, 2018, 13:14:25 »
uuu to dodatkowo masz przechlapane skoro kobita udowodniła swoją racje ;)
Trzeba nieść ten krzyż :)

Offline dogeta

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3657 dnia: Lipiec 05, 2018, 13:17:20 »
Ale blagam, nie opowiadajcie o mitycznej lepszej jakosci Sony skoro najwieksze matryce jakie oni produkuja maja przekatna 35mm. Najwiekszym dostawca matryc do TV Sonego jest Samsung.
Nie no, do oglądania kablówki też się nadaje bez przesady ;P

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #3658 dnia: Lipiec 05, 2018, 13:46:54 »

spoko, tylko w internecie czy nawet tutaj na forum więcej hejtu idzie na samsunga a nie na sony. opowieści tartaqa o poszukiwaniu sprawnego modelu samsunga - bo producent postanowił jednak wypuścić na rynek wadliwą partię - też o czymś świadczy.

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #3659 dnia: Lipiec 05, 2018, 14:08:22 »

Oglądasz trudne sprawy i ciągle rzuca się w oczy, że ta czerń nie jest taka czarna jak być powinna. ;) I nie można się przez to skupić na programie!

Offline dogeta

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3660 dnia: Lipiec 05, 2018, 15:21:39 »

Oglądasz trudne sprawy i ciągle rzuca się w oczy, że ta czerń nie jest taka czarna jak być powinna. ;) I nie można się przez to skupić na programie!
Trudne sprawy to ja mam w domu i mi wystarczy :D jestem w czarnej dupie, a tu czerń lepsza od Oleda!!!

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #3661 dnia: Lipiec 05, 2018, 15:42:20 »
weekend się zbliża, miał przy piwku ponapierdzielać w giereczki na nowym telewizorku a tu proszę. ani telewizora ani miłości nie bedzie! jak mawiał klasyk: a mógł chłop jeździć (na starym soniaczu).

;)

Offline Farmaras

• Stały bywalec
  • Some say...
« Odpowiedź #3662 dnia: Lipiec 06, 2018, 10:00:18 »

Obecny! W XE9005 wlazł mi po niecałym miesiącu brud pod matryce - na forach było kilka osób z podobnym defektem, jeno zamiast kurzu pod matryce dostawały się jakieś robaki. Bratu z kolei w Panasonicu kupionym w 2015 za blisko 5k poszły rozpraszacze światła. Oczywiście kilka miesięcy po upływie gwarancji. Generalnie przychylam się do opinii srekala, że przy masówce nikt nie jest w stanie tego uniknąć. Mogę jedynie powiedzieć, że serwis Sony stanął na wysokości zadania i wymienił mi TV na nowy bez żadnego problemu.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #3663 dnia: Lipiec 06, 2018, 10:06:03 »
oj tam brud, co to za defekt! zresztą pewnie to Twoja wina, że miałeś syf w pokoju ;)

#piąteg

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #3664 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:10:05 »
oj tam brud, co to za defekt! zresztą pewnie to Twoja wina, że miałeś syf w pokoju ;)

#piąteg
Mi tak serwisant Toshiby wmawiał. :D To wina kurzu, który się dostał pod matrycę i w drodze wyjątku zrobimy to za darmo.

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #3665 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:52:53 »
A co mają mówić, że jest 2018 a oni nie ogarniają takich rzeczy jak kurz pod matrycą? :D

Offline dogeta

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3666 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:59:45 »
Winą kupującego jest to, że podłączył tv do prądu i włączył. Przecież tak się telewizora nie używa :D jak tak można włączyć tv i potem narzekać że mu krzyż jakiś na matrycy się pojawił albo że agresywny kurz wygryzł dziurę i dostał się do środka? Przecież to masówka i to normalne ;) mieli zły dzień na produkcji i masz im współczuć, a nie się żalić! Potem masz czekać z tydzień na serwisanta i liczyć na to, że nie zwali winy na twoje kaprawe oko, które niszczy matryce. Nic, tylko wydawać ciężko zarobione pieniądze na drogi tv, który jakością wykonania miał przewyższać Mantę :D klienta interesuje jego kupiony sprzęt, a nie rodzaj produkcji. No, a moje poprzednie telewizory zapewne były robione ręcznie na moje zamówienie, no i dlatego wytrzymały...

