Autor Wątek: TV 40-42' do 2500 zł  (Przeczytany 19047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wugie

• Badass
TV 40-42' do 2500 zł
« dnia: Czerwiec 04, 2012, 10:34:08 »
Polecacie jakiś fajny tv 40-42 cale do 2500 zł?
Niski input lag to podstawa, bo wykorzystywany będzie głównie do gier. Do tego oczywiście full hd.
Minimum 2x hdmi (najlepiej co najmniej 3) + usb. Pc, ethernet - mile widziane, ale nie jest to konieczne.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
Odp: TV 40-42' do 2500 zł
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2012, 11:07:20 »
Z trochę niższej półki cenowej, kilka miesięcy temu kupiłem LG 42 LK530. Praktycznie tylko do grania i filmów, zero widocznego input laga, świetny obraz.
42 cale, 3 hdmi, z usb czyta dosłownie wszystko wraz z napisami. Teraz chyba koło 1700 zł kosztuje.
Ale nie ma internetu i innych tego typu bajerów, więc polecam sprawdzić ewentualnie wyższe modele z tej rodziny, powinny już mieć te bajery. Ja jestem ze swojego bardzo zadowolony.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2012, 17:17:46 »
To teraz ja zadam Wam pytanie. Rowniez chce kupic 42calowy TV, jednak zastanawiam sie nad LEDem. Warto? W sklepach praktyccznie juz nie widac LCDkow, a kolega siedzacy w branzy, mowi mi ze LCD to juz przezytek.

Ma ktos moze jakiegos Samsunga? A moze lepiej Sony Bravie? Czy odczuje wizualnie aspekty porzadniejszego TV?

Wszelkie wskazowki mile widziane bo od ilosci informacji w necie na ten temat, mozna zglupiec.

PS: TV musi miec mozliwosc mocowania na scianie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2012, 17:28:17 wysłana przez chick3nowa »

Offline gear

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2012, 18:20:38 »
Tak tylko wtrące, że 'ledy' to też LCD.  :)

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2012, 22:42:25 »
Ale jednak podswietlenie LED wypiera zwykle LCD. Naprawde nikt nie pomoze z wyborem?

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2012, 22:47:47 »
wypiera bo jest tansze i energooszczedne. LED ma sens przy pelnym podswietleniu i local dimmingu. krawędziówki są meh. jak ci nei przeszkadzają wady technologii to weź plazme panasa :)

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2012, 23:03:11 »
Tez polecam plazmę. Jeśli coś tańszego, to może być nawet Samsung albo LG, bo Panasonic wygrywa znacząco dopiero przy droższych modelach.

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2012, 23:13:31 »
Plazma nie bo zzre za duzo pradu i sie wypala. Walka toczy sie miedzy LCD a LED. Prosze o wskazanie konkretnych modeli na ktore warto zwrocic uwage

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2012, 23:46:51 »
Gdybym miał brać dla siebie, to pewnie skończyło by się na jakimś wyższym modelu samsunga.
Trochę LCDków oglądałem, ale to było dawno, więc już wiedza nieaktualna. Nie wiem jak Tobie, ale mi przeszkadzało w większości TV wolne działanie pilota. Mój Panasonic jest jakimś wyjątkiem - klikam i rzeczy dzieją się natychmiast. A w tv, którymi się bawiłem np. zmiana kanału potrafiła trwać 2-3 sekundy. Nawigacja po menu to samo - klik, czekam, jest menu, klik, czekam, przesunąłem aktywną pozycję jeden w dól... dla mnie nie do przyjęcia.
To tak kompletnie w oderwaniu od jakości obrazu, czy lagu w grach.

Nie spotkałem się z TV, którego nie można powiesić - to jest standard.

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2012, 23:47:55 »
Prądu żre dużo, ale nie wypala się trwale, jeśli przez kilka dni z rzędu nie będzie na niej wyświetlana jedna plansza. A i to w porządnych modelach znika po jakimś czasie.

Ale jeśli masz chwilę to polecam wycieczke do dużego sklepu. Możesz poprosić kogoś z obsługi o podpięcie blueraya do róznych tv w interesującym Cię przedziale cenowym i ocenienie jakości obrazu. Ja tak robiłem i dlatego plazma wygrała z lcd. Ale nawet w obrębie samych lcd możesz zobaczyć spore różnice. Tylko nie sugeruj sie tym, co wyświetlają na tych panelach na co dzien, bo po materiałach demo trudno oceniać.

