Autor Wątek: Kino domowe w przystępnej cenie  (Przeczytany 63627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
Odp: Kino domowe w przystępnej cenie
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:04:57 »
Trochę budżet się rozszerzył i w związku z tym ostatnie pytanie.
Na pokój 25m2 jakie głośniki? Małe, Dali Zensor 1 czy jednak duże? Boję się że te małe nie dadzą rady.
]

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:28:23 »
Basu z takich kolumn nie bedzie niezaleznie czy w 8m2 czy w 40m2.
Najlepiej przejdz sie do salonu audio z wlasna muzyka i wzmacniaczem i posluchaj.

Offline Ja Być z Polska_

• Ultimate Badass
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:37:06 »
No troszkę mały basowy głośnik. Przesiadłem się z podobnych MB Quart na trochę większe Monitor Audio Bronze BR2 (teraz są chyba BX2) i różnica była ogromna. Basu w moim pokoju ~3x3 jest aż za dość, tylko ja siedzę przy ścianie, co też dużo zmienia. Kolumny tez przy ścianie, bo bass reflex mają z przodu.

W 2008 dałem za parę 1100 zł, a teraz za obecny model trzeba dać 1800. Masakra. Ale warto.
Pozdrawiam mamę, tatę, ciotki i stryjków.

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:54:58 »
Basu z takich kolumn nie bedzie niezaleznie czy w 8m2 czy w 40m2.
Najlepiej przejdz sie do salonu audio z wlasna muzyka i wzmacniaczem i posluchaj.
Salonu audio w okolicy nie mam, mieszkam w małym mieście.
Chciałem całość zamówić w euro, raty ;)
Czyli lepiej dwa duże jak -> http://www.euro.com.pl/kolumny-audio/magnat-quantum-677-mocca.bhtml ?
]

Offline eselproof

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 10, 2017, 00:52:25 »
Najlepiej pojedz gdzieś na odsłuch. Ja miałem na oku monitor audio radius i wspomniane dali zensor. Po odsłuchu zdecydowanie pasowały mi te drugie dlatego warto przejechać choćby 100 km i kupić odpowiednie dla twojego słuchu brzmienie. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2017, 01:02:49 wysłana przez eselproof »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 10, 2017, 07:56:49 »
Zależy jeszcze czy ma sensowny pokój, tak zeby ten odsłuch miał pokrycie potem.
Knack is back baby!

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 10, 2017, 16:19:32 »
Zakupu chyba nie będzie bo nie mam jak sensownie ustawić dużych głośników, a małe nie dadzą efektu. Musiałbym zlikwidować jedną szafkę a póki co szybciej mogę liczyć na rozwód ;)
]

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:39:43 »
zaczynam planować audio do salonu - zrobić shortliste i wypatrywać okazji :) układ mam taki:
(kliknij)

ze względu na katedralny sufit to 5.1 i wiecej raczej w grę nie wchodzi, bo nie ma tego jak sensownie ustawić (chyba że ktoś uważa inaczej, to prosze o info :D ). Myślałem zatem nad zestawem 2.0, ew. 2.1. budzet powiedzmy do 6k. I teraz dwa temay:
1) ampli brać dedykowane pod taki układ czy jednak jakieś uniwersalne 7.2? chcialbym zeby grał muze z iOS i andka bez specjalnej kombinatoryki.
2) kolumny - tu jestem zielony, polowy producentow nie znam nawet z samej nazwy. Skupiać się na jakichś konkretach? Ew. jakieś dobre źródło w necie do podszkolenia jakby ktoś mógł polecić.

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:19:10 »
Jeśli ma być 2.0 to lepiej będzie kupić wzmacniacz stereo. Jeśli jednak ma być amplituner, a nie zawsze oglądasz siedząc na wprost telewizora albo oglądasz w większym gronie, to ja bym się zastanowił nad dołożeniem głośnika centralnego, czyli 3.1 albo 3.0, jeśli nie możesz sobie pozwolić na efektowe (które swoją drogą zmieściłyby się w jakiejś wersji mini po obu stronach kanapy - koło okna i na ścianie koło P). Zastanawiam się dlaczego tak rzadko wykluczając kino domowe 5.1 automatycznie wyklucza się centralny, który oglądaniu filmów odpowiada za większość dialogów i dżwięków i jest w sumie najważniejszym głośnikiem. :)

Chyba, że chodzi głównie o słuchanie muzyki, to wtedy patrz pierwsze zdanie.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:28:55 »
Tylko ze wzmacniacz stereo nie ogarnie mi tez podłączenia konsoli, mediaboxa itd. A rzynajmniej nie widziałem takich modeli. Używane będzie do wszystkiego - filmy, granie, muza.

