Autor Wątek: Kino domowe w przystępnej cenie  (Przeczytany 82368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Kino domowe w przystępnej cenie
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 07, 2015, 07:47:32 »
Ja oglądam pasjami. Chociażby:

https://www.youtube.com/watch?v=wu1ainLtVss

Cudowna gra aktorska i scenografia! Do tego w full HD.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 07, 2015, 14:25:28 »
Ja lubię oglądać filmy z wesel, ale to musowo coś do tego łyknąć. Wtedy jest beczka.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 21, 2016, 03:48:20 »
Hej dzieciaki :P. Za 2 lata (według harmonogramu) będę się wprowadzał do całkiem nowego mieszkania i chiałbym już teraz zacząć urządzać kwestię kina domowego. Chciałbym 5.1 bo satelity będę mógł zainstalować jeszcze przy robieniu ścian. Ale zuepłnie nie mam pojęcia w co uderzyć. Budżet na tę kwestię niestety nie jest porażający i wynosy 1.5k, ew. 2.0k przy wyraźnej róźnicy jakości. Jesteście w stanie coś poradzić?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 21, 2016, 06:38:55 »
Za 2 lata mozesz byc milionerem ;).

Offline cezar

• Badass
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:44:28 »
Hej dzieciaki :P. Za 2 lata (według harmonogramu) będę się wprowadzał do całkiem nowego mieszkania i chiałbym już teraz zacząć urządzać kwestię kina domowego. Chciałbym 5.1 bo satelity będę mógł zainstalować jeszcze przy robieniu ścian. Ale zuepłnie nie mam pojęcia w co uderzyć. Budżet na tę kwestię niestety nie jest porażający i wynosy 1.5k, ew. 2.0k przy wyraźnej róźnicy jakości. Jesteście w stanie coś poradzić?

Jak za dwa lata to teraz sprzęt nie jest istotny. Jeszcze cztery razy zmienisz zdanie. Ja bym zaczął od rozprowadzenia kabli. Z błędów które osobiście popełniłem:

1. Ampli kupiłem 7.1 a kable poprowadziłem do 5.1 - szkoda, bo można było zamontować sufitowe dwa dodatkowe
2. Nie przewidywałem, że kiedykolwiek będę miał projektor z ekranem, dlatego kable zasilające i HDMI idą do niego po ścianie - przyzwyczaiłem się, ale na początku musiałem szybko zamykać oczy, żeby tego nie widzieć.
3. Idiotycznie (nie)przemyślana przeze mnie druga strefa muzyczna. Zrobiłem ją w kuchni, czyli dokładnie obok salonu. Użyta trzy razy w życiu, bo tak samo dobrze słychać głośniki w salonie jak mniejsze satelity w kuchni. A to, że mogą grać co innego się wyklucza, bo się robi muzyczny misz-masz.

Ja bym osobiście poprowadził 4 kable więcej niż potrzeba - w miejscach jakie kiedyś mogą się przydać, tu już wyobraźnia musi działać. Moja żona w pewnym momencie chciała odwrócić wszystko w salonie o 180 stopni - musiałem jej to wybić z głowy, bo wszystkie kable idą w ścianach i wychodzą jednym miejscem w podłodze - fizycznie nie mam więc możliwości podpięcia sprzętu w innym miejscu. A na przestrzeni lat ułożenie może się zmieniać, także głośniki mógłbyś zawiesić w różnych miejscach

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:47:06 »
Prowadzic w grubych peszlach i dobrze rozlozyc, wtedy zawsze mozna kabel dolozyc. Zostawic sobie w peszlu jeden sznurek do przeciagania nowych tałałjstw.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 25, 2016, 15:46:14 »
Mam pytanie apropo tych wszystkich audiofilskich mumbo jumbo :)

Jak mam TV w nim 4 wejścia HDMI w tym jedno wejście oznaczone jako ARC, oraz wyjście optyczne to jak najlepiej to podłączyć do soundbara ?

Czy te wszystkie Dolby DTS itp. mają znaczenie przy grach z konsoli ?

