Autor Wątek: LG 50PV350 a problem z jasnością gier(głównie z ps3)  (Przeczytany 4264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BluePL

• Gość
LG 50PV350 a problem z jasnością gier(głównie z ps3)
« dnia: Marzec 04, 2012, 17:10:59 »
Wiem, że parę osób ma tutaj ten tv. Też zauważyliście, że gry z PS3 są jakby zbyt ciemne? Gdy grałem w uncharted 2 ustawiałem suwak jasności prawie na full, teraz w portal 2 mam podobnie. Na starym LCD LG nie było problemów, a tutaj takie jaja. Mam też wrażenie jakby na PS3 ścinało za bardzo ciemne tony. Tam gdzie jeszcze powinny być szczegóły w cieniach jest czarna plama.

Co ciekawe w zestawieniu z Xboxem praktycznie taki problem nie występuje. Gry są ok w połowie suwaka. Jedynie gdzie mi za bardzo czerń ścinało to w Bunrout Revenge, tam jeszcze nie ma w grze suwaka jasności niestety co też boli.

Kombinowałem z ustawieniami w PS3 i w TV, ale nic sensownego oprócz podciągania do maksymalnych ustawień jasności nie zwojowałem. Ktoś miał podobny problem i go okiełznał?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 17:12:45 wysłana przez BluePL »

Offline tomci

• Mieszkaniec tego forum
Odp: LG 50PV350 a problem z jasnością gier(głównie z ps3)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2012, 22:30:46 »
plazmy mają podobno to do siebie że mają słabiej podświetlone matryce jak lcd.Ja swojego LG ustawiłem na 20 pkt ire i jest w miarę ok

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2012, 22:48:14 »
plazmy mają podobno to do siebie że mają słabiej podświetlone matryce jak lcd.Ja swojego LG ustawiłem na 20 pkt ire i jest w miarę ok

Zdecydowanie tak jest, ale zwykle to nie problem, bo ja u siebie nie używam nawet maksymalnego podświetlenia. W większości gier jest ok (nawet Dead Space, Alan Wake, czy RE5), jak pasek jasności TV jest w połowie, ale trafiają się takie jak Midnight Club: LA, że nawet w nocy ciężko się w to gra, bo przez cały czas jest za ciemno, a regulacji jasności w grze nie ma.

Offline Kac309

• Badass
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2012, 22:51:41 »
Mam też wrażenie jakby na PS3 ścinało za bardzo ciemne tony. Tam gdzie jeszcze powinny być szczegóły w cieniach jest czarna plama.

To akurat jest też kwestia kontrastu.

Czy masz problem z jasnością z PS3 na wszystkich wejściach HDMI?

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2012, 23:27:34 »
Tak na obu.
W końcu się wkurzyłem i po prostu zmieniłem z pełnego zakresu sRGB na ograniczony(TV teoretycznie obsługuje pełen zakres). Czerń się trochę skiepściła, ale są przynajmniej szczegóły zamiast czarnej plamy.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2012, 12:38:36 »
U mnie w panasie pomaga wtedy preset filmowy.
Na presecie "gra" często szczegóły w cieniach giną na full range rgb, a na "film" gamma chyba jest podkręcona trochę i jest lepiej.
Bardzo często mam problem z tym i muszę przestawiać TV, kombinować, w różnych grach jest bardzo różnie.
Najgorzej jest, jak gra ma kalibracyjny obrazek, gdzie jest coś ciemnego na czarnym tle, co ma być ledwo widoczne i u mnie nawet na profilu film trzeba jasność podkręcić do absurdalnego poziomu, gdzie czarny z czarnym już nic wspólnego nie ma i dopiero wtedy coś tam widać. Wtedy to już olewam i ustawiam, żeby czarne było czarne i trudno - tego czegoś ledwo widocznego po prostu nie widać - wkurzające to jest, nie wiem czy to wina TV, konsoli, czy gry.
A ustawienie  Limited RGB jest tragiczne - próbowałem do niego wrócić właśnie w takiej sytuacji - już nie pamiętam co to za gra była, ale wytrzymałem chwilę i ustawiłem spowrotem full range - nie dało się, takie wszystko wyblakłe jest.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2012, 13:00:33 wysłana przez SimonX »

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2012, 12:56:35 »
Czyli na innych plazmach też jest problem... uspokoiło mnie to trochę.

Dziwi to, że na Xboxie problem praktycznie nie występuje.

Offline Kac309

• Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2012, 13:09:49 »
Z PS3 też mam czasem problem nawet na LCD. Np. na obrazku kontrolnym w Killzone 3 nie mogę ustawić w żaden sposób żeby był widoczny.

Myślę, że warto spróbować kalibracji TV we własnym zakresie. Jest pełno płyt DVD z materiałami, które umożliwiają odpowiednie ustawienie balansu pomiędzy jasnością a kontrastem.

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2012, 13:45:24 »
Najważniejsze, żeby  na początek włączyć wszystkie  ulepszacze obrazu, z kontrastem dynamicznym na czele.

W ogóle hdmi ma podobno to do siebie, że bardzo ogranicza możliwości ustawiania obrazu w tv i dużej mierze to  wina nadawanego sygnału, a nie telewizora.

Z kolei z monitorem mam taki problem, że widać na nim nawet to, co powinno być niewidoczne, przy ustawianiu jasności. I nie pomaga zjechanie paskiem do zera.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2012, 13:52:08 wysłana przez arian »

II Michal II

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2012, 15:27:17 »
Czyli na innych plazmach też jest problem... uspokoiło mnie to trochę.

Dziwi to, że na Xboxie problem praktycznie nie występuje.
Nie ma o ile masz rozbudowane menu do kalibracji, w panasach masz ustawianie czerni na wyjsciu HDMI, gamma od 1.6 do 2.6 i  praktycznie na każdym trybie mozna uzyskac dobre efekty.Z tego co pamiętam LG zawsze dawało możliwość swobodnego kalibrowania tv, w przeciwienstwie do panasa gdzie dopiero od serii G można dobrze wszystko poustawiać.Inaczej pozostaje ingerencja w menu serwisowe.