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:54:01 »
Z HDMI jest takie coś: ONKYO TX-L20D I chyba tylko to. Faktycznie wybór mały. :)

Ja mam dość szeroko rozstawione kolumny i blisko ustawioną kanapę, więc w moim przypadku centralny to konieczność, bo po przesunięciu głowy o 20 cm od centralnego punktu oglądania dialogi płyną już spoza telewizora. Daje to o sobie znać jak jakiś film jest w stereo właśnie i nie przełączę na Pro Logic. Surround w grach są fajne i dobrze by było je gdzieś zmieścić. Tym bardziej, że te głośniki mogą być nawet malutkie, bo wykorzystywane są okazjonalnie. Ja mam cały "salon" otwarty na jadalnię z prawej strony, więc u mnie surround wiszą za plecami, a nie po bokach. I tak jesteś w lepszej sytuacji. :)

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 12, 2017, 00:48:02 »
Hesus Onkyo z dedykowanym audio na stereo.

Ja mam tx rz900, teraz jednak już nie ma go w ofercie ale jeszcze można dopaść - to jednak spory wydatek (a nie wspominałeś o budżecie).  Mnie to obsługuje ps3, ps4, PC, kablowke, serwer muzyczny (output analogowy ustawiłem). Do tego Dali zensory 5, 1,centralny, sub i dołożyłem ostatnio sufitowe z phantom serii v60. Remont powoli kończę, z efektu jestem już zadowolony. (wcześniej miałem 3.1 i to jest minimum, które bym Ci polecał).
Wspomniane podałem jeśli nie chcesz iść na kompromis a na dwa urządzenia brakuje miejsca.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 12, 2017, 09:40:27 »
Co do 5.1 - nie skreślam, tylko tak jak pisałem - wydaje mi się że w danych warunkach będzie to trudno sensownie zorganizować. Te boczne/tylne głośniki musiałbym zawiesić na wys. minimum 2.8m i nie wiem czy to ma sens wtedy. A jakieś standy nie wchodzą w grę.

@Irre - pisałem o budzecie, wstepnie zakladam ok 6k, ale to troche z gumy jest + tak jak pisałem, licze ze upoluje dobra promke, dlatego tez nie chce sie nastawiac sie na jeden konkretny model :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 09:59:22 wysłana przez hesus »

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 12, 2017, 11:24:02 »
W 5.1 nie ma tylnych, pomimo tego co wypisują na nich niektórzy producenci. :) Moim zdaniem lepiej wysoko niż wcale. To nie są głośniki które grają cały czas, chyba że w grach. Jak je skierujesz w dół, to powinno dać radę do dodatkowych efektów.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 12, 2017, 12:03:36 »
No ja się sugerowałem tego typu rozmieszczeniami:
(kliknij)

+ informacją, że głośniki powinny się znajdować +/- na wysokości głowy.

Poczytałem o tych Onkyo serii RZ i wydaje mi się, że to jest to czego oczekuje :) wpisałem sobie modele 720, 820 i 920 na liste. Konkurencja robi coś podobnego?

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 13, 2017, 16:06:22 »
Marantz SR5012 będzie porównywalny do Denon AVR-X3300W? Denon jest trochę za długi i nie wejdzie na półkę. Wybrałem amplituner do kina bo będzie do niego podłączone kilka urządzeń min. docelowo xonex.
]

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 13, 2017, 16:39:02 »
Z duzym prawdopodobienstwem to to samo.
@Hesus- wzialbym cos z Denona/Marantza bo jest tam Audyssey z apka na telefon, wiec namiastka prawdziwej kalibracji typu Dirac/Arc. To jest gamechanger. Onkyo tego nie ma, ma za to awaryjne koncowki w klasie D:-)
Ewentualnie popytalbym w salonach czy nie aprzedadza za 5k NADa T758(taka byla cena w BF). To najtansze ampli z Diraciem plus jak wyjdzie HDMI 2.1 to bedzie mozna dokupic tylko modul a nie wymieniac ampli
Edit: na tego nada namowilem szwagra i gra to rewelacyjnie, niewiele gorzej niz moja emotiva xmc1 i monobloki hypexa warte kilkuktornie wiecej. Cena/jakosc  nie do pobicia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2017, 17:03:24 wysłana przez srekal34 »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 13, 2017, 20:40:53 »
Ten Nad z tego co widze nie ma AirPlay, BT i takich bajerow. Nie jestem aż takim purysta żeby z udogodnień rezygnować :)

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 13, 2017, 22:49:32 »
Eee? Napewno streamuje muzyke ze spotify. Sprawdze co z bluetooth.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2017, 22:53:32 wysłana przez srekal34 »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 13, 2017, 22:53:56 »
To może ślepy jestem, ale o AirPlay nic nie mogę znaleźć w opisie. A tu zaznaczone na ?nie? https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/nad-t758-v3.html

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #260 dnia: Grudzień 13, 2017, 22:59:41 »
Wyglada na to ze Airplay nie obsluguje. Nie mam tego jak sprawdzic:-)

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 08, 2018, 14:53:37 »
Poleca ktos jakis tani soundbar? Nie musi kopac, ma po prostu nie harczec i byc tani - chce optycznie wyjsc z jednej konsoli i drugiej (nie musi byc dwoch portow, drugiej konsoli rzadziej uzywam) bo i tak to moje jedyne zrodlo mediow.