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 25, 2016, 15:58:32 »
A jakie formaty obsługuje soundbar? I jakie ma wejścia? Może to oczywiste, ale ja nie mam pojęcia czy soundbar to nazwa jednego produktu, czy rodzaju, czy co. ;)

ARC pozwala na przesłanie audio do innego odbiornika po HDMI, w podobny sposób jak wyjście optyczne, tylko że obsługuje też DTS-HD, TrueHD i LPCM 7.1.

Jeśli masz wejście HDMI w soundbarze, to najlepiej podłączyć w ten sposób, bo będziesz miał bezstratny dźwięk 7.1. Optyk wyłącznie stratne Dolby Digital/DTS (a DTS nie zawsze) lub bezstratne stereo.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 25, 2016, 16:10:45 »
Czy te wszystkie Dolby DTS itp. mają znaczenie przy grach z konsoli ?
Tak.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 25, 2016, 22:47:11 »
Pierwszy nie ma hdmi czyli do kosza.

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 26, 2016, 07:59:45 »
Ale w praktyce to chyba i tak jest stereo? Czy bitstreaming 5.1/7.1 cokolwiek da? I chyba nie obsługują formatów HD, nie wiem jak z LPCM 7.1.

Podłączenie optykiem i ustawienie stereo PCM chyba powinno być w pełni wystarczające.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline mataman

• I Am Robot
Kino domowe w przystępnej cenie
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 26, 2016, 10:02:20 »
Przy podłączeniu po hdmi ma dźwięk z tv i każdego urządzenia podłączonego po hdmi do tv. I dodatkowo soundbar sam się odpala razem z tv.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 06, 2017, 23:42:58 »
Tak z ciekawości. Istnieje jakaś metoda zamontowania głośnika centralnego na na telewizorze? Jakiś uchwyt albo co (jak kiedyś były na kinekty :P).

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 07, 2017, 09:38:28 »
Na?
Raczej watpie, chyba ze rozwiazania gotowe w zestawach, acz ciezar moze tworzyc ryzykowny mix.
Centralne zwykle nie potrzebuja zadnej odleglosci od sciany, wiec mozna je montowac na scianie - np ten co kupilem swobodnie moze byc sklejony plecami, ale zestraw montazowy trzeba kupic/zrobic samemu. Ale jak wspomnialem, to jest kilka kilogramow przy wiekszym glosniku wiec na TV bym tego nie wieszal - jesli juz to nad lub pod.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 07, 2017, 12:45:49 »
Na :).

Znalazłem takie coś, ale nie wygląda to za dobrze:
http://archiwum.allegro.pl/oferta/uchwyt-wieszak-glosnika-kolumny-centralnej-do-tv-i5072468639.html

ściany za tv bym wolał nie ruszać a jak postawię przed TV to chyba zasłoni, bo centralki wcale małe nie są z tego co patrzyłem na wymiary.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 07, 2017, 13:51:13 »
Jak jest duża to pewnie ma bardziej konkretną moc. Ja bym się bał przenoszenia mikro wibracji z głośnika na tv.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 07, 2017, 14:25:12 »
Jak jest duża to pewnie ma bardziej konkretną moc. Ja bym się bał przenoszenia mikro wibracji z głośnika na tv.

good point :).

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:54:45 »
Jak dla mnie problem umiejscowienia głośnika centralnego eliminuje jego usunięcie. Nigdy nie rozumiałem idei tego kanału, szczególnie, że lubią puszczać tam więcej niż tylko głos.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 27, 2017, 00:20:03 »
Amplituner i głośniki będę kupował dopiero za jakiś rok i wtedy będę się konkretnie orientował. Teraz mam tylko proste pytania. Ile będzie kosztował orientacyjnie (+/- 200 zł):

- amplituner pod który podłączę TV i konsolę, będzie miał bluetooth i może Spotify Conect (ale to niekoniecznie jak będzie bluetooth)
- do tego jakiś sensowny system niewielkich głośników 5:1 do salonu powierzchni 22m2

Wszystko przewodowe, systemy bezprzewodowe niepotrzebne.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 27, 2017, 07:35:45 »
Z sensowna jakoscia 4k za calosc

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 29, 2017, 00:48:46 »
Jakbym mógł wydać 4k to bym wydał 4k... Poza tym "sensowna jakość" to pojęcie bardzo względne. Dla mnie i mojej żony sensowną jakość dźwięku oferuje już to urządzenie - http://www.ibood.com/pl/pl/product-specs/2695/7462/gonik-philips-soundstage.html - które obecnie posiadamy. Więc wszystko ponad to będzie super :).

