Autor Wątek: słuchawki 5.1  (Przeczytany 30536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
Odp: słuchawki 5.1
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 29, 2012, 18:19:15 »
Każdy zasilacz usb będzie działał - nawet taki od iPhona

Offline jqo2

• Stały bywalec
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 29, 2012, 19:08:32 »
Dla mnie to nawet lepiej ponieważ już nie mam miejsca w listwie, a komp stoi niedaleko.

W każdym bądź razie słuchawki zamówione za 200 euro (trochę dużo ale mam nadzieje że się nie zawiode) jutro będą w domu :)

//edit

oki kupuje jeszcze takiego switcha

http://www.allekabels.nl/Optische-Kabels/5/1424/Optische-Schakelaar.html (mam nadzieje że nie będzie straty jakości i kanałów :)   )

podłącze do niego PS3, Xboxa i PC, a całość do słuchawek.

Co o tym myślicie ?

« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 19:34:09 wysłana przez jqo2 »

Offline jqo2

• Stały bywalec
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 01, 2012, 18:12:02 »
Cały weekend pograłem w BF3 na owych PX5 i... uszy bolą. Świetne poczucie przestrzeni, naprawdę słychać  z której strony koś nadchodzi. Słyszę mnóstwo dźwięków których wcześniej nie słyszałem np. opadający piasek po wybuchu granatu, super. Tylko czasami potrafią zatrzeszczeć przy bliskich wybuchach, zauważyłem to również przy niektórych piosenkach. Kolejny minus to baterie, mogli by jakiś akumulator przy tej cenie zamontować.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 02, 2012, 09:46:30 »
Cały weekend pograłem w BF3 na owych PX5 i... uszy bolą. Świetne poczucie przestrzeni, naprawdę słychać  z której strony koś nadchodzi. Słyszę mnóstwo dźwięków których wcześniej nie słyszałem np. opadający piasek po wybuchu granatu, super. Tylko czasami potrafią zatrzeszczeć przy bliskich wybuchach, zauważyłem to również przy niektórych piosenkach. Kolejny minus to baterie, mogli by jakiś akumulator przy tej cenie zamontować.

I właśnie dlatego pisałem że nie warto dopłacać, bo to znacznie słabsze słuchawki jakościowo (dźwięk), do tego pisałem iż z muzyką to na bakier jest, dlatego też wolę Trittrony.  8)

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 02, 2012, 12:34:32 »
Trzeszczenie to nie wina słuchawek, a prawdopodobnie tego, że transmiter i np. router nadają na tych samych falach.

Offline jqo2

• Stały bywalec
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 02, 2012, 14:05:46 »
Trzeszczenie to nie wina słuchawek, a prawdopodobnie tego, że transmiter i np. router nadają na tych samych falach.

Też tak myślę ponieważ stoją niedaleko siebie, postaram się zwiększyć dystans ale i tak pewnie nic to nie da

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 02, 2012, 15:28:46 »
Możesz zmienić channel ID na routerze.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 07, 2012, 18:14:39 »
Przyznam, że zachorowałem ostatnio na słuchawki 5.1 do xboxa

coś jeszcze polecacie w tej materii? Na czym wy gracie? Jak wrażenia? Warto? Niech mi ktoś to wybije z głowy bo to drogie cholera. A moze ktoś chce swoje fajne tanio sprzedać? ;)

edit: Bloodergo, mówisz że chcesz się przesiąść z px5 na xp500, próbowałem wyjarzyć jaka jest między nimi różnica ale oprócz kolorów i dongla bluetooth do pada nic innego nie znalazłem, różni się to to czymś konkretnym?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2012, 18:18:07 wysłana przez Alexej »

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 07, 2012, 20:36:16 »
Przyznam, że zachorowałem ostatnio na słuchawki 5.1 do xboxa

coś jeszcze polecacie w tej materii? Na czym wy gracie? Jak wrażenia? Warto? Niech mi ktoś to wybije z głowy bo to drogie cholera. A moze ktoś chce swoje fajne tanio sprzedać? ;)

edit: Bloodergo, mówisz że chcesz się przesiąść z px5 na xp500, próbowałem wyjarzyć jaka jest między nimi różnica ale oprócz kolorów i dongla bluetooth do pada nic innego nie znalazłem, różni się to to czymś konkretnym?

Ile chcesz za to dać ?
Generalnie słuchawki 5+1 są niestety drogie. Ja miałem Trittrony (które ma teraz draker ;) ) A obecnie używam Razera Chimery -> http://www.razerzone.com/gaming-audio/razer-chimaera-51 , ale to już ... kosztuje. Raz że Razer wiec + do ceny, dwa że 5+1 wiec znowu + do ceny, trzy że to bezprzewodowy zestaw ... kolejny + do ceny. Dlaczego te ? Bo mam jeszcze inną parę słuchawek do PC do razera i w mojej opinii spisują się świetnie.
A miałem już takich słuchawek do testów całkiem sporo ... Napisz jaka cena, to pomyśli się.
Ale to i tak średnio od 500 zł do 1000 ...

