Autor Wątek: Kino domowe w przystępnej cenie  (Przeczytany 102956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
Odp: Kino domowe w przystępnej cenie
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:03:19 »
Aha czyli atmos dokladac tylko przy remoncie. Zreszta 5.1 tez tylko wtedy sie instaluje chyba ze ma sie juz peszle w podłodze prowadzone wczesniej.

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:27:03 »
Ja jestem starej daty i uważam że lepsze porządne stereo niż takie sobie 5.1.
W salonie isntaluje atmosa 7.2.4 bo mam taką fanaberię i nie kosztuje mnie to duzo, gdyby miało negatywny wpływ na jakość dźwięku bym został stereo(tudzież z centralem, bo on daje naprawde dużo)

A w twoim odczuciu co daje głośnik centralny?

Bo głośność dialogów to problem tego jak miksowane są ścieżki dźwiękowe, i głośnik centralny tego nie rozwiązuje. Owszem, można podnieść głośność samego centrala o kilka decybeli, ale w kanale centralnym są też efekty, a nie tylko dialogi, więc to podniesienie głośności sprawia, że czasem coś ryknie za bardzo.

Testowałem u siebie głośnik centralny, wprawdzie używając do tego słabej jakości satelity, ale dało mi to obraz zarówno głośności dialogów, jak i pozycji. U mnie głośnik centralny musiałby być nad telewizorem, znacznie wyżej oraz bliżej niż kolumny frontowe (bo regał z TV mam mocno odsunięty od ściany), co zdecydowanie nie jest optymalne i brzmi dziwnie. Jak dla mnie centralny głośnik jest najbardziej problematycznym z całego zestawu, a przy tym najbardziej bezużytecznym.

Ja u siebie problem głośności dialogów rozwiązałem fajną funkcją w karcie dźwiękowej - Smart Volume. W zależności od ustawionej siły zwiększa mi ona głośność cichych scen (całej ścieżki dźwiękowej zdownmiksowanej do stereo), a głośne sceny grają normalnie. Dzięki temu słyszę najdrobniejsze detale otoczenia, a z kolei sceny akcji nie hałasują na pół bloku.
No ale wzmacniacze/amplitunery niestety takiej funkcji nie mają (tryb nocny działa trochę inaczej).
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:39:01 »
Ja jestem starej daty i uważam że lepsze porządne stereo niż takie sobie 5.1.
W salonie isntaluje atmosa 7.2.4 bo mam taką fanaberię i nie kosztuje mnie to duzo, gdyby miało negatywny wpływ na jakość dźwięku bym został stereo(tudzież z centralem, bo on daje naprawde dużo)

A w twoim odczuciu co daje głośnik centralny?

Bo głośność dialogów to problem tego jak miksowane są ścieżki dźwiękowe, i głośnik centralny tego nie rozwiązuje. Owszem, można podnieść głośność samego centrala o kilka decybeli, ale w kanale centralnym są też efekty, a nie tylko dialogi, więc to podniesienie głośności sprawia, że czasem coś ryknie za bardzo.

Testowałem u siebie głośnik centralny, wprawdzie używając do tego słabej jakości satelity, ale dało mi to obraz zarówno głośności dialogów, jak i pozycji. U mnie głośnik centralny musiałby być nad telewizorem, znacznie wyżej oraz bliżej niż kolumny frontowe (bo regał z TV mam mocno odsunięty od ściany), co zdecydowanie nie jest optymalne i brzmi dziwnie. Jak dla mnie centralny głośnik jest najbardziej problematycznym z całego zestawu, a przy tym najbardziej bezużytecznym.

