Autor Wątek: Słuchawki!  (Przeczytany 92437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
Odp: Słuchawki!
« Odpowiedź #440 dnia: Październik 04, 2017, 09:19:26 »
Kurde, nie mam już PS4, sprawdził bym jak działa kombo Senków (game zero i gsx 1000), z Pc działa to przyzwoicie, ale nie sprawdzałem nigdy z konsolami...

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #441 dnia: Październik 04, 2017, 10:05:20 »
Kurde, nie mam już PS4, sprawdził bym jak działa kombo Senków (game zero i gsx 1000), z Pc działa to przyzwoicie, ale nie sprawdzałem nigdy z konsolami...
Nie bedzie to dzialalo, bo GSX 1000 to karta na USB. PS4 nie potrafi przeslac danych audio po usb. Lepszym wyjsciem bylby wzmacniacz sluchawkowy ktorego DAC ma wejscie optyczne. Ale mambo jumbo z emualcja 7.1 i tak nie bedzie.
Ja do PS4 od czasu do czasu uzywam combo HD800 + Audiolab M-DAC mini i sprawdza sie to super.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2017, 10:09:02 wysłana przez srekal34 »

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #442 dnia: Październik 04, 2017, 10:22:55 »
To jakim cudem HyperX Cloud II działają z PS4 po USB?

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #443 dnia: Październik 04, 2017, 10:28:12 »
Dzialaja? A to ja przepraszam, zatem post wyzej gadalem glupoty :P

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #444 dnia: Październik 04, 2017, 10:35:32 »
Działaja, działają :) Nawet mozna włączyć to niby 7.1 :P Jedyny warunek to podłączyć słuchawki przed włączeniem konsoli.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #445 dnia: Październik 04, 2017, 15:22:26 »
Dzialaja? A to ja przepraszam, zatem post wyzej gadalem glupoty :P

Działają :) ale nie wiem jak jest w przypadku Senków, nie sprawdzałem nigdy. Jak ktoś mieszka w okolicach Pszczyny i chce sprawdzić to mogę pożyczyć zestaw.

Aaa, nie było tematu.
You can technically connect it to your PS4 or Xbox One via the USB, but none of the audio features work and the amplification isn?t all that great either.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2017, 15:36:41 wysłana przez Pats »

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #446 dnia: Październik 09, 2017, 15:02:34 »
Słuchawki douszne niedokanałowe do słuchania audiobooków przy jeździe na rowerze do pracy. Budżet malutki - do 50 zł.
Można coś znaleźć, czy mam grzebać w pradawnej poczcie, co kupiłem 4 lata temu i pod jaką nazwą to teraz sprzedają?

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #447 dnia: Październik 09, 2017, 15:18:04 »
Douszne do aktywności fizycznej? Nie powypadają?

Offline Ja Być z Polska_

• Ultimate Badass
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #448 dnia: Październik 09, 2017, 15:28:21 »
Za słuchawki na rowerze to bym kijek w szprychy wsadzał.
Pozdrawiam mamę, tatę, ciotki i stryjków.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #449 dnia: Październik 09, 2017, 15:55:39 »
Hue, nie wszyscy się nie ogarniają.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #450 dnia: Październik 09, 2017, 17:56:09 »
http://www.trustedreviews.com/reviews/bowers-wilkins-px
Wizualnie piękne. Szkoda, że opinie o ANC słabe, ale chyba warto sprawdzić.
Czekam jeszcze na dostępność poprawionej wersji 1000x soniaczów, może nie będą tak trzeszczeć... bo jednak mocno nie chciałbym w Bose iść :)

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #451 dnia: Październik 09, 2017, 17:56:46 »
Dotąd nie wypadały. "Niedokanałowe", bo chcę słyszeć, co się dokoła dzieje - sprawdza się. Dodatkowy bonus słuchawek na rowerze to brak wiatru w uszach. :)

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #452 dnia: Październik 11, 2017, 11:36:27 »
Dotąd nie wypadały. "Niedokanałowe", bo chcę słyszeć, co się dokoła dzieje - sprawdza się. Dodatkowy bonus słuchawek na rowerze to brak wiatru w uszach. :)

Z tego typu słuchawek do aktywności sportowych proponuję jakieś z mocowaniami jak te: Philips SHQ1400LF

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #453 dnia: Październik 23, 2017, 21:58:59 »
Ktoś już pisał? W Win10 jest natywnie teraz opcja dźwięku przestrzennego dla słuchawek, PPM na głośniczku w trayu i dźwięk przestrzenny, Windows Sonic dla słuchawek, albo Dolby Atmos Headphones.

