Autor Wątek: Kino domowe w przystępnej cenie  (Przeczytany 72086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
Odp: Kino domowe w przystępnej cenie
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 20, 2018, 18:50:03 »
Jak już się chwaliłem w wątku zakupowym stałem się posiadaczem soundbara Samsung HW N-850. Tak jak pisałem, byłem nakręcony na któryś z modeli Sony wspomniane parę postów wyżej, ale ostatecznie zdecydowała cena, która na moment zakupu była bardziej niż atrakcyjna. Co do samego soundbara to mogę powiedzieć, że jestem mega zadowolony. Co trzeba wziąć pod uwagę, to na pewno przygotować sporą ilość miejsca pod telewizorem, bo to krowa przeogromna. Dużo większa niż te modele Sony. Co do tego całego Atmosa. Zdaje sobię sprawę, że do takiego prawdziwego atmosa z wiszącymi głośnikami to brakuje, ale Samsung zrobił takie czary, że nawet jeśli to jest mega oszustwo, to ja chcę być tak zawsze oszukiwany. Głośniki skierowane w boki i w górę robią robotę, bo naprawdę słychać ten odbity z sufitu dźwięk. Miałem okazję zobaczyć parę filmów i seriali na Netflixie, które wspierają Atmosa i jest moc.
Serio, myślę, że soundbary weszły już na taki poziom, że mogą już spokojnie konkurować z zestawami kina domowego. Jeśli macie możliwość wybrać się do jakiegoś salonu Sony czy Samsunga, to bardzo polecam pójść posłuchać samemu, bo żadne jutuby tego nie oddadzą
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2018, 18:53:50 wysłana przez Daggett »

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 20, 2018, 20:08:19 »
Mój przenośny głośnik JBL tez gra zacnie, choć podjazdu do kolumn nie ma.

Online jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #282 dnia: Październik 20, 2018, 21:14:24 »
@Daggett: Atmos skad ci leci? X1, apple TV, bluray? Jest duzo filmow?

Tez sie zastanawiam. Przewaznie gram na sluchawkach, a od czasu do czasu i soundbar by wystarczyl. Filmy tylko na apple TV, nie chce mi sie blurayow zmieniac.

Raczej bym bral od Sony. Moje 10 letnie kino domowe od Sony na DTS nadal daje kopa.

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #283 dnia: Październik 20, 2018, 21:50:07 »
@jac3k5
Głównie przez Apple TV. Do filmów jak znalazł. Netflix też już widzi Apple TV jako wspierający atmos, więc nie ma problemu.Jest kilka filmów i seriali. Na iTunes już jest lepiej. Pare gierek wspiera atmosa to wiadomo na X1
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2018, 21:52:34 wysłana przez Daggett »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 24, 2019, 15:16:46 »
Chyba w połowie roku będę robił remont i przy okazji w końcu kupię głośniki i amplituner. I teraz pojawia się pytanie - czy to będzie dobry moment na zakup porządnego ampli który starczy na lata? Pytam w kontekście wejścia na rynek standardu HDMI 2.1. Boję się że kupię jakiś sprzęt za parę tysięcy a za rok się okaże że jest przestarzały. Zakupy planuję zrobić najpóźniej we wrześniu.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 24, 2019, 19:02:49 »
Kup ampli ktore obsluguje eARC i standardy hdmi nie beda Cie obchodzic. Polecam tez kupic cos z dobrym programem do equalizacji. Np. Troche wyzsze modele Denona maja Audyssey xt32, a to chyba najlepsze rozwiazanie z najtanszych. Sadze, ze nie bedziesz przygotowywal pomieszczenia pod kino, wiec DSP zrobi roznice. Skoro masz kupowac na lata to lepiej wydac te 3k na ampli niz potem siedziec z jakims badziewiem.  Z eArc podlaczasz wszystkie zrodla do tv i z tv leci 1 kabelek do ampli, przenoszacy nieskompresowane standardy. Poki co podlaczysz wszystko przez ampli, bo on obsluguje HDR i HDMI 2.0, po wymianie tv na taki z HDMI 2.1 podlaczysz przez eARC i po klopocie.
Szukasz czegos takiego:
https://m.ceneo.pl/67139978 to najtanszy model denona z xt32 i eARC. Byc moze odpowiednik Marantza bedzie odrobine tanszy(to ten sam koncern), ale wolalbym Denona. Zeby nie bylo, nie chwale tego co moje, bo sam uzywam Emotivy, ale Denona w tej polce doceniam.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2019, 19:15:34 wysłana przez srekal34 »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 24, 2019, 20:38:11 »
Wielkie dzięki za polecenie i za info o eArc - jestem zielony w temacie. Będę też szukał głośników, zapewne 5.1. Chyba ze 7.1 zrobi jakąś kosmiczną różnicę. Albo w wersji bez subwoofera, jeżeli z dużymi frontami (coś mi świta, że jak są odpowiednie kolumny, to sub nie jest niezbędny)

