Autor Wątek: Modem UPC  (Przeczytany 81750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petrumi

• Stały bywalec
Odp: Modem UPC
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 18, 2016, 13:28:46 »
Po braku mojej reakcji zadzwonili do mnie znowu. Oczywiście rozmowa od początku bo nie mieli notki z poprzedniej.
Mam do wyboru albo stary dekoder + nowy router Compal CH7465LG albo HorizonGO. Reszta nie ma znaczenia w moim pytaniu. Co wybrać?
(kliknij)

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 18, 2016, 13:38:42 »
Nie chce wertowac poprzednich stron, zeby szukac jaki masz teraz router (zupelnie jak UPC!), ale zakladam, ze Technicolor. Z dokumentacji po czesku (xD) zgaduje, ze ma tryb bridge, wiec jest szansa na stabilnosc.

Offline petrumi

• Stały bywalec
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 18, 2016, 13:45:47 »
Tak, mam T7200. Nie jestem paranoikiem ws bezpieczeństwo. Zostawić 7200 czy brać tego Compala? W sumie to nie wiem czy 7200 obsługuje 250Mbit. Więc pytanie brzmi Compal czy HorizonGo.
(kliknij)

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 18, 2016, 13:48:34 »
Wyproś modem Cisco ("Cisco", ale nic lepszego nie ma) i bierz Horizon. To jest najlepsze rozwiązanie, jeśli kryterium oceny jest stabilność usług.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 18, 2016, 13:50:14 »
Ciężko z tym Cisco, choć Jayowi i Simplexowi się udało. Też walczyłem i dostałem Ubee.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 18, 2016, 13:51:39 »
Z botami przy telefonie nawet bardzo ciężko, ale u mnie wystarczyło w końcu poprosić przez e-mail.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 18, 2016, 13:52:54 »
Tak też próbowałem i wtedy właśnie dostałem Ubee.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 18, 2016, 13:53:42 »
Ja chyba tez przez mail wywalczylem, dokladnie to zglosilem przez telefon reklamację, ze chce cisco, reklamacja zostala odrzucona i dostalem mail informujący o tym. Więc odpisałem że nie zgadam się z tym odrzuceniem reklamacji i nadal chcę cisco, no i mi dali żebym przestał truć.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 18, 2016, 14:06:50 »
Jako, że usuwają kanały to przeszedłem na Horizon. Wcześniej miałem ten badziew ubee. Na razie ciężko ocenić, ale zasięg na pewno się zwiększył, i jest 5GHz.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 18, 2016, 14:15:43 »
Wypowiadałes umowę?

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 18, 2016, 18:05:46 »
Zanim pójdę osobiście złożyć, to zawsze dzwonię do DUK z pytaniem czy mogę złożyć wypowiedzenie formą elektroniczną czy tylko pisemnie. To zawsze pytają czemu chcę to zrobić itp. Gadka szmatka. Wcześniej oczywiście wyliczam ile mogę maksymalnie ugrać. Teraz było podobnie. Gładko poszło.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 18, 2016, 18:39:35 »
Masz gdzieś pod ręką ten numer do DUK?

I przy okazji pytanie - jeśli mam teraz jakiś tam prosty dekoder UPC (nie horizon) to jest sens na tego horizona przechodzić? (zakładając, ze bezkosztowo). Mam pakiet Select Extra HD, nie planuję używac horizona jako routera, bo mam własny.
Pytam, bo nie wiem czy jest sens się w to bawić, jeśli profity niewielkie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to time shifting i nagrywanie programów na dysk.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 18, 2016, 19:05:38 »
Z tym DUK to ja się dodzwoniłem to klienta biznesowego i babka podała mi standardowy numer. Teraz jak dzwonisz to jest specjalny numer do wyboru odnośnie zmiany kanałów. Tam jak wspomniałem o rezygnacji to przekierowano mnie do DUK. Ja wcześniej miałem MAX HD z dekoderem 320GB Mediabox, ale co jakiś czas przestawał mi nagrywać z zaplanowanych rzeczy. Ogólnie porażka. Z kolei póki co z Horizona jestem zadowolony, jest szybszy, szybciej się włącza w porównaniu z wcześniejszym i ma większy dysk 500GB.

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 18, 2016, 22:10:45 »
A jak głośność? Słychać dysk czy jakiś wentylator nawet w spoczynku? Możesz posłuchać z bliska, bo ja mam psychozę.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 18, 2016, 23:33:21 »
Właśnie przed chwilą musiałem zrestartować modem Cisco, bo transfer siadł mocno. Kilka dni temu miałem pingi po kilka sekund i też winowajcą okazał się modem.