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 08, 2012, 00:42:13 »
no właśnie koło 500 to już względnie dużo, a widzę że ze te sensowne chodzą spokojnie za więcej. Nie chcę kupować słabizny a z drugiej strony szkoda mi 880 zł (px5) wydawać na słuchawki. Jestem na etapie 16 letniej dziewczyny, co by chciała, ale się boi.

I szczerze żałuję że się tak długo zastanawiałem nad Twoimi Trittonami i mnie draker ubiegł. Ale od Twojego watku zaczęła się myśl czy by sobie takiej zabawki nie sprawić.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 08, 2012, 13:02:12 »
Byłem przekonany, że działają na innych falach - 5GHz, czy jakoś tak - jednak nie jest to prawda.
Na coś takiego bym się skusił, na razie jestem z PX5 mega zadowolony.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 11, 2013, 22:14:51 »
Odkopuję truposza.

Moje stare Creativy właśnie się rozleciały i potrzebuję jakieś słuchawki, które można podłączyć do amplitunera.
Przeznaczenie - gry i filmy.
Cena do 1200zł.
Dobrze by było jakby były wygodne.

Możecie coś polecić, bo to kompletnie nie moja działka.
(kliknij)

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 12, 2013, 02:27:03 »
Ma to mieć mica ? Ma być używane z PC ? Z konsolami ? Jakimi ?

Więcej szczegółów. :)

Jeśli to mają być zwykłe słuchawki to w tej cenie: Ultrasone PRO 750. Chociaż nie polecam kupowania drogich słuchawek w ten sposób ... trzeba iść do sklepu i posłuchać.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 12, 2013, 13:11:55 »
Bez mikrofonu.
Nie będzie używane z PC.
Z ps3 i x360, ale ma być możliwość podłączenia do amplitunera.
(kliknij)

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 12, 2013, 19:03:41 »
No to jeśli do amli, to jak wyżej. Świetne słuchawki.

(nie ma chyba słuchawek które miały by i jacka i USB i interfejs, a do tego działały ze wszystkim...)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2013, 19:06:22 wysłana przez Pats »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 16, 2013, 09:42:18 »
odkopie kolejnego zgnilca :) kobita stwierdziła że potrzebny mi jest headset 8) dla świętego spokoju więc trza się za takim rozejrzeć... tona moich wymagań:
-najważniejsze: musi być lekki (acz wytrzymały) i wygodny. mam dość wrażliwą głowę 8) i nie chciałbym po 60min już mieć dość.
-pady preferowałbym materiałowe, nie te pseudoskórzane.
-przewodowy vs. bezprzewodowe - idealnie byłoby bez kabli, ale zdaje sobie sprawę, że to dokłada wagę baterii. wiec jak już będzie kabel, to min 3m.
-ma działać z ps3, PC i docelowo ps4 (chociaż tu wiem, że nic nie wiadomo :) ) i żeby przelaczanie nie bylo zajeciem na 10min.
-stereo/5.1/7.1 - bez różnicy, ma po prostu fajnie grać.
-mikrofon albo odpinany, albo jakiś niepozorny.
-zastosowanie - głównie do gier, czasem jakiegoś serialu/filmu.
-cena: do 500zł, choć wiadomo - im mniej tym lepiej.

co mi chodzi po głowie:
-MAD CATZ-TRITTON AX720+/AX PRO
-Sony Pulse (ten starszy za 350zl i ten nowszy za 500zł)
-turtle beach px5

znajdę coś lepszego w takiej cenie?

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 16, 2013, 09:51:54 »
AX720 dają radę, tyle że kabli w nich co niemiara. Z dźwiękiem też jest różnie - dla mnie był za słaby.

W sumie to boję się ci polecić cokolwiek, bo nie wiem jaką masz głowę. Słuchawki które gniotą mi głowę - mogą być dla ciebie dobre itd. Mogę jedynie napisać że najwygodniejsze słuchawki jakie miałem to były razery - i to generalnie każdy model (tyle że te nie działają z PS3 :P ), podobnie Mad Catz (ale tylko modele z dużymi muszlami) czyli AX Pro odpada po całości bo te masakrują głowę (sprzedałem je po tygodniu... już pomijam że miały wadę fabryczną) Headste Sony ssie... A PX5 ... nie wiem, nie miałem :) nie lubię słuchawek bezprzewodowych.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 09:58:40 wysłana przez Pats »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 16, 2013, 09:55:50 »
w kwestii wygody - coś na poziome sennek HD595 byłoby ok :) o, czego jeszcze nie napisałem - dobrze żeby muszla była wokółuszna.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 16, 2013, 10:01:42 »
w kwestii wygody - coś na poziome sennek HD595 byłoby ok :) o, czego jeszcze nie napisałem - dobrze żeby muszla była wokółuszna.