Sadze, ze nie bedziesz przygotowywal pomieszczenia pod kino, wiec DSP zrobi roznice.
A co dokladnie znaczy? Remont będzie generalny, założenie jest że jedno pomieszczenie to bedzie taki mały vr/game/media room, więc jak mogę coś zrobić co poprawi jakość, to rozważę. Planowałem zatrudnić kogoś do ogarnięcia instalacji - Irreversible i DarkStar korzystali z firmy Alfaaudio ( http://alfaaudio.pl/ ) i byli zadowoleni. Może ktoś zna kogoś innego?

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 24, 2019, 20:54:21 »
Adaptacja pomieszczenia to szeroki temat, raczej nie warty zachodu dla kogos kto nie jest zajarany tematyka audio. Nie da sie tego dobrze zrobic bez policzenia odbic, rezonansow pomieszczenia itp. W gre wchodza wtedy pulapki basowe w katach pomieszczenia, nie ma to moim zdaniem sensu w pomieszczeniu wielofunkcyjnym(co innego w game roomie, jak ktos chce) Grube zaslony, dywan i regal z ksiazkami w polaczeniu z korekcja w amplitunerze wystarcza 8). Dzisiejsze korekcje naprawde robia cuda.

Moim zdaniem 5.1 wystacza w zupelnosci, nie rezygnowalbym z subwoofera. Amplituner z tej polki(w zasadzie z zadnej polki) nie ma tyle mocy by z duzych kolumn wykrzesac odpowiednia dynamike by zastapic subwoofer-subwoofery maja wlasny wzmacniacz, nierzadko majacy wiecej mocy niz cale ampli. Nie wazne jaka maja czulosc, po prostu sie nie da. Wolalbym mniejsze kolumny, za to lepszej jakosci i subwoofer, niz duze kolumny po kosztach. Jak juz robic, to porzadnie. 'Pierdolniecie' w filmach jest bardzo wazne i nie zastapia tego zadne atmosy i inne dzis promowane pierdoly.
Od instalacji nikogo nie polece, bo wszystkie takie rzeczy robie sam.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2019, 20:55:59 wysłana przez srekal34 »