Ja u siebie problem głośności dialogów rozwiązałem fajną funkcją w karcie dźwiękowej - Smart Volume. W zależności od ustawionej siły zwiększa mi ona głośność cichych scen (całej ścieżki dźwiękowej zdownmiksowanej do stereo), a głośne sceny grają normalnie. Dzięki temu słyszę najdrobniejsze detale otoczenia, a z kolei sceny akcji nie hałasują na pół bloku.
No ale wzmacniacze/amplitunery niestety takiej funkcji nie mają (tryb nocny działa trochę inaczej).
Mają mają - nazywa się to Dolby Volume i nie jest to tryb nocny. ;)
Centralny daje mi właśnie wieksze mozliwości manewrowania przy dialogach gdy są źle zmiksowane. Przede wszystkim też odciąża kolumny frontowe od odtwarzania dialogów, polepsza to w ten sposób scenę i daje większa "czystość dźwięku". Jak to w audio, pewnych rzeczy nie da sie wyłumaczyć obiektywnie, bo zmysł słuchu jest naszym najbardziej subiektywnym. skoro niektórzy słyszą różnice w kablach ;)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:49:43 »
Z tą głośnością to też mnie wnerwia, latam jak głupi do pokrętła czasem, bo jest spoko, normalnie, aż tu nagle jak nie ryknie ponad 2* głośniej.

A czemu do pokrętła, a nie pilotem? Bo pokrętłem machniesz i masz cicho, a na pilocie zanim o tę samą głośność zmienisz przyciskami, to mija od groma czasu. Chyba, ze są piloty z pokrętłem, pewnie w niektórych ampli są? :)

Niby miałem gdzieś w AVR opcje żeby spłycić dynamikę dźwięku, ostatnio robiłem reset i o tym zapomniałem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2017, 10:52:28 wysłana przez Blue__ »

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 01, 2017, 22:34:54 »
Pytales ile orientacyjnie bedzie kosztowac to Ci powiedzialem. Nic nie poradze ze takie sa ceny.

No ale dobrze mówi.

Sory że tak nieelegancko się dojebałem. Zapomniałem że nie napisałem jaki planuję na to przeznaczyć budżet i myślałem że to odpowiedź w stylu "mam 10 tys. na samochód, co kupić? - Dołóż milion i będziesz miał Maybacha"...

No dobra, to powiedzmy że mam na tę imprezę 2,5 tys. zł i chciałbym kupić coś, co na początku już będzie przyjemnie grało ale z założeniem, że za kilka lat głośniki być może wymienię. Czyli sensowny ampli, okablowanie i w miarę dobrze grające głośniki, które po jakimś czasie jak nie będę w pełni usatysfakcjonowany wymienię na lepsze nie ruszając reszty.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 02, 2017, 08:54:20 »
A mogą być uzywane ampli? Bo ten sprzęt bardzo spada na wartości, do tego po wprowadzeniu nowych standardów warto wymienic jeśli chcesz zachować pełna funkcjonalność. Masz TV 4k czy Full HD? Jesteś zainteresowany puszczaniem sygnalu ze wszystkiego po hdmi do ampli i dopiero tv? Czy wszystkie sprzęty z jakich korzystasz mają wyjście optyczne?
Na szybko z nowych z sensownym amplitunerem:
http://stx.pl/zestaw-stx-kd-200-n-5-1-denon-avr-x520bt.html troszkę przewyższa budżet, ale warto

Można też poskładać coś z lepszym frontem kosztem reszty:
http://stx.pl/stx-electrino-150.html
http://stx.pl/stx-e-200-n-kolor-czarny.html
http://stx.pl/stx-c-200-n-kolor-czarny.html
a subwoofer dołożysz później
Ogólnie te electrino to świetne kolumny w tej cenie.

Na ampli zostaje wtedy niestety niewiele, ale ja np. ostatnio sprzedałem uzywaną Yamahe RX-V1900 za 1000zł, która jakością dźwięku wciąga nosem wszystkie ampli do 3k.

« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 09:07:14 wysłana przez srekal34 »

Offline gear

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 02, 2017, 09:30:49 »
@srekal34 co myślisz o Pionku 1131 i Onkyo 656? Mam w tej chwili starą Yamahę 620 i chcę ją zmienić.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 02, 2017, 09:49:18 »
Akurat używany(w sensie stary) avr to teraz nie bardzo, bo musi być jak najwięcej portów HDMI w nowych standardach pod 4k/hdr, żeby potem nie trzeba było tego pudełka wymieniać. Może i stary wciągnie nosem jakość dźwięku, ale użyteczność w przypadku TV 4k i chęci korzystania z niego jako integratora wielu urządzeń poleci na łeb.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 09:51:53 wysłana przez Blue__ »

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 02, 2017, 10:00:52 »
@srekal34 co myślisz o Pionku 1131 i Onkyo 656? Mam w tej chwili starą Yamahę 620 i chcę ją zmienić.
Z tych 2 brałbym Onkyo - nie dość że 400zł tańszy, to w dodatku mi podoba się sposób przekazu przez Onkyo - solidny, mocny dźwięk. Pioneery to takie chudzinki - w dodatku wyższe serie w klasie D (LX) są strasznie awaryjne. Przewaga Pioneera jest equalizer subwoofera(a w tym paśmie jest w domu najwiecej problemów z podbiciami), ale z tego co czytam w internecie to i tak nie działa jakoś genialnie - do płaskiego odtwarzania pasma poniżej 100Hz trzebaby zainwestować w sprzęt w Dirac Live(nowe Arcamy, Emotiva, miniDSP) lub Anthema, ale wkraczamy wtedy już w wysokie koszty.

Będziesz zadowolony z Onkyo :) Mało znam osób którym nie odpowiada scena tworzona przez te klocki.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 02, 2017, 10:02:35 »
Akurat używany(w sensie stary) avr to teraz nie bardzo, bo musi być jak najwięcej portów HDMI w nowych standardach pod 4k/hdr, żeby potem nie trzeba było tego pudełka wymieniać. Może i stary wciągnie nosem jakość dźwięku, ale użyteczność w przypadku TV 4k i chęci korzystania z niego jako integratora wielu urządzeń poleci na łeb.
Dlatego pytałem, czy wszystkie sprzęty mają wyjście optyczne - bo jednak dopiero serie od 2015'(i to też nie wszystkie) wspierają HDR - w każdym innym wypadku musimy przeslać obraz do tv osobnym kablem niż dźwiek do ampli.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 02, 2017, 10:06:32 »
Optyk nie prześle każdego standardu np EAC3. No i jak mamy kilka sprzętów to możemy je wpiąć do ampli po HDMI i przełączać pilotem(minus taki, że wtedy zawsze prąd je ampli i głośniki) a ile będziesz miał portów HDMI  w TV? Ja w TV mam 2, swego czasu w jednym czasie było podłączonych 5 urządzeń po HDMI, bez ampli to by było niewygodne przepinanie.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 10:12:05 wysłana przez Blue__ »

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 02, 2017, 10:11:27 »
Oczywiście, z optykiem jesteśmy ograniczeni do Dolby Digital/DTS. Tylko kto z szukających ampli za 2k ma sprzęt zdolny wykorzystać to co dają wyższe standardy?
Za rogiem mamy HDMI 2.0a(HFR, VRR) i aktualne ampli na 100% nie dostaną wsparcia tego standardu. Znowu będziesz wymieniał?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 02, 2017, 10:13:03 »
Nie wiem kto jest zdolny wykorzystać, ale może mieć pliki z wyższym standardem i pójdzie mu z nich stereo zamiast 5.1, bo optyk nie ogarnia.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 10:17:24 wysłana przez Blue__ »

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 02, 2017, 10:15:56 »
Hmm, na Blurayach zawsze masz 2 ścieżki, podobnie nie spotkałem też mkv który miałby Atmosa a nie miał core DD. W dodatku zawsze możesz zdekodowac w źródle i przesłać AC3. Jednak nie możesz. Faktycznie przyznaję Ci racje ze może to starzać czasem problemy :) Ale znów wracamy do punktu, ze za rok ampli ad 2016 nie będą zgodne z obowiązującym standardem i wracamy do punktu wyjścia ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 10:20:05 wysłana przez srekal34 »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 02, 2017, 10:20:11 »
Mam mkv z eac3 na PC. Powiedz mi jak to mam zrobić żeby poszło np zwykłe AC3 do ampli, chętnie sprawdzę, bo mi padły porty HDMI w avr i jestem zmuszony korzystać z optyka, który jest dla mnie niewygodny.