Offline Farmaras

• Stały bywalec
  • Some say...
« Odpowiedź #3667 dnia: Lipiec 06, 2018, 14:15:02 »
Nie, oni mają formułkę typu "przecież to nie jest konstrukcja hermetyczna i coś pod matrycę może się dostać". Aby problem nie powrócił używam obecnie telewizora tak

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #3668 dnia: Lipiec 06, 2018, 15:02:13 »
Telewizor obecnie chyba trzeba wymieniać przed końcem gwarancji, bo nie ma już niezawodnych. Mój stary Samsung LCD z 2008 roku po kilku latach miał straszny problem z wypaleniem. Na krawędziach były stałe ciemne plamy, a statyczne rzeczy typu HUD wypalały się tymczasowo.

Na obecnym Sony z 2015 póki co nic nie zostaje, ale mam chyba jeden martwy piksel (bardzo rzadko go zauważam), no i wyskoczyło kilka dziwnych małych jasnych plamek (na jasnych kolorach plamka jest jaśniejsza od otoczenia). Na szczęście nie są one w centrum uwagi.

Z tym TV już postaram się wytrzymać ile się da (oby do czasu VRR), ale potem bał się będę kupić jakiś drogi TV, jak mają wyskakiwać jakieś cuda.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #3669 dnia: Lipiec 06, 2018, 17:40:56 »
Ja zabezpieczylem się gwarancja na 5 lat.
Mam zamiar dotrwac do tego okresie ze zmianą, 3 zostały.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #3670 dnia: Lipiec 06, 2018, 17:53:51 »
W sumie w przypadku telewizorów taka gwarancja może mieć sens. Tylko kwestia co na tej gwarancji uznają.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #3671 dnia: Lipiec 06, 2018, 20:49:18 »
5 lat gwarancji na TV to chyba obecnie standard? Moj KS8000 ma 6 bez doplaty.

Kupilem w zeszlym roku do sypialni Panasa EX700, bo nic wiekszego od 40" mi nie wejdzie. Kobita go tylko uzywa do ogladania swoich glupot. Po kilku dniach pilot przestal dzialac gdy TV byl uspiony, wymienilem na nowy TV bez problemu, jedynie Firefox OS to smiec. A Samsungi u mnie dzialaja bez problemow, w zeszlym roku sprzedalem 55", ktorego przez 9 uzywalem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3672 dnia: Lipiec 06, 2018, 21:28:11 »
Może w UK. W Polsce raczej niezbyt.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #3673 dnia: Lipiec 07, 2018, 07:08:56 »
W sumie w przypadku telewizorów taka gwarancja może mieć sens. Tylko kwestia co na tej gwarancji uznają.
Szczesliwie Sony przedłużona gwarancja obejmuje wszystko, plus zastępczy na czas naprawy. A jeśli nie uda się naprawić, w tej samej klasie wymiana na nowy.

Może w UK. W Polsce raczej niezbyt.
Dokładnie Jacek, my nie mamy Richer sounds itp.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #3674 dnia: Lipiec 16, 2018, 08:39:13 »
2018 TV shootout results:

Best Home Theatre TV: Panasonic FZ802

Best Living Room TV: Sony AF8

Best Gaming TV: Samsung Q9FN

Best HDR TV: LG C8

Best TV of 2018: Panasonic FZ802

https://twitter.com/HDTVTest/status/1018537151292690435

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #3675 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:14:28 »
Czyli wszystko 10k plus :)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #3676 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:46:55 »
Bylem ostatnio w lokalnej idiociarni i do grania odradzano mi wybor OLEDow ze wzgledu na wypalanie. Dopytywalem o LG C8. Sprzedawca polecal natomiast Samsungi z uplynnianiem obrazu. Faktycznie OLEDy nie nadaja sie do dlugich posiedzen z grami?

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #3677 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:57:10 »
Best Gaming TV: Samsung Q9FN  ;) (i to wcale nie jest sarkazm)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2018, 09:59:01 wysłana przez Pats »

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #3678 dnia: Lipiec 16, 2018, 10:12:15 »
W momencie kiedy sprzedawca brandowany samsungiem poleca mi produkty swojej firmy, to zaufanie leci na leb na szyje ;)

A co z jakoscia wykonania tych Samsungow? I czy faktycznie OLEDy wypalaja sie przy dlugim graniu?

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #3679 dnia: Lipiec 16, 2018, 10:22:30 »
Z tego co wiem to "powidoki" potrafią zostać na "chwilę" :) Ale niech się wypowiedzą znawcy i posiadacze...