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2012, 23:52:14 »
To jakie macie te modele? :)
Widze, ze chwalic sie nie chcecie a ja nie lubie sama decydowac. Wolalabym kupic cos sprawdzonego

Przedzial cenowy taki jak w tytule.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2012, 23:59:46 »
Prądu żre dużo, ale nie wypala się trwale, jeśli przez kilka dni z rzędu nie będzie na niej wyświetlana jedna plansza. A i to w porządnych modelach znika po jakimś czasie.

Ale jeśli masz chwilę to polecam wycieczke do dużego sklepu. Możesz poprosić kogoś z obsługi o podpięcie blueraya do róznych tv w interesującym Cię przedziale cenowym i ocenienie jakości obrazu. Ja tak robiłem i dlatego plazma wygrała z lcd. Ale nawet w obrębie samych lcd możesz zobaczyć spore różnice. Tylko nie sugeruj sie tym, co wyświetlają na tych panelach na co dzien, bo po materiałach demo trudno oceniać.

Dokładnie tak najlepiej zrobić. Ja też ps3 w torbę od laptopa zapakowałem i polazłem męczyć sprzedawców :)
Plazmy są super, mają swoje zalety, mają też wady - wypalanie to raczej mit niż wada, z prądem też niej jest to taka oczywistość, choć z ledem pewnie nie mają szans, ale są oprócz tego są cięższe, grubsze, nie dają tak czystego, ostrego i stabilnego obrazu (co może być też zaletą, np. lepiej się imho nadają do filmów i TV), mają zawsze błyszczący szklany ekran (AFAIK), są ciemniejsze w świetle dziennym od LCD, zdarzają się buczące (np moja) itd. itp.

edit:
Ja swojego nie polecam, bo buczy i ma szarą biel, panasonic txp-42 s10
Obawiam się, że każdy Ci wypisze inny model i nadal będziesz musiała sama wybrać :)

Offline gear

• Mieszkaniec tego forum
Odp: Odp: TV 40-42' do 2500 zł
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 13, 2012, 00:17:47 »
Ale jednak podswietlenie LED wypiera zwykle LCD. Naprawde nikt nie pomoze z wyborem?
LCD to nazwa technologii wyświetlania obrazu a LED to technologia podświetlenia.
Przepraszam takie zboczenie (kiedyś zawodowe) ;)

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2012, 00:19:22 »
U mnie w domu też stoi plazma, więc nie pomogę z konkretnym modelem, ale z tego, co zdążyłem zauważyć u znajomych, to rozglądałbym się za jakimś Samsungiem. Stosunek jakości do ceny mają bardzo dobry. Do tego zwykle sporo dodatkowych funkcji i chyba niska awaryjność, bo jedyna znana mi usterka u różnych znajomych, to przepalony bezpiecznik. Z drugiej strony ciężko też coś konkretnego polecić, nie wiedząc czego oczekujesz. Jakieś dodatkowe funkcje, usb, internet, 3d? Ładny wygląd? Na ścianie można zawiesić każdy, ale niektóre można wieszać tuż przy ścianie (odpowiednia konstrukcja złączy, otworów wentylacyjnych i wymagane przejściówki) a inne, podpinane prostopadle, będą sporo odstawać i z boku wyglądać nieestetycznie, rażąc kablami.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 13, 2012, 09:28:12 »
Plazmy są super, mają swoje zalety, mają też wady - wypalanie to raczej mit niż wada, z prądem też niej jest to taka oczywistość, choć z ledem pewnie nie mają szans, ale są oprócz tego są cięższe, grubsze, nie dają tak czystego, ostrego i stabilnego obrazu (co może być też zaletą, np. lepiej się imho nadają do filmów i TV), mają zawsze błyszczący szklany ekran (AFAIK), są ciemniejsze w świetle dziennym od LCD, zdarzają się buczące (np moja) itd. itp.

edit:
Obawiam się, że każdy Ci wypisze inny model i nadal będziesz musiała sama wybrać :)
Dopiszę - powidoki. Z prądem jak sobie przeliczyłem ile będę tego używał, stwierdziłem że gra nie warta świeczki... z resztą ja do tego jeszcze mam teraz podpięte 5.1, które żre nawet 500W dodatkowo.
Co do jakości obrazu - generalnie wysokiej jakości obraz lepiej wygląda na LCD, gorszej jakości na plaźmie- giną kwadraty kompresji, obraz się wygładza.

