Autor Wątek: SONY DAV DZ740  (Przeczytany 5580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szyszka

• Aktywny forumowicz
  • "Get busy living or get busy dying"
SONY DAV DZ740
« dnia: Grudzień 15, 2014, 20:03:59 »
Ostatnio się zastanawiałem nad jakimś kinem domowym dla laika, myślicie, że to dobry zestaw dla pczątkujących?Widziałem go w promocji za 690zl, warto?
PS3 Gamer.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
Odp: SONY DAV DZ740
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2014, 12:31:27 »
To chyba jakies stare kino domowe. Tylko jedno wejscie optyczne i zero hdmi in. Dzwiek powinien byc ok, bo mam podobne. Obecnie bez hdmi in bym nie bral.
Mam wlasnie zamiar kupic cos takiego, ale do tego trzeba dokupic kolumny i aktywny subwoofer.
http://www.sony.co.uk/electronics/av-receivers/str-dn850

Offline Szyszka

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2014, 13:28:09 »
To w jaki sposob wtedy podłączyć ? Chinchami? Będzie utrata jakości?
PS3 Gamer.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2014, 14:00:28 »
To chyba jakies stare kino domowe. Tylko jedno wejscie optyczne i zero hdmi in. Dzwiek powinien byc ok, bo mam podobne. Obecnie bez hdmi in bym nie bral.
Mam wlasnie zamiar kupic cos takiego, ale do tego trzeba dokupic kolumny i aktywny subwoofer.
http://www.sony.co.uk/electronics/av-receivers/str-dn850

Subwoofer nie jest niezbędny przy pełnozakresowych frontach, szczególnie podłogowych.

Ja mam takie kolumny stereo - http://www.ceneo.pl/14397084#mh=y0w52RY529013monitor-audioAKTMnnDFZTm2l62PqdMvUSEkyhOQpTqy9MR3TVnlo-vmgCzskgyyOJVKRCEskcEh9fnIMGjeM9ZzmrAtnLUmRcgLr7LvkxrIt9N5SUQPJxrpV4irJrL5SF64imczyP5TFac2UfHnPAvkKcciDQAPDznV-LTDAhQO0
Konkretnie to starszy model BR2, za parę dałem 1100 zł w 2008. Bass jest genialny, ale mam dość mały pokój. W dużym jednak podłogowe modele z tej serii na pewno by dały radę.

Fronty to zdecydowanie najważniejszy element zestawu audio. Potem satelity surround. Centralnego głośnika nigdy nie lubiłem, dla mnie strata pieniędzy. Subwoofer jako dodatek do świetnych frontów.

Przy takim zestawie jak w temacie HDMI-in raczej nie ma znaczenia, przynajmniej jeśli chodzi o jakość dźwięku, bo wygoda podłączenia to inna sprawa.
To budżetowy, podstawowy zestaw z plastikowymi pierdziawkami. Kwestia z czego się ktoś przesiada (jak z głośników TV to będzie kosmos).

Pecetowe głośniki Logitech Z-5500 swego czasu kosztowały ponad 1k, a dla mnie grają beznadziejnie w porównaniu do prawdziwych kolumn, więc to wszystko kwestia perspektyw i ignorancji. :)

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2014, 14:37:01 »
@JBzP
Subwoofer byc moze nie jest potrzebny, ale dobry mozna dostac w cenie 100-150GBP. Za jedna przednia kolumne musialbym zaplacic 200-300. Musze to w koncu zrobic, glownie mi chodzi o wygode bo z jakosci dzwieku z obecnego sprzetu jestem zadowolony.

To w jaki sposob wtedy podłączyć ? Chinchami? Będzie utrata jakości?
Ile urzadzen chcesz podlaczyc? Masz jedno wejscie optyczne i mozna dokupic jakis tani reczny switch (w rzeczywisci jest duzych rozmiarow). Albo cos drozszego i wygodniejszego.

Offline Szyszka

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2014, 14:38:10 »
A żeby mieć głośniki jednocześnie na telewizji z dekodera i konsoli potrzebny będzie jakiś rozgałęziacz/przejściówka ?