Offline Ja Być z Polska_

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #454 dnia: Październik 24, 2017, 13:09:39 »
Od dawna to jest, ale ja nie wiem jak to działa (włączałem i nie słyszałem różnicy). Musi być odtwarzana ścieżka 5.1 lub 7.1? Większość gier robi to automatycznie patrząc na konfigurację urządzenia dźwiękowego, a moja karta dźwiękowa oferuje wyłącznie stereo.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #455 dnia: Listopad 10, 2017, 10:00:02 »
Jakis czas spedzilem z Sony MDR-1000X i chyba moge co nieco napisac na ich temat.
Na poczatek wady - sterowanie dotykiem moze i brzmi fajnie w teorii, ale w praktyce to bardzo kiepski pomysl. Teraz juz sie nieco przyzwyczailem i "nauczylem" tego jak to robic, zeby dzialalo, ale nadal zdarzaja sie sytuacje, kiedy sluchawki zamiast podglosic mi muzyke zmieniaja track. Albo przez przypadek wlaczaja muzyke jak mam je zalozone na szyje, bo zarejestruja cos jako dwuklik i zaczynaja grac. Takie upierdliwe drobnostki, ktore potrafia irytowac. Fizyczne przyciski bylyby moim zdaniem duzo lepszym rozwiazaniem. Co do komfortu - jest w porzadku, ale dupy nie urywa, szczegolnie w porownaniu do Bose. Da rade je miec na glowie przez kilka godzin bez zmeczenia materialu, ale jednak potrafi wystapic efekt zmeczonych uszu. Mam wrazenie ze przydalaby sie nieco lepsza wentylacja, do tego z moimi kaplusami mam czasami wrazenie ze ucho dotyka czasami siatki chroniacej glosnik w sluchawce. Do tego dorzuce kilka rzeczy, ktore moglyby byc w produkcie premium: automatyczne pauzowanie muzyki/przelaczanie na glosnik w telefonie gdy zdejme sluchawki z uszu oraz mozliwosc sparowania z wiecej niz jednym zrodlem dzwieku jednoczesnie. Skoro moja Plantroniksy to potrafia, to nie wiem dlaczego Sony tego nie ogarnelo. Plantroniksy paruje z 3 urzadzeniami na raz i potrafi to byc BARDZO przydatne, szczegolnie w pracy.
Teraz bede sie rozplywal. Jakosc dzwieku - kurcze, nie spodziewalem sie ze BT potrafi tak ladnie grac, szczegolnie pliki FLAC odtwarzane z urzadzenia wspierajacego LDAC. Nie uwazam sie za jakiegos melomana, ale na serio slychac roznice. Noise Canceling - mam bezposrednie porownanie tych sluchawek do Bose QC35 i mi osobiscie bardziej odpowiada NC w Bose, koledze, ktory ma te Bose bardziej odpowiada NC w moich sluchawkach. W obu przypadkach dziala fantastycznie, roznica jest w odczuciu podcisnienia - mam wrazenie ze zakladajac Sony cos wysysa powietrze z moich uszu po aktywowaniu NC, nie mam tego wrazenia w Bose. Jednak w Bose glosy ludzi bardziej przedostaja sie do srodka - musza to byc dosc glosne glosy ;) ale jednak Sony lepiej to wyglusza. Absolutnie abstrakcyjnym doswiadczeniem jest pierwszy spacer po ulicy - samochodow w ogole nie slychac, szum miasta znika. W samolocie jeszcze ich nie testowalem ale w samolocie juz moje poprzednie sluchawki (ZX770BN) sprawialy sie fantastycznie, wiec o to sie nie martwie. Co jednak najbardziej mi te sluchawki sprzedalo, to opcja o ktorej w ogole nie myslalem gdy je kupowalem. Oprocz ANC (Active Noise Cancelling) sluchawki maja tryb Ambient Sound - ktory ma dwa tryby: Voice i All Sounds. Voice dziala w ten sposob, ze Noise Cancelling dziala eliminujac halasy, ale wpuszcza do naszych uszu czestotliwosci odpowiadajace ludzkiemu glosowi - choc nie wszystkie o czym za chwile ;). Czyli caly szum klimatyzacji, serwerow, ogolny szum tworzacy sie w biurze znika, ale gdy ktos do nas cos mowi, to slychac to wyraznie. Chyba ze ktos mowi mocnym basem jak jeden moj znajomy - jego kompletnie nie slychac, co jest o tyle smieszne, ze jak zaczyna rozmawiac z kims gdy mam sluchawki na uszach, to druga osobe slysze doskonale, a jego nie. Kolejny tryb, ktory wydawal mi sie kompletnie z czapy i nieprzydatny, czyli Ambiet Sound All, okazal sie killer feature. Mam male dziecko, zona pracuje na zmiany, wiec czesto wieczorami jestem sam z mala. Wiadomo - dziecko idzie spac wczesnie, ja mam troche czasu dla siebie. Fajnie by bylo pograc albo cos obejrzec, ale nie chce podkrecac dzwieku w TV za bardzo, zeby jakis wybuch czy cos w ten desen mi nie obudzilo malej. Pozostaja sluchawki. Ale w sluchawkach z kolei to ja nie bede slyszal czy ona sie nie obudzila i czy nie placze, prawda? No nie do konca, wlasnie dzieki temu trybowi. Mam baby monitor przy sobie, odpalam film/gre, sluchawki na uszach i jakby glosno nie bylo w sluchawkach, to jak baby monitor sie zalaczy - zawsze to uslysze przez te dzwieki z gry/filmu. Jak dla mnie fantastyczna sprawa. Do tego wszystkie te funkcje dzialaja tez jak sie slucha muzyki na kablu, wiec spokojnie je moge sobie podlaczyc do pada od PS4 (jakosc dzwieku spada dosc mocno wtedy tak na marginesie) i grac w szczelanki czy inne yakuzy bez budzenia calego domu.
Nic mi nie trzeszczy, palak jeszcze sie nie zlamal, zdecydowanie polecam, szczegolnie ze nie wyglada sie w nich AZ TAK glupio jak w wiekszosci sluchawek nausznych ;)