Laptop jest podlaczony pod HDMI IN na Bobrze, a dostep do NASa mam poprzez Kodi, rowniez na Bobrze, wiec z jednego wyjscia HDMI mam ogladane wszystko, a troszke juz te glosniczki w TV mnie wnerwiaja.

Offline Rolek

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 08, 2018, 14:56:27 »
Standardowo polecam udanie się do sklepu ze sprzętem i sprawdzenie wszystkiego, co mieści się w budżecie. Ewentualnie sprawdzenie w sieci później opini na temat kilku produktów wybranych.

Offline petrumi

• Stały bywalec
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 08, 2018, 19:42:26 »
Witam obserwujących wątek. Mam pytanie czy warto do amplitunera KD Denon 2313 dołożyć wzmacniacz stereo PMA-720AE żeby stereo grało lepiej?
Kolumny Dali Zensor 7
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2018, 20:06:00 wysłana przez petrumi »
(kliknij)

Offline Ja Być z Polska_

• Ultimate Badass
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 26, 2018, 02:05:49 »
Od dawna przymierzałem się do zmiany amplitunera (Yamaha RX-V361 z 2008 roku), ale w ostatnim czasie powstrzymywała mnie od tego perspektywa HDMI 2.1.

Zdecydowałem się jednak kupić teraz najniższy model Yamahy (do tego z 2016 roku), czyli RX-V381, a jak HDMI 2.1 pojawi się na rynku, to wtedy go zmienię na coś z serii 6.

W końcu mam HDMI i działającego pilota. Do tego bardzo cenione przeze mnie funkcje w postaci equalizera i kompresji zakresu dynamiki. Dodatkowo podbicie głośności dialogów, oraz całkiem fajnie działający procesor Cinema DSP.

Dźwięk jest inny niż na poprzednim ampli, długo coś mi nie pasowało i nie potrafiłem dobrze ustawić EQ (niestety mikrofon YPAO zupełnie się nie spisał). Ale w końcu znalazłem ustawienia (zapewne nieostateczne), a do dźwięku zacząłem się przyzwyczajać.

Zamówiłem sobie teraz kolumnę centralną do testów. Mam obawy odnośnie umieszczenia jej nad telewizorem, ale jak testowo podłączyłem tak badziewną satelitkę Eltaksa, to nie mam wrażenia żeby dialogi dochodziły z góry, tyle że jakość dźwięku z tego głośnika to dramat.
Wprawdzie moje kolumny Monitor Audio Bronze nie sa już produkowane (obecny Bronze to Silver sprzed dekady), ale seria Monitor Reference to dokładnie to samo co moja stara Bronze. Tak więc dźwięk powinien być dokładnie taki jak we frontach.
Niestety w tej serii MR nie ma już di-polowych satelit FX, ale w teorii ta centralna kolumna może być również użyta jako surround. Najpierw testowo podłącze ją jako tylną (tylko jedną, ale jakiś obraz powinno dać). Przy cenie 555 zł za sztukę mógłbym dość tanio rozbudować zestaw do 5.0.

Jakbym chciał kupić cały zestaw 5.0 z obecnej serii Bronze, to jest to wydatek prawie 4.5k. Nie wiem czy za moje obecne fronty wziąłbym nawet 800 zł, więc dopłata bardzo duża, choć dźwięk na pewno trochę lepszy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2018, 02:09:51 wysłana przez Ja Być z Polska_ »
Pozdrawiam mamę, tatę, ciotki i stryjków.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 24, 2018, 01:26:23 »
Szykuję się do aranżacji kina domowego w nowym mieszkaniu, które odbieram za pół roku i chcę to sobie ładnie zaplanować. Chcę oczywiście kupić zestaw głośników i ampli - na chwilę obecną zastanawiam się głównie nad głośnikami. Zależy mi na niewielkich kolumienkach, które będę mógł ładnie skitrać przy suficie. Ja myślałem o Denonie 2020 ale kolega polecił mi Harman Kardon HKTS 30BQ 5.1. No i poważnie się nad nimi zastanawiać, zwłaszcza że na Amazonie trafiłem na taką ofertę. Możecie coś na ich temat powiedzieć? Zastosowanie to 60/40 w stosunku film/muzyka.