IMHO największą wadą plazm jest błyszczący ekran. Co z tego, że będę miał fajną czerń jak zawsze będę na niej widział swoją twarz i ścianę za mną? Antyrelfeksyjne szyby są na rynku, ale do tego trzeba ofc dopłacić ;).

Mam LG pv350, nie buczy, ale ma kiepską czerń jak na plazmy i mega wkurzający błyszczący ekran, powidoki też łatwo łapie, ale szybko ustępują da się z tym wszystkim żyć ;).

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 13, 2012, 09:42:54 »
Plazma nie bo zzre za duzo pradu i sie wypala. Walka toczy sie miedzy LCD a LED. Prosze o wskazanie konkretnych modeli na ktore warto zwrocic uwage

Jak to czytam to mi sie komentować nie chce :)

Ciężkie, buczy, żre prądu, obraz nie czysty, wypala się.
Moja plazma waży 30kg, producent podaje zużycie średnie 175W, ale w plaźmie wszystko zależy od aktualnych warunków oświetlenia. Średnio wychodzi z 200 zł na rok więcej od LCD za prąd. Obraz jest idealny i nic mi po oczach nie świeci. Naturalne kolory po dobrej kalibracji. Absolutny brak lagów w grach, co przy tych obecnych LCD z kupą bajerów "robiących" postprocessing na obrazie jest problemem. Okres przewidziany na wytrzymałość "plazmy" jest obliczony jak w każdym LCD na coś koło 15 lat. Nic się nie wypala. Nic u mnie nie buczy.

Mam plazmę Panasonic TX-P50G30E, zakupiona 3.129 zł.
Modele 46 i 42 cali są odpowiednio tańsze.

Przykładowy link.
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/67533-pomoc-w-wyborze-plazmy-panas-tx-p50g30e-czy-tx-p50vt20e.html

Internet w TV mnie po aktualizacji softu odpowiada. Są iple, tvn playery, pogoda itp.
Telewizor ma wyświetlać obraz. Internet mam w komórce, laptopie i tablecie.

Podsumowując.
Miałem LCD Sharpa. Stał. Teraz siedzę i "pacze" na TV. Przy dobrym źródle HD jakoś obrazu powala.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2012, 09:46:47 wysłana przez aZiss »
(kliknij)

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2012, 10:52:20 »

Mam TX-P42S20 i biel jest biała, i nie buczy, tylko bzyczy na jasnych planszach - w ciągu dnia prawie nie słyszalne.
Gdybym kupował teraz to brałbym S30. W tym sklepie jest tania wysyłka, 40 zł o ile dobrze pamiętam.

Z wad: powidoki (szybko znikające ale jednak) i green ghosting którego i tak już nie zauważam.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2012, 10:58:58 »

Mam TX-P42S20 i biel jest biała, i nie buczy, tylko bzyczy na jasnych planszach - w ciągu dnia prawie nie słyszalne.
Gdybym kupował teraz to brałbym S30. W tym sklepie jest tania wysyłka, 40 zł o ile dobrze pamiętam.

Z wad: powidoki (szybko znikające ale jednak) i green ghosting którego i tak już nie zauważam.

No bzyczy na jasnych planszach - dokładnie tak.
Przyzwyczaiłem się i mi tak to nie przeszkadza, ale nadal to słyszę, zwłaszcza, że gram po nocach.
W sumie to ciężko mi powiedzieć, co bym teraz brał...
Bo z jednej strony jasność ledowego LCDka + matowa matryca mnie kusi, no i taki led się po prostu ładnie prezentuje
ale z drugiej pancerna szyba = bezpieczenstwo...
Widziałem też jakąś plazmę dużo cieńszą od mojej, nawet się dziwiłem w markecie, czy to na pewno plazma jest.
Dobrze, że na razie nie zmieniam TV, bo znowu miałbym dylematy i wybieranie przez miesiąc :)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2012, 11:07:54 »
Ja mam s30 i sobie chwalę - nie bzyczy, odbić nie widzę bo w dzień nie mam czasu oglądać ani grać, więc nawet nie wiem czy są.