Offline cezar

• Badass
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 25, 2019, 09:24:48 »
Kwestia potrzeb i preferencji. Jestem niestety PEWIEN, że nie zauważy różnicy w amplitunerze który proponujesz a takim na przykład X1500H. A kosztującym jednak 2k mniej. Nie wiem dokładnie jakie Simplex ma mieszkanie, ale chyba w bloku, nie wiem jak jego poziom audiofilstwa, chyba nie jest wysoki. Ja się trochę sprostowałem gdy kupowałem w tym roku. Celowałem w coś z wysokiej półki, stanęło na czymś, co ma po prostu HEOS, Spotify link, dlna, Bluetooth i Audyssey. Reszty (wielkiej mocy, stref, bi-ampingu) po prostu przez 10 lat posiadania poprzedniego amplitunera nie wykorzystałem. I przez te 10 lat nie czułem, że się starzeje - po prostu zachciało mi się połączenia do NAS i Spotify, co w sumie mogłem załatwić jakimś playerem, tyle że byłoby mniej wygodnie.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #sukablyat
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 25, 2019, 09:29:37 »
Simplex, każdy elektryk jest w stanie poprowadzić w ścianie każdy kabel na głośnik, może to dać w peszlu z drucikiem i sobie w przyszłości wymienisz. Jeżeli nie robisz jakiegoś audiofilskeigo pokoju to olej firmy, które za to samo wezmą trzy razy więcej.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 25, 2019, 09:51:26 »
U mnie to było tylko wieszanie tv (65') oraz podłączenie I pierwsze skonfigurowanie ampli Onkyo w 2.1, mało pracy niski koszt. To było jakieś 5 lat temu, remont 18 msc temu jak pamiętasz robiłem już samodzielnie (w tym chowanie okablowania pod 7.1, obniżenie sufitu i montaż głośników).
U DarkStara był znowu projektor i ekran o ile się nie mylę.

W tym roku pewnie będę 3raz bawił się że sprzętem, też samodzielnie planuje.
Generalnie jak Rolek pisze, jeśli robisz już ściany to tunele możesz ładnie ukryć robiąc samemu lub korzystając z pomocy elektryka. Składasz komputery, poradzisz sobie z kilkoma kablami.

PS. Imo z centralnego oraz subwoofera nie rezygnuj.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 25, 2019, 09:58:03 »
Kwestia potrzeb i preferencji. Jestem niestety PEWIEN, że nie zauważy różnicy w amplitunerze który proponujesz a takim na przykład X1500H. A kosztującym jednak 2k mniej. Nie wiem dokładnie jakie Simplex ma mieszkanie, ale chyba w bloku, nie wiem jak jego poziom audiofilstwa, chyba nie jest wysoki. Ja się trochę sprostowałem gdy kupowałem w tym roku. Celowałem w coś z wysokiej półki, stanęło na czymś, co ma po prostu HEOS, Spotify link, dlna, Bluetooth i Audyssey. Reszty (wielkiej mocy, stref, bi-ampingu) po prostu przez 10 lat posiadania poprzedniego amplitunera nie wykorzystałem. I przez te 10 lat nie czułem, że się starzeje - po prostu zachciało mi się połączenia do NAS i Spotify, co w sumie mogłem załatwić jakimś playerem, tyle że byłoby mniej wygodnie.
Moj poziom audofilstwa jest ujemny. Mógłbym pozostać przy obecnych Z-5500, ale kupuje ampli i głośniki bo "tak wypada" ;)

Offline cezar

• Badass
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 25, 2019, 10:17:30 »
Moj poziom audofilstwa jest ujemny. Mógłbym pozostać przy obecnych Z-5500, ale kupuje ampli i głośniki bo "tak wypada" ;)

To spakuj kiedyś SimonX'a, Irreversible i kogoś czwartego, żeby powietrza nie wozić, weźcie trochę planszówek (chociaż sam mam również) i wbijcie do mnie. Zobaczysz, posłuchasz, wymienimy poglądy, pogramy z synem moim na maszynie Arcade, Atari i może już mi się uda Amigę odpalić, w planszówki.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 25, 2019, 10:27:02 »
Subwoofer jest niezbędny w kinie domowym. Żadna kolumna frontowa choćby największa nie zejdzie tak nisko i nie będzie miała takiego jebnięcia.

Niezmiennie z kolumn polecam Klipsch

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 25, 2019, 10:46:34 »
Subwoofer jest niezbędny w kinie domowym. Żadna kolumna frontowa choćby największa nie zejdzie tak nisko i nie będzie miała takiego jebnięcia.

Droższych nie było?

https://planetadzwieku.com/category/kolumny-glosnikowe-kolumny-podlogowe-klipsch

ok, widzę ze tam dalej są trochę "tańsze".

