Autor Wątek: Kino domowe w przystępnej cenie  (Przeczytany 60651 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
Odp: Kino domowe w przystępnej cenie
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:04:57 »
Trochę budżet się rozszerzył i w związku z tym ostatnie pytanie.
Na pokój 25m2 jakie głośniki? Małe, Dali Zensor 1 czy jednak duże? Boję się że te małe nie dadzą rady.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:28:23 »
Basu z takich kolumn nie bedzie niezaleznie czy w 8m2 czy w 40m2.
Najlepiej przejdz sie do salonu audio z wlasna muzyka i wzmacniaczem i posluchaj.

Offline Ja Być z Polska_

• Ultimate Badass
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:37:06 »
No troszkę mały basowy głośnik. Przesiadłem się z podobnych MB Quart na trochę większe Monitor Audio Bronze BR2 (teraz są chyba BX2) i różnica była ogromna. Basu w moim pokoju ~3x3 jest aż za dość, tylko ja siedzę przy ścianie, co też dużo zmienia. Kolumny tez przy ścianie, bo bass reflex mają z przodu.

W 2008 dałem za parę 1100 zł, a teraz za obecny model trzeba dać 1800. Masakra. Ale warto.
Pozdrawiam mamę, tatę, ciotki i stryjków.

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:54:58 »
Basu z takich kolumn nie bedzie niezaleznie czy w 8m2 czy w 40m2.
Najlepiej przejdz sie do salonu audio z wlasna muzyka i wzmacniaczem i posluchaj.
Salonu audio w okolicy nie mam, mieszkam w małym mieście.
Chciałem całość zamówić w euro, raty ;)
Czyli lepiej dwa duże jak -> http://www.euro.com.pl/kolumny-audio/magnat-quantum-677-mocca.bhtml ?

Offline eselproof

• Junior
  • *
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 10, 2017, 00:52:25 »
Najlepiej pojedz gdzieś na odsłuch. Ja miałem na oku monitor audio radius i wspomniane dali zensor. Po odsłuchu zdecydowanie pasowały mi te drugie dlatego warto przejechać choćby 100 km i kupić odpowiednie dla twojego słuchu brzmienie. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2017, 01:02:49 wysłana przez eselproof »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 10, 2017, 07:56:49 »
Zależy jeszcze czy ma sensowny pokój, tak zeby ten odsłuch miał pokrycie potem.

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 10, 2017, 16:19:32 »
Zakupu chyba nie będzie bo nie mam jak sensownie ustawić dużych głośników, a małe nie dadzą efektu. Musiałbym zlikwidować jedną szafkę a póki co szybciej mogę liczyć na rozwód ;)

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:39:43 »
zaczynam planować audio do salonu - zrobić shortliste i wypatrywać okazji :) układ mam taki:
(kliknij)

ze względu na katedralny sufit to 5.1 i wiecej raczej w grę nie wchodzi, bo nie ma tego jak sensownie ustawić (chyba że ktoś uważa inaczej, to prosze o info :D ). Myślałem zatem nad zestawem 2.0, ew. 2.1. budzet powiedzmy do 6k. I teraz dwa temay:
1) ampli brać dedykowane pod taki układ czy jednak jakieś uniwersalne 7.2? chcialbym zeby grał muze z iOS i andka bez specjalnej kombinatoryki.
2) kolumny - tu jestem zielony, polowy producentow nie znam nawet z samej nazwy. Skupiać się na jakichś konkretach? Ew. jakieś dobre źródło w necie do podszkolenia jakby ktoś mógł polecić.

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:19:10 »
Jeśli ma być 2.0 to lepiej będzie kupić wzmacniacz stereo. Jeśli jednak ma być amplituner, a nie zawsze oglądasz siedząc na wprost telewizora albo oglądasz w większym gronie, to ja bym się zastanowił nad dołożeniem głośnika centralnego, czyli 3.1 albo 3.0, jeśli nie możesz sobie pozwolić na efektowe (które swoją drogą zmieściłyby się w jakiejś wersji mini po obu stronach kanapy - koło okna i na ścianie koło P). Zastanawiam się dlaczego tak rzadko wykluczając kino domowe 5.1 automatycznie wyklucza się centralny, który oglądaniu filmów odpowiada za większość dialogów i dżwięków i jest w sumie najważniejszym głośnikiem. :)

Chyba, że chodzi głównie o słuchanie muzyki, to wtedy patrz pierwsze zdanie.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:28:55 »
Tylko ze wzmacniacz stereo nie ogarnie mi tez podłączenia konsoli, mediaboxa itd. A rzynajmniej nie widziałem takich modeli. Używane będzie do wszystkiego - filmy, granie, muza.

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:54:01 »
Z HDMI jest takie coś: ONKYO TX-L20D I chyba tylko to. Faktycznie wybór mały. :)

Ja mam dość szeroko rozstawione kolumny i blisko ustawioną kanapę, więc w moim przypadku centralny to konieczność, bo po przesunięciu głowy o 20 cm od centralnego punktu oglądania dialogi płyną już spoza telewizora. Daje to o sobie znać jak jakiś film jest w stereo właśnie i nie przełączę na Pro Logic. Surround w grach są fajne i dobrze by było je gdzieś zmieścić. Tym bardziej, że te głośniki mogą być nawet malutkie, bo wykorzystywane są okazjonalnie. Ja mam cały "salon" otwarty na jadalnię z prawej strony, więc u mnie surround wiszą za plecami, a nie po bokach. I tak jesteś w lepszej sytuacji. :)

Offline Irreversible

• Prezes
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 12, 2017, 00:48:02 »
Hesus Onkyo z dedykowanym audio na stereo.