Ja bym się w wyjscia po optykach nie pchał, HDMI jest dużo wygodniejsze i stanowi ten integrator po drodze do TV. Kupi TV pewnie teraz albo w ciągu najbliżsyzch 2 lat, zapewne bez HFR VRR, a z 4k i HDR a jak będzie kupował następny za 5+ lat to pewnie i tak będzie trzeba avr wymienić jeżeli będzie chciał z HDMI korzystać w nowych technologiach, takie życie.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 02, 2017, 10:24:41 »
Poczytałem, faktycznie sie nie da jeśli ripper postanowil zostawić tylko ścieżkę HD(nie wiem po co, co za roznica czy w pliku 20GB czy będzie 20 czy 22)
Ja uzywam tego: https://emotiva.com/products/pres-and-pros/xmc-1 bo tutaj przynajmniej wiem ze jak wyjdzie nowy standard to nie zostanę na lodzie i będę musiał tylko kupić upgrade. Upgrade do HDMI 2.0 był za darmo. Do DTS-X niestety już $499 bo DTS powariowal i liczy sobie za licencje jak za zboże
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 10:32:48 wysłana przez srekal34 »

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 02, 2017, 10:33:42 »
Swoją drogą czego szukać żeby sprawdzić czy dany amplituner prześle HDR?

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 02, 2017, 10:54:41 »
wpisujesz w google nazwe ampli i "hdr support"

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 02, 2017, 11:10:23 »
Teraz chyba wszystkie telewizory wspierają Audio Return Channel? Osobiście bym raczej wolał wszystko podłączyć do TV, a kablem HDMI przesyłać sam dźwięk do amplitunera. Standardy dźwięku rzadko się zmieniają (niby doszedł Atmos i DTS:X, ale wielkiej popularności to prędko nie zdobędzie).

Dodatkowa zaleta taka, że nie musimy zawsze włączać amplitunera jak nie potrzebujemy wypasionego dźwięku.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 02, 2017, 11:16:35 »
No to jest plus sam często bym nie włączał ampli bo ciągnie prądu w kosmos, a czasem nie jest potrzebny. Tylko potem musisz np szukać TV który będzie miał np. 5 wejść HDMI. Nie wiem jak jest teraz, może to jest popularniejsze, jak ja kupowałem to niestety 3 max, przynajmniej w tej półce cenowej gdzie szukałem.

Chyba, że ktoś jest w stanie polecić(w sensie że z niego korzysta i wie że to faktycznie działa dobrze) jakiś splitter HDMI na pilota?
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 11:21:17 wysłana przez Blue__ »

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 02, 2017, 11:24:54 »
Teraz chyba wszystkie telewizory wspierają Audio Return Channel? Osobiście bym raczej wolał wszystko podłączyć do TV, a kablem HDMI przesyłać sam dźwięk do amplitunera. Standardy dźwięku rzadko się zmieniają (niby doszedł Atmos i DTS:X, ale wielkiej popularności to prędko nie zdobędzie).

Dodatkowa zaleta taka, że nie musimy zawsze włączać amplitunera jak nie potrzebujemy wypasionego dźwięku.
ARC w HDMI 2.0 to dokladnie te same problemy co przy optyku(max DD/DTS, nie obsługuje innych kodeków, ba w ten sposób jak film ma tylko sciezke DD True HD to wogole nie bedziesz miał dźwieku, nawet stereo.
Nie ma jeszcze potwierdoznych informacji czy ARC w  HDMI 2.0a będzie obsługiwał nieskompresowane standardy.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 02, 2017, 11:27:12 »
Dobrze Cię tu mieć srekal :). Już myślałem, że to jest rozwiązanie.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 02, 2017, 11:32:12 »
Żeby było śmieszniej, czasem TV nie puści sygnału w 5.1 tylko w 2.0, bo tak.
Problemem jest fakt, że gdy wprowadzali HDMI 2.0 to wciąż HDMI-CEC nie byl ustandaryzoqwany i wymagany w każdym urządzeniu, więc urządzenia wariują(do poprawnej obsługi ARC potrzebna jest zgodność obu urządzeń z HDMI-CEC(abstachując to jest fajny feature, chociażby umożliwia włączenie i sterowanie ampli, BD, i TV z jednego pilota))
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 11:33:59 wysłana przez srekal34 »

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 02, 2017, 12:29:01 »
Poza tym ampy przekazują dźwięk i obraz nawet jak są w standby, więc jak ktoś nie chce nie musi ampli odpalać.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 02, 2017, 13:09:30 »
Pierwsze słyszę. W moim na pewno takiego czegoś nie było. Jak się to nazywa i jakie modele to mają?