EDIT Własnie o to pytałem, dzięki.
PS3 Gamer.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2014, 14:52:15 »
2 urzadzenia (dekoder i konsola)?
Jak dekoder ma wyjscie audio optyczne to potrzebujesz dodatkowego przelacznika, jak na obrazku z poprzedniego posta.

Nie wiem czy bedzie jakas zauwazalna roznica w dzwieku gdy podlaczysz dekoder do kina domowego. U mnie na FreeSat TV nie slysze roznicy, a sa programy, filmy z dzwiekiem 5.1.

Offline Szyszka

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2014, 15:04:32 »
Tak, mój dekoder ma to złącze s/PDIF. Więc zaopatrze sie w te n rozgałęziacz i będzie ok.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2014, 15:14:43 wysłana przez Szyszka »
PS3 Gamer.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2014, 15:07:54 »
Powninno byc ok. ;)

Offline Szyszka

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2014, 20:22:42 »
A w tym zestawie jest wzmacniacz? Sa to glosniki aktywne czy pasywne i ktore lepsze?
PS3 Gamer.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2014, 09:54:47 »
A w tym zestawie jest wzmacniacz? Sa to glosniki aktywne czy pasywne i ktore lepsze?

W jakim zestawie? W tym co podałeś? To zestaw kina domowego. Wszystko podłączasz do centralki i działa - nie ma tu nic skomplikowanego.
Głośniki pasywne czy aktywne? Zależy jaki ma się wzmacniacz, do czego chce się tego używać, jak się chce tego używać itd. Dla przykłady, zestaw kina domowego mam na pasywnych JBLach podłączony do amplitunera. Natomiast do słuchania muzyki, mam monitory studyjne, które są aktywne (nie wymagają wzmacniacza)

Offline Szyszka

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2014, 17:06:06 »
Czyli, żeby mieć w miarę przyzwoitą jakość w tym kinie domowym to lepiej dokupić wzmacniacz, czy dla laika nie jest on niezbędny ?
PS3 Gamer.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2014, 17:11:37 »
Ja jestem laikiem w tych sprawach i moge sie mylic. Kino domowe to all-in-one. Wiec albo kupujesz to, albo av receiver (aka wzmacniacz) + kolumny, blu-ray/dvd player, itd.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2014, 18:19:36 »
Osobny wzmacniacz/amplituner nic nie da przy takich głośniczkach. One są odpowiednio dopasowane to wzmacniacza z zestawu i wiele lepiej nie zagrają nawet na ampli za 10k.

Przyzwoity zestaw amplituner + drewniane kolumny to jakieś 2k, i to raczej bez subwoofera. Zdecydowanie warto taki sprzęt kupić, bo różnica względem pierdziawek jest ogromna, to ale trzeba mieć kasę. Na start taki zwykły zestawik pewnie da radę.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 18, 2014, 10:39:54 »
Osobny wzmacniacz/amplituner nic nie da przy takich głośniczkach. One są odpowiednio dopasowane to wzmacniacza z zestawu i wiele lepiej nie zagrają nawet na ampli za 10k.

Przyzwoity Zwykły zestaw amplituner + drewniane kolumny to jakieś 2k, i to raczej bez subwoofera. Zdecydowanie warto taki sprzęt kupić, bo różnica względem pierdziawek jest ogromna, to ale trzeba mieć kasę. Na start taki zwykły zestawik pewnie da radę.

Naprawiłem. Z przyzwoitością to nawet ampli za 2k ma niewiele wspólnego dla kogoś z uszami. Ale zgadzam się że warto kupić taki zestaw niż pierdziawki z plastiku. (chociaż i te się zdarzają całkiem niezłe, ale to wyjątki)

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 18, 2014, 13:51:52 »
Ja mam podobny zestaw, roznica dzwieku pomiedzy tym a TV jest ogromna.

Offline Szyszka

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 18, 2014, 17:39:36 »
Ja mam podobny zestaw, roznica dzwieku pomiedzy tym a TV jest ogromna.

Ten z tematu czy ampli + kolumny?
PS3 Gamer.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 19, 2014, 01:19:04 »
Mam podobny, DAV-DZ660.