Tęsknię za Motorolą;

Potrafiła latami działać bez żadnej ingerencji.

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 19, 2016, 02:05:07 »
Miałem chyba dokładnie taki model tej Motoroli, tak gdzieś od 2002 do 2006-7. Ale nie z UPC, tylko z Multimedia. Dobry sprzęt jak na swoje czasy.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 19, 2016, 08:26:34 »
A jak głośność? Słychać dysk czy jakiś wentylator nawet w spoczynku? Możesz posłuchać z bliska, bo ja mam psychozę.

Dzisiaj sprawdzę dokładnie. Bo jakbym miał teraz odpowiedzieć, to jest cicho, tj. nie zauważyłem nic niepokojącego.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 19, 2016, 08:29:52 »
Miałem chyba dokładnie taki model tej Motoroli, tak gdzieś od 2002 do 2006-7. Ale nie z UPC, tylko z Multimedia. Dobry sprzęt jak na swoje czasy.
Tych modeli nie ma już na sieci ale czarne do 20Mb jeszcze pracują.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 19, 2016, 08:30:27 »
Tęsknię za Motorolą

Plus pierdyliard!

Miałem taką i to był sprzęt. Chodziło to szybko, sprawnie i prawie bezobsługowo.

Krusty - takie? :)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 19, 2016, 08:35:10 »
Tak.  U moich rodziców już ponad 10 lat.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 19, 2016, 08:55:18 »
Jak już przy historii jesteśmy, to taki Webstar:

chodził chyba lepiej od Motoroli. Przynajmniej u mnie :)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 19, 2016, 09:14:57 »
To cisco. ;) Znaczy cisco ich wykupiło.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 19, 2016, 11:13:32 »
Mialem tego webstara!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 19, 2016, 17:24:35 »
Przyłożyłem ucho do tego Horizona i słychać mały szum pracy dysku, zaś w odległości od 20-30 cm szum zanika.

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 19, 2016, 20:26:16 »
Ciekawe czy sie kolega nie rozczaruje tym Horizonem bo na mediaswiat forum jezdza po nim jak po burej suce :) Wymieniaja na Mediaboxy z Ubee lub Compalem.
Cisco juz nie chca dawac. Technicolora nikt nie chce a Compala daja od 120Mbit. Pamiętajcie ze Horizon to wszystko w jednym a jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.
Ja mam teraz Ubee i poza opcja bridge nie widze roznic z Technicolorem :/

Offline Fredosław

• Badass
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 20, 2016, 01:15:55 »
Ja 2003-6, tylko że niestety  miała ten cholerny wyłącznik na górze. Komputer chodzi 24/h, coś tam ssie. A tu matka musi zacząć kurze ścierać jak mnie w domu nie ma :D Swoją drogą w moim doświadczeniu współczesne modemorutery typu Technicolor/Arris sprawują się bardzo dobrze, nigdy nie miałem problemów. To znaczy się miałem, ale to raczej padnięta karta Wi-Fi była bo wszystko inne działa.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2016, 01:17:28 wysłana przez Fredosław »

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 20, 2016, 01:24:28 »
Przyłożyłem ucho do tego Horizona i słychać mały szum pracy dysku, zaś w odległości od 20-30 cm szum zanika.

Dzięki za info. Dekoder bym miał ze dwa metry ode mnie, więc powinno być ok nawet w nocy.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline petrumi

• Stały bywalec
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 22, 2016, 16:22:39 »
Napiszę, może komuś się przyda.
Złożyłem wypowiedzenie, stare warunki: 120Mbit, TV MAX HD, multiroom (ci+), telefon, C+ podstawowy - 203zł
Po kilku telefonach: 250Mbit, taka sama max TV (143 kanały których nie obejrzę), C+ podstawowy, multiroom, bez telefonu ale z Eleven Sports - 181zł minus 6 m-c multiroom za 1zł.
Umowa dwa lata. Dla nowych klientów to podobno 244zł.
(kliknij)

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 23, 2016, 13:26:04 »
U mnie bez szalu.

