Autor Wątek: Słuchawki!  (Przeczytany 125929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
Odp: Słuchawki!
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 07, 2015, 20:18:37 »
... ?!? A hipopotama w mieszkaniu też trzymasz?

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #161 dnia: Grudzień 07, 2015, 22:40:22 »
Który rozleci się w kilka tygodni, szczególnie jeśli syn ma tendencje do niszczenia sprzętów. A nawet jak będzie dbał to pół roku nie wytrzymają zanim trzeba będzie je posklejać taśmą ;)

Moment, moment, Chcemy sluchawki bezprzewodowe w okolicach 200-300zł. Te i tak przewyzszaja nasz budzet, ale sa to IMO jedyne ciekawe w tej kategorii cenowej. Ponizej to bedzie szmelc. Nie da sie miec za 350zl sluchawek wireless, wygodnych, wytrzymalych, z prawdziwym 7.1, basem jak na subwooferze i wszystkimi bajerami. Tak jak nie da sie miec za 10k Porsche. W tej cenie trzeba isc na kompromis, a Sony oferuje bardzo korzystny kompromis.

Dla mnie jak na razie jedynym minusem jest krotka praca na baterii ~7h i delikatnie cisna jak mam okulary zalozone, ale tego raczej ciezko uniknac w jakichkowleik sluchawkach przy dluzyszym uzytkowaniu.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #162 dnia: Grudzień 07, 2015, 23:54:54 »
Kompromis, który najprawdopodobniej będzie miał biednie przeżyć generacji, to kiepski kompromis. No chyba, że kupujesz słuchafony na 2 lata przed jej końcem ;). No i jakieś alternatywy jednak są w tych piniądzach, czy lepsze? Nie wiem ;). Wolałbym nie mieć słuchawek z takimi problemami płacąc 300zł, już bym wolał dołożyć 200zł, jeżeli nie byłoby alternatyw, albo kupić coś przewodowego.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #163 dnia: Grudzień 08, 2015, 08:04:43 »
No dobra, a co przewodowego polecacie?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #164 dnia: Grudzień 08, 2015, 08:53:22 »
Przewodowego cokolwiek i kabelek do pada 8)

Ja mam Fatal1ty i jestem zadowolony.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 08, 2015, 10:38:57 »
Kompromis, który najprawdopodobniej będzie miał biednie przeżyć generacji, to kiepski kompromis. No chyba, że kupujesz słuchafony na 2 lata przed jej końcem ;). No i jakieś alternatywy jednak są w tych piniądzach, czy lepsze? Nie wiem ;). Wolałbym nie mieć słuchawek z takimi problemami płacąc 300zł, już bym wolał dołożyć 200zł, jeżeli nie byłoby alternatyw, albo kupić coś przewodowego.

Tylko na razie te problemy sa troche wyimaginowane, bo ok w internetach piszo, ze sie psujo, ale tutaj na forum to chyba tylko jedna osoba miala takie problemy. A jak ktos sie boi, ze sie polamia, to za 40zl jest ubezpieczenie na 3 lata od uszkodzen mechanicznych, w Saturnach i MM.

Mi i moim 3 kumplom nic sie nie dzieje. Ja mam sluchawki rok, oni pol dopiero co prawda, ale mi upadly dosc mocno 2x i nic nie wskazuje zeby mialo sie cos dziac. A w internecie sieja panike, ze juz po pol roku sie psuja od samego patrzenia na nie, wiec chociaz to mozna zdementowac.

http://www.trustedreviews.com/sony-wireless-stereo-headset-2-0-review

http://gadgetmac.com/reviews/sony-gold-ps4-wireless-stereo-headset-review.html

http://www.techradar.com/reviews/gaming/gaming-accessories/playstation-gold-wireless-stereo-headset-1229917/review

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-sony-wireless-headset-2-review

http://uk.ign.com/articles/2014/02/14/playstation-gold-wireless-stereo-headset-review

http://www.t3.com/reviews/sony-wireless-stereo-headset-2-0-review

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 08, 2015, 10:50:03 »
Na grupie rozgrywki też kilka osób narzekało, tu hazi ma całkiem poklejone, z tego co pamiętam nie tylko on się odzywał że mu pękły. Jak dla mnie to przy takich małych grupach tyle zgłoszeń to jest stanowczo kiepski wynik :P, chyba że faktycznie popularność tych słuchawek spowodowało, że procentowe problemy są tak rozbuchane.