Ale to zapomnij o polecaniu przez neta, masz takie wymagania że słuchawki musisz zobaczyć w sklepie, przymierzyć itd. Już nie wspominam nawet że jedyne które je spełniają (i to nie do końca) AX7720.
Edycja: Zresztą jak są dla ciebie wygodne senki to zobacz sobie ich ofertę słuchawek gamingowych - też ich trochę mają. Nie wiem tylko czy to tylko PC czy coś więcej ...

O! http://en-de.sennheiser.com/images/1630/all/square/7390/square_louped_U320.jpg Tylko znowu nie wiem jak będzie dla Ciebie z wygodą :)
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 10:06:03 wysłana przez Pats »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 16, 2013, 10:40:55 »
nad senkami patrzalem juz - pc350,pc360 jednak ponad budzet wyjezdzają sporo, a te u320 to przyznam nie widzialem jeszcze. wezme pod uwage na pewno  ;D tylko w tej cenie są pulse elite od sony - bezprzewodowe, z tym calym 7.1 (działa to w ogole w grach, czy to tylko bajera?), zmiana sprzetu to przelozenie dongla... i te znajde w sklepie celem przymiarki, a takie razery, trittony itd to tylko zakup w ciemno w necie, bo w katosach tego nigdzie nie widziałem jeszcze :)

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 16, 2013, 10:49:10 »
Ale weź to na zwykły rozum ...

Ile kasy zjada "bezprzewodowy" system, ile kasy zjada pseudo 7+1 ? ile zostaje na same podzespoły ? :)  A czy działa ... tak i nie, z naciskiem na nie :)

Edycja: razery powinny być w saturnie, czy MM - czasem się zdarza się że jest tego całkiem sporo ... Tylko że tam słabo z kompatybilnością z konsolami.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 10:51:09 wysłana przez Pats »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 16, 2013, 11:15:40 »
nie wiem ile kasy zjada, ale bezprzewodowy system to dla mnie cecha pożądana :) po prostu jak widzę ile kabli jest przy takim 720+, że jakiś kolejny box musi leżeć, że przez salon mi będzie lecieć 2m kabla do kanapy i ktoś o to pewnikiem wyrżnie  8) że przepięcie tego do PC to będzie zabawa... a tutaj jedynym minusem jest konieczność ładowania średnio co te 10h.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 16, 2013, 11:25:50 »
nie wiem ile kasy zjada, ale bezprzewodowy system to dla mnie cecha pożądana :) po prostu jak widzę ile kabli jest przy takim 720+, że jakiś kolejny box musi leżeć, że przez salon mi będzie lecieć 2m kabla do kanapy i ktoś o to pewnikiem wyrżnie  8) że przepięcie tego do PC to będzie zabawa... a tutaj jedynym minusem jest konieczność ładowania średnio co te 10h.

Ale ja sobie zdaję sprawę z okablowania, miałem 720 ... i to okablowanie, a raczej przełączanie tego między Ps3 a Pc było na tyle upierdliwe. Tyle że ja biorę głównie pod uwagę jakość dźwięku ;)
Gdyby to miało działać tylko z PC to nie było by problemu ... a tak - cóż.

To już lepiej Px5 bierz ;) Swoją drogą, ładny masz rozrzut cenowy :P Sony za 300 zł, PX5 za 900 zł  8) Tylko nie wiem jak będzie z wygodą, pewnie na początku będą mocno uciskały głowę za nim się rozciągną :)

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 16, 2013, 11:30:46 »
na allegro leżą po 620, a i taniej można znaleźć, np http://allegro.pl/turtle-beach-ear-force-px5-7-1-wyprzedaz-hit-i3596033525.html - przed chwilą zakończona aukcja. czy to podróby jakieś? :)

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 16, 2013, 11:53:34 »
na allegro leżą po 620, a i taniej można znaleźć, np http://allegro.pl/turtle-beach-ear-force-px5-7-1-wyprzedaz-hit-i3596033525.html - przed chwilą zakończona aukcja. czy to podróby jakieś? :)

Cholera wie :) Może towar ze stanów, czy UK ... nie mam pojęcia, nie znam się tym ;)

Offline Netor

• Super Badass
  • PC ni-ko-go!
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 16, 2013, 12:40:07 »

Ja kupiłem te PX5 od tego sprzedawcy ("nówka" z 12 miesięczną gwarancją) - coś koło 300 zł za nie dałem na licytacji. W zeszłym tygodniu też mieli podobną licytację - bodajże skończyło się na kwocie 285 zł, tak więc jak najbardziej PX5 można dostać w dobrej cenie :P.