Na wadach się nie znam co prawda, jakbym miesiąc na hdtv forum spędził to pewnie bym coś widział i by mi przeszkadzało. Jedyna rzecz jaką sam zauważyłem, to filmy puszczane z laptopa przez hdmi mają na krawędziach czasem taki jaśniejszy pasek (tak to wygląda jakby spod obudowy jasne światło się wydostawało). Nie zawsze i nie na każdej krawędzi, może to wina laptopa/kabla/wersji ripu a nie tv, ale jak mówiłem - nie znam się :)

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 13, 2012, 11:11:32 »
Jedyna rzecz jaką sam zauważyłem, to filmy puszczane z laptopa przez hdmi mają na krawędziach czasem taki jaśniejszy pasek (tak to wygląda jakby spod obudowy jasne światło się wydostawało). Nie zawsze i nie na każdej krawędzi, może to wina laptopa/kabla/wersji ripu a nie tv, ale jak mówiłem - nie znam się :)
Wyostrzania. Zmniejsz w opcjach TV ;).

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 13, 2012, 11:16:00 »
blabla
Wyostrzania. Zmniejsz w opcjach TV ;).
Dzięki, sprawdzę :)

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 13, 2012, 11:47:14 »
Ja z kolei znalazłem swojego faworyta. Trochę droższy niż pierwotnie planowałem, gdyż można go dorwać za jakieś 2800, razem z 2 szt. okularów. Mowa tutaj o Philipsie 40PFL5507. Przyciągnęła mnie do niego genialna funkcja umożliwiająca granie kanapowego co-opa na splicie tak aby każdy z graczy obraz miał na całym ekranie. Podejrzewam, że pewnie na dniach nabędę ten tv.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 13, 2012, 12:00:46 »
Ja z kolei znalazłem swojego faworyta. Trochę droższy niż pierwotnie planowałem, gdyż można go dorwać za jakieś 2800, razem z 2 szt. okularów. Mowa tutaj o Philipsie 40PFL5507. Przyciągnęła mnie do niego genialna funkcja umożliwiająca granie kanapowego co-opa na splicie tak aby każdy z graczy obraz miał na całym ekranie. Podejrzewam, że pewnie na dniach nabędę ten tv.

A to nie jest tak, że na każdym tv 3d jest to możliwe, tylko gra musi mieć taką opcję?

II Michal II

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 13, 2012, 18:06:59 »
Plazma nie bierze dużo prądu, mój 50VT30  średnio łyka 180W.Więcej bierze gdy wyświetlane są jasne sceny, mniej na ciemniejszych.Z Edge LED patrz na Philipsa, jedna z nielicznych firm której TV z Edge LED mają dobrze podświetloną matrycę.

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2012, 22:36:13 wysłana przez chick3nowa »

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 13, 2012, 23:26:44 »
Z tej 4ki brałbym serię 6000 (czyli 1.). Sam ze swojego D7000 jestem bardzo zadowolony, a w serii 6k masz zbliżone opcje konfiguracji obrazu 3D i obudowę, która po trochu przypomina tą z serii D7000/8000, a która jest faktycznie designerskim majstersztykiem (choć w niższych modelach nie uświadczy się tej radykalnie wąskiej ramki wokół panelu, która sprawia największe wrażenie).

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 13, 2012, 23:28:29 »
Powiedzmy sobie szczerze, ze akurat wygladad ma tu najmniejsze znaczenie bo wszystkie wygladaja w miare dobrze :)

Pytanie czy warto doplacic te 500zl do 3d...

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 14, 2012, 00:00:48 »
Oj powiedzmy sobie szczerze, że chyba nie widziałaś na żywo serii D7000/8000, bo ich wygląd zwala z nóg (a pisze to facet, choć nawet facet umie docenić znakomite wzornictwo przemysłowe ;)).

Pytanie, o to czy warto dopłacać xxx PLN są wg mnie zawsze nie na miejscu. To zależy, ile te 500PLN dla Ciebie są warte. Jeśli pracujesz na to 1h albo 1 dzień, albo masz zbędne to bierz, jeśli to 1/5 Twojej pensji to się zastanów. Dla mnie 3D nawet w aktualnym wydaniu daje radę, bo efekt często powala. Ale jest to nadal bajer, a sama technologia pewnie zostanie wyparta przez zupełnie inną, tak jak to bywa przy raczkujących rozwiązaniach.