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Online Arcybibosz

• Super Badass
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #456 dnia: Listopad 14, 2017, 13:29:05 »
Kupiłem sobie ostatnio dokanałówki Brainwavz Delta i dalej nie mogę wyjść z wrażenia jak słuchawki za 70 zł mogą niesamowicie dobrze grać.

Jakby ktoś szuka tanich kanałów to ja bardzo polecam.

Jakby ktoś chciał poczytać coś więcej: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-brainwavz-delta/

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #457 dnia: Listopad 14, 2017, 15:19:31 »
Kupiłem sobie ostatnio dokanałówki Brainwavz Delta i dalej nie mogę wyjść z wrażenia jak słuchawki za 70 zł mogą niesamowicie dobrze grać.

Jakby ktoś chciał poczytać coś więcej: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-brainwavz-delta/
W ogóle odkąd Chińczycy się zabrali porządnie za sprzęt audio to można kupić świetnie grający sprzęt w niższej niż konkurencja cenie.

Miałem Brainwavz M1, jak na 100-150 PLN grały świetnie.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #458 dnia: Listopad 14, 2017, 15:24:28 »
Ja zamówiłem pchełki "monk" za jakieś 30zł. Na pepperze były jakieś opinie że niby miażdżą wiele dokanałówek etc. Przyszły, grają ok, ale cudów nie ma - szczególnie dół jest bardzo biedny(a nie jestem fanem zamulonego zalewającego basu jak kiedyś było w wielu tanich dokanałówkach). Tak czy owak jak ktoś nie chce mieć tak głęboko w kanale słuchawek, a potrzebuje coś taniego, to wybór nie jest zły, szczególnie że kosztują coś między 20,a 30zł. Tylko strasznie tandetnie wyglądają, jak takie za 5 zeta z kiosku no i jak ktoś ma małe małżowiny, to jednak in-ear się mogą okazać wygodniejsze. Mam małżowiny na styk, żeby nie bolały, ale jakbym założył gąbki nawet cienkie, to już niestety powstaje nacisk.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 15:27:57 wysłana przez Blue__ »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #459 dnia: Listopad 14, 2017, 15:36:08 »

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #460 dnia: Listopad 14, 2017, 15:41:12 »
Wiesz pchelki raczej nigdy nie będą mieć tyle basu co dokanalowki. Miałem te monki, kosztowały jeszcze mniej. Jak na swoją cenę grają niezle. Miałem też Monk Candy Ltd lepsze wykonanie i ładniejsze.

Z tanich dokanalowek miałem jeszcze Vivo Xe800. Kupione za 70 PLN, a grają wybornie. Tam gdzie szkoda mi lepszych słuchawek to się nadają idealnie.

Z droższych Chińczyków to miałem vsonic gr07 classic. Kosztowały około 500 PLN chyba. Grały wybitnie. Jedne z najlepszych dokanalowek jakie miałem. Niestety, ale pekala mi obudowa przy ruchomej tulejce i po trzeciej wymianie wziąłem kasę.
Teraz używam ponad rok Mee Pinnacle P1 i to chyba mój ulubiony model póki co. Kosztują około 200$, ale zestaw jest świetny. Posrebrzany pleciony kabel + drugi miedziak pleciony z mikrofonem, do tego masa tipsów. Same słuchawki maja obudowę z cynku, 10mm przetwornik dynamiczny i są bardzo łakome na prąd. No i do tego serwis Mee.