Ja mam tx rz900, teraz jednak już nie ma go w ofercie ale jeszcze można dopaść - to jednak spory wydatek (a nie wspominałeś o budżecie).  Mnie to obsługuje ps3, ps4, PC, kablowke, serwer muzyczny (output analogowy ustawiłem). Do tego Dali zensory 5, 1,centralny, sub i dołożyłem ostatnio sufitowe z phantom serii v60. Remont powoli kończę, z efektu jestem już zadowolony. (wcześniej miałem 3.1 i to jest minimum, które bym Ci polecał).
Wspomniane podałem jeśli nie chcesz iść na kompromis a na dwa urządzenia brakuje miejsca.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 12, 2017, 09:40:27 »
Co do 5.1 - nie skreślam, tylko tak jak pisałem - wydaje mi się że w danych warunkach będzie to trudno sensownie zorganizować. Te boczne/tylne głośniki musiałbym zawiesić na wys. minimum 2.8m i nie wiem czy to ma sens wtedy. A jakieś standy nie wchodzą w grę.

@Irre - pisałem o budzecie, wstepnie zakladam ok 6k, ale to troche z gumy jest + tak jak pisałem, licze ze upoluje dobra promke, dlatego tez nie chce sie nastawiac sie na jeden konkretny model :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 09:59:22 wysłana przez hesus »

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 12, 2017, 11:24:02 »
W 5.1 nie ma tylnych, pomimo tego co wypisują na nich niektórzy producenci. :) Moim zdaniem lepiej wysoko niż wcale. To nie są głośniki które grają cały czas, chyba że w grach. Jak je skierujesz w dół, to powinno dać radę do dodatkowych efektów.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 12, 2017, 12:03:36 »
No ja się sugerowałem tego typu rozmieszczeniami:
(kliknij)

+ informacją, że głośniki powinny się znajdować +/- na wysokości głowy.

Poczytałem o tych Onkyo serii RZ i wydaje mi się, że to jest to czego oczekuje :) wpisałem sobie modele 720, 820 i 920 na liste. Konkurencja robi coś podobnego?

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 13, 2017, 16:06:22 »
Marantz SR5012 będzie porównywalny do Denon AVR-X3300W? Denon jest trochę za długi i nie wejdzie na półkę. Wybrałem amplituner do kina bo będzie do niego podłączone kilka urządzeń min. docelowo xonex.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 13, 2017, 16:39:02 »
Z duzym prawdopodobienstwem to to samo.
@Hesus- wzialbym cos z Denona/Marantza bo jest tam Audyssey z apka na telefon, wiec namiastka prawdziwej kalibracji typu Dirac/Arc. To jest gamechanger. Onkyo tego nie ma, ma za to awaryjne koncowki w klasie D:-)
Ewentualnie popytalbym w salonach czy nie aprzedadza za 5k NADa T758(taka byla cena w BF). To najtansze ampli z Diraciem plus jak wyjdzie HDMI 2.1 to bedzie mozna dokupic tylko modul a nie wymieniac ampli
Edit: na tego nada namowilem szwagra i gra to rewelacyjnie, niewiele gorzej niz moja emotiva xmc1 i monobloki hypexa warte kilkuktornie wiecej. Cena/jakosc  nie do pobicia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2017, 17:03:24 wysłana przez srekal34 »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 13, 2017, 20:40:53 »
Ten Nad z tego co widze nie ma AirPlay, BT i takich bajerow. Nie jestem aż takim purysta żeby z udogodnień rezygnować :)

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 13, 2017, 22:49:32 »
Eee? Napewno streamuje muzyke ze spotify. Sprawdze co z bluetooth.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2017, 22:53:32 wysłana przez srekal34 »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 13, 2017, 22:53:56 »
To może ślepy jestem, ale o AirPlay nic nie mogę znaleźć w opisie. A tu zaznaczone na ?nie? https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/nad-t758-v3.html

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #260 dnia: Grudzień 13, 2017, 22:59:41 »
Wyglada na to ze Airplay nie obsluguje. Nie mam tego jak sprawdzic:-)

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 08, 2018, 14:53:37 »
Poleca ktos jakis tani soundbar? Nie musi kopac, ma po prostu nie harczec i byc tani - chce optycznie wyjsc z jednej konsoli i drugiej (nie musi byc dwoch portow, drugiej konsoli rzadziej uzywam) bo i tak to moje jedyne zrodlo mediow.

Laptop jest podlaczony pod HDMI IN na Bobrze, a dostep do NASa mam poprzez Kodi, rowniez na Bobrze, wiec z jednego wyjscia HDMI mam ogladane wszystko, a troszke juz te glosniczki w TV mnie wnerwiaja.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 08, 2018, 14:56:27 »
Standardowo polecam udanie się do sklepu ze sprzętem i sprawdzenie wszystkiego, co mieści się w budżecie. Ewentualnie sprawdzenie w sieci później opini na temat kilku produktów wybranych.

Offline petrumi

• Stały bywalec
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 08, 2018, 19:42:26 »
Witam obserwujących wątek. Mam pytanie czy warto do amplitunera KD Denon 2313 dołożyć wzmacniacz stereo PMA-720AE żeby stereo grało lepiej?
Kolumny Dali Zensor 7
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2018, 20:06:00 wysłana przez petrumi »
(kliknij)