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 08, 2015, 14:23:43 »

Tylko na razie te problemy sa troche wyimaginowane, bo ok w internetach piszo, ze sie psujo, ale tutaj na forum to chyba tylko jedna osoba miala takie problemy. A jak ktos sie boi, ze sie polamia, to za 40zl jest ubezpieczenie na 3 lata od uszkodzen mechanicznych, w Saturnach i MM.

Powiedz to moim słuchawkom, które są całe poklejone. Kiedyś nawet wrzucałem tu zdjęcia. Po pierwszych pęknięciach jak sam szukałem po internetach okazało się, że to problem nagminny i właściwie nikt nie miał innego problemu tylko pękający pałąk. A gdyby był to problem marginalny to równie "rzadkie" byłyby również inne problemy. A nie są.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 08, 2015, 16:54:35 »
Chodzi mi tylko o to, ze nie jest tak, ze kazda para sie rozpada po roku. Moze to zalezy od ksztaltu glowy? :) Masz duza glowe? ;)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 08, 2015, 17:21:28 »
Teorie były różne, zarzucali ludziom ze nie dbają, albo że mają baniaki wielkości dwóch arbuzów, część twierdziła że ma małe/średnie łby i dbała, a nadal pękały :P.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 08, 2015, 18:44:26 »
Ja ma spory łeb i nie pękają więc to raczej nie to jest powodem.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 08, 2015, 18:54:26 »
Mało istotne, powód jest taki, że konstrukcja jest spartolona, bo pęka i przenosi na małym teleskopiku za duże naciski. Może raz jest inny skład plastiku na zawiasy i wytrzymuje w jednej partii, a w drugiej nie, albo lepiej posmarują zawias. Sony o tym wie i ponoć naprawia te złamania w ramach gwarancji( ofc tylko w okresie gwarancyjnym), a mogliby uznać że to wina użytkownika i pewnie by tak uznawali jakby tyle problemów z tym nie było.

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 08, 2015, 21:42:09 »
Łeb mam średniej wielkości. Pałąk jest z gównianego plastiku, w którym już pod bardzo niedużym rozciągnięciem pojawiają się pęknięcia na praktycznie całej długości. Z czasem te pęknięcie się powiększają i w końcu pałąk pęka na pół. Do tego zawiasy chyba z tego samego plastiku, które pękają same z siebie na samym środku. Zawiasy powinni zrobić z czegoś bardziej wytrzymałego, a do pałąka dorzucić więcej gumy w mieszance i byłoby ok.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 13, 2015, 10:46:22 »
Moje Sennheisery CX trzymały się dzielnie, ale po 3 latach katowania się rozpadły w proch.

Potrzebuję słuchawki douszne z mikrofonem. Głównie do słuchania muzyki z telefonu, ale czasem będę je podłączał do laptopa i korzystał z VOIPa.
Temat był wałkowany w tym wątku kilka razy, ale nie mogę wyszukać, które były polecane. Przypomnijcie mi proszę co jest warte polecenia.  :)
(kliknij)

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 13, 2015, 16:44:12 »
SoundMagic E10 to sa najlepsze sluchawki do 200 zl, jak nie do 300 imho.

Jest model soundmagic e10m - to samo, tylko z mikrofonem.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 13, 2015, 16:56:35 »
O właśnie. Uprzejmie dziękuję. Zamawiam.  :)
(kliknij)

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 13, 2015, 23:51:33 »
A bardzo prosze :) Ostatnio, niejako przypadkiem i nie do końca z własnej woli, wszedłem w posiadanie dousznych AKG z mikrofonem. Planuję używać z telefonem, zobaczę jak się sprawdzą. Póki co Slayer brzmi nieźle, a to dobrze wróży ;D

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 11, 2016, 11:12:43 »
Szukam niedrogich słuchawek z mikrofonem i noise cancelling. Do pracy, więc rozmowy via skype + muzyka. Do giereczek nie.
Da się coś znaleźć w miarę przyzwoitego za 200 zł? Przewodowe ofkorz.