Offline Sałata

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 24, 2018, 08:21:49 »
Szykuję się do aranżacji kina domowego w nowym mieszkaniu, które odbieram za pół roku i chcę to sobie ładnie zaplanować. Chcę oczywiście kupić zestaw głośników i ampli - na chwilę obecną zastanawiam się głównie nad głośnikami. Zależy mi na niewielkich kolumienkach, które będę mógł ładnie skitrać przy suficie. Ja myślałem o Denonie 2020 ale kolega polecił mi Harman Kardon HKTS 30BQ 5.1. No i poważnie się nad nimi zastanawiać, zwłaszcza że na Amazonie trafiłem na taką ofertę. Możecie coś na ich temat powiedzieć? Zastosowanie to 60/40 w stosunku film/muzyka.

Ja mam podobne ale starutkie już HKTS16. Grają w kinie dobrze, ale muszą być zgrane z ampli. Ja mam starego HK. Co do położenia i ukrycia głośników to bym się raczej obecnie zastanawiał nad pójściem w dolby atmos. Później będzie ci ciężko. Nie montuj zwykłych głośników pod sufitem. Będziesz rozczarowany jakością dźwięku. 

Pomyśl nad dobrym ampli z dobra sekcją zasilania. Wtedy muzyka będzie tez ładnie brzmiała. Mój HK (255) pod względem muzycznym przebija Yamahe A860 i Denona X3300, które mialem w domu do porównania. Się lekko zdziwiłem. Była to raczej niższa Polka HK. Nadal wyborem sprzętu muzycznego kierowałbym się wagą a na fronty wybrałbym pełnowymiarowe głośniki. Koniecznie posłuchaj wcześniej jak cały system gra. Szwagier kupił Dali i Yamahe i dynamiki tam nie ma w ogóle. Ktoś mu doradził i kupił w ciemno.

Tapnięte z telefona.
Saludos
Saláta

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 24, 2018, 13:50:35 »
W tej cenie? Do mieszkania? Nie zastanawiaj się, bierz.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 12, 2018, 13:32:47 »
Niestety te Denony z Amazona, po doliczeniu wysyłki i cła już tak atrakcyjnie nie wychodziły i póki co nie zdecydowałem się.

Tymczasem mam ogólnie pytanie, bo za kilka miesięcy odbieram klucze do mieszkania i powoli za jakimś audio się rozglądam. Mam trochę czasu więc chcę popolować na jakieś ciekawe oferty, nie muszę tego kupować dziś czy jutro. Salon będzie wyglądał jak na rzucie poniżej. Nie jest to jakaś wielka przestrzeń jak widać. Myślałem o takim rozstawieniu całości. Na niebiesko głośniki, na czerwono subwoofer. Nie chcę dużych kolumn tylko raczej właśnie coś jak ten Denon 2020. Głośniki najchętniej zamontowałbym na ścianie i kable wszystkie poukrywał. Co do ampli to w sumie obecnie najbardziej mi zależy na Spotify Connect ;). W sumie nie wiem na czym jeszcze (oczywiście poza świetnym brzmieniem) bo trochę się nie orientuję w obecnych możliwościach tych sprzętów. Zastosowanie to będzie 60/40 w stosunku video/muzyka. Z całością najchętniej zamknąłbym się w 3 tys.

Offline Sałata

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 12, 2018, 18:35:16 »
Co do ampli to w sumie obecnie najbardziej mi zależy na Spotify Connect ;). W sumie nie wiem na czym jeszcze (oczywiście poza świetnym brzmieniem) bo trochę się nie orientuję w obecnych możliwościach tych sprzętów. Zastosowanie to będzie 60/40 w stosunku video/muzyka. Z całością najchętniej zamknąłbym się w 3 tys.
Możesz mieć ciężko. Z takimi wymaganiami to za 3K pln to raczej sam ampli. Jezeli euro to już trochę lepiej. Szczególnie, ze to muzycznie ma brzmieć. Na twoim miejscu bym zaczął od ampli i 2 kolumn. Podstawkowe spokojnie napędzą tą kubaturę. Zawsze możesz później rozszerzyc. Klipsch oferuje fajne zestawy, ale ampli musi mieć odpowiednia dynamikę i pasujące ci brzmienie.

Tapnięte z telefona.
Saludos
Saláta

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #270 dnia: Kwiecień 13, 2018, 23:40:43 »
No dobra, to w takim razie co za 3k kupić, żeby mieć w miarę przyjemne audio?

Offline Alexej

• I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #271 dnia: Kwiecień 14, 2018, 07:10:11 »
Ja kupowałem kilka lat temu jakoś w tej cenie Denona x1100w i 2.0 pylon Pearl bodajże i jestem zadowolony. Obecny odpowiednik tego Denona obsługuje 4k i HDR więc jest pozbawiony wad mojej wersji.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL