Autor Wątek: Modem UPC  (Przeczytany 80447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fredosław

• Badass
Odp: Modem UPC
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 21, 2016, 15:16:43 »
Zuch!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 21, 2016, 15:54:25 »
Uf, moja oferta nadal najlepsza ;)

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 21, 2016, 15:58:12 »
Moja na szczęście niezgorsza jeśli o Warszawę chodzi :D Jestem jakąś stówkę do przodu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 21, 2016, 16:05:37 »
No tak, w Warszawie wszystko droższe. Tak czy siak gratulacje, bierzcie przykład z Matta jak negocjowac :)

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 21, 2016, 16:07:16 »
Pewnie dałoby się jeszcze niżej zjechać, bo minimum jakie wyliczyłem to 80 zł, ale machnąłem ręką. Więc nie bierzcie tak do końca przykładu :D

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 21, 2016, 18:15:53 »
Napisałem, że nie chcę przedłużać umowy [gaśnie w lutym], zadzwonili po tym, jak przestudiowałem promocję Rewia XX z linka podanego na forum. Pomarudziłem, że konkurencja, że taniej, że internet słaby - płaciłem katalogowo 79 za 120 Mb/s, dostałem ofertę 250 Mb/s i TV 140 kanałów za 89 zł na dwa lata z opcją zmiany pakietów na wyższe po roku.

Wziąłem. Kobita marudziła, że nie ma comedy central, to teraz ma, a ja mam dwukrotnie szybszy net za 10 zł więcej. Imo całkiem dobrze wyszedłem jak na stolicę.
Marudziła że nie ma CC? Teraz zacznie marudzić że ma :) Powtórki, powtórki a między nimi powtórki i reklamy. Chyba ze chce się Przyjaciół uczyć na pamięć to będzie zadowolona.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 21, 2016, 18:17:23 »
Potwierdzam na podstawie obserwacji zachowań konkubiny. Na CC w kółko oglądać powtórki Friends.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 21, 2016, 21:16:54 »
Jest też Family - jak odwiedzamy teściów, to skaczemy pomiędzy tymi dwoma i co chwilę leci coś, co nas interesuje. A jak nie to, to pewnie na czymś z pozostałej setki będzie coś ciekawego :D A jak nie, to mamy jeszcze BD i VOD. Damy sobie radę ;)

Offline Fredosław

• Badass
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 22, 2016, 02:03:10 »
Wiadomo, zawsze można wyłączyć telewizor w cholerę i od razu przejść do rzeczy! ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 22, 2016, 07:20:42 »
Ja mam tez ten pakiet, a TV ogladalem ostatnio...hmm po wyborach chyba jak byly wyniki? Chyba, ze jakis mecz cos patrzylem.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline petrumi

• Stały bywalec
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 22, 2016, 14:59:12 »
Jestem po pierwszej rozmowie z działem utrzymania klienta.

Było: pakiet TV HD (jakiś wyższy), Canal+ HD, multiroom, nagrywarka (stara, szeroka), net 120Mbit, telefon (nie używałem) - 203 zł.

Proponują: to samo (zmiana na Horizon), tylko bez telefonu ale z netem 250Mbit (lubić...) - 160zł

Targować jeszcze?
(kliknij)

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 22, 2016, 15:02:34 »
Ja bym jeszcze targował. Ja będę płacił 95 za 250 Mb/s i średni pakiet TV, z wyższym proponowali mi 110 zł miesięcznie. Ale nie wiem jak z pakietem C+ i ile wynosi jego cena.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 22, 2016, 15:19:57 »
C+ select za mniej niż 45 zł jest w tej chwili nie do wyciągnięcia. Normalna cena to 49 zł.

Sam właśnie przerabiam podobną rzecz, bo dla komfortowego oglądania meczów Pogoni na wyjeździe chcę sobie tv do internetu zamówić.

Obecnie stanęło na 120 + nagrywarka + tv select i c+ select za 140 zł lub w wersji z horizon za 155 zł.
IMHO wciąż za dużo, więc będę wypowiadał umowę najprawdopodobniej.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 22, 2016, 16:11:06 »
Jestem po pierwszej rozmowie z działem utrzymania klienta.