Thank you from the mountain. :)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 11, 2016, 11:19:28 »
Przypuszczam ze watpie, ze znajdziesz cokolwiek z dzialajacym Noise Cancelling w tej cenie.
Widzialem jakies Sony na lotnisku kiedys za cos okolo 50EUR, ale byly bez mikrofonu i NC w nich dzialalo tak, ze nie dzialalo. I to nie tylko w porownaniu z Bose (ktore IMO ma najlepszy NC na swiecie), ale i z tym, co mam obecnie w moich Sonakach. Dodatkowo NC potrzebuje wlasnego zasilania i elektroniki, co podbija cene juz na dzien dobry.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 11, 2016, 11:20:46 »
Tak, ale ja nie potrzebuję nie wiadomo jak dobrego NC. Tylko żeby mi biurowy szum wyłapywał, a nie pyrkanie motorów na ulicy :)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 11, 2016, 11:25:17 »
O tych sluchawkach pisalem - ale tak jak mowilem: cudow sie nie spodziewaj, ale moze faktycznie do biura sie nadadza. Z tym ze nie wiem jak tam z mikrofonem, wydawalo mi sie ze nie jest wbudowany. U mnie fabryka zapewnia Plantronicsy jakies za 250EUR ludziom ;) - no ale wiekszosc siedzi z tymi sluchawkami na glowie pelne 8 godzin i non stop na telefonie.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 11, 2016, 11:28:12 »
No u mnie nie zapewnia takich fancy słuchawek (niezłe sennheisery), bo przeważnie rozmawiam godzinę-dwie dziennie z ludźmi zza granicy. Do tego mamy oddzielne salki na telekonferencje, a ja po prostu szukam czegoś żeby można było pogadać + odciąć się od tła. Nie chcę pchełek dousznych, bo nie lubię w nich słuchać za długo.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 15, 2016, 10:29:20 »
Znalazłem takie coś.

http://sklep.hard-pc.pl/p7224,sluchawki-snab-overtone-hs-anc41m-aktywna-redukcja-halasu.html

Nawet coś mi zaświtało i odgrzebałem test w jednym z CDA i wypadają dobrze (8+, gdzie pewnie oczko wyzej za cenę).

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 15, 2016, 12:06:46 »
Nawet coś mi zaświtało i odgrzebałem test w jednym z CDA i wypadają dobrze (8+, gdzie pewnie oczko wyzej za cenę).

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 15, 2016, 12:29:52 »
chory jestem, nie kumam wysublimowanych żartów :).

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 15, 2016, 13:28:28 »
chory jestem, nie kumam wysublimowanych żartów :).
Pewnie słaby żart w takim razie.
(kliknij)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 15, 2016, 13:31:37 »
Czytam z przyzwyczajenia. Wybiórczo, ale czytam.

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 23, 2016, 18:39:44 »
Szukam słuchawek BT najlepiej nausznych do około 400zł. Ma ktoś może jakieś doświadczenia i może coś polecić? Przeznaczenie muzyka, podcasty, gry - priorytety w wymienionej kolejności.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 23, 2016, 22:42:00 »
Ni ma :)

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 25, 2016, 09:59:23 »
Jakieś "spoko"/"ok" słuchawki do tramwaju/podróży za 100-150zł, nie chce niczego droższego bo to się albo kabel urwie jak ktoś pociągnie, a to się coś naderwie podczas ruchu, w domu mam jakieś tam sennheisery ale do tramwaju ich brać nie będę :D

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 25, 2016, 13:22:36 »
Soundmagic E10.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 25, 2016, 13:38:37 »
Xiaomi Piston V3
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 25, 2016, 17:03:35 »