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 25, 2019, 10:57:00 »
I jeśli kable kupuje się samemu, to warto zobaczyć, czy nie są jakąś podróbą i oszustwem. Przy kinie domowym to raczej nie ma takiego znaczenia, ale mnie się udało w sklepie ze sprzętem kupić kabel, który udaje miedziany i taki poleciał do tylnych głośników. Na kablu duży napis OFC i prawie niewidoczny Coated. Zorientowałem się dopiero przy ściąganiu izolacji, że coś jest nie tak i mam w ścianie alumiowe kable. :) Wątpię, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie, skoro kabel jest i tak grubszy niż powinien być, ale żeby żyć spokojnie radzę poskrobać nożykiem. ;)

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #296 dnia: Luty 25, 2019, 11:26:43 »
Do tego eARCa to i odpowiedni telewizor trzeba mieć, nie? Jak duża jest szansa, że za 2-3 lata nie pokażą HDMI 3 i eArc 2?

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 25, 2019, 11:45:48 »

Droższych nie było?

https://planetadzwieku.com/category/kolumny-glosnikowe-kolumny-podlogowe-klipsch

ok, widzę ze tam dalej są trochę "tańsze".

I są spoko ;) Również mogę śmiało polecić.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 25, 2019, 11:59:18 »
A ludzie narzekają ze VR drogi! ;)

Jest jakikolwiek sens montowania głośników sufitowych dla nie-audiofila z małym pokojem? (czytając o eArc kliknąłem w link o Dolby Atmos a tam w link o głośnikach sufitowych).

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 25, 2019, 12:08:04 »
Jest, bo to nie ma nic wspólnego z audiofilstwem. Jak możesz sobie na to pozwolić, to fajna opcja. U ciebie nie zmieszczą się chyba tylne, więc w zamian możesz zamontować górne.

Offline cezar

• Badass
« Odpowiedź #300 dnia: Luty 25, 2019, 12:12:15 »
Jest, bo to nie ma nic wspólnego z audiofilstwem. Jak możesz sobie na to pozwolić, to fajna opcja. U ciebie nie zmieszczą się chyba tylne, więc w zamian możesz zamontować górne.

Albo chociaż kable pociągnąć, nie zaszkodzi. Ja o tym nie pomyślałem przy robieniu sufitu podwieszanego i teraz sobie pluję w brodę, bo mam ampli z Atmos.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #301 dnia: Luty 25, 2019, 12:15:50 »
U tylko ze u mnie sufit podwieszany jest wykluczony, więc nie wiem czy sie w ogóle tak da.

Offline cezar

• Badass
« Odpowiedź #302 dnia: Luty 25, 2019, 12:25:08 »
U tylko ze u mnie sufit podwieszany jest wykluczony, więc nie wiem czy sie w ogóle tak da.

To olej. Jak się zaangażujesz (taaaa, jasne), to sobie kupisz takie nadstawki na główne, które obsługują Atmos (https://systemy-kina-domowego.pl/instalacje-audio-video-w-domu/glosniki-do-dolby-atmos/jamo-atm-50-glosnik-dolby-atmos)

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #303 dnia: Luty 25, 2019, 12:29:10 »
Jak będę coś robił z głośnikami to albo teraz, albo nigdy. Żona jak to każda żona ma alergię na kable i "brzydkie rzeczy" (czyli np głośniki ;)) więc kable muszą być pochowane maksymalnie.

Jakby nie remont generalny to nadal jechałbym na Z-5500 bo jak dla mnie grają super (jestem audiofobem ;)).

Offline cezar

• Badass
« Odpowiedź #304 dnia: Luty 25, 2019, 12:38:45 »
Jak będę coś robił z głośnikami to albo teraz, albo nigdy. Żona jak to każda żona ma alergię na kable i "brzydkie rzeczy" (czyli np głośniki ;)) więc kable muszą być pochowane maksymalnie.

Jakby nie remont generalny to nadal jechałbym na Z-5500 bo jak dla mnie grają super (jestem audiofobem ;)).