Co do samych słuchawek: jestem bardzo zadowolony. Jakość dźwięku bardzo dobra (chociaż nie mam porównania do jakichś topowych modeli), multum możliwości jeśli chodzi o korzystanie z predefiniowanych presetów dźwięku lub wrzucanie customowych ustawień - w zależności od gry można korzystać z odpowiedniego presetu. Ale największą ich zaletą jest ... bluetooth! Dzięki niemu, słuchawek można używać nie tylko z PC/PS3/X360 (baza podłączona poprzez kabel optyczny), ale również z telefonami, tabletami i PC wyposażonymi w BT. I najlepsza część: można to robić jednocześnie! Ja przykładowo często odpalam sobie fifę, a w tym samym czasie puszczam sobię muzykę po BT z kompa, bądź telefonu. Głośność każdego ze źródeł jest regulowana na poszczególnej słuchawce (lewa optic, prawa BT), więc wszystko można dopasować idealnie.

Jedyna wada ---> Sony i ich ostatnie oświadczenie o braku wsparcia dla headsetów z BT. Komunikacja głosowa (czat) na PS3 idzie poprzez BT, i na tą chwilę Sony twierdzi, że takie headsety nie będą działać z PS4. Jedyna nadzieja w tym, że wprowadzą stosowną poprawkę na PS4, bo inaczej PX5 będzie można wykorzystać tylko do słuchania, a nie rozmowy :(. Turtle Beach wypuściło zresztą w ostatnich dniach PX4, które ma być już w 100% zgodne z PS4.

Sama wygoda noszenia tych słuchawek to na pewno kwestia indywidualna - ja osobiście musiałem się do nich przyzwyczajać przez 2-3 tygodnie, bo różniły się znacznie od moich poprzednich, ale teraz uznaję je za bardzo wygodne (spokojnie mogę posiedzieć w nich kilka godzin bez żadnych uciążliwości).

Generalnie mogę polecić bezprzewodowe słuchawki, bo wygoda jest niesamowita i wiem, że już do kablowych nie wrócę.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 12:43:09 wysłana przez Netor »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 16, 2013, 13:23:34 »
a to te px5 sie wpina po optyku a nie USB? bo w sumie z tego co czytałem, to odnośnie ps4 -> USB - będzie update do systemu, bluetooth - nie będzie działać. także lipa, jeśli mikrofon tylko po BT nadaje.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 16, 2013, 13:26:41 »
a to te px5 sie wpina po optyku a nie USB? bo w sumie z tego co czytałem, to odnośnie ps4 -> USB - będzie update do systemu, bluetooth - nie będzie działać. także lipa, jeśli mikrofon tylko po BT nadaje.

Czyli mają działać ich słuchawki, a inne nie :) Proste...... eh. Wkurwiające.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 16, 2013, 13:28:37 »
mi to bardziej wygląda na brak odpowiedniego profilu w ichniejszym module bluetooth. bo z tego co piszą, to ich słuchawki BT też nie będą działać :)

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 16, 2013, 13:29:48 »
mi to bardziej wygląda na brak odpowiedniego profilu w ichniejszym module bluetooth. bo z tego co piszą, to ich słuchawki BT też nie będą działać :)

eeeeee....ooooookkkkkkkk :) nie wiem czy bardziej mnie to śmieszy czy wnerwia :)

Offline Netor

• Super Badass
  • PC ni-ko-go!
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 16, 2013, 13:40:50 »
Na tę chwilę żadne słuchawki, które przesyłały dźwięk z mikrofonu poprzez BT, nie będą działać na PS4 (w dniu premiery). Wszyscy czekają na zapowiedzenie patcha, jak nie to wkurw będzie niesamowity, zwłaszcza, że parę miesięcy temu Sony zapowiedziało, że wszystkie headsety działające z PS3 będą też działałby z PS4.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 19, 2013, 09:38:55 »
Netor, a napisz jeszcze jak byś mógł jak jest z rozmiarem samej muszli w tych px5 - ucho wchodzi do środka, czy opiera się na padach?

Offline Netor

• Super Badass
  • PC ni-ko-go!
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 19, 2013, 09:50:21 »
Ucho wchodzi całe do środka (przynajmniej moje uszy wchodzą :P).

Sama muszla z bliska wygląda tak:

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 19, 2013, 09:53:13 »
dzieki. to poczekam do tej premiery / wyklarowania sytuacji z bluetooth. jakoś ten dźwięk musi iść, w końcu pad też się łączy po BT, a headset zestawowy wpina sie do pada....