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 03, 2016, 08:17:06 »
Moje Sharkoony są już jedną nogą w grobie. Wczoraj zahaczyłem o kabel, gruchnęły na panele i prawy głośnik albo jest bardzo cichy albo trzeszczy :(
Pora więc rozejrzeć się za jakimiś słuchawkami 5.1. Obowiązkowo na optyku. Mikrofon opcjonalny.
Ktoś, coś?
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 10, 2016, 11:14:01 »
Dzięki uprzejmości Bustera, który uganiał się w międzyczasie za jakąś Rudą, mogłem przetestować Steelseries H Wireless i porównać z moimi Turtle Beach 500P. Steelseries są trochę wygodniejsze - rozmiar mają praktycznie taki sam, ale pałąk nie jest tak bardzo zagięty do środka, a słuchawki mają fajne miękkie wykończenie. Z kolei są cięższe - prawdopodobnie przez baterię, która siedzi w słuchawce. Podoba mi się, że można ich używać z różnymi sprzętami (ale testowałem tylko PS4). Wymienna bateria to bardzo dobry pomysł - raz mi się rozładowały, wystarczyło szybko podmienić baterię i mogłem grać dalej. Jak się Turtle Beach rozładują, to trzeba sobie zrobić przerwę. Myślałem, że przetestuję Steelseries i je kupię, ALE! "Ale" polega na tym, że Turtle Beach mają lepszy dźwięk (moja subiektywna ocena). Dźwięk w Steelseries określiłbym jako trochę metaliczny, podczas gdy TB ma mocniejsze basy. W Turtle Beach również lepiej słyszę dźwięk przestrzenny, mam wrażenie, że dźwięków jest więcej i jest je łatwo zlokalizować, podczas gdy w Steelseries bliżej jest do stereo. Miałem włączone Dolby, kabel optyczny, w PS4 ustawienia takie jak do TB (priorytet Optical Out, Dolby Bitstream). Grałem na presetach Immersion i Entertainment i żaden nie robi takiego dźwięku jak Turtle Beach. TB mają 50mm neodymowe magnesy, Steelseries ma 40mm - może stąd bas?

Może ktoś ma własny preset do Steelseries, którego używa do gier i mógłby się ze mną nim podzielić? Ustawię sobie taki i spróbuję jeszcze raz.

Offline paulinus

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 10, 2016, 11:22:23 »
A jak masz ustawione "output to headphones"?
Default to "all audio", wiec dzwiek 2.0 via usb. Dopiero przestawienie na "chat audio", i restart konsoli, powoduje uzycie toslinka.
Bez sensu, ale tak to dziala.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 10, 2016, 11:26:23 »
Chat audio mam. Wiem o tym, bo przerabiałem to z Turtle Beach wcześniej. :) Jeszcze Astro A50 bym chciał sprawdzić. Ma ktoś pożyczyć? ;D Cena tych ostatnich zabija, nie wiedziałem, że są takie drogie.

Mam problem z takim ułożeniem, o:

To są akurat Turtle Beach Elite 800P. Jak widzę te słuchawki pod takim kątem, to już wiem, że po założeniu na głowę będę odczuwał ucisk. Aż takiej izolacji od otoczenia nie potrzebuję. Przez kilka lat grałem w otwartych Sennheiser 555 i były to najwygodniejsze słuchawki jakie miałem. Drugie tak wygodne są takie, jakich używa Simplex - nie wiem co to za model, ale po ubraniu czułem, że mógłbym w nich kilka godzin siedzieć. Niestety 2.0 i na kablu, a Sennheiser chyba nie ma żadnego modelu z dźwiękiem przestrzennym, oni raczej w muzykę celują.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2016, 11:45:41 wysłana przez DarkStar »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 10, 2016, 20:20:21 »
Nie mam kabla zasilającego do Steelseries. Mam je podpięte po USB i optycznym. Może to problem?

http://faq.steelseries.com/questions/530/How+should+I+connect+H+Wireless+for+the+game+audio%3F

// Wysłane z Tapatalka

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 15, 2016, 15:32:23 »
Pograłem trochę w The Division w Busterowych słuchawkach i jednak kupię ten model. Ubrałem raz Turtle Beach i po pół godziny mnie uszy bolały, a w Steelseries dopiero po paru godzinach zacząłem się męczyć (graliśmy bez przerwy).

What is the difference between the H Wireless & Siberia 800?
The H Wireless was actually rebranded to become part of the Siberia family, so there are no differences between the H Wireless and Siberia 800.

Czyli nowa Siberia 800 kosztująca 1,5k PLN i H Wireless za 1k PLN to jest dokładnie to samo?

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 15, 2016, 16:13:16 »
DarkStar tylko nie ociagaj sie z odpowiedzia.
Czytajac Twoj systematyczny dialog jestem mocno zaintrygowany konkluzja do ktorej dazysz!

;)

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.