Są jednak dwa obiektywne "ale":

- 4240" to cholernie mało na 3D, chyba, że będziesz siedzieć pół metra od ekranu,
- musisz sprawdzić u kogoś, czy aktywne 3D nie powoduje bólu głowy u Ciebie.

Jeśli powyższe nie jest problemem, to kupuj. Nawet na xboxie jest kilka dobrych gier w 3D, a konwersja obrazu do 3D działa często świetnie (choć tu akurat tańsze modele wypadną gorzej).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2012, 00:03:02 wysłana przez draak »

Offline hesus

• I Am Robot

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 14, 2012, 08:29:26 »
Co to jest ambi?

Plazmy odpadaja. Wybieram wsrod LEDow.
Chlopak doradza mi, zebym wziela juz z 3d bo tv kupuje sie na pare dobrych lat, a jak nawet bede chciala sprzedac bo wyda mi sie za maly to tv z 3d bedzie mial wieksza wartosc niz taki bez. Cos w tym jest. Dzis ide do saturna i euro i bede sie pytac o ten tv bo na stronie sprawdzalam i niby jest niedostepny na terenie Lodzi ;/

Jakos moja intuicja mowi mi, zebym wziela Samsunga. Slyszy sie o nim dobre opinie, a moj nastoletni juz prawie monitorek LCD samsunga trzyma sie jak nowka. Czego nei mozna powiedziec o komorkach Samsunga, tak dla ekranow tej firmy mam zaufanie

Jaka jest roznica miedzy tym 1. ktory Wam pokazalam, a tym? Samsung UE40ES6570  lub jeszcze wyzszymi modelami?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2012, 08:47:02 wysłana przez chick3nowa »

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 14, 2012, 08:48:53 »

A to nie jest tak, że na każdym tv 3d jest to możliwe, tylko gra musi mieć taką opcję?

Z tego co wyczytałem i zrozumiałem to każdą grę w 2D na splitcie można odpalić za pomocą tej funkcji. Do tego chyba nie wszystkie telewizory ją posiadają.

@ chick3nowa
Zdecydowałem się i zamówiłem ten o którym pisałem wyżej. Hesus podawał już do niego linka:
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-40pfl5507k-2-x-okulary-3d.bhtml
Jeśli bierzesz go w ogóle pod uwagę to mogę opisać swoje wrażenia w okolicach weekendu, bo w piątek powinien być do odbioru.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 14, 2012, 09:12:09 »

Z tego co wyczytałem i zrozumiałem to każdą grę w 2D na splitcie można odpalić za pomocą tej funkcji. Do tego chyba nie wszystkie telewizory ją posiadają.

No ale pomyśl chwilę...
Na Split screenie ekran gracza albo jest płaski strasznie, albo kwadratowy, albo jest 16:9 idiotycznie przesunięty wzgldem siebie.

I sądzisz, że tv ci to ładnie wykryje i wyswietlki wieksze z paskami gora/dół albo po bokach?
A w przypadku splita z ekranami 16:9 przesuniętymi też zadziała?
Upewnij się, że to działa tak jak myślisz, bo możesz się zawieść.

Najlepiej by było, żeby gra taki splitscreen obsługiwała, to wtedy dostaniesz pełny obraz 16:9 w pełnej rozdzielczości.
A tak to różnie to może wyglądać.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 14, 2012, 09:17:19 »
szkoda, że plazmy odpadają, bo w tej cenie żaden sams nie zapewni takiego obrazu jak ten panas (swoją drogą to też pokazuje ile znaczy dobry marketing ledów:P). no ale jak już się zdecydowałaś na samsa, celuj w najwyzszy model na jaki sobie możesz pozwolić - niecały rok temu jak brałem swój tv, to strasznie od samsów odrzucało mnie fatalnie zrobione podswietlenie - oglądanie ciemniejszych scen porą wieczorową to musi być tragedia.  może w nowszych/wyższych modelach bedzie lepiej (z tego co pamietam serie 7000/8000 byly ok, ale cenowo tez poza skalą - taniej dostałem phila serii 9k na full ledzie z LD).