Simplex w tej cenie może się znaleźć coś lepszego.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #461 dnia: Listopad 14, 2017, 15:47:00 »
Kiedyś Creative EP 630 były dobre, miałem parę i grały super.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #462 dnia: Listopad 14, 2017, 15:49:06 »
EPki to były te zalewające basem ;). Chyba ze akurat z Twoim zrodlem sie zgrywały.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #463 dnia: Listopad 14, 2017, 17:15:50 »

W ogóle odkąd Chińczycy się zabrali porządnie za sprzęt audio to można kupić świetnie grający sprzęt w niższej niż konkurencja cenie.

Miałem Brainwavz M1, jak na 100-150 PLN grały świetnie.

Brainwavz M1 to najgorsze sluchawki za 100+ zl jakie kiedykolwiek goscily w moich uszach. Jak juz kupowac cos z tego zakresu to E10 od SoundMagic.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #464 dnia: Listopad 14, 2017, 17:46:26 »
źródło neutralne? ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #465 dnia: Listopad 15, 2017, 13:46:37 »
Moze ktoś polecić przyzwoite słuchawki "przenośne" do 100zl? Nie muszą być dokanalowe, chodzi o to żebym mógł czegoś posłuchać w komunikacji miejskiej. Wbudowany mikrofon do rozmów telefonicznych mile widziany.

Online Arcybibosz

• Super Badass
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #466 dnia: Listopad 15, 2017, 13:53:16 »
Brainwavz Delta

Online meatbag

• Prezes
« Odpowiedź #467 dnia: Listopad 28, 2017, 13:17:27 »
Szukam słuchawki blutuf do słuchania podcastów. Polecany Plantronics Explorer 50 się nie sprawdził - trzeszczy. Halp.

Offline Ja Być z Polska_

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #468 dnia: Grudzień 04, 2017, 22:39:52 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #469 dnia: Grudzień 04, 2017, 23:39:17 »
Ale ten gościu na zdjęciu ma inne słuchawki. Fejk!

Offline Irreversible

• Prezes
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #470 dnia: Grudzień 05, 2017, 00:09:27 »
JBzP, Ty tez je sobie kupiles? :)
Wiem, ze Simplex sie w koncu skusil (no chyba, ze Ci odsprzedal bo cos cicho na ich temat siedzi, hehe)
PS. Wspominales kiedys o serwisie, pamietasz polecany punkt? Moje Fidelio ma lekkie mechaniczne uszkodzenie i chcialem naprawic zanim sie rozejda do reszty.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #471 dnia: Grudzień 05, 2017, 00:17:01 »
Dla Simplexa były za słabe jak na jego wyrafinowane ucho ;).

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #472 dnia: Grudzień 05, 2017, 06:17:27 »
Chętnie bym sobie je porównał z Sennheiser HD 600. Śliczne  słuchawki.

Offline Ja Być z Polska_

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #473 dnia: Grudzień 05, 2017, 08:59:39 »
JBzP, Ty tez je sobie kupiles? :)
Wiem, ze Simplex sie w koncu skusil (no chyba, ze Ci odsprzedal bo cos cicho na ich temat siedzi, hehe)
PS. Wspominales kiedys o serwisie, pamietasz polecany punkt? Moje Fidelio ma lekkie mechaniczne uszkodzenie i chcialem naprawic zanim sie rozejda do reszty.

http://www.protoneaudio.pl/pl/i/Serwis-sluchawek/13

Wziąłem je od Simpleksa trzy tygodnie temu na testy, ale dopiero teraz się za testowanie zabrałem. :)

No i pewnie zostaną u mnie, bo to raczej najlepsze słuchawki jakie miałem (mimo iż uwielbiałem moje Denony). Oczywiście equalizer niezbędny, żeby z nich wycisnąć pełny potencjał, ale z eq jest rewelacja. Otwarta konstrukcja robi swoje.

Mimo iż do najlżejszych nie należą, to są bardzo wygodne. Świetnie się dopasowują automatycznie, nie cisną. Wczoraj efektywnie miałem je na głowie z 7 godzin i dopiero pod koniec odczuwałem lekkie zmęczenie.
Ogólnie jestem kompletnie odzwyczajony od słuchawek, bo nie miałem żadnych na głowie ponad rok (poza krótkim testem HyperX-ów u Simpleksa). Creative Aurvana były dla mnie zbyt małe (niby podobne do moich Denonów, a jednak niewygodne), więc leżą nieużywane tyle czasu. W sumie to bym je sprzedał, prawie jak nowe.

Mała wada, to że warto do nich mieć dobry wzrok. W przypadku noszenia okularów słychać skrzypienie przy ruszaniu głową. Chyba trzeba zbierać na laserową korekcję (próbowałem założyć jednorazowe soczewki i nie byłem w stanie).