Autor Wątek: przedwzmacniacz mikrofonowy Vivanco MA 225  (Przeczytany 6762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ja Być z Polska

• Gość
przedwzmacniacz mikrofonowy Vivanco MA 225
« dnia: Sierpień 21, 2014, 16:09:26 »
Zakupiłem sobie taki przedwzmacniacz, i nie mam dźwięku z mikrofonu.

Kabel działa, wejście liniowe działa (podłączałem i do dźwiękówki i do ampli). Zasilanie też jest, bo przy dużym wzmocnieniu słychać cichy szum i pisk. Pisk jest ciutkę głośniejszy przy wyciszonym mikrofonie.

Mikrofony mam w tej chwili gówniane, jeden Zalman, drugi jakiś-tam za 20-pare zł. Oba mają wtyczkę mini-jack stereo, i używam przejściówki na duży jack stereo, i to jest jedyne co mi przychodzi do głowy, że może nie pasować.

Przedwzmacniacz ma dwa wejścia na duży jack mono, oraz przełącznik mono/stereo (testowałem oba tryby i oba wejścia). Czy potrzebny jest duży jack mono do tego przedwzmacniacza?

Mam w planach kupić sensowny mikrofon, ale póki co myślałem, że będę mógł używać obecnego.

Kupię prawdopodobnie ten - http://www.saturn.pl/krakow-galeria-krakowska/mikrofon-sony-f-v220,id-176759
On ma wtyczkę mono i przejściówkę mono.

mateuszgreloch

• Gość
Odp: przedwzmacniacz mikrofonowy Vivanco MA 225
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2014, 16:11:24 »
A czy ten Zalman to mikrofon dynamiczny? Bo podpinanie komputerowego [Zalman?] do takiego przedwzmacniacza mija się z celem.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2014, 16:20:59 »
Nie mam pojęcia, pewnie nie. Nie znam się praktycznie wcale na mikrofonach, wiec nawet nie wiem co znaczy dynamiczny. :)

To zwykły komputerowy - http://www.morele.net/mikrofon-zalman-zm-mic1-294548/
Ten drugi też jakiś zwykły komputerowy.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2014, 16:23:02 »
Więc równie dobrze możesz odłączyć przedwzmacniacz i podłączyć komputerowy mic do karty muzycznej albo kupić dynamika i wtedy dopiero użyć przedwzmacniacza.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2014, 16:52:10 »
OK, spoko, nie wiedziałem o takim wymogu. Jest jest jakaś stronka dla noobów, gdzie można się dokształcić w temacie mikrofonów?

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2014, 21:48:00 »
forum.polyfonia.pl ?

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2014, 19:42:22 »
Kupiłem tego Soniaka, i raczej jestem rozczarowany. Jakość głosu fajna, ale dalej jest trochę szumu, a mikrofon chyba jeszcze bardziej łapie dźwięki otoczenia niż zwykły komputerowy, głównie zza okna.
Do tego jak statyw stoi na biurku, to nawet lekkie dotknięcie biurka powoduje dudnienie, o pisaniu na klawiaturze nie mówiąc (Matt miał coś takiego na streamie).

Czy dudnienie da się rozwiązać inaczej niż innego rodzaju statywem (choćby mocowanym do ściany)?
I da się zrobić cokolwiek ze zbieraniem dźwięków otoczenia?

Jakby miało być tak jak obecnie, to raczej to wszystko sprzedam.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2014, 19:45:19 »
Ale o to właśnie chodzi, by zbierało jak najwięcej - zmniejsz czułość mikrofonu, a sam się do niego przybliż. Jak nagrywamy podcasty to mikrofon mam najwyżej 10-15 cm od ust. Jeśli statyw masz na biurku, to nie dziwota że zbiera drgania ;)

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2014, 19:49:17 »
Sądziłem, że idea kierunkowego mikrofonu to aby zbierał dźwięk głównie na wprost. Zbieranie ptaków czy dzieci na placu zabaw jest słabe.

Można zrobić coś z tym dudnieniem, podkładając jakiś materiał pod statyw albo coś?

I czym regulować czułość, pokrętłem na przedwzmacniaczu, czy suwakiem dla wejścia w karcie dźwiękowej?

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2014, 20:16:54 »
Ja podkładam dodatkowo szmatkę pod mikron zanim nagrywamy, a czułość regulowałem na przedwzmacniaczu. A z tymi dziećmi to mnie zaskoczyłeś, ale tak jak mówię - lepiej zmniejszyć czułość na mikrofonie i samemu się bliżej przysunąć.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2014, 22:22:44 »
A co sądzisz o takim gadżecie? http://fabrykadzwieku.pl/product-pol-42247-HERCULES-HA-612.html

Uchwyt mam 5/8", więc pasować będzie, tylko kwestia czy faktycznie wyeliminuje drgania (tym samym dudnienie).

Problem może być też taki, że nie wiem czy ten gadżet nie musi być nakręcony na nóżkę od statywu, co by znacznie zwiekszyło jego wysokość. Fajnie by go było wkręcić bezpośrednio do bazy statywu, tylko trzeba by mieć odpowiednią śrubę, lub króciutką nóżkę.

Taki mam statyw (wszystko się rozkręca na trzy elementy):

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2014, 22:30:49 wysłana przez Ja Być z Polska »