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 14, 2012, 09:29:25 »
@SimonX
Nie jestem naiwny i zdaje sobie sprawę z tego, że różnie z tym może być. Takie jednak filmiki jak ten napawają mnie lekkim optymizmem:
http://www.youtube.com/watch?v=OqeebO_-G44&feature=related
Zastanawia mnie tylko jak to wygląda w przypadku takiego splita jaki jest w CoDach czy Resident Evil, gdzie obraz jest mniejszy niż normalnie i mamy czarne pola z mapą/radarem z boku.
Z racji tego, że nigdzie na necie nie byłem w stanie wyszukać klipów z zaprezentowanym wyżej przypadkiem to będę musiał zaryzykować.
Zdaje sobie sprawę z tego, że za tą cenę mógłbym wyrwać coś lepszego i możliwe, że większego, ale i tak jest to całkiem dobry tv.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2012, 09:31:03 wysłana przez wugie »

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 14, 2012, 09:50:51 »
no całkiem fajnie to wygląda
z moich wątpliwości potwierdziło się jednak, że obraz będziesz miał zniekształcony - na tym filmiku jest split poziomy rozciągnięty na pełny ekran

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 14, 2012, 09:56:13 »
To prawda, ale z dwojga złego wolę już chyba rozciągnięty obraz do kanapowego co-opa niż połowę ekranu.

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 14, 2012, 09:56:26 »
Ale niestety obraz jest nienaturalnie rozciągnięty. To działa na takiej zasadzie jak 3d, z tym, że wysyła do jednej pary okularów co drugą klatkę dla obu oczu. Mam wrażenie, że przyjemność z grania jest niska, bo framerate gry trzeba podzielić na pół. Z konsolą to koszmar musi być, bo wychodzi jakieś 15 klatek/sek. dla jednego gracza.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 14, 2012, 10:05:11 »
Co to jest ambi?

Plazmy odpadaja. Wybieram wsrod LEDow.
Chlopak doradza mi, zebym wziela juz z 3d bo tv kupuje sie na pare dobrych lat, a jak nawet bede chciala sprzedac bo wyda mi sie za maly to tv z 3d bedzie mial wieksza wartosc niz taki bez. Cos w tym jest. Dzis ide do saturna i euro i bede sie pytac o ten tv bo na stronie sprawdzalam i niby jest niedostepny na terenie Lodzi ;/

Jakos moja intuicja mowi mi, zebym wziela Samsunga. Slyszy sie o nim dobre opinie, a moj nastoletni juz prawie monitorek LCD samsunga trzyma sie jak nowka. Czego nei mozna powiedziec o komorkach Samsunga, tak dla ekranow tej firmy mam zaufanie

Jaka jest roznica miedzy tym 1. ktory Wam pokazalam, a tym? Samsung UE40ES6570  lub jeszcze wyzszymi modelami?

Pamiętaj, żeby potestować wrażliwość Twoją i chłopaka na aktywne 3D. Ja z żoną mogę oglądać materiały w 3D po kilka h bez żadnych konsekwencji, ale inni ponoć odpadają po 15minutach.

40" na 3D to bardzo mało- jeśli będziesz oglądać 3D w trakcie dnia, to wszystko, co nie jest zasłaniane przez matrycę będzie bardzo rozpraszać i niszczyć efekt 3D. A ile może zasłonić 40" to chyba wiadomo- niezbyt wiele. U mnie 46" sprawdza się jedynie przy oglądaniu 3D z max. 1m. Na szczęscie na większe odległości mam >100" projektora, ale miej to na uwadze.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2012, 10:07:16 wysłana przez draak »

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 14, 2012, 12:57:33 »
Ale niestety obraz jest nienaturalnie rozciągnięty. To działa na takiej zasadzie jak 3d, z tym, że wysyła do jednej pary okularów co drugą klatkę dla obu oczu. Mam wrażenie, że przyjemność z grania jest niska, bo framerate gry trzeba podzielić na pół. Z konsolą to koszmar musi być, bo wychodzi jakieś 15 klatek/sek. dla jednego gracza.

Niby dlaczego dzielić na pół? Framerate jest taki sam jak bez 3D, na normalnym splicie. A ten już zależy od konkretnej gry. Za konwersję na 3D (na dwa ekrany tak naprawdę) i rozciągnięcie odpowiada w całości telewizor. Na pewno jednak jest minimalnie większy input lag.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!