Było: pakiet TV HD (jakiś wyższy), Canal+ HD, multiroom, nagrywarka (stara, szeroka), net 120Mbit, telefon (nie używałem) - 203 zł.

Proponują: to samo (zmiana na Horizon), tylko bez telefonu ale z netem 250Mbit (lubić...) - 160zł

Targować jeszcze?

Petrumi, mam to samo - kanaly Max HD czy jakos tak - w tej samej cenie (po zaokragleniu w gore).
To czy utargujesz wiecej czy nie jest juz zalezne od dostepnosci uslug w Twoim rejonie. Juz wczesniej w temacie bylo jasno powiedziane - UPC czesto stosuje skrajne cenniki dla tych samych uslug. Moze Cie doic jak mleczna krowe (bo nie wymagasz, tylko placisz) lub po Twoich staraniach zejsc z cena do wartosci akceptowalnej lub  nawet dumpingowej (jak konkurencja w okolicach harcuje) - imo ceny Simplexa i Matta to wlasnie przyklad 'dumpingowy' i nie osiagalny w wielu rejonach. Mnie pierwotnie oferowali to samo za 235 PLN. Natomiat ja nie mam sensownej alternatywy (Netia to TV internetowa - co skrzetnie ukrywaja, C+ wciaz wymagalby internetu dokupienia internetu a tutaj jednak UPC jest bezkonkurencyjne).

Disclaimer: Pojecie dumping, zostalo wprowadzone dla nadania dramaturgii i nie nalezy utozsamiac powyzszej wypowiedzi z atakiem na trzy miliony roznych cennikow sa te same uslugi!

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Nesh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 22, 2016, 19:30:01 »
C+ select za mniej niż 45 zł jest w tej chwili nie do wyciągnięcia. Normalna cena to 49 zł.

C+ Select za 39 pln :)

Pakiet MAx Extra HD
60Mb/s (ale walczę o 250Mb/s bez dodatkowych opłat)
C+ Select
125 pln
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2016, 19:32:57 wysłana przez Nesh »

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 25, 2016, 09:01:04 »
Swoją drogą miał ktoś do czynienia z dekoderem UPC z nagrywarką (Multibox Cisco bodajże). Mam do wyboru to albo horizon - tyle tylko, że o tym dekoderze naczytałem się samych złych rzeczy (zacina się, mocno nagrzewa, często resetuje przez co znikają zaplanowane nagrania, pada dysk itd).

Horizon też niby ma różne bolączki, ale to jakby nie patrzeć jest wciąż rozwijana platforma i wciąż coś tam zmieniają, a ten mediabox to takie PS4, praktycznie porzucone. No i na Horizon niby trochę lepsza jakość obrazu.

Jak Wasze doświadczenia?

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 25, 2016, 09:02:35 »
Przed chwilą był technik, na razie jestem zadowolony, ale zobaczymy jak będzie z uploadem zagramanicę.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 25, 2016, 11:51:44 »
Swoją drogą miał ktoś do czynienia z dekoderem UPC z nagrywarką (Multibox Cisco bodajże). Mam do wyboru to albo horizon

Powinieneś też mieć możliwości wyboru modułu CI, ale pewnie nie proponują tego domyślnie:
http://www.upc.pl/telewizja/poznaj-telewizje-upc/upc-mediamodul-ci-plus/

Umieszczasz w TV lub w swojej nagrywarce.

Biorąc pod uwagę jakim gównem jest soft w starych dekoderach i aktualnych modemach, w Horizon kompletnie nie wierzę.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 25, 2016, 11:56:16 »
Może niekoniecznie sprawa dotyczy modułu, ale podłączyli mi TV i nie wiem co ustawić w dekoderze, by uzyskać jak najlepszą jakość obrazu?

Czytałem o jakości obrazu i dostrajaniu RGB - jedni zalecają standard i max RGB, inni wysoką jakość RGB i zero dostrajania - zgłupiałem od tego.