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 29, 2017, 09:48:28 »
No ale dobrze mówi. Przy nówkach za coś markowego low-endowego, ale pełnowymiarowego wyjdzie gdzieś pod 3k(ampli, kolumny+subwoffer, nie najcieńsze i nie najgorsze kable, jakieś przyzwoite wtyki bananowe, które nie rozpadają się same z siebie) za wszystko. Przy 4k masz jakieś pole manewru. No chyba, że to mają być ładne plastikowe pierdziawki, a nie drewniane normalne kolumny :).

Za sam sensowny ampli 5.1 z BT będziesz musiał dać pewnie ponad tysiaka raczej. Np masz tego denona:
http://www.ceneo.pl/37850110#mh=O0D2Yx9e37005denon2bivf6gPstniWYZYBFDpEyEkyhOQpTqyzM4yU1wi-HpTmv_Y_AaUjvau6ZqYpCvH3l3wb-sxF23tXNYImx_3UggCz6kW1U_omdalCCkHbzSLXhAIuV9SLuE2IoUGlHAtj_uuH_-LPagnstukXylKuK071D1v6TiAyf3Wo2qX-YA_M-c8JX4ruQ2

Moze cos z yamahy albo od innej takiej firmy bedzie troche taniej, ale raczej niewiele.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2017, 10:31:42 wysłana przez Blue__ »

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 29, 2017, 10:12:23 »
Pytales ile orientacyjnie bedzie kosztowac to Ci powiedzialem. Nic nie poradze ze takie sa ceny.
Ten Denon bedzie ok. Do tego jakies Dali/monitor audio z niskich serii i bedzie gralo.
Kino domowe to generalnie studia bez dna.

Offline gear

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 29, 2017, 12:34:25 »
Czy jest na forum właściciel Onkyo 656 lub Pionka 1131?

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 29, 2017, 18:56:47 »
A co z małymi zestawami ? Warto brać np. Z906?
Nie mam miejsca na kolumny. Wszystko by stało na szafkach, albo przymocowane do ściany. Oczywiście o żadnych odstępach typu 0,5 m od ściany nie ma mowy. Dwa głośniki najchętniej dałbym za zasłonką, żeby och nie było widać

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:18:20 »
Te Logi grają całkiem przyjemnie, zresztą tak jak ich poprzednik Z5500. Warte są swojej ceny.

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 29, 2017, 21:03:29 »
Wolałbym słuchawki w cenie tych pierdziawek.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 30, 2017, 01:56:53 »
Wypowiedział się expert :D

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 30, 2017, 08:35:24 »
Co ja poradzę, że to co produkują takie zestawy ciężko nazwać dźwiękiem. Względem telewizora dostajesz bas i surround. A ja miałem wrażenie, że dialogi to nawet lepiej brzmią z telewizora. Detali w dźwięku brak.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 30, 2017, 09:02:50 »
A co z małymi zestawami ? Warto brać np. Z906?
Nie mam miejsca na kolumny. Wszystko by stało na szafkach, albo przymocowane do ściany. Oczywiście o żadnych odstępach typu 0,5 m od ściany nie ma mowy. Dwa głośniki najchętniej dałbym za zasłonką, żeby och nie było widać
Z906 są gorsze od Z5500 niestety, mniejszy subwoofer o gorszym zejściu. Satelitki w obu są takie se - to tanie tangbandy, te głośniki na wyprzedażach były po 2-3$ za sztuke  ;D
W cenie 1200zł to ja poszukałbym jakiegoś taniego używanego wzmacniacza stereo(Pioneer z lat 90 gra akceptowalnie i mozna wyrwać do 300zł, jak lepiej to np rotel 820BX, do znalezienia do 500zł)) + za reszte kupiłbym używkę kolumn na Vifach lub Seasach. Dla przykładu Arcus AS3(299 z allegro) albo AS5(429zł). Położą na łopatki nowe kolumny do 2000 spokojnie. Jak za trochę więcej(i duzo młodsze, lata ~2005) to na allegro wisza też np KEF IQ3 za 799 lub Monitor Audio Bronze 2(za 750). Wszystkie te głosniki mają gumowe zawieszenia, więc wiek im nie groźny - ewentualnie można sprzwdzić zwrotnice czy jakis kondensator nie wylał, koszt wymiany malutki).
Gwarantuje że będzie duuużo lepiej niz Z906 i jakikolwiek głosniki do komputera).
Szczególnie te Arcusy AS5 bym polecał, naprawdę fajne granie i basu wcale nie brakuje.
I mówie to z perspektywy człowieka który kolumny robi sam i na 1 tweeter wydał więcej niż cena Z906 ;)
Na 5.1 chyba nie ten budżet niestety.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2017, 09:10:50 wysłana przez srekal34 »