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 02, 2017, 13:14:37 »
ja mam najtańszego denona sprzed kilku lat (x1100w) i jak najbardziej ma taką funkcję, nazywa się HDMI PassThrough.

Jak nie włączę amplitunera to obraz i dźwięk z dekodera UPC lecą sobie do TV i dźwiękiem steruję w TV własnie.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 02, 2017, 13:18:51 »
Czasem trzeba to ręcznie włączyć w menu ampli.

Offline cezar

• Badass
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 02, 2017, 13:20:02 »
Poza tym ampy przekazują dźwięk i obraz nawet jak są w standby, więc jak ktoś nie chce nie musi ampli odpalać.

Yep, dokładnie. Denon AVR-1909. Ja to się zdziwiłem, jak szwagierka tego w Sony NIE miała i musiała włączać zawsze. Ale ja i tak wyłączam guzikiem 'na sztywno' bo buczy nawet jak jest w standby. Dlatego mam N podłączone na sztywno do TV

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 02, 2017, 13:21:28 »
Hmm " HDMI 1.3a inputs and one HDMI output with 12-bit Deep Color and xvYCC pass-through" czyli niby mam, czy to tylko mówi o tym jakie spektrum przesyła?
Mój zanim złapał w ogóle że ma sygnał z portu i się skomunikował z TV to mu zabierało parę sekund, a jak odpalałem źródło i TV, a on był w standby po drodze(wygaszony z tego samego portu co źródło), to nigdy sam z siebie obrazu nie pokazał. W manualu nigdzie nie widzę opcji włączenia tego.

Chyba sobie faktycznie kupię coś nowego.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 13:23:50 wysłana przez Blue__ »

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 15, 2017, 11:07:52 »
Panowie,

reaktywuje watek. W najblizszych 2 miesiacach mam w planach maly remanent w salonie i w zwiazku z tym podjalem pewne decyzje.

Aktualnie w posiadaniu:
Glosniki: Dali - Zensor Vokal, Zensor 5 x2 jako fronty oraz sub E12
Ampli: Onkyo TX-RZ900
TV: Sony 65' XD93

Planuje dokupic 2x Zensor 1 jako tylne tworzac w koncu zestaw 5.1. Po chwili zastanowienia doszedlem do wniosku, ze nowe umieszczenie TV pozwoli nie tylko na wygodne 5.1. Moge pokusic sie o atmos na konfiguracji 5.1.2.
W zwiazku z tym, prosze o porade jakie glosniki sufitowe pod atmos? Myslalem nad Dali Phantom H60, ktore sa dostosowane do wbudowania w sufit/sciane ale nie wiem/nie znam sie. Moze ktos juz ogarnial we wlasnej konfiguracji i moze sie podzielic opinia? Nie powyzej nie wchodzi w gre (cenowo, jak i wieksza ilosc glosnikow - tutaj ograniczeniem ampli a tego nie planuje zmieniac).

PS. Jak juz zbiore sie ze wszystkim (caly salon do wymiany, wliczajac meble itp), to w odpowiednim watku (remontowym) bede szukal porad na prowadzenie/krycie kabli (nawet zaczalem rozwazac dobra jakosciowo wykladzine dywanowa ala styl angielski liczac, ze pod spodem da sie ladnie schowac kable :p)

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 15, 2017, 14:23:55 »
Ja mam osobiście Klipsche i na sufit dałem zwykle surroundy R14S bo ceny typowo sufitowych poprostu zabijają. Może nie wygląda to tak elegancko jak dedykowane, ale mi to nie przeszkadza.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 15, 2017, 14:37:00 »
Nie wiem czy jest sens bawić się w Atmosa tylko z 2 sufitowymi. Do tego R900 nie da sie podlaczyc dodatkowej koncowki mocy?