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 25, 2016, 12:02:42 »
Dostrajanie nie dotyczy czasem złącza SCART?
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 29, 2016, 11:20:48 »
No, u mnie przedwczoraj podłączyli telewizję.

Ostatecznie zdecydowałem się na horizon działający również jako modemorouter. Wiadomo, jak się zepsuje to tracę neta, ale mimo wszystko nie wydaje mi się, że to było gorsze od technicolora jakiego miałem dotychczas.

Oferta bez wypowiadania.
Pakiet select + canal plus select + horizon z nagrywarką + net 120 + jakieśtam śmieci typu myprime itd, 145 zł miesięcznie. Dotychczas za sam net płaciłem 79 zł.

Stwierdziłem, ze nie wypowiadam, bo taniej jest tylko jedna promocja w górę (horizon X), a i tak nie mam specjalnych argumentów do tego (żadnej konkurencji w bloku).

Sam canal plus kosztuje 45 zł, więc to niestety robi dużą cenę. Ale tylko po to tak naprawdę brałem telewizję.
Ekstraklasa wraca już w lutym, nie mam zamiaru kombinować żeby oglądać wyjazdowe mecze Pogoni Szczecin w jej pierwszym historii mistrzowskim sezonie ;).

« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2016, 11:27:09 wysłana przez Alexej »

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 08, 2016, 14:01:42 »
Dzwoniły do mnie ujki z UPC. Celem wciśnięcia Horizon rzecz jasna, powiedziałem dlaczego nie chcę i ku mojemu zdziwieniu zaoferowali możliwość zachowania obecnego modemu i osobnego podpięcia Horizon tylko do TVTVTV. Jak już doszliśmy do konkretów, to okazało się, że chcą mi zaoferować umowę na 2 lata (aktualnie mam na czas nieokreslony) i za wyższą cenę niż płacę obecnie, więc oczywiście podziękowałem za ofertę podwyżki i kagańca, ale chyba zmotywowało mnie to do kontaktu z działem utrzymania klienta ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 14:04:44 wysłana przez Romek »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 08, 2016, 14:13:49 »
Do kolegi tez dzwonili, mimo że ma umowę do stycznia 2017. To chyba ma związek z tym, że z oferty znikają jakieś 2 kanały i mozna im wypowiedzieć umowę bez konsekwencji.

Z tym horizonem tylko do TV to mnie zaciekawiłes - mozesz napisać coś więcej?

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 08, 2016, 14:22:43 »
TV z dekoderem mam w jednym pokoju, Internet z modemem w innym. Nie ma połączenia Ethernetem pomiędzy nimi, jest tylko kabel współosiowy. Nadal chcę mieć centrum Internetu w innym pokoju, a nie przy TV. Z tego co zrozumiałem, to będą po prostu dwie instalacje na kablu współosiowym, czyli dla mnie zmiana przeźroczysta, ale rozmowa nie była zbyt techniczna i będę musiał to wyklarować.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 08, 2016, 14:25:44 »
Ja ma mam podobnie. W jednym pokoju mam modem cisco od UPC i podłączony do niego mój router.
W drugim pokoju mam dekoder (nie Horizon) podłączony do TV kablem HDMI. Jakby się ten dekoder dało zmienic na Horizon bez ruszania modemu i routera, to jestem za.
Jakby ci sie cos udało załatwić, to daj znać, pomaga wypowiedzenie umowy :)

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 08, 2016, 14:27:26 »
Normalna opcja, tylko trzeba o to poprosić przez telefon, dają każdemu.

Jak ma się dwa kable w domu (jeden do neta, jeden do tv) to nie ma problemu. Wtedy dotychczasowy modemorouter dalej robić za modemorouter, a horizon robi tylko za dekoder tv, tak samo jak przy dotychczasowych zwykłych dekoderach.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 08, 2016, 14:36:43 »
Normalna chyba u ciebie!
Ja musiałem trafić na nieogara. Chcieli mi wcisnąć Horizon a ja powiedziałem "chcę nadal korzystać z modemu Cisco" i już mi nie chcieli wciskać Horizona.