Chodzi o to, że do Atmos nie musisz prowadzić sufitem. 'Zaryj' sobie do tylnych w ścianie na mniej więcej wysokości jaką przewidujesz. Inne (front i central) i tak pewnie będziesz miał gdzieś po bokach szafki TV, to tam (ewentualnie, jeżeli chcesz mieć pięknie) daj gniazdka z wyjściami głośnikowymi. Ja to olałem i dałem 'maskownice' - wszystkie kable w jednym peszlu i to dodatkowo do ramki plastikowej w kolorze mebli/ściany. A to drugie i tak za namową teścia, bo sam peszel bym zostawił i zapomniał o nim na 10 lat. Faktem jest, że wolę nie odsuwać szafki RTV, bo tam taki pierdolnik mam, że mnie samego boli. Ale widzę to raz na rok.

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #305 dnia: Luty 25, 2019, 13:00:30 »
Z tym że w układzie 5.1 mamy kolumny przednie, centralną, subwoofer i surround, czyli boczne. Dopiero w 7.1 uzupełnia się je o tylne albo sufitowe. Jeśli kanapa stoi pod ścianą to o tylnych nie ma mowy i zostaje 5.1, a surround lądują po bokach lub minimalnie z tyłu skierowane do siebie. Surround ustawione zupełnie z tyłu (jak miałem z koniecznosci długi czas u siebie, do czasu przesunięcia kanapy) zabijają wrażenia z 5.1 i dźwięk wydaje się odseparowany, zamiast przechodzić płynnie pomiędzy przodem a bokami.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #306 dnia: Luty 25, 2019, 13:12:27 »
Hm, to może przesuwana kanapa na kolkach?

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #307 dnia: Luty 25, 2019, 13:22:26 »
Jakby nie było samo ustawienie głośników w 7.1 z tylnymi robi w pomieszczeniu bałagan. Chyba, że pokój ma idealne wymiary, albo kabelki wychodzą z podłogi.

Chyba lepiej pociągnąć kable na sufit  i w przyszłości albo od razu zawiesić jakieś niewymagające zabudowy, np. tego typu https://www.ceneo.pl/55746599;pla#tab=spec
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2019, 13:25:05 wysłana przez arian »

Offline cezar

• Badass
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 25, 2019, 14:13:43 »
Jakby nie było samo ustawienie głośników w 7.1 z tylnymi robi w pomieszczeniu bałagan. Chyba, że pokój ma idealne wymiary, albo kabelki wychodzą z podłogi.

Chyba lepiej pociągnąć kable na sufit  i w przyszłości albo od razu zawiesić jakieś niewymagające zabudowy, np. tego typu https://www.ceneo.pl/55746599;pla#tab=spec

Ja na 7.1 się raz zdecydowałem - przy zlocie u mnie i premierze Killzone 2. Nie wiem czy to bardziej efekt skali, czy serio było lepiej, ale podobało nam się. Inna sprawa, że procentów też dość dużo było.

A w ogóle - nie denerwować mnie, bo to mi przypomina, że zapomniałem pociągnąć kable głośnikowe do sufitu podwieszanego i do dodatkowych surround przy okazji remontu...

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 25, 2019, 14:17:18 »
Ta prawa opcja jest u mnie niemożliwa, chyba że kanapa będzie ruchoma.

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 25, 2019, 16:55:57 »
Siedząc przy ścianie jest dużo mocniejszy bas niż siedząc na środku pokoju. U mnie subwoofer zbędny, a mam tylko podstawkowe kolumny (42 Hz na dole). Pokój masz trochę większy niż mój, ale nie jakoś strasznie. Wg mnie duże fronty powinny wystarczyć, a subwoofer zawsze można dokupić potem jakby brakowało.

A nawet jakbyś kanapę dał na środek, to bocznych kolumn nie masz gdzie umieścić, bo po lewej okno, a po prawej szafa. 7.x raczej bez sensu u ciebie.

Sufitowe kolumny na pewno fajne, ale ciężko kable schować.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #sukablyat
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 25, 2019, 16:57:30 »
Jak później ma coś być to obowiązkowo kable dać już teraz.