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 15, 2017, 17:56:58 »
Ja mam dwa i jest gitara.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 03, 2017, 10:46:21 »
Nie wiem czy jest sens bawić się w Atmosa tylko z 2 sufitowymi. Do tego R900 nie da sie podlaczyc dodatkowej koncowki mocy?
Serkal... a gdzie ja to wszystko pomieszcze?! :D
Przy czterech na suficie musialbym tez lampe wywalic i zmieniac cale oswietlenie :)
Nie, zostalem przy wspomnianych Zensorach 1 oraz H60. Wzialem jednak pod uwage spojnosc brzmienia, a z pozostalych elementow Dali bylem dotychczas bardzo zadowolony. Dorzucilem standy na Z1 na tyl. Calosc zamowilem w Denonie w krakowie, ceny milo zaskoczyly - 15-20% nizej od cen rynkowych (czyt najnizsza na ceneo). Dodatkowo pomoga z instalacja, ale ta dopiero za kilka tygodni... na wszystkie rzeczy remontowe musze czekac. Meh.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #234 dnia: Listopad 16, 2017, 12:48:24 »
Mam w tej chwili soundbar który głównie służy do słuchania muzyki, czasem film, gry. Miałem zestaw 5.1 jakiś budżetowy z media markt ale musiałem sprzedać bo nie mam już na tyle głośników miejsca.
Soundbar to jednak za mało na pomieszczenie w którym go używam i dlatego chciałbym jednak jakiś amplituner z bluetooth, wifi i dwa dobre głośniki do stereo. Warto?
Polecicie jakiś konkretny sprzęt?
]

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #235 dnia: Listopad 16, 2017, 13:11:56 »
Jaka cena?
Jesli mają być 2 głośniki to IMHO lepiej DAC ze streamingiem + osobny wzmacniacz stereo. Obecne amplitunery grają dość słabo, do tego wszędzie pakują awaryjne klasy D.

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #236 dnia: Listopad 16, 2017, 16:19:54 »
Jaka cena?
Jesli mają być 2 głośniki to IMHO lepiej DAC ze streamingiem + osobny wzmacniacz stereo. Obecne amplitunery grają dość słabo, do tego wszędzie pakują awaryjne klasy D.
Chciałbym się zmieścić w 4000zl za wszystko.
Zabij, ale nie wiem co to DAC.

Wysłane z mojego LG-H818 przy użyciu Tapatalka

]

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #237 dnia: Listopad 16, 2017, 16:41:45 »
Polecam udanie się do jakiegoś sklepu stacjonarnego audio (ewnetualnie marketu) i kupienie proponowanego zestawu mieszczącego się w budżecie. Żadna filozofia (ale za chwilę będzie ogromnie broblematyczna, oczywiście wraz z kolejnymi opiniami ludzi, którzy stwierdzą, że za 4 to można tylko podstawki kupić pod głośniki dla głuchego). Możesz nawet pójść do marketu i tam kupić. Nie jesteś audiofilem, nie odczujesz jakiejś różnicy wielkiej. Będziesz zadowolony.

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #238 dnia: Listopad 16, 2017, 17:17:24 »
Polecam udanie się do jakiegoś sklepu stacjonarnego audio (ewnetualnie marketu) i kupienie proponowanego zestawu mieszczącego się w budżecie. Żadna filozofia (ale za chwilę będzie ogromnie broblematyczna, oczywiście wraz z kolejnymi opiniami ludzi, którzy stwierdzą, że za 4 to można tylko podstawki kupić pod głośniki dla głuchego). Możesz nawet pójść do marketu i tam kupić. Nie jesteś audiofilem, nie odczujesz jakiejś różnicy wielkiej. Będziesz zadowolony.
Dzięki. Tak też myślałem wstępnie.
]

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #239 dnia: Listopad 16, 2017, 18:13:38 »
Jeśli nie wiesz co to DAC to znaczy ze go nie potrzebujesz ;)