Hehe nie wiem kto to rozwiesza ale na pewno nie UPC 8)

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 08, 2016, 14:39:28 »
Mi też wcześniej nie proponowali takiego rozwiązania.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 08, 2016, 16:08:51 »
Do mnie też dzwonili, póki ich nie zablokowałem bo straszny nieogar mi się trafił. Zadzwonił z ofertą. Mówię mu na początku że może sobie darować, szkoda jego czasu, bo jeśli to co mi zaproponuje będzie droższe to i tak odmowię, nie mam w budżecie środków na zwiększenie abo UPC. On na to że nie będzie. No to mówię mu żeby przedstawiał ofertę. Na to on że chcą mi dać Horizona, zostawić wszystko jak jest i mam płacić chyba (chyba, nie pamiętam) dwie dychy drożej. Ja mu na to że jest drożej, więc po co kłamał że nie będzie. On, że ten dekoder jest wart blablabla, kawę robi, krawaty wiąże i w ogóle siódmy i ósmy cud świata razem wziete. A ja że chyba antycznego o i niech przestanie tracić mój czas bo ja tego i tak nie chcę. W związku z powyższym nara i dzwońcie na Berdyczów, bo właśnie dodaję wasz numer do blokowanych, miłego dnia.

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 08, 2016, 16:17:43 »
Jak blokujesz numery?
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 08, 2016, 16:19:48 »
W iOS jest to w samym systemie. Dotykasz ikonki "i" obok numeru na liście połaczeń, otwiera się menu i tam masz "blokuj tę osobę". Osoba zablokowana próbując się dodzwonić slyszy sygnał zajętości, sprawdzałem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 08, 2016, 16:26:53 »
Na androdzie chyba aż tak dobrze nie ma, ale można dodac numer do ignorowanych - jak dzwoni taki ignorowany to telefon o tym nie informuje.

EDIT: wiem jak to zrobic zeby bylo zajete (o ile masz wyłączoną pocztę głosową). Dodajesz numer jako kontakt i ustawiasz opcje "all calls to voicemail"

« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 16:34:41 wysłana przez Simplex »

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 09, 2016, 20:38:38 »
Ma ktos router Ubee w trybie bridge plus wlasny router? Jest sens podpinac cos swojego?

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 09, 2016, 20:41:11 »
Ja tak mam. Na samym Ubee zrywało połączenie. Na moim TP-Link który dostaje sygnał z Ubee w trybie bridge, nie zdarzyło mi się to ani razu, a transfery wyciągam pod maksimum:

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 09, 2016, 21:00:40 »
A jaki masz model tego TP-linka? Pingi ci spadly w grach po zmianie?

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 09, 2016, 21:49:00 »
Archer C9, pingi spadły o połowę.

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 09, 2016, 21:59:17 »
Archer C9, pingi spadły o połowę.
A polecasz cos tanszego? W sumie gram po kablu, wifi na przyszłość 120Mbit starczy, serwera multimediow tez nie chce. Zwykły dobry router.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 09, 2016, 22:06:55 »
Asusa. ;) RT-N18U ale jak nie potrzebujesz 5GHz.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2016, 22:10:15 wysłana przez Krusty »

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 09, 2016, 22:30:53 »
Asusy all the way, nawet modele budzetowe trzymaja poziom:)

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 10, 2016, 17:56:21 »
No to uruchomilem procedure. Zadzwonilem na infolinie, ze chce zrezygnowac i co ja mam zrobic, gdzie sie zglosic :)

Pan mnie przelaczyl do pani z "dzialu rezygnacji" i po chwili negocjacji dala mi oferte z 265 na 200. Takze juz jest niezle, ale dalej dosc drogo, wiec bede jutro jeszcze staral sie obnizyc cene TV, bo na Internet i Tel. dostalem najnizsze stawki z tej tabelki (bez horizon).

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xcxzdCVJURFdIJkvQR0mX705ph-qWFyd7MbUOnn8pf4/edit?pref=2&pli=1#gid=0