Offline mataman

• I Am Robot
Kino domowe w przystępnej cenie
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 30, 2017, 10:40:52 »
Ale pitolicie głupoty teraz. W salonie stoi mi kino na zestawie Klipsch, a w gamingowej norze mam właśnie Z906 i do giereczek spisują się wyśmienicie. Sub schodzi wystarczająco nisko i generalnie dynamika jest na bardzo dobrym  poziomie. Wiadomo że grają gorzej od kina, ale jest to bankowo lepsze niż stereo.

Stereo do gierek ssie pauke totalnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2017, 10:44:16 wysłana przez mataman »

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 30, 2017, 11:01:20 »
I use case z deczka inny przy facecie z rodzina i singlu. Jednemu słuchawki nie bardzo przypasują do oglądania filmow, drugi ma na to wywalone.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 30, 2017, 16:21:32 »
Bo o ile to jest fajny bajer, to nie jest to aż taki deal breaker na dłuższą metę. Szybko człowiek się przyzwyczaja i już tak z butów nie wywala, a inne prozaiczne powody mogą spowodować że sięgamy po gorsze rozwiązanie. To jest trochę tak jak granie w samochodówki na padzie i kierownicy. Niby na kierownicy 10 razy lepiej, ale się czasem po prostu nie chce z tym tałałajstwem pierdzielić ;). Ja mam monitor 22"+słuchawki stereo, obok tv 50"+nie najgorsze(choć też nie jakieś ultra) 5.1(H/K AVR255+Infinity primus HCS) , czasem mi się nawet nie chce przełączać na tv 50", bo to mi zajmie z minutę czasu, a słuchawki wygrywają z prozaicznych powodów - zwykle oglądam i gram wieczorami, kiedy inni śpią. No i o ile w niektórych grach/filmach(akcji) to naprawdę dużo daje, o tyle w innych często nie ma większego znaczenia dla odbioru, przynajmniej w moim przypadku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2017, 16:23:49 wysłana przez Blue__ »

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 30, 2017, 16:37:13 »
Ja jestem starej daty i uważam że lepsze porządne stereo niż takie sobie 5.1.
W salonie isntaluje atmosa 7.2.4 bo mam taką fanaberię i nie kosztuje mnie to duzo, gdyby miało negatywny wpływ na jakość dźwięku bym został stereo(tudzież z centralem, bo on daje naprawde dużo)

Offline gear

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 30, 2017, 18:29:20 »
Kolumny od Atmosa montujesz w suficie? Czy masz kolumny 'w sufit'?

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 30, 2017, 20:19:03 »
Tylko na suficie. Te nadstawki promieniujące w sufit do niczego się nie nadają.

Offline gear

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 31, 2017, 07:56:17 »
Tylko na suficie. Te nadstawki promieniujące w sufit do niczego się nie nadają.
To mnie zmartwiłeś. Myślałe, że takie kupię.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 31, 2017, 08:46:24 »
Montuje w sufit, Vify TC9FD, naprawde bajeczny głosnik z te pieniądze.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 31, 2017, 09:04:03 »

To mnie zmartwiłeś. Myślałe, że takie kupię.

Naprawdę szkoda kasy, efekt jest bardzo słaby.