Zadzwonilem, ze rezygnuje (TV max z nagrywarka i multiroomem, C+ podstawowy, HBO + GO, 250mbit/s, Tel bez limitu za 255zl) i dostalem oferte 225 jesli zostawimy wszystko po staremu, a 215 jesli Telefon zmienimy na 60min. Tak tez robie i zastanawiam sie cy nie zrezygnowac z C+, bo odkrylem ostatnio:

telewizjada.net

8)

Zawsze to 50zł w kieszeni co miesiac :)

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 23, 2016, 13:40:13 »
Walka o Cisco, rozdział nie wiem który :)

Znowu dzwonili wczoraj. Z "rewelacyjną i korzystną ofertą". Mhm, jasne ;)  Tradycyjnie uprzedziłem dzwoniącego że jeśli chce mi zaproponować coś co zwiększy mi rachunek to niech nie traci swojego i mojego czasu, bo zainteresowany nie jestem. A jak już dzwoni i tak bardzo chce pomóc to niech załatwi mi Cisco. On na to że to trzeba do UPC. A ja że przecież do UPC się zwracam, dzwoni do mnie w sprawie oferty UPC więc do dzieła. Niestety nie da się. Zatem dziękuję za rozmowę, miłego dnia, rozłączenie.

Zaraz potem napisałem do UPC. Że od lat nie są w stanie załatwić mi modemu Cisco, są nieprofesjonalni, chciwi i mają gdzieś klienta i jego potrzeby. A ja mam gdzieś ich ofertę i w związku z tym nie życzę sobie żadnych kontaktów marketingowych z ich strony. O czym zresztą informuję każdego dzwoniącego a oni i tak dzwonią raz jeszcze. Zobaczymy co odpiszą :)

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck

Offline Fredosław

• Badass
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 24, 2016, 01:36:50 »
@Vramin
Ich najlepsi ludzie razem z zespołem prawników już redagują odpowiedź! Duda podpisze i ci wyślą.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 24, 2016, 07:42:41 »
@Vramin
Ich najlepsi ludzie razem z zespołem prawników już redagują odpowiedź! Duda podpisze i ci wyślą.

Obaj? Ależ mnie zaszczyt kopnął :)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 24, 2016, 11:42:33 »
Varamir - nic nie odpisza, bo nie zyczysz sobie kontaktow. Zalatwiles ich na amen!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 24, 2016, 11:45:46 »
Odpisali. Młodszy specjalista d/s korespondencji się wykazał.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 24, 2016, 11:49:57 »
A prosiles, zeby sie nie kontaktowali. W dupie maja klienta! Zglaszaj do prokuratury!

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 24, 2016, 11:59:52 »
To nie był kontakt marketingowy na jakie nie wyraziłem zgody tylko urażonogodnościowy w ramach walki o dominację w dyskusji, tu w formie botomymmamyostatniesłowoichuj.

Offline petrumi

• Stały bywalec
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 28, 2016, 21:52:57 »
mam problem z funkcją Airplay a dokładnie z przesyłaniem z Iphona/Ipada do Denona 2313. Ryje w internecie i chyba chodzi i wyłączenie IGMP Proxy. Nie widzę tej opcji w Technicolor 7200 i dlatego mam pytanie czy ktoś może sprawdzić u siebie w dekoderze HorizonGO albo w tym słynnym Cisco, o którego ewentualnie będę walczył.
(kliknij)

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #238 dnia: Kwiecień 07, 2016, 08:55:57 »
Mamy magika, który jest mi w stanie pomóc z tworem UPC Thomson TC7200?

Tak jak wspominałem w innym temacie, router stoi w 'dużym pokoju', tam wifi działa ideolo i potrafi nawet na 2.4ghz osiągnąć miłe dla oka wyniki. Problem się robi pokój dalej, gdzie wszystko leci na łeb na szyję, a ja czuje się jak w trójkącie bermudzkim. Sygnał w teorii jest silny, ale łącze spada o dobre 40-80% w zależności od sytuacji. Mowa cały czas o M3, a ja z mniejszego pokoju widzę na przestrzał duży i ten pieprzony router. Irytujące maks ;d

Wczoraj zmieniłem dla testu sieć z 2.4ghz na 5ghz, jest poprawa, chociaż nie testowałem tego za długo bo szanowna małżonka ma komputer z demobilu, któremu już dawno minęły lata świetności.

Jestem w stanie coś 'realnie' ugrać? Myślałem o karcie wifi dla małżonki, ale ona ma tylko jeden port usb sprawny (;d) i trzyma tam myszkę. Niestety Thomson nie może jednocześnie rzucać dwóch sygnałów (2.4 & 5). Mam gdzieś w szafie jakiś router TP Linka (niestety nie pamiętam modelu, w domu mogę sprawdzić). Jest sens podpinać go pod urządzenie UPC?

Offline ZJAVA

• Stały bywalec
« Odpowiedź #239 dnia: Kwiecień 07, 2016, 09:00:33 »
Odpal ten router co masz i sprawdź, nic na tym raczej nie stracisz.
Ewentualnie kupić jakiś wzmacniacz sygnału dla Wi-Fi, jednak nigdy się tym nie bawiłem i nie wiem ile to sensownie daje na plus.